fwupd - en to eo translation catalogue (17 entries)

note: TRANSLATORS: duration in seconds
en: %u second | %u seconds
eo[0]: %u sekundo
eo[1]: %u sekundoj

note: TRANSLATORS: this is when a device is hotplugged
en: Added
eo: Aldonita

note: TRANSLATORS: this is to abort the interactive prompt
en: Cancel
eo: Nuligi

note: TRANSLATORS: this is when a device ctrl+c's a watch
en: Cancelled
eo: Nuligita

note: TRANSLATORS: this is when a device is hotplugged TRANSLATORS: this is when the daemon state changes
en: Changed
eo: Ŝanĝita

note: TRANSLATORS: get interactive prompt
en: Choose a device:
eo: Elektu aparaton:

note: TRANSLATORS: multiline description of device
en: Description
eo: Priskribo

note: success
en: Done!
eo: Farita!

note: TRANSLATORS: detected a DFU device
en: Found
eo: Trovita

en: Mode
eo: Reĝimo

note: TRANSLATORS: interface name, e.g. "Flash" TRANSLATORS: device name, e.g. 'ColorHug2'
en: Name
eo: Nomo

en: OK
eo: Bone

note: TRANSLATORS: DFU protocol version, e.g. 1.1
en: Protocol
eo: Protokolo

note: TRANSLATORS: these are areas of memory on the chip
en: Region
eo: Regiono

note: TRANSLATORS: this is when a device is hotplugged
en: Removed
eo: Forigita

en: Target
eo: Celo

note: TRANSLATORS: currect daemon status is unknown
en: Unknown
eo: Nekonata
