fslint - en to fi translation catalogue (129 entries)

en: Open _Folder
fi: Avaa _kansio

en: _Rename...
fi: _Nimeä uudelleen...

en: Select using wildcard
fi: Valitse käyttäen jokerimerkkiä

en: Unselect using wildcard
fi: Poista valinta käyttäen jokerimerkkiä

en: within groups
fi: ryhmien sisältä

en: Select all but first
fi: Valitse kaikki paitsi ensimmäinen

en: Select all but newest
fi: Valitse kaikki paitsi uusin

en: Select all but oldest
fi: Valitse kaikki paitsi vanhin

en: Toggle selection
fi: Vaihda valinta

en: Unselect all
fi: Tyhjennä valinta

en: Add
fi: Lisää

en: Remove
fi: Poista

en: Directories to search
fi: Hakemistot joista etsitään

en: recurse?
fi: Rekursiivisesti?

en: Search path
fi: Hakupolku

en: Paths to exclude
fi: Pois jätettävät polut

en: Extra find parameters
fi: Haun lisäehdot

en: extra find filtering parameters
fi: Ylimääräiset hakusuodinehdot

en: Advanced search parameters
fi: Edistyneet hakuehdot

en: Name
fi: Nimi

en: Directory
fi: Hakemisto

en: Date
fi: Päiväys

en: Duplicates
fi: Kaksoiskappaleet

en: Size
fi: Koko

en: Installed packages
fi: Asennetut paketit

en: Sensitivity=
fi: Herkkyys=

en: invalid UTF8 mode?
fi: Epäkelpo UTF-8-tila?

en: Bad names
fi: Epäkelvot nimet

en: Search (
fi: Etsi (

en: ) for
fi: ): sisältä

en: Conflicting files
fi: Ristiriitaiset tiedostot

en: Aliases
fi: Aliakset

en: Case conflicts
fi: Kirjainkoon aiheuttamat ristiriidat

en: Same names
fi: Samannimiset

en: Same names(ignore case)
fi: Samannimiset (kirjainkoolla ei väliä)

en: Name clashes
fi: Nimiristiriidat

en: More restrictive search for core files
fi: Rajoittavampi haku muistivedostiedostoille

en: core file mode?
fi: Muistivedostiedostotila?

en: days
fi: päiviä

en: minimum age
fi: vähimmäisikä

en: Temp files
fi: Tilapäistiedostot

en: Dangling
fi: Kohteettomat

en: Absolute links to paths within or below the link's directory
fi: Absoluuttiset linkit polkuihin linkin hakemistossa/alihakemistossa

en: Suspect
fi: Epäilty

en: Relative
fi: Suhteellinen

en: Absolute
fi: Absoluuttinen

en: /././. ///// /../ etc.
fi: /././. ///// /../ jne.

en: Redundant naming
fi: Tarpeeton nimeäminen

en: Target
fi: Kohde

en: Bad symlinks
fi: Epäkelvot symlinkit

en: Bad IDs
fi: Epäkelvot ID:t

en: Empty directories
fi: Tyhjät hakemistot

en: Search $PATH
fi: Etsi $PATH

en: Non stripped binaries
fi: Ohjelmatiedostot, joissa vianjäljityskoodia

en: bad indenting for indent width
fi: epäkelvot sisennykset suhteessa sisennysleveyteen

en: whitespace at end of line
fi: tyhjä tila rivin lopussa

en: Redundant whitespace
fi: Tarpeeton tyhjä tila

en: Find
fi: Etsi

en: Stop
fi: Pysäytä

en: Pause
fi: Keskeytä

en: Resume
fi: Jatka

en: Select
fi: Valitse

en: Save (selected) list to file
fi: Tallenna (valittu) lista tiedostoon

en: Save
fi: Tallenna

en: selected
fi: valitut

en: Delete
fi: Poista

en: All (except selected) using hardlinks
    (or symlinks if on a different filesystem)
fi: Kaikki (paitsi valitut) käyttäen kovia linkkejä
    (tai symbolisia linkkejä jos eri tiedostojärjestelmällä)

en: Merge
fi: Yhdistä

en: Clean
fi: Puhdista

en: Select Path
fi: Valitse polku

en: ask me this in future?
fi: kysy myös jatkossa?

en: Usage: %s [OPTION] [PATHS]
fi: Käyttö: %s [OPTION] [PATHS]

en: display version
fi: näytä versio

en: display help
fi: näytä ohje

en: %(percent)s of %(disk)s is used leaving %(size)sB available
fi: %(percent)s prosenttia kiintolevystä %(disk)s on käytössä jättäen vapaaksi %(size)sB

en: Do you want to overwrite?
fi: Haluatko korvata?

en: You can't overwrite
fi: Et voi korvata

en: Files with the same content
fi: Samansisältöiset tiedostot

en: Installed packages ordered by disk usage
fi: Koon mukaan järjestetty listaus asennetuista ohjelmapaketeista

en: Problematic filenames
fi: Ongelmalliset tiedostonimet

en: Possibly conflicting commands or filenames
fi: Mahdollisesti ristiriitaiset komennot tai tiedostonimet

en: Possibly old temporary files
fi: Mahdollisesti vanhat tilapäistiedostot

en: Problematic symbolic links
fi: Ongelmalliset symboliset linkit

en: Files with missing user IDs
fi: Tiedostot joista puuttuu käyttäjän ID

en: Directory branches with no files
fi: Hakemistoja ilman tiedostoja

en: Executables still containing debugging info
fi: Suoritettavat tiedostot jotka sisältävät yhä vianjäljitystietoa

en: Erroneous whitespace in a text file
fi: Virheellisesti tyhjää tilaa tekstitiedostossa

en: Invalid path [
fi: Virheellinen polku [

en: searching
fi: etsitään

en: processing...
fi: käsitellään...

en: No search paths specified
fi: Hakupolku määrittämättä

en: Sorry, FSlint does not support this functionality on your system at present.
fi: FSlint ei tue tätä toimintoa järjestelmässäsi toistaiseksi.

en:  packages,
fi:  paketit,

en: consuming %sB.
fi: käyttäen %sB.

en: Note %s.
fi: Huomaa %s.

en:  files
fi:  tiedostoa

en:  unstripped binaries
fi:  Vianjäljityskoodatut binäärit

en:  empty directories
fi:  tyhjiä hakemistoja

en:  links
fi:  linkkejä

en:  wasted in
fi:  hukkakäytössä

en:  files (in
fi:  tiedostoa (

en:  groups)
fi:  ryhmässä)

en: bytes wasted
fi: tavua hukkakäytössä

en: None selected
fi: Ei kohteita valittuna

en:  this item?
fi:  tämä kohde?

en:  these %d items?
fi:  nämä %d kohteet?

en: User aborted
fi: Käyttäjän keskeytys

en: paused
fi: keskeytetty

en: Error starting xdg-open
fi: Virhe käynnistettäessä ohjelmaa xdg-open

en: Rename:
fi: Nimeä uudelleen:

en: Error: [%s] can not be represented on your file system
fi: Virhe: [%s] ei voi esiintyä tiedostojärjestelmässäsi

en: Error: Can't rename [%(old_path)s] as [%(new_path)s] exists
fi: Virhe: Ei voi uudelleen nimetä [%(old_path)s] koska [%(new_path)s] on jo olemassa

en: wildcard:
fi: jokerimerkki:

en: Sorry, you must be root to delete system packages.
fi: Vain pääkäyttäjä voi poistaa järjestelmästä ohjelmapaketteja.

en: Are you sure you want to delete
fi: Haluatko varmasti poistaa

en: Are you sure you want to delete all items in this group?
fi: Haluatko varmasti poistaa kaikki kohteet tässä ryhmässä?

en: Calculating dependencies...
fi: Tarkastetaan riippuvaisuuksia...

en: %d extra packages need to be deleted.
fi: %d ylimääräistä pakettia pitää poistaa.

en: Please review the updated selection.
fi: Tarkista päivitetty valinta.

en: Removing packages...
fi: Poistetaan paketteja...

en:  items deleted
fi:  kohdetta poistettu

en: Are you sure you want to merge ALL files?
fi: Haluatko varmasti yhdistää KAIKKI tiedostot?

en: (Ignoring those selected)
fi: (jätetään valitut huomiotta)

en: Which indenting method do you want to convert to?
fi: Mihin sisennystapaan haluat muuntaa?

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Spaces
fi: Välilyönnit

en: Are you sure you want to clean
fi: Haluatko varmasti puhdistaa

en:  items cleaned (
fi:  kohdetta puhdistettu (

en:  saved)
fi:  vapautettu)
