fwupd - en to sl translation catalogue (888 entries)

en: Linux Vendor Firmware Service (stable firmware)
sl: Storitev dobaviteljev strojne programske opreme za Linux (stabilna strojna programska oprema)

note: TRANSLATORS: do not translate the variables marked using $
en: The LVFS is a free service that operates as an independent legal entity and has no connection with $OS_RELEASE:NAME$. Your distributor may not have verified any of the firmware updates for compatibility with your system or connected devices. All firmware is provided only by the original equipment manufacturer.
sl: LVFS je brezplačna storitev, ki deluje kot samostojna pravna oseba in nima nobene povezave z $OS_RELEASE:NAME$. Vaš distributer morda ni preveril nobene posodobitve strojno programske opreme za združljivost z vašim sistemom ali priključenimi napravami. Vso strojno programsko opremo zagotavlja samo originalni proizvajalec opreme.

en: Enabling this functionality is done at your own risk, which means you have to contact your original equipment manufacturer regarding any problems caused by these updates. Only problems with the update process itself should be filed at $OS_RELEASE:BUG_REPORT_URL$.
sl: To funkcijo omogočite na lastno odgovornost, kar pomeni, da se morate glede morebitnih težav, ki jih povzročijo te posodobitve, obrniti na proizvajalca originalne opreme. Samo težave s samim postopkom posodabljanja je treba vložiti na $OS_RELEASE:BUG_REPORT_URL$.

en: Linux Vendor Firmware Service (testing firmware)
sl: Storitev dobaviteljev strojne programske opreme za Linux (preizkusna strojna programska oprema)

en: This remote contains firmware which is not embargoed, but is still being tested by the hardware vendor. You should ensure you have a way to manually downgrade the firmware if the firmware update fails.
sl: Ta oddaljeni strežnik vsebuje vdelano programsko opremo, na katero ne velja embargo, vendar jo še vedno preizkuša prodajalec strojne opreme. Prepričajte se, da imate način za ročno zamenjavo vdelane programske opreme, če posodobitev vdelane programske opreme ne uspe.

note: TRANSLATORS: description of a BIOS setting
en: Settings will apply after system reboots
sl: Nastavitve bodo veljale po ponovnem zagonu sistema

note: TRANSLATORS: description of a BIOS setting
en: BIOS updates delivered via LVFS or Windows Update
sl: Posodobitve BIOS-a, dostavljene prek LVFS ali Windows Update

en: Enable
sl: Omogoči

note: TRANSLATORS: if the remote is enabled TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Stop the fwupd service
sl: Ustavi storitev fwupd

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to stop the firmware update service
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za ustavitev storitve posodabljanja strojno programske opreme

en: Install signed system firmware
sl: Namesti podpisano sistemsko strojno programsko opremo

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to update the firmware on this machine
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za posodobitev strojno programske opreme v tem računalniku

en: Install unsigned system firmware
sl: Namesti nepodpisano sistemsko strojno programsko opremo

en: Install old version of signed system firmware
sl: Namesti staro različico podpisane sistemske strojne programske opreme

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to downgrade the firmware on this machine
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za vrnitev na starejšo različico vdelane programske opreme v tem računalniku

en: Install old version of unsigned system firmware
sl: Namesti staro različico nepodpisane sistemske strojne programske opreme

en: Install signed device firmware
sl: Namesti podpisano strojno programsko opremo naprave

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to update the firmware on a removable device
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za posodobitev strojno programske opreme v izmenljivi napravi

en: Install unsigned device firmware
sl: Namesti nepodpisano strojno programsko opremo naprave

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to downgrade the firmware on a removable device
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za vrnitev na starejšo različico vdelane programske opreme na izmenljivi napravi

en: Unlock the device to allow access
sl: Odkleni napravo za omogočanje dostopa

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to unlock a device
sl: Za odklepanje naprave je potrebno preverjanje pristnosti

en: Modify daemon configuration
sl: Spremeni prilagoditev prikritega procesa

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to modify daemon configuration
sl: Za spreminjanje prilagoditve prikritega procesa je potrebno preverjanje pristnosti

en: Reset daemon configuration
sl: Ponastavi prilagoditev prikritega procesa

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to reset daemon configuration to defaults
sl: Za spreminjanje prilagoditve prikritega procesa na privzeto je potrebno preverjanje pristnosti

en: Modify a device property
sl: Spremenite lastnost naprave

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to modify a device property
sl: Za spremembo lastnosti naprave je zahtevano overjanje pristnosti

en: Activate the new firmware on the device
sl: Aktiviraj novo strojno programsko opremo v napravi

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to switch to the new firmware version
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za preklop na novo različico strojne programske opreme

en: Clear stored firmware update results
sl: Počisti shranjene rezultate posodobitev programske strojne opreme

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to clear firmware update results
sl: Za čiščenje rezultatov posodobitve strojne programske opreme je zahtevano overjanje pristnosti

en: Verify device firmware
sl: Preveri strojno programsko opremo naprave

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to verify firmware on a device
sl: Za preverjanje strojne programske opreme na napravi je zahtevano overjanje pristnosti

en: Update the stored device verification information
sl: Posodobi shranjene informacije za preverjanje naprave

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to update the stored checksums for the device
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za posodobitev shranjenih kontrolnih vsot za napravo

en: Get configured remotes
sl: Pridobi prilagojene oddaljene strežnike

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to get the list of configured remotes used for firmware updates
sl: Za pridobivanje seznama prilagojenih oddaljenih strežnikov, uporabljenih za posodobitev strojne programske opreme, je zahtevano overjanje pristnosti

en: Update the metadata for a configured remote
sl: Posodobi metapodatke za prilagojeni oddaljeni strežnik

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to update the metadata for a configured remote used for firmware updates
sl: Za posodobitev metapodatkov za prilagojeni oddaljeni strežnik, ki se uporablja za posodobitev strojne programske opreme, je zahtevano overjanje pristnosti

en: Modify a configured remote
sl: Spremeni nastavljeni oddaljeni strežnik

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to enable or disable a configured remote used for firmware updates
sl: Za omogočanje/onemogočanje prilagojenega oddaljenega strežnika, uporabljenega za posodobitve strojne programske opreme, je zahtevano overjanje pristnosti

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to modify a configured remote used for firmware updates
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za spreminjanje nastavitev oddaljenega strežnika, ki se uporablja za posodobitve vdelane programske opreme

en: Clean a configured remote
sl: Počisti nastavljeni oddaljeni strežnik

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to delete metadata from a remote
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za brisanje metapodatkov z oddaljenega strežnika

note: TRANSLATORS: firmware approved by the admin
en: Sets the list of approved firmware
sl: Nastavi seznam odobrene vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to set the list of approved firmware
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za nastavitev seznama odobrene vdelane programske opreme

en: Sign data using the client certificate
sl: Podpiši podatke s potrdilom odjemalca

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to sign data using the client certificate
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za podpisovanje podatkov s potrdilom odjemalca

en: Get BIOS settings
sl: Pridobi nastavitve BIOS-a

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to read BIOS settings
sl: Za branje nastavitev BIOS-a je potrebno preverjanje pristnosti

en: Set one or more BIOS settings
sl: Nastavite eno ali več nastavitev BIOS-a

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to modify BIOS settings
sl: Za spreminjanje nastavitev BIOS-a je potrebno preverjanje pristnosti

en: Security hardening for HSI
sl: Utrjevanje varnosti za HSI

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to fix a host security issue
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za odpravljanje težave z varnostjo gostitelja

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to undo the fix for a host security issue
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno, če želite razveljaviti popravek za težavo z varnostjo gostitelja

note: TRANSLATORS: command description
en: Load device emulation data
sl: Naloži emulacijske podatke naprave

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to load hardware emulation data
sl: Za nalaganje podatkov emulacije strojne opreme je potrebno preverjanje pristnosti

note: TRANSLATORS: command description
en: Save device emulation data
sl: Shrani emulacijske podatke naprave

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to save hardware emulation data
sl: Za shranjevanje podatkov emulacije strojne opreme je potrebno preverjanje pristnosti

en: Enable emulation data collection
sl: Omogoči zbiranje podatkov emulacije

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to enable emulation data collection
sl: Za omogočanje zbiranja podatkov emulacije strojne opreme je potrebno preverjanje pristnosti

en: Install firmware on emulated device
sl: Namesti strojno programsko opremo na emulirani napravi

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to install firmware on an emulated device
sl: Za namestitev strojne programske opreme na emulirani napravi je zahtevano overjanje pristnosti

note: TRANSLATORS: this is shown when updating the firmware after the reboot
en: Installing firmware update…
sl: Nameščanje posodobitve strojne programske opreme …

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show extra debugging information
sl: Pokaži dodatne podatke za razhroščevanje

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show the calculated version of the dbx
sl: Pokaži izračunano različico dbx

note: TRANSLATORS: command line option
en: List entries in dbx
sl: Izpiši vnose v dbx

note: TRANSLATORS: command line option
en: Apply update files
sl: Uveljavi posodobitvene datoteke

note: TRANSLATORS: command line option
en: Specify the dbx database file
sl: Določite datoteko zbirke podatkov dbx

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME
sl: IMEDATOTEKE

note: TRANSLATORS: command line option
en: Override the default ESP path
sl: Preglasi kot privzeto pot ESP

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: PATH
sl: POT

note: TRANSLATORS: command line option
en: Apply update even when not advised
sl: Uporabi posodobitev, tudi je bila odsvetovana

note: TRANSLATORS: description of dbxtool
en: This tool allows an administrator to apply UEFI dbx updates.
sl: To orodje omogoča skrbniku, da uporabi posodobitve dbx UEFI.

note: TRANSLATORS: program name
en: UEFI dbx Utility
sl: Pripomoček UEFI dbx

note: TRANSLATORS: the user didn't read the man page
en: Failed to parse arguments
sl: Argumentov ni bilo mogoče razčleniti

note: TRANSLATORS: could not do the most basic of setup tasks
en: Failed to load context
sl: Konteksta ni možno naložiti

note: TRANSLATORS: could not read existing system data TRANSLATORS: could not read file
en: Failed to load local dbx
sl: Ni bilo mogoče naložiti krajevnega dbx

note: TRANSLATORS: could not read existing system data
en: Failed to load system dbx
sl: Sistemskega dbx ni bilo mogoče naložiti

note: TRANSLATORS: the detected version number of the dbx
en: Version
sl: Različica

note: TRANSLATORS: we're poking around as a power user
en: This program may only work correctly as root
sl: Ta program lahko pravilno deluje le kot root

note: TRANSLATORS: user did not include a filename parameter
en: Filename required
sl: Zahtevano je ime datoteke

note: TRANSLATORS: reading existing dbx from the system
en: Parsing system dbx…
sl: Razčlenjevanje sistemskega dbx …

note: TRANSLATORS: reading new dbx from the update
en: Parsing dbx update…
sl: Razčlenjevanje posodobitve dbx …

note: TRANSLATORS: could not parse file
en: Failed to parse local dbx
sl: Razčlenitev krajevnega dbx ni uspela

note: TRANSLATORS: same or newer update already applied
en: Cannot apply as dbx update has already been applied.
sl: Ni možno uveljaviti, ker je bila posodobitev dbx že uveljavljena.

note: TRANSLATORS: ESP refers to the EFI System Partition
en: Validating ESP contents…
sl: Preverjanje vsebine ESP …

note: TRANSLATORS: something with a blocked hash exists * in the users ESP -- which would be bad!
en: Failed to validate ESP contents
sl: Preverjanje vsebine ESP ni uspelo

note: TRANSLATORS: actually sending the update to the hardware
en: Applying update…
sl: Uveljavljanje posodobitve …

note: TRANSLATORS: dbx file failed to be applied as an update
en: Failed to apply update
sl: Posodobitve ni bilo mogoče uveljaviti

note: TRANSLATORS: success
en: Done!
sl: Opravljeno!

note: TRANSLATORS: user did not tell the tool what to do
en: No action specified!
sl: Nobeno dejanje ni določeno!

note: TRANSLATORS: the user isn't reading the question
en: Please enter a number from 0 to %u:
sl: Vnesite število med 0 in %u:

note: TRANSLATORS: the user isn't reading the question -- %1 is 'Y' and %2 is 'N'
en: Please enter either %s or %s:
sl: Vnesite %s ali %s:

note: TRANSLATORS: daemon is inactive
en: Idle…
sl: Nedejavno …

note: TRANSLATORS: decompressing the firmware file
en: Decompressing…
sl: Razširjanje …

note: TRANSLATORS: parsing the firmware information
en: Loading…
sl: Poteka nalaganje …

note: TRANSLATORS: restarting the device to pick up new F/W
en: Restarting device…
sl: Ponovni zagon naprave …

note: TRANSLATORS: reading from the flash chips
en: Reading…
sl: Poteka branje …

note: TRANSLATORS: writing to the flash chips
en: Writing…
sl: Poteka zapisovanje …

note: TRANSLATORS: erasing contents of the flash chips
en: Erasing…
sl: Poteka brisanje …

note: TRANSLATORS: verifying we wrote the firmware correctly
en: Verifying…
sl: Poteka preverjanje …

note: TRANSLATORS: scheduling an update to be done on the next boot
en: Scheduling…
sl: Časovno načrtovanje procesov …

note: TRANSLATORS: downloading from a remote server
en: Downloading…
sl: Poteka prejemanje …

note: TRANSLATORS: waiting for user to authenticate
en: Authenticating…
sl: Preverjanje pristnosti …

note: TRANSLATORS: waiting for device to do something
en: Waiting…
sl: Čakanje …

note: TRANSLATORS: current daemon status is unknown TRANSLATORS: we don't know the license of the update TRANSLATORS: unknown release urgency TRANSLATORS: Suffix: the fallback HSI result
en: Unknown
sl: Neznano

note: TRANSLATORS: time remaining for completing firmware flash
en: Less than one minute remaining
sl: Preostalo je manj kot eno minuto

note: TRANSLATORS: more than a minute
en: %.0f minute remaining | %.0f minutes remaining
sl[0]: Preostalih je %.0f minut
sl[1]: Preostala je %.0f minuta
sl[2]: Preostali sta %.0f minuti
sl[3]: Preostale so %.0f minute

note: TRANSLATORS: this is a prefix on the console
en: WARNING
sl: OPOZORILO

note: TRANSLATORS: turn on all debugging
en: Show debugging information for all domains
sl: Pokaži informacije razhroščevanja za vse domene

note: TRANSLATORS: turn on all debugging
en: Do not include timestamp prefix
sl: Ne vključi predpone časovnega žiga

note: TRANSLATORS: turn on all debugging
en: Do not include log domain prefix
sl: Ne vključi predpone domene dnevnika

note: TRANSLATORS: this is for daemon development
en: Show daemon verbose information for a particular domain
sl: Pokaži opisne informacije prikritega procesa za določeno domeno

note: TRANSLATORS: for the --verbose arg
en: Debugging Options
sl: Možnosti razhroščevanja

note: TRANSLATORS: for the --verbose arg
en: Show debugging options
sl: Pokaži možnosti razhroščevanja

note: TRANSLATORS: this is shown in the MOTD
en: %u device has been updated and needs a reboot. | %u devices have been updated and need a reboot.
sl[0]: %u naprav je posodobljenih in potrebujejo ponoven zagon.
sl[1]: %u naprava je posodobljena in potrebuje ponoven zagon.
sl[2]: %u napravi sta posodobljeni in potrebujeta ponoven zagon.
sl[3]: %u naprave so posodobljene in potrebujejo ponoven zagon.

note: TRANSLATORS: this is shown in the MOTD
en: Reboot to complete the update.
sl: Ponovno zaženite, da dokončate posodobitev.

note: TRANSLATORS: this is shown in the MOTD
en: %u device is not the best known configuration. | %u devices are not the best known configuration.
sl[0]: %u naprav niso najboljša znana konfiguracija.
sl[1]: %u naprava ni najboljša znana konfiguracija.
sl[2]: %u napravi nista najboljša znana konfiguracija.
sl[3]: %u naprave niso najboljša znana konfiguracija.

note: TRANSLATORS: this is shown in the MOTD -- %1 is the * command name, e.g. `fwupdmgr sync`
en: Run `%s` to complete this action.
sl: Zaženite »%s«, da dokončate to dejanje.

note: TRANSLATORS: this is shown in the MOTD
en: %u device has a firmware upgrade available. | %u devices have a firmware upgrade available.
sl[0]: %u naprav ima na voljo posodobitev vdelane programske opreme.
sl[1]: %u naprava ima na voljo posodobitev vdelane programske opreme.
sl[2]: %u napravi imata na voljo posodobitev vdelane programske opreme.
sl[3]: %u naprave imajo na voljo posodobitev vdelane programske opreme.

note: TRANSLATORS: this is shown in the MOTD -- %1 is the * command name, e.g. `fwupdmgr get-upgrades`
en: Run `%s` for more information.
sl: Za več informacij zaženite »%s«.

note: TRANSLATORS: exit after we've started up, used for user profiling
en: Exit after a small delay
sl: Končaj po kratki zakasnitvi

note: TRANSLATORS: exit straight away, used for automatic profiling
en: Exit after the engine has loaded
sl: Končaj, ko se programnik naloži

note: TRANSLATORS: program name
en: Firmware Update Daemon
sl: Prikriti proces posodobitve vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: program summary
en: Firmware Update D-Bus Service
sl: Storitev D-Bus posodobitve vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: show the user a warning
en: Your distributor may not have verified any of the firmware updates for compatibility with your system or connected devices.
sl: Vaš distributer morda ni preveril nobene posodobitve vdelane programske opreme za združljivost z vašim sistemom ali priključenimi napravami.

note: TRANSLATORS: show the user a warning
en: Enabling this remote is done at your own risk.
sl: Ta oddaljeni strežnik omogočite na lastno odgovornost.

note: TRANSLATORS: Title: SPI refers to the flash chip in the computer
en: SPI write
sl: Pisanje SPI

note: TRANSLATORS: Title: SPI refers to the flash chip in the computer
en: SPI lock
sl: Zaklepanje SPI

note: TRANSLATORS: Title: SPI refers to the flash chip in the computer
en: SPI BIOS region
sl: Regija SPI BIOS-a

note: TRANSLATORS: Title: SPI refers to the flash chip in the computer
en: SPI BIOS Descriptor
sl: Deskriptor SPI BIOS-a

note: TRANSLATORS: Title: DMA as in https://en.wikipedia.org/wiki/DMA_attack
en: Pre-boot DMA protection
sl: Zaščita DMA pred zagonom

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * verified boot refers to the way the boot process is verified
en: Intel BootGuard verified boot
sl: Preverjen zagon Intel BootGuard

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * ACM means to verify the integrity of Initial Boot Block
en: Intel BootGuard ACM protected
sl: Zaščiteno z Intel BootGuard ACM

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * error policy is what to do on failure
en: Intel BootGuard error policy
sl: Pravilnik o napakah Intel BootGuard

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * OTP = one time programmable
en: Intel BootGuard OTP fuse
sl: Varovalka Intel BootGuard OTP

note: TRANSLATORS: Title: CET = Control-flow Enforcement Technology, * enabled means supported by the processor
en: CET Platform
sl: Platforma CET

note: TRANSLATORS: Title: CET = Control-flow Enforcement Technology, * Utilized by OS means the distribution enabled it
en: CET OS Support
sl: Podpora za operacijski sistem CET

note: TRANSLATORS: Title: Memory contents are encrypted, e.g. Intel TME
en: Encrypted RAM
sl: Šifrirani RAM

note: TRANSLATORS: Title: lockdown is a security mode of the kernel
en: Linux kernel lockdown
sl: Zaklepanje jedra Linuxa

note: TRANSLATORS: Title: if it's tainted or not
en: Linux kernel
sl: Jedro Linuxa

note: TRANSLATORS: Title: swap space or swap partition
en: Linux swap
sl: Izmenjevalni prostor Linux

note: TRANSLATORS: Title: sleep state
en: Suspend-to-ram
sl: Začasna prekinitev v RAM

note: TRANSLATORS: Title: a better sleep state
en: Suspend-to-idle
sl: Začasna prekinitev v mirovanje

note: TRANSLATORS: Title: PK is the 'platform key' for the machine
en: UEFI platform key
sl: Ključ platforme UEFI

note: TRANSLATORS: Title: SB is a way of locking down UEFI
en: UEFI secure boot
sl: Varni zagon vmesnika UEFI

note: TRANSLATORS: Title: Bootservice is when only readable from early-boot
en: UEFI bootservice variables
sl: Spremenljivke zagonske storitve UEFI

note: TRANSLATORS: Title: PCRs (Platform Configuration Registers) shouldn't be empty
en: TPM empty PCRs
sl: Prazni PCR-ji TPM

note: TRANSLATORS: Title: the PCR is rebuilt from the TPM event log
en: TPM PCR0 reconstruction
sl: Rekonstrukcija TPM PCR0

note: TRANSLATORS: Title: %s is ME kind, e.g. CSME/TXT
en: %s manufacturing mode
sl: Način izdelave %s

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine
en: MEI manufacturing mode
sl: Način izdelave MEI

note: TRANSLATORS: Title: %s is ME kind, e.g. CSME/TXT
en: %s override
sl: Preglasitev %s

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine, and the * "override" is the physical PIN that can be driven to * logic high -- luckily it is probably not accessible to * end users on consumer boards
en: MEI override
sl: Preglasitev MEI

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine, and key refer * to the private/public key used to secure loading of firmware
en: MEI key manifest
sl: Manifest ključa MEI

note: TRANSLATORS: Title: %s is ME kind, e.g. CSME/TXT
en: %s version
sl: Različica %s

en: MEI version
sl: Različica MEI

note: TRANSLATORS: Title: if firmware updates are available
en: Firmware updates
sl: Posodobitve vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: Title: if we can verify the firmware checksums
en: Firmware attestation
sl: Atest strojne programske opreme

note: TRANSLATORS: Title: if the fwupd plugins are all present and correct
en: fwupd plugins
sl: Vstavki fwupd

note: TRANSLATORS: Title: Allows debugging of parts using proprietary hardware
en: Platform debugging
sl: Odpravljanje napak na platformi

note: TRANSLATORS: Title: if fwupd supports HSI on this chip
en: Supported CPU
sl: Podprta CPE

note: TRANSLATORS: Title: if firmware enforces rollback protection
en: Processor rollback protection
sl: Zaščita pred povrnitvijo procesorja

note: TRANSLATORS: Title: APU is root of trust
en: Platform secure boot
sl: Varen zagon platforme

note: TRANSLATORS: Title: if hardware enforces control of SPI replays
en: SPI replay protection
sl: Zaščita pred ponovnim predvajanjem SPI

note: TRANSLATORS: Title: if hardware enforces control of SPI writes
en: SPI write protection
sl: Zaščita pred zapisovanjem SPI

note: TRANSLATORS: Title: if firmware verifies the next firmware stage
en: coreboot verified boot
sl: S coreboot preverjen zagonski nalagalnik

note: TRANSLATORS: Title: if the part has been fused
en: Fused platform
sl: Spojena platforma

note: TRANSLATORS: Title: if we are emulating a different host
en: Emulated host
sl: Emulirani gostitelj

note: TRANSLATORS: Title: if firmware enforces rollback protection
en: BIOS rollback protection
sl: Zaščita pred povrnitvijo BIOS-a

note: TRANSLATORS: Title: GDS is where the CPU leaks information
en: Intel GDS mitigation
sl: Blaženje posledic Intel GDS

note: TRANSLATORS: Title: Whether BIOS Firmware updates is enabled
en: BIOS firmware updates
sl: Posodobitve vdelane programske opreme BIOS-a

note: TRANSLATORS: Title: Whether firmware is locked down
en: SMM locked down
sl: SMM (NUS) zaklenjen

note: TRANSLATORS: Title: is UEFI early-boot memory protection turned on
en: UEFI memory protection
sl: Zaščita pomnilnika UEFI

note: TRANSLATORS: Title: is UEFI early-boot memory protection turned on
en: UEFI NX protection
sl: Zaščita UEFI NX

note: TRANSLATORS: Title: is UEFI db up-to-date
en: UEFI db
sl: Db UEFI

note: TRANSLATORS: Title: can a user load malicious CPU microcode patches
en: AMD microcode signature
sl: Mikrokodni podpis AMD

note: TRANSLATORS: Title: firmware refers to the flash chip in the computer
en: Firmware Write Protection
sl: Zaščita pred pisanjem vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: Title: firmware refers to the flash chip in the computer
en: Firmware Write Protection Lock
sl: Zaščitni zaklep pred pisanjem vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: Title: SPI refers to the flash chip in the computer
en: Firmware BIOS Region
sl: Področje BIOS-a vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: Title: firmware refers to the flash chip in the computer
en: Firmware BIOS Descriptor
sl: Opisnik SPI BIOS-a vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: Title: DMA as in https://en.wikipedia.org/wiki/DMA_attack
en: Pre-boot DMA Protection
sl: Zaščita DMA pred zagonom

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * verified boot refers to the way the boot process is verified
en: Intel BootGuard Verified Boot
sl: Preverjeni zagon Intel BootGuard

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * ACM means to verify the integrity of Initial Boot Block
en: Intel BootGuard ACM Protected
sl: Zaščiteno z Intel BootGuard ACM

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * error policy is what to do on failure
en: Intel BootGuard Error Policy
sl: Pravilnik o napakah Intel BootGuard

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel
en: Intel BootGuard Fuse
sl: Varovalka Intel Boot Guard

note: TRANSLATORS: Title: CET = Control-flow Enforcement Technology
en: Control-flow Enforcement Technology
sl: Tehnologija nadzora in nadzora pretoka

note: TRANSLATORS: Title: SMAP = Supervisor Mode Access Prevention
en: Supervisor Mode Access Prevention
sl: Preprečevanje dostopa v načinu nadzornika

note: TRANSLATORS: Title: * https://en.wikipedia.org/wiki/Input%E2%80%93output_memory_management_unit
en: IOMMU Protection
sl: Zaščita IOMMU

note: TRANSLATORS: Title: lockdown is a security mode of the kernel
en: Linux Kernel Lockdown
sl: Zaklepanje jedra Linuxa

note: TRANSLATORS: Title: if it's tainted or not
en: Linux Kernel Verification
sl: Preverjanje jedra Linuxa

note: TRANSLATORS: Title: swap space or swap partition
en: Linux Swap
sl: Izmenjevalni prostor Linux

note: TRANSLATORS: Title: sleep state
en: Suspend To RAM
sl: Začasna prekinitev v pomnilnik RAM

note: TRANSLATORS: Title: a better sleep state
en: Suspend To Idle
sl: Začasna prekinitev v mirovanje

note: TRANSLATORS: Title: PK is the 'platform key' for the machine
en: UEFI Platform Key
sl: Ključ platforme UEFI

note: TRANSLATORS: Title: SB is a way of locking down UEFI
en: UEFI Secure Boot
sl: Varni zagon vmesnika UEFI

note: TRANSLATORS: Title: Bootservice is when only readable from early-boot
en: UEFI Bootservice Variables
sl: Spremenljivke zagonske storitve UEFI

note: TRANSLATORS: Title: PCRs (Platform Configuration Registers) shouldn't be empty
en: TPM Platform Configuration
sl: Konfiguracija platforme TPM

note: TRANSLATORS: Title: the PCR is rebuilt from the TPM event log
en: TPM Reconstruction
sl: Rekonstrukcija TPM

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine
en: Intel Management Engine Manufacturing Mode
sl: Način izdelave mehanizma Intel Management Engine

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine, and the "override" is enabled * with a jumper -- luckily it is probably not accessible to end users on consumer * boards
en: Intel Management Engine Override
sl: Preglasitev mehanizma Intel Management Engine

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine, and key refers * to the private/public key used to secure loading of firmware
en: MEI Key Manifest
sl: Manifest ključa MEI

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine
en: Intel Management Engine Version
sl: Različica orodja Intel Management Engine

note: TRANSLATORS: Title: if firmware updates are available
en: Firmware Updates
sl: Posodobitve vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: Title: if we can verify the firmware checksums
en: Firmware Attestation
sl: Atest strojne programske opreme

note: TRANSLATORS: Title: if the fwupd plugins are all present and correct
en: Firmware Updater Verification
sl: Preverjanje orodja za posodabljanje vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: Title: Allows debugging of parts using proprietary hardware
en: Platform Debugging
sl: Odpravljanje napak na platformi

note: TRANSLATORS: Title: if fwupd supports HSI on this chip
en: Processor Security Checks
sl: Varnostni pregledi procesorja

note: TRANSLATORS: Title: if firmware enforces rollback protection
en: AMD Secure Processor Rollback Protection
sl: Varnostna zaščita pred povrnitvijo procesorja AMD (AMD Secure Processor Rollback Protection)

note: TRANSLATORS: Title: APU is root of trust
en: AMD Platform Secure Boot
sl: Varni zagon platforme AMD

note: TRANSLATORS: Title: if hardware enforces control of SPI replays
en: AMD Firmware Replay Protection
sl: Zaščita pred ponovnim predvajanjem vdelane programske opreme AMD

note: TRANSLATORS: Title: if hardware enforces control of SPI writes
en: AMD Firmware Write Protection
sl: Zaščita pred pisanjem vdelane programske opreme AMD

note: TRANSLATORS: Title: if firmware verifies the next firmware stage
en: coreboot Verified Boot
sl: S coreboot preverjen zagonski nalagalnik

note: TRANSLATORS: Title: if the part has been fused
en: Fused Platform
sl: Spojena platforma

note: TRANSLATORS: Title: if firmware enforces rollback protection
en: BIOS Rollback Protection
sl: Zaščita pred vračanjem BIOS-a

note: TRANSLATORS: Title: GDS is where the CPU leaks information
en: Intel GDS Mitigation
sl: Blaženje posledic Intel GDS

note: TRANSLATORS: Title: Whether BIOS Firmware updates is enabled
en: BIOS Firmware Updates
sl: Posodobitve vdelane programske opreme BIOS-a

note: TRANSLATORS: Title: Whether firmware is locked down
en: System Management Mode
sl: Način upravljanja sistema

note: TRANSLATORS: Title: is UEFI early-boot memory protection turned on
en: UEFI Memory Protection
sl: Zaščita pomnilnika UEFI

note: TRANSLATORS: Title: is UEFI early-boot memory protection turned on
en: UEFI NX Protection
sl: Zaščita UEFI NX

note: TRANSLATORS: Title: can a user load malicious CPU microcode patches
en: AMD Microcode Signature
sl: Mikrokodni podpis AMD

note: TRANSLATORS: longer description
en: Firmware Write Protection protects device firmware memory from being tampered with.
sl: Zaščita pred zapisovanjem vdelane programske opreme ščiti pomnilnik vdelane programske opreme naprave pred nedovoljenimi posegi.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Firmware BIOS Region protects device firmware memory from being tampered with.
sl: Firmware BIOS Region ščiti pomnilnik vdelane programske opreme naprave pred nedovoljenimi posegi.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Firmware BIOS Descriptor protects device firmware memory from being tampered with.
sl: Deskriptor vdelane programske opreme BIOS-a ščiti pomnilnik vdelane programske opreme naprave pred nedovoljenimi posegi.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Pre-boot DMA protection prevents devices from accessing system memory after being connected to the computer.
sl: Zaščita DMA pred zagonom preprečuje napravam dostop do sistemskega pomnilnika, ko so priključene na računalnik.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Intel BootGuard prevents unauthorized device software from operating when the device is started.
sl: Intel BootGuard prepreči delovanje nepooblaščene programske opreme naprave ob zagonu naprave.

en: Intel BootGuard Error Policy ensures the device does not continue to start if its device software has been tampered with.
sl: Pravilnik o napakah Intel BootGuard zagotavlja, da se naprava ne zažene naprej, če je bila spremenjena programska oprema naprave.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Control-Flow Enforcement Technology detects and prevents certain methods for running malicious software on the device.
sl: Tehnologija Control-Flow Enforcement Technology zazna in prepreči določene načine za izvajanje zlonamerne programske opreme v napravi.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Supervisor Mode Access Prevention ensures critical parts of device memory are not accessed by less secure programs.
sl: Preprečitev dostopa do načina nadzornika zagotavlja, da do kritičnih delov pomnilnika naprave ne dostopajo manj varni programi.

en: Encrypted RAM makes it impossible for information that is stored in device memory to be read if the memory chip is removed and accessed.
sl: Šifrirani RAM onemogoča branje informacij, ki so shranjene v pomnilniku naprave, če je pomnilniški čip odstranjen in je dostopano do njega.

note: TRANSLATORS: longer description
en: IOMMU Protection prevents connected devices from accessing unauthorized parts of system memory.
sl: Zaščita IOMMU povezanim napravam preprečuje dostop do nepooblaščenih delov sistemskega pomnilnika.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Linux Kernel Lockdown mode prevents administrator (root) accounts from accessing and changing critical parts of system software.
sl: Način zaklepanja jedra Linuxa skrbniškim (korenskim) računom preprečuje dostop do kritičnih delov sistemske programske opreme in njihovo spreminjanje.

en: Linux Kernel Verification makes sure that critical system software has not been tampered with. Using device drivers which are not provided with the system can prevent this security feature from working correctly.
sl: Preverjanje jedra Linuxa zagotavlja, da kritična sistemska programska oprema ni bila spremenjena. Uporaba gonilnikov naprav, ki niso priloženi sistemu, lahko prepreči pravilno delovanje te varnostne funkcije.

en: Linux Kernel Swap temporarily saves information to disk as you work. If the information is not protected, it could be accessed by someone if they obtained the disk.
sl: Zamenjava jedra Linuxa med delom začasno shrani informacije na disk. Če podatki niso zaščiteni, lahko do njih dostopa nekdo, če je dobil dostop do diska.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Suspend to RAM allows the device to quickly go to sleep in order to save power. While the device has been suspended, its memory could be physically removed and its information accessed.
sl: Prekinitev v RAM omogoča, da naprava hitro preide v stanje pripravljenosti, da prihrani energijo. Ko je bila naprava začasno prekinjena, je bil njen pomnilnik fizično odstranjen in dostop do informacij.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Suspend to Idle allows the device to quickly go to sleep in order to save power. While the device has been suspended, its memory could be physically removed and its information accessed.
sl: Prekinitev v mirovanje omogoča napravi, da hitro preide v stanje mirovanja, da prihrani energijo. Ko je bila naprava začasno prekinjena, je bil njen pomnilnik fizično odstranjen in dostop do informacij.

note: TRANSLATORS: longer description
en: The UEFI Platform Key is used to determine if device software comes from a trusted source.
sl: Ključ platforme UEFI se uporablja za ugotavljanje, ali programska oprema naprave prihaja iz zaupanja vrednega vira.

note: TRANSLATORS: longer description
en: UEFI Secure Boot prevents malicious software from being loaded when the device starts.
sl: Varni zagon UEFI Secure Boot preprečuje nalaganje zlonamerne programske opreme ob zagonu naprave.

note: TRANSLATORS: longer description
en: UEFI boot service variables should not be readable from runtime mode.
sl: Spremenljivke zagonske storitve UEFI ne smejo biti berljive iz načina izvajanja.

note: TRANSLATORS: longer description
en: The TPM (Trusted Platform Module) Platform Configuration is used to check whether the device start process has been modified.
sl: Konfiguracija platforme modula zaupanja TPM (Trusted Platform Module) se uporablja za preverjanje, ali je bil postopek zagona naprave spremenjen.

note: TRANSLATORS: longer description
en: The TPM (Trusted Platform Module) Reconstruction is used to check whether the device start process has been modified.
sl: Rekonstrukcija modula zaupanja TPM (Trusted Platform Module) se uporablja za preverjanje, ali je bil postopek zagona naprave spremenjen.

note: TRANSLATORS: longer description
en: TPM (Trusted Platform Module) is a computer chip that detects when hardware components have been tampered with.
sl: TPM (Trusted Platform Module) je računalniški čip, ki zazna, kdaj so bile spremenjene komponente strojne opreme.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Manufacturing Mode is used when the device is manufactured and security features are not yet enabled.
sl: Način izdelave se uporablja, ko je naprava izdelana, varnostne funkcije pa še niso omogočene.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Intel Management Engine Override disables checks for device software tampering.
sl: Intel Management Engine Override onemogoči preverjanja nedovoljenih posegov v programsko opremo naprave.

note: TRANSLATORS: longer description
en: The Intel Management Engine Key Manifest must be valid so that the device firmware can be trusted by the CPU.
sl: Manifest ključa Intel Management Engine mora biti veljaven, tako da lahko CPE zaupa strojni programski opremi naprave.

note: TRANSLATORS: longer description
en: The Intel Management Engine controls device components and needs to have a recent version to avoid security issues.
sl: Intel Management Engine nadzoruje komponente naprave in mora imeti najnovejšo različico, da se izogne varnostnim težavam.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Device software updates are provided for this device.
sl: Za to napravo so na voljo posodobitve programske opreme naprave.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Firmware Attestation checks device software using a reference copy, to make sure that it has not been changed.
sl: Potrdilo o vdelani programski opremi preveri programsko opremo naprave z referenčno kopijo in se prepriča, da ni bila spremenjena.

en: Firmware Updater Verification checks that software used for updating has not been tampered with.
sl: Preverjanje orodja za posodabljanje vdelane programske opreme preveri, ali programska oprema, uporabljena za posodabljanje, ni bila spremenjena.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Platform Debugging allows device security features to be disabled. This should only be used by hardware manufacturers.
sl: Odpravljanje napak na platformi omogoča onemogočanje varnostnih funkcij naprave. To naj uporabljajo samo proizvajalci strojne opreme.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Each system should have tests to ensure firmware security.
sl: Vsak sistem mora imeti preizkuse za zagotovitev varnosti vdelane programske opreme.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Rollback Protection prevents device software from being downgraded to an older version that has security problems.
sl: Zaščita pred povrnitvijo preprečuje zamenjavo programske opreme naprave s starejšo različico, ki ima varnostne težave.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Platform Secure Boot prevents unsigned software from being loaded when the device starts.
sl: Varni zagon platforme preprečuje, da se ob zagonu naprave naloži nepodpisana programska oprema.

note: TRANSLATORS: longer description
en: coreboot verified boot prevents unsigned firmware from being loaded when the device starts.
sl: S coreboot preverjen zagonski nalagalnik preprečuje nalaganje nepodpisane programske strojne opreme ob zagonu naprave.

note: TRANSLATORS: longer description
en: CPU Microcode must be updated to mitigate against various information-disclosure security issues.
sl: Mikrokodo CPE je treba posodobiti, da se ublažijo različna varnostna vprašanja razkritja informacij.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Enabling firmware updates for the BIOS allows fixing security issues.
sl: Če omogočite posodobitve vdelane programske opreme za BIOS, lahko odpravite varnostne težave.

note: TRANSLATORS: longer description
en: System management mode is used by the firmware to access resident BIOS code and data.
sl: Način upravljanja sistema uporablja programje strojne opreme za dostop do kode in podatkov rezidenčnega BIOS-a.

note: TRANSLATORS: longer description
en: The UEFI system can set up memory attributes at boot which prevent common exploits from running.
sl: Sistem UEFI lahko nastavi atribute pomnilnika ob zagonu, ki preprečujejo pogosta vsiljena izvajanja pred izvršitvijo.

note: TRANSLATORS: longer description
en: The UEFI bootloader compiled with Data Execution Prevention support.
sl: Zagonski nalagalnik UEFI je preveden s podporo DEP (Data Execution Prevention).

note: TRANSLATORS: longer description
en: The UEFI db contains the list of valid certificates that can be used to authorize what EFI binaries are allowed to run.
sl: Zbirka podatkov UEFI vsebuje seznam veljavnih potrdil, ki jih lahko uporabite za overjanje, katere izvršne datoteke EFI je dovoljeno izvajati.

note: TRANSLATORS: longer description
en: HP SureStart is a firmware security feature that protects the BIOS from tampering.
sl: HP SureStart je varnostna funkcionalnost strojne programske opreme, ki ščiti BIOS pred nepooblaščenim spreminjanjem.

note: TRANSLATORS: longer description
en: AMD Microcode Signature verification ensures that CPU microcode is authentic and has not been tampered with.
sl: Preverjanje Mikrokodni podpis AMD zagotavlja, da je mikrokoda CPE avtentična in da je nihče ni spreminjal.

note: TRANSLATORS: %s is a link to a website
en: See %s for more information.
sl: Za več podrobnosti glejte %s.

note: TRANSLATORS: another fwupdtool instance is already running
en: Failed to lock
sl: Zaklepanje je spodletelo

note: TRANSLATORS: this is when a device ctrl+c's a watch TRANSLATORS: this is from ctrl+c
en: Cancelled
sl: Preklicano

note: TRANSLATORS: the user needs to do something, e.g. remove the device
en: Action Required:
sl: Potrebni je ukrepanje:

note: TRANSLATORS: device has been chosen by the daemon for the user
en: Selected device
sl: Izbrana naprava

note: TRANSLATORS: this is to abort the interactive prompt
en: Cancel
sl: Prekliči

note: TRANSLATORS: get interactive prompt
en: Choose device
sl: Izberite napravo

note: TRANSLATORS: message letting the user know no device * upgrade available due to missing on LVFS TRANSLATORS: message letting the user know no * device upgrade available due to missing on LVFS
en: Devices with no available firmware updates:
sl: Naprave brez razpoložljivih posodobitev strojne programske opreme:

note: TRANSLATORS: message letting the user know no device upgrade available TRANSLATORS: message letting the user know no device * upgrade available
en: Devices with the latest available firmware version:
sl: Naprave z najnovejšo različico vdelane programske opreme, ki je na voljo:

en: No updates available for remaining devices
sl: Za preostale naprave ni na voljo nobenih posodobitev

note: TRANSLATORS: nothing attached that can be upgraded
en: No hardware detected with firmware update capability
sl: Zaznana ni nobena strojna oprema z možnostjo posodobitve vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: %1 is a device name
en: Updating %s…
sl: Posodabljanje %s …

note: TRANSLATORS: %1 is a device name
en: Installing on %s…
sl: Nameščanje na %s …

note: TRANSLATORS: %1 is a device name
en: Reading from %s…
sl: Branje iz %s …

note: TRANSLATORS: there is a reason the device can't update TRANSLATORS: there are reasons the device can't update
en: %s is not currently updatable:
sl: %s trenutno ni možno posodobiti:

note: TRANSLATORS: no update can be installed
en: Nothing to do
sl: Nič ni za postoriti

note: TRANSLATORS: message letting the user there is an update * waiting, but there is a reason it cannot be deployed
en: Devices with firmware updates that need user action:
sl: Naprave s posodobitvami strojne programske opreme, ki zahtevajo odziv uporabnika:

note: TRANSLATORS: success message -- a per-system setting value
en: Successfully modified configuration value
sl: Uspešno spremenjena konfiguracijska vrednost

note: TRANSLATORS: success message -- a per-system setting value
en: Successfully reset configuration section
sl: Uspešno ponastavljena konfiguracijska vrednost

note: TRANSLATORS: success message for a per-remote setting change
en: Successfully modified remote
sl: Uspešno spremenjen oddaljeni strežnik

note: TRANSLATORS: success message
en: Successfully cleaned remote
sl: Uspešno počiščen oddaljeni strežnik

note: TRANSLATORS: success message
en: Successfully disabled remote
sl: Uspešno onemogočen oddaljeni strežnik

note: TRANSLATORS: this is now useless
en: Delete the now-unused remote cache files?
sl: Ali želite izbrisati zdaj neuporabljene medpomnilniške datoteke oddaljenega strežnika?

note: TRANSLATORS: success message
en: Successfully enabled remote
sl: Uspešno omogočen oddaljeni strežnik

note: TRANSLATORS: comment explaining result of command
en: Successfully disabled test devices
sl: Uspešno onemogočene preizkusne naprave

note: TRANSLATORS: comment explaining result of command
en: Successfully enabled test devices
sl: Uspešno omogočene preizkusne naprave

note: TRANSLATORS: shown when shutting down to switch to the new version
en: Activating firmware update
sl: Aktiviranje posodobitve vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: this is when a device is hotplugged
en: Device added:
sl: Dodana naprava:

note: TRANSLATORS: this is when a device is hotplugged
en: Device removed:
sl: Odstranjena naprava:

note: TRANSLATORS: this is when a device has been updated
en: Device changed:
sl: Spremenjena naprava:

note: TRANSLATORS: this is when the daemon state changes
en: Changed
sl: Spremenjeno

note: TRANSLATORS: nothing found
en: No firmware IDs found
sl: ID-jev vdelane programske opreme ni bilo mogoče najti

note: TRANSLATORS: nothing found
en: No firmware found
sl: Vdelane programske opreme ni bilo mogoče najti

note: TRANSLATORS: get interactive prompt
en: Choose firmware
sl: Izberite strojno programsko opremo

note: TRANSLATORS: decompressing images from a container firmware
en: Writing file:
sl: Zapisovanje datoteke:

note: TRANSLATORS: error message for a user who ran fwupdmgr
en: Metadata is already up to date
sl: Metapodatki so že posodobljeni

note: TRANSLATORS: error message for a user who ran fwupdmgr * refresh recently -- %1 is '--force'
en: Metadata is up to date; use %s to refresh again.
sl: Metapodatki so posodobljeni; Uporabite %s za ponovno osvežitev.

note: TRANSLATORS: error message for unsupported feature
en: Host Security ID (HSI) is not supported
sl: Varnostni ID gostitelja (HSI) ni podprt

note: TRANSLATORS: this is a string like 'HSI:2-U'
en: Host Security ID:
sl: Varnostni ID gostitelja:

note: TRANSLATORS: Volume has been chosen by the user
en: Selected volume
sl: Izbrani nosilec

note: TRANSLATORS: get interactive prompt
en: Choose volume
sl: Izberite nosilec

note: TRANSLATORS: get interactive prompt, where branch is the * supplier of the firmware, e.g. "non-free" or "free"
en: Choose branch
sl: Izberite vejo

note: TRANSLATORS: Configured a BIOS setting to a value
en: Set BIOS setting '%s' using '%s'.
sl: Nastavite nastavitev BIOS-a »%s« z uporabo možnosti »%s«.

note: TRANSLATOR: This is the error message for * incorrect parameter
en: Invalid arguments, expected an AppStream ID
sl: Neveljavni argumenti, pričakovan je ID AppStream

note: TRANSLATORS: we've fixed a security problem on the machine
en: Fixed successfully
sl: Uspešno popravljeno

note: TRANSLATORS: we've fixed a security problem on the machine
en: Fix reverted successfully
sl: Popravek je bil uspešno povrnjen

note: TRANSLATORS: error message
en: This system doesn't support firmware settings
sl: Ta sistem ne podpira nastavitev vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: error message
en: Unable to find attribute
sl: Atributa ni mogoče najti

note: TRANSLATORS: error message
en: Invalid arguments, expected INDEX NAME TARGET [MOUNTPOINT]
sl: Neveljavni argumenti, pričakovano je INDEKS IME CILJ [TOČKAPRIKLOPA]

note: TRANSLATORS: error message
en: Already exists, and no --force specified
sl: Že obstaja, parameter --force ni naveden

note: TRANSLATORS: error message
en: No volume matched %s
sl: Noben pogon se ne ujema s/z %s

note: TRANSLATORS: error message
en: Invalid arguments, expected base-16 integer
sl: Neveljavni argumenti, pričakovano je celo število base-16

note: TRANSLATORS: error message
en: Invalid arguments, expected INDEX KEY [VALUE]
sl: Neveljavni argumenti, pričakovano je INDEKS KLJUČ [VREDNOST]

note: TRANSLATORS: try to treat the legacy format as a hive
en: The EFI boot entry was not in hive format, falling back
sl: Zagonski vnos za EFI ni v obliki satovja, povrnitev v prejšnje stanje

note: TRANSLATORS: the boot entry was in a legacy format
en: The EFI boot entry is not in hive format, and shim may not be new enough to read it.
sl: Zagonski vnos za EFI ni v obliki satovja, povezovalni element morda ni dovolj nov, da bi ga lahko prebral.

note: TRANSLATORS: ask the user if it's okay to convert, * "it" being the data contained in the EFI boot entry
en: Do you want to convert it now?
sl: Ali ga želite zdaj pretvoriti?

note: TRANSLATORS: error message
en: Invalid arguments, expected GUID
sl: Neveljavni argumenti, pričakovan GUID

note: TRANSLATORS: error message
en: Invalid arguments, expected at least ARCHIVE FIRMWARE METAINFO
sl: Neveljavni argumenti, pričakovani vsaj ARHIV VDELANAPROGRAMSKAOPREMA METAPODATKI

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show client and daemon versions
sl: Pokaži različici odjemalca in prikritega procesa

note: TRANSLATORS: command line option
en: Allow reinstalling existing firmware versions
sl: Dovoli vnovično namestitev obstoječih različic vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: command line option
en: Allow downgrading firmware versions
sl: Dovoli zamenjavo različic vdelane programske opreme s starejšo različico

note: TRANSLATORS: command line option
en: Allow switching firmware branch
sl: Dovoli preklapljanje veje vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: command line option
en: Force the action by relaxing some runtime checks
sl: Vsilite dejanje s sprostitvijo nekaterih preverjanj med izvajanjem

note: TRANSLATORS: command line option
en: Ignore firmware checksum failures
sl: Prezri napake kontrolne vsote vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: command line option
en: Ignore firmware hardware mismatch failures
sl: Prezri napake pri neujemanju strojne opreme

note: TRANSLATORS: command line option
en: Ignore non-critical firmware requirements
sl: Prezri ne kritične zahteve vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not check or prompt for reboot after update
sl: Po posodobitvi ne preverjaj in ne pozivaj k vnovičnemu zagonu

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not search the firmware when parsing
sl: Med razčlenjevanjem ne išči vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not perform device safety checks
sl: Ne izvajaj varnostnih preverjanj naprav

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not prompt for devices
sl: Ne povprašuj po napravah

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show all results
sl: Pokaži vse rezultate

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show devices that are not updatable
sl: Pokaži naprave, ki jih ni mogoče posodobiti

note: TRANSLATORS: command line option
en: Manually enable specific plugins
sl: Ročno omogoči določene vstavke

en: Location of public key directories used for JCat verification
sl: Mesto map javnih ključev, uporabljenih za preverjanje JCat

note: TRANSLATORS: command line option
en: Run the plugin composite prepare routine when using install-blob
sl: Zaženite rutino priprave kompozitnih vstavkov pri uporabi zbirke dvojiških podatkov za namestitev (install-blob)

note: TRANSLATORS: command line option
en: Run the plugin composite cleanup routine when using install-blob
sl: Zaženite rutino čiščenja vstavkov, ko uporabljate zbirko dvojiških podatkov za namestitev

note: TRANSLATORS: command line option
en: Ignore SSL strict checks when downloading files
sl: Prezri stroga preverjanja SSL pri prenosu datotek

note: TRANSLATORS: command line option
en: Filter with a set of device flags using a ~ prefix to exclude, e.g. 'internal,~needs-reboot'
sl: Filtriraj z nizom zastavic naprave s predpono ~, da izključite, npr. "notranji,~potreben-ponovni zagon" oz. 'internal,~needs-reboot'

note: TRANSLATORS: command line option
en: Filter with a set of release flags using a ~ prefix to exclude, e.g. 'trusted-release,~trusted-metadata'
sl: Filtriraj z naborom zastavic za izdajo s predpono ~, da se izključijo npr. »zaupanja-vredna-izdaja,~zaupanja-vredni-metapodatki« oz. 'trusted-release,~trusted-metadata'

note: TRANSLATORS: command line option
en: Filter to specific protocols, e.g. '~org.uefi.capsule' or 'org.nvmexpress'
sl: Filtriranje za specifične protokole, npr. '~org.uefi.capsule' ali 'org.nvmexpress'

note: TRANSLATORS: command line option
en: Answer yes to all questions
sl: Na vsa vprašanja odgovori pritrdilno

note: TRANSLATORS: command line option
en: Output in JSON format (disables all interactive prompts)
sl: Izpis v zapisu JSON (onemogoči vsa vprašanja uporabniku)

en: Prefix for import and output files
sl: Predpona za uvozne in izhodne datoteke

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILE
sl: DATOTEKA

note: TRANSLATORS: command description
en: Dump SMBIOS data from a file
sl: Odloži podatke SMBIOS-a iz datoteke

note: TRANSLATORS: command description
en: Get all enabled plugins registered with the system
sl: Pridobi vse omogočene vstavke, registrirane v sistemu

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets details about a firmware file
sl: Pridobi podrobnosti o datoteki strojne programske opreme

note: TRANSLATORS: command description
en: Show history of firmware updates
sl: Pokaži zgodovino posodobitev strojne programske opreme

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [DEVICE-ID|GUID]
sl: [ID-NAPRAVE|GUID]

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the list of updates for all specified devices, or all devices if unspecified
sl: Pridobi seznam posodobitev za vse navedene naprave ali za vse naprave, če nobena ni izrecno navedena

note: TRANSLATORS: command description
en: Get all devices that support firmware updates
sl: Pridobi vse naprave, ki podpirajo posodobitve vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: command description
en: Get all device flags supported by fwupd
sl: Pridobi vse zastavice naprav, ki jih podpira fwupd

note: TRANSLATORS: command description
en: Watch for hardware changes
sl: Spremljaj spremembe strojne opreme

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME DEVICE-ID [VERSION]
sl: IME-DATOTEKE ID-NAPRAVE [RAZLIČICA]

note: TRANSLATORS: command description
en: Install a raw firmware blob on a device
sl: Namestite neobdelano dvojiško zbirko podatkov vdelane programske opreme v napravo

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILE [DEVICE-ID|GUID]
sl: DATOTEKA [ID-NAPRAVE|GUID]

note: TRANSLATORS: command description
en: Install a specific firmware on a device, all possible devices will also be installed once the CAB matches
sl: Namestite določeno vdelano programsko opremo na napravo, vse možne naprave bodo prav tako nameščene, če se CAB ujema

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: DEVICE-ID|GUID
sl: ID-NAPRAVE|GUID

note: TRANSLATORS: command description
en: Reinstall firmware on a device
sl: Vnovično namesti vdelano programsko opremo na napravo

note: TRANSLATORS: command description
en: Attach to firmware mode
sl: Pripni na način vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: command description
en: Get device report metadata
sl: Pridobi metapodatke poročila o napravi

note: TRANSLATORS: command description
en: Detach to bootloader mode
sl: Odklopi v način zagonskega nalagalnika

note: TRANSLATORS: command description
en: Unbind current driver
sl: Razveži trenutni gonilnik

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: SUBSYSTEM DRIVER [DEVICE-ID|GUID]
sl: PODSISTEM GONILNIK [ID-NAPRAVE|GUID]

note: TRANSLATORS: command description
en: Bind new kernel driver
sl: Poveži novi gonilnik jedra

note: TRANSLATORS: command description
en: Activate pending devices
sl: Aktiviraj čakajoče naprave

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [SMBIOS-FILE|HWIDS-FILE]
sl: [DATOTEKA-SMBIOS|DATOTEKA-HWIDS]

note: TRANSLATORS: command description
en: Return all the hardware IDs for the machine
sl: Vrnite vse ID-je strojne opreme za napravo

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: HWIDS-FILE
sl: DATOTEKA-HWIDS

note: TRANSLATORS: command description
en: Save a file that allows generation of hardware IDs
sl: Shranite datoteko, ki omogoča tvorjenje ID-jev strojne opreme

note: TRANSLATORS: command description
en: Monitor the daemon for events
sl: Spremljaj dogodke prikritega procesa

note: TRANSLATORS: command description
en: Updates all specified devices to latest firmware version, or all devices if unspecified
sl: Posodobi vse navedene naprave na najnovejšo različico vdelane programske opreme ali vse naprave, če niso navedene

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: TEXT
sl: BESEDILO

[ctx: command-description]
note: TRANSLATORS: command description
en: Sign data using the client certificate
sl: Podpiši podatke s potrdilom odjemalca

note: TRANSLATORS: command description
en: Update the stored metadata with current contents
sl: Posodobi shranjene metapodatke s trenutno vsebino

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME CERTIFICATE PRIVATE-KEY
sl: IME-DATOTEKE POTRDILO OSEBNI-KLJUČ

note: TRANSLATORS: command description
en: Sign a firmware with a new key
sl: Podpiši vdelano programsko opremo z novim ključem

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME [DEVICE-ID|GUID]
sl: IME-DATOTEKE [ID-NAPRAVE|GUID]

note: TRANSLATORS: command description
en: Read a firmware blob from a device
sl: Preberi dvojiško zbirko podatkov vdelane programske opreme iz naprave

note: TRANSLATORS: command description
en: Read a firmware from a device
sl: Preberi vdelano programsko opremo iz naprave

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME OFFSET DATA [FIRMWARE-TYPE]
sl: IME-DATOTEKE ODMIK PODATKI [VRSTA-VDELANE-PROGRAMSKE-OPREME]

note: TRANSLATORS: command description
en: Patch a firmware blob at a known offset
sl: Popravi dvojiško zbirko podatkov vdelane programske opreme pri znanem odmiku

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME-SRC FILENAME-DST [FIRMWARE-TYPE-SRC] [FIRMWARE-TYPE-DST]
sl: IMEDATOTEKE-SRC IMEDATOTEKE-DST [FIRMWARE-VRSTA-SRC] [FIRMWARE-VRSTA-DST]

note: TRANSLATORS: command description
en: Convert a firmware file
sl: Pretvori datoteko vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: BUILDER-XML FILENAME-DST
sl: BUILDER-XML IMEDATOTEKE-DST

note: TRANSLATORS: command description
en: Build a firmware file
sl: Ustvari datoteko vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME [FIRMWARE-TYPE]
sl: IME-DATOTEKE [VRSTA-VDELANE-PROGRAMSKE-OPREME]

note: TRANSLATORS: command description
en: Parse and show details about a firmware file
sl: Razčleni in prikaži podrobnosti o datoteki vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: command description
en: Export a firmware file structure to XML
sl: Izvozi strukturo datoteke vdelane programske opreme v XML

note: TRANSLATORS: command description
en: Extract a firmware blob to images
sl: Izvlecite zbirko podatkov vdelane programske opreme v slike

note: TRANSLATORS: command description
en: List the available firmware types
sl: Izpiše seznam razpoložljivih vrst vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: command description
en: List the available firmware GTypes
sl: Izpiše seznam razpoložljive vdelane programske opreme GTypes

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the configured remotes
sl: Pridobi nastavljene oddaljene strežnike

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [FILE FILE_SIG REMOTE-ID]
sl: [DATOTEKA PODP_DATOTEKE ID-ODDALJENEGA]

note: TRANSLATORS: command description
en: Refresh metadata from remote server
sl: Osveži metapodatke iz oddaljenega strežnika

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [FWUPD-VERSION]
sl: [FWUPD-RAZLIČICA]

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the host security attributes
sl: Pridobi varnostne atribute gostitelja

note: TRANSLATORS: command description
en: Adds devices to watch for future emulation
sl: Doda naprave za spremljanje prihodnje emulacije

note: TRANSLATORS: command description
en: Removes devices to watch for future emulation
sl: Odstrani naprave za spremljanje prihodnje emulacije

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: EMULATION-FILE [ARCHIVE-FILE]
sl: DATOTEKA-EMULACIJE [ARHIVSKA-DATOTEKA]

note: TRANSLATORS: command description
en: Mounts the ESP
sl: Priklopi ESP

note: TRANSLATORS: command description
en: Unmounts the ESP
sl: Odklopi ESP

note: TRANSLATORS: command description
en: Lists files on the ESP
sl: Izpiše datoteke v ESP

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [DEVICE-ID|GUID] [BRANCH]
sl: [ID-NAPRAVE|GUID] [VEJA]

note: TRANSLATORS: command description
en: Switch the firmware branch on the device
sl: Preklopite vejo vdelane programske opreme na napravi

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: DEVICE-ID
sl: ID-NAPRAVE

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the results from the last update
sl: Pridobi rezultate zadnje posodobitve

note: TRANSLATORS: command description
en: Erase all firmware update history
sl: Izbriši vso zgodovino posodobitev vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [SETTING1] [SETTING2]…
sl: [NASTAVITEV1] [NASTAVITEV2]…

note: TRANSLATORS: command description
en: Retrieve BIOS settings.  If no arguments are passed all settings are returned
sl: Pridobi nastavitve BIOS-a.  Če argumenti niso posredovani, so vrnjene vse nastavitve

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: SETTING VALUE
sl: NASTAVITEV VREDNOST

note: TRANSLATORS: command description
en: Set a BIOS setting
sl: Določite nastavitev BIOS-a

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: ARCHIVE FIRMWARE METAINFO [FIRMWARE] [METAINFO] [JCATFILE]
sl: ARHIV VDELANA-PROG-OPREMA METAPODATKI [VDELANA-PROG-OPREMA] [METAPODATKI] [DATOTEKAJCAT]

note: TRANSLATORS: command description
en: Build a cabinet archive from a firmware blob and XML metadata
sl: Ustvari arhiv vsebnika iz zbirke dvojiških podatkov in metapodatkov XML vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: command description
en: List EFI variables with a specific GUID
sl: Izpiši seznam spremenljivk EFI z določenim GUID-om

note: TRANSLATORS: command description
en: List EFI boot parameters
sl: Izpiši seznam parametrov zagona EFI

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: INDEX
sl: INDEKS

note: TRANSLATORS: command description
en: Set the EFI boot next
sl: Nadalje nastavite zagon EFI

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: INDEX1,INDEX2
sl: INDEKS1,INDEKS2

note: TRANSLATORS: command description
en: Set the EFI boot order
sl: Nastavite zaporedje zagona EFI

note: TRANSLATORS: command description
en: Delete an EFI boot entry
sl: Izbriše zagonski vnos za EFI

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: INDEX NAME TARGET [MOUNTPOINT]
sl: INDEKS IME CILJ [TOČKAPRIKLOPA]

note: TRANSLATORS: command description
en: Create an EFI boot entry
sl: Ustvari zagonski vnos za EFI

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: INDEX KEY [VALUE]
sl: INDEKS KLJUČ [VREDNOST]

note: TRANSLATORS: command description
en: Set or remove an EFI boot hive entry
sl: Nastavite ali odstranite zagonski vnos satovja za EFI

note: TRANSLATORS: command description
en: List EFI boot files
sl: Izpiši seznam datotek zagona EFI

note: TRANSLATORS: command description
en: Fix a specific host security attribute
sl: Popravi določen varnostni atribut gostitelja

note: TRANSLATORS: command description
en: Undo the host security attribute fix
sl: Razveljavi popravek varnostnega atributa gostitelja

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [DEVICE]
sl: [NAPRAVA]

note: TRANSLATORS: command description
en: Run the post-reboot cleanup action
sl: Zaženi dejanje čiščenja po ponovnem zagonu

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [SECTION] KEY VALUE
sl: [RAZDELEK] KLJUČ VREDNOST

note: TRANSLATORS: sets something in the daemon configuration file
en: Modifies a daemon configuration value
sl: Spremeni konfiguracijsko vrednost prikritega procesa

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: SECTION
sl: RAZDELEK

note: TRANSLATORS: sets something in the daemon configuration file
en: Resets a daemon configuration section
sl: Ponastavi razdelek prilagoditev prikritega procesa

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: REMOTE-ID KEY VALUE
sl: ID-ODDALJENI KLJUČ VREDNOST

note: TRANSLATORS: command description
en: Modifies a given remote
sl: Spremeni dani oddaljeni strežnik

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: REMOTE-ID
sl: ID-ODDALJENEGA

note: TRANSLATORS: command description
en: Cleans a given remote
sl: Počisti dani oddaljeni strežnik

note: TRANSLATORS: command description
en: Enables a given remote
sl: Omogoči dani oddaljeni strežnik

note: TRANSLATORS: command description
en: Disables a given remote
sl: Onemogoči dani oddaljeni strežnik

note: TRANSLATORS: command description
en: Enables virtual testing devices
sl: Omogoči navidezne preizkusne naprave

note: TRANSLATORS: command description
en: Disables virtual testing devices
sl: Onemogoči navidezne preizkusne naprave

note: TRANSLATORS: command description
en: Get all known version formats
sl: Pridobi vse znane oblike različic

note: TRANSLATORS: command description
en: Compares two versions for equality
sl: Primerja dve različici, če sta enaki

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: WORD
sl: BESEDA

note: TRANSLATORS: command description
en: Finds firmware releases from the metadata
sl: Poišče izdaje strojne programske opreme iz metapodatkov

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: KIND FILENAME
sl: VRSTA IMEDATOTEKE

note: TRANSLATORS: command description
en: Calculates a CRC of a file
sl: Izračuna CRC datoteke

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: CRC FILENAME
sl: CRC IMEDATOTEKE

note: TRANSLATORS: command description
en: Finds an algorithm that matches the file CRC
sl: Najde algoritem, ki se ujema s CRC datoteke

note: TRANSLATORS: command description
en: Parse the system PCR eventlog
sl: Razčleni sistemski zapisnik dogodkov PCR

note: TRANSLATORS: command description
en: Show information about a JCat file
sl: Pokaži podatke o datoteki JCat

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME ID ALIAS_ID
sl: IMEDATOTEKE ID VZDEVEK_ID

note: TRANSLATORS: command description
en: Add an alias for a specific JCat item
sl: Dodajte vzdevek za določen element JCat

note: TRANSLATORS: command description
en: Remove an alias for a specific JCat item
sl: Odstranite vzdevek za določen element JCat

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME [KIND]
sl: IMEDATOTEKE [VRSTA]

note: TRANSLATORS: command description
en: Exports all embedded signatures to files
sl: Izvozi vse vdelane podpise v datoteke

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME DATA DETACHED_KEY
sl: IMEDATOTEKE PODATKI LOČENI_KLJUČ

note: TRANSLATORS: command description
en: Import an existing signature to a JCat file
sl: Uvozi obstoječi podpis v datoteko JCat

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME SOURCE [KIND[:VARIANT]] [TARGET]
sl: IMEDATOTEKE VIR [VRSTA[:RAZLIČICA]] [CILJ]

note: TRANSLATORS: command description
en: Add a self-signed signature to a JCat file
sl: Dodajte samo-podpisani podpis v datoteko JCat

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME SOURCE CERT PRIVKEY [KIND[:VARIANT]] [TARGET]
sl: IMEDATOTEKE VIR POTRD ZASKLJUČ [VRSTA[:RAZLIČICA]] [CILJ]

note: TRANSLATORS: command description
en: Add a signature to a JCat file
sl: Dodajte podpis v datoteko JCat

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME [SOURCE]
sl: IMEDATOTEK [VIR]

note: TRANSLATORS: command description
en: Verify a signature from a JCat file
sl: Preverite podpis iz datoteke JCat

note: TRANSLATORS: CLI description
en: This tool allows an administrator to use the fwupd plugins without being installed on the host system.
sl: To orodje skrbniku omogoča uporabo vstavkov fwupd, ne da bi bili nameščeni v gostiteljskem sistemu.

note: TRANSLATORS: program name
en: Firmware Utility
sl: Pripomoček za vdelano programsko opremo

note: TRANSLATORS: try to help
en: Ignoring SSL strict checks, to do this automatically in the future export DISABLE_SSL_STRICT in your environment
sl: Ignoriranje strogih preverjanj SSL, da to storite samodejno v prihodnjih izvoznih DISABLE_SSL_STRICT v svojem okolju

note: TRANSLATORS: the user didn't read the man page, %1 is '--filter' TRANSLATORS: the user didn't read the man page, * %1 is '--filter-release' TRANSLATORS: the user didn't read the man page, %1 is '--filter-protocol'
en: Failed to parse flags for %s
sl: Zastavic za %s ni bilo mogoče razčleniti

note: TRANSLATORS: explain how to get help, %1 is * 'fwupdtool --help' TRANSLATORS: explain how to get help, * where $1 is something like 'fwupdmgr --help'
en: Use %s for help
sl: Uporabite %s za pomoč

note: TRANSLATORS: %1 is a device name
en: Downgrading %s…
sl: Povrnitev na starejšo različico %s …

note: TRANSLATORS: a list of failed updates
en: Devices that were not updated correctly:
sl: Naprave, ki niso bile pravilno posodobljene:

note: TRANSLATORS: a list of successful updates
en: Devices that have been updated successfully:
sl: Naprave, ki so bile uspešno posodobljene:

note: TRANSLATORS: explain why we want to upload
en: Uploading firmware reports helps hardware vendors to quickly identify failing and successful updates on real devices.
sl: Nalaganje poročil o vdelani programski opremi pomaga prodajalcem strojne opreme, da hitro prepoznajo neuspešne in uspešne posodobitve v resničnih napravah.

note: TRANSLATORS: ask the user to upload
en: Review and upload report now?
sl: Želite pregledati in naložiti poročilo zdaj?

note: TRANSLATORS: metadata is downloaded
en: Requires internet connection
sl: Zahteva internetno povezavo

note: TRANSLATORS: offer to disable this nag
en: Do you want to disable this feature for future updates?
sl: Ali želite onemogočiti to funkcijo za prihodnje posodobitve?

note: TRANSLATORS: offer to stop asking the question
en: Do you want to upload reports automatically for future updates?
sl: Ali želite samodejno naložiti poročila za prihodnje posodobitve?

note: TRANSLATORS: no rebooting needed
en: No reboot is necessary
sl: Ponoven zagon ni potreben

note: TRANSLATORS: success message
en: Successfully installed firmware
sl: Uspešno nameščena vdelana programska oprema

note: TRANSLATORS: this is for the device tests
en: Did not find any devices with matching GUIDs
sl: Ni najdenih naprav z ujemajočimi se GUID-ji

note: TRANSLATORS: this is for the device tests
en: OK!
sl: V redu!

note: TRANSLATORS: the inhibit ID is a short string like dbus-123456
en: Inhibit ID is %s.
sl: ID preprečitve je %s.

note: TRANSLATORS: we can auto-uninhibit after a timeout
en: Automatically uninhibiting in %ums…
sl: Samodejno sproščanje sistema čez %u ms …

note: TRANSLATORS: CTRL^C [holding control, and then pressing C] will exit the program
en: Use CTRL^C to cancel.
sl: Za preklic uporabite CTRL^C.

note: TRANSLATORS: this CLI tool is now preventing system updates
en: System Update Inhibited
sl: Posodobitev sistema je preprečena

note: TRANSLATORS: the device is already connected
en: Device already exists
sl: Naprava že obstaja

note: TRANSLATORS: the device showed up in time
en: Successfully waited %.0fms for device
sl: Uspešno čakanje %.0fms za napravo

note: TRANSLATORS: device tests can be specific to a CPU type
en: %u test was skipped | %u tests were skipped
sl[0]: %u preizkusov je preskočenih
sl[1]: %u preizkus je preskočen
sl[2]: %u preizkusa sta preskočena
sl[3]: %u preizkusi so preskočeni

note: show the user the entire data blob
en: Target
sl: Cilj

en: Payload
sl: Obremenitev

en: Signature
sl: Podpis

en: Proceed with upload?
sl: Ali želite nadaljevati z nalaganjem na strežnik?

note: TRANSLATORS: the server sent the user a small message
en: Update failure is a known issue, visit this URL for more information:
sl: Napaka pri posodobitvi je znana težava, za več informacij obiščite ta URL:

note: TRANSLATORS: success message -- where the user has uploaded * success and/or failure reports to the remote server
en: Successfully uploaded %u report | Successfully uploaded %u reports
sl[0]: Uspešno naloženih %u poročil
sl[1]: Uspešno naloženo %u poročilo
sl[2]: Uspešno naloženi %u poročili
sl[3]: Uspešno naložena %u poročila

note: TRANSLATORS: key for a offline report filename
en: Saved report
sl: Shranjeno poročilo

note: TRANSLATORS: %1 is a device name, e.g. "ThinkPad Universal * ThunderBolt 4 Dock" and %2 is "fwupdmgr activate"
en: %s is pending activation; use %s to complete the update.
sl: %s čaka na aktivacijo; uporabite %s za dokončanje posodobitve.

note: TRANSLATORS: success message when user refreshes device checksums
en: Successfully updated device checksums
sl: Uspešno posodobljene kontrolne vsote naprave

note: TRANSLATORS: explain why no metadata available
en: No remotes are currently enabled so no metadata is available.
sl: Oddaljeni strežniki trenutno niso omogočeni, zato metapodatki niso na voljo.

note: TRANSLATORS: explain why no metadata available
en: Metadata can be obtained from the Linux Vendor Firmware Service.
sl: Metapodatke je mogoče pridobiti iz storitve vdelane programske opreme ponudnika Linuxa (Linux Vendor Firmware Service).

note: TRANSLATORS: Turn on the remote
en: Enable this remote?
sl: Želite omogočiti ta oddaljeni strežnik?

en: Updating
sl: Posodabljanje

note: TRANSLATORS: success message -- where 'metadata' is information * about available firmware on the remote server
en: Successfully downloaded new metadata:
sl: Uspešno preneseni novi metapodatki:

note: TRANSLATORS: no devices that can be upgraded with new firmware
en: No devices are updatable
sl: Nobene naprave ni mogoče posodobiti

note: TRANSLATORS: how many devices could be updated in theory if we had the firmware locally
en: %u device is updatable | %u devices are updatable
sl[0]: %u naprav je možno posodobiti
sl[1]: %u napravo je možno posodobiti
sl[2]: %u napravi je možno posodobiti
sl[3]: %u naprave je možno posodobiti

note: TRANSLATORS: how many devices have published updates on something like the LVFS
en: %u device is supported in the enabled remotes (an update has been published) | %u devices are supported in the enabled remotes (an update has been published)
sl[0]: %u naprav je podprtih v omogočenih oddaljenih (posodobitev je že objavljena)
sl[1]: %u naprava je podprta v omogočenih oddaljenih (posodobitev je že objavljena)
sl[2]: %u napravi sta podprti v omogočenih oddaljenih (posodobitev je že objavljena)
sl[3]: %u naprave so podprte v omogočenih oddaljenih (posodobitev je že objavljena)

note: TRANSLATORS: success message -- the user can do this by-hand too
en: Successfully refreshed metadata manually
sl: Ročno uspešno osveženi metapodatki

note: TRANSLATORS: no repositories to download from
en: No releases available
sl: Izdaje niso na voljo

note: TRANSLATORS: no repositories to download from
en: No matching releases for search token
sl: Ni zadetkov med izdajami za dani žeton

note: TRANSLATORS: get interactive prompt
en: Choose release
sl: Izberite izdajo

note: TRANSLATORS: success message when user verified device checksums
en: Successfully verified device checksums
sl: Uspešno preverjene kontrolne vsote naprave

note: TRANSLATORS: the metadata is very out of date; %u is a number > 1
en: Firmware metadata has not been updated for %u day and may not be up to date. | Firmware metadata has not been updated for %u days and may not be up to date.
sl[0]: Metapodatki vdelane programske oprem niso bili posodobljeni %u dan in morda niso aktualni.
sl[1]: Metapodatki vdelane programske oprem niso bili posodobljeni %u dni in morda niso aktualni.
sl[2]: Metapodatki vdelane programske oprem niso bili posodobljeni %u dni in morda niso aktualni.
sl[3]: Metapodatki vdelane programske oprem niso bili posodobljeni %u dni in morda niso aktualni.

note: TRANSLATORS: ask if we can update metadata
en: Update now?
sl: Želite posodobiti zdaj?

note: TRANSLATORS: this is an error string
en: No updatable devices
sl: Ni naprav, ki jih je mogoče posodobiti

note: TRANSLATORS: this is an error string
en: No updates available
sl: Posodobitve niso na voljo

note: TRANSLATORS: no repositories to download from
en: No remotes available
sl: Oddaljeni strežniki niso na voljo

note: TRANSLATORS: BKC is the industry name for the best known configuration and is a set * of firmware that works together
en: Your system is set up to the BKC of %s.
sl: Vaš sistem je nastavljen na BKC %s.

note: TRANSLATORS: %1 is the current device version number, and %2 is the command name, e.g. `fwupdmgr sync`
en: This device will be reverted back to %s when the %s command is performed.
sl: Ta naprava bo povrnjena nazaj na %s, ko bo izveden ukaz %s.

note: TRANSLATORS: the best known configuration is a set of software that we know works * well together. In the OEM and ODM industries it is often called a BKC
en: Deviate from the best known configuration?
sl: Odstopate od najbolj znane konfiguracije?

note: TRANSLATORS: prompt to apply the update
en: Perform operation?
sl: Želite izvesti opravilo?

note: TRANSLATORS: ask if we can update the metadata
en: Do you want to refresh this remote now?
sl: Ali želite zdaj osvežiti ta oddaljeni strežnik?

note: TRANSLATORS: success message
en: Successfully enabled and refreshed remote
sl: Uspešno omogočen in osvežen oddaljeni strežnik

note: TRANSLATORS: message letting the user know no device downgrade available * %1 is the device name
en: No downgrades for %s
sl: Ni povrnitev na starejšo različico za %s

note: TRANSLATORS: shown when shutting down to switch to the new version
en: Activating firmware update for
sl: Aktiviranje posodobitve vdelane programske opreme za

note: TRANSLATORS: success message -- where activation is making the new * firmware take effect, usually after updating offline
en: Successfully activated all devices
sl: Uspešno aktivirane vse naprave

note: TRANSLATORS: approved firmware has been checked by * the domain administrator
en: There is no approved firmware.
sl: Ni odobrene vdelane programske opreme.

note: TRANSLATORS: approved firmware has been checked by * the domain administrator
en: Approved firmware: | Approved firmware:
sl[0]: Odobrena strojna programska oprema:
sl[1]: Odobrena strojna programska oprema:
sl[2]: Odobrena strojna programska oprema:
sl[3]: Odobrena strojna programska oprema:

note: TRANSLATORS: changes only take effect on restart
en: Restart the daemon to make the change effective?
sl: Želite znova zagnati prikriti proces, da bo sprememba uveljavljena?

note: TRANSLATORS: success message -- a per-system setting value
en: Successfully reset configuration values
sl: Uspešno ponastavljene konfiguracijske vrednosti

note: TRANSLATORS: ask the user to share, %s is something * like: "Linux Vendor Firmware Service"
en: Upload these anonymous results to the %s to help other users?
sl: Želite naložiti te anonimne rezultate na %s, da pomagate drugim uporabnikom?

note: TRANSLATORS: success, so say thank you to the user
en: Host Security ID attributes uploaded successfully, thanks!
sl: Atributi varnostnega ID-ja gostitelja so bili uspešno naloženi, hvala!

note: TRANSLATORS: can we JFDI?
en: Automatically upload every time?
sl: Želite vsakič samodejno naložiti?

note: TRANSLATORS: title prefix for the BIOS settings dialog
en: Configuration Change Suggested
sl: Predlagana sprememba konfiguracije

note: TRANSLATORS: the %1 is a BIOS setting name. * %2 and %3 are the values, e.g. "True" or "Windows10"
en: This tool can change the BIOS setting '%s' from '%s' to '%s' automatically, but it will only be active after restarting the computer.
sl: To orodje lahko samodejno spremeni nastavitev BIOS-a »%s« iz »%s« v »%s«, vendar bo aktivna šele po ponovnem zagonu računalnika.

note: TRANSLATORS: the user has to manually recover; we can't do it
en: You should ensure you are comfortable restoring the setting from the system firmware setup, as this change may cause the system to not boot into Linux or cause other system instability.
sl: Prepričajte se, da želite obnoviti nastavitev iz nastavitve vdelane programske opreme sistema, saj lahko ta sprememba povzroči, da se sistem ne zažene v Linux ali povzroči drugo nestabilnost sistema.

note: TRANSLATORS: the %1 is a kernel command line key=value
en: This tool can change the kernel argument from '%s' to '%s', but it will only be active after restarting the computer.
sl: To orodje lahko spremeni argument jedra iz »%s« v »%s«, vendar bo aktiven šele po vnovičnem zagonu računalnika.

note: TRANSLATORS: the %1 is a kernel command line key=value
en: This tool can add a kernel argument of '%s', but it will only be active after restarting the computer.
sl: To orodje lahko doda argument jedra »%s«, vendar bo aktiven šele po vnovičnem zagonu računalnika.

note: TRANSLATORS: the user has to manually recover; we can't do it
en: You should ensure you are comfortable restoring the setting from a recovery or installation disk, as this change may cause the system to not boot into Linux or cause other system instability.
sl: Prepričajte se, da želite obnoviti nastavitev z obnovitvenega ali namestitvenega diska, saj lahko ta sprememba povzroči, da se sistem ne zažene v Linux ali povzroči drugo nestabilnost sistema.

note: TRANSLATORS: error message
en: Unable to connect to service
sl: Povezave s storitvijo ni možno vzpostaviti

note: TRANSLATORS: error message
en: Unsupported daemon version %s, client version is %s
sl: Nepodprta različica prikritega procesa %s, različica odjemalca je %s

note: TRANSLATORS: explain why we want to upload
en: Uploading a device list allows the %s team to know what hardware exists, and allows us to put pressure on vendors that do not upload firmware updates for their hardware.
sl: Nalaganje seznama naprav omogoča ekipi %s, da so seznanjeni, kakšna strojna oprema obstaja, ter da pritiskamo na tiste proizvajalce, ki ne nalagajo posodobitev vdelane programske opreme za svojo strojno opremo.

note: TRANSLATORS: ask the user to upload
en: Upload data now?
sl: Želite zdaj naložiti podatke?

note: TRANSLATORS: success, so say thank you to the user
en: Device list uploaded successfully, thanks!
sl: Seznam naprav je uspešno naložen, hvala!

note: TRANSLATORS: remote refers to a website distributing fw, %1 is a name e.g. 'lvfs'
en: Enter your email address for remote '%s'
sl: Vnesite svoj e-naslov za oddaljeni strežnik "%s"

note: TRANSLATORS: token refers to a password thing; %1 is a URL
en: To get a new token please go to %s and click 'Generate Token'
sl: Za pridobitev novega žetona pojdite na %s in kliknite "Tvori žeton"

note: TRANSLATORS: remote refers to a website distributing fw, %1 is a name e.g. 'lvfs'
en: Enter your token for remote '%s'
sl: Vnesite svoj žeton za oddaljeni strežnik "%s"

note: TRANSLATORS: we've gained access to a new firmware remote
en: Remote enabled and refreshed successfully
sl: Oddaljeni strežnik je omogočen in uspešno osvežen

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the download retries for transient errors
sl: Nastavite število ponovnih poskusov za občasne napake

note: TRANSLATORS: command line option
en: Only install onto emulated devices
sl: Namesti samo na emulirane naprave

note: TRANSLATORS: command line option
en: Sign the uploaded data with the client certificate
sl: Podpiši naložene podatke s potrdilom odjemalca

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not check for unreported history
sl: Ne preverjaj, ali je na voljo neprijavljena zgodovina

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not check for old metadata
sl: Ne preverjaj, ali so na voljo stari metapodatki

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not check if download remotes should be enabled
sl: Ne preverjaj, ali naj bodo omogočeni oddaljeni strežniki za prenos

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not write to the history database
sl: Ne piši v zbirko podatkov zgodovine

note: TRANSLATORS: command line option
en: Only use peer-to-peer networking when downloading files
sl: Omrežje vrstnikov uporabljaj samo pri prenosu datotek

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not prompt to fix security issues
sl: Ne pozivaj k odpravljanju varnostnih težav

note: TRANSLATORS: command line option
en: Don't prompt for authentication (less details may be shown)
sl: Ne pozivaj k preverjanju pristnosti (morda bo prikazanih manj podrobnosti)

note: TRANSLATORS: command description
en: Check if any devices are pending a reboot to complete update
sl: Preveri, če katera od naprav čaka na ponoven zagon za zaključek posodobitve

note: TRANSLATORS: command description
en: Share firmware history with the developers
sl: Deli zgodovino vdelane programske opreme z razvijalci

note: TRANSLATORS: command description
en: Export firmware history for manual upload
sl: Izvozi zgodovino vdelane programske opreme za ročni prenos

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [DEVICE-ID|GUID] [VERSION]
sl: [ID-NAPRAVE|GUID] [RAZLIČICA]

note: TRANSLATORS: command description
en: Install a specific firmware file on all devices that match
sl: Namesti določeno datoteko vdelane programske opreme v vse naprave, ki se ujemajo

note: TRANSLATORS: command description
en: Install a firmware file in cabinet format on this hardware
sl: Na to strojno opremo namesti datoteko vdelane programske opreme v obliki paketa

note: TRANSLATORS: command description
en: Checks cryptographic hash matches firmware
sl: Preverja, da se kriptografska kontrolna vsota ujema z vdelano programsko opremo

note: TRANSLATORS: command description
en: Unlocks the device for firmware access
sl: Odklene napravo za dostop do vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: command description
en: Clears the results from the last update
sl: Počisti rezultate zadnje posodobitve

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the releases for a device
sl: Pridobi izdaje za napravo

note: TRANSLATORS: command description
en: Downgrades the firmware on a device
sl: Zamenja vdelano programsko opremo naprave s starejšo različico

note: TRANSLATORS: command description
en: Update the stored cryptographic hash with current ROM contents
sl: Posodobite shranjeno kriptografsko kontrolno vsoto s trenutno vsebino ROM-a

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [REMOTE-ID] [USERNAME] [TOKEN]
sl: [ODDALJENI-ID] [UPORABIME] [ŽETON]

note: TRANSLATORS: command description
en: Enable an authenticated remote
sl: Omogočite overjeni oddaljeni strežnik

note: TRANSLATORS: command description
en: Activate devices
sl: Aktiviraj naprave

note: TRANSLATORS: firmware approved by the admin
en: Gets the list of approved firmware
sl: Pridobi seznam odobrene vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME|CHECKSUM1[,CHECKSUM2][,CHECKSUM3]
sl: IMEDATOTEKE|KONTR-VSOTA1[,KONTR-VSOTA2][,KONTR-VSOTA3]

note: TRANSLATORS: command description
en: Reinstall current firmware on the device
sl: V napravo znova namestite trenutno vdelano programsko opremo

note: TRANSLATORS: command description
en: Sync firmware versions to the chosen configuration
sl: Sinhronizirajte različice vdelane programske opreme z izbrano konfiguracijo

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: LOCATION
sl: MESTO

note: TRANSLATORS: command description
en: Download a file
sl: Prejmite datoteko

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [FILENAME1] [FILENAME2]
sl: [IMEDATOTEKE1] [IMEDATOTEKE2]

note: TRANSLATORS: command description
en: Test a device using a JSON manifest
sl: Preskusite napravo z manifestom JSON

note: TRANSLATORS: command description
en: Emulate a device using a JSON manifest
sl: Posnemajte napravo z manifestom JSON

note: TRANSLATORS: command description
en: Inhibit the system to prevent upgrades
sl: Nastavite sistem, da prepreči nadgradnje

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: INHIBIT-ID
sl: ID-PREPREČI

note: TRANSLATORS: command description
en: Uninhibit the system to allow upgrades
sl: Nastavite sistem, da omogoči nadgradnje

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: GUID|DEVICE-ID
sl: GUID|ID-NAPRAVE

note: TRANSLATORS: command description
en: Wait for a device to appear
sl: Počakajte, da se naprava prikaže

note: TRANSLATORS: command description
en: Asks the daemon to quit
sl: Naroči prikritemu procesu, naj neha delovati

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [SETTING1] [SETTING2] [--no-authenticate]
sl: [NASTAVITEV1] [NASTAVITEV2] [--no-authenticate]

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: SETTING1 VALUE1 [SETTING2] [VALUE2]
sl: NASTAVITEV1 VREDNOST1 [NASTAVITEV2] [VREDNOST2]

note: TRANSLATORS: command description
en: Sets one or more BIOS settings
sl: Nastavi eno ali več nastavitev BIOS-a

note: TRANSLATORS: command description
en: Upload the list of updatable devices to a remote server
sl: Naloži seznam posodobljivih naprav na oddaljeni strežnik

note: TRANSLATORS: CLI description
en: This tool allows an administrator to query and control the fwupd daemon, allowing them to perform actions such as installing or downgrading firmware.
sl: To orodje omogoča skrbniku, da poizveduje in nadzoruje demona fwupd, kar mu omogoča izvajanje dejanj, kot je namestitev ali zamenjava vdelane programske opreme.

note: TRANSLATORS: try to help
en: The system clock has not been set correctly and downloading files may fail.
sl: Sistemska ura ni bila pravilno nastavljena in prenos datotek morda ne bo uspel.

note: TRANSLATORS: error message for Windows
en: Failed to connect to Windows service, please ensure it's running.
sl: Povezave s storitvijo Windows ni možno vzpostaviti, prepričajte se, da se izvaja.

note: TRANSLATORS: could not contact the fwupd service over D-Bus
en: Failed to connect to daemon
sl: Povezave s prikritim procesom ni bilo mogoče vzpostaviti

note: TRANSLATORS: the user is SOL for support...
en: The daemon has loaded 3rd party code and is no longer supported by the upstream developers!
sl: Prikriti proces je naložil kodo tretje strani in razvijalci novih različic je ne podpirajo več!

note: TRANSLATORS: a feature is something like "can show an image"
en: Failed to set front-end features
sl: Nastavljanje funkcij pročelja ni uspelo

note: TRANSLATORS: The BIOS setting can only be changed to fixed values
en: Enumeration
sl: Številčenje

note: TRANSLATORS: The BIOS setting only accepts integers in a fixed range
en: Integer
sl: integer

note: TRANSLATORS: The BIOS setting accepts strings
en: String
sl: Niz znakov

note: TRANSLATORS: type of BIOS setting
en: Setting type
sl: Vrsta nastavitve

note: TRANSLATORS: tell a user how to get information
en: Run without '%s' to see
sl: Izvedite brez '%s' za ogled

note: TRANSLATORS: current value of a BIOS setting
en: Current Value
sl: Trenutna vrednost

note: TRANSLATORS: description of BIOS setting TRANSLATORS: multiline description of device
en: Description
sl: Opis

note: TRANSLATORS: item is TRUE
en: True
sl: prav

note: TRANSLATORS: item is FALSE
en: False
sl: napak

note: TRANSLATORS: BIOS setting is read only
en: Read Only
sl: Samo za branje

note: TRANSLATORS: Lowest valid integer for BIOS setting
en: Minimum value
sl: Najmanjša vrednost

note: TRANSLATORS: Highest valid integer for BIOS setting
en: Maximum value
sl: N_ajvečja vrednost

note: TRANSLATORS: Scalar increment for integer BIOS setting
en: Scalar Increment
sl: Skalarni prirastek

note: TRANSLATORS: Shortest valid string for BIOS setting
en: Minimum length
sl: Najmanjša dolžina

note: TRANSLATORS: Longest valid string for BIOS setting
en: Maximum length
sl: Največja dolžina

note: TRANSLATORS: Possible values for a bios setting
en: Possible Values
sl: Možne vrednosti

note: TRANSLATORS: error message
en: Invalid arguments
sl: Neveljavni argumenti

note: TRANSLATORS: the vendor did not upload this
en: This firmware is provided by LVFS community members and is not provided (or supported) by the original hardware vendor.
sl: To vdelano programsko opremo zagotavljajo člani skupnosti LVFS in je ne zagotavlja (ali podpira) prvotni prodajalec strojne opreme.

note: TRANSLATORS: if it breaks, you get to keep both pieces
en: Installing this update may also void any device warranty.
sl: Namestitev te posodobitve lahko razveljavi tudi garancijo naprave.

note: TRANSLATORS: naughty vendor
en: The vendor did not supply any release notes.
sl: Proizvajalec ni predložil opomb ob izdaji.

note: TRANSLATORS: message letting the user know an downgrade is available * %1 is the device name and %2 and %3 are version strings
en: Downgrade %s from %s to %s?
sl: Želite povrniti %s s %s na starejšo %s?

note: TRANSLATORS: message letting the user know an upgrade is available * %1 is the device name and %2 and %3 are version strings
en: Upgrade %s from %s to %s?
sl: Želite nadgraditi %s s %s na %s?

note: TRANSLATORS: message letting the user know an upgrade is available * %1 is the device name and %2 is a version string
en: Reinstall %s to %s?
sl: Želite ponovno namestiti %s na %s?

note: TRANSLATORS: warn the user before updating, %1 is a device name
en: %s and all connected devices may not be usable while updating.
sl: %s in vse povezane naprave med posodabljanjem morda ne bodo uporabne.

note: TRANSLATORS: warn the user before * updating, %1 is a device name
en: %s must remain connected for the duration of the update to avoid damage.
sl: %s mora ostati povezana ves čas trajanja posodobitve, da se prepreči škoda.

note: TRANSLATORS: warn the user before updating, %1 is a machine * name
en: %s must remain plugged into a power source for the duration of the update to avoid damage.
sl: %s mora ostati priključen na vir napajanja ves čas trajanja posodobitve, da se prepreči škoda.

note: TRANSLATORS: explain why
en: An update requires the system to shutdown to complete.
sl: Posodobitev zahteva zaustavitev sistema, da bo dokončana.

note: TRANSLATORS: shutdown to apply the update
en: Shutdown now?
sl: Želite zaustaviti zdaj?

note: TRANSLATORS: explain why we want to reboot
en: An update requires a reboot to complete.
sl: Posodobitev zahteva vnovični zagon, da bo dokončana.

note: TRANSLATORS: reboot to apply the update
en: Restart now?
sl: Želite ponovno zagnati zdaj?

note: TRANSLATORS: this is a command alias, e.g. 'get-devices'
en: Alias to %s
sl: Vzdevek za %s

note: TRANSLATORS: error message
en: Command not found
sl: Ukaz ni mogoče najti

note: TRANSLATORS: this is the default branch name when unset
en: default
sl: privzeto

note: TRANSLATORS: a specific part of hardware, * the first %s is the device name, e.g. 'Unifying Receiver`
en: %s Device Update
sl: Posodobitev naprave %s

note: TRANSLATORS: a specific part of hardware, * the first %s is the device name, e.g. 'Secure Boot`
en: %s Configuration Update
sl: Posodobitev nastavitev %s

note: TRANSLATORS: the entire system, e.g. all internal devices, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s System Update
sl: Posodobitev sistema %s

note: TRANSLATORS: the EC is typically the keyboard controller chip, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Embedded Controller Update
sl: Posodobitev vgrajenega krmilnika %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, the Intel AMT thing, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s ME Update
sl: Posodobitev ME %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine (with Intel AMT), * where the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Corporate ME Update
sl: Posodobitev poslovnega upravljalnika %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, where * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Consumer ME Update
sl: Posodobitev uporabniškega upravljalnika %s

note: TRANSLATORS: the controller is a device that has other devices * plugged into it, for example ThunderBolt, FireWire or USB, * the first %s is the device name, e.g. 'Intel ThunderBolt`
en: %s Controller Update
sl: Posodobitev krmilnika %s

note: TRANSLATORS: the Thunderbolt controller is a device that * has other high speed Thunderbolt devices plugged into it; * the first %s is the system name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Thunderbolt Controller Update
sl: Posodobitev krmilnika Thunderbolt %s

note: TRANSLATORS: the CPU microcode is firmware loaded onto the CPU * at system boot-up
en: %s CPU Microcode Update
sl: Posodobitev mikrokode CPE %s

note: TRANSLATORS: battery refers to the system power source
en: %s Battery Update
sl: Posodobitev baterije %s

note: TRANSLATORS: camera can refer to the laptop internal * camera in the bezel or external USB webcam
en: %s Camera Update
sl: Posodobitev kamere %s

note: TRANSLATORS: TPM refers to a Trusted Platform Module
en: %s TPM Update
sl: Posodobitev modula okolja TPM %s

note: TRANSLATORS: TouchPad refers to a flat input device
en: %s Touchpad Update
sl: Posodobitev sledilne ploščice %s

note: TRANSLATORS: Mouse refers to a handheld input device
en: %s Mouse Update
sl: Posodobitev miške %s

note: TRANSLATORS: Keyboard refers to an input device for typing
en: %s Keyboard Update
sl: Posodobitev tipkovnice %s

note: TRANSLATORS: Storage Controller is typically a RAID or SAS adapter
en: %s Storage Controller Update
sl: Posodobitev krmilnika shrambe %s

note: TRANSLATORS: Network Interface refers to the physical * PCI card, not the logical wired connection
en: %s Network Interface Update
sl: Posodobitev omrežnega vmesnika %s

note: TRANSLATORS: Video Display refers to the laptop internal display or * external monitor
en: %s Display Update
sl: Posodobitev zaslona %s

note: TRANSLATORS: BMC refers to baseboard management controller which * is the device that updates all the other firmware on the system
en: %s BMC Update
sl: Posodobitev BMC %s

note: TRANSLATORS: Receiver refers to a radio device, e.g. a tiny Bluetooth * device that stays in the USB port so the wireless peripheral works
en: %s USB Receiver Update
sl: Posodobitev sprejemnika USB %s

note: TRANSLATORS: drive refers to a storage device, e.g. SATA disk
en: %s Drive Update
sl: Posodobitev pogona %s

note: TRANSLATORS: flash refers to solid state storage, e.g. UFS or eMMC
en: %s Flash Drive Update
sl: Posodobitev bliskovnega pogona %s

note: TRANSLATORS: SSD refers to a Solid State Drive, e.g. non-rotating * SATA or NVMe disk
en: %s SSD Update
sl: Posodobitev SSD %s

note: TRANSLATORS: GPU refers to a Graphics Processing Unit, e.g. * the "video card"
en: %s GPU Update
sl: Posodobitev GPE %s

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator hardware laptops are * cradled in, or lowered onto
en: %s Dock Update
sl: Posodobitev priklopne postaje %s

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator device connected * by plugging in a USB cable -- which may or may not also provide power
en: %s USB Dock Update
sl: Posodobitev priklopne postaje USB %s

note: TRANSLATORS: a device that can read your fingerprint pattern
en: %s Fingerprint Reader Update
sl: Posodobitev bralnika prstnih odtisov %s

note: TRANSLATORS: a large pressure-sensitive drawing area typically used * by artists and digital artists
en: %s Graphics Tablet Update
sl: Posodobitev grafične tablice %s

note: TRANSLATORS: an input device used by gamers, e.g. a joystick
en: %s Input Controller Update
sl: Posodobitev vhodnega krmilnika %s

note: TRANSLATORS: two miniature speakers attached to your ears
en: %s Headphones Update
sl: Posodobitev slušalk %s

note: TRANSLATORS: headphones with an integrated microphone
en: %s Headset Update
sl: Posodobitev slušalk z mikrofonom %s

note: TRANSLATORS: a display that can detect touch input from a user
en: %s Touchscreen Update
sl: Posodobitev zaslona na dotik %s

note: TRANSLATORS: this is the fallback where we don't know if the release * is updating the system, the device, or a device class, or something else -- * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Update
sl: Posodobitev %s

note: TRANSLATORS: duration in seconds
en: %u second | %u seconds
sl[0]: %u s
sl[1]: %u s
sl[2]: %u s
sl[3]: %u s

note: TRANSLATORS: duration in minutes
en: %u minute | %u minutes
sl[0]: %u minut
sl[1]: %u minuta
sl[2]: %u minuti
sl[3]: %u minute

note: TRANSLATORS: duration in minutes
en: %u hour | %u hours
sl[0]: %u ur
sl[1]: %u ura
sl[2]: %u uri
sl[3]: %u ure

note: TRANSLATORS: duration in days!
en: %u day | %u days
sl[0]: %u dni
sl[1]: %u dan
sl[2]: %u dneva
sl[3]: %u dnevi

note: TRANSLATORS: Device cannot be removed easily
en: Internal device
sl: Notranja naprava

note: TRANSLATORS: Device is updatable in this or any other mode
en: Updatable
sl: Posodobljivo

note: TRANSLATORS: Must be plugged into an outlet
en: System requires external power source
sl: Sistem zahteva zunanji vir napajanja

note: TRANSLATORS: Is locked and can be unlocked
en: Device is locked
sl: Naprava je zaklenjena

note: TRANSLATORS: Is found in current metadata
en: Supported on remote server
sl: Podprto na oddaljenem strežniku

note: TRANSLATORS: Requires a bootloader mode to be manually enabled by the user
en: Requires a bootloader
sl: Zahteva zagonski nalagalnik

note: TRANSLATORS: Requires a reboot to apply firmware or to reload hardware
en: Needs a reboot after installation
sl: Po namestitvi je potreben ponovni zagon

note: TRANSLATORS: Requires system shutdown to apply firmware
en: Needs shutdown after installation
sl: Po namestitvi je potrebna zaustavitev

note: TRANSLATORS: Has been reported to a metadata server
en: Reported to remote server
sl: Prijavljeno oddaljenemu strežniku

note: TRANSLATORS: User has been notified
en: User has been notified
sl: Uporabnik je bil obveščen

note: TRANSLATORS: Is currently in bootloader mode
en: Is in bootloader mode
sl: Je v načinu zagonskega nalagalnika

note: TRANSLATORS: the hardware is waiting to be replugged
en: Hardware is waiting to be replugged
sl: Strojna oprema čaka na ponovno priključitev

note: TRANSLATORS: Device update needs to be separately activated
en: Device update needs activation
sl: Posodobitev naprave je treba aktivirati

note: TRANSLATORS: Device will not return after update completes
en: Device will not re-appear after update completes
sl: Naprava se po dokončanju posodobitve ne bo več prikazala

note: TRANSLATORS: Device supports some form of checksum verification
en: Cryptographic hash verification is available
sl: Na voljo je preverjanje kriptografske kontrolne vsote

note: TRANSLATORS: Device supports a safety mechanism for flashing
en: Device stages updates
sl: Naprava ima več stopenj posodobitve

note: TRANSLATORS: Device supports a safety mechanism for flashing
en: Device can recover flash failures
sl: Naprava lahko obnovi napake bliskovnega pisanja

note: TRANSLATORS: Device remains usable during update
en: Device is usable for the duration of the update
sl: Naprava je uporabna ves čas trajanja posodobitve

note: TRANSLATORS: a version check is required for all firmware
en: Device firmware is required to have a version check
sl: Vdelana programska oprema naprave mora imeti preverjanje različice

note: TRANSLATORS: the device cannot update from A->C and has to go A->B->C
en: Device is required to install all provided releases
sl: Naprava je potrebna za namestitev vseh priloženih izdaj

note: TRANSLATORS: there is more than one supplier of the firmware
en: Device supports switching to a different branch of firmware
sl: Naprava podpira preklop na drugo vejo vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: save the old firmware to disk before installing the new one
en: Device will backup firmware before installing
sl: Naprava bo pred namestitvijo varnostno kopirala vdelano programsko opremo

note: TRANSLATORS: on some systems certain devices have to have matching versions, * e.g. the EFI driver for a given network card cannot be different
en: All devices of the same type will be updated at the same time
sl: Vse naprave iste vrste bodo posodobljene hkrati

note: TRANSLATORS: some devices can only be updated to a new semver and cannot * be downgraded or reinstalled with the existing version
en: Only version upgrades are allowed
sl: Dovoljene so samo nadgradnje različic

note: TRANSLATORS: currently unreachable, perhaps because it is in a lower power state * or is out of wireless range
en: Device is unreachable
sl: Naprava je nedosegljiva

note: TRANSLATORS: we might ask the user the recovery key when next booting Windows
en: Full disk encryption secrets may be invalidated when updating
sl: Skrivnosti polnega šifriranja diska se lahko pri posodabljanju razveljavijo

note: TRANSLATORS: the vendor is no longer supporting the device
en: End of life
sl: Konec življenjske dobe

note: TRANSLATORS: firmware is verified on-device the payload using strong crypto
en: Signed Payload
sl: Podpisani tovor

note: TRANSLATORS: firmware payload is unsigned and it is possible to modify it
en: Unsigned Payload
sl: Nepodpisani tovor

note: TRANSLATORS: this device is not actually real
en: Emulated
sl: Emulirani

note: TRANSLATORS: we're saving all USB events for emulation
en: Tagged for emulation
sl: Označeno za emulacijo

note: TRANSLATORS: stay on one firmware version unless the new version is explicitly * specified
en: Installing a specific release is explicitly required
sl: Namestitev določene izdaje je izrecno zahtevana

note: TRANSLATORS: we can save all device enumeration events for emulation
en: Can tag for emulation
sl: Lahko označite za emulacijo

note: TRANSLATORS: ask the user to do a simple task which should be translated
en: Message
sl: Sporočila

note: TRANSLATORS: show the user a generic image that can be themed
en: Image
sl: Slika

note: TRANSLATORS: ask the user a question, and it will not be translated
en: Message (custom)
sl: Sporočilo (po meri)

note: TRANSLATORS: show the user a random image from the internet
en: Image (custom)
sl: Slika (po meri)

note: TRANSLATORS: the update state of the specific device
en: Pending
sl: V čakanju

note: TRANSLATORS: the update state of the specific device
en: Success
sl: Uspešno zaključeno

note: TRANSLATORS: the update state of the specific device
en: Failed
sl: Napaka

note: TRANSLATORS: the update state of the specific device
en: Transient failure
sl: Začasen neuspeh

note: TRANSLATORS: the update state of the specific device
en: Needs reboot
sl: Potreben je ponovni zagon

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low
sl: Napolnjenost sistemske baterije je prenizka

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low (%u%%, requires %u%%)
sl: Napolnjenost sistemske baterije je prenizka (%u %%, potrebnih je %u %%)

note: TRANSLATORS: for example, a Bluetooth mouse that is in powersave mode
en: Device is unreachable, or out of wireless range
sl: Naprava je nedosegljiva ali je zunaj brezžičnega območja

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low
sl: Napetost baterije naprave je prenizka

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low (%u%%, requires %u%%)
sl: Napolnjenost baterije naprave je prenizka (%u %%, zahtevano je vsaj %u %%)

note: TRANSLATORS: usually this is when we're waiting for a reboot
en: Device is waiting for the update to be applied
sl: Naprava je pripravljena za uveljavitev posodobitve

note: TRANSLATORS: as in, wired mains power for a laptop
en: Device requires AC power to be connected
sl: Naprava mora biti priključena na električno omrežje

note: TRANSLATORS: lid means "laptop top cover"
en: Device cannot be updated while the lid is closed
sl: Naprave ni mogoče posodobiti, ko je pokrov zaprt

note: TRANSLATORS: emulated means we are pretending to be a different model
en: Device is emulated
sl: Naprava je emulirana

note: TRANSLATORS: The device cannot be updated due to missing vendor's license.
en: Device requires a software license to update
sl: Naprava za posodobitev potrebuje licenco programske opreme

note: TRANSLATORS: an application is preventing system updates
en: All devices are prevented from update by system inhibit
sl: Sistem preprečuje posodobitev vsem napravam

note: TRANSLATORS: another application is updating the device already
en: An update is in progress
sl: Posodobitev je v teku

note: TRANSLATORS: device cannot be interrupted, for instance taking a phone call
en: Device is in use
sl: Naprava je v uporabi

note: TRANSLATORS: device does not have a display connected
en: Device requires a display to be plugged in
sl: Naprava zahteva, da je zaslon priključen

note: TRANSLATORS: we have two ways of communicating with the device, so we hide one
en: Device is lower priority than an equivalent device
sl: Naprava ima nižjo prednost kot ekvivalentna naprava

note: TRANSLATORS: firmware is signed with insecure key
en: System has been signed with an insecure key
sl: Sistem je podpisan s ključem, ki ni varen

note: TRANSLATORS: firmware is locked from the BIOS
en: Device firmware has been locked
sl: Strojna programska oprema naprave je zaklenjena

note: TRANSLATORS: Name of hardware
en: Unknown Device
sl: Neznana naprava

note: TRANSLATORS: ID for hardware, typically a SHA1 sum
en: Device ID
sl: Določilo ID naprave

note: TRANSLATORS: one line summary of device
en: Summary
sl: Povzetek

note: TRANSLATORS: version number of previous firmware
en: Previous version
sl: Prejšnja različica

note: TRANSLATORS: version number of current firmware
en: Current version
sl: Trenutna različica

note: TRANSLATORS: smallest version number installable on device
en: Minimum Version
sl: Najmanjša različica

note: TRANSLATORS: largest version number installable on device
en: Maximum Version
sl: Najvišja različica

note: TRANSLATORS: firmware version of bootloader
en: Bootloader Version
sl: Različica zagonskega nalagalnika

note: TRANSLATORS: manufacturer of hardware
en: Vendor
sl: Ponudnik

note: TRANSLATORS: the stream of firmware, e.g. nonfree
en: Release Branch
sl: Veja izdaje

note: TRANSLATORS: length of time the update takes to apply
en: Install Duration
sl: Trajanje namestitve

note: TRANSLATORS: serial number of hardware
en: Serial Number
sl: Serijska številka

note: TRANSLATORS: hardware state, e.g. "pending"
en: Update State
sl: Posodobi stanje

note: TRANSLATORS: first percentage is current value, 2nd percentage is the * lowest limit the firmware update is allowed for the update to happen
en: %u%% (threshold %u%%)
sl: %u %% (prag %u%%)

note: TRANSLATORS: refers to the battery inside the peripheral device
en: Battery
sl: Baterija

note: TRANSLATORS: error message from last update attempt
en: Update Error
sl: Napaka pri posodobitvi

note: TRANSLATORS: reasons the device is not updatable
en: Problems
sl: Težave

note: TRANSLATORS: the original time/date the device was modified
en: Last modified
sl: Nazadnje spremenjeno

note: TRANSLATORS: global ID common to all similar hardware
en: GUID | GUIDs
sl[0]: GUID-ji
sl[1]: GUID
sl[2]: GUID-ja
sl[3]: GUID-ji

note: TRANSLATORS: description of device ability
en: Device Flags
sl: Zastavice naprave

note: TRANSLATORS: description of the device requests
en: Device Requests
sl: Zahteve naprave

note: TRANSLATORS: issue fixed with the release, e.g. CVE
en: Issue | Issues
sl[0]: Težave
sl[1]: Težava
sl[2]: Težavi
sl[3]: Težave

note: TRANSLATORS: Plugin is active only if hardware is found
en: Enabled if hardware matches
sl: Omogočeno, če se strojna oprema ujema

note: TRANSLATORS: Plugin is active and in use
en: Ready
sl: Pripravljeno

note: TRANSLATORS: Plugin is inactive and not used TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Disabled
sl: Onemogočeno

note: TRANSLATORS: not required for this system
en: Required hardware was not found
sl: Zahtevane strojne opreme ni bilo mogoče najti

note: TRANSLATORS: system is not booted in UEFI mode
en: UEFI firmware can not be updated in legacy BIOS mode
sl: Vdelane programske opreme UEFI ni mogoče posodobiti v zastarelem načinu BIOS-a

note: TRANSLATORS: capsule updates are an optional BIOS feature
en: UEFI capsule updates not available or enabled in firmware setup
sl: Posodobitve kapsul UEFI niso na voljo ali omogočene pri nastavitvi vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: user needs to run a command, %1 is 'fwupdmgr unlock'
en: Firmware updates disabled; run '%s' to enable
sl: Posodobitve vdelane programske opreme so onemogočene; zaženite »%s«, da jih omogočite

note: TRANSLATORS: user needs to run a command
en: Authentication details are required
sl: Zahtevane so podrobnosti preverjanja pristnosti

note: TRANSLATORS: no peeking
en: Configuration is only readable by the system administrator
sl: Konfiguracijo lahko prebere le skrbnik sistema

note: TRANSLATORS: the plugin was created from a .so object, and was not built-in
en: Loaded from an external module
sl: Naloženo iz zunanjega modula

note: TRANSLATORS: check various UEFI and ACPI tables are unchanged after the update
en: Will measure elements of system integrity around an update
sl: Izmeri elemente integritete sistema okoli posodobitve

note: TRANSLATORS: the user is using Gentoo/Arch and has screwed something up
en: Required efivarfs filesystem was not found
sl: Zahtevanega datotečnega sistema efivarfs ni bilo mogoče najti

note: TRANSLATORS: partition refers to something on disk, again, hey Arch users
en: UEFI ESP partition not detected or configured
sl: Razdelek UEFI ESP ni zaznan ali konfiguriran

note: TRANSLATORS: partition refers to something on disk, again, hey Arch users
en: UEFI ESP partition may not be set up correctly
sl: Razdelek UEFI ESP morda ni pravilno nastavljen

note: TRANSLATORS: Failed to open plugin, hey Arch users
en: Plugin dependencies missing
sl: Manjkajo odvisnosti vstavkov

note: TRANSLATORS: The kernel does not support this plugin
en: Running kernel is too old
sl: Izvajalno jedro je prestaro

note: TRANSLATORS: The plugin is only for testing
en: Plugin is only for testing
sl: Vstavek je namenjen le preizkušanju

note: TRANSLATORS: The plugin enumeration might change the device current mode
en: Plugin enumeration may change device state
sl: Oštevilčenje vstavka lahko spremeni stanje naprave

note: TRANSLATORS: description of plugin state, e.g. disabled
en: Flags
sl: Zastavice

note: TRANSLATORS: a non-free software license
en: Proprietary
sl: Lastniško

note: TRANSLATORS: the release urgency
en: Low
sl: Nizko

note: TRANSLATORS: the release urgency
en: Medium
sl: Srednje

note: TRANSLATORS: the release urgency
en: High
sl: Visoko

note: TRANSLATORS: the release urgency
en: Critical
sl: Kritično

note: TRANSLATORS: We verified the payload against the server
en: Trusted payload
sl: Zaupanja vreden tovor

note: TRANSLATORS: We verified the metadata against the server
en: Trusted metadata
sl: Zaupanja vredni metapodatki

note: TRANSLATORS: version is newer
en: Is upgrade
sl: Je nadgradnja

note: TRANSLATORS: version is older
en: Is downgrade
sl: Je povrnitev na starejšo različico

note: TRANSLATORS: version cannot be installed due to policy
en: Blocked version
sl: Blokirana različica

note: TRANSLATORS: version cannot be installed due to policy
en: Not approved
sl: Ni odobreno

note: TRANSLATORS: is not the main firmware stream
en: Alternate branch
sl: Nadomestna veja

note: TRANSLATORS: is not supported by the vendor
en: Community supported
sl: Podprto s strani skupnosti

note: TRANSLATORS: someone we trust has tested this
en: Tested by trusted vendor
sl: Preizkušeno s strani zaupanja vrednega proizvajalca

note: TRANSLATORS: the %s is a vendor name, e.g. Lenovo
en: Tested by %s
sl: Preizkušeno s strani %s

note: TRANSLATORS: when the release was tested
en: Tested
sl: Preizkušeno

note: TRANSLATORS: the OS the release was tested on
en: Distribution
sl: Distribucija

note: TRANSLATORS: the firmware old version
en: Old version
sl: Stara različica

note: TRANSLATORS: the fwupd version the release was tested on
en: Version[fwupd]
sl: Različica[fwupd]

note: TRANSLATORS: version number of new firmware
en: New version
sl: Nova različica

note: TRANSLATORS: the server the file is coming from TRANSLATORS: remote identifier, e.g. lvfs-testing
en: Remote ID
sl: ID oddaljenega strežnika

note: TRANSLATORS: the exact component on the server
en: Release ID
sl: ID izdaje

note: TRANSLATORS: the stream of firmware, e.g. nonfree
en: Branch
sl: Veja

note: TRANSLATORS: one line variant of release (e.g. 'China')
en: Variant
sl: Različica

note: TRANSLATORS: e.g. GPLv2+, Proprietary etc
en: License
sl: Dovoljenje

note: TRANSLATORS: file size of the download
en: Size
sl: Velikost

note: TRANSLATORS: when the update was built
en: Created
sl: Ustvarjeno

note: TRANSLATORS: how important the release is
en: Urgency
sl: Nujnost

note: TRANSLATORS: more details about the update link
en: Details
sl: Podrobnosti

note: TRANSLATORS: source (as in code) link
en: Source
sl: Vir

note: TRANSLATORS: length of time the update takes to apply
en: Duration
sl: Trajanje

note: TRANSLATORS: helpful messages for the update
en: Update Message
sl: Posodobi sporočilo

note: TRANSLATORS: helpful image for the update
en: Update Image
sl: Posodobi sliko

note: TRANSLATORS: release attributes
en: Release Flags
sl: Zastavice izdaje

note: TRANSLATORS: release tag set for release, e.g. lenovo-2021q3
en: Tag | Tags
sl[0]: Oznake
sl[1]: Oznaka
sl[2]: Oznaki
sl[3]: Oznake

note: TRANSLATORS: hash to that exact firmware archive TRANSLATORS: remote checksum
en: Checksum
sl: Kontrolna vsota

note: TRANSLATORS: remote type, e.g. remote or local
en: Type
sl: Vrsta

note: TRANSLATORS: if we can get metadata from peer-to-peer clients
en: P2P Metadata
sl: Metapodatki P2P

note: TRANSLATORS: if we can get metadata from peer-to-peer clients
en: P2P Firmware
sl: Vdelana programska oprema P2P

note: TRANSLATORS: the age of the metadata
en: Age
sl: Starost

note: TRANSLATORS: how often we should refresh the metadata
en: Refresh Interval
sl: Interval osveževanja

note: TRANSLATORS: the numeric priority
en: Priority
sl: Prednost

note: TRANSLATORS: a username or password is required
en: Requires Auth
sl: Zahteva overjanje

note: TRANSLATORS: remote filename base
en: Username
sl: Uporabniško ime

note: TRANSLATORS: the account token, a bit like a password
en: Token
sl: Žeton

note: TRANSLATORS: filename of the local file
en: Filename
sl: Ime datoteke

note: TRANSLATORS: filename of the local file
en: Filename Signature
sl: Podpis imena datoteke

note: TRANSLATORS: full path of the remote.conf file
en: Filename Source
sl: Vir imena datoteke

note: TRANSLATORS: remote URI
en: Metadata URI
sl: URI metapodatkov

note: TRANSLATORS: remote URI
en: Metadata Signature
sl: Podpis metapodatkov

note: TRANSLATORS: remote URI
en: Firmware Base URI
sl: Osnovni URI vdelane programske opreme

note: TRANSLATORS: URI to send success/failure reports
en: Report URI
sl: URI poročila

note: TRANSLATORS: Boolean value to automatically send reports
en: Automatic Reporting
sl: Samodejno poročanje

note: TRANSLATORS: warning message shown after update has been scheduled
en: The update will continue when the device USB cable has been unplugged and then re-inserted.
sl: Posodobitev se bo nadaljevala, ko bo kabel naprave USB izključen in nato znova vstavljen.

note: TRANSLATORS: warning message shown after update has been scheduled
en: The update will continue when the device USB cable has been unplugged.
sl: Posodobitev se bo nadaljevala, ko bo kabel naprave USB izključen.

note: TRANSLATORS: warning message shown after update has been scheduled
en: The update will continue when the device USB cable has been re-inserted.
sl: Posodobitev se bo nadaljevala, ko bo kabel naprave USB znova vstavljen.

note: TRANSLATORS: warning message
en: Press unlock on the device to continue the update process.
sl: Na napravi pritisnite odklepanje, da nadaljujete postopek posodabljanja.

note: TRANSLATORS: warning message shown after update has been scheduled
en: Do not turn off your computer or remove the AC adaptor while the update is in progress.
sl: Med posodabljanjem ne izklapljajte računalnika in ne odstranjujte napajalnika.

note: TRANSLATORS: message shown after device has been marked for emulation
en: Unplug and replug the device to continue the update process.
sl: Odklopite napravo in jo znova priključite, da nadaljujete postopek posodabljanja.

note: TRANSLATORS: warning message
en: The update will continue when the device power cable has been removed and re-inserted.
sl: Posodobitev se bo nadaljevala, ko bo napajalni kabel naprave odstranjen in znova vstavljen.

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Valid
sl: Veljavno

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Invalid
sl: Neveljavno

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Locked
sl: Zaklenjen

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Unlocked
sl: Odklenjeno

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Encrypted
sl: Šifrirano

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Unencrypted
sl: Nešifrirano

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Tainted
sl: V nevarnosti

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Untainted
sl: Neomadeževano

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Found
sl: Najdeno

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Not found
sl: Predmeta ni mogoče najti

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Supported
sl: Podprto

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Not supported
sl: Ni podprto

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: OK
sl: V redu

note: TRANSLATORS: this is shown as a suffix for obsoleted tests
en: (obsoleted)
sl: (zastarelo)

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: IOMMU device protection enabled
sl: Omogočena je zaščita naprav IOMMU

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: IOMMU device protection disabled
sl: Zaščita naprav IOMMU je onemogočena

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Kernel is no longer tainted
sl: Jedro ni več okuženo

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Kernel is tainted
sl: Jedro je okuženo

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Kernel lockdown disabled
sl: Zaklepanje jedra je onemogočeno

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Kernel lockdown enabled
sl: Omogočeno zaklepanje jedra

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Pre-boot DMA protection is disabled
sl: Zaščita DMA pred zagonom je onemogočena

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Pre-boot DMA protection is enabled
sl: Zaščita DMA pred zagonom je omogočena

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Secure Boot disabled
sl: Varni zagon je onemogočen

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Secure Boot enabled
sl: Varni zagon je omogočen

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: All TPM PCRs are valid
sl: Vsi PCR-ji TPM so veljavni

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: A TPM PCR is now an invalid value
sl: PCR TPM je zdaj neveljavna vrednost

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: All TPM PCRs are now valid
sl: Vsi PCR-ji TPM so zdaj veljavni

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: TPM PCR0 reconstruction is invalid
sl: Rekonstrukcija TPM PCR0 ni veljavna

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: TPM PCR0 reconstruction is now valid
sl: Rekonstrukcija TPM PCR0 je zdaj veljavna

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: UEFI memory protection is now locked
sl: Zaščita pomnilnika UEFI je zdaj zaklenjena

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: UEFI memory protection is now unlocked
sl: Zaščita pomnilnika UEFI je zdaj odklenjena

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: UEFI NX bootloader protection is now enabled
sl: Zaščita zagonskega nalagalnika UEFI NX je zdaj omogočena

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: UEFI NX bootloader protection is now disabled
sl: Zaščita zagonskega nalagalnika UEFI NX je zdaj onemogočena

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: The UEFI certificate store is now up to date
sl: Shramba potrdil UEFI je zdaj posodobljena

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: HP SureStart is enabled
sl: HP SureStart je omogočen

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: AMD microcode signature vulnerability fixed
sl: Ranljivost podpisa mikrokode AMD popravljena

note: TRANSLATORS: %1 refers to some kind of security test, e.g. "SPI BIOS region". %2 refers to a result value, e.g. "Invalid"
en: %s disappeared: %s
sl: %s je izginil: %s

note: TRANSLATORS: %1 refers to some kind of security test, e.g. "Encrypted RAM". %2 refers to a result value, e.g. "Invalid"
en: %s appeared: %s
sl: %s se je pojavil: %s

note: TRANSLATORS: %1 refers to some kind of security test, e.g. "UEFI platform key". * %2 and %3 refer to results value, e.g. "Valid" and "Invalid"
en: %s changed: %s → %s
sl: %s spremenjeno: %s → %s

note: TRANSLATORS: title for host security events
en: Host Security Events
sl: Dogodki varnosti gostitelja

note: TRANSLATORS: now list devices with unfixed high-priority issues
en: There are devices with issues:
sl: Obstajajo naprave s težavami:

note: TRANSLATORS:  this is the HSI suffix
en: Runtime Suffix
sl: Pripona izvajalne datoteke

note: TRANSLATORS: this is instructions on how to improve the HSI security level
en: This system has a low HSI security level.
sl: Ta sistem ima nizko raven varnosti HSI.

note: TRANSLATORS: this is instructions on how to improve the HSI suffix
en: This system has HSI runtime issues.
sl: Ta sistem ima težave z izvajanjem HSI.

note: TRANSLATORS: this is more background on a security measurement problem
en: The TPM PCR0 differs from reconstruction.
sl: TPM PCR0 se razlikuje od rekonstrukcije.

note: TRANSLATORS: %1 is the firmware vendor, %2 is the device vendor name
en: The firmware from %s is not supplied by %s, the hardware vendor.
sl: Vdelane programske opreme podjetja %s ne dobavlja %s, izdelovalec strojne opreme.

note: TRANSLATORS: %1 is the device vendor name
en: Your hardware may be damaged using this firmware, and installing this release may void any warranty with %s.
sl: S to vdelano programsko opremo se lahko poškoduje vaša strojna oprema in namestitev te izdaje lahko razveljavi garancijo %s.

note: TRANSLATORS: show and ask user to confirm -- * %1 is the old branch name, %2 is the new branch name
en: Switch branch from %s to %s?
sl: Želite preklopiti vejo iz %s v %s?

note: TRANSLATORS: should the branch be changed
en: Do you understand the consequences of changing the firmware branch?
sl: Ali razumete posledice spremembe veje vdelane programske opreme?

note: TRANSLATORS: the platform secret is stored in the PCRx registers on the TPM
en: Some of the platform secrets may be invalidated when updating this firmware.
sl: Nekatere skrivnosti platforme se lahko razveljavijo s posodabljanjem te vdelane programske opreme.

note: TRANSLATORS: 'recovery key' here refers to a code, rather than a physical metal thing
en: Please ensure you have the volume recovery key before continuing.
sl: Pred nadaljevanjem se prepričajte, da imate ključ za obnovitev nosilca.

note: TRANSLATORS: the %1 is a URL to a wiki page
en: See %s for more details.
sl: Za več podrobnosti glejte %s.

note: TRANSLATORS: title text, shown as a warning
en: Full Disk Encryption Detected
sl: Zaznano je popolno šifriranje diska

note: TRANSLATORS: unsupported build of the package
en: This package has not been validated, it may not work properly.
sl: Ta paket ni bil preverjen, morda ne bo deloval pravilno.

note: TRANSLATORS: a remote here is like a 'repo' or software source
en: Enable new remote?
sl: Želite omogočiti nov oddaljeni strežnik?

note: TRANSLATORS: should the remote still be enabled
en: Agree and enable the remote?
sl: Se strinjate in želite omogočiti oddaljeni strežnik?
