PhpWiki 1.5.0 - en to sv translation catalogue (136 entries)

en: by %s
sv: av %s

en: None
sv: Ingen

en: Diff: %s
sv: Diff av: %s

en: current version
sv: nuvarande version

en: revision by previous author
sv: version från föregående författare

en: Previous Author
sv: Göregående Författare

en: RecentChanges
sv: SenasteÄndringar

en: (Redirected from %s)
sv: (Insättning från %s)

en: Edit: %s
sv: Redigera: %s

en: View Source: %s
sv: Visa Källkoden: %s

en: Saved: %s
sv: Sparade: %s

en: Sorry for the inconvenience.
sv: Ledsen för allt besvär.

en: Versions are identical
sv: Versionerna är identiska

en: Page Locked
sv: Sidan är Låst

en: This page has been locked by the administrator so your changes can not be saved.
sv: Den här sidan är låst av administratören och kan ej redigeras.

en: (Copy your changes to the clipboard. You can try editing a different page or save your text in a text editor.)
sv: (Kopiera dina ändringar till urklippet eller till ett annat temporärt ställe t.ex. en texteditor.)

en: Preview
sv: Översikt

en: Save
sv: Spara

en: Changes
sv: Ändringar

en: String "%s" not found.
sv: "%s" ingen funna.

en: Search for
sv: Sök

en: Table of Contents
sv: Innehåll

en: Page Name
sv: Namn på Sidan

en: Template Name
sv: Namn på Template

en: %s: file not found
sv: %s: fila ingen funna

en: Complete.
sv: Komplett.

en: Return to %s
sv: Tillbaka till %s

en: ... copied to %s
sv: ... kopia är %s

en: ... not found
sv: ... ingen funna

en: Empty pagename!
sv: Ange ett sidnamn!

en: from “%s”
sv: från “%s”

en: Cancel
sv: Avbyrt

en: Summary: %s
sv: Kommentar: %s

en: Fatal PhpWiki Error
sv: PhpWiki Fatal Error

en: FullTextSearch
sv: Fulltextsökning

en: TitleSearch
sv: Titelsökningen

en: “%s” not found
sv: “%s” ingen funna

en: <no matches>
sv: <ingen matchar>

en: Content
sv: Innehåll

en: Last Modified
sv: Ändringsdatum

en: Hits
sv: Träffar

en: Last Summary
sv: Senaste Kommentar

en: Last Author
sv: Göregående Författare

en: Locked
sv: Låst

en: locked
sv: låst

en: Edit %s
sv: Redigera %s

en: Calendar
sv: Kalender

en: Previous Month
sv: Föregående Månad

en: Next Month
sv: Följande Månad

en:  is identical.
sv:  är identiska.

en: File “%s” not found.
sv: Fila “%s” ingen funna.

en: Full text search results for “%s”
sv: Sökresultat för fulltextsökning för “%s”

en: Go
sv: "Gå till sidan"

en: Included from %s (revision %d)
sv: Insättning från %s (revision %d)

en: Included from %s
sv: Insättning från %s

en: Search
sv: Sök

en: The %d most popular pages of this wiki:
sv: De %d mest populära sidorna för den här wikin:

en: Contents
sv: Innehåll

en: Next
sv: Nästa

en: Previous
sv: Föregående

en: Last
sv: Senaste

en: %d best incoming links:
sv: De %d mest använda ingående länkarna:

en: %d best outgoing links:
sv: De %d mest använda utgående länkarna:

en: %d most popular nearby:
sv: De %d mest populära grannarna:

en:  to
sv:  till

en: new pages
sv: Ta bort sida

en: The %d most recent %s are listed below.
sv: De %d senaste %s sidorna listas nedan.

en: Title Search
sv: Titelsökningen

en: 1 day
sv: 1 dag

en: %s days
sv: %s dar

en: Help
sv: Hjälp

en: same content
sv: Samma innehåll

en: Title search results for “%s” (%d total)
sv: Sökresultat för titelsökningen för “%s” (%d total)

en: Title search results for “%s”
sv: Sökresultat för titelsökningen för “%s”

en: Edit
sv: Redigera

en: Removed page “%s” successfully.
sv: Tog bort sidan “%s”.

en: Renamed page from “%s” to “%s”.
sv: Omdöpt sida från '% s' till '% s'.

en: to “%s”.
sv: till “%s”.

en: CalendarPlugin
sv: KalenderPlugin

en: FindPage
sv: SökEfterSida

en: LdapSearch
sv: LdapSök

en: MoreAboutMechanics
sv: MerOmMekanismerna

en: MostPopular
sv: MestPopulär

en: TextFormattingRules
sv: Textformateringsregler

en: You are about to purge “%s”!
sv: Du kommer att ta bort "%s" permanent!

en: Remove Page
sv: Ta bort sida

en: You are about to remove “%s”!
sv: Du kommer att ta bort "%s" permanent!

en: HomePage
sv: Framsida

en: rename %s to %s
sv: Kopia är [%s]

en: Describe %s here.
sv: Beskriv %s här.

en: %s at %s
sv: %s i %s

en: Version %s, saved on %s
sv: Version %s, sparade %s

en: Last edited on %s
sv: Senast ändrad %s

en: today
sv: i dag

en: yesterday
sv: i går

en: Sign Out
sv: Logga ut

en: Sign In
sv: Anslut

en: Lock Page
sv: Lås Sida

en: Unlock Page
sv: Lås upp Sida

en: Printer
sv: Skrivare

en: Modern
sv: Ny|modig

en: Title 1
sv: Titel 1

en: Title 2
sv: Titel 2

en: Title 3
sv: Titel 3

en: Home
sv: Framsida

en: View Source
sv: Visa Källkoden

en: GoodStyle
sv: BraStil

en: See %s tips for editing.
sv: %s: Redigeringstips.

en: Help/TextFormattingRules
sv: Hjälp/Textformateringsregler

en: Synopsis
sv: Översikt

en: This page has been locked and cannot be edited.
sv: Den här sidan är låst och kan ej redigeras.

en: Lock
sv: Låst

en: Unlock
sv: Lås upp

en: W
sv: B

en: Adjust
sv: Justera

en: Modified on %s by %s
sv: Redigera: %s

en: , Memory: %s
sv: Redigera: %s

en: Saved on
sv: Sparade

en: Home Page
sv: Framsida

en: Thank you for editing %s.
sv: Tack för att du redigerade %s.

en: Your careful attention to detail is much appreciated.
sv: Din omstänksamhet för detaljer är mycket uppskattad.

en: UserId
sv: Namn

en: Height
sv: Höjd

en: Width
sv: Bredd

en: Time Zone
sv: Timme Zon

en: Recent Changes
sv: Senaste Ändringar

en: User Preferences
sv: Användarinställningar

en: User preferences for this project
sv: Inställningar för detta projekt

en: Recent changes
sv: Senaste Ändringar

en: Find page
sv: Sök Efter Sida

en: Search:
sv: Sök:

en: My Preferences
sv: Mina Inställningar

en: MyRecentChanges
sv: MinaSenasteÄndringar

en: My Changes
sv: Mina Ändringar

en: EditText
sv: RedigeraText

en: %s of this page
sv: %s för den här sidan
