fwupd - en to si translation catalogue (509 entries)

note: TRANSLATORS: more than a minute
en: %.0f minute remaining | %.0f minutes remaining
si[0]: විනාඩි %.0f ක් ඉතිරියි
si[1]: විනාඩි %.0f ක් ඉතිරියි

note: TRANSLATORS: BMC refers to baseboard management controller which * is the device that updates all the other firmware on the system
en: %s BMC Update
si: %s BMC යාවත්කාලීන කිරීම

note: TRANSLATORS: battery refers to the system power source
en: %s Battery Update
si: %s බැටරි යාවත්කාලීන කිරීම

note: TRANSLATORS: the CPU microcode is firmware loaded onto the CPU * at system boot-up
en: %s CPU Microcode Update
si: %s CPU මයික්‍රොකෝඩ් යාවත්කාලීන කිරීම

note: TRANSLATORS: camera can refer to the laptop internal * camera in the bezel or external USB webcam
en: %s Camera Update
si: %s කැමරා යාවත්කාලීන කිරීම

note: TRANSLATORS: a specific part of hardware, * the first %s is the device name, e.g. 'Secure Boot`
en: %s Configuration Update
si: %s වින්‍යාස යාවත්කාලීන කිරීම

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, where * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Consumer ME Update
si: %s පාරිභෝගික ME යාවත්කාලීන කිරීම

note: TRANSLATORS: the controller is a device that has other devices * plugged into it, for example ThunderBolt, FireWire or USB, * the first %s is the device name, e.g. 'Intel ThunderBolt`
en: %s Controller Update
si: %s පාලක යාවත්කාලීන කිරීම

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine (with Intel AMT), * where the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Corporate ME Update
si: %s ආයතනික ME යාවත්කාලීන කිරීම

note: TRANSLATORS: a specific part of hardware, * the first %s is the device name, e.g. 'Unifying Receiver`
en: %s Device Update
si: %s උපාංග යාවත්කාලීන කිරීම

note: TRANSLATORS: Video Display refers to the laptop internal display or * external monitor
en: %s Display Update
si: %s සංදර්ශක යාවත්කාලීන කිරීම

note: TRANSLATORS: Keyboard refers to an input device for typing
en: %s Keyboard Update
si: %s යතුරුපුවරු යාවත්කාලීන කිරීම

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, the Intel AMT thing, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s ME Update
si: %s ME යාවත්කාලීන කිරීම

note: TRANSLATORS: Mouse refers to a handheld input device
en: %s Mouse Update
si: %s මූසික යාවත්කාලීන කිරීම

note: TRANSLATORS: Network Interface refers to the physical * PCI card, not the logical wired connection
en: %s Network Interface Update
si: %s ජාල අතුරුමුහුණත යාවත්කාලීන කිරීම

note: TRANSLATORS: Storage Controller is typically a RAID or SAS adapter
en: %s Storage Controller Update
si: %s ගබඩා පාලක යාවත්කාලීන කිරීම

note: TRANSLATORS: the entire system, e.g. all internal devices, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s System Update
si: %s පද්ධති යාවත්කාලීන කිරීම

note: TRANSLATORS: TPM refers to a Trusted Platform Module
en: %s TPM Update
si: %s TPM යාවත්කාලීන

note: TRANSLATORS: the Thunderbolt controller is a device that * has other high speed Thunderbolt devices plugged into it; * the first %s is the system name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Thunderbolt Controller Update
si: %s Thunderbolt Controller යාවත්කාලීන කිරීම

note: TRANSLATORS: TouchPad refers to a flat input device
en: %s Touchpad Update
si: %s Touchpad යාවත්කාලීන කිරීම

note: TRANSLATORS: Receiver refers to a radio device, e.g. a tiny Bluetooth * device that stays in the USB port so the wireless peripheral works
en: %s USB Receiver Update
si: %s USB ග්‍රාහකයා යාවත්කාලීන කිරීම

note: TRANSLATORS: this is the fallback where we don't know if the release * is updating the system, the device, or a device class, or something else -- * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Update
si: %s යාවත්කාලීන කරන්න

note: TRANSLATORS: warn the user before updating, %1 is a device name
en: %s and all connected devices may not be usable while updating.
si: %s සහ සියලුම සම්බන්ධිත උපාංග යාවත්කාලීන කිරීමේදී භාවිත කළ නොහැක.

note: TRANSLATORS: %1 refers to some kind of security test, e.g. "Encrypted RAM". %2 refers to a result value, e.g. "Invalid"
en: %s appeared: %s
si: %s පෙනී සිටියේය: %s

note: TRANSLATORS: %1 refers to some kind of security test, e.g. "UEFI platform key". * %2 and %3 refer to results value, e.g. "Valid" and "Invalid"
en: %s changed: %s → %s
si: %s වෙනස් විය: %s → %s

note: TRANSLATORS: %1 refers to some kind of security test, e.g. "SPI BIOS region". %2 refers to a result value, e.g. "Invalid"
en: %s disappeared: %s
si: %s අතුරුදහන් විය: %s

note: TRANSLATORS: the device has a reason it can't update, e.g. laptop lid closed
en: %s is not currently updatable
si: %s දැනට යාවත්කාලීන කළ නොහැක

note: TRANSLATORS: Title: %s is ME kind, e.g. CSME/TXT
en: %s manufacturing mode
si: %s නිෂ්පාදන මාදිලිය

note: TRANSLATORS: warn the user before * updating, %1 is a device name
en: %s must remain connected for the duration of the update to avoid damage.
si: හානිය වළක්වා ගැනීම සඳහා යාවත්කාලීන කාලය සඳහා %s සම්බන්ධව තිබිය යුතුය.

note: TRANSLATORS: warn the user before updating, %1 is a machine * name
en: %s must remain plugged into a power source for the duration of the update to avoid damage.
si: හානිය වළක්වා ගැනීම සඳහා යාවත්කාලීන කාලසීමාව සඳහා %s බල ප්‍රභවයකට සම්බන්ධ කළ යුතුය.

note: TRANSLATORS: Title: %s is ME kind, e.g. CSME/TXT
en: %s override
si: %s අභිබවා යයි

note: TRANSLATORS: Title: %s is ME kind, e.g. CSME/TXT
en: %s version
si: අනුවාදය %s

note: TRANSLATORS: duration in days!
en: %u day | %u days
si[0]: දින %u යි
si[1]: දින %u යි

note: TRANSLATORS: this is shown in the MOTD
en: %u device has a firmware upgrade available. | %u devices have a firmware upgrade available.
si[0]: %u උපාංගයේ ස්ථිරාංග උත්ශ්‍රේණිගත කිරීමක් ඇත.
si[1]: %u උපාංග සඳහා ස්ථිරාංග උත්ශ්‍රේණිගත කිරීමක් ඇත.

note: TRANSLATORS: this is shown in the MOTD
en: %u device is not the best known configuration. | %u devices are not the best known configuration.
si[0]: %u උපාංගය හොඳම දන්නා වින්‍යාසය නොවේ.
si[1]: %u උපාංග හොඳම දන්නා වින්‍යාසය නොවේ.

note: TRANSLATORS: duration in minutes
en: %u hour | %u hours
si[0]: පැය %u යි
si[1]: පැය %u යි

note: TRANSLATORS: duration in minutes
en: %u minute | %u minutes
si[0]: විනාඩි %u
si[1]: විනාඩි %u

note: TRANSLATORS: duration in seconds
en: %u second | %u seconds
si[0]: තත්පර %u
si[1]: තත්පර %u

note: TRANSLATORS: first percentage is current value, 2nd percentage is the * lowest limit the firmware update is allowed for the update to happen
en: %u%% (threshold %u%%)
si: %u%% (ඉන්පසුව %u%%)

note: TRANSLATORS: this is shown as a suffix for obsoleted tests
en: (obsoleted)
si: (යල් පැන ගිය)

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: A TPM PCR is now an invalid value
si: TPM PCR දැන් වලංගු නොවන අගයකි

note: TRANSLATORS: the user needs to do something, e.g. remove the device
en: Action Required:
si: අවශ්‍ය ක්‍රියාමාර්ග:

note: TRANSLATORS: command description
en: Activate devices
si: උපාංග සක්රිය කරන්න

note: TRANSLATORS: command description
en: Activate pending devices
si: පොරොත්තු උපාංග සක්‍රිය කරන්න

en: Activate the new firmware on the device
si: උපාංගයේ නව ස්ථිරාංග සක්රිය කරන්න

note: TRANSLATORS: shown when shutting down to switch to the new version
en: Activating firmware update
si: ස්ථිරාංග යාවත්කාලීන කිරීම සක්රිය කිරීම

note: TRANSLATORS: shown when shutting down to switch to the new version
en: Activating firmware update for
si: සඳහා ස්ථිරාංග යාවත්කාලීන කිරීම සක්රිය කිරීම

note: TRANSLATORS: the age of the metadata
en: Age
si: වයස

note: TRANSLATORS: should the remote still be enabled
en: Agree and enable the remote?
si: එකඟ වී දුරස්ථ පාලකය සබල කරන්නද?

note: TRANSLATORS: this is a command alias, e.g. 'get-devices'
en: Alias to %s
si: %s ට අපනාමය

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: All TPM PCRs are now valid
si: සියලුම TPM PCRs දැන් වලංගු වේ

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: All TPM PCRs are valid
si: සියලුම TPM PCR වලංගු වේ

note: TRANSLATORS: on some systems certain devices have to have matching versions, * e.g. the EFI driver for a given network card cannot be different
en: All devices of the same type will be updated at the same time
si: එකම වර්ගයේ සියලුම උපාංග එකම අවස්ථාවේදීම යාවත්කාලීන වේ

note: TRANSLATORS: command line option
en: Allow downgrading firmware versions
si: ස්ථිරාංග අනුවාද පහත හෙලීමට ඉඩ දෙන්න

note: TRANSLATORS: command line option
en: Allow reinstalling existing firmware versions
si: පවතින ස්ථිරාංග අනුවාද නැවත ස්ථාපනය කිරීමට ඉඩ දෙන්න

note: TRANSLATORS: command line option
en: Allow switching firmware branch
si: ස්ථිරාංග ශාඛාව මාරු කිරීමට ඉඩ දෙන්න

note: TRANSLATORS: is not the main firmware stream
en: Alternate branch
si: විකල්ප ශාඛාව

note: TRANSLATORS: explain why we want to reboot
en: An update requires a reboot to complete.
si: යාවත්කාලීනයක් සම්පූර්ණ කිරීමට නැවත පණගැන්වීමක් අවශ්‍ය වේ.

note: TRANSLATORS: explain why
en: An update requires the system to shutdown to complete.
si: යාවත්කාලීනයක් සම්පූර්ණ කිරීමට පද්ධතිය වසා දැමීම අවශ්‍ය වේ.

note: TRANSLATORS: command line option
en: Answer yes to all questions
si: සියලුම ප්‍රශ්න වලට ඔව් පිළිතුරු දෙන්න

note: TRANSLATORS: command line option
en: Apply update even when not advised
si: උපදෙස් නොදෙන විට පවා යාවත්කාලීන කරන්න

note: TRANSLATORS: command line option
en: Apply update files
si: යාවත්කාල ගොනු යොදන්න

note: TRANSLATORS: actually sending the update to the hardware
en: Applying update…
si: යාවත්කාලය යොදමින්…

note: TRANSLATORS: approved firmware has been checked by * the domain administrator
en: Approved firmware: | Approved firmware:
si[0]: අනුමත ස්ථිරාංග:
si[1]: අනුමත ස්ථිරාංග:

note: TRANSLATORS: command description
en: Attach to firmware mode
si: ස්ථිරාංග මාදිලියට අමුණන්න

note: TRANSLATORS: waiting for user to authenticate
en: Authenticating…
si: …සත්‍යාපනය කිරීම

note: TRANSLATORS: user needs to run a command
en: Authentication details are required
si: සත්‍යාපන විස්තර අවශ්‍යයි

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to downgrade the firmware on a removable device
si: ඉවත් කළ හැකි උපාංගයක ස්ථිරාංග පහත හෙලීමට සත්‍යාපනය අවශ්‍ය වේ

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to downgrade the firmware on this machine
si: මෙම යන්ත්‍රයේ ස්ථිරාංග පහත හෙලීමට සත්‍යාපනය අවශ්‍ය වේ

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to modify a configured remote used for firmware updates
si: ස්ථිරාංග යාවත්කාලීන කිරීම් සඳහා භාවිතා කරන වින්‍යාස කළ දුරස්ථ පාලකයක් වෙනස් කිරීමට සත්‍යාපනය අවශ්‍ය වේ

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to modify daemon configuration
si: ඩීමන් වින්‍යාසය වෙනස් කිරීමට සත්‍යාපනය අවශ්‍ය වේ

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to set the list of approved firmware
si: අනුමත ස්ථිරාංග ලැයිස්තුව සැකසීමට සත්‍යාපනය අවශ්‍ය වේ

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to sign data using the client certificate
si: සේවාදායක සහතිකය භාවිතයෙන් දත්ත අත්සන් කිරීමට සත්‍යාපනය අවශ්‍ය වේ

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to switch to the new firmware version
si: නව ස්ථිරාංග අනුවාදය වෙත මාරු වීමට සත්‍යාපනය අවශ්‍ය වේ

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to unlock a device
si: උපාංගයක් අගුලු හැරීමට සත්‍යාපනය අවශ්‍ය වේ

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to update the firmware on a removable device
si: ඉවත් කළ හැකි උපාංගයක ස්ථිරාංග යාවත්කාලීන කිරීමට සත්‍යාපනය අවශ්‍ය වේ

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to update the firmware on this machine
si: මෙම යන්ත්‍රයේ ස්ථිරාංග යාවත්කාලීන කිරීමට සත්‍යාපනය අවශ්‍ය වේ

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to update the stored checksums for the device
si: උපාංගය සඳහා ගබඩා කර ඇති චෙක්සම් යාවත්කාලීන කිරීමට සත්‍යාපනය අවශ්‍ය වේ

note: TRANSLATORS: Boolean value to automatically send reports
en: Automatic Reporting
si: ස්වයංක්‍රීය වාර්තාකරණය

note: TRANSLATORS: can we JFDI?
en: Automatically upload every time?
si: සෑම විටම ස්වයංක්‍රීයව උඩුගත කරන්නද?

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: BUILDER-XML FILENAME-DST
si: BUILDER-XML ගොනු නාමය-DST

note: TRANSLATORS: refers to the battery inside the peripheral device
en: Battery
si: බැටරි

note: TRANSLATORS: command description
en: Bind new kernel driver
si: නව කර්නල් ධාවකය බැඳන්න

note: TRANSLATORS: there follows a list of hashes
en: Blocked firmware files:
si: අවහිර කළ ස්ථිරාංග ගොනු:

note: TRANSLATORS: version cannot be installed due to policy
en: Blocked version
si: අවහිර කළ අනුවාදය

note: TRANSLATORS: we will not offer this firmware to the user
en: Blocking firmware:
si: ස්ථිරාංග අවහිර කිරීම:

note: TRANSLATORS: command description
en: Blocks a specific firmware from being installed
si: නිශ්චිත ස්ථිරාංග ස්ථාපනය කිරීම අවහිර කරයි

note: TRANSLATORS: firmware version of bootloader
en: Bootloader Version
si: Bootloader අනුවාදය

note: TRANSLATORS: the stream of firmware, e.g. nonfree
en: Branch
si: ශාඛාව

note: TRANSLATORS: command description
en: Build a firmware file
si: ස්ථිරාංග ගොනුවක් සාදන්න

note: TRANSLATORS: this is to abort the interactive prompt
en: Cancel
si: අවලංගු කරන්න

note: TRANSLATORS: this is when a device ctrl+c's a watch TRANSLATORS: this is from ctrl+c
en: Cancelled
si: අවලංගු කෙරිණි

note: TRANSLATORS: same or newer update already applied
en: Cannot apply as dbx update has already been applied.
si: dbx යාවත්කාලීනය දැනටමත් යොදවා ඇති බැවින් අයදුම් කළ නොහැක.

note: TRANSLATORS: this is when the daemon state changes
en: Changed
si: වෙනස් විය

note: TRANSLATORS: command description
en: Checks cryptographic hash matches firmware
si: ගුප්ත ලේඛන හැෂ් ගැලපීම් ස්ථිරාංග පරීක්ෂා කරයි

note: TRANSLATORS: hash to that exact firmware archive TRANSLATORS: remote checksum
en: Checksum
si: චෙක්සම්

note: TRANSLATORS: command description
en: Clears the results from the last update
si: අවසාන යාවත්කාලීනයෙන් ප්‍රතිඵල හිස් කරයි

note: TRANSLATORS: error message
en: Command not found
si: විධානය සොයාගත නොහැකි

note: TRANSLATORS: is not supported by the vendor
en: Community supported
si: ප්‍රජාවගේ සහාය

note: TRANSLATORS: command description
en: Convert a firmware file
si: ස්ථිරාංග ගොනුවක් පරිවර්තනය කරන්න

note: TRANSLATORS: when the update was built
en: Created
si: නිර්මාණය කළා

note: TRANSLATORS: the release urgency
en: Critical
si: විවේචනාත්මක

note: TRANSLATORS: Device supports some form of checksum verification
en: Cryptographic hash verification is available
si: ගුප්ත ලේඛන හැෂ් සත්‍යාපනය ලබා ගත හැකිය

note: TRANSLATORS: version number of current firmware
en: Current version
si: වත්මන් අනුවාදය

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: DEVICE-ID|GUID
si: DEVICE-ID|මාර්ගෝපදේශය

note: TRANSLATORS: for the --verbose arg
en: Debugging Options
si: දෝශ නිරාකරණ විකල්ප

note: TRANSLATORS: decompressing the firmware file
en: Decompressing…
si: විසංයෝජනය…

note: TRANSLATORS: description of BIOS setting TRANSLATORS: multiline description of device
en: Description
si: විස්තර

note: TRANSLATORS: command description
en: Detach to bootloader mode
si: ඇරඹුම් කාරක මාදිලියට වෙන් කරන්න

note: TRANSLATORS: more details about the update link
en: Details
si: විස්තර

note: TRANSLATORS: the best known configuration is a set of software that we know works * well together. In the OEM and ODM industries it is often called a BKC
en: Deviate from the best known configuration?
si: හොඳින්ම දන්නා වින්‍යාසයෙන් බැහැර වන්නද?

note: TRANSLATORS: description of device ability
en: Device Flags
si: උපාංග කොඩි

note: TRANSLATORS: ID for hardware, typically a SHA1 sum
en: Device ID
si: උපාංග හැඳුනුම්පත

note: TRANSLATORS: this is when a device is hotplugged
en: Device added:
si: උපාංගය එකතු කළේ:

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low
si: උපාංගයේ බැටරි බලය ඉතා අඩුය

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low (%u%%, requires %u%%)
si: උපාංග බැටරි බලය ඉතා අඩුයි (%u%%, %u%% අවශ්‍යයි)

note: TRANSLATORS: Device supports a safety mechanism for flashing
en: Device can recover flash failures
si: උපාංගයට ෆ්ලෑෂ් අසමත්වීම් නැවත ලබා ගත හැක

note: TRANSLATORS: this is when a device has been updated
en: Device changed:
si: උපාංගය වෙනස් විය:

note: TRANSLATORS: a version check is required for all firmware
en: Device firmware is required to have a version check
si: අනුවාද පරීක්ෂාවක් කිරීමට උපාංග ස්ථිරාංග අවශ්‍ය වේ

note: TRANSLATORS: Is locked and can be unlocked
en: Device is locked
si: උපාංගය අගුලු දමා ඇත

note: TRANSLATORS: the device cannot update from A->C and has to go A->B->C
en: Device is required to install all provided releases
si: සපයා ඇති සියලුම නිකුතු ස්ථාපනය කිරීමට උපාංගය අවශ්‍ය වේ

note: TRANSLATORS: currently unreachable, perhaps because it is in a lower power state * or is out of wireless range
en: Device is unreachable
si: උපාංගය ළඟා විය නොහැක

note: TRANSLATORS: for example, a Bluetooth mouse that is in powersave mode
en: Device is unreachable, or out of wireless range
si: උපාංගය වෙත ළඟා විය නොහැක, නැතහොත් රැහැන් රහිත පරාසයෙන් පිටත

note: TRANSLATORS: Device remains usable during update
en: Device is usable for the duration of the update
si: යාවත්කාලීන කාලය සඳහා උපාංගය භාවිතා කළ හැකිය

note: TRANSLATORS: usually this is when we're waiting for a reboot
en: Device is waiting for the update to be applied
si: උපාංගය යාවත්කාලීනය යෙදෙන තෙක් බලා සිටී

note: TRANSLATORS: this is when a device is hotplugged
en: Device removed:
si: උපාංගය ඉවත් කරන ලදී:

note: TRANSLATORS: as in, wired mains power for a laptop
en: Device requires AC power to be connected
si: උපාංගයට සම්බන්ධ වීමට AC බලය අවශ්‍යයි

note: TRANSLATORS: Device supports a safety mechanism for flashing
en: Device stages updates
si: උපාංග අදියර යාවත්කාලීන කිරීම්

note: TRANSLATORS: there is more than one supplier of the firmware
en: Device supports switching to a different branch of firmware
si: ස්ථිරාංගයේ වෙනත් ශාඛාවකට මාරු වීමට උපාංගය සහාය දක්වයි

note: TRANSLATORS: Device update needs to be separately activated
en: Device update needs activation
si: උපාංග යාවත්කාලීන කිරීම සක්‍රිය කිරීම අවශ්‍යයි

note: TRANSLATORS: save the old firmware to disk before installing the new one
en: Device will backup firmware before installing
si: උපාංගය ස්ථාපනය කිරීමට පෙර ස්ථිරාංග උපස්ථ කරයි

note: TRANSLATORS: Device will not return after update completes
en: Device will not re-appear after update completes
si: යාවත්කාලීනය සම්පූර්ණ වූ පසු උපාංගය නැවත දිස් නොවනු ඇත

note: TRANSLATORS: a list of successful updates
en: Devices that have been updated successfully:
si: සාර්ථකව යාවත්කාලීන කරන ලද උපාංග:

note: TRANSLATORS: a list of failed updates
en: Devices that were not updated correctly:
si: නිවැරදිව යාවත්කාලීන නොකළ උපාංග:

note: TRANSLATORS: message letting the user know no device * upgrade available due to missing on LVFS TRANSLATORS: message letting the user know no * device upgrade available due to missing on LVFS
en: Devices with no available firmware updates:
si: පවතින ස්ථිරාංග යාවත්කාලීන නොමැති උපාංග:

note: TRANSLATORS: message letting the user know no device upgrade available TRANSLATORS: message letting the user know no device * upgrade available
en: Devices with the latest available firmware version:
si: පවතින නවතම ස්ථිරාංග අනුවාදය සහිත උපාංග:

note: TRANSLATORS: this is for the device tests
en: Did not find any devices with matching GUIDs
si: ගැළපෙන GUID සහිත උපාංග කිසිවක් සොයා ගත්තේ නැත

note: TRANSLATORS: Plugin is inactive and not used TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Disabled
si: අබල කර ඇත

note: TRANSLATORS: command description
en: Disables a given remote
si: ලබා දී ඇති දුරස්ථ පාලකයක් අබල කරයි

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not check for old metadata
si: පැරණි පාරදත්ත සඳහා පරීක්ෂා නොකරන්න

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not check for unreported history
si: වාර්තා නොකළ ඉතිහාසය පරීක්ෂා නොකරන්න

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not check if download remotes should be enabled
si: බාගැනීම් දුරස්ථ සක්‍රීය කළ යුතුදැයි පරීක්ෂා නොකරන්න

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not check or prompt for reboot after update
si: යාවත්කාලීන කිරීමෙන් පසු නැවත පණගැන්වීම සඳහා පරීක්ෂා නොකරන්න

note: TRANSLATORS: turn on all debugging
en: Do not include log domain prefix
si: ලොග් වසම් උපසර්ගය ඇතුළත් නොකරන්න

note: TRANSLATORS: turn on all debugging
en: Do not include timestamp prefix
si: වේලා මුද්දර උපසර්ගය ඇතුළත් නොකරන්න

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not perform device safety checks
si: උපාංග ආරක්ෂණ පරීක්ෂාවන් සිදු නොකරන්න

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not prompt for devices
si: උපාංග සඳහා විමසන්න එපා

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not write to the history database
si: ඉතිහාස දත්ත ගබඩාවට ලියන්න එපා

note: TRANSLATORS: should the branch be changed
en: Do you understand the consequences of changing the firmware branch?
si: ස්ථිරාංග ශාඛාව වෙනස් කිරීමේ ප්රතිවිපාක ඔබට තේරෙනවාද?

note: TRANSLATORS: offer to disable this nag
en: Do you want to disable this feature for future updates?
si: ඔබට අනාගත යාවත්කාලීන සඳහා මෙම විශේෂාංගය අබල කිරීමට අවශ්‍යද?

note: TRANSLATORS: ask if we can update the metadata
en: Do you want to refresh this remote now?
si: ඔබට දැන් මෙම දුරස්ථ පාලකය නැවුම් කිරීමට අවශ්‍යද?

note: TRANSLATORS: offer to stop asking the question
en: Do you want to upload reports automatically for future updates?
si: ඔබට අනාගත යාවත්කාලීන සඳහා වාර්තා ස්වයංක්‍රීයව උඩුගත කිරීමට අවශ්‍යද?

note: TRANSLATORS: success
en: Done!
si: අහවරයි!

note: TRANSLATORS: message letting the user know an downgrade is available * %1 is the device name and %2 and %3 are version strings
en: Downgrade %s from %s to %s?
si: %s %s සිට %sදක්වා පහත් කරන්නද?

note: TRANSLATORS: command description
en: Downgrades the firmware on a device
si: උපාංගයක ස්ථිරාංග පහත හෙළයි

note: TRANSLATORS: %1 is a device name
en: Downgrading %s…
si: පහත හෙලීම %s…

note: TRANSLATORS: command description
en: Download a file
si: ගොනුවක් බාගන්න

note: TRANSLATORS: downloading from a remote server
en: Downloading…
si: බාගත වෙමින්…

note: TRANSLATORS: command description
en: Dump SMBIOS data from a file
si: ගොනුවකින් SMBIOS දත්ත ඩම්ප් කරන්න

note: TRANSLATORS: length of time the update takes to apply
en: Duration
si: කාල සීමාව

note: TRANSLATORS: a remote here is like a 'repo' or software source
en: Enable new remote?
si: නව දුරස්ථ පාලකය සබල කරන්නද?

note: TRANSLATORS: Turn on the remote
en: Enable this remote?
si: මෙම දුරස්ථ පාලකය සබල කරන්නද?

note: TRANSLATORS: if the remote is enabled TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Enabled
si: සබල කර ඇත

note: TRANSLATORS: Plugin is active only if hardware is found
en: Enabled if hardware matches
si: දෘඪාංග ගැලපෙන්නේ නම් සබල කර ඇත

note: TRANSLATORS: command description
en: Enables a given remote
si: දී ඇති දුරස්ථ පාලකයක් සබල කරයි

en: Enabling this functionality is done at your own risk, which means you have to contact your original equipment manufacturer regarding any problems caused by these updates. Only problems with the update process itself should be filed at $OS_RELEASE:BUG_REPORT_URL$.
si: මෙම ක්‍රියාකාරීත්වය සක්‍රීය කිරීම ඔබගේම අවදානමකින් සිදු කෙරේ, එයින් අදහස් වන්නේ මෙම යාවත්කාලීනයන් නිසා ඇති වන ගැටළු සම්බන්ධයෙන් ඔබ ඔබේ මුල් උපකරණ නිෂ්පාදකයා හා සම්බන්ධ විය යුතු බවයි. $OS_RELEASE:BUG_REPORT_URL$ හි ගොනු කළ යුත්තේ යාවත්කාලීන ක්‍රියාවලියේ ඇති ගැටලු පමණි.

note: TRANSLATORS: show the user a warning
en: Enabling this remote is done at your own risk.
si: මෙම දුරස්ථ පාලකය සබල කිරීම ඔබගේම අවදානමකින් සිදු කෙරේ.

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Encrypted
si: සංකේතිතයි

note: TRANSLATORS: Title: Memory contents are encrypted, e.g. Intel TME
en: Encrypted RAM
si: සංකේතනය කළ RAM

note: TRANSLATORS: the vendor is no longer supporting the device
en: End of life
si: ජීවිතයේ අවසානය

note: TRANSLATORS: command description
en: Erase all firmware update history
si: සියලුම ස්ථිරාංග යාවත්කාලීන ඉතිහාසය මකන්න

note: TRANSLATORS: erasing contents of the flash chips
en: Erasing…
si: මැකෙමින්…

note: TRANSLATORS: exit after we've started up, used for user profiling
en: Exit after a small delay
si: කුඩා ප්‍රමාදයකින් පසු පිටවන්න

note: TRANSLATORS: exit straight away, used for automatic profiling
en: Exit after the engine has loaded
si: එන්ජිම පූරණය වූ පසු පිටවන්න

note: TRANSLATORS: command description
en: Export a firmware file structure to XML
si: ස්ථිරාංග ගොනු ව්‍යුහයක් XML වෙත අපනයනය කරන්න

note: TRANSLATORS: command description
en: Extract a firmware blob to images
si: පින්තූර වෙත ස්ථිරාංග බ්ලොබ් උපුටා ගන්න

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILE
si: ගොනුව

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILE [DEVICE-ID|GUID]
si: ගොනුව [උපාංගය-ID|මාර්ගෝපදේශය]

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME
si: ගොනුවේ නම

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME CERTIFICATE PRIVATE-KEY
si: ගොනු නාම සහතිකය පුද්ගලික යතුර

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME OFFSET DATA [FIRMWARE-TYPE]
si: FILENAME OFFSET දත්ත [FIRMWARE-TYPE]

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME [DEVICE-ID|GUID]
si: ගොනු නාමය [DEVICE-ID|GUID]

note: TRANSLATORS: the update state of the specific device
en: Failed
si: අසමත් විය

note: TRANSLATORS: dbx file failed to be applied as an update
en: Failed to apply update
si: යාවත්කාලය යෙදීමට අසමත් විය

note: TRANSLATORS: could not contact the fwupd service over D-Bus
en: Failed to connect to daemon
si: ඩීමන් වෙත සම්බන්ධ වීමට අසමත් විය

note: TRANSLATORS: could not read existing system data TRANSLATORS: could not read file
en: Failed to load local dbx
si: දේශීය dbx පූරණය කිරීමට අසමත් විය

note: TRANSLATORS: could not read existing system data
en: Failed to load system dbx
si: පද්ධතිය dbx පූරණය කිරීමට අසමත් විය

note: TRANSLATORS: another fwupdtool instance is already running
en: Failed to lock
si: අගුළු ලෑමට අසමත් විය

note: TRANSLATORS: the user didn't read the man page
en: Failed to parse arguments
si: තර්ක විග්‍රහ කිරීමට අසමත් විය

note: TRANSLATORS: failed to read measurements file
en: Failed to parse file
si: ගොනුව විග්‍රහ කිරීමට අසමත් විය

note: TRANSLATORS: could not parse file
en: Failed to parse local dbx
si: දේශීය dbx විග්‍රහ කිරීමට අසමත් විය

note: TRANSLATORS: something with a blocked hash exists * in the users ESP -- which would be bad!
en: Failed to validate ESP contents
si: ESP අන්තර්ගතයන් වලංගු කිරීමට අසමත් විය

note: TRANSLATORS: filename of the local file
en: Filename
si: ගොනුවේ නම

note: TRANSLATORS: filename of the local file
en: Filename Signature
si: ගොනු නාමය අත්සන

note: TRANSLATORS: full path of the remote.conf file
en: Filename Source
si: ගොනු නාමය මූලාශ්රය

note: TRANSLATORS: user did not include a filename parameter
en: Filename required
si: ගොනුවේ නම අවශ්‍යයි

note: TRANSLATORS: command line option
en: Filter with a set of device flags using a ~ prefix to exclude, e.g. 'internal,~needs-reboot'
si: බැහැර කිරීමට ~ උපසර්ගයක් භාවිතා කරමින් උපාංග ධජ කට්ටලයක් සමඟ පෙරහන් කරන්න, උදා 'අභ්‍යන්තර,~needs-reboot'

note: TRANSLATORS: remote URI
en: Firmware Base URI
si: ස්ථිරාංග පදනම URI

note: TRANSLATORS: program summary
en: Firmware Update D-Bus Service
si: ස්ථිරාංග යාවත්කාලීන D-බස් සේවාව

note: TRANSLATORS: program name
en: Firmware Update Daemon
si: ස්ථිරාංග යාවත්කාලීන Daemon

note: TRANSLATORS: program name
en: Firmware Utility
si: ස්ථිරාංග උපයෝගිතා

note: TRANSLATORS: Title: if we can verify the firmware checksums
en: Firmware attestation
si: ස්ථිරාංග සහතික කිරීම

note: TRANSLATORS: user selected something not possible
en: Firmware is already blocked
si: ස්ථිරාංග දැනටමත් අවහිර කර ඇත

note: TRANSLATORS: user selected something not possible
en: Firmware is not already blocked
si: ස්ථිරාංග දැනටමත් අවහිර කර නැත

note: TRANSLATORS: the metadata is very out of date; %u is a number > 1
en: Firmware metadata has not been updated for %u day and may not be up to date. | Firmware metadata has not been updated for %u days and may not be up to date.
si[0]: ස්ථිරාංග පාරදත්ත දින %u ක් සඳහා යාවත්කාලීන කර නොමැති අතර යාවත්කාලීන නොවිය හැක.
si[1]: ස්ථිරාංග පාරදත්ත දින %u ක් සඳහා යාවත්කාලීන කර නොමැති අතර යාවත්කාලීන නොවිය හැක.

note: TRANSLATORS: Title: if firmware updates are available
en: Firmware updates
si: ස්ථිරාංග යාවත්කාල

note: TRANSLATORS: description of plugin state, e.g. disabled
en: Flags
si: කොඩි

note: TRANSLATORS: command line option
en: Force the action by relaxing some runtime checks
si: සමහර ධාවන කාල චෙක්පත් ලිහිල් කිරීමෙන් ක්‍රියාව බල කරන්න

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Found
si: හමු විය

note: TRANSLATORS: title text, shown as a warning
en: Full Disk Encryption Detected
si: සම්පූර්ණ තැටි සංකේතනය අනාවරණය විය

note: TRANSLATORS: we might ask the user the recovery key when next booting Windows
en: Full disk encryption secrets may be invalidated when updating
si: යාවත්කාලීන කිරීමේදී සම්පූර්ණ තැටි සංකේතාංකන රහස් අවලංගු විය හැක

note: TRANSLATORS: Title: if the part has been fused
en: Fused platform
si: විලයන වේදිකාව

note: TRANSLATORS: global ID common to all similar hardware
en: GUID | GUIDs
si[0]: මාර්ගෝපදේශය
si[1]: GUIDs

[ctx: command-argument]
note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: GUID
si: මාර්ගෝපදේශය

note: TRANSLATORS: command description
en: Get all device flags supported by fwupd
si: fwupd මගින් සහය දක්වන සියලුම උපාංග කොඩි ලබා ගන්න

note: TRANSLATORS: command description
en: Get all devices that support firmware updates
si: ස්ථිරාංග යාවත්කාලීන කිරීම් සඳහා සහය දක්වන සියලුම උපාංග ලබා ගන්න

note: TRANSLATORS: command description
en: Get all enabled plugins registered with the system
si: සියලුම සක්‍රීය ප්ලගීන පද්ධතිය සමඟ ලියාපදිංචි කර ගන්න

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets details about a firmware file
si: ස්ථිරාංග ගොනුවක් පිළිබඳ විස්තර ලබා ගනී

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the configured remotes
si: වින්‍යාසගත දුරස්ථයන් ලබා ගනී

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the host security attributes
si: සත්කාරක ආරක්ෂක ගුණාංග ලබා ගනී

note: TRANSLATORS: firmware approved by the admin
en: Gets the list of approved firmware
si: අනුමත ස්ථිරාංග ලැයිස්තුව ලබා ගනී

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the list of blocked firmware
si: අවහිර කළ ස්ථිරාංග ලැයිස්තුව ලබා ගනී

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the releases for a device
si: උපාංගයක් සඳහා නිකුත් කිරීම් ලබා ගනී

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the results from the last update
si: අවසාන යාවත්කාලීනයෙන් ප්‍රතිඵල ලබා ගනී

note: TRANSLATORS: the hardware is waiting to be replugged
en: Hardware is waiting to be replugged
si: දෘඪාංග නැවත පිරවීමට බලා සිටී

note: TRANSLATORS: the release urgency
en: High
si: ඉහළ

note: TRANSLATORS: title for host security events
en: Host Security Events
si: සත්කාරක ආරක්ෂක සිදුවීම්

note: TRANSLATORS: this is a string like 'HSI:2-U'
en: Host Security ID:
si: සත්කාරක ආරක්ෂක ID:

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: IOMMU device protection disabled
si: IOMMU උපාංග ආරක්ෂණය අබල කර ඇත

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: IOMMU device protection enabled
si: IOMMU උපාංග ආරක්ෂණය සබල කර ඇත

note: TRANSLATORS: daemon is inactive
en: Idle…
si: නිෂ්ක්‍රීය…

note: TRANSLATORS: command line option
en: Ignore SSL strict checks when downloading files
si: ගොනු බාගත කිරීමේදී SSL දැඩි චෙක්පත් නොසලකා හරින්න

note: TRANSLATORS: command line option
en: Ignore firmware checksum failures
si: ස්ථිරාංග චෙක්සම් අසමත්වීම් නොසලකා හරින්න

note: TRANSLATORS: command line option
en: Ignore firmware hardware mismatch failures
si: ස්ථිරාංග දෘඪාංග නොගැලපීම අසාර්ථක වීම නොසලකා හරින්න

note: TRANSLATORS: try to help
en: Ignoring SSL strict checks, to do this automatically in the future export DISABLE_SSL_STRICT in your environment
si: SSL දැඩි චෙක්පත් නොසලකා හැරීම, අනාගතයේදී මෙය ස්වයංක්‍රීයව සිදු කිරීම සඳහා ඔබේ පරිසරය තුළ DISABLE_SSL_STRICT අපනයනය කරන්න

note: TRANSLATORS: length of time the update takes to apply
en: Install Duration
si: ස්ථාපන කාලය

en: Install old version of signed system firmware
si: අත්සන් කළ පද්ධති ස්ථිරාංගයේ පැරණි අනුවාදය ස්ථාපනය කරන්න

en: Install old version of unsigned system firmware
si: අත්සන් නොකළ පද්ධති ස්ථිරාංගයේ පැරණි අනුවාදය ස්ථාපනය කරන්න

en: Install signed device firmware
si: අත්සන් කරන ලද උපාංග ස්ථිරාංග ස්ථාපනය කරන්න

en: Install signed system firmware
si: අත්සන් කළ පද්ධති ස්ථිරාංග ස්ථාපනය කරන්න

en: Install unsigned device firmware
si: අත්සන් නොකළ උපාංග ස්ථිරාංග ස්ථාපනය කරන්න

en: Install unsigned system firmware
si: අත්සන් නොකළ පද්ධති ස්ථිරාංග ස්ථාපනය කරන්න

note: TRANSLATORS: this is shown when updating the firmware after the reboot
en: Installing firmware update…
si: ස්ථිරාංගයේ අනුවාදය ස්ථාපනය වෙමින්…

note: TRANSLATORS: %1 is a device name
en: Installing on %s…
si: …මත %sකිරීම

note: TRANSLATORS: if it breaks, you get to keep both pieces
en: Installing this update may also void any device warranty.
si: මෙම යාවත්කාලීනය ස්ථාපනය කිරීමෙන් ඕනෑම උපාංග වගකීමක් ද අවලංගු විය හැක.

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * ACM means to verify the integrity of Initial Boot Block
en: Intel BootGuard ACM protected
si: Intel BootGuard ACM ආරක්ෂිතයි

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * OTP = one time programmable
en: Intel BootGuard OTP fuse
si: Intel BootGuard OTP ෆියුස්

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * error policy is what to do on failure
en: Intel BootGuard error policy
si: Intel BootGuard දෝෂ ප්‍රතිපත්තිය

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * verified boot refers to the way the boot process is verified
en: Intel BootGuard verified boot
si: Intel BootGuard සත්‍යාපනය කළ ඇරඹුම

note: TRANSLATORS: Device cannot be removed easily
en: Internal device
si: අභ්යන්තර උපාංගය

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Invalid
si: වලංගු නොවේ

note: TRANSLATORS: version is older
en: Is downgrade
si: පහත හෙලනු ලැබේ

note: TRANSLATORS: Is currently in bootloader mode
en: Is in bootloader mode
si: බූට්ලෝඩර් මාදිලියේ ඇත

note: TRANSLATORS: version is newer
en: Is upgrade
si: වැඩිදියුණු වේ

note: TRANSLATORS: issue fixed with the release, e.g. CVE
en: Issue | Issues
si[0]: නිකුත් කිරීම
si[1]: ගැටලු

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Kernel is no longer tainted
si: කර්නලය තවදුරටත් අපිරිසිදු නොවේ

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Kernel is tainted
si: කර්නලය අපිරිසිදු වේ

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Kernel lockdown disabled
si: කර්නලය අගුලු දැමීම අබල කර ඇත

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Kernel lockdown enabled
si: කර්නල් අගුලු දැමීම සබල කර ඇත

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: LOCATION
si: ස්ථානය

note: TRANSLATORS: the original time/date the device was modified
en: Last modified
si: අවසන් වරට වෙනස් කරන ලදී

note: TRANSLATORS: time remaining for completing firmware flash
en: Less than one minute remaining
si: මිනිත්තුවකට වඩා අඩු කාලයක් ඉතිරිව ඇත

note: TRANSLATORS: e.g. GPLv2+, Proprietary etc
en: License
si: බලපත්රය

en: Linux Vendor Firmware Service (stable firmware)
si: Linux Vendor Firmware Service (ස්ථාවර ස්ථිරාංග)

en: Linux Vendor Firmware Service (testing firmware)
si: Linux Vendor Firmware Service (ස්ථිරාංග පරීක්ෂා කිරීම)

note: TRANSLATORS: Title: if it's tainted or not
en: Linux kernel
si: ලිනක්ස් කර්නලය

note: TRANSLATORS: Title: lockdown is a security mode of the kernel
en: Linux kernel lockdown
si: ලිනක්ස් කර්නලය අගුලු දැමීම

note: TRANSLATORS: Title: swap space or swap partition
en: Linux swap
si: ලිනක්ස් හුවමාරුව

note: TRANSLATORS: command line option
en: List entries in dbx
si: dbx හි ඇතුළත් කිරීම් ලැයිස්තුගත කරන්න

note: TRANSLATORS: command description
en: List the available firmware types
si: පවතින ස්ථිරාංග වර්ග ලැයිස්තුගත කරන්න

note: TRANSLATORS: command description
en: Lists files on the ESP
si: ESP මත ගොනු ලැයිස්තුගත කරයි

note: TRANSLATORS: parsing the firmware information
en: Loading…
si: පූරණය වෙමින්…

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Locked
si: අගුළු ලා ඇත

note: TRANSLATORS: the release urgency
en: Low
si: අඩු

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine
en: MEI manufacturing mode
si: MEI නිෂ්පාදන මාදිලිය

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine, and the * "override" is the physical PIN that can be driven to * logic high -- luckily it is probably not accessible to * end users on consumer boards
en: MEI override
si: MEI අභිබවා යයි

en: MEI version
si: MEI අනුවාදය

note: TRANSLATORS: command line option
en: Manually enable specific plugins
si: විශේෂිත ප්ලගීන අතින් සක්‍රීය කරන්න

note: TRANSLATORS: the release urgency
en: Medium
si: මධ්යම

note: TRANSLATORS: remote URI
en: Metadata Signature
si: පාරදත්ත අත්සන

note: TRANSLATORS: remote URI
en: Metadata URI
si: පාරදත්ත URI

note: TRANSLATORS: explain why no metadata available
en: Metadata can be obtained from the Linux Vendor Firmware Service.
si: පාරදත්ත Linux Vendor Firmware Service වෙතින් ලබාගත හැක.

note: TRANSLATORS: smallest version number installable on device
en: Minimum Version
si: අවම අනුවාදය

note: TRANSLATORS: sets something in the daemon configuration file
en: Modifies a daemon configuration value
si: ඩීමන් වින්‍යාස අගයක් වෙනස් කරයි

note: TRANSLATORS: command description
en: Modifies a given remote
si: දී ඇති දුරස්ථ පාලකයක් වෙනස් කරයි

en: Modify a configured remote
si: වින්‍යාසගත දුරස්ථ පාලකයක් වෙනස් කරන්න

en: Modify daemon configuration
si: ඩීමන් වින්‍යාසය වෙනස් කරන්න

note: TRANSLATORS: command description
en: Monitor the daemon for events
si: සිදුවීම් සඳහා ඩීමන් නිරීක්ෂණය කරන්න

note: TRANSLATORS: command description
en: Mounts the ESP
si: ESP සවි කරයි

note: TRANSLATORS: Requires a reboot to apply firmware or to reload hardware
en: Needs a reboot after installation
si: ස්ථාපනය කිරීමෙන් පසු නැවත ආරම්භ කිරීම අවශ්ය වේ

note: TRANSLATORS: the update state of the specific device
en: Needs reboot
si: නැවත පණගැන්වීම අවශ්‍යයි

note: TRANSLATORS: Requires system shutdown to apply firmware
en: Needs shutdown after installation
si: ස්ථාපනය කිරීමෙන් පසු වසා දැමීම අවශ්ය වේ

note: TRANSLATORS: version number of new firmware
en: New version
si: නව අනුවාදය

note: TRANSLATORS: user did not tell the tool what to do
en: No action specified!
si: ක්‍රියාවක් සඳහන් කර නැත!

note: TRANSLATORS: message letting the user know no device downgrade available * %1 is the device name
en: No downgrades for %s
si: %sසඳහා පහත් කිරීම් නොමැත

note: TRANSLATORS: nothing found
en: No firmware IDs found
si: ස්ථිරාංග හැඳුනුම් කිසිවක් හමු නොවීය

note: TRANSLATORS: nothing attached that can be upgraded
en: No hardware detected with firmware update capability
si: ස්ථිරාංග යාවත්කාලීන කිරීමේ හැකියාව ඇති දෘඪාංග අනාවරණය කර ගෙන නොමැත

note: TRANSLATORS: no repositories to download from
en: No releases available
si: නිකුත් කිරීම් නොමැත

note: TRANSLATORS: explain why no metadata available
en: No remotes are currently enabled so no metadata is available.
si: කිසිදු දුරස්ථ පාලකයක් දැනට සබල කර නොමැති නිසා පාරදත්ත නොමැත.

note: TRANSLATORS: no repositories to download from
en: No remotes available
si: දුරස්ථ නැත

note: TRANSLATORS: this is an error string
en: No updatable devices
si: යාවත්කාලීන කළ හැකි උපාංග නොමැත

note: TRANSLATORS: this is an error string
en: No updates available
si: යාවත්කාලීන නොමැත

en: No updates available for remaining devices
si: ඉතිරි උපාංග සඳහා යාවත්කාලීන නොමැත

note: TRANSLATORS: version cannot be installed due to policy
en: Not approved
si: අනුමත කර නැත

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Not found
si: හමු නොවිණි

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Not supported
si: සහාය නොදක්වයි

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: OK
si: හරි

note: TRANSLATORS: this is for the device tests
en: OK!
si: හරි!

note: TRANSLATORS: command line option
en: Only show single PCR value
si: තනි PCR අගය පමණක් පෙන්වන්න

note: TRANSLATORS: some devices can only be updated to a new semver and cannot * be downgraded or reinstalled with the existing version
en: Only version upgrades are allowed
si: අනුවාද උත්ශ්‍රේණි කිරීමට පමණක් අවසර ඇත

note: TRANSLATORS: command line option
en: Override the default ESP path
si: පෙරනිමි ESP මාර්ගය අභිබවා යන්න

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: PATH
si: මාර්ගය

note: TRANSLATORS: command description
en: Parse and show details about a firmware file
si: ස්ථිරාංග ගොනුවක් පිළිබඳ විස්තර විග්‍රහ කර පෙන්වන්න

note: TRANSLATORS: reading new dbx from the update
en: Parsing dbx update…
si: dbx යාවත්කාලීන…විග්‍රහ කිරීම

note: TRANSLATORS: reading existing dbx from the system
en: Parsing system dbx…
si: විග්‍රහ කිරීමේ පද්ධතිය dbx…

note: TRANSLATORS: remote filename base
en: Password
si: මුරපදය

note: TRANSLATORS: command description
en: Patch a firmware blob at a known offset
si: දන්නා ඕෆ්සෙට් එකක ස්ථිරාංග බ්ලොබ් එකක් පැච් කරන්න

en: Payload
si: ගෙවීම

note: TRANSLATORS: the update state of the specific device
en: Pending
si: පොරොත්තුවෙන්

note: TRANSLATORS: prompt to apply the update
en: Perform operation?
si: මෙහෙයුම සිදු කරන්නද?

note: TRANSLATORS: Title: Allows debugging of parts using proprietary hardware
en: Platform Debugging
si: වේදිකා නිදොස්කරණය

note: TRANSLATORS: 'recovery key' here refers to a code, rather than a physical metal thing
en: Please ensure you have the volume recovery key before continuing.
si: කරුණාකර දිගටම කරගෙන යාමට පෙර ඔබ සතුව ශබ්ද ප්‍රතිසාධන යතුර ඇති බවට සහතික වන්න.

note: TRANSLATORS: the user isn't reading the question
en: Please enter a number from 0 to %u:
si: කරුණාකර 0 සිට %uදක්වා අංකයක් ඇතුළු කරන්න:

note: TRANSLATORS: Failed to open plugin, hey Arch users
en: Plugin dependencies missing
si: ප්ලගින පරායත්තතා අතුරුදහන්

note: TRANSLATORS: Title: DMA as in https://en.wikipedia.org/wiki/DMA_attack
en: Pre-boot DMA protection
si: පෙර-ආරම්භක DMA ආරක්ෂාව

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Pre-boot DMA protection is disabled
si: පෙර-ආරම්භක DMA ආරක්ෂාව අක්‍රීය කර ඇත

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Pre-boot DMA protection is enabled
si: පෙර-ආරම්භක DMA ආරක්ෂාව සබල කර ඇත

note: TRANSLATORS: version number of previous firmware
en: Previous version
si: පෙර අනුවාදය

note: TRANSLATORS: the numeric priority
en: Priority
si: ප්රමුඛත්වය

note: TRANSLATORS: reasons the device is not updatable
en: Problems
si: ගැටලු

en: Proceed with upload?
si: උඩුගත කිරීම සමඟ ඉදිරියට යන්නද?

note: TRANSLATORS: a non-free software license
en: Proprietary
si: හිමිකාර

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: REMOTE-ID
si: දුරස්ථ-ID

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: REMOTE-ID KEY VALUE
si: දුරස්ථ-ID යතුරු අගය

note: TRANSLATORS: command description
en: Read a firmware blob from a device
si: උපාංගයකින් ස්ථිරාංග බ්ලොබ් කියවන්න

note: TRANSLATORS: command description
en: Read a firmware from a device
si: උපාංගයකින් ස්ථිරාංග කියවන්න

note: TRANSLATORS: %1 is a device name
en: Reading from %s…
si: %s වෙතින් කියැවෙමින්…

note: TRANSLATORS: reading from the flash chips
en: Reading…
si: කියවෙමින්…

note: TRANSLATORS: command description
en: Refresh metadata from remote server
si: දුරස්ථ සේවාදායකයෙන් පාර-දත්ත නැවුම් කරන්න

note: TRANSLATORS: message letting the user know an upgrade is available * %1 is the device name and %2 is a version string
en: Reinstall %s to %s?
si: %s සිට %sදක්වා නැවත ස්ථාපනය කරන්නද?

note: TRANSLATORS: command description
en: Reinstall current firmware on the device
si: උපාංගයේ වත්මන් ස්ථිරාංග නැවත ස්ථාපනය කරන්න

note: TRANSLATORS: command description
en: Reinstall firmware on a device
si: උපාංගයක ස්ථිරාංග නැවත ස්ථාපනය කරන්න

note: TRANSLATORS: the stream of firmware, e.g. nonfree
en: Release Branch
si: නිදහස් ශාඛාව

note: TRANSLATORS: release attributes
en: Release Flags
si: කොඩි නිකුත් කරන්න

note: TRANSLATORS: the exact component on the server
en: Release ID
si: නිදහස් හැඳුනුම්පත

note: TRANSLATORS: the server the file is coming from TRANSLATORS: remote identifier, e.g. lvfs-testing
en: Remote ID
si: දුරස්ථ හැඳුනුම්පත

note: TRANSLATORS: URI to send success/failure reports
en: Report URI
si: URI වාර්තා කරන්න

note: TRANSLATORS: Has been reported to a metadata server
en: Reported to remote server
si: දුරස්ථ සේවාදායකය වෙත වාර්තා කරන ලදී

note: TRANSLATORS: the user is using Gentoo/Arch and has screwed something up
en: Required efivarfs filesystem was not found
si: අවශ්‍ය efivarfs ගොනු පද්ධතිය සොයාගත නොහැකි විය

note: TRANSLATORS: not required for this system
en: Required hardware was not found
si: අවශ්‍ය දෘඩාංග හමු නොවීය

note: TRANSLATORS: Requires a bootloader mode to be manually enabled by the user
en: Requires a bootloader
si: ඇරඹුම් කාරකයක් අවශ්‍ය වේ

note: TRANSLATORS: metadata is downloaded
en: Requires internet connection
si: අන්තර්ජාල සම්බන්ධතාව අවශ්‍යයි

note: TRANSLATORS: reboot to apply the update
en: Restart now?
si: දැන් නැවත ආරම්භ කරන්නද?

note: TRANSLATORS: changes only take effect on restart
en: Restart the daemon to make the change effective?
si: වෙනස් කිරීම ඵලදායී කිරීමට ඩීමන් නැවත ආරම්භ කරන්නද?

note: TRANSLATORS: restarting the device to pick up new F/W
en: Restarting device…
si: උපාංගය යළි ඇරඹෙමින්…

note: TRANSLATORS: command description
en: Return all the hardware IDs for the machine
si: යන්ත්‍රය සඳහා සියලුම දෘඪාංග හැඳුනුම්පත් ආපසු දෙන්න

note: TRANSLATORS: command line option
en: Run the plugin composite cleanup routine when using install-blob
si: Install-blob භාවිතා කරන විට ප්ලගින සංයුක්ත පිරිසිදු කිරීමේ පුරුද්ද ක්‍රියාත්මක කරන්න

note: TRANSLATORS: command line option
en: Run the plugin composite prepare routine when using install-blob
si: ස්ථාපනය-බ්ලොබ් භාවිතා කරන විට ප්ලගින සංයුක්ත සූදානම් කිරීමේ දින චර්යාව ධාවනය කරන්න

note: TRANSLATORS: The kernel does not support this plugin
en: Running kernel is too old
si: ධාවන කර්නලය පරණ වැඩියි

note: TRANSLATORS:  this is the HSI suffix
en: Runtime Suffix
si: ධාවන කාල උපසර්ගය

note: TRANSLATORS: Title: SPI refers to the flash chip in the computer
en: SPI BIOS Descriptor
si: SPI BIOS විස්තරකය

note: TRANSLATORS: Title: SPI refers to the flash chip in the computer
en: SPI BIOS region
si: SPI BIOS කලාපය

note: TRANSLATORS: Title: SPI refers to the flash chip in the computer
en: SPI lock
si: SPI අගුල

note: TRANSLATORS: Title: if hardware enforces control of SPI replays
en: SPI replay protection
si: SPI නැවත ධාවනය ආරක්ෂාව

note: TRANSLATORS: Title: SPI refers to the flash chip in the computer
en: SPI write
si: SPI ලියන්න

note: TRANSLATORS: Title: if hardware enforces control of SPI writes
en: SPI write protection
si: SPI ලිවීමේ ආරක්ෂාව

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: SUBSYSTEM DRIVER [DEVICE-ID|GUID]
si: උප පද්ධති ධාවකය [උපාංගය-ID|මාර්ගෝපදේශය]

note: TRANSLATORS: command description
en: Save a file that allows generation of hardware IDs
si: දෘඪාංග හැඳුනුම්පත් ජනනය කිරීමට ඉඩ දෙන ගොනුවක් සුරකින්න

note: TRANSLATORS: scheduling an update to be done on the next boot
en: Scheduling…
si: උපලේඛනගත කිරීම…

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Secure Boot disabled
si: ආරක්ෂිත ඇරඹුම් අක්‍රීය කර ඇත

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Secure Boot enabled
si: ආරක්ෂිත ඇරඹුම් සක්රිය කර ඇත

note: TRANSLATORS: the %1 is a URL to a wiki page
en: See %s for more details.
si: වැඩි විස්තර සඳහා %s බලන්න.

note: TRANSLATORS: %s is a link to a website
en: See %s for more information.
si: තව තොරතුරු සඳහා %s බලන්න.

note: TRANSLATORS: device has been chosen by the daemon for the user
en: Selected device
si: තෝරාගත් උපාංගය

note: TRANSLATORS: Volume has been chosen by the user
en: Selected volume
si: තෝරාගත් පරිමාව

note: TRANSLATORS: serial number of hardware
en: Serial Number
si: අන්රක්රමික අංකය

note: TRANSLATORS: firmware approved by the admin
en: Sets the list of approved firmware
si: අනුමත ස්ථිරාංග ලැයිස්තුව සකසයි

note: TRANSLATORS: command description
en: Share firmware history with the developers
si: ස්ථිරාංග ඉතිහාසය සංවර්ධකයින් සමඟ බෙදා ගන්න

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show all results
si: සියළුම ප්‍රතිඵල පෙන්වන්න

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show client and daemon versions
si: සේවාදායක සහ ඩීමන් අනුවාද පෙන්වන්න

note: TRANSLATORS: this is for daemon development
en: Show daemon verbose information for a particular domain
si: විශේෂිත වසමක් සඳහා ඩේමන් වාචික තොරතුරු පෙන්වන්න

note: TRANSLATORS: turn on all debugging
en: Show debugging information for all domains
si: සියලුම වසම් සඳහා නිදොස් කිරීමේ තොරතුරු පෙන්වන්න

note: TRANSLATORS: for the --verbose arg
en: Show debugging options
si: නිදොස් කිරීමේ විකල්ප පෙන්වන්න

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show devices that are not updatable
si: යාවත්කාලීන කළ නොහැකි උපාංග පෙන්වන්න

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show extra debugging information
si: අමතර දෝශ නිරාකරණ තොරතුරු පෙන්වන්න

note: TRANSLATORS: command description
en: Show history of firmware updates
si: ස්ථිරාංග යාවත්කාලීන ඉතිහාසය පෙන්වන්න

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show the calculated version of the dbx
si: dbx හි ගණනය කළ අනුවාදය පෙන්වන්න

note: TRANSLATORS: shutdown to apply the update
en: Shutdown now?
si: දැන් වසා දමන්නද?

note: TRANSLATORS: command description
en: Sign a firmware with a new key
si: නව යතුරක් සමඟ ස්ථිරාංගයක් අත්සන් කරන්න

en: Sign data using the client certificate
si: සේවාදායක සහතිකය භාවිතයෙන් දත්ත අත්සන් කරන්න

[ctx: command-description]
note: TRANSLATORS: command description
en: Sign data using the client certificate
si: සේවාදායක සහතිකය භාවිතයෙන් දත්ත අත්සන් කරන්න

note: TRANSLATORS: command line option
en: Sign the uploaded data with the client certificate
si: උඩුගත කළ දත්ත සේවාදායක සහතිකය සමඟ අත්සන් කරන්න

en: Signature
si: අත්සන

note: TRANSLATORS: firmware is verified on-device the payload using strong crypto
en: Signed Payload
si: අත්සන් කළ පේලෝඩ්

note: TRANSLATORS: file size of the download
en: Size
si: ප්රමාණය

note: TRANSLATORS: the platform secret is stored in the PCRx registers on the TPM
en: Some of the platform secrets may be invalidated when updating this firmware.
si: මෙම ස්ථිරාංග යාවත්කාලීන කිරීමේදී සමහර වේදිකා රහස් අවලංගු විය හැක.

note: TRANSLATORS: source (as in code) link
en: Source
si: මූලාශ්රය

note: TRANSLATORS: command line option
en: Specify the dbx database file
si: dbx දත්ත සමුදා ගොනුව සඳහන් කරන්න

note: TRANSLATORS: the update state of the specific device
en: Success
si: සාර්ථකත්වය

note: TRANSLATORS: success message -- where activation is making the new * firmware take effect, usually after updating offline
en: Successfully activated all devices
si: සියලුම උපාංග සාර්ථකව සක්‍රිය කර ඇත

note: TRANSLATORS: success message
en: Successfully disabled remote
si: දුරස්ථ පාලකය සාර්ථකව අබල කරන ලදී

note: TRANSLATORS: success message
en: Successfully enabled and refreshed remote
si: දුරස්ථ පාලකය සාර්ථකව සබල කර නැවුම් කරන ලදී

note: TRANSLATORS: success message
en: Successfully enabled remote
si: දුරස්ථ පාලකය සාර්ථකව සබල කර ඇත

note: TRANSLATORS: success message
en: Successfully installed firmware
si: ස්ථිරාංග සාර්ථකව ස්ථාපනය කර ඇත

note: TRANSLATORS: success message -- a per-system setting value
en: Successfully modified configuration value
si: වින්‍යාස අගය සාර්ථකව වෙනස් කරන ලදී

note: TRANSLATORS: success message for a per-remote setting change
en: Successfully modified remote
si: දුරස්ථ පාලකය සාර්ථකව වෙනස් කරන ලදී

note: TRANSLATORS: success message -- the user can do this by-hand too
en: Successfully refreshed metadata manually
si: පාරදත්ත අතින් සාර්ථකව නැවුම් කරන ලදී

note: TRANSLATORS: success message when user refreshes device checksums
en: Successfully updated device checksums
si: උපාංග චෙක්සම් සාර්ථකව යාවත්කාලීන කරන ලදී

note: TRANSLATORS: success message -- where the user has uploaded * success and/or failure reports to the remote server
en: Successfully uploaded %u report | Successfully uploaded %u reports
si[0]: වාර්තාව %u ක් සාර්ථකව උඩුගත කරන ලදී
si[1]: වාර්තා %u ක් සාර්ථකව උඩුගත කරන ලදී

note: TRANSLATORS: success message when user verified device checksums
en: Successfully verified device checksums
si: උපාංග චෙක්සම් සාර්ථකව සත්‍යාපනය කරන ලදී

note: TRANSLATORS: one line summary of device
en: Summary
si: සාරාංශය

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Supported
si: සහාය දක්වයි

note: TRANSLATORS: Title: if fwupd supports HSI on this chip
en: Supported CPU
si: සහය දක්වන CPU

note: TRANSLATORS: Is found in current metadata
en: Supported on remote server
si: දුරස්ථ සේවාදායකයේ සහය දක්වයි

note: TRANSLATORS: Title: a better sleep state
en: Suspend-to-idle
si: අත්හිටුවීම-නිෂ්ක්රීය කිරීම

note: TRANSLATORS: Title: sleep state
en: Suspend-to-ram
si: සස්පෙන්ඩ්-ට-රැම්

note: TRANSLATORS: show and ask user to confirm -- * %1 is the old branch name, %2 is the new branch name
en: Switch branch from %s to %s?
si: ශාඛාව %s සිට %sදක්වා මාරු කරන්නද?

note: TRANSLATORS: command description
en: Switch the firmware branch on the device
si: උපාංගයේ ස්ථිරාංග ශාඛාව මාරු කරන්න

note: TRANSLATORS: Must be plugged into an outlet
en: System requires external power source
si: පද්ධතියට බාහිර බලශක්ති ප්රභවයක් අවශ්ය වේ

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: TEXT
si: පෙළ

note: TRANSLATORS: Title: the PCR is rebuilt from the TPM event log
en: TPM PCR0 reconstruction
si: TPM PCR0 ප්‍රතිසංස්කරණය

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: TPM PCR0 reconstruction is invalid
si: TPM PCR0 ප්‍රතිනිර්මාණය වලංගු නැත

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: TPM PCR0 reconstruction is now valid
si: TPM PCR0 ප්‍රතිනිර්මාණය දැන් වලංගුයි

note: TRANSLATORS: Title: PCRs (Platform Configuration Registers) shouldn't be empty
en: TPM empty PCRs
si: TPM හිස් PCRs

note: TRANSLATORS: Title: TPM = Trusted Platform Module
en: TPM v2.0
si: TPM අනු:2.0

note: TRANSLATORS: release tag set for release, e.g. lenovo-2021q3
en: Tag | Tags
si[0]: ටැග් කරන්න
si[1]: ටැග්

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Tainted
si: කිලිටි වෙලා

note: show the user the entire data blob
en: Target
si: ඉලක්කය

note: TRANSLATORS: command description
en: Test a device using a JSON manifest
si: JSON මැනිෆෙස්ටයක් භාවිතයෙන් උපාංගයක් පරීක්ෂා කරන්න

note: TRANSLATORS: do not translate the variables marked using $
en: The LVFS is a free service that operates as an independent legal entity and has no connection with $OS_RELEASE:NAME$. Your distributor may not have verified any of the firmware updates for compatibility with your system or connected devices. All firmware is provided only by the original equipment manufacturer.
si: LVFS යනු ස්වාධීන නෛතික ආයතනයක් ලෙස ක්‍රියාත්මක වන නිදහස් සේවාවක් වන අතර $OS_RELEASE:NAME$ සමඟ කිසිදු සම්බන්ධයක් නොමැත. ඔබේ බෙදාහරින්නා ඔබේ පද්ධතිය හෝ සම්බන්ධිත උපාංග සමඟ ගැළපීම සඳහා ස්ථිරාංග යාවත්කාලීන කිසිවක් සත්‍යාපනය කර නොතිබිය හැකිය. සියලුම ස්ථිරාංග සපයනු ලබන්නේ මුල් උපකරණ නිෂ්පාදකයා විසින් පමණි.

note: TRANSLATORS: this is more background on a security measurement problem
en: The TPM PCR0 differs from reconstruction.
si: TPM PCR0 ප්‍රතිසංස්කරණයෙන් වෙනස් වේ.

note: TRANSLATORS: the user is SOL for support...
en: The daemon has loaded 3rd party code and is no longer supported by the upstream developers!
si: ඩීමන් 3වන පාර්ශ්ව කේතය පූරණය කර ඇති අතර උඩුගං බලා සංවර්ධකයින් විසින් තවදුරටත් සහාය නොදක්වයි!

note: TRANSLATORS: %1 is the firmware vendor, %2 is the device vendor name
en: The firmware from %s is not supplied by %s, the hardware vendor.
si: %s සිට ස්ථිරාංග සපයනු ලබන්නේ දෘඪාංග වෙළෙන්දා වන %sවිසිනි.

note: TRANSLATORS: try to help
en: The system clock has not been set correctly and downloading files may fail.
si: පද්ධති ඔරලෝසුව නිවැරදිව සකසා නොමැති අතර ගොනු බාගත කිරීම අසාර්ථක විය හැක.

note: TRANSLATORS: naughty vendor
en: The vendor did not supply any release notes.
si: වෙළෙන්දා නිකුත් කිරීමේ සටහන් කිසිවක් සපයා නැත.

note: TRANSLATORS: now list devices with unfixed high-priority issues
en: There are devices with issues:
si: ගැටළු සහිත උපාංග තිබේ:

note: TRANSLATORS: nothing to show
en: There are no blocked firmware files
si: අවහිර කළ ස්ථිරාංග ගොනු නොමැත

note: TRANSLATORS: approved firmware has been checked by * the domain administrator
en: There is no approved firmware.
si: අනුමත ස්ථිරාංග නොමැත.

note: TRANSLATORS: %1 is the current device version number, and %2 is the command name, e.g. `fwupdmgr sync`
en: This device will be reverted back to %s when the %s command is performed.
si: %s විධානය ක්‍රියාත්මක කරන විට මෙම උපාංගය නැවත %s වෙත ප්‍රතිවර්තනය වේ.

note: TRANSLATORS: the vendor did not upload this
en: This firmware is provided by LVFS community members and is not provided (or supported) by the original hardware vendor.
si: මෙම ස්ථිරාංග සපයනු ලබන්නේ LVFS ප්‍රජා සාමාජිකයින් විසින් වන අතර මුල් දෘඪාංග වෙළෙන්දා විසින් සපයනු නොලැබේ (හෝ සහාය නොදක්වයි).

note: TRANSLATORS: unsupported build of the package
en: This package has not been validated, it may not work properly.
si: මෙම පැකේජය වලංගු කර නැත, එය නිවැරදිව ක්‍රියා නොකරනු ඇත.

note: TRANSLATORS: we're poking around as a power user
en: This program may only work correctly as root
si: මෙම වැඩසටහන නිවැරදිව ක්‍රියා කළ හැක්කේ root ලෙස පමණි

en: This remote contains firmware which is not embargoed, but is still being tested by the hardware vendor. You should ensure you have a way to manually downgrade the firmware if the firmware update fails.
si: මෙම දුරස්ථ පාලකයේ සම්බාධක නොමැති ස්ථිරාංග අඩංගු නමුත් දෘඪාංග වෙළෙන්දා විසින් තවමත් පරීක්ෂා කරනු ලැබේ. ස්ථිරාංග යාවත්කාලීන කිරීම අසාර්ථක වුවහොත් ස්ථිරාංග හස්තීයව පහත හෙළීමට ඔබට ක්‍රමයක් ඇති බව ඔබ සහතික විය යුතුය.

note: TRANSLATORS: this is instructions on how to improve the HSI suffix
en: This system has HSI runtime issues.
si: මෙම පද්ධතියට HSI ධාවන කාල ගැටළු ඇත.

note: TRANSLATORS: this is instructions on how to improve the HSI security level
en: This system has a low HSI security level.
si: මෙම පද්ධතියට අඩු HSI ආරක්ෂක මට්ටමක් ඇත.

note: TRANSLATORS: description of dbxtool
en: This tool allows an administrator to apply UEFI dbx updates.
si: මෙම මෙවලම පරිපාලකයෙකුට UEFI dbx යාවත්කාලීන යෙදීමට ඉඩ සලසයි.

note: TRANSLATORS: CLI description
en: This tool allows an administrator to query and control the fwupd daemon, allowing them to perform actions such as installing or downgrading firmware.
si: මෙම මෙවලම පරිපාලකයෙකුට fwupd daemon විමසා පාලනය කිරීමට ඉඩ සලසයි, ස්ථිරාංග ස්ථාපනය කිරීම හෝ පහත හෙලීම වැනි ක්‍රියා සිදු කිරීමට ඔවුන්ට ඉඩ සලසයි.

note: TRANSLATORS: CLI description
en: This tool allows an administrator to use the fwupd plugins without being installed on the host system.
si: මෙම මෙවලම පරිපාලකයෙකුට ධාරක පද්ධතියේ ස්ථාපනය නොකර fwupd ප්ලගීන භාවිතා කිරීමට ඉඩ සලසයි.

note: TRANSLATORS: CLI description
en: This tool will read and parse the TPM event log from the system firmware.
si: මෙම මෙවලම පද්ධති ස්ථිරාංගයෙන් TPM සිදුවීම් ලොගය කියවා විග්‍රහ කරයි.

note: TRANSLATORS: the update state of the specific device
en: Transient failure
si: තාවකාලික අසාර්ථකත්වය

note: TRANSLATORS: We verified the metadata against the server
en: Trusted metadata
si: විශ්වාසදායක පාරදත්ත

note: TRANSLATORS: We verified the payload against the server
en: Trusted payload
si: විශ්වාසනීය ගෙවීම

note: TRANSLATORS: remote type, e.g. remote or local
en: Type
si: ටයිප් කරන්න

note: TRANSLATORS: partition refers to something on disk, again, hey Arch users
en: UEFI ESP partition not detected or configured
si: UEFI ESP කොටස අනාවරණය කර හෝ වින්‍යාස කර නොමැත

note: TRANSLATORS: capsule updates are an optional BIOS feature
en: UEFI capsule updates not available or enabled in firmware setup
si: UEFI කැප්සියුල යාවත්කාලීන ලබා ගත නොහැක හෝ ස්ථිරාංග සැකසුම තුළ සබල කර ඇත

note: TRANSLATORS: program name
en: UEFI dbx Utility
si: UEFI dbx උපයෝගිතා

note: TRANSLATORS: system is not booted in UEFI mode
en: UEFI firmware can not be updated in legacy BIOS mode
si: UEFI ස්ථිරාංග පැරණි BIOS ආකාරයෙන් යාවත්කාලීන කළ නොහැක

note: TRANSLATORS: Title: PK is the 'platform key' for the machine
en: UEFI platform key
si: UEFI වේදිකා යතුර

note: TRANSLATORS: Title: SB is a way of locking down UEFI
en: UEFI secure boot
si: UEFI ආරක්ෂිත ඇරඹුම

note: TRANSLATORS: error message
en: Unable to connect to service
si: සේවාවට සම්බන්ධ විය නොහැක

note: TRANSLATORS: command description
en: Unbind current driver
si: වත්මන් ධාවකය ඉවත් කරන්න

note: TRANSLATORS: we will now offer this firmware to the user
en: Unblocking firmware:
si: ස්ථිරාංග අවහිර කිරීම ඉවත් කිරීම:

note: TRANSLATORS: command description
en: Unblocks a specific firmware from being installed
si: නිශ්චිත ස්ථිරාංගයක් ස්ථාපනය කිරීමෙන් අවහිර කිරීම ඉවත් කරයි

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Unencrypted
si: විසංකේතිතයි

note: TRANSLATORS: current daemon status is unknown TRANSLATORS: we don't know the license of the update TRANSLATORS: unknown release urgency TRANSLATORS: Suffix: the fallback HSI result
en: Unknown
si: නොදනී

note: TRANSLATORS: Name of hardware
en: Unknown Device
si: හඳුනානොගත් උපකරණය

en: Unlock the device to allow access
si: ප්‍රවේශයට ඉඩ දීමට උපාංගය අගුළු හරින්න

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Unlocked
si: අගුළු හැර ඇත

note: TRANSLATORS: command description
en: Unlocks the device for firmware access
si: ස්ථිරාංග ප්‍රවේශය සඳහා උපාංගය අගුළු හරියි

note: TRANSLATORS: command description
en: Unmounts the ESP
si: ESP ගලවයි

note: TRANSLATORS: firmware payload is unsigned and it is possible to modify it
en: Unsigned Payload
si: අත්සන් නොකළ ගෙවීම

note: TRANSLATORS: error message
en: Unsupported daemon version %s, client version is %s
si: සහාය නොදක්වන ඩීමන් අනුවාදය %s, සේවාදායක අනුවාදය %sවේ

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Untainted
si: අපිරිසිදු

note: TRANSLATORS: Device is updatable in this or any other mode
en: Updatable
si: යාවත්කාලීන කළ හැකි

note: TRANSLATORS: error message from last update attempt
en: Update Error
si: යාවත්කාලීන දෝෂයකි

note: TRANSLATORS: helpful image for the update
en: Update Image
si: රූපය යාවත්කාලීන කරන්න

note: TRANSLATORS: helpful messages for the update
en: Update Message
si: පණිවිඩය යාවත්කාලීන කරන්න

note: TRANSLATORS: hardware state, e.g. "pending"
en: Update State
si: තත්වය යාවත්කාලීන කරන්න

note: TRANSLATORS: the server sent the user a small message
en: Update failure is a known issue, visit this URL for more information:
si: යාවත්කාලීන අසාර්ථක වීම දන්නා ගැටළුවකි, වැඩිදුර තොරතුරු සඳහා මෙම URL වෙත පිවිසෙන්න:

note: TRANSLATORS: ask if we can update metadata
en: Update now?
si: දැන් යාවත්කාලීන කරන්න?

note: TRANSLATORS: command description
en: Update the stored cryptographic hash with current ROM contents
si: ගබඩා කර ඇති ගුප්ත ලේඛන හැෂ් වත්මන් ROM අන්තර්ගතය සමඟ යාවත්කාලීන කරන්න

en: Update the stored device verification information
si: ගබඩා කර ඇති උපාංග සත්‍යාපන තොරතුරු යාවත්කාලීන කරන්න

note: TRANSLATORS: command description
en: Update the stored metadata with current contents
si: ගබඩා කර ඇති පාරදත්ත වත්මන් අන්තර්ගතය සමඟ යාවත්කාලීන කරන්න

note: TRANSLATORS: command description
en: Updates all specified devices to latest firmware version, or all devices if unspecified
si: සියලුම නිශ්චිත උපාංග නවතම ස්ථිරාංග අනුවාදය වෙත යාවත්කාලීන කරයි, හෝ නිශ්චිතව දක්වා නොමැති නම් සියලුම උපාංග

en: Updating
si: යාවත්කාලීන කිරීම

note: TRANSLATORS: %1 is a device name
en: Updating %s…
si: %s යාවත්කාල වෙමින්…

note: TRANSLATORS: message letting the user know an upgrade is available * %1 is the device name and %2 and %3 are version strings
en: Upgrade %s from %s to %s?
si: %s %s සිට %sදක්වා උත්ශ්‍රේණි කරන්නද?

note: TRANSLATORS: explain why we want to upload
en: Uploading firmware reports helps hardware vendors to quickly identify failing and successful updates on real devices.
si: ස්ථිරාංග වාර්තා උඩුගත කිරීම සැබෑ උපාංගවල අසාර්ථක සහ සාර්ථක යාවත්කාලීන ඉක්මනින් හඳුනා ගැනීමට දෘඪාංග වෙළෙන්දන්ට උපකාර කරයි.

note: TRANSLATORS: how important the release is
en: Urgency
si: හදිසිය

note: TRANSLATORS: User has been notified
en: User has been notified
si: පරිශීලකයාට දැනුම් දී ඇත

note: TRANSLATORS: remote filename base
en: Username
si: පරිශීලක නාමය

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Valid
si: වලංගුයි

note: TRANSLATORS: ESP refers to the EFI System Partition
en: Validating ESP contents…
si: ESP අන්තර්ගතයන් වලංගු කිරීම…

note: TRANSLATORS: one line variant of release (e.g. 'China')
en: Variant
si: ප්රභේදය

note: TRANSLATORS: manufacturer of hardware
en: Vendor
si: වෙළෙන්දා

note: TRANSLATORS: verifying we wrote the firmware correctly
en: Verifying…
si: සත්‍යාපනය…

note: TRANSLATORS: the detected version number of the dbx
en: Version
si: අනුවාදය

note: TRANSLATORS: waiting for device to do something
en: Waiting…
si: රැඳෙමින්…

note: TRANSLATORS: command description
en: Watch for hardware changes
si: දෘඪාංග වෙනස්කම් සඳහා නරඹන්න

note: TRANSLATORS: decompressing images from a container firmware
en: Writing file:
si: ලිපිගොනු ලිවීම:

note: TRANSLATORS: writing to the flash chips
en: Writing…
si: ලියවෙමින්…

note: TRANSLATORS: show the user a warning
en: Your distributor may not have verified any of the firmware updates for compatibility with your system or connected devices.
si: ඔබේ බෙදාහරින්නා ඔබේ පද්ධතිය හෝ සම්බන්ධිත උපාංග සමඟ ගැළපීම සඳහා ස්ථිරාංග යාවත්කාලීන කිසිවක් සත්‍යාපනය කර නොතිබිය හැකිය.

note: TRANSLATORS: %1 is the device vendor name
en: Your hardware may be damaged using this firmware, and installing this release may void any warranty with %s.
si: මෙම ස්ථිරාංග භාවිතයෙන් ඔබේ දෘඪාංගයට හානි සිදු විය හැකි අතර, මෙම නිකුතුව ස්ථාපනය කිරීමෙන් %sසමඟ ඇති ඕනෑම වගකීමක් අවලංගු විය හැක.

note: TRANSLATORS: BKC is the industry name for the best known configuration and is a set * of firmware that works together
en: Your system is set up to the BKC of %s.
si: ඔබේ පද්ධතිය %sහි BKC ලෙස සකසා ඇත.

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [DEVICE-ID|GUID]
si: [DEVICE-ID|මාර්ගෝපදේශය]

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [FILE FILE_SIG REMOTE-ID]
si: [FILE FILE_SIG දුරස්ථ-ID]

note: TRANSLATORS: this is the default branch name when unset
en: default
si: පෙරනිමිය

note: TRANSLATORS: program name
en: fwupd TPM event log utility
si: fwupd TPM සිදුවීම් ලොග් උපයෝගීතාව

note: TRANSLATORS: Title: if the fwupd plugins are all present and correct
en: fwupd plugins
si: fwupd ප්ලගීන
