fslint - en to sr translation catalogue (132 entries)

en: FSlint
sr: Фслинт

en: Open _Folder
sr: Отвори _фасциклу

en: _Rename...
sr: _Преименуј...

en: Select using wildcard
sr: Изабери уз помоћ знакова замене

en: Unselect using wildcard
sr: Поништи изабрано уз помоћ знакова замене

en: within groups
sr: унутар група

en: Select all but first
sr: Изабери све осим прве

en: Select all but newest
sr: Изабери све осим најновије

en: Select all but oldest
sr: Изабери све осим најстарије

en: Toggle selection
sr: Окини избор

en: Unselect all
sr: Поништи избор

en: Add
sr: Додај

en: Remove
sr: Уклони

en: Directories to search
sr: Директоријуми за претраживање

en: recurse?
sr: дубински?

en: Search path
sr: Путања претраге

en: Paths to exclude
sr: Путање за изостављање

en: Extra find parameters
sr: додатни параметри претраге

en: extra find filtering parameters
sr: додатни параметри филтера претраге

en: Advanced search parameters
sr: Напредни параметри претраге

en: Name
sr: Назив

en: Directory
sr: Директоријум

en: Date
sr: Датум

en: Duplicates
sr: Дупликати

en: Size
sr: Величина

en: Installed packages
sr: Инсталирани пакети

en: Sensitivity=
sr: Осетљивост=

en: invalid UTF8 mode?
sr: Неисправан УТФ-8 режим?

en: Bad names
sr: Лоши називи

en: Search (
sr: Погледај у (

en: ) for
sr: ) има ли

en: Conflicting files
sr: датотека у сукобу

en: Aliases
sr: сличних назива

en: Case conflicts
sr: Сукоби величине слова

en: Same names
sr: Исти називи

en: Same names(ignore case)
sr: Исти називи (занемари величину слова)

en: Name clashes
sr: Неслагања назива

en: More restrictive search for core files
sr: Обавите ограниченију претрагу за кључним датотекама

en: core file mode?
sr: режим кључне датотеке?

en: days
sr: дана

en: minimum age
sr: најмање старости

en: Temp files
sr: Привремене датотеке

en: Dangling
sr: Сувишне

en: Absolute links to paths within or below the link's directory
sr: Апсолутне везе ка путањама у или испод директоријума везе

en: Suspect
sr: Сумњиве

en: Relative
sr: Релативне

en: Absolute
sr: Апсолутне

en: /././. ///// /../ etc.
sr: „/././. ///// /../“ итд.

en: Redundant naming
sr: Излишних назива

en: Target
sr: Циљ

en: Bad symlinks
sr: Лоше симболичке везе

en: UID
sr: ЈИБ

en: GID
sr: ГИБ

en: Bad IDs
sr: Лоши ИБ-ови

en: Empty directories
sr: Празни директоријуми

en: Search $PATH
sr: Потражи у $ПУТАЊИ

en: Non stripped binaries
sr: Неогољене бинарне датотеке

en: bad indenting for indent width
sr: лоша ширина увлачења

en: whitespace at end of line
sr: празнина на крају реда

en: Redundant whitespace
sr: Излишне празнине

en: Find
sr: Нађи

en: Stop
sr: Стани

en: Pause
sr: Застани

en: Resume
sr: Настави

en: Select
sr: Изабери

en: Save (selected) list to file
sr: Сачувајте (изабрани) списак у датотеку

en: Save
sr: Сачувај

en: selected
sr: изабрано

en: Delete
sr: Избриши

en: All (except selected) using hardlinks
    (or symlinks if on a different filesystem)
sr: Све (осим изабраних) користећи чврсте везе
    (или симболичне везе ако су на другом систему датотека)

en: Merge
sr: Споји

en: Clean
sr: Очисти

en: Select Path
sr: Изаберите путању

en: ask me this in future?
sr: питај ме ово убудуће?

en: Usage: %s [OPTION] [PATHS]
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА] [ПУТАЊЕ]

en: display version
sr: приказује издање

en: display help
sr: приказује помоћ

en: %(percent)s of %(disk)s is used leaving %(size)sB available
sr: %(percent)s од %(disk)s се користи, преостаје %(size)sB

en: Do you want to overwrite?
sr: Да ли желите да препишете?

en: You can't overwrite
sr: Не можете писати преко

en: Files with the same content
sr: Пронађите датотеке са истим садржајем

en: Installed packages ordered by disk usage
sr: Пронађите инсталиране пакети поређане према заузећу простора

en: Problematic filenames
sr: Пронађите датотеке са проблематичним називима

en: Possibly conflicting commands or filenames
sr: Пронађите могуће сукобе наредби или назива датотека

en: Possibly old temporary files
sr: Пронађите привремене датотеке које су вероватно старе

en: Problematic symbolic links
sr: Пронађите проблематичне симболичне везе

en: Files with missing user IDs
sr: Пронађите датотеке којима недостаје ИБ корисника

en: Directory branches with no files
sr: Пронађите гране директоријума без датотека

en: Executables still containing debugging info
sr: Пронађите извршне датотеке које још увек садрже податке прочишћавања

en: Erroneous whitespace in a text file
sr: Пронађите погрешне празнине у текстуалној датотеци

en: Invalid path [
sr: Неисправна путања [

en: searching
sr: претражујем

en: processing...
sr: анализирам...

en: No search paths specified
sr: Нису задате путање претраге

en: Sorry, FSlint does not support this functionality on your system at present.
sr: Извините, али Фслинт тренутно не подржава ову функцију на вашем систему.

en:  packages,
sr:  пакета,

en: consuming %sB.
sr: троши %sB.

en: Note %s.
sr: Напомена „%s“.

en:  files
sr:  датотека

en:  unstripped binaries
sr:  неогољених бинарних датотека

en:  empty directories
sr:  празан директоријум

en:  links
sr:  веза

en:  wasted in
sr:  потрошено у

en:  files (in
sr:  датотека (у

en:  groups)
sr:  групе)

en: bytes wasted
sr: бајтова потрошено

en: None selected
sr: Нисте изабрали ништа

en:  this item?
sr:  ову ставку?

en:  these %d items?
sr:  ове %d ставке?

en: User aborted
sr: Корисник је прекинуо

en: paused
sr: паузирано

en: Error starting xdg-open
sr: Грешка покретања „xdg-open“-а

en: Rename:
sr: Преименуј:

en: Error: [%s] can not be represented on your file system
sr: Грешка: [%s] не може бити представљено на вашем систему датотека

en: Error: Can't rename [%(old_path)s] as [%(new_path)s] exists
sr: Грешка: не могу да преименујем [%(old_path)s] јер већ постоји [%(new_path)s]

en: wildcard:
sr: знакови замене:

en: Sorry, you must be root to delete system packages.
sr: Извините, морате бити администратор да бисте могли да уклоните системске пакете.

en: Are you sure you want to delete
sr: Да ли заиста желите да их избришете

en: Are you sure you want to delete all items in this group?
sr: Да ли сигурно желите да избришете све ставке у овој групи?

en: Calculating dependencies...
sr: Израчунавам међузависности...

en: %d extra packages need to be deleted.
sr: %d додатна пакета морају бити обрисана.

en: Please review the updated selection.
sr: Прегледајте освежени избор.

en: Removing packages...
sr: Уклањам пакете...

en:  items deleted
sr:  ставке су избрисане

en: Are you sure you want to merge ALL files?
sr: Да ли заиста желите да спојите СВЕ датотеке?

en: (Ignoring those selected)
sr: (Занемарујући те изабране)

en: Which indenting method do you want to convert to?
sr: У који метод увлачења желите да претворите?

en: Tabs
sr: Језичци

en: Spaces
sr: Размаци

en: Are you sure you want to clean
sr: Да ли заиста желите да очистите

en:  items cleaned (
sr:  ставке су очишћене (

en:  saved)
sr:  су сачувана)
