fwupd - en to ky translation catalogue (11 entries)

note: TRANSLATORS: this is when a device is hotplugged
en: Added
ky: Кошулду

note: TRANSLATORS: chip ID, e.g. "0x58200204"
en: Chip ID
ky: Чиптин ID'си

note: TRANSLATORS: detected a DFU device
en: Found
ky: Табылды

note: show message in progressbar TRANSLATORS: %1 is a device name
en: Installing %s
ky: Орнотулууда: %s

en: Mode
ky: Режими

note: TRANSLATORS: DFU protocol version, e.g. 1.1
en: Protocol
ky: Протокол

note: TRANSLATORS: reading from the flash chips
en: Reading…
ky: Окуулууда...

note: TRANSLATORS: device state, i.e. appIDLE
en: State
ky: Абалы

note: TRANSLATORS: probably not run as root... TRANSLATORS: device has failed to report status TRANSLATORS: device status, e.g. "OK"
en: Status
ky: Статус

note: TRANSLATORS: currect daemon status is unknown
en: Unknown
ky: Белгисиз

note: TRANSLATORS: writing to the flash chips
en: Writing…
ky: Жазылууда...
