fwupd - en to kk translation catalogue (818 entries)

en: Linux Vendor Firmware Service (stable firmware)
kk: Linux Vendor Firmware Service (тұрақты микробағдарлама)

note: TRANSLATORS: do not translate the variables marked using $
en: The LVFS is a free service that operates as an independent legal entity and has no connection with $OS_RELEASE:NAME$. Your distributor may not have verified any of the firmware updates for compatibility with your system or connected devices. All firmware is provided only by the original equipment manufacturer.
kk: LVFS — бұл $OS_RELEASE:NAME$ жүйесімен ешқандай байланысы жоқ, тәуелсіз заңды тұлға ретінде жұмыс істейтін тегін қызмет. Дистрибьюторыңыз микробағдарлама жаңартуларының ешқайсысының сіздің жүйеңізбен немесе жалғанған құрылғылармен үйлесімділігін тексермеген болуы мүмкін. Барлық микробағдарламалар тек түпнұсқалық жабдық өндірушісімен ұсынылады.

en: Enabling this functionality is done at your own risk, which means you have to contact your original equipment manufacturer regarding any problems caused by these updates. Only problems with the update process itself should be filed at $OS_RELEASE:BUG_REPORT_URL$.
kk: Бұл функцияны іске қосу тәуекелін өзіңіз мойныңызға аласыз, яғни осы жаңартулар тудырған кез келген мәселелер бойынша түпнұсқалық жабдық өндірушісімен байланысуыңыз керек. Тек жаңарту процесінің өзіне қатысты мәселелер ғана $OS_RELEASE:BUG_REPORT_URL$ мекенжайына жіберілуі тиіс.

en: Linux Vendor Firmware Service (testing firmware)
kk: Linux Vendor Firmware Service (сынақ микробағдарламасы)

en: This remote contains firmware which is not embargoed, but is still being tested by the hardware vendor. You should ensure you have a way to manually downgrade the firmware if the firmware update fails.
kk: Бұл қашықтағы дереккөз эмбарго салынбаған, бірақ әлі де жабдық өндірушісімен сыналудағы микробағдарламаны қамтиды. Микробағдарламаны жаңарту сәтсіз аяқталса, оның нұсқасын қолмен төмендету мүмкіндігіңіз бар екеніне көз жеткізуіңіз керек.

note: TRANSLATORS: description of a BIOS setting
en: Settings will apply after system reboots
kk: Баптаулар жүйе қайта іске қосылғаннан кейін іске асырылады

note: TRANSLATORS: description of a BIOS setting
en: BIOS updates delivered via LVFS or Windows Update
kk: LVFS немесе Windows Update арқылы жеткізілетін BIOS жаңартулары

en: Enable
kk: Іске қосу

note: TRANSLATORS: if the remote is enabled TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Enabled
kk: Іске қосылған

en: Stop the fwupd service
kk: fwupd қызметін тоқтату

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to stop the firmware update service
kk: Микробағдарламаны жаңарту қызметін тоқтату үшін түпнұсқалықты растау қажет

en: Install signed system firmware
kk: Қолтаңбасы бар жүйелік микробағдарламаны орнату

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to update the firmware on this machine
kk: Бұл машинадағы микробағдарламаны жаңарту үшін түпнұсқалықты растау қажет

en: Install unsigned system firmware
kk: Қолтаңбасы жоқ жүйелік микробағдарламаны орнату

en: Install old version of signed system firmware
kk: Қолтаңбасы бар жүйелік микробағдарламаның ескі нұсқасын орнату

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to downgrade the firmware on this machine
kk: Бұл машинадағы микробағдарламаның нұсқасын төмендету үшін түпнұсқалықты растау қажет

en: Install old version of unsigned system firmware
kk: Қолтаңбасы жоқ жүйелік микробағдарламаның ескі нұсқасын орнату

en: Install signed device firmware
kk: Қолтаңбасы бар құрылғы микробағдарламасын орнату

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to update the firmware on a removable device
kk: Ауыстырмалы құрылғыдағы микробағдарламаны жаңарту үшін түпнұсқалықты растау қажет

en: Install unsigned device firmware
kk: Қолтаңбасы жоқ құрылғы микробағдарламасын орнату

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to downgrade the firmware on a removable device
kk: Ауыстырмалы құрылғыдағы микробағдарламаның нұсқасын төмендету үшін түпнұсқалықты растау қажет

en: Unlock the device to allow access
kk: Қол жеткізуге рұқсат ету үшін құрылғының құлпын ашыңыз

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to unlock a device
kk: Құрылғының құлпын ашу үшін түпнұсқалықты растау қажет

en: Modify daemon configuration
kk: Демон конфигурациясын өзгерту

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to modify daemon configuration
kk: Демон конфигурациясын өзгерту үшін түпнұсқалықты растау қажет

en: Reset daemon configuration
kk: Демон конфигурациясын ысыру

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to reset daemon configuration to defaults
kk: Демон конфигурациясын әдепкі мәндерге ысыру үшін түпнұсқалықты растау қажет

en: Activate the new firmware on the device
kk: Құрылғыда жаңа микробағдарламаны белсендіру

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to switch to the new firmware version
kk: Жаңа микробағдарлама нұсқасына ауысу үшін түпнұсқалықты растау қажет

en: Update the stored device verification information
kk: Сақталған құрылғыны тексеру ақпаратын жаңарту

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to update the stored checksums for the device
kk: Құрылғы үшін сақталған бақылау сомаларын жаңарту үшін түпнұсқалықты растау қажет

en: Modify a configured remote
kk: Бапталған қашықтағы дереккөзді өзгерту

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to modify a configured remote used for firmware updates
kk: Микробағдарлама жаңартулары үшін пайдаланылатын бапталған қашықтағы дереккөзді өзгерту үшін түпнұсқалықты растау қажет

en: Clean a configured remote
kk: Бапталған қашықтағы дереккөзді тазалау

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to delete metadata from a remote
kk: Қашықтағы дереккөзден метадеректерді өшіру үшін түпнұсқалықты растау қажет

note: TRANSLATORS: firmware approved by the admin
en: Sets the list of approved firmware
kk: Мақұлданған микробағдарламалар тізімін орнатады

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to set the list of approved firmware
kk: Мақұлданған микробағдарламалар тізімін орнату үшін түпнұсқалықты растау қажет

en: Sign data using the client certificate
kk: Клиент сертификаты арқылы деректерге қолтаңба қою

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to sign data using the client certificate
kk: Клиент сертификаты арқылы деректерге қолтаңба қою үшін түпнұсқалықты растау қажет

en: Get BIOS settings
kk: BIOS баптауларын алу

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to read BIOS settings
kk: BIOS баптауларын оқу үшін түпнұсқалықты растау қажет

en: Set one or more BIOS settings
kk: Бір немесе бірнеше BIOS баптауларын орнату

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to modify BIOS settings
kk: BIOS баптауларын өзгерту үшін түпнұсқалықты растау қажет

en: Security hardening for HSI
kk: HSI үшін қауіпсіздікті күшейту

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to fix a host security issue
kk: Хост қауіпсіздігі мәселесін түзету үшін түпнұсқалықты растау қажет

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to undo the fix for a host security issue
kk: Хост қауіпсіздігі мәселесінің түзетуін болдырмау үшін түпнұсқалықты растау қажет

note: TRANSLATORS: command description
en: Load device emulation data
kk: Құрылғы эмуляциясы деректерін жүктеу

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to load hardware emulation data
kk: Жабдық эмуляциясы деректерін жүктеу үшін түпнұсқалықты растау қажет

note: TRANSLATORS: command description
en: Save device emulation data
kk: Құрылғы эмуляциясы деректерін сақтау

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to save hardware emulation data
kk: Жабдық эмуляциясы деректерін сақтау үшін түпнұсқалықты растау қажет

en: Enable emulation data collection
kk: Эмуляция деректерін жинауды іске қосу

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to enable emulation data collection
kk: Эмуляция деректерін жинауды іске қосу үшін түпнұсқалықты растау қажет

note: TRANSLATORS: this is shown when updating the firmware after the reboot
en: Installing firmware update…
kk: Микробағдарлама жаңартуы орнатылуда…

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show extra debugging information
kk: Қосымша жөндеу ақпаратын көрсету

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show the calculated version of the dbx
kk: dbx есептелген нұсқасын көрсету

note: TRANSLATORS: command line option
en: List entries in dbx
kk: dbx жазбаларын тізімдеу

note: TRANSLATORS: command line option
en: Apply update files
kk: Жаңарту файлдарын іске асыру

note: TRANSLATORS: command line option
en: Specify the dbx database file
kk: dbx дерекқор файлын көрсету

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME
kk: ФАЙЛ_АТЫ

note: TRANSLATORS: command line option
en: Override the default ESP path
kk: Әдепкі ESP жолын қайта анықтау

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: PATH
kk: ЖОЛ

note: TRANSLATORS: command line option
en: Apply update even when not advised
kk: Жаңарту ұсынылмаса да, оны іске асыру

note: TRANSLATORS: description of dbxtool
en: This tool allows an administrator to apply UEFI dbx updates.
kk: Бұл сайман әкімшіге UEFI dbx жаңартуларын іске асыруға мүмкіндік береді.

note: TRANSLATORS: program name
en: UEFI dbx Utility
kk: UEFI dbx утилитасы

note: TRANSLATORS: the user didn't read the man page
en: Failed to parse arguments
kk: Аргументтерді талдау сәтсіз аяқталды

note: TRANSLATORS: could not read existing system data TRANSLATORS: could not read file
en: Failed to load local dbx
kk: Жергілікті dbx жүктеу сәтсіз аяқталды

note: TRANSLATORS: could not read existing system data
en: Failed to load system dbx
kk: Жүйелік dbx жүктеу сәтсіз аяқталды

note: TRANSLATORS: the detected version number of the dbx
en: Version
kk: Нұсқа

note: TRANSLATORS: we're poking around as a power user
en: This program may only work correctly as root
kk: Бұл бағдарлама тек root ретінде дұрыс жұмыс істеуі мүмкін

note: TRANSLATORS: user did not include a filename parameter
en: Filename required
kk: Файл аты қажет

note: TRANSLATORS: reading existing dbx from the system
en: Parsing system dbx…
kk: Жүйелік dbx талдануда…

note: TRANSLATORS: reading new dbx from the update
en: Parsing dbx update…
kk: dbx жаңартуы талдануда…

note: TRANSLATORS: could not parse file
en: Failed to parse local dbx
kk: Жергілікті dbx талдау сәтсіз аяқталды

note: TRANSLATORS: same or newer update already applied
en: Cannot apply as dbx update has already been applied.
kk: dbx жаңартуы бұрын іске асырылғандықтан, қайта іске асыру мүмкін емес.

note: TRANSLATORS: ESP refers to the EFI System Partition
en: Validating ESP contents…
kk: ESP мазмұны тексерілуде…

note: TRANSLATORS: something with a blocked hash exists * in the users ESP -- which would be bad!
en: Failed to validate ESP contents
kk: ESP мазмұнын тексеру сәтсіз аяқталды

note: TRANSLATORS: actually sending the update to the hardware
en: Applying update…
kk: Жаңарту іске асырылуда…

note: TRANSLATORS: dbx file failed to be applied as an update
en: Failed to apply update
kk: Жаңартуды іске асыру сәтсіз аяқталды

note: TRANSLATORS: success
en: Done!
kk: Дайын!

note: TRANSLATORS: user did not tell the tool what to do
en: No action specified!
kk: Әрекет көрсетілмеді!

note: TRANSLATORS: the user isn't reading the question
en: Please enter a number from 0 to %u:
kk: 0-ден %u аралығындағы санды енгізіңіз:

note: TRANSLATORS: the user isn't reading the question -- %1 is 'Y' and %2 is 'N'
en: Please enter either %s or %s:
kk: %s немесе %s мәндерінің бірін енгізіңіз:

note: TRANSLATORS: daemon is inactive
en: Idle…
kk: Бос тұр…

note: TRANSLATORS: decompressing the firmware file
en: Decompressing…
kk: Сығылудан шығарылуда…

note: TRANSLATORS: parsing the firmware information
en: Loading…
kk: Жүктелуде…

note: TRANSLATORS: restarting the device to pick up new F/W
en: Restarting device…
kk: Құрылғы қайта іске қосылуда…

note: TRANSLATORS: reading from the flash chips
en: Reading…
kk: Оқылуда…

note: TRANSLATORS: writing to the flash chips
en: Writing…
kk: Жазылуда…

note: TRANSLATORS: erasing contents of the flash chips
en: Erasing…
kk: Өшірілуде…

note: TRANSLATORS: verifying we wrote the firmware correctly
en: Verifying…
kk: Тексерілуде…

note: TRANSLATORS: scheduling an update to be done on the next boot
en: Scheduling…
kk: Жоспарлануда…

note: TRANSLATORS: downloading from a remote server
en: Downloading…
kk: Жүктеп алынуда…

note: TRANSLATORS: waiting for user to authenticate
en: Authenticating…
kk: Түпнұсқалық расталуда…

note: TRANSLATORS: waiting for device to do something
en: Waiting…
kk: Күтуде…

note: TRANSLATORS: current daemon status is unknown TRANSLATORS: we don't know the license of the update TRANSLATORS: unknown release urgency TRANSLATORS: Suffix: the fallback HSI result
en: Unknown
kk: Белгісіз

note: TRANSLATORS: time remaining for completing firmware flash
en: Less than one minute remaining
kk: Бір минуттан аз уақыт қалды

note: TRANSLATORS: more than a minute
en: %.0f minute remaining | %.0f minutes remaining
kk[0]: %.0f минут қалды

note: TRANSLATORS: this is a prefix on the console
en: WARNING
kk: ЕСКЕРТУ

note: TRANSLATORS: turn on all debugging
en: Show debugging information for all domains
kk: Барлық домендер үшін жөндеу ақпаратын көрсету

note: TRANSLATORS: turn on all debugging
en: Do not include timestamp prefix
kk: Уақыт белгісі префиксін қоспау

note: TRANSLATORS: turn on all debugging
en: Do not include log domain prefix
kk: Журнал доменінің префиксін қоспау

note: TRANSLATORS: this is for daemon development
en: Show daemon verbose information for a particular domain
kk: Белгілі бір домен үшін демоның толық ақпаратын көрсету

note: TRANSLATORS: for the --verbose arg
en: Debugging Options
kk: Жөндеу опциялары

note: TRANSLATORS: for the --verbose arg
en: Show debugging options
kk: Жөндеу опцияларын көрсету

note: TRANSLATORS: this is shown in the MOTD
en: %u device has been updated and needs a reboot. | %u devices have been updated and need a reboot.
kk[0]: %u құрылғы жаңартылды және қайта жүктеуді қажет етеді.

note: TRANSLATORS: this is shown in the MOTD
en: Reboot to complete the update.
kk: Жаңартуды аяқтау үшін қайта жүктеңіз.

note: TRANSLATORS: this is shown in the MOTD
en: %u device is not the best known configuration. | %u devices are not the best known configuration.
kk[0]: %u құрылғы ең жақсы белгілі конфигурацияда емес.

note: TRANSLATORS: this is shown in the MOTD -- %1 is the * command name, e.g. `fwupdmgr sync`
en: Run `%s` to complete this action.
kk: Бұл әрекетті аяқтау үшін `%s` іске қосыңыз.

note: TRANSLATORS: this is shown in the MOTD
en: %u device has a firmware upgrade available. | %u devices have a firmware upgrade available.
kk[0]: %u құрылғыда қолжетімді микробағдарлама жаңғыртуы бар.

note: TRANSLATORS: this is shown in the MOTD -- %1 is the * command name, e.g. `fwupdmgr get-upgrades`
en: Run `%s` for more information.
kk: Қосымша ақпарат алу үшін `%s` іске қосыңыз.

note: TRANSLATORS: exit after we've started up, used for user profiling
en: Exit after a small delay
kk: Кішігірім кідірістен кейін шығу

note: TRANSLATORS: exit straight away, used for automatic profiling
en: Exit after the engine has loaded
kk: Қозғалтқыш жүктелгеннен кейін шығу

note: TRANSLATORS: program name
en: Firmware Update Daemon
kk: Микробағдарламаны жаңарту демоны

note: TRANSLATORS: program summary
en: Firmware Update D-Bus Service
kk: Микробағдарламаны жаңарту D-Bus қызметі

note: TRANSLATORS: show the user a warning
en: Your distributor may not have verified any of the firmware updates for compatibility with your system or connected devices.
kk: Дистрибьюторыңыз микробағдарлама жаңартуларының ешқайсысының сіздің жүйеңізбен немесе жалғанған құрылғылармен үйлесімділігін тексермеген болуы мүмкін.

note: TRANSLATORS: show the user a warning
en: Enabling this remote is done at your own risk.
kk: Бұл қашықтағы дереккөзді іске қосу тәуекелін өзіңіз мойныңызға аласыз.

note: TRANSLATORS: Title: SPI refers to the flash chip in the computer
en: SPI write
kk: SPI жазу

note: TRANSLATORS: Title: SPI refers to the flash chip in the computer
en: SPI lock
kk: SPI құлыптау

note: TRANSLATORS: Title: SPI refers to the flash chip in the computer
en: SPI BIOS region
kk: SPI BIOS аймағы

note: TRANSLATORS: Title: SPI refers to the flash chip in the computer
en: SPI BIOS Descriptor
kk: SPI BIOS дескрипторы

note: TRANSLATORS: Title: DMA as in https://en.wikipedia.org/wiki/DMA_attack
en: Pre-boot DMA protection
kk: Жүктеу алдындағы DMA қорғанысы

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * verified boot refers to the way the boot process is verified
en: Intel BootGuard verified boot
kk: Intel BootGuard тексерілген жүктелуі

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * ACM means to verify the integrity of Initial Boot Block
en: Intel BootGuard ACM protected
kk: Intel BootGuard ACM қорғалған

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * error policy is what to do on failure
en: Intel BootGuard error policy
kk: Intel BootGuard қате саясаты

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * OTP = one time programmable
en: Intel BootGuard OTP fuse
kk: Intel BootGuard OTP сақтандырғышы

note: TRANSLATORS: Title: CET = Control-flow Enforcement Technology, * enabled means supported by the processor
en: CET Platform
kk: CET платформасы

note: TRANSLATORS: Title: CET = Control-flow Enforcement Technology, * Utilized by OS means the distribution enabled it
en: CET OS Support
kk: CET OS қолдауы

note: TRANSLATORS: Title: Memory contents are encrypted, e.g. Intel TME
en: Encrypted RAM
kk: Шифрланған RAM

note: TRANSLATORS: Title: lockdown is a security mode of the kernel
en: Linux kernel lockdown
kk: Linux ядросын оқшаулау

note: TRANSLATORS: Title: if it's tainted or not
en: Linux kernel
kk: Linux ядросы

note: TRANSLATORS: Title: swap space or swap partition
en: Linux swap
kk: Linux своп

note: TRANSLATORS: Title: sleep state
en: Suspend-to-ram
kk: Жадқа дейін кідірту

note: TRANSLATORS: Title: a better sleep state
en: Suspend-to-idle
kk: Бос тұруға дейін кідірту

note: TRANSLATORS: Title: PK is the 'platform key' for the machine
en: UEFI platform key
kk: UEFI платформа кілті

note: TRANSLATORS: Title: SB is a way of locking down UEFI
en: UEFI secure boot
kk: UEFI қауіпсіз жүктелуі

note: TRANSLATORS: Title: Bootservice is when only readable from early-boot
en: UEFI bootservice variables
kk: UEFI bootservice айнымалылары

note: TRANSLATORS: Title: PCRs (Platform Configuration Registers) shouldn't be empty
en: TPM empty PCRs
kk: TPM бос PCR-лары

note: TRANSLATORS: Title: the PCR is rebuilt from the TPM event log
en: TPM PCR0 reconstruction
kk: TPM PCR0 реконструкциясы

note: TRANSLATORS: Title: %s is ME kind, e.g. CSME/TXT
en: %s manufacturing mode
kk: %s өндірістік режимі

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine
en: MEI manufacturing mode
kk: MEI өндірістік режимі

note: TRANSLATORS: Title: %s is ME kind, e.g. CSME/TXT
en: %s override
kk: %s қайта анықтау

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine, and the * "override" is the physical PIN that can be driven to * logic high -- luckily it is probably not accessible to * end users on consumer boards
en: MEI override
kk: MEI қайта анықтау

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine, and key refer * to the private/public key used to secure loading of firmware
en: MEI key manifest
kk: MEI кілт манифесі

note: TRANSLATORS: Title: %s is ME kind, e.g. CSME/TXT
en: %s version
kk: %s нұсқасы

en: MEI version
kk: MEI нұсқасы

note: TRANSLATORS: Title: if firmware updates are available
en: Firmware updates
kk: Микробағдарлама жаңартулары

note: TRANSLATORS: Title: if we can verify the firmware checksums
en: Firmware attestation
kk: Микробағдарлама аттестациясы

note: TRANSLATORS: Title: if the fwupd plugins are all present and correct
en: fwupd plugins
kk: fwupd плагиндері

note: TRANSLATORS: Title: Allows debugging of parts using proprietary hardware
en: Platform debugging
kk: Платформаны жөндеу

note: TRANSLATORS: Title: if fwupd supports HSI on this chip
en: Supported CPU
kk: Қолдау көрсетілетін CPU

note: TRANSLATORS: Title: if firmware enforces rollback protection
en: Processor rollback protection
kk: Процессорды қайтарудан қорғау

note: TRANSLATORS: Title: APU is root of trust
en: Platform secure boot
kk: Платформаның қауіпсіз жүктелуі

note: TRANSLATORS: Title: if hardware enforces control of SPI replays
en: SPI replay protection
kk: SPI қайталаудан қорғау

note: TRANSLATORS: Title: if hardware enforces control of SPI writes
en: SPI write protection
kk: SPI жазудан қорғау

note: TRANSLATORS: Title: if the part has been fused
en: Fused platform
kk: Біріктірілген платформа

note: TRANSLATORS: Title: if we are emulating a different host
en: Emulated host
kk: Эмуляцияланған хост

note: TRANSLATORS: Title: if firmware enforces rollback protection
en: BIOS rollback protection
kk: BIOS қайтарудан қорғау

note: TRANSLATORS: Title: GDS is where the CPU leaks information
en: Intel GDS mitigation
kk: Intel GDS қатесін азайту

note: TRANSLATORS: Title: Whether BIOS Firmware updates is enabled
en: BIOS firmware updates
kk: BIOS микробағдарлама жаңартулары

note: TRANSLATORS: Title: Whether firmware is locked down
en: SMM locked down
kk: SMM оқшауланған

note: TRANSLATORS: Title: is UEFI early-boot memory protection turned on
en: UEFI memory protection
kk: UEFI жадын қорғау

note: TRANSLATORS: Title: firmware refers to the flash chip in the computer
en: Firmware Write Protection
kk: Микробағдарламаны жазудан қорғау

note: TRANSLATORS: Title: firmware refers to the flash chip in the computer
en: Firmware Write Protection Lock
kk: Микробағдарламаны жазудан қорғау құлпы

note: TRANSLATORS: Title: SPI refers to the flash chip in the computer
en: Firmware BIOS Region
kk: Микробағдарлама BIOS аймағы

note: TRANSLATORS: Title: firmware refers to the flash chip in the computer
en: Firmware BIOS Descriptor
kk: Микробағдарлама BIOS дескрипторы

note: TRANSLATORS: Title: DMA as in https://en.wikipedia.org/wiki/DMA_attack
en: Pre-boot DMA Protection
kk: Жүктеу алдындағы DMA қорғанысы

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * verified boot refers to the way the boot process is verified
en: Intel BootGuard Verified Boot
kk: Intel BootGuard тексерілген жүктелуі

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * ACM means to verify the integrity of Initial Boot Block
en: Intel BootGuard ACM Protected
kk: Intel BootGuard ACM қорғалған

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * error policy is what to do on failure
en: Intel BootGuard Error Policy
kk: Intel BootGuard қате саясаты

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel
en: Intel BootGuard Fuse
kk: Intel BootGuard сақтандырғышы

note: TRANSLATORS: Title: * https://en.wikipedia.org/wiki/Input%E2%80%93output_memory_management_unit
en: IOMMU Protection
kk: IOMMU қорғанысы

note: TRANSLATORS: Title: lockdown is a security mode of the kernel
en: Linux Kernel Lockdown
kk: Linux ядросын оқшаулау

note: TRANSLATORS: Title: if it's tainted or not
en: Linux Kernel Verification
kk: Linux ядросын тексеру

note: TRANSLATORS: Title: swap space or swap partition
en: Linux Swap
kk: Linux своп

note: TRANSLATORS: Title: sleep state
en: Suspend To RAM
kk: Жадқа дейін кідірту

note: TRANSLATORS: Title: a better sleep state
en: Suspend To Idle
kk: Бос тұруға дейін кідірту

note: TRANSLATORS: Title: PK is the 'platform key' for the machine
en: UEFI Platform Key
kk: UEFI платформа кілті

note: TRANSLATORS: Title: SB is a way of locking down UEFI
en: UEFI Secure Boot
kk: UEFI қауіпсіз жүктелуі

note: TRANSLATORS: Title: Bootservice is when only readable from early-boot
en: UEFI Bootservice Variables
kk: UEFI Bootservice айнымалылары

note: TRANSLATORS: Title: PCRs (Platform Configuration Registers) shouldn't be empty
en: TPM Platform Configuration
kk: TPM платформа конфигурациясы

note: TRANSLATORS: Title: the PCR is rebuilt from the TPM event log
en: TPM Reconstruction
kk: TPM реконструкциясы

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine
en: Intel Management Engine Manufacturing Mode
kk: Intel Management Engine өндірістік режимі

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine, and the "override" is enabled * with a jumper -- luckily it is probably not accessible to end users on consumer * boards
en: Intel Management Engine Override
kk: Intel Management Engine қайта анықтау

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine, and key refers * to the private/public key used to secure loading of firmware
en: MEI Key Manifest
kk: MEI кілт манифесі

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine
en: Intel Management Engine Version
kk: Intel Management Engine нұсқасы

note: TRANSLATORS: Title: if firmware updates are available
en: Firmware Updates
kk: Микробағдарлама жаңартулары

note: TRANSLATORS: Title: if we can verify the firmware checksums
en: Firmware Attestation
kk: Микробағдарлама аттестациясы

note: TRANSLATORS: Title: if the fwupd plugins are all present and correct
en: Firmware Updater Verification
kk: Микробағдарлама жаңартқышын тексеру

note: TRANSLATORS: Title: Allows debugging of parts using proprietary hardware
en: Platform Debugging
kk: Платформаны жөндеу

note: TRANSLATORS: Title: if fwupd supports HSI on this chip
en: Processor Security Checks
kk: Процессор қауіпсіздігін тексеру

note: TRANSLATORS: Title: if firmware enforces rollback protection
en: AMD Secure Processor Rollback Protection
kk: AMD Secure Processor қайтарудан қорғау

note: TRANSLATORS: Title: if hardware enforces control of SPI replays
en: AMD Firmware Replay Protection
kk: AMD микробағдарламасын қайталаудан қорғау

note: TRANSLATORS: Title: if hardware enforces control of SPI writes
en: AMD Firmware Write Protection
kk: AMD микробағдарламасын жазудан қорғау

note: TRANSLATORS: Title: if the part has been fused
en: Fused Platform
kk: Біріктірілген платформа

note: TRANSLATORS: Title: if firmware enforces rollback protection
en: BIOS Rollback Protection
kk: BIOS қайтарудан қорғау

note: TRANSLATORS: Title: GDS is where the CPU leaks information
en: Intel GDS Mitigation
kk: Intel GDS қатесін азайту

note: TRANSLATORS: Title: Whether BIOS Firmware updates is enabled
en: BIOS Firmware Updates
kk: BIOS микробағдарлама жаңартулары

note: TRANSLATORS: Title: Whether firmware is locked down
en: System Management Mode
kk: Жүйені басқару режимі

note: TRANSLATORS: Title: is UEFI early-boot memory protection turned on
en: UEFI Memory Protection
kk: UEFI жадын қорғау

note: TRANSLATORS: longer description
en: Firmware Write Protection protects device firmware memory from being tampered with.
kk: Микробағдарламаны жазудан қорғау құрылғы микробағдарламасының жадын бұрмалаудан қорғайды.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Firmware BIOS Region protects device firmware memory from being tampered with.
kk: Микробағдарлама BIOS аймағы құрылғы микробағдарламасының жадын бұрмалаудан қорғайды.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Firmware BIOS Descriptor protects device firmware memory from being tampered with.
kk: Микробағдарлама BIOS дескрипторы құрылғы микробағдарламасының жадын бұрмалаудан қорғайды.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Pre-boot DMA protection prevents devices from accessing system memory after being connected to the computer.
kk: Жүктеу алдындағы DMA қорғанысы құрылғылар компьютерге қосылғаннан кейін жүйелік жадқа қол жеткізуіне жол бермейді.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Intel BootGuard prevents unauthorized device software from operating when the device is started.
kk: Intel BootGuard құрылғы іске қосылған кезде рұқсат етілмеген құрылғы бағдарламалық қамтамасының жұмыс істеуіне жол бермейді.

en: Intel BootGuard Error Policy ensures the device does not continue to start if its device software has been tampered with.
kk: Intel BootGuard қате саясаты құрылғы бағдарламалық қамтамасы бұрмаланған жағдайда құрылғының іске қосылуын жалғастырмауын қамтамасыз етеді.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Control-Flow Enforcement Technology detects and prevents certain methods for running malicious software on the device.
kk: Control-Flow Enforcement Technology құрылғыда зиянды бағдарламалық қамтаманы іске қосудың белгілі бір әдістерін анықтайды және оларға жол бермейді.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Supervisor Mode Access Prevention ensures critical parts of device memory are not accessed by less secure programs.
kk: Supervisor Mode Access Prevention құрылғы жадының маңызды бөліктеріне қауіпсіздігі төмен бағдарламалардың қол жеткізбеуін қамтамасыз етеді.

en: Encrypted RAM makes it impossible for information that is stored in device memory to be read if the memory chip is removed and accessed.
kk: Шифрланған RAM жад чипі алынып, оған қол жеткізілген жағдайда құрылғы жадында сақталған ақпаратты оқуға мүмкіндік бермейді.

note: TRANSLATORS: longer description
en: IOMMU Protection prevents connected devices from accessing unauthorized parts of system memory.
kk: IOMMU қорғанысы жалғанған құрылғылардың жүйелік жадтың рұқсат етілмеген бөліктеріне қол жеткізуіне жол бермейді.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Linux Kernel Lockdown mode prevents administrator (root) accounts from accessing and changing critical parts of system software.
kk: Linux ядросын оқшаулау режимі әкімші (root) тіркелгілерінің жүйелік бағдарламалық қамтаманың маңызды бөліктеріне қол жеткізуіне және өзгертуіне жол бермейді.

en: Linux Kernel Verification makes sure that critical system software has not been tampered with. Using device drivers which are not provided with the system can prevent this security feature from working correctly.
kk: Linux ядросын тексеру маңызды жүйелік бағдарламалық қамтаманың бұрмаланбағанына көз жеткізеді. Жүйемен бірге қамтамасыз етілмеген құрылғы драйверлерін пайдалану бұл қауіпсіздік мүмкіндігінің дұрыс жұмыс істеуіне кедергі келтіруі мүмкін.

en: Linux Kernel Swap temporarily saves information to disk as you work. If the information is not protected, it could be accessed by someone if they obtained the disk.
kk: Linux ядросының свопы жұмыс істеген кезде ақпаратты дискіге уақытша сақтайды. Егер ақпарат қорғалмаған болса, дискіні алған біреу оған қол жеткізе алады.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Suspend to RAM allows the device to quickly go to sleep in order to save power. While the device has been suspended, its memory could be physically removed and its information accessed.
kk: Жадқа дейін кідірту қуатты үнемдеу үшін құрылғыға жылдам ұйқы режиміне өтуге мүмкіндік береді. Құрылғы кідіртілген кезде, оның жады физикалық түрде алынып, ақпаратына қол жеткізілуі мүмкін.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Suspend to Idle allows the device to quickly go to sleep in order to save power. While the device has been suspended, its memory could be physically removed and its information accessed.
kk: Бос тұруға дейін кідірту қуатты үнемдеу үшін құрылғыға жылдам ұйқы режиміне өтуге мүмкіндік береді. Құрылғы кідіртілген кезде, оның жады физикалық түрде алынып, ақпаратына қол жеткізілуі мүмкін.

note: TRANSLATORS: longer description
en: The UEFI Platform Key is used to determine if device software comes from a trusted source.
kk: UEFI платформа кілті құрылғы бағдарламалық қамтамасының сенімді дереккөзден келгенін анықтау үшін қолданылады.

note: TRANSLATORS: longer description
en: UEFI Secure Boot prevents malicious software from being loaded when the device starts.
kk: UEFI қауіпсіз жүктелуі құрылғы іске қосылған кезде зиянды бағдарламалық қамтаманың жүктелуіне жол бермейді.

note: TRANSLATORS: longer description
en: UEFI boot service variables should not be readable from runtime mode.
kk: UEFI жүктеу қызметінің айнымалылары орындалу режимінде оқылмауы тиіс.

note: TRANSLATORS: longer description
en: The TPM (Trusted Platform Module) Platform Configuration is used to check whether the device start process has been modified.
kk: TPM (Сенімді платформа модулі) платформа конфигурациясы құрылғыны іске қосу процесінің өзгертілгенін тексеру үшін қолданылады.

note: TRANSLATORS: longer description
en: The TPM (Trusted Platform Module) Reconstruction is used to check whether the device start process has been modified.
kk: TPM (Сенімді платформа модулі) реконструкциясы құрылғыны іске қосу процесінің өзгертілгенін тексеру үшін қолданылады.

note: TRANSLATORS: longer description
en: TPM (Trusted Platform Module) is a computer chip that detects when hardware components have been tampered with.
kk: TPM (Сенімді платформа модулі) — бұл аппараттық құрамдас бөліктердің бұрмаланғанын анықтайтын компьютерлік чип.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Manufacturing Mode is used when the device is manufactured and security features are not yet enabled.
kk: Өндірістік режим құрылғы өндірілген кезде және қауіпсіздік мүмкіндіктері әлі іске қосылмаған кезде қолданылады.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Intel Management Engine Override disables checks for device software tampering.
kk: Intel Management Engine қайта анықтау құрылғы бағдарламалық қамтамасының бұрмалануын тексеруді сөндіреді.

note: TRANSLATORS: longer description
en: The Intel Management Engine Key Manifest must be valid so that the device firmware can be trusted by the CPU.
kk: Құрылғы микробағдарламасына CPU сенім артуы үшін Intel Management Engine кілт манифесі жарамды болуы керек.

note: TRANSLATORS: longer description
en: The Intel Management Engine controls device components and needs to have a recent version to avoid security issues.
kk: Intel Management Engine құрылғы құрамдастарын басқарады және қауіпсіздік мәселелерін болдырмау үшін оның соңғы нұсқасы болуы керек.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Device software updates are provided for this device.
kk: Бұл құрылғы үшін құрылғы бағдарламалық қамтамасының жаңартулары ұсынылады.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Firmware Attestation checks device software using a reference copy, to make sure that it has not been changed.
kk: Микробағдарлама аттестациясы құрылғы бағдарламалық қамтамасының өзгертілмегеніне көз жеткізу үшін оны анықтамалық көшірме арқылы тексереді.

en: Firmware Updater Verification checks that software used for updating has not been tampered with.
kk: Микробағдарлама жаңартқышын тексеру жаңарту үшін пайдаланылатын бағдарламалық қамтаманың бұрмаланбағанын тексереді.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Platform Debugging allows device security features to be disabled. This should only be used by hardware manufacturers.
kk: Платформаны жөндеу құрылғының қауіпсіздік мүмкіндіктерін сөндіруге мүмкіндік береді. Мұны тек жабдық өндірушілері ғана пайдалануы керек.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Each system should have tests to ensure firmware security.
kk: Микробағдарлама қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін әр жүйеде сынақтар болуы керек.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Rollback Protection prevents device software from being downgraded to an older version that has security problems.
kk: Қайтарудан қорғау құрылғы бағдарламалық қамтамасының қауіпсіздік мәселелері бар ескі нұсқаға төмендетілуіне жол бермейді.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Platform Secure Boot prevents unsigned software from being loaded when the device starts.
kk: Платформаның қауіпсіз жүктелуі (Platform Secure Boot) құрылғы іске қосылған кезде қол қойылмаған бағдарламалық қамтаманың жүктелуіне жол бермейді.

note: TRANSLATORS: longer description
en: CPU Microcode must be updated to mitigate against various information-disclosure security issues.
kk: Әртүрлі ақпараттың жария болуы қауіпсіздік мәселелерін азайту үшін CPU микрокоды жаңартылуы керек.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Enabling firmware updates for the BIOS allows fixing security issues.
kk: BIOS үшін микробағдарлама жаңартуларын іске қосу қауіпсіздік мәселелерін түзетуге мүмкіндік береді.

note: TRANSLATORS: longer description
en: System management mode is used by the firmware to access resident BIOS code and data.
kk: Жүйені басқару режимі микробағдарлама арқылы тұрақты BIOS коды мен деректеріне қол жеткізу үшін қолданылады.

note: TRANSLATORS: longer description
en: The UEFI system can set up memory attributes at boot which prevent common exploits from running.
kk: UEFI жүйесі жүктелу кезінде жалпы эксплойттардың іске қосылуына жол бермейтін жад атрибуттарын орната алады.

note: TRANSLATORS: longer description
en: The UEFI db contains the list of valid certificates that can be used to authorize what EFI binaries are allowed to run.
kk: UEFI db қандай EFI бинарлық файлдарының іске қосылуына рұқсат етілгенін растау үшін пайдаланылатын жарамды сертификаттар тізімін қамтиды.

note: TRANSLATORS: longer description
en: HP SureStart is a firmware security feature that protects the BIOS from tampering.
kk: HP SureStart — BIOS-ты рұқсатсыз өзгертуден қорғайтын микробағдарламаның қауіпсіздік мүмкіндігі.

note: TRANSLATORS: %s is a link to a website
en: See %s for more information.
kk: Қосымша ақпарат алу үшін %s қараңыз.

note: TRANSLATORS: another fwupdtool instance is already running
en: Failed to lock
kk: Құлыптау сәтсіз аяқталды

note: TRANSLATORS: this is when a device ctrl+c's a watch TRANSLATORS: this is from ctrl+c
en: Cancelled
kk: Бас тартылған

note: TRANSLATORS: the user needs to do something, e.g. remove the device
en: Action Required:
kk: Әрекет талап етіледі:

note: TRANSLATORS: device has been chosen by the daemon for the user
en: Selected device
kk: Таңдалған құрылғы

note: TRANSLATORS: this is to abort the interactive prompt
en: Cancel
kk: Бас тарту

note: TRANSLATORS: get interactive prompt
en: Choose device
kk: Құрылғыны таңдау

note: TRANSLATORS: message letting the user know no device * upgrade available due to missing on LVFS TRANSLATORS: message letting the user know no * device upgrade available due to missing on LVFS
en: Devices with no available firmware updates:
kk: Қолжетімді микробағдарлама жаңартулары жоқ құрылғылар:

note: TRANSLATORS: message letting the user know no device upgrade available TRANSLATORS: message letting the user know no device * upgrade available
en: Devices with the latest available firmware version:
kk: Соңғы қолжетімді микробағдарлама нұсқасы бар құрылғылар:

en: No updates available for remaining devices
kk: Қалған құрылғылар үшін жаңартулар жоқ

note: TRANSLATORS: nothing attached that can be upgraded
en: No hardware detected with firmware update capability
kk: Микробағдарламаны жаңарту мүмкіндігі бар жабдық анықталмады

note: TRANSLATORS: %1 is a device name
en: Updating %s…
kk: %s жаңартылуда…

note: TRANSLATORS: %1 is a device name
en: Installing on %s…
kk: %s жерінде орнатылуда…

note: TRANSLATORS: %1 is a device name
en: Reading from %s…
kk: %s ішінен оқылуда…

note: TRANSLATORS: there is a reason the device can't update TRANSLATORS: there are reasons the device can't update
en: %s is not currently updatable:
kk: %s қазір жаңартуға келмейді:

note: TRANSLATORS: no update can be installed
en: Nothing to do
kk: Орындалатын әрекет жоқ

note: TRANSLATORS: message letting the user there is an update * waiting, but there is a reason it cannot be deployed
en: Devices with firmware updates that need user action:
kk: Пайдаланушы әрекетін қажет ететін микробағдарлама жаңартулары бар құрылғылар:

note: TRANSLATORS: success message -- a per-system setting value
en: Successfully modified configuration value
kk: Конфигурация мәні сәтті өзгертілді

note: TRANSLATORS: success message -- a per-system setting value
en: Successfully reset configuration section
kk: Конфигурация бөлімі сәтті ысырылды

note: TRANSLATORS: success message for a per-remote setting change
en: Successfully modified remote
kk: Қашықтағы дереккөз сәтті өзгертілді

note: TRANSLATORS: success message
en: Successfully cleaned remote
kk: Қашықтағы дереккөз сәтті тазартылды

note: TRANSLATORS: success message
en: Successfully disabled remote
kk: Қашықтағы дереккөз сәтті сөндірілді

note: TRANSLATORS: this is now useless
en: Delete the now-unused remote cache files?
kk: Қазір пайдаланылмайтын қашықтағы кэш файлдарын өшіру керек пе?

note: TRANSLATORS: success message
en: Successfully enabled remote
kk: Қашықтағы дереккөз сәтті іске қосылды

note: TRANSLATORS: comment explaining result of command
en: Successfully disabled test devices
kk: Сынақ құрылғылары сәтті сөндірілді

note: TRANSLATORS: comment explaining result of command
en: Successfully enabled test devices
kk: Сынақ құрылғылары сәтті іске қосылды

note: TRANSLATORS: shown when shutting down to switch to the new version
en: Activating firmware update
kk: Микробағдарлама жаңартуы белсендірілуде

note: TRANSLATORS: this is when a device is hotplugged
en: Device added:
kk: Құрылғы қосылды:

note: TRANSLATORS: this is when a device is hotplugged
en: Device removed:
kk: Құрылғы өшірілді:

note: TRANSLATORS: this is when a device has been updated
en: Device changed:
kk: Құрылғы өзгертілді:

note: TRANSLATORS: this is when the daemon state changes
en: Changed
kk: Өзгертілген

note: TRANSLATORS: nothing found
en: No firmware IDs found
kk: Микробағдарлама идентификаторлары табылмады

note: TRANSLATORS: nothing found
en: No firmware found
kk: Микробағдарлама табылмады

note: TRANSLATORS: get interactive prompt
en: Choose firmware
kk: Микробағдарламаны таңдау

note: TRANSLATORS: decompressing images from a container firmware
en: Writing file:
kk: Файл жазылуда:

note: TRANSLATORS: error message for a user who ran fwupdmgr
en: Metadata is already up to date
kk: Метадеректер қазірдің өзінде жаңартылған

note: TRANSLATORS: error message for a user who ran fwupdmgr * refresh recently -- %1 is '--force'
en: Metadata is up to date; use %s to refresh again.
kk: Метадеректер жаңартылған; қайта жаңарту үшін %s пайдаланыңыз.

note: TRANSLATORS: error message for unsupported feature
en: Host Security ID (HSI) is not supported
kk: Хост қауіпсіздігі ID-іне (HSI) қолдау көрсетілмейді

note: TRANSLATORS: this is a string like 'HSI:2-U'
en: Host Security ID:
kk: Хост қауіпсіздігі ID:

note: TRANSLATORS: Volume has been chosen by the user
en: Selected volume
kk: Таңдалған том

note: TRANSLATORS: get interactive prompt
en: Choose volume
kk: Томды таңдау

note: TRANSLATORS: get interactive prompt, where branch is the * supplier of the firmware, e.g. "non-free" or "free"
en: Choose branch
kk: Бұтақты таңдау

note: TRANSLATORS: Configured a BIOS setting to a value
en: Set BIOS setting '%s' using '%s'.
kk: '%s' BIOS баптауын '%s' арқылы орнату.

note: TRANSLATOR: This is the error message for * incorrect parameter
en: Invalid arguments, expected an AppStream ID
kk: Жарамсыз аргументтер, AppStream ID күтілген

note: TRANSLATORS: we've fixed a security problem on the machine
en: Fixed successfully
kk: Сәтті түзетілді

note: TRANSLATORS: we've fixed a security problem on the machine
en: Fix reverted successfully
kk: Түзету сәтті қайтарылды

note: TRANSLATORS: error message
en: This system doesn't support firmware settings
kk: Бұл жүйе микробағдарлама баптауларына қолдау көрсетпейді

note: TRANSLATORS: error message
en: Unable to find attribute
kk: Атрибут табылмады

note: TRANSLATORS: error message
en: Invalid arguments, expected INDEX NAME TARGET [MOUNTPOINT]
kk: Жарамсыз аргументтер, ИНДЕКС АТЫ МАҚСАТЫ [ТІРКЕЛУ_НҮКТЕСІ] күтілген

note: TRANSLATORS: error message
en: Already exists, and no --force specified
kk: Бұрыннан бар және --force көрсетілмеген

note: TRANSLATORS: error message
en: No volume matched %s
kk: %s сәйкес келетін том жоқ

note: TRANSLATORS: error message
en: Invalid arguments, expected base-16 integer
kk: Жарамсыз аргументтер, base-16 бүтін саны күтілген

note: TRANSLATORS: error message
en: Invalid arguments, expected INDEX KEY [VALUE]
kk: Жарамсыз аргументтер, ИНДЕКС КІЛТ [МӘН] күтілген

note: TRANSLATORS: try to treat the legacy format as a hive
en: The EFI boot entry was not in hive format, falling back
kk: EFI жүктеу жазбасы hive пішімінде емес, кері қайтарылуда

note: TRANSLATORS: the boot entry was in a legacy format
en: The EFI boot entry is not in hive format, and shim may not be new enough to read it.
kk: EFI жүктеу жазбасы hive пішімінде емес және shim оны оқу үшін жеткілікті жаңа болмауы мүмкін.

note: TRANSLATORS: ask the user if it's okay to convert, * "it" being the data contained in the EFI boot entry
en: Do you want to convert it now?
kk: Оны қазір түрлендіргіңіз келе ме?

note: TRANSLATORS: error message
en: Invalid arguments, expected GUID
kk: Жарамсыз аргументтер, GUID күтілген

note: TRANSLATORS: error message
en: Invalid arguments, expected at least ARCHIVE FIRMWARE METAINFO
kk: Жарамсыз аргументтер, кемінде АРХИВ МИКРОБАҒДАРЛАМА МЕТААҚПАРАТ күтілген

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show client and daemon versions
kk: Клиент және демон нұсқаларын көрсету

note: TRANSLATORS: command line option
en: Allow reinstalling existing firmware versions
kk: Бар микробағдарлама нұсқаларын қайта орнатуға рұқсат ету

note: TRANSLATORS: command line option
en: Allow downgrading firmware versions
kk: Микробағдарлама нұсқаларын төмендетуге рұқсат ету

note: TRANSLATORS: command line option
en: Allow switching firmware branch
kk: Микробағдарлама бұтағын ауыстыруға рұқсат ету

note: TRANSLATORS: command line option
en: Force the action by relaxing some runtime checks
kk: Кейбір орындалу уақытын тексеруді әлсірету арқылы әрекетті мәжбүрлеу

note: TRANSLATORS: command line option
en: Ignore firmware checksum failures
kk: Микробағдарламаның бақылау сомасы қателерін елемеу

note: TRANSLATORS: command line option
en: Ignore firmware hardware mismatch failures
kk: Микробағдарлама мен жабдықтың сәйкессіздігі қателерін елемеу

note: TRANSLATORS: command line option
en: Ignore non-critical firmware requirements
kk: Микробағдарламаның маңызды емес талаптарын елемеу

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not check or prompt for reboot after update
kk: Жаңартудан кейін қайта іске қосуды тексермеу немесе сұрамау

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not search the firmware when parsing
kk: Талдау кезінде микробағдарламаны іздемеу

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not perform device safety checks
kk: Құрылғы қауіпсіздігін тексеруді орындамау

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not prompt for devices
kk: Құрылғыларды сұрамау

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show all results
kk: Барлық нәтижелерді көрсету

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show devices that are not updatable
kk: Жаңартылмайтын құрылғыларды көрсету

note: TRANSLATORS: command line option
en: Manually enable specific plugins
kk: Арнайы плагиндерді қолмен іске қосу

note: TRANSLATORS: command line option
en: Run the plugin composite prepare routine when using install-blob
kk: install-blob пайдалану кезінде плагин композициясын дайындау процедурасын іске қосу

note: TRANSLATORS: command line option
en: Run the plugin composite cleanup routine when using install-blob
kk: install-blob пайдалану кезінде плагин композициясын тазалау процедурасын іске қосу

note: TRANSLATORS: command line option
en: Ignore SSL strict checks when downloading files
kk: Файлдарды жүктеп алу кезінде SSL қатаң тексерулерін елемеу

note: TRANSLATORS: command line option
en: Filter with a set of device flags using a ~ prefix to exclude, e.g. 'internal,~needs-reboot'
kk: Шығарып тастау үшін ~ префиксін пайдаланып, құрылғы жалаушаларының жиынымен сүзгілеу, мысалы, 'internal,~needs-reboot'

note: TRANSLATORS: command line option
en: Filter with a set of release flags using a ~ prefix to exclude, e.g. 'trusted-release,~trusted-metadata'
kk: Шығарып тастау үшін ~ префиксін пайдаланып, шығарылым жалаушаларының жиынымен сүзгілеу, мысалы, 'trusted-release,~trusted-metadata'

note: TRANSLATORS: command line option
en: Answer yes to all questions
kk: Барлық сұрақтарға иә деп жауап беру

note: TRANSLATORS: command line option
en: Output in JSON format (disables all interactive prompts)
kk: JSON пішімінде шығару (барлық интерактивті сұрауларды сөндіреді)

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILE
kk: ФАЙЛ

note: TRANSLATORS: command description
en: Dump SMBIOS data from a file
kk: Файлдан SMBIOS деректерін дамптау

note: TRANSLATORS: command description
en: Get all enabled plugins registered with the system
kk: Жүйеде тіркелген барлық іске қосылған плагиндерді алу

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets details about a firmware file
kk: Микробағдарлама файлы туралы мәліметтерді алады

note: TRANSLATORS: command description
en: Show history of firmware updates
kk: Микробағдарлама жаңартуларының тарихын көрсету

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the list of updates for all specified devices, or all devices if unspecified
kk: Барлық көрсетілген құрылғылар үшін (немесе көрсетілмесе барлық құрылғылар үшін) жаңартулар тізімін алады

note: TRANSLATORS: command description
en: Get all devices that support firmware updates
kk: Микробағдарлама жаңартуларына қолдау көрсететін барлық құрылғыларды алу

note: TRANSLATORS: command description
en: Get all device flags supported by fwupd
kk: fwupd қолдау көрсететін барлық құрылғы жалаушаларын алу

note: TRANSLATORS: command description
en: Watch for hardware changes
kk: Жабдық өзгерістерін бақылау

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME DEVICE-ID [VERSION]
kk: ФАЙЛ_АТЫ DEVICE-ID [НҰСҚА]

note: TRANSLATORS: command description
en: Install a raw firmware blob on a device
kk: Құрылғыға өңделмеген микробағдарлама блобын орнату

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILE [DEVICE-ID|GUID]
kk: ФАЙЛ [DEVICE-ID|GUID]

note: TRANSLATORS: command description
en: Install a specific firmware on a device, all possible devices will also be installed once the CAB matches
kk: Құрылғыға белгілі бір микробағдарламаны орнату, CAB сәйкес келгеннен кейін барлық мүмкін құрылғылар да орнатылады

note: TRANSLATORS: command description
en: Reinstall firmware on a device
kk: Құрылғыда микробағдарламаны қайта орнату

note: TRANSLATORS: command description
en: Attach to firmware mode
kk: Микробағдарлама режиміне тіркеу

note: TRANSLATORS: command description
en: Get device report metadata
kk: Құрылғы есебінің метадеректерін алу

note: TRANSLATORS: command description
en: Detach to bootloader mode
kk: Жүктеуші режиміне ажырату

note: TRANSLATORS: command description
en: Unbind current driver
kk: Ағымдағы драйверді байланыстырудан босату

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: SUBSYSTEM DRIVER [DEVICE-ID|GUID]
kk: ІШКІ_ЖҮЙЕ ДРАЙВЕР [DEVICE-ID|GUID]

note: TRANSLATORS: command description
en: Bind new kernel driver
kk: Жаңа ядро драйверін байланыстыру

note: TRANSLATORS: command description
en: Activate pending devices
kk: Күтіп тұрған құрылғыларды белсендіру

note: TRANSLATORS: command description
en: Return all the hardware IDs for the machine
kk: Машина үшін барлық жабдық ID-лерін қайтару

note: TRANSLATORS: command description
en: Save a file that allows generation of hardware IDs
kk: Жабдық ID-лерін генерациялауға мүмкіндік беретін файлды сақтау

note: TRANSLATORS: command description
en: Monitor the daemon for events
kk: Демонды оқиғаларға бақылау

note: TRANSLATORS: command description
en: Updates all specified devices to latest firmware version, or all devices if unspecified
kk: Барлық көрсетілген құрылғыларды (немесе көрсетілмесе барлық құрылғыларды) соңғы микробағдарлама нұсқасына дейін жаңартады

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: TEXT
kk: МӘТІН

[ctx: command-description]
note: TRANSLATORS: command description
en: Sign data using the client certificate
kk: Клиент сертификаты арқылы деректерге қолтаңба қою

note: TRANSLATORS: command description
en: Update the stored metadata with current contents
kk: Сақталған метадеректерді ағымдағы мазмұнмен жаңарту

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME CERTIFICATE PRIVATE-KEY
kk: ФАЙЛ_АТЫ СЕРТИФИКАТ ЖЕКЕ_КІЛТ

note: TRANSLATORS: command description
en: Sign a firmware with a new key
kk: Микробағдарламаға жаңа кілтпен қолтаңба қою

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME [DEVICE-ID|GUID]
kk: ФАЙЛ_АТЫ [DEVICE-ID|GUID]

note: TRANSLATORS: command description
en: Read a firmware blob from a device
kk: Құрылғыдан микробағдарлама блобын оқу

note: TRANSLATORS: command description
en: Read a firmware from a device
kk: Құрылғыдан микробағдарламаны оқу

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME OFFSET DATA [FIRMWARE-TYPE]
kk: ФАЙЛ_АТЫ ЫҒЫСУ ДЕРЕКТЕР [МИКРОБАҒДАРЛАМА-ТҮРІ]

note: TRANSLATORS: command description
en: Patch a firmware blob at a known offset
kk: Микробағдарлама блобын белгілі бір ығысуда жамау

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME-SRC FILENAME-DST [FIRMWARE-TYPE-SRC] [FIRMWARE-TYPE-DST]
kk: ФАЙЛ_АТЫ-КӨЗІ ФАЙЛ_АТЫ-МАҚСАТЫ [МИКРОБАҒДАРЛАМА-ТҮРІ-КӨЗІ] [МИКРОБАҒДАРЛАМА-ТҮРІ-МАҚСАТЫ]

note: TRANSLATORS: command description
en: Convert a firmware file
kk: Микробағдарлама файлын түрлендіру

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: BUILDER-XML FILENAME-DST
kk: ҚҰРАСТЫРУШЫ-XML ФАЙЛ_АТЫ-МАҚСАТЫ

note: TRANSLATORS: command description
en: Build a firmware file
kk: Микробағдарлама файлын құрастыру

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME [FIRMWARE-TYPE]
kk: ФАЙЛ_АТЫ [МИКРОБАҒДАРЛАМА-ТҮРІ]

note: TRANSLATORS: command description
en: Parse and show details about a firmware file
kk: Микробағдарлама файлын талдау және ол туралы мәліметтерді көрсету

note: TRANSLATORS: command description
en: Export a firmware file structure to XML
kk: Микробағдарлама файлының құрылымын XML пішіміне экспорттау

note: TRANSLATORS: command description
en: Extract a firmware blob to images
kk: Микробағдарлама блобын суреттерге шығарып алу

note: TRANSLATORS: command description
en: List the available firmware types
kk: Қолжетімді микробағдарлама түрлерін тізімдеу

note: TRANSLATORS: command description
en: List the available firmware GTypes
kk: Қолжетімді микробағдарлама GType-тарын тізімдеу

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the configured remotes
kk: Бапталған қашықтағы дереккөздерді алады

note: TRANSLATORS: command description
en: Refresh metadata from remote server
kk: Метадеректерді қашықтағы серверден жаңарту

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the host security attributes
kk: Хост қауіпсіздік атрибуттарын алады

note: TRANSLATORS: command description
en: Adds devices to watch for future emulation
kk: Болашақ эмуляция үшін бақыланатын құрылғыларды қосады

note: TRANSLATORS: command description
en: Removes devices to watch for future emulation
kk: Болашақ эмуляция үшін бақыланатын құрылғыларды өшіреді

note: TRANSLATORS: command description
en: Mounts the ESP
kk: ESP тіркейді

note: TRANSLATORS: command description
en: Unmounts the ESP
kk: ESP ажыратады

note: TRANSLATORS: command description
en: Lists files on the ESP
kk: ESP-дағы файлдарды тізімдейді

note: TRANSLATORS: command description
en: Switch the firmware branch on the device
kk: Құрылғыдағы микробағдарлама бұтағын ауыстыру

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the results from the last update
kk: Соңғы жаңартудан нәтижелерді алады

note: TRANSLATORS: command description
en: Erase all firmware update history
kk: Барлық микробағдарлама жаңартуларының тарихын өшіру

note: TRANSLATORS: command description
en: Retrieve BIOS settings.  If no arguments are passed all settings are returned
kk: BIOS баптауларын шығарып алу. Егер аргументтер берілмесе, барлық баптаулар қайтарылады

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: SETTING VALUE
kk: БАПТАУ МӘНІ

note: TRANSLATORS: command description
en: Set a BIOS setting
kk: BIOS баптауын орнату

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: ARCHIVE FIRMWARE METAINFO [FIRMWARE] [METAINFO] [JCATFILE]
kk: АРХИВ МИКРОБАҒДАРЛАМА МЕТААҚПАРАТ [МИКРОБАҒДАРЛАМА] [МЕТААҚПАРАТ] [JCATFILE]

note: TRANSLATORS: command description
en: Build a cabinet archive from a firmware blob and XML metadata
kk: Микробағдарлама блобы мен XML метадеректерінен cabinet архивін құрастыру

note: TRANSLATORS: command description
en: List EFI variables with a specific GUID
kk: Белгілі бір GUID бар EFI айнымалыларын тізімдеу

note: TRANSLATORS: command description
en: List EFI boot parameters
kk: EFI жүктеу параметрлерін тізімдеу

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: INDEX
kk: ИНДЕКС

note: TRANSLATORS: command description
en: Set the EFI boot next
kk: EFI келесі жүктелуін орнату

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: INDEX1,INDEX2
kk: ИНДЕКС1,ИНДЕКС2

note: TRANSLATORS: command description
en: Set the EFI boot order
kk: EFI жүктеу ретін орнату

note: TRANSLATORS: command description
en: Delete an EFI boot entry
kk: EFI жүктеу жазбасын өшіру

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: INDEX NAME TARGET [MOUNTPOINT]
kk: ИНДЕКС АТЫ МАҚСАТЫ [ТІРКЕЛУ_НҮКТЕСІ]

note: TRANSLATORS: command description
en: Create an EFI boot entry
kk: EFI жүктеу жазбасын жасау

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: INDEX KEY [VALUE]
kk: ИНДЕКС КІЛТ [МӘН]

note: TRANSLATORS: command description
en: Set or remove an EFI boot hive entry
kk: EFI жүктеу hive жазбасын орнату немесе өшіру

note: TRANSLATORS: command description
en: List EFI boot files
kk: EFI жүктеу файлдарын тізімдеу

note: TRANSLATORS: command description
en: Fix a specific host security attribute
kk: Белгілі бір хост қауіпсіздік атрибутын түзету

note: TRANSLATORS: command description
en: Undo the host security attribute fix
kk: Хост қауіпсіздік атрибутының түзетуін болдырмау

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [DEVICE]
kk: [ҚҰРЫЛҒЫ]

note: TRANSLATORS: command description
en: Run the post-reboot cleanup action
kk: Қайта іске қосылғаннан кейінгі тазалау әрекетін орындау

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [SECTION] KEY VALUE
kk: [БӨЛІМ] КІЛТ МӘНІ

note: TRANSLATORS: sets something in the daemon configuration file
en: Modifies a daemon configuration value
kk: Демон конфигурациясының мәнін өзгертеді

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: SECTION
kk: БӨЛІМ

note: TRANSLATORS: sets something in the daemon configuration file
en: Resets a daemon configuration section
kk: Демон конфигурациясының бөлімін ысырады

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: REMOTE-ID KEY VALUE
kk: REMOTE-ID КІЛТ МӘНІ

note: TRANSLATORS: command description
en: Modifies a given remote
kk: Берілген қашықтағы дереккөзді өзгертеді

note: TRANSLATORS: command description
en: Cleans a given remote
kk: Берілген қашықтағы дереккөзді тазалайды

note: TRANSLATORS: command description
en: Enables a given remote
kk: Берілген қашықтағы дереккөзді іске қосады

note: TRANSLATORS: command description
en: Disables a given remote
kk: Берілген қашықтағы дереккөзді сөндіреді

note: TRANSLATORS: command description
en: Enables virtual testing devices
kk: Виртуалды сынақ құрылғыларын іске қосады

note: TRANSLATORS: command description
en: Disables virtual testing devices
kk: Виртуалды сынақ құрылғыларын сөндіреді

note: TRANSLATORS: command description
en: Get all known version formats
kk: Барлық белгілі нұсқа пішімдерін алу

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: VERSION1 VERSION2 [FORMAT]
kk: НҰСҚА1 НҰСҚА2 [ПІШІМ]

note: TRANSLATORS: command description
en: Compares two versions for equality
kk: Екі нұсқаны теңдікке салыстырады

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: WORD
kk: СӨЗ

note: TRANSLATORS: command description
en: Finds firmware releases from the metadata
kk: Метадеректерден микробағдарлама шығарылымдарын табады

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: KIND FILENAME
kk: ТҮРІ ФАЙЛ_АТЫ

note: TRANSLATORS: command description
en: Calculates a CRC of a file
kk: Файлдың CRC мәнін есептейді

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: CRC FILENAME
kk: CRC ФАЙЛ_АТЫ

note: TRANSLATORS: command description
en: Parse the system PCR eventlog
kk: Жүйелік PCR оқиғалар журналын талдау

note: TRANSLATORS: CLI description
en: This tool allows an administrator to use the fwupd plugins without being installed on the host system.
kk: Бұл сайман әкімшіге fwupd плагиндерін хост жүйесінде орнатпай-ақ пайдалануға мүмкіндік береді.

note: TRANSLATORS: program name
en: Firmware Utility
kk: Микробағдарлама утилитасы

note: TRANSLATORS: try to help
en: Ignoring SSL strict checks, to do this automatically in the future export DISABLE_SSL_STRICT in your environment
kk: SSL қатаң тексерулері еленбеуде, мұны болашақта автоматты түрде орындау үшін ортаңызда DISABLE_SSL_STRICT экспорттаңыз

note: TRANSLATORS: the user didn't read the man page, %1 is '--filter' TRANSLATORS: the user didn't read the man page, * %1 is '--filter-release'
en: Failed to parse flags for %s
kk: %s үшін жалаушаларды талдау сәтсіз аяқталды

note: TRANSLATORS: explain how to get help, %1 is * 'fwupdtool --help' TRANSLATORS: explain how to get help, * where $1 is something like 'fwupdmgr --help'
en: Use %s for help
kk: Көмек алу үшін %s пайдаланыңыз

note: TRANSLATORS: %1 is a device name
en: Downgrading %s…
kk: %s нұсқасы төмендетілуде…

note: TRANSLATORS: a list of failed updates
en: Devices that were not updated correctly:
kk: Дұрыс жаңартылмаған құрылғылар:

note: TRANSLATORS: a list of successful updates
en: Devices that have been updated successfully:
kk: Сәтті жаңартылған құрылғылар:

note: TRANSLATORS: explain why we want to upload
en: Uploading firmware reports helps hardware vendors to quickly identify failing and successful updates on real devices.
kk: Микробағдарлама есептерін жүктеп салу жабдық өндірушілеріне нақты құрылғылардағы сәтсіз және сәтті жаңартуларды жылдам анықтауға көмектеседі.

note: TRANSLATORS: ask the user to upload
en: Review and upload report now?
kk: Есепті қазір қарап шығып, жүктеп салу керек пе?

note: TRANSLATORS: metadata is downloaded
en: Requires internet connection
kk: Интернет байланысы қажет

note: TRANSLATORS: offer to disable this nag
en: Do you want to disable this feature for future updates?
kk: Болашақ жаңартулар үшін бұл мүмкіндікті сөндіргіңіз келе ме?

note: TRANSLATORS: offer to stop asking the question
en: Do you want to upload reports automatically for future updates?
kk: Болашақ жаңартулар үшін есептерді автоматты түрде жүктеп салғыңыз келе ме?

note: TRANSLATORS: no rebooting needed
en: No reboot is necessary
kk: Қайта іске қосу қажет емес

note: TRANSLATORS: success message
en: Successfully installed firmware
kk: Микробағдарлама сәтті орнатылды

note: TRANSLATORS: this is for the device tests
en: Did not find any devices with matching GUIDs
kk: Сәйкес GUID-тері бар ешқандай құрылғы табылмады

note: TRANSLATORS: this is for the device tests
en: OK!
kk: Жарайды!

note: TRANSLATORS: the inhibit ID is a short string like dbus-123456
en: Inhibit ID is %s.
kk: Тежеу ID: %s.

note: TRANSLATORS: we can auto-uninhibit after a timeout
en: Automatically uninhibiting in %ums…
kk: %u мс ішінде автоматты түрде тежеуден босатылады…

note: TRANSLATORS: CTRL^C [holding control, and then pressing C] will exit the program
en: Use CTRL^C to cancel.
kk: Бас тарту үшін CTRL^C пайдаланыңыз.

note: TRANSLATORS: this CLI tool is now preventing system updates
en: System Update Inhibited
kk: Жүйелік жаңарту тежелді

note: TRANSLATORS: the device is already connected
en: Device already exists
kk: Құрылғы бұрыннан бар

note: TRANSLATORS: the device showed up in time
en: Successfully waited %.0fms for device
kk: Құрылғы үшін %.0f мс сәтті күтілді

note: TRANSLATORS: device tests can be specific to a CPU type
en: %u test was skipped | %u tests were skipped
kk[0]: %u сынақ өткізіп жіберілді

note: show the user the entire data blob
en: Target
kk: Мақсат

en: Payload
kk: Пайдалы жүктеме

en: Signature
kk: Қолтаңба

en: Proceed with upload?
kk: Жүктеп салуды жалғастыру керек пе?

note: TRANSLATORS: the server sent the user a small message
en: Update failure is a known issue, visit this URL for more information:
kk: Жаңарту қатесі — белгілі мәселе, қосымша ақпарат алу үшін мына URL мекенжайына кіріңіз:

note: TRANSLATORS: success message -- where the user has uploaded * success and/or failure reports to the remote server
en: Successfully uploaded %u report | Successfully uploaded %u reports
kk[0]: %u есеп сәтті жүктеп салынды

note: TRANSLATORS: key for a offline report filename
en: Saved report
kk: Есеп сақталды

note: TRANSLATORS: %1 is a device name, e.g. "ThinkPad Universal * ThunderBolt 4 Dock" and %2 is "fwupdmgr activate"
en: %s is pending activation; use %s to complete the update.
kk: %s белсендіруді күтуде; жаңартуды аяқтау үшін %s пайдаланыңыз.

note: TRANSLATORS: success message when user refreshes device checksums
en: Successfully updated device checksums
kk: Құрылғы бақылау сомалары сәтті жаңартылды

note: TRANSLATORS: explain why no metadata available
en: No remotes are currently enabled so no metadata is available.
kk: Қазіргі уақытта ешқандай қашықтағы дереккөз іске қосылмаған, сондықтан метадеректер қолжетімді емес.

note: TRANSLATORS: explain why no metadata available
en: Metadata can be obtained from the Linux Vendor Firmware Service.
kk: Метадеректерді Linux Vendor Firmware Service қызметінен алуға болады.

note: TRANSLATORS: Turn on the remote
en: Enable this remote?
kk: Бұл қашықтағы дереккөзді іске қосу керек пе?

en: Updating
kk: Жаңартылуда

note: TRANSLATORS: success message -- where 'metadata' is information * about available firmware on the remote server
en: Successfully downloaded new metadata:
kk: Жаңа метадеректер сәтті жүктеп алынды:

note: TRANSLATORS: no devices that can be upgraded with new firmware
en: No devices are updatable
kk: Ешқандай құрылғы жаңартылмайды

note: TRANSLATORS: how many devices could be updated in theory if we had the firmware locally
en: %u device is updatable | %u devices are updatable
kk[0]: %u құрылғы жаңартылады

note: TRANSLATORS: how many devices have published updates on something like the LVFS
en: %u device is supported in the enabled remotes (an update has been published) | %u devices are supported in the enabled remotes (an update has been published)
kk[0]: Іске қосылған қашықтағы дереккөздерде %u құрылғыға қолдау көрсетіледі (жаңарту жарияланды)

note: TRANSLATORS: success message -- the user can do this by-hand too
en: Successfully refreshed metadata manually
kk: Метадеректер қолмен сәтті жаңартылды

note: TRANSLATORS: no repositories to download from
en: No releases available
kk: Қолжетімді шығарылымдар жоқ

note: TRANSLATORS: no repositories to download from
en: No matching releases for search token
kk: Іздеу токеніне сәйкес келетін шығарылымдар жоқ

note: TRANSLATORS: get interactive prompt
en: Choose release
kk: Шығарылымды таңдау

note: TRANSLATORS: success message when user verified device checksums
en: Successfully verified device checksums
kk: Құрылғы бақылау сомалары сәтті тексерілді

note: TRANSLATORS: the metadata is very out of date; %u is a number > 1
en: Firmware metadata has not been updated for %u day and may not be up to date. | Firmware metadata has not been updated for %u days and may not be up to date.
kk[0]: Микробағдарлама метадеректері %u күн бойы жаңартылмаған және ескірген болуы мүмкін.

note: TRANSLATORS: ask if we can update metadata
en: Update now?
kk: Қазір жаңарту керек пе?

note: TRANSLATORS: this is an error string
en: No updatable devices
kk: Жаңартылатын құрылғылар жоқ

note: TRANSLATORS: this is an error string
en: No updates available
kk: Қолжетімді жаңартулар жоқ

note: TRANSLATORS: no repositories to download from
en: No remotes available
kk: Қолжетімді қашықтағы дереккөздер жоқ

note: TRANSLATORS: BKC is the industry name for the best known configuration and is a set * of firmware that works together
en: Your system is set up to the BKC of %s.
kk: Сіздің жүйеңіз %s BKC параметріне бапталған.

note: TRANSLATORS: %1 is the current device version number, and %2 is the command name, e.g. `fwupdmgr sync`
en: This device will be reverted back to %s when the %s command is performed.
kk: %s командасы орындалған кезде бұл құрылғы %s күйіне қайтарылады.

note: TRANSLATORS: the best known configuration is a set of software that we know works * well together. In the OEM and ODM industries it is often called a BKC
en: Deviate from the best known configuration?
kk: Ең жақсы белгілі конфигурациядан ауытқу керек пе?

note: TRANSLATORS: prompt to apply the update
en: Perform operation?
kk: Операцияны орындау керек пе?

note: TRANSLATORS: ask if we can update the metadata
en: Do you want to refresh this remote now?
kk: Бұл қашықтағы дереккөзді қазір жаңартқыңыз келе ме?

note: TRANSLATORS: success message
en: Successfully enabled and refreshed remote
kk: Қашықтағы дереккөз сәтті іске қосылды және жаңартылды

note: TRANSLATORS: message letting the user know no device downgrade available * %1 is the device name
en: No downgrades for %s
kk: %s үшін нұсқаны төмендету мүмкіндігі жоқ

note: TRANSLATORS: shown when shutting down to switch to the new version
en: Activating firmware update for
kk: Микробағдарлама жаңартуын келесі үшін белсендіру:

note: TRANSLATORS: success message -- where activation is making the new * firmware take effect, usually after updating offline
en: Successfully activated all devices
kk: Барлық құрылғылар сәтті белсендірілді

note: TRANSLATORS: approved firmware has been checked by * the domain administrator
en: There is no approved firmware.
kk: Мақұлданған микробағдарлама жоқ.

note: TRANSLATORS: approved firmware has been checked by * the domain administrator
en: Approved firmware: | Approved firmware:
kk[0]: Мақұлданған микробағдарлама:

note: TRANSLATORS: changes only take effect on restart
en: Restart the daemon to make the change effective?
kk: Өзгеріс күшіне енуі үшін демонды қайта іске қосу керек пе?

note: TRANSLATORS: success message -- a per-system setting value
en: Successfully reset configuration values
kk: Конфигурация мәндері сәтті ысырылды

note: TRANSLATORS: ask the user to share, %s is something * like: "Linux Vendor Firmware Service"
en: Upload these anonymous results to the %s to help other users?
kk: Басқа пайдаланушыларға көмектесу үшін осы анонимді нәтижелерді %s жүйесіне жүктеп салу керек пе?

note: TRANSLATORS: success, so say thank you to the user
en: Host Security ID attributes uploaded successfully, thanks!
kk: Хост қауіпсіздігі ID атрибуттары сәтті жүктеп салынды, рақмет!

note: TRANSLATORS: can we JFDI?
en: Automatically upload every time?
kk: Әр жолы автоматты түрде жүктеп салу керек пе?

note: TRANSLATORS: title prefix for the BIOS settings dialog
en: Configuration Change Suggested
kk: Конфигурацияны өзгерту ұсынылды

note: TRANSLATORS: the %1 is a BIOS setting name. * %2 and %3 are the values, e.g. "True" or "Windows10"
en: This tool can change the BIOS setting '%s' from '%s' to '%s' automatically, but it will only be active after restarting the computer.
kk: Бұл сайман '%s' BIOS баптауын '%s' мәнінен '%s' мәніне автоматты түрде өзгерте алады, бірақ ол компьютер қайта іске қосылғаннан кейін ғана белсенді болады.

note: TRANSLATORS: the user has to manually recover; we can't do it
en: You should ensure you are comfortable restoring the setting from the system firmware setup, as this change may cause the system to not boot into Linux or cause other system instability.
kk: Баптауды жүйелік микробағдарламаны орнатудан қалпына келтіру қолайлы екеніне көз жеткізуіңіз керек, себебі бұл өзгеріс жүйенің Linux-қа жүктелмеуіне немесе басқа жүйе тұрақсыздығына әкелуі мүмкін.

note: TRANSLATORS: the %1 is a kernel command line key=value
en: This tool can change the kernel argument from '%s' to '%s', but it will only be active after restarting the computer.
kk: Бұл сайман ядро аргументін '%s' мәнінен '%s' мәніне өзгерте алады, бірақ ол компьютер қайта іске қосылғаннан кейін ғана белсенді болады.

note: TRANSLATORS: the %1 is a kernel command line key=value
en: This tool can add a kernel argument of '%s', but it will only be active after restarting the computer.
kk: Бұл сайман '%s' ядро аргументін қоса алады, бірақ ол компьютер қайта іске қосылғаннан кейін ғана белсенді болады.

note: TRANSLATORS: the user has to manually recover; we can't do it
en: You should ensure you are comfortable restoring the setting from a recovery or installation disk, as this change may cause the system to not boot into Linux or cause other system instability.
kk: Баптауды қалпына келтіру немесе орнату дискісінен қалпына келтіру қолайлы екеніне көз жеткізуіңіз керек, себебі бұл өзгеріс жүйенің Linux-қа жүктелмеуіне немесе басқа жүйе тұрақсыздығына әкелуі мүмкін.

note: TRANSLATORS: error message
en: Unable to connect to service
kk: Қызметке қосылу мүмкін емес

note: TRANSLATORS: error message
en: Unsupported daemon version %s, client version is %s
kk: Қолдау көрсетілмейтін демон нұсқасы %s, клиент нұсқасы %s

note: TRANSLATORS: explain why we want to upload
en: Uploading a device list allows the %s team to know what hardware exists, and allows us to put pressure on vendors that do not upload firmware updates for their hardware.
kk: Құрылғылар тізімін жүктеп салу %s тобына қандай жабдық бар екенін білуге мүмкіндік береді және өз жабдықтары үшін микробағдарлама жаңартуларын жүктеп салмайтын өндірушілерге қысым жасауға мүмкіндік береді.

note: TRANSLATORS: ask the user to upload
en: Upload data now?
kk: Деректерді қазір жүктеп салу керек пе?

note: TRANSLATORS: success, so say thank you to the user
en: Device list uploaded successfully, thanks!
kk: Құрылғылар тізімі сәтті жүктеп салынды, рақмет!

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the download retries for transient errors
kk: Уақытша қателер үшін жүктеп алу әрекеттерінің санын орнату

note: TRANSLATORS: command line option
en: Only install onto emulated devices
kk: Тек эмуляцияланған құрылғыларға орнату

note: TRANSLATORS: command line option
en: Sign the uploaded data with the client certificate
kk: Жүктеп салынған деректерге клиент сертификатымен қолтаңба қою

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not check for unreported history
kk: Хабарланбаған тарихты тексермеу

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not check for old metadata
kk: Ескі метадеректерді тексермеу

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not check if download remotes should be enabled
kk: Жүктеп алу қашықтағы дереккөздерінің іске қосылуы керектігін тексермеу

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not write to the history database
kk: Тарих дерекқорына жазбау

note: TRANSLATORS: command line option
en: Only use peer-to-peer networking when downloading files
kk: Файлдарды жүктеп алу кезінде тек пирингтік желіні пайдалану

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not prompt to fix security issues
kk: Қауіпсіздік мәселелерін түзетуді сұрамау

note: TRANSLATORS: command line option
en: Don't prompt for authentication (less details may be shown)
kk: Түпнұсқалықты растауды сұрамау (азырақ мәліметтер көрсетілуі мүмкін)

note: TRANSLATORS: command description
en: Check if any devices are pending a reboot to complete update
kk: Жаңартуды аяқтау үшін қайта іске қосуды күтіп тұрған құрылғылардың бар-жоғын тексеру

note: TRANSLATORS: command description
en: Share firmware history with the developers
kk: Микробағдарлама тарихын әзірлеушілермен бөлісу

note: TRANSLATORS: command description
en: Export firmware history for manual upload
kk: Қолмен жүктеп салу үшін микробағдарлама тарихын экспорттау

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [DEVICE-ID|GUID] [VERSION]
kk: [DEVICE-ID|GUID] [НҰСҚА]

note: TRANSLATORS: command description
en: Install a specific firmware file on all devices that match
kk: Сәйкес келетін барлық құрылғыларға белгілі бір микробағдарлама файлын орнату

note: TRANSLATORS: command description
en: Install a firmware file in cabinet format on this hardware
kk: Бұл жабдыққа cabinet пішіміндегі микробағдарлама файлын орнату

note: TRANSLATORS: command description
en: Checks cryptographic hash matches firmware
kk: Криптографиялық хэштің микробағдарламаға сәйкестігін тексереді

note: TRANSLATORS: command description
en: Unlocks the device for firmware access
kk: Микробағдарламаға қол жеткізу үшін құрылғының құлпын ашады

note: TRANSLATORS: command description
en: Clears the results from the last update
kk: Соңғы жаңарту нәтижелерін тазалайды

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the releases for a device
kk: Құрылғыға арналған шығарылымдарды алады

note: TRANSLATORS: command description
en: Downgrades the firmware on a device
kk: Құрылғыдағы микробағдарлама нұсқасын төмендетеді

note: TRANSLATORS: command description
en: Update the stored cryptographic hash with current ROM contents
kk: Сақталған криптографиялық хэшті ағымдағы ROM мазмұнымен жаңарту

note: TRANSLATORS: command description
en: Activate devices
kk: Құрылғыларды белсендіру

note: TRANSLATORS: firmware approved by the admin
en: Gets the list of approved firmware
kk: Мақұлданған микробағдарламалар тізімін алады

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME|CHECKSUM1[,CHECKSUM2][,CHECKSUM3]
kk: ФАЙЛ_АТЫ|БАҚЫЛАУ_СОМАСЫ1[,БАҚЫЛАУ_СОМАСЫ2][,БАҚЫЛАУ_СОМАСЫ3]

note: TRANSLATORS: command description
en: Reinstall current firmware on the device
kk: Құрылғыда ағымдағы микробағдарламаны қайта орнату

note: TRANSLATORS: command description
en: Sync firmware versions to the chosen configuration
kk: Микробағдарлама нұсқаларын таңдалған конфигурацияға синхрондау

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: LOCATION
kk: ОРНАЛАСУЫ

note: TRANSLATORS: command description
en: Download a file
kk: Файлды жүктеп алу

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [FILENAME1] [FILENAME2]
kk: [ФАЙЛ_АТЫ1] [ФАЙЛ_АТЫ2]

note: TRANSLATORS: command description
en: Test a device using a JSON manifest
kk: JSON манифесін пайдаланып құрылғыны сынау

note: TRANSLATORS: command description
en: Emulate a device using a JSON manifest
kk: JSON манифесін пайдаланып құрылғыны эмуляциялау

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [REASON] [TIMEOUT]
kk: [СЕБЕБІ] [КІДІРІС]

note: TRANSLATORS: command description
en: Inhibit the system to prevent upgrades
kk: Жаңғыртуларға жол бермеу үшін жүйені тежеу

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: INHIBIT-ID
kk: ТЕЖЕУ-ID

note: TRANSLATORS: command description
en: Uninhibit the system to allow upgrades
kk: Жаңғыртуларға рұқсат беру үшін жүйені тежеуден босату

note: TRANSLATORS: command description
en: Wait for a device to appear
kk: Құрылғының пайда болуын күту

note: TRANSLATORS: command description
en: Asks the daemon to quit
kk: Демоннан шығуды сұрайды

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [SETTING1] [SETTING2] [--no-authenticate]
kk: [БАПТАУ1] [БАПТАУ2] [--no-authenticate]

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: SETTING1 VALUE1 [SETTING2] [VALUE2]
kk: БАПТАУ1 МӘНІ1 [БАПТАУ2] [МӘНІ2]

note: TRANSLATORS: command description
en: Sets one or more BIOS settings
kk: Бір немесе бірнеше BIOS баптауларын орнатады

note: TRANSLATORS: command description
en: Upload the list of updatable devices to a remote server
kk: Жаңартылатын құрылғылар тізімін қашықтағы серверге жүктеп салу

note: TRANSLATORS: CLI description
en: This tool allows an administrator to query and control the fwupd daemon, allowing them to perform actions such as installing or downgrading firmware.
kk: Бұл сайман әкімшіге fwupd демонына сұрау салуға және оны басқаруға, микробағдарламаны орнату немесе нұсқасын төмендету сияқты әрекеттерді орындауға мүмкіндік береді.

note: TRANSLATORS: try to help
en: The system clock has not been set correctly and downloading files may fail.
kk: Жүйе сағаты дұрыс орнатылмаған және файлдарды жүктеп алу сәтсіз аяқталуы мүмкін.

note: TRANSLATORS: error message for Windows
en: Failed to connect to Windows service, please ensure it's running.
kk: Windows қызметіне қосылу сәтсіз аяқталды, оның қосулы екеніне көз жеткізіңіз.

note: TRANSLATORS: could not contact the fwupd service over D-Bus
en: Failed to connect to daemon
kk: Демонға қосылу сәтсіз аяқталды

note: TRANSLATORS: the user is SOL for support...
en: The daemon has loaded 3rd party code and is no longer supported by the upstream developers!
kk: Демон үшінші тарап кодын жүктеді және апстрим әзірлеушілері тарапынан енді қолдау көрсетілмейді!

note: TRANSLATORS: a feature is something like "can show an image"
en: Failed to set front-end features
kk: Фронтенд мүмкіндіктерін орнату сәтсіз аяқталды

note: TRANSLATORS: The BIOS setting can only be changed to fixed values
en: Enumeration
kk: Нөмірлеу

note: TRANSLATORS: The BIOS setting only accepts integers in a fixed range
en: Integer
kk: Бүтін сан

note: TRANSLATORS: The BIOS setting accepts strings
en: String
kk: Жол

note: TRANSLATORS: type of BIOS setting
en: Setting type
kk: Баптау түрі

note: TRANSLATORS: tell a user how to get information
en: Run without '%s' to see
kk: Көру үшін '%s' жоқ іске қосыңыз

note: TRANSLATORS: current value of a BIOS setting
en: Current Value
kk: Ағымдағы мән

note: TRANSLATORS: description of BIOS setting TRANSLATORS: multiline description of device
en: Description
kk: Сипаттама

note: TRANSLATORS: BIOS setting is read only
en: Read Only
kk: Тек оқу үшін

note: TRANSLATORS: Lowest valid integer for BIOS setting
en: Minimum value
kk: Минималды мән

note: TRANSLATORS: Highest valid integer for BIOS setting
en: Maximum value
kk: Максималды мән

note: TRANSLATORS: Scalar increment for integer BIOS setting
en: Scalar Increment
kk: Скалярлық өсім

note: TRANSLATORS: Shortest valid string for BIOS setting
en: Minimum length
kk: Минималды ұзындық

note: TRANSLATORS: Longest valid string for BIOS setting
en: Maximum length
kk: Максималды ұзындық

note: TRANSLATORS: Possible values for a bios setting
en: Possible Values
kk: Мүмкін мәндер

note: TRANSLATORS: error message
en: Invalid arguments
kk: Жарамсыз аргументтер

note: TRANSLATORS: the vendor did not upload this
en: This firmware is provided by LVFS community members and is not provided (or supported) by the original hardware vendor.
kk: Бұл микробағдарламаны LVFS қауымдастығының мүшелері ұсынады және оны түпнұсқалық жабдық өндірушісі ұсынбайды (немесе қолдамайды).

note: TRANSLATORS: if it breaks, you get to keep both pieces
en: Installing this update may also void any device warranty.
kk: Бұл жаңартуды орнату кез келген құрылғы кепілдігінің күшін жоюы мүмкін.

note: TRANSLATORS: naughty vendor
en: The vendor did not supply any release notes.
kk: Өндіруші ешқандай шығарылым ескертпелерін ұсынбады.

note: TRANSLATORS: message letting the user know an downgrade is available * %1 is the device name and %2 and %3 are version strings
en: Downgrade %s from %s to %s?
kk: %s нұсқасын %s нұсқасынан %s нұсқасына дейін төмендету керек пе?

note: TRANSLATORS: message letting the user know an upgrade is available * %1 is the device name and %2 and %3 are version strings
en: Upgrade %s from %s to %s?
kk: %s нұсқасын %s нұсқасынан %s нұсқасына дейін жаңғырту керек пе?

note: TRANSLATORS: message letting the user know an upgrade is available * %1 is the device name and %2 is a version string
en: Reinstall %s to %s?
kk: %s нұсқасын %s нұсқасына қайта орнату керек пе?

note: TRANSLATORS: warn the user before updating, %1 is a device name
en: %s and all connected devices may not be usable while updating.
kk: Жаңарту кезінде %s және барлық жалғанған құрылғыларды пайдалану мүмкін болмауы мүмкін.

note: TRANSLATORS: warn the user before * updating, %1 is a device name
en: %s must remain connected for the duration of the update to avoid damage.
kk: Зақымдануды болдырмау үшін жаңарту кезінде %s жалғанған күйде қалуы керек.

note: TRANSLATORS: warn the user before updating, %1 is a machine * name
en: %s must remain plugged into a power source for the duration of the update to avoid damage.
kk: Зақымдануды болдырмау үшін жаңарту кезінде %s қуат көзіне қосылған күйде қалуы керек.

note: TRANSLATORS: explain why
en: An update requires the system to shutdown to complete.
kk: Жаңарту аяқталуы үшін жүйенің өшірілуін талап етеді.

note: TRANSLATORS: shutdown to apply the update
en: Shutdown now?
kk: Қазір өшіру керек пе?

note: TRANSLATORS: explain why we want to reboot
en: An update requires a reboot to complete.
kk: Жаңарту аяқталуы үшін қайта іске қосуды талап етеді.

note: TRANSLATORS: reboot to apply the update
en: Restart now?
kk: Қазір қайта іске қосу керек пе?

note: TRANSLATORS: this is a command alias, e.g. 'get-devices'
en: Alias to %s
kk: %s бүркеншік аты

note: TRANSLATORS: error message
en: Command not found
kk: Команда табылмады

note: TRANSLATORS: this is the default branch name when unset
en: default
kk: әдепкі

note: TRANSLATORS: a specific part of hardware, * the first %s is the device name, e.g. 'Unifying Receiver`
en: %s Device Update
kk: %s құрылғысын жаңарту

note: TRANSLATORS: a specific part of hardware, * the first %s is the device name, e.g. 'Secure Boot`
en: %s Configuration Update
kk: %s конфигурациясын жаңарту

note: TRANSLATORS: the entire system, e.g. all internal devices, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s System Update
kk: %s жүйелік жаңартуы

note: TRANSLATORS: the EC is typically the keyboard controller chip, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Embedded Controller Update
kk: %s ендірілген контроллерді жаңарту

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, the Intel AMT thing, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s ME Update
kk: %s ME жаңартуы

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine (with Intel AMT), * where the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Corporate ME Update
kk: %s Corporate ME жаңартуы

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, where * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Consumer ME Update
kk: %s Consumer ME жаңартуы

note: TRANSLATORS: the controller is a device that has other devices * plugged into it, for example ThunderBolt, FireWire or USB, * the first %s is the device name, e.g. 'Intel ThunderBolt`
en: %s Controller Update
kk: %s контроллерін жаңарту

note: TRANSLATORS: the Thunderbolt controller is a device that * has other high speed Thunderbolt devices plugged into it; * the first %s is the system name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Thunderbolt Controller Update
kk: %s Thunderbolt контроллерін жаңарту

note: TRANSLATORS: the CPU microcode is firmware loaded onto the CPU * at system boot-up
en: %s CPU Microcode Update
kk: %s CPU микрокодын жаңарту

note: TRANSLATORS: battery refers to the system power source
en: %s Battery Update
kk: %s батареясын жаңарту

note: TRANSLATORS: camera can refer to the laptop internal * camera in the bezel or external USB webcam
en: %s Camera Update
kk: %s камерасын жаңарту

note: TRANSLATORS: TPM refers to a Trusted Platform Module
en: %s TPM Update
kk: %s TPM жаңартуы

note: TRANSLATORS: TouchPad refers to a flat input device
en: %s Touchpad Update
kk: %s тачпадын жаңарту

note: TRANSLATORS: Mouse refers to a handheld input device
en: %s Mouse Update
kk: %s тышқанын жаңарту

note: TRANSLATORS: Keyboard refers to an input device for typing
en: %s Keyboard Update
kk: %s пернетақтасын жаңарту

note: TRANSLATORS: Storage Controller is typically a RAID or SAS adapter
en: %s Storage Controller Update
kk: %s сақтау орны контроллерін жаңарту

note: TRANSLATORS: Network Interface refers to the physical * PCI card, not the logical wired connection
en: %s Network Interface Update
kk: %s желілік интерфейсін жаңарту

note: TRANSLATORS: Video Display refers to the laptop internal display or * external monitor
en: %s Display Update
kk: %s дисплейін жаңарту

note: TRANSLATORS: BMC refers to baseboard management controller which * is the device that updates all the other firmware on the system
en: %s BMC Update
kk: %s BMC жаңартуы

note: TRANSLATORS: Receiver refers to a radio device, e.g. a tiny Bluetooth * device that stays in the USB port so the wireless peripheral works
en: %s USB Receiver Update
kk: %s USB қабылдағышын жаңарту

note: TRANSLATORS: drive refers to a storage device, e.g. SATA disk
en: %s Drive Update
kk: %s дискісін жаңарту

note: TRANSLATORS: flash refers to solid state storage, e.g. UFS or eMMC
en: %s Flash Drive Update
kk: %s флеш-дискісін жаңарту

note: TRANSLATORS: SSD refers to a Solid State Drive, e.g. non-rotating * SATA or NVMe disk
en: %s SSD Update
kk: %s SSD жаңартуы

note: TRANSLATORS: GPU refers to a Graphics Processing Unit, e.g. * the "video card"
en: %s GPU Update
kk: %s GPU жаңартуы

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator hardware laptops are * cradled in, or lowered onto
en: %s Dock Update
kk: %s док-станциясын жаңарту

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator device connected * by plugging in a USB cable -- which may or may not also provide power
en: %s USB Dock Update
kk: %s USB док-станциясын жаңарту

note: TRANSLATORS: a device that can read your fingerprint pattern
en: %s Fingerprint Reader Update
kk: %s саусақ ізі сканерін жаңарту

note: TRANSLATORS: a large pressure-sensitive drawing area typically used * by artists and digital artists
en: %s Graphics Tablet Update
kk: %s графикалық планшетін жаңарту

note: TRANSLATORS: an input device used by gamers, e.g. a joystick
en: %s Input Controller Update
kk: %s енгізу контроллерін жаңарту

note: TRANSLATORS: two miniature speakers attached to your ears
en: %s Headphones Update
kk: %s құлақаспабын жаңарту

note: TRANSLATORS: headphones with an integrated microphone
en: %s Headset Update
kk: %s гарнитурасын жаңарту

note: TRANSLATORS: this is the fallback where we don't know if the release * is updating the system, the device, or a device class, or something else -- * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Update
kk: %s жаңартуы

note: TRANSLATORS: duration in seconds
en: %u second | %u seconds
kk[0]: %u секунд

note: TRANSLATORS: duration in minutes
en: %u minute | %u minutes
kk[0]: %u минут

note: TRANSLATORS: duration in minutes
en: %u hour | %u hours
kk[0]: %u сағат

note: TRANSLATORS: duration in days!
en: %u day | %u days
kk[0]: %u күн

note: TRANSLATORS: Device cannot be removed easily
en: Internal device
kk: Ішкі құрылғы

note: TRANSLATORS: Device is updatable in this or any other mode
en: Updatable
kk: Жаңартылатын

note: TRANSLATORS: Must be plugged into an outlet
en: System requires external power source
kk: Жүйе сыртқы қуат көзін қажет етеді

note: TRANSLATORS: Is locked and can be unlocked
en: Device is locked
kk: Құрылғы құлыпталған

note: TRANSLATORS: Is found in current metadata
en: Supported on remote server
kk: Қашықтағы серверде қолдау көрсетіледі

note: TRANSLATORS: Requires a bootloader mode to be manually enabled by the user
en: Requires a bootloader
kk: Жүктеушіні қажет етеді

note: TRANSLATORS: Requires a reboot to apply firmware or to reload hardware
en: Needs a reboot after installation
kk: Орнатқаннан кейін қайта іске қосуды қажет етеді

note: TRANSLATORS: Requires system shutdown to apply firmware
en: Needs shutdown after installation
kk: Орнатқаннан кейін өшіруді қажет етеді

note: TRANSLATORS: Has been reported to a metadata server
en: Reported to remote server
kk: Қашықтағы серверге хабарланды

note: TRANSLATORS: User has been notified
en: User has been notified
kk: Пайдаланушыға хабарланды

note: TRANSLATORS: Is currently in bootloader mode
en: Is in bootloader mode
kk: Жүктеуші режимінде

note: TRANSLATORS: the hardware is waiting to be replugged
en: Hardware is waiting to be replugged
kk: Жабдық қайта қосуды күтуде

note: TRANSLATORS: Device update needs to be separately activated
en: Device update needs activation
kk: Құрылғы жаңартуы белсендіруді қажет етеді

note: TRANSLATORS: Device will not return after update completes
en: Device will not re-appear after update completes
kk: Жаңарту аяқталғаннан кейін құрылғы қайта пайда болмайды

note: TRANSLATORS: Device supports some form of checksum verification
en: Cryptographic hash verification is available
kk: Криптографиялық хэшті тексеру қолжетімді

note: TRANSLATORS: Device supports a safety mechanism for flashing
en: Device stages updates
kk: Құрылғы жаңартуларды кезең-кезеңмен орындайды

note: TRANSLATORS: Device supports a safety mechanism for flashing
en: Device can recover flash failures
kk: Құрылғы жарқыл қателерін қалпына келтіре алады

note: TRANSLATORS: Device remains usable during update
en: Device is usable for the duration of the update
kk: Жаңарту кезінде құрылғыны пайдалануға болады

note: TRANSLATORS: a version check is required for all firmware
en: Device firmware is required to have a version check
kk: Құрылғы микробағдарламасының нұсқасын тексеру қажет

note: TRANSLATORS: the device cannot update from A->C and has to go A->B->C
en: Device is required to install all provided releases
kk: Құрылғы барлық ұсынылған шығарылымдарды орнатуы қажет

note: TRANSLATORS: there is more than one supplier of the firmware
en: Device supports switching to a different branch of firmware
kk: Құрылғы микробағдарламаның басқа бұтағына ауысуды қолдайды

note: TRANSLATORS: save the old firmware to disk before installing the new one
en: Device will backup firmware before installing
kk: Орнату алдында құрылғы микробағдарламаның сақтық көшірмесін жасайды

note: TRANSLATORS: on some systems certain devices have to have matching versions, * e.g. the EFI driver for a given network card cannot be different
en: All devices of the same type will be updated at the same time
kk: Бір түрдегі барлық құрылғылар бір уақытта жаңартылады

note: TRANSLATORS: some devices can only be updated to a new semver and cannot * be downgraded or reinstalled with the existing version
en: Only version upgrades are allowed
kk: Тек нұсқаны жаңғыртуға рұқсат етіледі

note: TRANSLATORS: currently unreachable, perhaps because it is in a lower power state * or is out of wireless range
en: Device is unreachable
kk: Құрылғы қолжетімсіз

note: TRANSLATORS: we might ask the user the recovery key when next booting Windows
en: Full disk encryption secrets may be invalidated when updating
kk: Жаңарту кезінде толық дискіні шифрлау құпиялары жарамсыз болуы мүмкін

note: TRANSLATORS: the vendor is no longer supporting the device
en: End of life
kk: Қолдау мерзімінің аяқталуы

note: TRANSLATORS: firmware is verified on-device the payload using strong crypto
en: Signed Payload
kk: Қолтаңбасы бар пайдалы жүктеме

note: TRANSLATORS: firmware payload is unsigned and it is possible to modify it
en: Unsigned Payload
kk: Қолтаңбасы жоқ пайдалы жүктеме

note: TRANSLATORS: this device is not actually real
en: Emulated
kk: Эмуляцияланған

note: TRANSLATORS: we're saving all USB events for emulation
en: Tagged for emulation
kk: Эмуляция үшін белгіленген

note: TRANSLATORS: stay on one firmware version unless the new version is explicitly * specified
en: Installing a specific release is explicitly required
kk: Белгілі бір шығарылымды орнату нақты талап етіледі

note: TRANSLATORS: we can save all device enumeration events for emulation
en: Can tag for emulation
kk: Эмуляция үшін белгілей алады

note: TRANSLATORS: ask the user to do a simple task which should be translated
en: Message
kk: Хабарлама

note: TRANSLATORS: show the user a generic image that can be themed
en: Image
kk: Сурет

note: TRANSLATORS: ask the user a question, and it will not be translated
en: Message (custom)
kk: Хабарлама (таңдауыңызша)

note: TRANSLATORS: show the user a random image from the internet
en: Image (custom)
kk: Сурет (таңдауыңызша)

note: TRANSLATORS: the update state of the specific device
en: Pending
kk: Күтуде

note: TRANSLATORS: the update state of the specific device
en: Success
kk: Сәтті

note: TRANSLATORS: the update state of the specific device
en: Failed
kk: Сәтсіз

note: TRANSLATORS: the update state of the specific device
en: Transient failure
kk: Уақытша қате

note: TRANSLATORS: the update state of the specific device
en: Needs reboot
kk: Қайта іске қосуды қажет етеді

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low
kk: Жүйе қуаты тым төмен

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low (%u%%, requires %u%%)
kk: Жүйе қуаты тым төмен (%u%%, %u%% қажет етеді)

note: TRANSLATORS: for example, a Bluetooth mouse that is in powersave mode
en: Device is unreachable, or out of wireless range
kk: Құрылғы қолжетімсіз немесе сымсыз байланыс ауқымынан тыс

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low
kk: Құрылғы батареясының қуаты тым төмен

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low (%u%%, requires %u%%)
kk: Құрылғы батареясының қуаты тым төмен (%u%%, %u%% қажет етеді)

note: TRANSLATORS: usually this is when we're waiting for a reboot
en: Device is waiting for the update to be applied
kk: Құрылғы жаңартудың іске асырылуын күтуде

note: TRANSLATORS: as in, wired mains power for a laptop
en: Device requires AC power to be connected
kk: Құрылғы айнымалы ток қуатын қосуды талап етеді

note: TRANSLATORS: lid means "laptop top cover"
en: Device cannot be updated while the lid is closed
kk: Қақпағы жабық тұрғанда құрылғы жаңартылмайды

note: TRANSLATORS: emulated means we are pretending to be a different model
en: Device is emulated
kk: Құрылғы эмуляцияланған

note: TRANSLATORS: The device cannot be updated due to missing vendor's license.
en: Device requires a software license to update
kk: Құрылғы жаңарту үшін бағдарламалық қамтама лицензиясын талап етеді

note: TRANSLATORS: an application is preventing system updates
en: All devices are prevented from update by system inhibit
kk: Жүйелік тежеу арқылы барлық құрылғылардың жаңартылуына жол берілмейді

note: TRANSLATORS: another application is updating the device already
en: An update is in progress
kk: Жаңарту орындалуда

note: TRANSLATORS: device cannot be interrupted, for instance taking a phone call
en: Device is in use
kk: Құрылғы пайдаланылуда

note: TRANSLATORS: device does not have a display connected
en: Device requires a display to be plugged in
kk: Құрылғы дисплейдің қосылуын талап етеді

note: TRANSLATORS: we have two ways of communicating with the device, so we hide one
en: Device is lower priority than an equivalent device
kk: Құрылғы баламалы құрылғыға қарағанда төмен басымдыққа ие

note: TRANSLATORS: firmware is signed with insecure key
en: System has been signed with an insecure key
kk: Жүйеге қауіпті кілтпен қолтаңба қойылған

note: TRANSLATORS: firmware is locked from the BIOS
en: Device firmware has been locked
kk: Құрылғының микробағдарламасы құлыпталды

note: TRANSLATORS: Name of hardware
en: Unknown Device
kk: Белгісіз құрылғы

note: TRANSLATORS: ID for hardware, typically a SHA1 sum
en: Device ID
kk: Құрылғы ID

note: TRANSLATORS: one line summary of device
en: Summary
kk: Қорытынды

note: TRANSLATORS: version number of previous firmware
en: Previous version
kk: Алдыңғы нұсқа

note: TRANSLATORS: version number of current firmware
en: Current version
kk: Ағымдағы нұсқа

note: TRANSLATORS: smallest version number installable on device
en: Minimum Version
kk: Минималды нұсқа

note: TRANSLATORS: firmware version of bootloader
en: Bootloader Version
kk: Жүктеуші нұсқасы

note: TRANSLATORS: manufacturer of hardware
en: Vendor
kk: Өндіруші

note: TRANSLATORS: the stream of firmware, e.g. nonfree
en: Release Branch
kk: Шығарылым бұтағы

note: TRANSLATORS: length of time the update takes to apply
en: Install Duration
kk: Орнату ұзақтығы

note: TRANSLATORS: serial number of hardware
en: Serial Number
kk: Сериялық нөмір

note: TRANSLATORS: hardware state, e.g. "pending"
en: Update State
kk: Жаңарту күйі

note: TRANSLATORS: first percentage is current value, 2nd percentage is the * lowest limit the firmware update is allowed for the update to happen
en: %u%% (threshold %u%%)
kk: %u%% (табалдырық %u%%)

note: TRANSLATORS: refers to the battery inside the peripheral device
en: Battery
kk: Батарея

note: TRANSLATORS: error message from last update attempt
en: Update Error
kk: Жаңарту қатесі

note: TRANSLATORS: reasons the device is not updatable
en: Problems
kk: Мәселелер

note: TRANSLATORS: the original time/date the device was modified
en: Last modified
kk: Соңғы өзгертілген

note: TRANSLATORS: description of device ability
en: Device Flags
kk: Құрылғы жалаушалары

note: TRANSLATORS: description of the device requests
en: Device Requests
kk: Құрылғы сұраулары

note: TRANSLATORS: issue fixed with the release, e.g. CVE
en: Issue | Issues
kk[0]: Мәселе

note: TRANSLATORS: Plugin is active only if hardware is found
en: Enabled if hardware matches
kk: Жабдық сәйкес келсе іске қосылады

note: TRANSLATORS: Plugin is active and in use
en: Ready
kk: Дайын

note: TRANSLATORS: Plugin is inactive and not used TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Disabled
kk: Сөндірулі

note: TRANSLATORS: not required for this system
en: Required hardware was not found
kk: Қажетті жабдық табылмады

note: TRANSLATORS: system is not booted in UEFI mode
en: UEFI firmware can not be updated in legacy BIOS mode
kk: UEFI микробағдарламасын ескі BIOS режимінде жаңарту мүмкін емес

note: TRANSLATORS: capsule updates are an optional BIOS feature
en: UEFI capsule updates not available or enabled in firmware setup
kk: UEFI капсула жаңартулары қолжетімсіз немесе микробағдарлама орнатуларында іске қосылмаған

note: TRANSLATORS: user needs to run a command, %1 is 'fwupdmgr unlock'
en: Firmware updates disabled; run '%s' to enable
kk: Микробағдарлама жаңартулары сөндірулі; іске қосу үшін '%s' іске қосыңыз

note: TRANSLATORS: user needs to run a command
en: Authentication details are required
kk: Түпнұсқалықты растау мәліметтері қажет

note: TRANSLATORS: no peeking
en: Configuration is only readable by the system administrator
kk: Конфигурацияны тек жүйе әкімшісі оқи алады

note: TRANSLATORS: the plugin was created from a .so object, and was not built-in
en: Loaded from an external module
kk: Сыртқы модульден жүктелді

note: TRANSLATORS: check various UEFI and ACPI tables are unchanged after the update
en: Will measure elements of system integrity around an update
kk: Жаңарту айналасындағы жүйе тұтастығының элементтерін өлшейді

note: TRANSLATORS: the user is using Gentoo/Arch and has screwed something up
en: Required efivarfs filesystem was not found
kk: Қажетті efivarfs файлдық жүйесі табылмады

note: TRANSLATORS: partition refers to something on disk, again, hey Arch users
en: UEFI ESP partition not detected or configured
kk: UEFI ESP бөлімі анықталмады немесе бапталмады

note: TRANSLATORS: partition refers to something on disk, again, hey Arch users
en: UEFI ESP partition may not be set up correctly
kk: UEFI ESP бөлімі дұрыс орнатылмаған болуы мүмкін

note: TRANSLATORS: Failed to open plugin, hey Arch users
en: Plugin dependencies missing
kk: Плагин тәуелділіктері жоқ

note: TRANSLATORS: The kernel does not support this plugin
en: Running kernel is too old
kk: Іске қосылған ядро тым ескі

note: TRANSLATORS: The plugin is only for testing
en: Plugin is only for testing
kk: Плагин тек сынауға арналған

note: TRANSLATORS: The plugin enumeration might change the device current mode
en: Plugin enumeration may change device state
kk: Плагинді нөмірлеу құрылғы күйін өзгертуі мүмкін

note: TRANSLATORS: description of plugin state, e.g. disabled
en: Flags
kk: Жалаушалар

note: TRANSLATORS: a non-free software license
en: Proprietary
kk: Меншікті

note: TRANSLATORS: the release urgency
en: Low
kk: Төмен

note: TRANSLATORS: the release urgency
en: Medium
kk: Орташа

note: TRANSLATORS: the release urgency
en: High
kk: Жоғары

note: TRANSLATORS: the release urgency
en: Critical
kk: Критикалық

note: TRANSLATORS: We verified the payload against the server
en: Trusted payload
kk: Сенімді пайдалы жүктеме

note: TRANSLATORS: We verified the metadata against the server
en: Trusted metadata
kk: Сенімді метадеректер

note: TRANSLATORS: version is newer
en: Is upgrade
kk: Бұл жаңғырту

note: TRANSLATORS: version is older
en: Is downgrade
kk: Бұл нұсқаны төмендету

note: TRANSLATORS: version cannot be installed due to policy
en: Blocked version
kk: Бұғатталған нұсқа

note: TRANSLATORS: version cannot be installed due to policy
en: Not approved
kk: Мақұлданбаған

note: TRANSLATORS: is not the main firmware stream
en: Alternate branch
kk: Балама бұтақ

note: TRANSLATORS: is not supported by the vendor
en: Community supported
kk: Қауымдастық қолдайды

note: TRANSLATORS: someone we trust has tested this
en: Tested by trusted vendor
kk: Сенімді өндіруші сынаған

note: TRANSLATORS: the %s is a vendor name, e.g. Lenovo
en: Tested by %s
kk: %s сынаған

note: TRANSLATORS: when the release was tested
en: Tested
kk: Сыналған

note: TRANSLATORS: the OS the release was tested on
en: Distribution
kk: Дистрибутив

note: TRANSLATORS: the firmware old version
en: Old version
kk: Ескі нұсқа

note: TRANSLATORS: the fwupd version the release was tested on
en: Version[fwupd]
kk: Нұсқа[fwupd]

note: TRANSLATORS: version number of new firmware
en: New version
kk: Жаңа нұсқа

note: TRANSLATORS: the server the file is coming from TRANSLATORS: remote identifier, e.g. lvfs-testing
en: Remote ID
kk: Қашықтағы ID

note: TRANSLATORS: the exact component on the server
en: Release ID
kk: Шығарылым ID

note: TRANSLATORS: the stream of firmware, e.g. nonfree
en: Branch
kk: Бұтақ

note: TRANSLATORS: one line variant of release (e.g. 'China')
en: Variant
kk: Нұсқа

note: TRANSLATORS: e.g. GPLv2+, Proprietary etc
en: License
kk: Лицензия

note: TRANSLATORS: file size of the download
en: Size
kk: Өлшемі

note: TRANSLATORS: when the update was built
en: Created
kk: Жасалған

note: TRANSLATORS: how important the release is
en: Urgency
kk: Шұғылдық

note: TRANSLATORS: more details about the update link
en: Details
kk: Мәліметтер

note: TRANSLATORS: source (as in code) link
en: Source
kk: Дереккөз

note: TRANSLATORS: length of time the update takes to apply
en: Duration
kk: Ұзақтығы

note: TRANSLATORS: helpful messages for the update
en: Update Message
kk: Жаңарту хабарламасы

note: TRANSLATORS: helpful image for the update
en: Update Image
kk: Жаңарту суреті

note: TRANSLATORS: release attributes
en: Release Flags
kk: Шығарылым жалаушалары

note: TRANSLATORS: release tag set for release, e.g. lenovo-2021q3
en: Tag | Tags
kk[0]: Тег

note: TRANSLATORS: hash to that exact firmware archive TRANSLATORS: remote checksum
en: Checksum
kk: Бақылау сомасы

note: TRANSLATORS: remote type, e.g. remote or local
en: Type
kk: Түрі

note: TRANSLATORS: if we can get metadata from peer-to-peer clients
en: P2P Metadata
kk: P2P метадеректері

note: TRANSLATORS: if we can get metadata from peer-to-peer clients
en: P2P Firmware
kk: P2P микробағдарламасы

note: TRANSLATORS: the age of the metadata
en: Age
kk: Жасы

note: TRANSLATORS: how often we should refresh the metadata
en: Refresh Interval
kk: Жаңарту аралығы

note: TRANSLATORS: the numeric priority
en: Priority
kk: Басымдық

note: TRANSLATORS: remote filename base
en: Username
kk: Пайдаланушы аты

note: TRANSLATORS: filename of the local file
en: Filename
kk: Файл аты

note: TRANSLATORS: filename of the local file
en: Filename Signature
kk: Файл атының қолтаңбасы

note: TRANSLATORS: full path of the remote.conf file
en: Filename Source
kk: Файл атының дереккөзі

note: TRANSLATORS: remote URI
en: Metadata URI
kk: Метадеректер URI

note: TRANSLATORS: remote URI
en: Metadata Signature
kk: Метадеректер қолтаңбасы

note: TRANSLATORS: remote URI
en: Firmware Base URI
kk: Микробағдарлама базасының URI

note: TRANSLATORS: URI to send success/failure reports
en: Report URI
kk: Есеп URI

note: TRANSLATORS: Boolean value to automatically send reports
en: Automatic Reporting
kk: Автоматты есеп беру

note: TRANSLATORS: warning message shown after update has been scheduled
en: The update will continue when the device USB cable has been unplugged and then re-inserted.
kk: Құрылғының USB кабелі ажыратылып, қайта салынғанда жаңарту жалғасады.

note: TRANSLATORS: warning message shown after update has been scheduled
en: The update will continue when the device USB cable has been unplugged.
kk: Құрылғының USB кабелі ажыратылғанда жаңарту жалғасады.

note: TRANSLATORS: warning message shown after update has been scheduled
en: The update will continue when the device USB cable has been re-inserted.
kk: Құрылғының USB кабелі қайта салынғанда жаңарту жалғасады.

note: TRANSLATORS: warning message
en: Press unlock on the device to continue the update process.
kk: Жаңарту процесін жалғастыру үшін құрылғыдағы құлыпты ашу түймесін басыңыз.

note: TRANSLATORS: warning message shown after update has been scheduled
en: Do not turn off your computer or remove the AC adaptor while the update is in progress.
kk: Жаңарту орындалып жатқанда компьютерді өшірмеңіз немесе айнымалы ток адаптерін алмаңыз.

note: TRANSLATORS: message shown after device has been marked for emulation
en: Unplug and replug the device to continue the update process.
kk: Жаңарту процесін жалғастыру үшін құрылғыны ажыратып, қайта қосыңыз.

note: TRANSLATORS: warning message
en: The update will continue when the device power cable has been removed and re-inserted.
kk: Құрылғының қуат кабелі алынып, қайта салынғанда жаңарту жалғасады.

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Valid
kk: Жарамды

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Invalid
kk: Жарамсыз

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Locked
kk: Құлыпталған

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Unlocked
kk: Құлпы ашылған

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Encrypted
kk: Шифрланған

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Unencrypted
kk: Шифрланбаған

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Tainted
kk: Бұзылған

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Untainted
kk: Бұзылмаған

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Found
kk: Табылды

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Not found
kk: Табылмады

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Supported
kk: Қолдау көрсетіледі

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Not supported
kk: Қолдау көрсетілмейді

note: TRANSLATORS: this is shown as a suffix for obsoleted tests
en: (obsoleted)
kk: (ескірген)

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: IOMMU device protection enabled
kk: IOMMU құрылғы қорғанысы іске қосылған

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: IOMMU device protection disabled
kk: IOMMU құрылғы қорғанысы сөндірулі

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Kernel is no longer tainted
kk: Ядро бұдан былай бұзылған емес

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Kernel is tainted
kk: Ядро бұзылған

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Kernel lockdown disabled
kk: Ядроны оқшаулау сөндірулі

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Kernel lockdown enabled
kk: Ядроны оқшаулау іске қосылған

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Pre-boot DMA protection is disabled
kk: Жүктеу алдындағы DMA қорғанысы сөндірулі

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Pre-boot DMA protection is enabled
kk: Жүктеу алдындағы DMA қорғанысы іске қосылған

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Secure Boot disabled
kk: Қауіпсіз жүктелу сөндірулі

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Secure Boot enabled
kk: Қауіпсіз жүктелу іске қосылған

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: All TPM PCRs are valid
kk: Барлық TPM PCR-лары жарамды

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: A TPM PCR is now an invalid value
kk: TPM PCR қазір жарамсыз мән

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: All TPM PCRs are now valid
kk: Барлық TPM PCR-лары қазір жарамды

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: TPM PCR0 reconstruction is invalid
kk: TPM PCR0 реконструкциясы жарамсыз

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: TPM PCR0 reconstruction is now valid
kk: TPM PCR0 реконструкциясы қазір жарамды

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: UEFI memory protection enabled but not locked
kk: UEFI жадын қорғау іске қосылған, бірақ құлыпталмаған

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: UEFI memory protection enabled and locked
kk: UEFI жадын қорғау іске қосылған және құлыпталған

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: UEFI memory protection is now locked
kk: UEFI жадын қорғау қазір құлыпталған

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: UEFI memory protection is now unlocked
kk: UEFI жадын қорғау құлпы қазір ашылған

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: The UEFI certificate store is now up to date
kk: UEFI сертификат қоймасы қазір жаңартылған

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: HP SureStart is enabled
kk: HP SureStart іске қосылған

note: TRANSLATORS: %1 refers to some kind of security test, e.g. "SPI BIOS region". %2 refers to a result value, e.g. "Invalid"
en: %s disappeared: %s
kk: %s жоғалды: %s

note: TRANSLATORS: %1 refers to some kind of security test, e.g. "Encrypted RAM". %2 refers to a result value, e.g. "Invalid"
en: %s appeared: %s
kk: %s пайда болды: %s

note: TRANSLATORS: %1 refers to some kind of security test, e.g. "UEFI platform key". * %2 and %3 refer to results value, e.g. "Valid" and "Invalid"
en: %s changed: %s → %s
kk: %s өзгерді: %s → %s

note: TRANSLATORS: title for host security events
en: Host Security Events
kk: Хост қауіпсіздік оқиғалары

note: TRANSLATORS: now list devices with unfixed high-priority issues
en: There are devices with issues:
kk: Мәселелері бар құрылғылар бар:

note: TRANSLATORS:  this is the HSI suffix
en: Runtime Suffix
kk: Орындалу уақытының суффиксі

note: TRANSLATORS: this is instructions on how to improve the HSI security level
en: This system has a low HSI security level.
kk: Бұл жүйенің HSI қауіпсіздік деңгейі төмен.

note: TRANSLATORS: this is instructions on how to improve the HSI suffix
en: This system has HSI runtime issues.
kk: Бұл жүйеде HSI орындалу уақыты мәселелері бар.

note: TRANSLATORS: this is more background on a security measurement problem
en: The TPM PCR0 differs from reconstruction.
kk: TPM PCR0 реконструкциядан ерекшеленеді.

note: TRANSLATORS: %1 is the firmware vendor, %2 is the device vendor name
en: The firmware from %s is not supplied by %s, the hardware vendor.
kk: %s ұсынған микробағдарламаны жабдық өндірушісі %s жеткізбейді.

note: TRANSLATORS: %1 is the device vendor name
en: Your hardware may be damaged using this firmware, and installing this release may void any warranty with %s.
kk: Бұл микробағдарламаны пайдалану кезінде жабдығыңыз зақымдалуы мүмкін және осы шығарылымды орнату %s кепілдігінің күшін жоюы мүмкін.

note: TRANSLATORS: show and ask user to confirm -- * %1 is the old branch name, %2 is the new branch name
en: Switch branch from %s to %s?
kk: Бұтақты %s-тен %s-ке ауыстыру керек пе?

note: TRANSLATORS: should the branch be changed
en: Do you understand the consequences of changing the firmware branch?
kk: Микробағдарлама бұтағын өзгертудің салдарын түсінесіз бе?

note: TRANSLATORS: the platform secret is stored in the PCRx registers on the TPM
en: Some of the platform secrets may be invalidated when updating this firmware.
kk: Бұл микробағдарламаны жаңарту кезінде платформа құпияларының кейбірі жарамсыз болуы мүмкін.

note: TRANSLATORS: 'recovery key' here refers to a code, rather than a physical metal thing
en: Please ensure you have the volume recovery key before continuing.
kk: Жалғастырмас бұрын томды қалпына келтіру кілті бар екеніне көз жеткізіңіз.

note: TRANSLATORS: the %1 is a URL to a wiki page
en: See %s for more details.
kk: Қосымша мәліметтер алу үшін %s қараңыз.

note: TRANSLATORS: title text, shown as a warning
en: Full Disk Encryption Detected
kk: Толық дискіні шифрлау анықталды

note: TRANSLATORS: unsupported build of the package
en: This package has not been validated, it may not work properly.
kk: Бұл десте расталмаған, ол дұрыс жұмыс істемеуі мүмкін.

note: TRANSLATORS: a remote here is like a 'repo' or software source
en: Enable new remote?
kk: Жаңа қашықтағы дереккөзді іске қосу керек пе?

note: TRANSLATORS: should the remote still be enabled
en: Agree and enable the remote?
kk: Келісіп, қашықтағы дереккөзді іске қосу керек пе?
