furiusisomount - en to da translation catalogue (55 entries)

en: Developer:
da: Udvikler:

en: Calculating, please wait...
da: Beregner, vent venligst ...

en: Furius ISO Mount Tool
da: Furius ISO - monteringsværktøj

en: Simple Gtk+ Interface to Mount ISO, IMG, BIN, MDF and NRG Image files without burning to disk.
da: Enkelt Gtk+-grænseflade til montering af ISO-, IMG-, BIN-, MDF- og NRG-aftryksfiler uden at brænde dem på disken.

en: Error mounting image.
    Unexpected error: %s
da: Fejl ved montering af aftryk.
    Uventet fejl:% s

en: Defaulting to home directory for mounting.
da: Skifter til hjemmemappe for montering.

en: %s successfully mounted @ %s. If required, run the following commands to remove:
      :fusermount -u %s
      :rmdir %s
da: Kopiere tekst
    %s monteret @ %s. Hvis det er nødvendigt, skal du køre følgende kommandoer for at fjerne:
      : fusermount-u% s
      : rmdir% s

en: %s successfully mounted @ %s. If required, run the following commands to remove:
      :gksu -u root umount %s
      :rmdir %s
da: Kopiere tekst
    %s monteret @ %s. Hvis det er nødvendigt, skal du køre følgende kommandoer for at fjerne:
      : gksu-u root umount% s
      : rmdir% s

en: Error mounting image.
    OS error(%s): %s
da: Fejl under montering af aftryk.
    OS-fejl(%s): %s

en: Error saving history to file.
    OS error(%s): %s
da: Fejl ved lagring af historik til fil.
    OS-fejl(%s): %s

en: Error saving history to file
    Unexpected error: %s
da: Fejl ved lagring af historik til fil
    Uventet fejl: %s

en: %s successfully unmounted.
da: %s afmonteret.

en: Error unmounting image.
    Unexpected error: %s
da: Fejl under afmontering af aftryk.
    Uventet fejl: %s

en: Error burning image.
    Unexpected error: %s
da: Fejl under brænding af aftryk:
    Uventet fejl: %s

en: Error launching nautilus.
    Unexpected error: %s
da: Fejl under lanceringen af nautilus.
    Uventet fejl: %s

en: Application started...
da: Program startet...

en: Error mounting image.
    IO error(%s): %s
da: Fejl ved montering af aftryk.
    IO-fejl(%s): %s

en: Error loading history.
    OS error(%s): %s
da: Fejl ved indlæsning af historik.
    OS-fejl(%s): %s

en: Error loading history.
    Unexpected error: %s
da: Fejl ved indlæsning af historik.
    Uventet fejl: %s

en: Error creating settings directory.
    OS error(%s): %s
da: Fejl ved oprettelse af indstillingsmappe.
    OS-fejl(%s): %s

en: Error creating settings directory.
    IO error(%s): %s
da: Fejl ved oprettelse af indstillingsmappe.
    IO-fejl(%s): %s

en: Error creating settings directory.
    Unexpected error: %s
da: Fejl ved oprettelse af indstillingsmappe.
    Uventet fejl: %s

en: New settings file created at %s
da: Ny indstillingsfil oprettet ved %s

en: Error creating settings file.
    OS error(%s): %s
da: Fejl ved oprettelse af indstillingsfil.
    OS-fejl(%s): %s

en: Error creating settings file.
    IO error(%s): %s
da: Fejl ved oprettelse af indstillingsfil.
    IO-fejl(%s): %s

en: Error creating settings file.
    Unexpected error: %s
da: Fejl ved oprettelse af indstillingsfil.
    Uventet fejl: %s

en: _Browse...
da: _Gennemse...

en: _Mount
da: _Monter

en: _Checksum
da: _Kontrolsum

en: Bur_n
da: _Brænd

en: _Unmount
da: _Afmonter

en: View Log
da: Vis log

en: Delete Log
da: Slet log

en: Select Image
da: Vælg aftryk

en: No Image Selected
da: Intet aftryk valgt

en: No Checksum Generated
da: Ingen kontrolsum oprettet

en: No Mount Point Selected
da: Intet monteringspunkt valgt

en: Mounted Images:
da: Monterede aftryk:

en: Drag image files into above window to quickly mount
da: Træk billedfiler til ovenstående vindue for hurtigt at montere

en: Mount Point
da: Monteringspunkt

en: Image File
da: Aftryksfil

en: _Cancel
da: _Afbryd

en: Checksum generation started...
da: Oprettelse af kontrol sum startet...

en: Checksum generation aborted!
da: Oprettelse af kontrolsum afbrudt!

en: Open Image..
da: Åbn aftryk...

en: File not found. 
    Please check source exists.
da: Fil blev ikke fundet. 
    Kontroller venligst at kilden findes.

en: File does not appear to be a compatible Image. 
    Please check source.
da: Fil ser ikke ud til at være et kompatibelt aftryk. 
    Tjek venligst kilden.

en: %s not found.
da: %s blev ikke fundet.

en: Are you sure you wish to delete the log?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette loggen?

en: Error deleting log.
    OS error(%s): %s
da: Fejl ved sletning af log.
    OS-fejl(%s): %s

en: Error deleting log.
    Unexpected error: %s
da: Fejl ved sletning af log.
    Uventet fejl: %s

en: Application closed!
da: Program lukket ned!

en: %s is still mounted.
    Do you wish to unmount it before exiting?
da: %s er stadig monteret.
    Ønsker du at afmontere aftrykket før du afslutter?

en: Error saving unmounted images to file.
    OS error(%s): %s
da: Fejl ved gemning af umonteret aftryk til fil.
    OS-fejl(%s): %s

en: Error saving unmounted images to file
    Unexpected error: %s
da: Fejl ved gemning af umonteret aftryk til fil.
    Uventet fejl: %s
