fslint - en to gl translation catalogue (127 entries)

en: Open _Folder
gl: _Abrir cartafol

en: _Rename...
gl: _Renomear...

en: Select using wildcard
gl: Seleccione usando comodíns

en: Unselect using wildcard
gl: Deseleccione usando comodíns

en: within groups
gl: Dentro dos grupos

en: Select all but first
gl: Seleccione todo, agás o primeiro

en: Select all but newest
gl: Seleccione todo, agás o máis novo

en: Select all but oldest
gl: Seleccione todo, agás o máis vello

en: Toggle selection
gl: Inverter a selección

en: Unselect all
gl: Deseleccionar todo

en: Add
gl: Engadir

en: Remove
gl: Eliminar

en: Directories to search
gl: Directorios para buscar

en: recurse?
gl: recursivo?

en: Search path
gl: Ruta de busca

en: Paths to exclude
gl: Directorios a excluir

en: Extra find parameters
gl: Parámetros extra de busca

en: extra find filtering parameters
gl: Parámetros extra de filtrado de busca

en: Advanced search parameters
gl: Parámetros de busca avanzada

en: Name
gl: Nome

en: Directory
gl: Directorio

en: Date
gl: Data

en: Duplicates
gl: Duplicados

en: Size
gl: Tamaño

en: Installed packages
gl: Paquetes instalados

en: Sensitivity=
gl: Sensibilidade=

en: invalid UTF8 mode?
gl: Modo UTF8 non válido?

en: Bad names
gl: Nomes incorrectos

en: Search (
gl: Buscar (

en: ) for
gl: ) para

en: Conflicting files
gl: Ficheiros conflitivos

en: Case conflicts
gl: Conflitos maiúsculas / minúsculas

en: Same names
gl: Nomes iguais

en: Same names(ignore case)
gl: Nomes iguais (ignorar maiúsculas e minúsculas)

en: Name clashes
gl: Colisión de nomes

en: More restrictive search for core files
gl: Busca máis restrictiva para ficheiros de sistema

en: core file mode?
gl: modo de ficheiro de sistema?

en: days
gl: días

en: minimum age
gl: tempo mínimo

en: Temp files
gl: Ficheiros temporais

en: Dangling
gl: Pendente

en: Absolute links to paths within or below the link's directory
gl: Ligazóns absolutas á ruta dentro ou baixo o directorio de ligazóns

en: Suspect
gl: Sospeitoso

en: Relative
gl: Relativa

en: Absolute
gl: Absoluta

en: Redundant naming
gl: Nomeado redundante

en: Target
gl: Destino

en: Bad symlinks
gl: Ligazóns incorrectas

en: Bad IDs
gl: ID incorrectos

en: Empty directories
gl: Directorios baleiros

en: Search $PATH
gl: Buscar $PATH

en: Non stripped binaries
gl: Binarios non optimizados

en: bad indenting for indent width
gl: sangría incorrecta para a largura do guión

en: whitespace at end of line
gl: espazo en branco ao final das liñas

en: Redundant whitespace
gl: Espazos en branco redundantes

en: Find
gl: Buscar

en: Stop
gl: Deter

en: Pause
gl: Pausar

en: Resume
gl: Continuar

en: Select
gl: Seleccionar

en: Save (selected) list to file
gl: Gardar a lista (seleccionada) nun ficheiro

en: Save
gl: Gardar

en: selected
gl: seleccionado

en: Delete
gl: Borrar

en: All (except selected) using hardlinks
    (or symlinks if on a different filesystem)
gl: Todos (agás os seleccionados) usando ligazóns absolutas
    (ou ligazóns relativas se esta nun ficheiro de sistema diferente)

en: Merge
gl: Combinar

en: Clean
gl: Limpar

en: Select Path
gl: Seleccionar ruta

en: ask me this in future?
gl: volver preguntar?

en: Usage: %s [OPTION] [PATHS]
gl: Uso: %s [OPTION] [PATHS]

en: display version
gl: mostra a versión

en: display help
gl: mostra a axuda

en: %(percent)s of %(disk)s is used leaving %(size)sB available
gl: Usase %(percent)s de %(disk)s deixando %(size)sB dispoñible

en: Do you want to overwrite?
gl: Desexa sobrescribilo?

en: You can't overwrite
gl: Non pode sobrescribilo

en: Files with the same content
gl: Ficheiros co mesmo contido

en: Installed packages ordered by disk usage
gl: Paquetes instalados ordenados por uso do disco

en: Problematic filenames
gl: Nomes de ficheiro problemáticos

en: Possibly conflicting commands or filenames
gl: Posiblemente ordes ou nomes conflitivos

en: Possibly old temporary files
gl: Posiblemente ficheiros temporais antigos

en: Problematic symbolic links
gl: Ligazóns relativas problemáticas

en: Files with missing user IDs
gl: Ficheiros con ID de usuario perdido

en: Directory branches with no files
gl: Ramas do directorio sen ficheiros

en: Executables still containing debugging info
gl: Executables que aínda conteñen información de depuración

en: Erroneous whitespace in a text file
gl: Espazo en branco erroneo nun ficheiro de texto

en: Invalid path [
gl: Ruta incorrecta [

en: searching
gl: buscando

en: processing...
gl: procesando...

en: No search paths specified
gl: Rutas de busca non especificadas

en: Sorry, FSlint does not support this functionality on your system at present.
gl: FSlint, neste momento, non é compatible con esta funcionalidade no seu sistema

en:  packages,
gl:  paquetes,

en: consuming %sB.
gl: consumindo %sB.

en: Note %s.
gl: Nota %s.

en:  files
gl:  ficheiros

en:  unstripped binaries
gl:  binarios non optimizados

en:  empty directories
gl:  directorios baleiros

en:  links
gl:  ligazóns

en:  wasted in
gl:  perdidos en

en:  files (in
gl:  ficheiros (en

en:  groups)
gl:  grupos)

en: bytes wasted
gl: bytes perdidos

en: None selected
gl: Ningún selecccionado

en:  this item?
gl:  este elemento?

en:  these %d items?
gl:  estes %d elementos?

en: User aborted
gl: Interrompido polo usuario

en: paused
gl: en pausa

en: Error starting xdg-open
gl: Produciuse un erro ao iniciar xdg-open

en: Rename:
gl: Renomear:

en: Error: [%s] can not be represented on your file system
gl: Produciuse un erro: [%s] non pode representarse no seu sistema de ficheiros

en: Error: Can't rename [%(old_path)s] as [%(new_path)s] exists
gl: Produciuse un erro: non pode renomearse [%(old_path)s] como [%(new_path)s], xa existe

en: wildcard:
gl: comodín:

en: Sorry, you must be root to delete system packages.
gl: Sintoo, vostede debe ser administrador para borrar os paquetes de sistema.

en: Are you sure you want to delete
gl: Esta seguro de querer eliminar

en: Are you sure you want to delete all items in this group?
gl: Está seguro de que quere eliminar todos os elementos deste grupo?

en: Calculating dependencies...
gl: Calculando as dependencias...

en: %d extra packages need to be deleted.
gl: %d paquetes extra que necesitan ser eliminados.

en: Please review the updated selection.
gl: Por favor revise a selección actualizada.

en: Removing packages...
gl: Eliminando paquetes...

en:  items deleted
gl:  elementos eliminados

en: Are you sure you want to merge ALL files?
gl: Está seguro de que quere combinar TODOS os ficheros?

en: (Ignoring those selected)
gl: (Ignorando aqueles seleccionados)

en: Which indenting method do you want to convert to?
gl: Con que método de sangrado desexa convertilo?

en: Tabs
gl: Tabulacións

en: Spaces
gl: Espazos

en: Are you sure you want to clean
gl: Esta seguro de que quere limpialos

en:  items cleaned (
gl:  elementos limpados (

en:  saved)
gl:  gardados)
