fwupd - en to ast translation catalogue (13 entries)

note: TRANSLATORS: this is when a device is hotplugged
en: Added
ast: Amestóse

note: TRANSLATORS: this is when a device ctrl+c's a watch
en: Cancelled
ast: Encaboxóse

note: TRANSLATORS: this is when a device is hotplugged TRANSLATORS: this is when the daemon state changes
en: Changed
ast: Camudóse

note: TRANSLATORS: this is the encryption method used when writing
en: Cipher
ast: Cifráu

note: TRANSLATORS: detected a DFU device
en: Found
ast: Alcontróse

en: Mode
ast: Mou

note: TRANSLATORS: interface name, e.g. "Flash" TRANSLATORS: device name, e.g. 'ColorHug2' TRANSLATORS: section header for the release name
en: Name
ast: Nome

note: TRANSLATORS: DFU protocol version, e.g. 1.1
en: Protocol
ast: Protocolu

note: TRANSLATORS: these are areas of memory on the chip
en: Region
ast: Rexón

note: TRANSLATORS: this is when a device is hotplugged
en: Removed
ast: Desanicióse

note: TRANSLATORS: device state, i.e. appIDLE
en: State
ast: Estáu

note: TRANSLATORS: probably not run as root... TRANSLATORS: device has failed to report status TRANSLATORS: device status, e.g. "OK"
en: Status
ast: Estáu

note: TRANSLATORS: transfer size in bytes
en: Transfer Size
ast: Tamañu de tresferencia
