fslint - en to tr translation catalogue (113 entries)

en: _Rename...
tr: Yeniden adlandı_r

en: Select using wildcard
tr: Joker karakterler kullanarak seç

en: Unselect using wildcard
tr: Joker karakter kullanarak seçimi kaldır

en: within groups
tr: gruplar içinde

en: Select all but first
tr: İlki hariç tümünü seç

en: Select all but newest
tr: En yenisi hariç tümünü seç

en: Select all but oldest
tr: En eskisi hariç hepsini seç

en: Toggle selection
tr: Seçimi katla

en: Unselect all
tr: Tüm seçimleri kaldır

en: Add
tr: Ekle

en: Remove
tr: Kaldır

en: Directories to search
tr: Aranacak dizinler

en: Search path
tr: Arama yolu

en: Paths to exclude
tr: Dışlanacak yollar

en: Extra find parameters
tr: Ek bulma parametreleri

en: extra find filtering parameters
tr: ek arama filtreleme parametreleri

en: Advanced search parameters
tr: Gelişmiş arama parametreleri

en: Name
tr: Ad

en: Directory
tr: Dizin

en: Date
tr: Tarih

en: Duplicates
tr: Kopya dosyalar

en: Size
tr: Boyut

en: Installed packages
tr: Kurulu paketler

en: Sensitivity=
tr: Duyarlılık=

en: invalid UTF8 mode?
tr: geçersiz UTF8 kipi?

en: Bad names
tr: Bozuk adlar

en: Search (
tr: Ara (

en: Conflicting files
tr: Çakışan dosyalar

en: Aliases
tr: Takma adlar

en: Same names
tr: Aynı adlar

en: Name clashes
tr: Ad çakışmaları

en: More restrictive search for core files
tr: Core dosyaları için daha kısıtlayıcı arama

en: core file mode?
tr: core dosyası kipi?

en: days
tr: günler

en: minimum age
tr: en az yaş

en: Temp files
tr: Geçici dosyalar

en: Absolute links to paths within or below the link's directory
tr: Bağlantının dizininin içindeki ya da altındaki yollara mutlak bağlantılar

en: Suspect
tr: Şüpheli

en: Relative
tr: Göreli

en: Absolute
tr: Mutlak

en: /././. ///// /../ etc.
tr: /././. ///// /../ vb.

en: Redundant naming
tr: Gerekenden fazla adlandırılmış

en: Target
tr: Hedef

en: Bad symlinks
tr: Bozuk sembolik bağlantılar

en: Bad IDs
tr: Bozuk ID'ler

en: Empty directories
tr: Boş dizinler

en: Search $PATH
tr: $PATH'i ara

en: Non stripped binaries
tr: Soyulmamış ikililer

en: whitespace at end of line
tr: satır sonunda boşluk

en: Redundant whitespace
tr: Gerekenden fazla boşluk

en: Find
tr: Bul

en: Stop
tr: Dur

en: Select
tr: Seç

en: Save (selected) list to file
tr: (Seçili) listeyi dosyaya kaydet

en: Save
tr: Kaydet

en: selected
tr: seçili

en: Delete
tr: Sil

en: All (except selected) using hardlinks
    (or symlinks if on a different filesystem)
tr: Tümünü (seçililer hariç) hardlinkler kullanarak
    (ya da farklı dosyasistemindeyse sembolink
     bağlantı kullanarak)

en: Merge
tr: Birleştir

en: Clean
tr: Temizle

en: Select Path
tr: Yol Seç

en: Usage: %s [OPTION] [PATHS]
tr: Kullanım: %s [SEÇENEK] [DİZİNLER]

en: display version
tr: versiyonu görüntüle

en: display help
tr: yardımı görüntüle

en: Do you want to overwrite?
tr: Üzerine yazmak istiyor musunuz?

en: You can't overwrite
tr: Üzerine yazamazsınız

en: Files with the same content
tr: Aynı içerikli dosyalar

en: Installed packages ordered by disk usage
tr: Disk kullanımına göre sıralanmış kurulu paketler

en: Problematic filenames
tr: Sorunlu dosya adları

en: Possibly conflicting commands or filenames
tr: Muhtemelen çakışan komut ya da dosya adları

en: Possibly old temporary files
tr: Muhtemelen eski geçici dosyalar

en: Problematic symbolic links
tr: Sorunlu sembolink linkler

en: Files with missing user IDs
tr: Kayıp kullanıcı kimliğine sahip dosyalar

en: Executables still containing debugging info
tr: Hala hata ayıklama bilgisi içeren yürütülebilirler

en: Erroneous whitespace in a text file
tr: Metin dosyasında hatalı boşluk

en: Invalid path [
tr: Hatalı yol [

en: processing...
tr: işleniyor...

en: No search paths specified
tr: Arama yolu belirtilmedi

en: Sorry, FSlint does not support this functionality on your system at present.
tr: Ne yazık ki, FSlint sisteminizde bu özelliği desteklemiyor.

en:  packages,
tr:  paketler

en: consuming %sB.
tr: %sB harcıyor

en: Note %s.
tr: Not %s.

en:  files
tr:  dosyalar

en:  unstripped binaries
tr:  soyulmamış ikililer

en:  empty directories
tr:  boş dizinler

en:  links
tr:  bağlantılar

en:  wasted in
tr:  şurada boşa harcandı:

en:  files (in
tr:  dosya (şurada:

en:  groups)
tr:  grup)

en: bytes wasted
tr: byte boşa harcandı

en: None selected
tr: Hiçbiri seçilmedi

en:  this item?
tr:  (bu öğeyi)?

en:  these %d items?
tr:  (bu %d öğeyi)?

en: User aborted
tr: Kullanıcı vazgeçti

en: Rename:
tr: Yeniden adlandır:

en: Error: [%s] can not be represented on your file system
tr: Hata: [%s] dosya sisteminizde gösterilemez.

en: Error: Can't rename [%(old_path)s] as [%(new_path)s] exists
tr: Hata:  [%(old_path)s] yeniden adlandırılamaz çünkü [%(new_path)s] zaten var

en: wildcard:
tr: joker karakter:

en: Sorry, you must be root to delete system packages.
tr: Üzgünüm, sistem paketlerini kaldırmak için root olmalısınız.

en: Are you sure you want to delete
tr: Silmek istediğinize emin misiniz

en: Calculating dependencies...
tr: Bağımlılıklar hesaplanıyor...

en: %d extra packages need to be deleted.
tr: %d fazladan paketin silinmesi gerekli.

en: Please review the updated selection.
tr: Lütfen güncellenmiş seçimi gözden geçirin

en: Removing packages...
tr: Paketler kaldırılıyor

en:  items deleted
tr:  öğe silindi

en: Are you sure you want to merge ALL files?
tr: TÜM dosyaları birleştirmek istediğinize emin misiniz?

en: (Ignoring those selected)
tr: (seçili olanlar görmezden geliniyor)

en: Which indenting method do you want to convert to?
tr: Hangi girintileme yöntemine dönüştürmek istiyorsunuz?

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Spaces
tr: Boşluklar

en: Are you sure you want to clean
tr: Temizlemek istediğinize emin misiniz?

en:  items cleaned (
tr:  öğe temizlendi (

en:  saved)
tr:  boşaltıldı)
