fvwm - en to sv translation catalogue (66 entries)

en: Builtin Menu
sv: Inbyggd meny

en: Setup Form
sv: Inställningsformulär

en: Setup 95 Script
sv: Ställ in 95 skript

en: Issue fvwm commands
sv: Utför fvwm-kommandon

en: Restart fvwm
sv: Starta om fvwm

en: Exit fvwm
sv: Avsluta fvwm

en: Desk
sv: Skrivbord

en: 	Geometry
sv: 	Storlek

en: Desk: %d%s
sv: Skrivbord: %d%s

en: More&...
sv: Mer&...

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 91
en: Root Menu
sv: Rotmeny

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 95
en: Remote Logins
sv: Fjärrinloggningar

note: #-#-#-#-#  duplicate  #-#-#-#-# ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 97 ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 109
en: Utilities
sv: Verktyg

note: #-#-#-#-#  duplicate  #-#-#-#-# ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 99 ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 194
en: Fvwm Modules
sv: Fvwm-moduler

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 100
en: Fvwm Window Ops
sv: Fvwm-fönsterinställningar

note: #-#-#-#-#  duplicate  #-#-#-#-# ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 101 ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 124
en: Fvwm Config Ops
sv: Fvwm-konfigurationsinställningar

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 103
en: Refresh Screen
sv: Rita om skärm

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 104
en: Recapture Screen
sv: Uppdatera skärm

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 106
en: Exit Fvwm
sv: Avsluta Fvwm

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 121
en: Reset X defaults
sv: Nollställ X-standarder

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 125
en: Sloppy Focus
sv: Slarvigt fokus

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 126
en: Click To Focus
sv: Klicka för att fokusera

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 127
en: Focus Follows Mouse
sv: Fokus följer mus

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 129
en: Colormap Follows Mouse
sv: Färgkarta följer mus

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 130
en: Colormap Follows Focus
sv: Färgkarta följer fokus

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 132
en: Full Paging ON
sv: Full sidfunktionalitet PÅ

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 133
en: All Paging OFF
sv: All sidfunktionalitet AV

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 134
en: Horizontal Paging Only
sv: Endast horisontal sidfunktionalitet

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 135
en: Vertical Paging Only
sv: Endast vertikal sidfunktionalitet

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 136
en: Partial Paging
sv: Delvis sidfunktionalitet

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 137
en: Full Paging && Edge Wrap
sv: Full sidfunktionalitet && Kantbrytning

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 144
en: &Move
sv: &Flytta

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 145
en: &Resize
sv: &Ändra storlek

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 146
en: R&aise
sv: &Höj

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 147
en: &Lower
sv: &Sänk

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 148
en: (De)&Iconify
sv: (Av)&Minimera

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 149
en: (Un)&Stick
sv: (Av)&Sätt fast

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 150
en: (Un)Ma&ximize
sv: (Av)Ma&ximera

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 152
en: &Delete
sv: &Ta bort

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 153
en: &Close
sv: St&äng

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 154
en: Destroy
sv: Förstör

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 161
en: Window Ops
sv: Fönsterinställningar

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 163
en: Re&fresh Window
sv: R&ita om fönster

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 172
en: Print
sv: Skriv ut

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 173
en: Print Re&verse
sv: Skriv ut omvänd

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 195
en: Control Animation
sv: Kontrollera animation

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 204
en: desks
sv: skrivbord

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 210
en: Stop Module Menu
sv: Stanna modulmeny

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 213
en: Stop Fvwm Modules
sv: Stanna Fvwm-moduler

note: #-#-#-#-#  duplicate  #-#-#-#-# ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 214 ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 215 ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 216 ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 217 ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 218 ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 219 ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 220 ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 221 ./fv
en: Stop
sv: Stanna

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 241
en: Really Quit Fvwm?
sv: Avsluta Fvwm?

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 242
en: Yes, Really Quit
sv: Ja, avsluta

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 244
en: Restart
sv: Starta om

note: #-#-#-#-#  duplicate  #-#-#-#-# ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 246 ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 247 ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 248 ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 249 ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 250 ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 251
en: Start
sv: Starta

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 253
en: Just an Xterm
sv: Bara en Xterm

note: ./fvwm/ConfigFvwmSetup: line 255
en: No, Don't Quit
sv: Nej, avsluta inte

note: ./modules/FvwmForm/FvwmForm-Setup.in: line 8
en: fvwm - Create Configuration
sv: fvwm - Skapa konfiguration

note: ./modules/FvwmForm/FvwmForm-Setup.in: line 13
en: Use this form to create your fvwm2rc configuration file.
sv: Använd det här formuläret för att skapa din fvwm2rc-konfigurationsfil

note: ./modules/FvwmForm/FvwmForm-Setup.in: line 15
en: The file created is ~/.fvwm/.fvwm2rc or $FVWM_USERDIR/.fvwm2rc.
sv: Den skapade filen är ~/.fvwm/.fvwm2rc eller $FVWM_USERDIR/.fvwm2rc.

note: ./modules/FvwmForm/FvwmForm-Setup.in: line 19
en: After creation, the fvwm2rc file can then be changed with any
sv: Efter skapande så kan fvwm2rc-filen modifieras med vilken

note: ./modules/FvwmForm/FvwmForm-Setup.in: line 21
en: editor to suit your own needs.
sv: redigerare som helst för att passa dina egna behov.

note: ./modules/FvwmForm/FvwmForm-Setup.in: line 26
en: Create a starting .fvwm2rc file
sv: Skapa en startande .fvwm2rc-fil

note: ./modules/FvwmForm/FvwmForm-Setup.in: line 30
en: These files are optional.  Select the modules you want to customize.
sv: De här filerna är valfria. Välj modulerna som du vill ställa in.

note: ./modules/FvwmForm/FvwmForm-Setup.in: line 32
en: You can always copy them later.
sv: Du kan alltid kopiera dem senare.

note: ./modules/FvwmForm/FvwmForm-Setup.in: line 53
en: Return - Dismiss
sv: Återvänd - Avsluta

note: ./modules/FvwmForm/FvwmForm-Setup.in: line 55
en: Copy Config File(s)
sv: Kopiera konfigurationsfil(er)
