fslint - en to ca translation catalogue (128 entries)

en: Open _Folder
ca: Obre _Carpeta

en: _Rename...
ca: _Reanomena...

en: Select using wildcard
ca: Selecciona usant comodins

en: Unselect using wildcard
ca: Deselecciona usant comodins

en: within groups
ca: dins dels grups

en: Select all but first
ca: Selecciona tot menys el primer

en: Select all but newest
ca: Selecciona tot menys el més nou

en: Select all but oldest
ca: Selecciona tot menys el més vell

en: Toggle selection
ca: Alterna la selecció

en: Unselect all
ca: Deselecciona-ho tot

en: Add
ca: Afegeix

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Directories to search
ca: Directoris a buscar

en: recurse?
ca: recursivament?

en: Search path
ca: Camí de cerca

en: Paths to exclude
ca: Camins per excloure

en: Extra find parameters
ca: Paràmetres extra de cerca

en: extra find filtering parameters
ca: Paràmetres filtrats extra de cerca

en: Advanced search parameters
ca: Paràmetres de cerca avançats

en: Name
ca: Nom

en: Directory
ca: Directori

en: Date
ca: Data

en: Duplicates
ca: Còpies

en: Size
ca: Mida

en: Installed packages
ca: Paquets instal·lats

en: Sensitivity=
ca: Sensibilitat=

en: invalid UTF8 mode?
ca: mode UTF8 invalid?

en: Bad names
ca: Noms erronis

en: Search (
ca: Cerca (

en: ) for
ca: ) per

en: Conflicting files
ca: Fitxers conflictius

en: Aliases
ca: Àlies

en: Case conflicts
ca: Cas conflictiu

en: Same names
ca: Noms iguals

en: Same names(ignore case)
ca: Noms iguals(ignorant majúscules)

en: Name clashes
ca: Noms enfrontats

en: More restrictive search for core files
ca: Cerques més restrictives pels fitxers del nucli

en: core file mode?
ca: mètode del fitxer del nucli?

en: days
ca: dies

en: minimum age
ca: mínima antiguitat

en: Temp files
ca: Fitxers temporals

en: Dangling
ca: Penjant

en: Absolute links to paths within or below the link's directory
ca: Enllaços a rutes dins o a sota de la ruta de l'enllaç

en: Suspect
ca: Sospitosa

en: Relative
ca: Relativa

en: Absolute
ca: Absoluta

en: Redundant naming
ca: Anomenat redundant

en: Target
ca: Objectiu

en: Bad symlinks
ca: Enllaços simbòlics erronis

en: Bad IDs
ca: IDs errònies

en: Empty directories
ca: Directoris buits

en: Search $PATH
ca: Cerca $PATH

en: Non stripped binaries
ca: Binaris no despullats

en: bad indenting for indent width
ca: Amb guions que no pertoquen

en: whitespace at end of line
ca: espai en blanc al final de la línia

en: Redundant whitespace
ca: Espai en blanc redundant

en: Find
ca: Busca

en: Stop
ca: Atura

en: Pause
ca: Pausa

en: Resume
ca: Reprèn

en: Select
ca: Selecciona

en: Save (selected) list to file
ca: Desa la fila (seleccionada) al fitxer

en: Save
ca: Desa

en: selected
ca: seleccionat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: All (except selected) using hardlinks
    (or symlinks if on a different filesystem)
ca: Tot (excepte els seleccionats) fent servir enllaços forts
    (o enllaços simbòlics si es tracta d'un sistema de fitxers diferent)

en: Merge
ca: Combina

en: Clean
ca: Neteja

en: Select Path
ca: Selecciona un camí

en: ask me this in future?
ca: preguntar això més endevant?

en: Usage: %s [OPTION] [PATHS]
ca: Ús: %s[OPCIÓ][CAMÍ]

en: display version
ca: mostra la versió

en: display help
ca: mostra l'ajuda

en: %(percent)s of %(disk)s is used leaving %(size)sB available
ca: %(percent)s del %(disk)s s'utilitza deixant %(size)sB disponible

en: Do you want to overwrite?
ca: Vols sobreescriure?

en: You can't overwrite
ca: No pots sobreescriure

en: Files with the same content
ca: Fitxers amb el mateix contingut

en: Installed packages ordered by disk usage
ca: Paquets instal·lats ordenats per l'ús al disc

en: Problematic filenames
ca: Noms de fitxers problemàtics

en: Possibly conflicting commands or filenames
ca: Possibles comandes o fitxers conflictius

en: Possibly old temporary files
ca: Possibles fitxers temporals vells

en: Problematic symbolic links
ca: Enllaços simbòlics problemàtics

en: Files with missing user IDs
ca: Fitxers amb IDs d'usuari perdudes

en: Directory branches with no files
ca: Directori de branques sense fitxers

en: Executables still containing debugging info
ca: Executables que contenen informació de depuració

en: Erroneous whitespace in a text file
ca: Espais en blanc erronis en un fitxer de text

en: Invalid path [
ca: Camí no vàlid [

en: searching
ca: cercant

en: processing...
ca: processant...

en: No search paths specified
ca: No hi ha camins de cerca especificats

en: Sorry, FSlint does not support this functionality on your system at present.
ca: Ho sentim, però l'FSlint no suporta aquesta funcionalitat al teu sistema de moment.

en:  packages,
ca:  paquets,

en: consuming %sB.
ca: consumint %sB.

en: Note %s.
ca: Nota %s.

en:  files
ca:  fitxers

en:  unstripped binaries
ca:  fitxers no despullats

en:  empty directories
ca:  carpetes buides

en:  links
ca:  enllaços

en:  wasted in
ca:  gastats a

en:  files (in
ca:  fitxers (a

en:  groups)
ca:  grups)

en: bytes wasted
ca: bytes gastats

en: None selected
ca: Sense seleccionar

en:  this item?
ca:  aquest objecte?

en:  these %d items?
ca:  aquests %d objectes?

en: User aborted
ca: L'usuari ha abortat

en: paused
ca: pausat

en: Error starting xdg-open
ca: Error engegant xdg-open

en: Rename:
ca: Reanomena:

en: Error: [%s] can not be represented on your file system
ca: Error: [%s] pot no estar representat al teu sistema de fitxers

en: Error: Can't rename [%(old_path)s] as [%(new_path)s] exists
ca: Error: No és possible renombrar [%(old_path)s] com [%(new_path)s] ja existent

en: wildcard:
ca: comodí:

en: Sorry, you must be root to delete system packages.
ca: Ho sentim, has de ser root per esborrar els paquets del sistema.

en: Are you sure you want to delete
ca: Estàs segur que ho vols esborrar

en: Are you sure you want to delete all items in this group?
ca: Estàs segur que vols esborrar tots els objectes d'aquest grup?

en: Calculating dependencies...
ca: Calculant dependències...

en: %d extra packages need to be deleted.
ca: %d paquets extra han de ser esborrats

en: Please review the updated selection.
ca: Si-us-plau, revisa la selecció actualitzada

en: Removing packages...
ca: Eliminant els paquets...

en:  items deleted
ca:  objectes esborrats

en: Are you sure you want to merge ALL files?
ca: Estàs segur que vols combinar TOTS els fitxers?

en: (Ignoring those selected)
ca: (Ignorant els seleccionats)

en: Which indenting method do you want to convert to?
ca: Quin tipus de sagnat voleu convertir?

en: Tabs
ca: Tabulacions

en: Spaces
ca: Espais

en: Are you sure you want to clean
ca: Estàs segur que ho vols esborrar

en:  items cleaned (
ca:  objectes netejats (

en:  saved)
ca:  salvats)
