fwupd - en to pl translation catalogue (887 entries)

en: Linux Vendor Firmware Service (stable firmware)
pl: Linux Vendor Firmware Service (stabilne oprogramowanie sprzętowe)

note: TRANSLATORS: do not translate the variables marked using $
en: The LVFS is a free service that operates as an independent legal entity and has no connection with $OS_RELEASE:NAME$. Your distributor may not have verified any of the firmware updates for compatibility with your system or connected devices. All firmware is provided only by the original equipment manufacturer.
pl: LVFS to wolny serwis działający jako niezależny podmiot prawny niemający związków z systemem $OS_RELEASE:NAME$. Dystrybutor używanego systemu mógł nie zweryfikować żadnych aktualizacji oprogramowania sprzętowego pod kątem zgodności z używanym komputerem lub podłączonymi urządzeniami. Każde oprogramowanie sprzętowe jest dostarczane wyłącznie przez oryginalnego producenta sprzętu.

en: Enabling this functionality is done at your own risk, which means you have to contact your original equipment manufacturer regarding any problems caused by these updates. Only problems with the update process itself should be filed at $OS_RELEASE:BUG_REPORT_URL$.
pl: Włączenie tej funkcjonalności jest wykonywane na własne ryzyko, co oznacza, że należy skontaktować się z oryginalnym producentem sprzętu w sprawie ewentualnych problemów spowodowanych przez te aktualizacje. Tylko problemy z samym procesem aktualizacji powinny być zgłaszane pod adresem $OS_RELEASE:BUG_REPORT_URL$.

en: Linux Vendor Firmware Service (testing firmware)
pl: Linux Vendor Firmware Service (testowe oprogramowanie sprzętowe)

en: This remote contains firmware which is not embargoed, but is still being tested by the hardware vendor. You should ensure you have a way to manually downgrade the firmware if the firmware update fails.
pl: To repozytorium zawiera oprogramowanie sprzętowe nieobjęte embargo, ale nadal testowane przez dostawcę sprzętu. Należy upewnić się, że istnieje możliwość ręcznego zainstalowania poprzedniej wersji oprogramowania sprzętowego w razie niepowodzenia aktualizacji.

note: TRANSLATORS: description of a BIOS setting
en: Settings will apply after system reboots
pl: Ustawienia zostaną zastosowane po ponownym uruchomieniu komputera

note: TRANSLATORS: description of a BIOS setting
en: BIOS updates delivered via LVFS or Windows Update
pl: Aktualizacje BIOS-u dostarczane przez usługę LVFS lub Windows Update

en: Enable
pl: Włącz

note: TRANSLATORS: if the remote is enabled TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Enabled
pl: Włączone

en: Stop the fwupd service
pl: Zatrzymanie usługi fwupd

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to stop the firmware update service
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby zatrzymać usługę aktualizacji oprogramowania sprzętowego

en: Install signed system firmware
pl: Instalacja podpisanego oprogramowania sprzętowego komputera

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to update the firmware on this machine
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby zaktualizować oprogramowanie sprzętowe tego komputera

en: Install unsigned system firmware
pl: Instalacja niepodpisanego oprogramowania sprzętowego komputera

en: Install old version of signed system firmware
pl: Instalacja poprzedniej wersji podpisanego oprogramowania sprzętowego komputera

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to downgrade the firmware on this machine
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby zainstalować poprzednią wersję oprogramowania sprzętowego tego komputera

en: Install old version of unsigned system firmware
pl: Instalacja poprzedniej wersji niepodpisanego oprogramowania sprzętowego komputera

en: Install signed device firmware
pl: Instalacja podpisanego oprogramowania sprzętowego urządzenia

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to update the firmware on a removable device
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby zaktualizować oprogramowanie sprzętowe wymiennego urządzenia

en: Install unsigned device firmware
pl: Instalacja niepodpisanego oprogramowania sprzętowego urządzenia

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to downgrade the firmware on a removable device
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby zainstalować poprzednią wersję oprogramowania sprzętowego urządzenia wymiennego

en: Unlock the device to allow access
pl: Odblokowanie urządzenia

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to unlock a device
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby odblokować urządzenie

en: Modify daemon configuration
pl: Modyfikacja konfiguracji usługi

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to modify daemon configuration
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby zmodyfikować konfigurację usługi

en: Reset daemon configuration
pl: Przywrócenie konfiguracji usługi

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to reset daemon configuration to defaults
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby przywrócić konfigurację usługi do domyślnej

en: Modify a device property
pl: Modyfikowanie właściwości urządzenia

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to modify a device property
pl: Do modyfikacji właściwości urządzenia wymagane jest uwierzytelnienie

en: Activate the new firmware on the device
pl: Aktywacja nowego oprogramowania sprzętowego na urządzeniu

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to switch to the new firmware version
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby przełączyć na nową wersję oprogramowania sprzętowego

en: Clear stored firmware update results
pl: Wyczyść zapisane wyniki aktualizacji oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to clear firmware update results
pl: Do wyczyszczenia wyników aktualizacji oprogramowania sprzętowego wymagane jest uwierzytelnienie

en: Verify device firmware
pl: Zweryfikuj oprogramowanie układowe urządzenia

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to verify firmware on a device
pl: Do weryfikacji oprogramowania sprzętowego na urządzeniu wymagane jest uwierzytelnienie

en: Update the stored device verification information
pl: Aktualizacja przechowywanych informacji o poprawności urządzenia

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to update the stored checksums for the device
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby zaktualizować przechowywane sumy kontrolne dla urządzenia

en: Get configured remotes
pl: Pobierz konfiguracje zdalną

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to get the list of configured remotes used for firmware updates
pl: Aby uzyskać listę konfiguracji zdalnych używanych do aktualizacji oprogramowania sprzętowego, wymagane jest uwierzytelnienie

en: Update the metadata for a configured remote
pl: Zaktualizuj metadane dla konfiguracji zdalnej

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to update the metadata for a configured remote used for firmware updates
pl: Do aktualizacji metadanych konfiguracji zdalnych używanych do aktualizacji oprogramowania sprzętowego wymagane jest uwierzytelnienie

en: Modify a configured remote
pl: Modyfikacja skonfigurowanego repozytorium

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to enable or disable a configured remote used for firmware updates
pl: Do włączenia lub wyłączenia konfiguracji zdalnej używanej do aktualizacji oprogramowania sprzętowego wymagane jest uwierzytelnienie

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to modify a configured remote used for firmware updates
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby zmodyfikować skonfigurowane repozytorium używane do aktualizacji oprogramowania sprzętowego

en: Clean a configured remote
pl: Wyczyszczenie skonfigurowanego repozytorium

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to delete metadata from a remote
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby usunąć metadane z repozytorium

note: TRANSLATORS: firmware approved by the admin
en: Sets the list of approved firmware
pl: Ustawienie listy zatwierdzonego oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to set the list of approved firmware
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby ustawić listę zatwierdzonego oprogramowania sprzętowego

en: Sign data using the client certificate
pl: Podpisanie danych za pomocą certyfikatu klienta

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to sign data using the client certificate
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby podpisać dane za pomocą certyfikatu klienta

en: Get BIOS settings
pl: Uzyskanie ustawień BIOS-u

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to read BIOS settings
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby odczytać ustawienia BIOS-u

en: Set one or more BIOS settings
pl: Ustawienie co najmniej jednego ustawienia BIOS-u

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to modify BIOS settings
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby zmodyfikować ustawienia BIOS-u

en: Security hardening for HSI
pl: Wzmacnianie zabezpieczeń dla HSI

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to fix a host security issue
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby naprawić problem z zabezpieczeniami komputera

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to undo the fix for a host security issue
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby wycofać poprawkę problemu z zabezpieczeniami komputera

note: TRANSLATORS: command description
en: Load device emulation data
pl: Wczytuje dane emulacji urządzenia

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to load hardware emulation data
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby wczytać dane emulacji sprzętu

note: TRANSLATORS: command description
en: Save device emulation data
pl: Zapisuje dane emulacji urządzenia

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to save hardware emulation data
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby zapisać dane emulacji sprzętu

en: Enable emulation data collection
pl: Włączenie zbierania danych emulacji

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to enable emulation data collection
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby włączyć zbieranie danych emulacji

en: Install firmware on emulated device
pl: Zainstaluj oprogramowanie układowe na emulowanym urządzeniu

note: TRANSLATORS: this is the PolicyKit modal dialog
en: Authentication is required to install firmware on an emulated device
pl: Do zainstalowania oprogramowania sprzętowego na emulowanym urządzeniu wymagane jest uwierzytelnienie

note: TRANSLATORS: this is shown when updating the firmware after the reboot
en: Installing firmware update…
pl: Instalowanie aktualizacji oprogramowania sprzętowego…

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show extra debugging information
pl: Wyświetla dodatkowe informacje o debugowaniu

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show the calculated version of the dbx
pl: Wyświetla obliczoną wersję bazy dbx

note: TRANSLATORS: command line option
en: List entries in dbx
pl: Wyświetla listę wpisów w bazie dbx

note: TRANSLATORS: command line option
en: Apply update files
pl: Zastosowuje pliki aktualizacji

note: TRANSLATORS: command line option
en: Specify the dbx database file
pl: Podaje plik bazy dbx

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME
pl: NAZWA-PLIKU

note: TRANSLATORS: command line option
en: Override the default ESP path
pl: Zastępuje domyślną ścieżkę ESP

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: PATH
pl: ŚCIEŻKA

note: TRANSLATORS: command line option
en: Apply update even when not advised
pl: Zastosowuje aktualizację nawet, jeśli nie jest zalecana

note: TRANSLATORS: description of dbxtool
en: This tool allows an administrator to apply UEFI dbx updates.
pl: To narzędzie umożliwia administratorowi zastosowywanie aktualizacji bazy dbx dla UEFI.

note: TRANSLATORS: program name
en: UEFI dbx Utility
pl: Narzędzie bazy dbx dla UEFI

note: TRANSLATORS: the user didn't read the man page
en: Failed to parse arguments
pl: Przetworzenie parametrów się nie powiodło

note: TRANSLATORS: could not do the most basic of setup tasks
en: Failed to load context
pl: Nie udało się załadować kontekstu

note: TRANSLATORS: could not read existing system data TRANSLATORS: could not read file
en: Failed to load local dbx
pl: Wczytanie lokalnej bazy dbx się nie powiodło

note: TRANSLATORS: could not read existing system data
en: Failed to load system dbx
pl: Wczytanie systemowej bazy dbx się nie powiodło

note: TRANSLATORS: the detected version number of the dbx
en: Version
pl: Wersja

note: TRANSLATORS: we're poking around as a power user
en: This program may only work correctly as root
pl: Ten program może działać poprawnie tylko jako root

note: TRANSLATORS: user did not include a filename parameter
en: Filename required
pl: Wymagana jest nazwa pliku

note: TRANSLATORS: reading existing dbx from the system
en: Parsing system dbx…
pl: Przetwarzanie systemowej bazy dbx…

note: TRANSLATORS: reading new dbx from the update
en: Parsing dbx update…
pl: Przetwarzanie aktualizacji bazy dbx…

note: TRANSLATORS: could not parse file
en: Failed to parse local dbx
pl: Przetworzenie lokalnej bazy dbx się nie powiodło

note: TRANSLATORS: same or newer update already applied
en: Cannot apply as dbx update has already been applied.
pl: Nie można zastosować, ponieważ aktualizacja bazy dbx została już zastosowana.

note: TRANSLATORS: ESP refers to the EFI System Partition
en: Validating ESP contents…
pl: Sprawdzanie poprawności zawartości ESP…

note: TRANSLATORS: something with a blocked hash exists * in the users ESP -- which would be bad!
en: Failed to validate ESP contents
pl: Sprawdzenie poprawności zawartości ESP się nie powiodło

note: TRANSLATORS: actually sending the update to the hardware
en: Applying update…
pl: Zastosowywanie aktualizacji…

note: TRANSLATORS: dbx file failed to be applied as an update
en: Failed to apply update
pl: Zastosowanie aktualizacji się nie powiodło

note: TRANSLATORS: success
en: Done!
pl: Gotowe.

note: TRANSLATORS: user did not tell the tool what to do
en: No action specified!
pl: Nie podano działania.

note: TRANSLATORS: the user isn't reading the question
en: Please enter a number from 0 to %u:
pl: Proszę podać liczbę od 0 do %u:

note: TRANSLATORS: the user isn't reading the question -- %1 is 'Y' and %2 is 'N'
en: Please enter either %s or %s:
pl: Proszę podać %s lub %s:

note: TRANSLATORS: daemon is inactive
en: Idle…
pl: Bezczynne…

note: TRANSLATORS: decompressing the firmware file
en: Decompressing…
pl: Dekompresowanie…

note: TRANSLATORS: parsing the firmware information
en: Loading…
pl: Wczytywanie…

note: TRANSLATORS: restarting the device to pick up new F/W
en: Restarting device…
pl: Ponowne uruchamianie urządzenia…

note: TRANSLATORS: reading from the flash chips
en: Reading…
pl: Odczytywanie…

note: TRANSLATORS: writing to the flash chips
en: Writing…
pl: Zapisywanie…

note: TRANSLATORS: erasing contents of the flash chips
en: Erasing…
pl: Usuwanie zawartości…

note: TRANSLATORS: verifying we wrote the firmware correctly
en: Verifying…
pl: Sprawdzanie poprawności…

note: TRANSLATORS: scheduling an update to be done on the next boot
en: Scheduling…
pl: Planowanie…

note: TRANSLATORS: downloading from a remote server
en: Downloading…
pl: Pobieranie…

note: TRANSLATORS: waiting for user to authenticate
en: Authenticating…
pl: Uwierzytelnianie…

note: TRANSLATORS: waiting for device to do something
en: Waiting…
pl: Oczekiwanie…

note: TRANSLATORS: current daemon status is unknown TRANSLATORS: we don't know the license of the update TRANSLATORS: unknown release urgency TRANSLATORS: Suffix: the fallback HSI result
en: Unknown
pl: Nieznane

note: TRANSLATORS: time remaining for completing firmware flash
en: Less than one minute remaining
pl: Pozostała mniej niż jedna minuta

note: TRANSLATORS: more than a minute
en: %.0f minute remaining | %.0f minutes remaining
pl[0]: Pozostała %.0f minuta
pl[1]: Pozostały %.0f minuty
pl[2]: Pozostało %.0f minut
pl[3]: Pozostało %.0f minut

note: TRANSLATORS: this is a prefix on the console
en: WARNING
pl: OSTRZEŻENIE

note: TRANSLATORS: turn on all debugging
en: Show debugging information for all domains
pl: Wyświetla informacje o debugowaniu dla wszystkich domen

note: TRANSLATORS: turn on all debugging
en: Do not include timestamp prefix
pl: Bez dołączania przedrostka czasu

note: TRANSLATORS: turn on all debugging
en: Do not include log domain prefix
pl: Bez dołączania przedrostka domeny dziennika

note: TRANSLATORS: this is for daemon development
en: Show daemon verbose information for a particular domain
pl: Wyświetla więcej informacji o usłudze dla konkretnej domeny

note: TRANSLATORS: for the --verbose arg
en: Debugging Options
pl: Opcje debugowania

note: TRANSLATORS: for the --verbose arg
en: Show debugging options
pl: Wyświetla opcje debugowania

note: TRANSLATORS: this is shown in the MOTD
en: %u device has been updated and needs a reboot. | %u devices have been updated and need a reboot.
pl[0]: %u urządzenie zostało zaktualizowane i wymaga ponownego uruchomienia.
pl[1]: %u urządzenia zostały zaktualizowane i wymagają ponownego uruchomienia.
pl[2]: %u urządzeń zostało zaktualizowanych i wymaga ponownego uruchomienia.
pl[3]: %u urządzeń zostało zaktualizowanych i wymaga ponownego uruchomienia.

note: TRANSLATORS: this is shown in the MOTD
en: Reboot to complete the update.
pl: Ponowne uruchomienie dokończy aktualizację.

note: TRANSLATORS: this is shown in the MOTD
en: %u device is not the best known configuration. | %u devices are not the best known configuration.
pl[0]: %u urządzenie nie ma najlepszej znanej konfiguracji.
pl[1]: %u urządzenia nie mają najlepszej znanej konfiguracji.
pl[2]: %u urządzeń nie ma najlepszej znanej konfiguracji.
pl[3]: %u urządzeń nie ma najlepszej znanej konfiguracji.

note: TRANSLATORS: this is shown in the MOTD -- %1 is the * command name, e.g. `fwupdmgr sync`
en: Run `%s` to complete this action.
pl: Polecenie „%s” dokończy to działanie.

note: TRANSLATORS: this is shown in the MOTD
en: %u device has a firmware upgrade available. | %u devices have a firmware upgrade available.
pl[0]: %u urządzenie ma dostępną aktualizację oprogramowania sprzętowego.
pl[1]: %u urządzenia mają dostępną aktualizację oprogramowania sprzętowego.
pl[2]: %u urządzeń ma dostępną aktualizację oprogramowania sprzętowego.
pl[3]: %u urządzeń ma dostępną aktualizację oprogramowania sprzętowego.

note: TRANSLATORS: this is shown in the MOTD -- %1 is the * command name, e.g. `fwupdmgr get-upgrades`
en: Run `%s` for more information.
pl: Polecenie „%s” wyświetli więcej informacji.

note: TRANSLATORS: exit after we've started up, used for user profiling
en: Exit after a small delay
pl: Kończy działanie po małym opóźnieniu

note: TRANSLATORS: exit straight away, used for automatic profiling
en: Exit after the engine has loaded
pl: Kończy działanie po wczytaniu mechanizmu

note: TRANSLATORS: program name
en: Firmware Update Daemon
pl: Usługa aktualizacji oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: program summary
en: Firmware Update D-Bus Service
pl: Usługa D-Bus aktualizacji oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: show the user a warning
en: Your distributor may not have verified any of the firmware updates for compatibility with your system or connected devices.
pl: Używana dystrybucja mogła nie sprawdzić zgodności aktualizacji oprogramowania sprzętowego z komputerem i podłączonymi urządzeniami.

note: TRANSLATORS: show the user a warning
en: Enabling this remote is done at your own risk.
pl: Włączenie tego repozytorium wykonywane jest na własne ryzyko.

note: TRANSLATORS: Title: SPI refers to the flash chip in the computer
en: SPI write
pl: Zapis SPI

note: TRANSLATORS: Title: SPI refers to the flash chip in the computer
en: SPI lock
pl: Blokada SPI

note: TRANSLATORS: Title: SPI refers to the flash chip in the computer
en: SPI BIOS region
pl: Region BIOS-u SPI

note: TRANSLATORS: Title: SPI refers to the flash chip in the computer
en: SPI BIOS Descriptor
pl: Deskryptor BIOS-u SPI

note: TRANSLATORS: Title: DMA as in https://en.wikipedia.org/wiki/DMA_attack
en: Pre-boot DMA protection
pl: Ochrona DMA przed uruchomieniem

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * verified boot refers to the way the boot process is verified
en: Intel BootGuard verified boot
pl: Uruchamianie zweryfikowane przez Intel BootGuard

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * ACM means to verify the integrity of Initial Boot Block
en: Intel BootGuard ACM protected
pl: ACM chronione przez Intel BootGuard

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * error policy is what to do on failure
en: Intel BootGuard error policy
pl: Zasady postępowania Intel BootGuard w przypadku błędów

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * OTP = one time programmable
en: Intel BootGuard OTP fuse
pl: Bezpiecznik OTP Intel BootGuard

note: TRANSLATORS: Title: CET = Control-flow Enforcement Technology, * enabled means supported by the processor
en: CET Platform
pl: Platforma CET

note: TRANSLATORS: Title: CET = Control-flow Enforcement Technology, * Utilized by OS means the distribution enabled it
en: CET OS Support
pl: Obsługa CET przez system operacyjny

note: TRANSLATORS: Title: Memory contents are encrypted, e.g. Intel TME
en: Encrypted RAM
pl: Zaszyfrowana pamięć RAM

note: TRANSLATORS: Title: lockdown is a security mode of the kernel
en: Linux kernel lockdown
pl: Blokada jądra Linux

note: TRANSLATORS: Title: if it's tainted or not
en: Linux kernel
pl: Jądro Linux

note: TRANSLATORS: Title: swap space or swap partition
en: Linux swap
pl: Obszar wymiany systemu Linux

note: TRANSLATORS: Title: sleep state
en: Suspend-to-ram
pl: Uśpienie do pamięci RAM

note: TRANSLATORS: Title: a better sleep state
en: Suspend-to-idle
pl: Uśpienie do trybu bezczynności

note: TRANSLATORS: Title: PK is the 'platform key' for the machine
en: UEFI platform key
pl: Klucz platformy UEFI

note: TRANSLATORS: Title: SB is a way of locking down UEFI
en: UEFI secure boot
pl: Zabezpieczone uruchamianie UEFI

note: TRANSLATORS: Title: Bootservice is when only readable from early-boot
en: UEFI bootservice variables
pl: Zmienne usługi uruchamiania UEFI

note: TRANSLATORS: Title: PCRs (Platform Configuration Registers) shouldn't be empty
en: TPM empty PCRs
pl: Puste PCR TPM

note: TRANSLATORS: Title: the PCR is rebuilt from the TPM event log
en: TPM PCR0 reconstruction
pl: Rekonstrukcja PCR0 TPM

note: TRANSLATORS: Title: %s is ME kind, e.g. CSME/TXT
en: %s manufacturing mode
pl: Tryb serwisowy %s

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine
en: MEI manufacturing mode
pl: Tryb serwisowy MEI

note: TRANSLATORS: Title: %s is ME kind, e.g. CSME/TXT
en: %s override
pl: Obejście %s

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine, and the * "override" is the physical PIN that can be driven to * logic high -- luckily it is probably not accessible to * end users on consumer boards
en: MEI override
pl: Obejście MEI

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine, and key refer * to the private/public key used to secure loading of firmware
en: MEI key manifest
pl: Manifest klucza MEI

note: TRANSLATORS: Title: %s is ME kind, e.g. CSME/TXT
en: %s version
pl: Wersja %s

en: MEI version
pl: Wersja MEI

note: TRANSLATORS: Title: if firmware updates are available
en: Firmware updates
pl: Aktualizacje oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: Title: if we can verify the firmware checksums
en: Firmware attestation
pl: Zaświadczenie oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: Title: if the fwupd plugins are all present and correct
en: fwupd plugins
pl: Wtyczki usługi fwupd

note: TRANSLATORS: Title: Allows debugging of parts using proprietary hardware
en: Platform debugging
pl: Debugowanie platformy

note: TRANSLATORS: Title: if fwupd supports HSI on this chip
en: Supported CPU
pl: Obsługiwany procesor

note: TRANSLATORS: Title: if firmware enforces rollback protection
en: Processor rollback protection
pl: Ochrona procesora przed wycofaniem

note: TRANSLATORS: Title: APU is root of trust
en: Platform secure boot
pl: Zabezpieczone uruchamianie platformy

note: TRANSLATORS: Title: if hardware enforces control of SPI replays
en: SPI replay protection
pl: Ochrona przed odtwarzaniem SPI

note: TRANSLATORS: Title: if hardware enforces control of SPI writes
en: SPI write protection
pl: Ochrona przed zapisem SPI

note: TRANSLATORS: Title: if firmware verifies the next firmware stage
en: coreboot verified boot
pl: coreboot zweryfikowany rozruch

note: TRANSLATORS: Title: if the part has been fused
en: Fused platform
pl: Platforma z bezpiecznikiem

note: TRANSLATORS: Title: if we are emulating a different host
en: Emulated host
pl: Emulowany komputer

note: TRANSLATORS: Title: if firmware enforces rollback protection
en: BIOS rollback protection
pl: Ochrona BIOS-u przed wycofaniem

note: TRANSLATORS: Title: GDS is where the CPU leaks information
en: Intel GDS mitigation
pl: Załatanie dziury GDS procesorów Intel

note: TRANSLATORS: Title: Whether BIOS Firmware updates is enabled
en: BIOS firmware updates
pl: Aktualizacje oprogramowania sprzętowego BIOS-u

note: TRANSLATORS: Title: Whether firmware is locked down
en: SMM locked down
pl: SMM jest zablokowane

note: TRANSLATORS: Title: is UEFI early-boot memory protection turned on
en: UEFI memory protection
pl: Ochrona pamięci UEFI

note: TRANSLATORS: Title: is UEFI early-boot memory protection turned on
en: UEFI NX protection
pl: Ochrona UEFI NX

note: TRANSLATORS: Title: is UEFI db up-to-date
en: UEFI db
pl: Baza danych UEFI

note: TRANSLATORS: Title: can a user load malicious CPU microcode patches
en: AMD microcode signature
pl: Podpis mikrokodu AMD

note: TRANSLATORS: Title: firmware refers to the flash chip in the computer
en: Firmware Write Protection
pl: Ochrona przed zapisem oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: Title: firmware refers to the flash chip in the computer
en: Firmware Write Protection Lock
pl: Blokada ochrony przed zapisem oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: Title: SPI refers to the flash chip in the computer
en: Firmware BIOS Region
pl: Region BIOS-u oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: Title: firmware refers to the flash chip in the computer
en: Firmware BIOS Descriptor
pl: Deskryptor BIOS-u oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: Title: DMA as in https://en.wikipedia.org/wiki/DMA_attack
en: Pre-boot DMA Protection
pl: Ochrona DMA przed uruchomieniem

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * verified boot refers to the way the boot process is verified
en: Intel BootGuard Verified Boot
pl: Uruchamianie zweryfikowane przez Intel BootGuard

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * ACM means to verify the integrity of Initial Boot Block
en: Intel BootGuard ACM Protected
pl: ACM chronione przez Intel BootGuard

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel, * error policy is what to do on failure
en: Intel BootGuard Error Policy
pl: Zasady postępowania Intel BootGuard w przypadku błędów

note: TRANSLATORS: Title: BootGuard is a trademark from Intel
en: Intel BootGuard Fuse
pl: Bezpiecznik Intel BootGuard

note: TRANSLATORS: Title: CET = Control-flow Enforcement Technology
en: Control-flow Enforcement Technology
pl: Technologia egzekwowania przepływu sterowania

note: TRANSLATORS: Title: SMAP = Supervisor Mode Access Prevention
en: Supervisor Mode Access Prevention
pl: Zapobieganie dostępu do trybu nadzorcy

note: TRANSLATORS: Title: * https://en.wikipedia.org/wiki/Input%E2%80%93output_memory_management_unit
en: IOMMU Protection
pl: Ochrona IOMMU

note: TRANSLATORS: Title: lockdown is a security mode of the kernel
en: Linux Kernel Lockdown
pl: Blokada jądra Linux

note: TRANSLATORS: Title: if it's tainted or not
en: Linux Kernel Verification
pl: Weryfikacja jądra Linux

note: TRANSLATORS: Title: swap space or swap partition
en: Linux Swap
pl: Obszar wymiany systemu Linux

note: TRANSLATORS: Title: sleep state
en: Suspend To RAM
pl: Uśpienie do pamięci RAM

note: TRANSLATORS: Title: a better sleep state
en: Suspend To Idle
pl: Uśpienie do trybu bezczynności

note: TRANSLATORS: Title: PK is the 'platform key' for the machine
en: UEFI Platform Key
pl: Klucz platformy UEFI

note: TRANSLATORS: Title: SB is a way of locking down UEFI
en: UEFI Secure Boot
pl: Zabezpieczone uruchamianie UEFI

note: TRANSLATORS: Title: Bootservice is when only readable from early-boot
en: UEFI Bootservice Variables
pl: Zmienne usługi uruchamiania UEFI

note: TRANSLATORS: Title: PCRs (Platform Configuration Registers) shouldn't be empty
en: TPM Platform Configuration
pl: Konfiguracja platformy TPM

note: TRANSLATORS: Title: the PCR is rebuilt from the TPM event log
en: TPM Reconstruction
pl: Rekonstrukcja TPM

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine
en: Intel Management Engine Manufacturing Mode
pl: Tryb serwisowy Intel Management Engine

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine, and the "override" is enabled * with a jumper -- luckily it is probably not accessible to end users on consumer * boards
en: Intel Management Engine Override
pl: Obejście Intel Management Engine

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine, and key refers * to the private/public key used to secure loading of firmware
en: MEI Key Manifest
pl: Manifest klucza MEI

note: TRANSLATORS: Title: MEI = Intel Management Engine
en: Intel Management Engine Version
pl: Wersja Intel Management Engine

note: TRANSLATORS: Title: if firmware updates are available
en: Firmware Updates
pl: Aktualizacje oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: Title: if we can verify the firmware checksums
en: Firmware Attestation
pl: Zaświadczenie oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: Title: if the fwupd plugins are all present and correct
en: Firmware Updater Verification
pl: Weryfikacja aktualizatora oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: Title: Allows debugging of parts using proprietary hardware
en: Platform Debugging
pl: Debugowanie platformy

note: TRANSLATORS: Title: if fwupd supports HSI on this chip
en: Processor Security Checks
pl: Testy zabezpieczeń procesora

note: TRANSLATORS: Title: if firmware enforces rollback protection
en: AMD Secure Processor Rollback Protection
pl: Ochrona procesora zabezpieczeń AMD przed wycofaniem

note: TRANSLATORS: Title: APU is root of trust
en: AMD Platform Secure Boot
pl: Zabezpieczone uruchamianie platformy AMD

note: TRANSLATORS: Title: if hardware enforces control of SPI replays
en: AMD Firmware Replay Protection
pl: Ochrona przed odtwarzaniem oprogramowania sprzętowego AMD

note: TRANSLATORS: Title: if hardware enforces control of SPI writes
en: AMD Firmware Write Protection
pl: Ochrona przed zapisem oprogramowania sprzętowego AMD

note: TRANSLATORS: Title: if firmware verifies the next firmware stage
en: coreboot Verified Boot
pl: coreboot Zweryfikowany rozruch

note: TRANSLATORS: Title: if the part has been fused
en: Fused Platform
pl: Platforma z bezpiecznikiem

note: TRANSLATORS: Title: if firmware enforces rollback protection
en: BIOS Rollback Protection
pl: Ochrona BIOS-u przed wycofaniem

note: TRANSLATORS: Title: GDS is where the CPU leaks information
en: Intel GDS Mitigation
pl: Załatanie dziury GDS procesorów Intel

note: TRANSLATORS: Title: Whether BIOS Firmware updates is enabled
en: BIOS Firmware Updates
pl: Aktualizacje oprogramowania sprzętowego BIOS-u

note: TRANSLATORS: Title: Whether firmware is locked down
en: System Management Mode
pl: Tryb zarządzania komputerem

note: TRANSLATORS: Title: is UEFI early-boot memory protection turned on
en: UEFI Memory Protection
pl: Ochrona pamięci UEFI

note: TRANSLATORS: Title: is UEFI early-boot memory protection turned on
en: UEFI NX Protection
pl: Ochrona UEFI NX

note: TRANSLATORS: Title: can a user load malicious CPU microcode patches
en: AMD Microcode Signature
pl: Podpis mikrokodu AMD

note: TRANSLATORS: longer description
en: Firmware Write Protection protects device firmware memory from being tampered with.
pl: Ochrona przed zapisem oprogramowania sprzętowego chroni pamięć oprogramowania sprzętowego urządzenia przed manipulacją.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Firmware BIOS Region protects device firmware memory from being tampered with.
pl: Region BIOS-u oprogramowania sprzętowego chroni pamięć oprogramowania sprzętowego urządzenia przed manipulacją.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Firmware BIOS Descriptor protects device firmware memory from being tampered with.
pl: Deskryptor oprogramowania układowego BIOS chroni pamięć oprogramowania układowego urządzenia przed manipulacją.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Pre-boot DMA protection prevents devices from accessing system memory after being connected to the computer.
pl: Ochrona DMA przed uruchomieniem komputera uniemożliwia urządzeniom dostęp do pamięci systemowej po ich podłączeniu do komputera.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Intel BootGuard prevents unauthorized device software from operating when the device is started.
pl: Intel BootGuard zapobiega uruchomieniu nieautoryzowanego oprogramowania urządzenia po jego uruchomieniu.

en: Intel BootGuard Error Policy ensures the device does not continue to start if its device software has been tampered with.
pl: Zasady ochrony przed błędami Intel BootGuard zapobiegają ponownemu uruchomieniu urządzenia w przypadku modyfikacji jego oprogramowania.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Control-Flow Enforcement Technology detects and prevents certain methods for running malicious software on the device.
pl: Technologia Control-Flow Enforcement wykrywa i zapobiega pewnym metodom uruchamiania złośliwego oprogramowania na urządzeniu.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Supervisor Mode Access Prevention ensures critical parts of device memory are not accessed by less secure programs.
pl: Funkcja zapobiegania dostępowi w trybie nadzorcy gwarantuje, że mniej bezpieczne programy nie uzyskają dostępu do krytycznych części pamięci urządzenia.

en: Encrypted RAM makes it impossible for information that is stored in device memory to be read if the memory chip is removed and accessed.
pl: Zaszyfrowana pamięć RAM uniemożliwia odczytanie informacji zapisanych w pamięci urządzenia w przypadku wyjęcia układu pamięci i uzyskania do niego dostępu.

note: TRANSLATORS: longer description
en: IOMMU Protection prevents connected devices from accessing unauthorized parts of system memory.
pl: Ochrona IOMMU uniemożliwia podłączonym urządzeniom dostęp do nieautoryzowanych części pamięci systemowej.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Linux Kernel Lockdown mode prevents administrator (root) accounts from accessing and changing critical parts of system software.
pl: Tryb blokady jądra Linuxa uniemożliwia kontom administratorów (root) dostęp do krytycznych części oprogramowania systemowego i zmianę ich.

en: Linux Kernel Verification makes sure that critical system software has not been tampered with. Using device drivers which are not provided with the system can prevent this security feature from working correctly.
pl: Weryfikacja jądra Linuxa gwarantuje, że krytyczne oprogramowanie systemowe nie zostało zmodyfikowane. Korzystanie ze sterowników urządzeń, które nie są dołączone do systemu, może uniemożliwić prawidłowe działanie tej funkcji bezpieczeństwa.

en: Linux Kernel Swap temporarily saves information to disk as you work. If the information is not protected, it could be accessed by someone if they obtained the disk.
pl: Funkcja Linux Kernel Swap tymczasowo zapisuje informacje na dysku podczas pracy. Jeśli informacje nie są chronione, może być do nich dostęp po uzyskaniu dostępu przez osobę niepowołaną.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Suspend to RAM allows the device to quickly go to sleep in order to save power. While the device has been suspended, its memory could be physically removed and its information accessed.
pl: Funkcja Suspend to RAM pozwala urządzeniu szybko przejść w tryb uśpienia w celu oszczędzania energii. Po uśpieniu urządzenia można fizycznie usunąć jego pamięć i uzyskać dostęp do danych.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Suspend to Idle allows the device to quickly go to sleep in order to save power. While the device has been suspended, its memory could be physically removed and its information accessed.
pl: Funkcja Suspend to Idle pozwala urządzeniu szybko przejść w tryb uśpienia w celu oszczędzania energii. Podczas uśpienia urządzenia można fizycznie usunąć jego pamięć i uzyskać dostęp do informacji.

note: TRANSLATORS: longer description
en: The UEFI Platform Key is used to determine if device software comes from a trusted source.
pl: Klucz platformy UEFI służy do ustalenia, czy oprogramowanie urządzenia pochodzi z zaufanego źródła.

note: TRANSLATORS: longer description
en: UEFI Secure Boot prevents malicious software from being loaded when the device starts.
pl: UEFI Secure Boot zapobiega załadowaniu złośliwego oprogramowania podczas uruchamiania urządzenia.

note: TRANSLATORS: longer description
en: UEFI boot service variables should not be readable from runtime mode.
pl: Zmiennych usługi rozruchowej UEFI nie powinno da się odczytać w trybie wykonawczym.

note: TRANSLATORS: longer description
en: The TPM (Trusted Platform Module) Platform Configuration is used to check whether the device start process has been modified.
pl: Konfiguracja platformy TPM (Trusted Platform Module) służy do sprawdzenia, czy proces uruchamiania urządzenia został zmodyfikowany.

note: TRANSLATORS: longer description
en: The TPM (Trusted Platform Module) Reconstruction is used to check whether the device start process has been modified.
pl: Rekonstrukcja modułu TPM (Trusted Platform Module) służy do sprawdzenia, czy proces uruchamiania urządzenia został zmodyfikowany.

note: TRANSLATORS: longer description
en: TPM (Trusted Platform Module) is a computer chip that detects when hardware components have been tampered with.
pl: TPM (Trusted Platform Module) to układ scalony, który wykrywa próby ingerencji w podzespoły sprzętowe.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Manufacturing Mode is used when the device is manufactured and security features are not yet enabled.
pl: Tryb produkcyjny jest używany, gdy urządzenie jest już wyprodukowane, a funkcje bezpieczeństwa nie zostały jeszcze włączone.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Intel Management Engine Override disables checks for device software tampering.
pl: Funkcja Intel Management Engine Override wyłącza sprawdzanie, czy oprogramowanie urządzenia nie zostało zmodyfikowane.

note: TRANSLATORS: longer description
en: The Intel Management Engine Key Manifest must be valid so that the device firmware can be trusted by the CPU.
pl: Klucz manifestu Intel Management Engine musi być prawidłowy, aby procesor mógł zaufać oprogramowaniu sprzętowemu urządzenia.

note: TRANSLATORS: longer description
en: The Intel Management Engine controls device components and needs to have a recent version to avoid security issues.
pl: Oprogramowanie Intel Management Engine kontroluje komponenty urządzenia i aby uniknąć problemów z bezpieczeństwem, wymagana jest jego najnowsza wersja.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Device software updates are provided for this device.
pl: Dla tego urządzenia dostępne są aktualizacje oprogramowania.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Firmware Attestation checks device software using a reference copy, to make sure that it has not been changed.
pl: Poświadczenie oprogramowania sprzętowego polega na sprawdzeniu oprogramowania urządzenia przy użyciu kopii referencyjnej, aby upewnić się, że nie zostało ono zmienione.

en: Firmware Updater Verification checks that software used for updating has not been tampered with.
pl: Weryfikacja narzędzia Firmware Updater sprawdza, czy oprogramowanie używane do aktualizacji nie zostało zmodyfikowane.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Platform Debugging allows device security features to be disabled. This should only be used by hardware manufacturers.
pl: Debugowanie platformy umożliwia wyłączenie funkcji bezpieczeństwa urządzenia. Z tej opcji powinni korzystać wyłącznie producenci sprzętu.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Each system should have tests to ensure firmware security.
pl: Każdy system powinien przejść testy w celu zapewnienia bezpieczeństwa oprogramowania sprzętowego.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Rollback Protection prevents device software from being downgraded to an older version that has security problems.
pl: Ochrona przed wycofaniem zapobiega instalowaniu starszej wersji oprogramowania urządzenia, która może mieć problemy z bezpieczeństwem.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Platform Secure Boot prevents unsigned software from being loaded when the device starts.
pl: Funkcja Platform Secure Boot zapobiega ładowaniu niepodpisanego oprogramowania podczas uruchamiania urządzenia.

note: TRANSLATORS: longer description
en: coreboot verified boot prevents unsigned firmware from being loaded when the device starts.
pl: Funkcja coreboot zweryfikowany rozruch zapobiega załadowaniu niepodpisanego oprogramowania sprzętowego podczas uruchamiania urządzenia.

note: TRANSLATORS: longer description
en: CPU Microcode must be updated to mitigate against various information-disclosure security issues.
pl: Mikrokod procesora musi zostać zaktualizowany w celu rozwiązania różnych problemów związanych z bezpieczeństwem ujawniania informacji.

note: TRANSLATORS: longer description
en: Enabling firmware updates for the BIOS allows fixing security issues.
pl: Włączenie aktualizacji oprogramowania układowego BIOS-u umożliwia rozwiązanie problemów bezpieczeństwa.

note: TRANSLATORS: longer description
en: System management mode is used by the firmware to access resident BIOS code and data.
pl: Tryb zarządzania systemem jest używany przez oprogramowanie sprzętowe w celu uzyskania dostępu do kodu i danych rezydentnego systemu BIOS.

note: TRANSLATORS: longer description
en: The UEFI system can set up memory attributes at boot which prevent common exploits from running.
pl: System UEFI może skonfigurować atrybuty pamięci podczas rozruchu, które zapobiegają uruchamianiu typowych exploitów.

note: TRANSLATORS: longer description
en: The UEFI bootloader compiled with Data Execution Prevention support.
pl: Bootloader UEFI skompilowany z obsługą funkcji Data Execution Prevention.

note: TRANSLATORS: longer description
en: The UEFI db contains the list of valid certificates that can be used to authorize what EFI binaries are allowed to run.
pl: Baza danych UEFI zawiera listę ważnych certyfikatów, które można wykorzystać do autoryzacji uruchamiania plików binarnych EFI.

note: TRANSLATORS: longer description
en: HP SureStart is a firmware security feature that protects the BIOS from tampering.
pl: HP SureStart to funkcja zabezpieczająca oprogramowanie sprzętowe, która chroni BIOS przed manipulacją.

note: TRANSLATORS: longer description
en: AMD Microcode Signature verification ensures that CPU microcode is authentic and has not been tampered with.
pl: Weryfikacja podpisu mikrokodu AMD gwarantuje, że mikrokod procesora jest autentyczny i nie został zmodyfikowany.

note: TRANSLATORS: %s is a link to a website
en: See %s for more information.
pl: %s zawiera więcej informacji.

note: TRANSLATORS: another fwupdtool instance is already running
en: Failed to lock
pl: Zablokowanie się nie powiodło

note: TRANSLATORS: this is when a device ctrl+c's a watch TRANSLATORS: this is from ctrl+c
en: Cancelled
pl: Anulowano

note: TRANSLATORS: the user needs to do something, e.g. remove the device
en: Action Required:
pl: Wymagane działanie:

note: TRANSLATORS: device has been chosen by the daemon for the user
en: Selected device
pl: Wybrane urządzenie

note: TRANSLATORS: this is to abort the interactive prompt
en: Cancel
pl: Anuluj

note: TRANSLATORS: get interactive prompt
en: Choose device
pl: Wybór urządzenia

note: TRANSLATORS: message letting the user know no device * upgrade available due to missing on LVFS TRANSLATORS: message letting the user know no * device upgrade available due to missing on LVFS
en: Devices with no available firmware updates:
pl: Urządzenia bez dostępnych aktualizacji oprogramowania sprzętowego:

note: TRANSLATORS: message letting the user know no device upgrade available TRANSLATORS: message letting the user know no device * upgrade available
en: Devices with the latest available firmware version:
pl: Urządzenia z najnowszą dostępną wersją oprogramowania sprzętowego:

en: No updates available for remaining devices
pl: Brak dostępnych aktualizacji dla pozostałych urządzeń

note: TRANSLATORS: nothing attached that can be upgraded
en: No hardware detected with firmware update capability
pl: Nie wykryto sprzętu z możliwością aktualizacji jego oprogramowania

note: TRANSLATORS: %1 is a device name
en: Updating %s…
pl: Aktualizowanie urządzenia %s…

note: TRANSLATORS: %1 is a device name
en: Installing on %s…
pl: Instalowanie na urządzeniu %s…

note: TRANSLATORS: %1 is a device name
en: Reading from %s…
pl: Odczytywanie z urządzenia %s…

note: TRANSLATORS: there is a reason the device can't update TRANSLATORS: there are reasons the device can't update
en: %s is not currently updatable:
pl: Nie można obecnie zaktualizować urządzenia %s:

note: TRANSLATORS: no update can be installed
en: Nothing to do
pl: Nie ma nic do zrobienia

note: TRANSLATORS: message letting the user there is an update * waiting, but there is a reason it cannot be deployed
en: Devices with firmware updates that need user action:
pl: Urządzenia z aktualizacjami oprogramowania sprzętowego wymagającymi działania użytkownika:

note: TRANSLATORS: success message -- a per-system setting value
en: Successfully modified configuration value
pl: Pomyślnie zmodyfikowano wartość konfiguracji

note: TRANSLATORS: success message -- a per-system setting value
en: Successfully reset configuration section
pl: Pomyślnie przywrócono sekcję konfiguracji

note: TRANSLATORS: success message for a per-remote setting change
en: Successfully modified remote
pl: Pomyślnie zmodyfikowano repozytorium

note: TRANSLATORS: success message
en: Successfully cleaned remote
pl: Pomyślnie wyczyszczono repozytorium

note: TRANSLATORS: success message
en: Successfully disabled remote
pl: Pomyślnie wyłączono repozytorium

note: TRANSLATORS: this is now useless
en: Delete the now-unused remote cache files?
pl: Usunąć już nieużywane pliki pamięci podręcznej repozytorium?

note: TRANSLATORS: success message
en: Successfully enabled remote
pl: Pomyślnie włączono repozytorium

note: TRANSLATORS: comment explaining result of command
en: Successfully disabled test devices
pl: Pomyślnie wyłączono urządzenia testowe

note: TRANSLATORS: comment explaining result of command
en: Successfully enabled test devices
pl: Pomyślnie włączono urządzenia testowe

note: TRANSLATORS: shown when shutting down to switch to the new version
en: Activating firmware update
pl: Aktywowanie aktualizacji oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: this is when a device is hotplugged
en: Device added:
pl: Dodano urządzenie:

note: TRANSLATORS: this is when a device is hotplugged
en: Device removed:
pl: Usunięto urządzenie:

note: TRANSLATORS: this is when a device has been updated
en: Device changed:
pl: Zmieniono urządzenie:

note: TRANSLATORS: this is when the daemon state changes
en: Changed
pl: Zmieniono

note: TRANSLATORS: nothing found
en: No firmware IDs found
pl: Nie odnaleziono identyfikatorów oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: nothing found
en: No firmware found
pl: Nie odnaleziono oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: get interactive prompt
en: Choose firmware
pl: Wybór oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: decompressing images from a container firmware
en: Writing file:
pl: Zapisywanie pliku:

note: TRANSLATORS: error message for a user who ran fwupdmgr
en: Metadata is already up to date
pl: Metadane są już aktualne

note: TRANSLATORS: error message for a user who ran fwupdmgr * refresh recently -- %1 is '--force'
en: Metadata is up to date; use %s to refresh again.
pl: Metadane są aktualne, opcja %s odświeży je ponownie.

note: TRANSLATORS: error message for unsupported feature
en: Host Security ID (HSI) is not supported
pl: Identyfikator zabezpieczeń komputera (HSI) jest nieobsługiwany

note: TRANSLATORS: this is a string like 'HSI:2-U'
en: Host Security ID:
pl: Identyfikator zabezpieczeń komputera:

note: TRANSLATORS: Volume has been chosen by the user
en: Selected volume
pl: Wybrany wolumin

note: TRANSLATORS: get interactive prompt
en: Choose volume
pl: Wybór woluminu

note: TRANSLATORS: get interactive prompt, where branch is the * supplier of the firmware, e.g. "non-free" or "free"
en: Choose branch
pl: Wybór gałęzi

note: TRANSLATORS: Configured a BIOS setting to a value
en: Set BIOS setting '%s' using '%s'.
pl: Ustawienie ustawienia BIOS-u „%s” na „%s”.

note: TRANSLATOR: This is the error message for * incorrect parameter
en: Invalid arguments, expected an AppStream ID
pl: Nieprawidłowe parametry, oczekiwano identyfikatora AppStream

note: TRANSLATORS: we've fixed a security problem on the machine
en: Fixed successfully
pl: Pomyślnie naprawiono

note: TRANSLATORS: we've fixed a security problem on the machine
en: Fix reverted successfully
pl: Pomyślnie wycofano poprawkę

note: TRANSLATORS: error message
en: This system doesn't support firmware settings
pl: Ten komputer nie obsługuje ustawień oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: error message
en: Unable to find attribute
pl: Nie można odnaleźć atrybutu

note: TRANSLATORS: error message
en: Invalid arguments, expected INDEX NAME TARGET [MOUNTPOINT]
pl: Nieprawidłowe parametry, oczekiwano INDEKS NAZWA CEL [PUNKT-MONTOWANIA]

note: TRANSLATORS: error message
en: Already exists, and no --force specified
pl: Już istnieje i nie podano --force

note: TRANSLATORS: error message
en: No volume matched %s
pl: Żaden wolumin nie pasuje do %s

note: TRANSLATORS: error message
en: Invalid arguments, expected base-16 integer
pl: Nieprawidłowe parametry, oczekiwano szesnastkowej liczby całkowitej

note: TRANSLATORS: error message
en: Invalid arguments, expected INDEX KEY [VALUE]
pl: Nieprawidłowe parametry, oczekiwano INDEKS KLUCZ [WARTOŚĆ]

note: TRANSLATORS: try to treat the legacy format as a hive
en: The EFI boot entry was not in hive format, falling back
pl: Wpis uruchamiania EFI nie jest w formacie „hive”, używanie zapasowego

note: TRANSLATORS: the boot entry was in a legacy format
en: The EFI boot entry is not in hive format, and shim may not be new enough to read it.
pl: Wpis uruchamiania EFI nie jest w formacie „hive”, a program shim może nie być wystarczająco nowy, aby go odczytać.

note: TRANSLATORS: ask the user if it's okay to convert, * "it" being the data contained in the EFI boot entry
en: Do you want to convert it now?
pl: Przekonwertować teraz?

note: TRANSLATORS: error message
en: Invalid arguments, expected GUID
pl: Nieprawidłowe parametry, oczekiwano GUID

note: TRANSLATORS: error message
en: Invalid arguments, expected at least ARCHIVE FIRMWARE METAINFO
pl: Nieprawidłowe parametry, oczekiwano co najmniej ARCHIWUM OPROGRAMOWANIE-SPRZĘTOWE METAINFO

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show client and daemon versions
pl: Wyświetla wersje klienta i usługi

note: TRANSLATORS: command line option
en: Allow reinstalling existing firmware versions
pl: Umożliwia ponowne instalowanie istniejących wersji oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: command line option
en: Allow downgrading firmware versions
pl: Umożliwia instalowanie poprzednich wersji oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: command line option
en: Allow switching firmware branch
pl: Umożliwia przełączanie gałęzi oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: command line option
en: Force the action by relaxing some runtime checks
pl: Wymusza działanie przez rozluźnienie części testów uruchamiania

note: TRANSLATORS: command line option
en: Ignore firmware checksum failures
pl: Ignoruje niepowodzenia sum kontrolnych oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: command line option
en: Ignore firmware hardware mismatch failures
pl: Ignoruje niepowodzenia zgodności sprzętu z oprogramowaniem sprzętowym

note: TRANSLATORS: command line option
en: Ignore non-critical firmware requirements
pl: Ignoruje niekrytyczne wymagania oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not check or prompt for reboot after update
pl: Bez sprawdzania ani pytania o ponowne uruchomienie po aktualizacji

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not search the firmware when parsing
pl: Bez wyszukiwania oprogramowania sprzętowego podczas przetwarzania

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not perform device safety checks
pl: Bez wykonywania testów bezpieczeństwa urządzenia

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not prompt for devices
pl: Bez pytania o urządzenia

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show all results
pl: Wyświetla wszystkie wyniki

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show devices that are not updatable
pl: Wyświetla urządzenia, których nie można aktualizować

note: TRANSLATORS: command line option
en: Manually enable specific plugins
pl: Ręcznie włącza podane wtyczki

en: Location of public key directories used for JCat verification
pl: Lokalizacja katalogów kluczy publicznych używanych do weryfikacji JCat

note: TRANSLATORS: command line option
en: Run the plugin composite prepare routine when using install-blob
pl: Wykonuje procedurę przygotowania składania wtyczki podczas używania „install-blob”

note: TRANSLATORS: command line option
en: Run the plugin composite cleanup routine when using install-blob
pl: Wykonuje procedurę czyszczenia składania wtyczki podczas używania „install-blob”

note: TRANSLATORS: command line option
en: Ignore SSL strict checks when downloading files
pl: Ignoruje ścisłe testy SSL podczas pobierania plików

note: TRANSLATORS: command line option
en: Filter with a set of device flags using a ~ prefix to exclude, e.g. 'internal,~needs-reboot'
pl: Filtruje za pomocą zestawu flag urządzeń, przedrostek ~ wyklucza, np. „internal,~needs-reboot”

note: TRANSLATORS: command line option
en: Filter with a set of release flags using a ~ prefix to exclude, e.g. 'trusted-release,~trusted-metadata'
pl: Filtruje za pomocą zestawu flag wydań, przedrostek ~ wyklucza, np. „trusted-release,~trusted-metadata”

note: TRANSLATORS: command line option
en: Filter to specific protocols, e.g. '~org.uefi.capsule' or 'org.nvmexpress'
pl: Filtruj według określonych protokołów, np. '~org.uefi.capsule' lub 'org.nvmexpress'

note: TRANSLATORS: command line option
en: Answer yes to all questions
pl: Odpowiada tak na wszystkie pytania

note: TRANSLATORS: command line option
en: Output in JSON format (disables all interactive prompts)
pl: Wyjście w formacie JSON (wyłącza wszystkie interaktywne zapytania)

en: Prefix for import and output files
pl: Prefiks dla plików importowych i wyjściowych

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILE
pl: PLIK

note: TRANSLATORS: command description
en: Dump SMBIOS data from a file
pl: Zrzuca dane SMBIOS z pliku

note: TRANSLATORS: command description
en: Get all enabled plugins registered with the system
pl: Uzyskuje wszystkie włączone wtyczki zarejestrowane na komputerze

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets details about a firmware file
pl: Uzyskuje informacje o pliku oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: command description
en: Show history of firmware updates
pl: Wyświetla historię aktualizacji oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [DEVICE-ID|GUID]
pl: [IDENTYFIKATOR-URZĄDZENIA|GUID]

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the list of updates for all specified devices, or all devices if unspecified
pl: Uzyskuje listę aktualizacji dla wszystkich podanych urządzeń, lub wszystkich urządzeń, jeśli nie podano żadnych

note: TRANSLATORS: command description
en: Get all devices that support firmware updates
pl: Uzyskuje wszystkie urządzenia obsługujące aktualizacje oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: command description
en: Get all device flags supported by fwupd
pl: Uzyskuje wszystkie flagi urządzeń obsługiwane przez usługę fwupd

note: TRANSLATORS: command description
en: Watch for hardware changes
pl: Obserwuje zmiany sprzętu

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME DEVICE-ID [VERSION]
pl: NAZWA-PLIKU IDENTYFIKATOR-URZĄDZENIA [WERSJA]

note: TRANSLATORS: command description
en: Install a raw firmware blob on a device
pl: Instaluje surowe zamknięte oprogramowanie sprzętowe na urządzeniu

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILE [DEVICE-ID|GUID]
pl: PLIK [IDENTYFIKATOR-URZĄDZENIA|GUID]

note: TRANSLATORS: command description
en: Install a specific firmware on a device, all possible devices will also be installed once the CAB matches
pl: Instaluje podane oprogramowanie sprzętowe na urządzeniu, wszystkie możliwe urządzenia także zostaną zainstalowane, jeśli CAB pasuje

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: DEVICE-ID|GUID
pl: IDENTYFIKATOR-URZĄDZENIA|GUID

note: TRANSLATORS: command description
en: Reinstall firmware on a device
pl: Ponownie instaluje oprogramowanie sprzętowe na urządzeniu

note: TRANSLATORS: command description
en: Attach to firmware mode
pl: Podłącza do trybu oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: command description
en: Get device report metadata
pl: Uzyskuje metadane zgłoszenia urządzenia

note: TRANSLATORS: command description
en: Detach to bootloader mode
pl: Odłącza do trybu programu startowego

note: TRANSLATORS: command description
en: Unbind current driver
pl: Odwiązuje bieżący sterownik

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: SUBSYSTEM DRIVER [DEVICE-ID|GUID]
pl: PODSYSTEM STEROWNIK [IDENTYFIKATOR-URZĄDZENIA|GUID]

note: TRANSLATORS: command description
en: Bind new kernel driver
pl: Dowiązuje nowy sterownik jądra

note: TRANSLATORS: command description
en: Activate pending devices
pl: Aktywuje oczekujące urządzenia

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [SMBIOS-FILE|HWIDS-FILE]
pl: [PLIK-SMBIOS|PLIK-HWIDS]

note: TRANSLATORS: command description
en: Return all the hardware IDs for the machine
pl: Zwraca wszystkie identyfikatory sprzętu dla komputera

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: HWIDS-FILE
pl: PLIK-HWIDS

note: TRANSLATORS: command description
en: Save a file that allows generation of hardware IDs
pl: Zapisuje plik umożliwiający utworzenie identyfikatorów sprzętu

note: TRANSLATORS: command description
en: Monitor the daemon for events
pl: Monitoruje zdarzenia usługi

note: TRANSLATORS: command description
en: Updates all specified devices to latest firmware version, or all devices if unspecified
pl: Aktualizuje wszystkie podane urządzenia do najnowszej wersji oprogramowania sprzętowego, lub wszystkie urządzenia, jeśli nie podano żadnych

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: TEXT
pl: TEKST

[ctx: command-description]
note: TRANSLATORS: command description
en: Sign data using the client certificate
pl: Podpisanie danych za pomocą certyfikatu klienta

note: TRANSLATORS: command description
en: Update the stored metadata with current contents
pl: Aktualizuje przechowywane metadane obecną zawartością

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME CERTIFICATE PRIVATE-KEY
pl: NAZWA-PLIKU CERTYFIKAT KLUCZ-PRYWATNY

note: TRANSLATORS: command description
en: Sign a firmware with a new key
pl: Podpisuje oprogramowanie sprzętowe nowym kluczem

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME [DEVICE-ID|GUID]
pl: NAZWA-PLIKU [IDENTYFIKATOR-URZĄDZENIA|GUID]

note: TRANSLATORS: command description
en: Read a firmware blob from a device
pl: Odczytuje zamknięte oprogramowanie sprzętowe z urządzenia

note: TRANSLATORS: command description
en: Read a firmware from a device
pl: Odczytuje oprogramowanie sprzętowe z urządzenia

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME OFFSET DATA [FIRMWARE-TYPE]
pl: NAZWA-PLIKU WYRÓWNANIE DANE [TYP-OPROGRAMOWANIA-SPRZĘTOWEGO]

note: TRANSLATORS: command description
en: Patch a firmware blob at a known offset
pl: Łata zamknięte oprogramowanie sprzętowe pod znanym wyrównaniem

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME-SRC FILENAME-DST [FIRMWARE-TYPE-SRC] [FIRMWARE-TYPE-DST]
pl: NAZWA-PLIKU-ŹRÓDŁOWEGO NAZWA-PLIKU-DOCELOWEGO [TYP-ŹRÓDŁOWEGO-OPROGRAMOWANIA-SPRZĘTOWEGO] [TYP-DOCELOWEGO-OPROGRAMOWANIA-SPRZĘTOWEGO]

note: TRANSLATORS: command description
en: Convert a firmware file
pl: Konwertuje plik oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: BUILDER-XML FILENAME-DST
pl: BUILDER-XML NAZWA-PLIKU-DOCELOWEGO

note: TRANSLATORS: command description
en: Build a firmware file
pl: Buduje plik oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME [FIRMWARE-TYPE]
pl: NAZWA-PLIKU [TYP-OPROGRAMOWANIA-SPRZĘTOWEGO]

note: TRANSLATORS: command description
en: Parse and show details about a firmware file
pl: Przetwarza i wyświetla informacje o pliku oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: command description
en: Export a firmware file structure to XML
pl: Eksportuje strukturę pliku oprogramowania sprzętowego do pliku XML

note: TRANSLATORS: command description
en: Extract a firmware blob to images
pl: Rozpakowuje zamknięte oprogramowanie sprzętowe do obrazów

note: TRANSLATORS: command description
en: List the available firmware types
pl: Wyświetla listę dostępnych typów oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: command description
en: List the available firmware GTypes
pl: Wyświetla listę GType dostępnego oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the configured remotes
pl: Uzyskuje skonfigurowane repozytoria

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [FILE FILE_SIG REMOTE-ID]
pl: [PLIK PODPIS_PLIKU IDENTYFIKATOR-REPOZYTORIUM]

note: TRANSLATORS: command description
en: Refresh metadata from remote server
pl: Odświeża metadane ze zdalnego serwera

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [FWUPD-VERSION]
pl: [WERSJA-FWUPD]

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the host security attributes
pl: Uzyskuje atrybuty zabezpieczeń komputera

note: TRANSLATORS: command description
en: Adds devices to watch for future emulation
pl: Dodaje urządzenia do obserwowania do emulacji w przyszłości

note: TRANSLATORS: command description
en: Removes devices to watch for future emulation
pl: Usuwa urządzenia do obserwowania do emulacji w przyszłości

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: EMULATION-FILE [ARCHIVE-FILE]
pl: PLIK-EMULACJI [PLIK-ARCHIWUM]

note: TRANSLATORS: command description
en: Mounts the ESP
pl: Montuje MSP

note: TRANSLATORS: command description
en: Unmounts the ESP
pl: Odmontowuje ESP

note: TRANSLATORS: command description
en: Lists files on the ESP
pl: Wyświetla listę plików na ESP

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [DEVICE-ID|GUID] [BRANCH]
pl: [IDENTYFIKATOR-URZĄDZENIA|GUID] [GAŁĄŹ]

note: TRANSLATORS: command description
en: Switch the firmware branch on the device
pl: Przełącza gałąź oprogramowania sprzętowego na urządzeniu

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: DEVICE-ID
pl: IDENTYFIKATOR-URZĄDZENIA

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the results from the last update
pl: Uzyskuje wyniki z ostatniej aktualizacji

note: TRANSLATORS: command description
en: Erase all firmware update history
pl: Usuwa całą historię aktualizacji oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [SETTING1] [SETTING2]…
pl: [USTAWIENIE1] [USTAWIENIE2]…

note: TRANSLATORS: command description
en: Retrieve BIOS settings.  If no arguments are passed all settings are returned
pl: Pobiera ustawienia BIOS-u. Jeśli żadne parametry nie zostaną przekazane, zwracane są wszystkie ustawienia

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: SETTING VALUE
pl: USTAWIENIE WARTOŚĆ

note: TRANSLATORS: command description
en: Set a BIOS setting
pl: Ustawia ustawienie BIOS-u

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: ARCHIVE FIRMWARE METAINFO [FIRMWARE] [METAINFO] [JCATFILE]
pl: ARCHIWUM OPROGRAMOWANIE-SPRZĘTOWE METAINFO [OPROGRAMOWANIE-SPRZĘTOWE] [METAINFO] [PLIK-JCAT]

note: TRANSLATORS: command description
en: Build a cabinet archive from a firmware blob and XML metadata
pl: Buduje archiwum CAB z zamkniętego oprogramowania sprzętowego i metadanych XML

note: TRANSLATORS: command description
en: List EFI variables with a specific GUID
pl: Wyświetla listę zmiennych EFI o podanym GUID

note: TRANSLATORS: command description
en: List EFI boot parameters
pl: Wyświetla listę parametrów uruchamiania EFI

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: INDEX
pl: INDEKS

note: TRANSLATORS: command description
en: Set the EFI boot next
pl: Ustawia uruchamianie EFI jako następne

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: INDEX1,INDEX2
pl: INDEKS1,INDEKS2

note: TRANSLATORS: command description
en: Set the EFI boot order
pl: Ustawia kolejność uruchamiania EFI

note: TRANSLATORS: command description
en: Delete an EFI boot entry
pl: Usuwa wpis uruchamiania EFI

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: INDEX NAME TARGET [MOUNTPOINT]
pl: INDEKS NAZWA CEL [PUNKT-MONTOWANIA]

note: TRANSLATORS: command description
en: Create an EFI boot entry
pl: Tworzy wpis uruchamiania EFI

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: INDEX KEY [VALUE]
pl: INDEKS KLUCZ [WARTOŚĆ]

note: TRANSLATORS: command description
en: Set or remove an EFI boot hive entry
pl: Ustawia lub usuwa wpis „hive” uruchamiania EFI

note: TRANSLATORS: command description
en: List EFI boot files
pl: Wyświetla listę plików uruchamiania EFI

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [APPSTREAM_ID]
pl: [IDENTYFIKATOR_APPSTREAM]

note: TRANSLATORS: command description
en: Fix a specific host security attribute
pl: Naprawia podany atrybut zabezpieczeń komputera

note: TRANSLATORS: command description
en: Undo the host security attribute fix
pl: Wycofuje poprawkę atrybutu zabezpieczeń komputera

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [DEVICE]
pl: [URZĄDZENIE]

note: TRANSLATORS: command description
en: Run the post-reboot cleanup action
pl: Wykonuje działanie czyszczenia po ponownym uruchomieniu

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [SECTION] KEY VALUE
pl: [SEKCJA] KLUCZ WARTOŚĆ

note: TRANSLATORS: sets something in the daemon configuration file
en: Modifies a daemon configuration value
pl: Modyfikuje wartość konfiguracji usługi

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: SECTION
pl: SEKCJA

note: TRANSLATORS: sets something in the daemon configuration file
en: Resets a daemon configuration section
pl: Przywraca sekcję konfiguracji usługi

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: REMOTE-ID KEY VALUE
pl: IDENTYFIKATOR-REPOZYTORIUM KLUCZ WARTOŚĆ

note: TRANSLATORS: command description
en: Modifies a given remote
pl: Modyfikuje podane repozytorium

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: REMOTE-ID
pl: IDENTYFIKATOR-REPOZYTORIUM

note: TRANSLATORS: command description
en: Cleans a given remote
pl: Czyści podane repozytorium

note: TRANSLATORS: command description
en: Enables a given remote
pl: Włącza podane repozytorium

note: TRANSLATORS: command description
en: Disables a given remote
pl: Wyłącza podane repozytorium

note: TRANSLATORS: command description
en: Enables virtual testing devices
pl: Włącza wirtualne urządzenia testowe

note: TRANSLATORS: command description
en: Disables virtual testing devices
pl: Wyłącza wirtualne urządzenia testowe

note: TRANSLATORS: command description
en: Get all known version formats
pl: Uzyskuje wszystkie znane formaty wersji

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: VERSION1 VERSION2 [FORMAT]
pl: WERSJA1 WERSJA2 [FORMAT]

note: TRANSLATORS: command description
en: Compares two versions for equality
pl: Porównuje dwie wersje pod względem równości

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: WORD
pl: SŁOWO

note: TRANSLATORS: command description
en: Finds firmware releases from the metadata
pl: Znajduje wydania oprogramowania sprzętowego z metadanych

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: KIND FILENAME
pl: RODZAJ NAZWA-PLIKU

note: TRANSLATORS: command description
en: Calculates a CRC of a file
pl: Oblicza sumę CRC pliku

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: CRC FILENAME
pl: CRC NAZWA-PLIKU

note: TRANSLATORS: command description
en: Finds an algorithm that matches the file CRC
pl: Wyszukuje algorytm pasujący do sumy CRC pliku

note: TRANSLATORS: command description
en: Parse the system PCR eventlog
pl: Przetwarza dziennik zdarzeń PCR komputera

note: TRANSLATORS: command description
en: Show information about a JCat file
pl: Pokaż informacje o pliku JCat

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME ID ALIAS_ID
pl: ID NAZWY PLIKU ALIAS_ID

note: TRANSLATORS: command description
en: Add an alias for a specific JCat item
pl: Dodaj alias dla konkretnego elementu JCat

note: TRANSLATORS: command description
en: Remove an alias for a specific JCat item
pl: Usuń alias dla konkretnego elementu JCat

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME [KIND]
pl: NAZWA PLIKU [RODZAJ]

note: TRANSLATORS: command description
en: Exports all embedded signatures to files
pl: Eksportuje wszystkie osadzone podpisy do plików

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME DATA DETACHED_KEY
pl: NAZWA PLIKU DANE ODŁĄCZONY_KLUCZ

note: TRANSLATORS: command description
en: Import an existing signature to a JCat file
pl: Importuj istniejący podpis do pliku JCat

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME SOURCE [KIND[:VARIANT]] [TARGET]
pl: NAZWA PLIKU ŹRÓDŁO [RODZAJ[:WARIANT]] [CEL]

note: TRANSLATORS: command description
en: Add a self-signed signature to a JCat file
pl: Dodaj podpis podpisany przez siebie do pliku JCat

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME SOURCE CERT PRIVKEY [KIND[:VARIANT]] [TARGET]
pl: NAZWA PLIKU ŹRÓDŁO CERT KLUCZ PRYWATNY [RODZAJ[:WARIANT]] [CEL]

note: TRANSLATORS: command description
en: Add a signature to a JCat file
pl: Dodaj podpis do pliku JCat

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME [SOURCE]
pl: NAZWA PLIKU [ŹRÓDŁO]

note: TRANSLATORS: command description
en: Verify a signature from a JCat file
pl: Zweryfikuj podpis z pliku JCat

note: TRANSLATORS: CLI description
en: This tool allows an administrator to use the fwupd plugins without being installed on the host system.
pl: To narzędzie umożliwia administratorowi używanie wtyczek fwupd bez ich instalacji na komputerze.

note: TRANSLATORS: program name
en: Firmware Utility
pl: Narzędzie oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: try to help
en: Ignoring SSL strict checks, to do this automatically in the future export DISABLE_SSL_STRICT in your environment
pl: Ignorowanie ścisłych testów SSL, aby robić to automatycznie w przyszłości, należy wyeksportować zmienną DISABLE_SSL_STRICT w środowisku

note: TRANSLATORS: the user didn't read the man page, %1 is '--filter' TRANSLATORS: the user didn't read the man page, * %1 is '--filter-release' TRANSLATORS: the user didn't read the man page, %1 is '--filter-protocol'
en: Failed to parse flags for %s
pl: Przetworzenie flag dla opcji %s się nie powiodło

note: TRANSLATORS: explain how to get help, %1 is * 'fwupdtool --help' TRANSLATORS: explain how to get help, * where $1 is something like 'fwupdmgr --help'
en: Use %s for help
pl: Polecenie %s wyświetli pomoc

note: TRANSLATORS: %1 is a device name
en: Downgrading %s…
pl: Instalowanie poprzedniej wersji urządzenia %s…

note: TRANSLATORS: a list of failed updates
en: Devices that were not updated correctly:
pl: Urządzenia, które nie zostały poprawnie zaktualizowane:

note: TRANSLATORS: a list of successful updates
en: Devices that have been updated successfully:
pl: Pomyślnie zaktualizowane urządzenia:

note: TRANSLATORS: explain why we want to upload
en: Uploading firmware reports helps hardware vendors to quickly identify failing and successful updates on real devices.
pl: Wysyłanie zgłoszeń o oprogramowaniu sprzętowym pomaga dostawcom sprzętu szybko identyfikować nieudane i udane aktualizacje na prawdziwych urządzeniach.

note: TRANSLATORS: ask the user to upload
en: Review and upload report now?
pl: Przejrzeć i wysłać zgłoszenie?

note: TRANSLATORS: metadata is downloaded
en: Requires internet connection
pl: Wymaga połączenia z Internetem

note: TRANSLATORS: offer to disable this nag
en: Do you want to disable this feature for future updates?
pl: Wyłączyć tę funkcję dla przyszłych aktualizacji?

note: TRANSLATORS: offer to stop asking the question
en: Do you want to upload reports automatically for future updates?
pl: Automatycznie wysyłać zgłoszenia dla przyszłych aktualizacji?

note: TRANSLATORS: no rebooting needed
en: No reboot is necessary
pl: Ponowne uruchomienie nie jest konieczne

note: TRANSLATORS: success message
en: Successfully installed firmware
pl: Pomyślnie zainstalowano oprogramowanie sprzętowe

note: TRANSLATORS: this is for the device tests
en: Did not find any devices with matching GUIDs
pl: Nie odnaleziono żadnych urządzeń o pasujących GUID

note: TRANSLATORS: the inhibit ID is a short string like dbus-123456
en: Inhibit ID is %s.
pl: Identyfikator wstrzymania to %s.

note: TRANSLATORS: we can auto-uninhibit after a timeout
en: Automatically uninhibiting in %ums…
pl: Automatyczne kończenie wstrzymania za %u ms…

note: TRANSLATORS: CTRL^C [holding control, and then pressing C] will exit the program
en: Use CTRL^C to cancel.
pl: Naciśnięcie CTRL^C anuluje.

note: TRANSLATORS: this CLI tool is now preventing system updates
en: System Update Inhibited
pl: Aktualizacja systemu jest wstrzymana

note: TRANSLATORS: the device is already connected
en: Device already exists
pl: Urządzenie już istnieje

note: TRANSLATORS: the device showed up in time
en: Successfully waited %.0fms for device
pl: Pomyślnie odczekano %.0f ms na urządzenie

note: TRANSLATORS: device tests can be specific to a CPU type
en: %u test was skipped | %u tests were skipped
pl[0]: Pominięto %u test
pl[1]: Pominięto %u testy
pl[2]: Pominięto %u testów
pl[3]: Pominięto %u testów

note: show the user the entire data blob
en: Target
pl: Cel

en: Payload
pl: Dane

en: Signature
pl: Podpis

en: Proceed with upload?
pl: Kontynuować wysyłanie?

note: TRANSLATORS: the server sent the user a small message
en: Update failure is a known issue, visit this URL for more information:
pl: Niepowodzenie aktualizacji to znany problem, pod tym adresem dostępnych jest więcej informacji:

note: TRANSLATORS: success message -- where the user has uploaded * success and/or failure reports to the remote server
en: Successfully uploaded %u report | Successfully uploaded %u reports
pl[0]: Pomyślnie wysłano %u zgłoszenie
pl[1]: Pomyślnie wysłano %u zgłoszenia
pl[2]: Pomyślnie wysłano %u zgłoszeń
pl[3]: Pomyślnie wysłano %u zgłoszeń

note: TRANSLATORS: key for a offline report filename
en: Saved report
pl: Zapisane zgłoszenie

note: TRANSLATORS: %1 is a device name, e.g. "ThinkPad Universal * ThunderBolt 4 Dock" and %2 is "fwupdmgr activate"
en: %s is pending activation; use %s to complete the update.
pl: Urządzenie %s oczekuje na aktywację, polecenie „%s” dokończy aktualizację.

note: TRANSLATORS: success message when user refreshes device checksums
en: Successfully updated device checksums
pl: Pomyślnie zaktualizowano sumy kontrolne urządzenia

note: TRANSLATORS: explain why no metadata available
en: No remotes are currently enabled so no metadata is available.
pl: Żadne repozytoria nie są obecnie włączone, więc żadne metadane nie są dostępne.

note: TRANSLATORS: explain why no metadata available
en: Metadata can be obtained from the Linux Vendor Firmware Service.
pl: Metadane można uzyskać z serwisu Linux Vendor Firmware Service.

note: TRANSLATORS: Turn on the remote
en: Enable this remote?
pl: Włączyć to repozytorium?

en: Updating
pl: Aktualizowanie

note: TRANSLATORS: success message -- where 'metadata' is information * about available firmware on the remote server
en: Successfully downloaded new metadata:
pl: Pomyślnie pobrano nowe metadane:

note: TRANSLATORS: no devices that can be upgraded with new firmware
en: No devices are updatable
pl: Nie ma urządzeń, które można aktualizować

note: TRANSLATORS: how many devices could be updated in theory if we had the firmware locally
en: %u device is updatable | %u devices are updatable
pl[0]: %u urządzenie można aktualizować
pl[1]: %u urządzenia można aktualizować
pl[2]: %u urządzeń można aktualizować
pl[3]: %u urządzeń można aktualizować

note: TRANSLATORS: how many devices have published updates on something like the LVFS
en: %u device is supported in the enabled remotes (an update has been published) | %u devices are supported in the enabled remotes (an update has been published)
pl[0]: %u urządzenie jest obsługiwane we włączonych repozytoriach (aktualizacja została opublikowana)
pl[1]: %u urządzenia są obsługiwane we włączonych repozytoriach (aktualizacja została opublikowana)
pl[2]: %u urządzeń jest obsługiwanych we włączonych repozytoriach (aktualizacja została opublikowana)
pl[3]: %u urządzeń jest obsługiwanych we włączonych repozytoriach (aktualizacja została opublikowana)

note: TRANSLATORS: success message -- the user can do this by-hand too
en: Successfully refreshed metadata manually
pl: Pomyślnie ręcznie odświeżono metadane

note: TRANSLATORS: no repositories to download from
en: No releases available
pl: Brak dostępnych wydań

note: TRANSLATORS: no repositories to download from
en: No matching releases for search token
pl: Nie ma pasujących wydań dla szukanego słowa

note: TRANSLATORS: get interactive prompt
en: Choose release
pl: Wybór wydania

note: TRANSLATORS: success message when user verified device checksums
en: Successfully verified device checksums
pl: Pomyślnie sprawdzono poprawność sum kontrolnych urządzenia

note: TRANSLATORS: the metadata is very out of date; %u is a number > 1
en: Firmware metadata has not been updated for %u day and may not be up to date. | Firmware metadata has not been updated for %u days and may not be up to date.
pl[0]: Metadane oprogramowania sprzętowego nie zostały zaktualizowane przez %u dzień i mogą nie być aktualne.
pl[1]: Metadane oprogramowania sprzętowego nie zostały zaktualizowane przez %u dni i mogą nie być aktualne.
pl[2]: Metadane oprogramowania sprzętowego nie zostały zaktualizowane przez %u dni i mogą nie być aktualne.
pl[3]: Metadane oprogramowania sprzętowego nie zostały zaktualizowane przez %u dni i mogą nie być aktualne.

note: TRANSLATORS: ask if we can update metadata
en: Update now?
pl: Zaktualizować teraz?

note: TRANSLATORS: this is an error string
en: No updatable devices
pl: Brak urządzeń, które można aktualizować

note: TRANSLATORS: this is an error string
en: No updates available
pl: Brak dostępnych aktualizacji

note: TRANSLATORS: no repositories to download from
en: No remotes available
pl: Brak dostępnych repozytoriów

note: TRANSLATORS: BKC is the industry name for the best known configuration and is a set * of firmware that works together
en: Your system is set up to the BKC of %s.
pl: Komputer jest skonfigurowany według BKC %s.

note: TRANSLATORS: %1 is the current device version number, and %2 is the command name, e.g. `fwupdmgr sync`
en: This device will be reverted back to %s when the %s command is performed.
pl: To urządzenie zostanie przywrócone do wersji %s po wykonaniu polecenia %s.

note: TRANSLATORS: the best known configuration is a set of software that we know works * well together. In the OEM and ODM industries it is often called a BKC
en: Deviate from the best known configuration?
pl: Odejść od najlepszej znanej konfiguracji?

note: TRANSLATORS: prompt to apply the update
en: Perform operation?
pl: Wykonać działanie?

note: TRANSLATORS: ask if we can update the metadata
en: Do you want to refresh this remote now?
pl: Odświeżyć to repozytorium teraz?

note: TRANSLATORS: success message
en: Successfully enabled and refreshed remote
pl: Pomyślnie włączono i odświeżono repozytorium

note: TRANSLATORS: message letting the user know no device downgrade available * %1 is the device name
en: No downgrades for %s
pl: Brak poprzednich wersji dla urządzenia %s

note: TRANSLATORS: shown when shutting down to switch to the new version
en: Activating firmware update for
pl: Aktywowanie aktualizacji oprogramowania sprzętowego dla

note: TRANSLATORS: success message -- where activation is making the new * firmware take effect, usually after updating offline
en: Successfully activated all devices
pl: Pomyślnie aktywowano wszystkie urządzenia

note: TRANSLATORS: approved firmware has been checked by * the domain administrator
en: There is no approved firmware.
pl: Nie ma zatwierdzonego oprogramowania sprzętowego.

note: TRANSLATORS: approved firmware has been checked by * the domain administrator
en: Approved firmware: | Approved firmware:
pl[0]: Zatwierdzone oprogramowanie sprzętowe:
pl[1]: Zatwierdzone oprogramowanie sprzętowe:
pl[2]: Zatwierdzone oprogramowanie sprzętowe:
pl[3]: Zatwierdzone oprogramowanie sprzętowe:

note: TRANSLATORS: changes only take effect on restart
en: Restart the daemon to make the change effective?
pl: Uruchomić usługę ponownie, aby uwzględnić zmianę?

note: TRANSLATORS: success message -- a per-system setting value
en: Successfully reset configuration values
pl: Pomyślnie przywrócono wartości konfiguracji

note: TRANSLATORS: ask the user to share, %s is something * like: "Linux Vendor Firmware Service"
en: Upload these anonymous results to the %s to help other users?
pl: Wysłać te anonimowe wyniki do serwisu %s, aby pomóc innym użytkownikom?

note: TRANSLATORS: success, so say thank you to the user
en: Host Security ID attributes uploaded successfully, thanks!
pl: Pomyślnie wysłano atrybuty identyfikatora zabezpieczeń komputera.

note: TRANSLATORS: can we JFDI?
en: Automatically upload every time?
pl: Automatycznie wysyłać za każdym razem?

note: TRANSLATORS: title prefix for the BIOS settings dialog
en: Configuration Change Suggested
pl: Proponowana zmiana konfiguracji

note: TRANSLATORS: the %1 is a BIOS setting name. * %2 and %3 are the values, e.g. "True" or "Windows10"
en: This tool can change the BIOS setting '%s' from '%s' to '%s' automatically, but it will only be active after restarting the computer.
pl: To narzędzie może automatycznie zmienić ustawienie BIOS-u „%s” z „%s” na „%s”, ale zmiana będzie aktywna dopiero po ponownym uruchomieniu komputera.

note: TRANSLATORS: the user has to manually recover; we can't do it
en: You should ensure you are comfortable restoring the setting from the system firmware setup, as this change may cause the system to not boot into Linux or cause other system instability.
pl: Należy się upewnić, że użytkownik jest w stanie przywrócić ustawienia w konfiguracji oprogramowania sprzętowego komputera, ponieważ ta zmiana może spowodować, że komputer nie będzie mógł uruchomić systemu Linux lub spowodować inny rodzaj niestabilności komputera.

note: TRANSLATORS: the %1 is a kernel command line key=value
en: This tool can change the kernel argument from '%s' to '%s', but it will only be active after restarting the computer.
pl: To narzędzie może zmienić parametr jądra z „%s” na „%s”, ale zmiana będzie aktywna dopiero po ponownym uruchomieniu komputera.

note: TRANSLATORS: the %1 is a kernel command line key=value
en: This tool can add a kernel argument of '%s', but it will only be active after restarting the computer.
pl: To narzędzie może dodać parametr jądra „%s”, ale zmiana będzie aktywna dopiero po ponownym uruchomieniu komputera.

note: TRANSLATORS: the user has to manually recover; we can't do it
en: You should ensure you are comfortable restoring the setting from a recovery or installation disk, as this change may cause the system to not boot into Linux or cause other system instability.
pl: Należy się upewnić, że użytkownik jest w stanie przywrócić ustawienia z dysku przywracania lub instalacji, ponieważ ta zmiana może spowodować, że komputer nie będzie mógł uruchomić systemu Linux lub spowodować inny rodzaj niestabilności komputera.

note: TRANSLATORS: error message
en: Unable to connect to service
pl: Nie można połączyć się z usługą

note: TRANSLATORS: error message
en: Unsupported daemon version %s, client version is %s
pl: Nieobsługiwana wersja usługi %s, wersja klienta to %s

note: TRANSLATORS: explain why we want to upload
en: Uploading a device list allows the %s team to know what hardware exists, and allows us to put pressure on vendors that do not upload firmware updates for their hardware.
pl: Wysłanie listy urządzeń informuje zespół %s o istniejących urządzeniach, co pomaga nam wywierać presję na dostawców, którzy nie publikują aktualizacji oprogramowania dla swojego sprzętu.

note: TRANSLATORS: ask the user to upload
en: Upload data now?
pl: Wysłać dane?

note: TRANSLATORS: success, so say thank you to the user
en: Device list uploaded successfully, thanks!
pl: Pomyślnie wysłano listę urządzeń, dziękujemy!

note: TRANSLATORS: remote refers to a website distributing fw, %1 is a name e.g. 'lvfs'
en: Enter your email address for remote '%s'
pl: Wprowadź swój adres e-mail dla zdalnego '%s'

note: TRANSLATORS: token refers to a password thing; %1 is a URL
en: To get a new token please go to %s and click 'Generate Token'
pl: Aby uzyskać nowy token, przejdź do %s i kliknij 'Wygeneruj token'

note: TRANSLATORS: remote refers to a website distributing fw, %1 is a name e.g. 'lvfs'
en: Enter your token for remote '%s'
pl: Wprowadź swój token dla zdalnego '%s'

note: TRANSLATORS: we've gained access to a new firmware remote
en: Remote enabled and refreshed successfully
pl: Zdalne włączenie i odświeżenie przebiegło pomyślnie

note: TRANSLATORS: command line option
en: Set the download retries for transient errors
pl: Ustawia liczbę prób pobrania w przypadku przejściowych błędów

note: TRANSLATORS: command line option
en: Only install onto emulated devices
pl: Instaluje tylko na emulowanych urządzeniach

note: TRANSLATORS: command line option
en: Sign the uploaded data with the client certificate
pl: Podpisuje wysłane dane za pomocą certyfikatu klienta

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not check for unreported history
pl: Bez sprawdzania niezgłoszonej historii

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not check for old metadata
pl: Bez sprawdzania przestarzałych metadanych

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not check if download remotes should be enabled
pl: Bez sprawdzania, czy repozytoria pobierania mają być włączone

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not write to the history database
pl: Bez zapisywania do bazy danych historii

note: TRANSLATORS: command line option
en: Only use peer-to-peer networking when downloading files
pl: Używa tylko sieci P2P podczas pobierania plików

note: TRANSLATORS: command line option
en: Do not prompt to fix security issues
pl: Bez pytania o naprawienie problemów zabezpieczeń

note: TRANSLATORS: command line option
en: Don't prompt for authentication (less details may be shown)
pl: Bez pytania o uwierzytelnienie (może być wyświetlanych mniej informacji)

note: TRANSLATORS: command description
en: Check if any devices are pending a reboot to complete update
pl: Sprawdza, czy jakieś urządzenia oczekują na ponowne uruchomienie, aby dokończyć aktualizację

note: TRANSLATORS: command description
en: Share firmware history with the developers
pl: Udostępnia historię oprogramowania sprzętowego programistom

note: TRANSLATORS: command description
en: Export firmware history for manual upload
pl: Eksportuje historię oprogramowania sprzętowego do ręcznego wysłania

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [DEVICE-ID|GUID] [VERSION]
pl: [IDENTYFIKATOR-URZĄDZENIA|GUID] [WERSJA]

note: TRANSLATORS: command description
en: Install a specific firmware file on all devices that match
pl: Instaluje podany plik oprogramowania sprzętowego na wszystkich pasujących urządzeniach

note: TRANSLATORS: command description
en: Install a firmware file in cabinet format on this hardware
pl: Instaluje plik oprogramowania sprzętowego w formacie CAB na tym sprzęcie

note: TRANSLATORS: command description
en: Checks cryptographic hash matches firmware
pl: Sprawdza, czy kryptograficzna suma kontrolna pasuje do oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: command description
en: Unlocks the device for firmware access
pl: Odblokowuje urządzenie

note: TRANSLATORS: command description
en: Clears the results from the last update
pl: Usuwa wyniki z ostatniej aktualizacji

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the releases for a device
pl: Uzyskuje wydania dla urządzenia

note: TRANSLATORS: command description
en: Downgrades the firmware on a device
pl: Instaluje poprzednią wersję oprogramowania sprzętowego urządzenia

note: TRANSLATORS: command description
en: Update the stored cryptographic hash with current ROM contents
pl: Aktualizuje przechowywaną kryptograficzną sumę kontrolną bieżącą zawartością pamięci ROM

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [REMOTE-ID] [USERNAME] [TOKEN]
pl: [ZDALNE-ID] [NAZWA UŻYTKOWNIKA] [TOKEN]

note: TRANSLATORS: command description
en: Enable an authenticated remote
pl: Włącz dla zdalnego uwierzytelnienia

note: TRANSLATORS: command description
en: Activate devices
pl: Aktywuje urządzenia

note: TRANSLATORS: firmware approved by the admin
en: Gets the list of approved firmware
pl: Uzyskuje listę zatwierdzonego oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: FILENAME|CHECKSUM1[,CHECKSUM2][,CHECKSUM3]
pl: NAZWA-PLIKU|SUMA-KONTROLNA1[,SUMA-KONTROLNA2][,SUMA-KONTROLNA3]

note: TRANSLATORS: command description
en: Reinstall current firmware on the device
pl: Ponownie instaluje obecne oprogramowanie sprzętowe na urządzeniu

note: TRANSLATORS: command description
en: Sync firmware versions to the chosen configuration
pl: Synchronizuje wersje oprogramowania sprzętowego do wybranej konfiguracji

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: LOCATION
pl: POŁOŻENIE

note: TRANSLATORS: command description
en: Download a file
pl: Pobiera plik

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [FILENAME1] [FILENAME2]
pl: [NAZWA-PLIKU1] [NAZWA-PLIKU2]

note: TRANSLATORS: command description
en: Test a device using a JSON manifest
pl: Testuje urządzenie za pomocą manifestu JSON

note: TRANSLATORS: command description
en: Emulate a device using a JSON manifest
pl: Emuluje urządzenie za pomocą manifestu JSON

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [REASON] [TIMEOUT]
pl: [POWÓD] [CZAS-OCZEKIWANIA]

note: TRANSLATORS: command description
en: Inhibit the system to prevent upgrades
pl: Wstrzymuje system, aby uniemożliwić aktualizacje

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: INHIBIT-ID
pl: IDENTYFIKATOR-WSTRZYMANIA

note: TRANSLATORS: command description
en: Uninhibit the system to allow upgrades
pl: Kończy wstrzymanie systemu, aby zezwolić na aktualizacje

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: GUID|DEVICE-ID
pl: GUID|IDENTYFIKATOR-URZĄDZENIA

note: TRANSLATORS: command description
en: Wait for a device to appear
pl: Odczekuje na pojawienie się urządzenia

note: TRANSLATORS: command description
en: Asks the daemon to quit
pl: Prosi usługę o zakończenie działania

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: [SETTING1] [SETTING2] [--no-authenticate]
pl: [USTAWIENIE1] [USTAWIENIE2] [--no-authenticate]

note: TRANSLATORS: command argument: uppercase, spaces->dashes
en: SETTING1 VALUE1 [SETTING2] [VALUE2]
pl: USTAWIENIE1 WARTOŚĆ1 [USTAWIENIE2] [WARTOŚĆ2]

note: TRANSLATORS: command description
en: Sets one or more BIOS settings
pl: Ustawia co najmniej jedno ustawienie BIOS-u

note: TRANSLATORS: command description
en: Upload the list of updatable devices to a remote server
pl: Wysyła listę urządzeń, które można aktualizować do zdalnego serwera

note: TRANSLATORS: CLI description
en: This tool allows an administrator to query and control the fwupd daemon, allowing them to perform actions such as installing or downgrading firmware.
pl: To narzędzie umożliwia administratorowi odpytywanie i sterowanie usługą fwupd, umożliwiając wykonywanie takich działań, jak instalowanie lub instalowanie poprzedniej wersji oprogramowania sprzętowego.

note: TRANSLATORS: try to help
en: The system clock has not been set correctly and downloading files may fail.
pl: Zegar komputera nie jest poprawnie ustawiony i pobieranie plików może się nie powieść.

note: TRANSLATORS: error message for Windows
en: Failed to connect to Windows service, please ensure it's running.
pl: Połączenie z usługą systemu Windows się nie powiodło, proszę się upewnić, że ona działa.

note: TRANSLATORS: could not contact the fwupd service over D-Bus
en: Failed to connect to daemon
pl: Połączenie z usługą się nie powiodło

note: TRANSLATORS: the user is SOL for support...
en: The daemon has loaded 3rd party code and is no longer supported by the upstream developers!
pl: Usługa wczytała kod firmy trzeciej i nie jest już wspierana przez jej programistów!

note: TRANSLATORS: a feature is something like "can show an image"
en: Failed to set front-end features
pl: Ustawienie funkcji interfejsu się nie powiodło

note: TRANSLATORS: The BIOS setting can only be changed to fixed values
en: Enumeration
pl: Wyliczenie

note: TRANSLATORS: The BIOS setting only accepts integers in a fixed range
en: Integer
pl: Liczba całkowita

note: TRANSLATORS: The BIOS setting accepts strings
en: String
pl: Ciąg

note: TRANSLATORS: type of BIOS setting
en: Setting type
pl: Typ ustawienia

note: TRANSLATORS: tell a user how to get information
en: Run without '%s' to see
pl: Wykonanie bez „%s” wyświetli

note: TRANSLATORS: current value of a BIOS setting
en: Current Value
pl: Obecna wartość

note: TRANSLATORS: description of BIOS setting TRANSLATORS: multiline description of device
en: Description
pl: Opis

note: TRANSLATORS: item is TRUE
en: True
pl: Prawda

note: TRANSLATORS: item is FALSE
en: False
pl: Fałsz

note: TRANSLATORS: BIOS setting is read only
en: Read Only
pl: Tylko do odczytu

note: TRANSLATORS: Lowest valid integer for BIOS setting
en: Minimum value
pl: Minimalna wartość

note: TRANSLATORS: Highest valid integer for BIOS setting
en: Maximum value
pl: Maksymalna wartość

note: TRANSLATORS: Scalar increment for integer BIOS setting
en: Scalar Increment
pl: Przyrost skalarny

note: TRANSLATORS: Shortest valid string for BIOS setting
en: Minimum length
pl: Minimalna długość

note: TRANSLATORS: Longest valid string for BIOS setting
en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

note: TRANSLATORS: Possible values for a bios setting
en: Possible Values
pl: Możliwe wartości

note: TRANSLATORS: error message
en: Invalid arguments
pl: Nieprawidłowe parametry

note: TRANSLATORS: the vendor did not upload this
en: This firmware is provided by LVFS community members and is not provided (or supported) by the original hardware vendor.
pl: To oprogramowanie sprzętowe jest dostarczane przez członków społeczności LVFS i nie jest dostarczane (ani wspierane) przez oryginalnego dostawcę sprzętu.

note: TRANSLATORS: if it breaks, you get to keep both pieces
en: Installing this update may also void any device warranty.
pl: Zainstalowanie tej aktualizacji może także spowodować utratę wszelkiej gwarancji na urządzenie.

note: TRANSLATORS: naughty vendor
en: The vendor did not supply any release notes.
pl: Dostawca nie dostarczył żadnych informacji o wydaniu.

note: TRANSLATORS: message letting the user know an downgrade is available * %1 is the device name and %2 and %3 are version strings
en: Downgrade %s from %s to %s?
pl: Zainstalować poprzednią wersję urządzenia %s z %s do %s?

note: TRANSLATORS: message letting the user know an upgrade is available * %1 is the device name and %2 and %3 are version strings
en: Upgrade %s from %s to %s?
pl: Zaktualizować urządzenie %s z wersji %s na %s?

note: TRANSLATORS: message letting the user know an upgrade is available * %1 is the device name and %2 is a version string
en: Reinstall %s to %s?
pl: Ponownie zainstalować urządzenie %s do wersji %s?

note: TRANSLATORS: warn the user before updating, %1 is a device name
en: %s and all connected devices may not be usable while updating.
pl: %s i wszystkie podłączone urządzenia nie będą mogły być używane podczas aktualizacji.

note: TRANSLATORS: warn the user before * updating, %1 is a device name
en: %s must remain connected for the duration of the update to avoid damage.
pl: Urządzenie %s musi być podłączone podczas trwania aktualizacji, aby uniknąć uszkodzenia.

note: TRANSLATORS: warn the user before updating, %1 is a machine * name
en: %s must remain plugged into a power source for the duration of the update to avoid damage.
pl: Urządzenie %s musi być podłączone do prądu podczas trwania aktualizacji, aby uniknąć uszkodzenia.

note: TRANSLATORS: explain why
en: An update requires the system to shutdown to complete.
pl: Ukończenie aktualizacji wymaga wyłączenia komputera.

note: TRANSLATORS: shutdown to apply the update
en: Shutdown now?
pl: Wyłączyć teraz?

note: TRANSLATORS: explain why we want to reboot
en: An update requires a reboot to complete.
pl: Ukończenie aktualizacji wymaga ponownego uruchomienia.

note: TRANSLATORS: reboot to apply the update
en: Restart now?
pl: Uruchomić ponownie?

note: TRANSLATORS: this is a command alias, e.g. 'get-devices'
en: Alias to %s
pl: Alias do „%s”

note: TRANSLATORS: error message
en: Command not found
pl: Nie odnaleziono polecenia

note: TRANSLATORS: this is the default branch name when unset
en: default
pl: domyślna

note: TRANSLATORS: a specific part of hardware, * the first %s is the device name, e.g. 'Unifying Receiver`
en: %s Device Update
pl: Aktualizacja urządzenia %s

note: TRANSLATORS: a specific part of hardware, * the first %s is the device name, e.g. 'Secure Boot`
en: %s Configuration Update
pl: Aktualizacja konfiguracji %s

note: TRANSLATORS: the entire system, e.g. all internal devices, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s System Update
pl: Aktualizacja komputera %s

note: TRANSLATORS: the EC is typically the keyboard controller chip, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Embedded Controller Update
pl: Aktualizacja wbudowanego kontrolera %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, the Intel AMT thing, * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s ME Update
pl: Aktualizacja podsystemu ME urządzenia %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine (with Intel AMT), * where the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Corporate ME Update
pl: Aktualizacja firmowego podsystemu ME urządzenia %s

note: TRANSLATORS: ME stands for Management Engine, where * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Consumer ME Update
pl: Aktualizacja podsystemu ME użytkownika końcowego urządzenia %s

note: TRANSLATORS: the controller is a device that has other devices * plugged into it, for example ThunderBolt, FireWire or USB, * the first %s is the device name, e.g. 'Intel ThunderBolt`
en: %s Controller Update
pl: Aktualizacja kontrolera %s

note: TRANSLATORS: the Thunderbolt controller is a device that * has other high speed Thunderbolt devices plugged into it; * the first %s is the system name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Thunderbolt Controller Update
pl: Aktualizacja kontrolera Thunderbolt %s

note: TRANSLATORS: the CPU microcode is firmware loaded onto the CPU * at system boot-up
en: %s CPU Microcode Update
pl: Aktualizacja mikrokodu procesora %s

note: TRANSLATORS: battery refers to the system power source
en: %s Battery Update
pl: Aktualizacja akumulatora %s

note: TRANSLATORS: camera can refer to the laptop internal * camera in the bezel or external USB webcam
en: %s Camera Update
pl: Aktualizacja aparatu %s

note: TRANSLATORS: TPM refers to a Trusted Platform Module
en: %s TPM Update
pl: Aktualizacja TPM %s

note: TRANSLATORS: TouchPad refers to a flat input device
en: %s Touchpad Update
pl: Aktualizacja panelu dotykowego %s

note: TRANSLATORS: Mouse refers to a handheld input device
en: %s Mouse Update
pl: Aktualizacja myszy %s

note: TRANSLATORS: Keyboard refers to an input device for typing
en: %s Keyboard Update
pl: Aktualizacja klawiatury %s

note: TRANSLATORS: Storage Controller is typically a RAID or SAS adapter
en: %s Storage Controller Update
pl: Aktualizacja kontrolera pamięci masowej %s

note: TRANSLATORS: Network Interface refers to the physical * PCI card, not the logical wired connection
en: %s Network Interface Update
pl: Aktualizacja interfejsu sieciowego %s

note: TRANSLATORS: Video Display refers to the laptop internal display or * external monitor
en: %s Display Update
pl: Aktualizacja ekranu %s

note: TRANSLATORS: BMC refers to baseboard management controller which * is the device that updates all the other firmware on the system
en: %s BMC Update
pl: Aktualizacja BMC %s

note: TRANSLATORS: Receiver refers to a radio device, e.g. a tiny Bluetooth * device that stays in the USB port so the wireless peripheral works
en: %s USB Receiver Update
pl: Aktualizacja odbiornika USB %s

note: TRANSLATORS: drive refers to a storage device, e.g. SATA disk
en: %s Drive Update
pl: Aktualizacja dysku %s

note: TRANSLATORS: flash refers to solid state storage, e.g. UFS or eMMC
en: %s Flash Drive Update
pl: Aktualizacja dysku półprzewodnikowego %s

note: TRANSLATORS: SSD refers to a Solid State Drive, e.g. non-rotating * SATA or NVMe disk
en: %s SSD Update
pl: Aktualizacja dysku SSD %s

note: TRANSLATORS: GPU refers to a Graphics Processing Unit, e.g. * the "video card"
en: %s GPU Update
pl: Aktualizacja karty graficznej %s

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator hardware laptops are * cradled in, or lowered onto
en: %s Dock Update
pl: Aktualizacja stacji dokującej %s

note: TRANSLATORS: Dock refers to the port replicator device connected * by plugging in a USB cable -- which may or may not also provide power
en: %s USB Dock Update
pl: Aktualizacja replikatora portów USB %s

note: TRANSLATORS: a device that can read your fingerprint pattern
en: %s Fingerprint Reader Update
pl: Aktualizacja czytnika odcisków palców %s

note: TRANSLATORS: a large pressure-sensitive drawing area typically used * by artists and digital artists
en: %s Graphics Tablet Update
pl: Aktualizacja tabletu graficznego %s

note: TRANSLATORS: an input device used by gamers, e.g. a joystick
en: %s Input Controller Update
pl: Aktualizacja kontrolera %s

note: TRANSLATORS: two miniature speakers attached to your ears
en: %s Headphones Update
pl: Aktualizacja słuchawek %s

note: TRANSLATORS: headphones with an integrated microphone
en: %s Headset Update
pl: Aktualizacja słuchawek z mikrofonem %s

note: TRANSLATORS: a display that can detect touch input from a user
en: %s Touchscreen Update
pl: %s Aktualizacja ekranu dotykowego

note: TRANSLATORS: this is the fallback where we don't know if the release * is updating the system, the device, or a device class, or something else -- * the first %s is the device name, e.g. 'ThinkPad P50`
en: %s Update
pl: Aktualizacja urządzenia %s

note: TRANSLATORS: duration in seconds
en: %u second | %u seconds
pl[0]: %u sekunda
pl[1]: %u sekundy
pl[2]: %u sekund
pl[3]: %u sekund

note: TRANSLATORS: duration in minutes
en: %u minute | %u minutes
pl[0]: %u minuta
pl[1]: %u minuty
pl[2]: %u minut
pl[3]: %u minut

note: TRANSLATORS: duration in minutes
en: %u hour | %u hours
pl[0]: %u godzina
pl[1]: %u godziny
pl[2]: %u godzin
pl[3]: %u godzin

note: TRANSLATORS: duration in days!
en: %u day | %u days
pl[0]: %u dzień
pl[1]: %u dni
pl[2]: %u dni
pl[3]: %u dni

note: TRANSLATORS: Device cannot be removed easily
en: Internal device
pl: Wewnętrzne urządzenie

note: TRANSLATORS: Device is updatable in this or any other mode
en: Updatable
pl: Można aktualizować

note: TRANSLATORS: Must be plugged into an outlet
en: System requires external power source
pl: Komputer wymaga zewnętrznego źródła zasilania

note: TRANSLATORS: Is locked and can be unlocked
en: Device is locked
pl: Urządzenie jest zablokowane

note: TRANSLATORS: Is found in current metadata
en: Supported on remote server
pl: Obsługiwane na zdalnym serwerze

note: TRANSLATORS: Requires a bootloader mode to be manually enabled by the user
en: Requires a bootloader
pl: Wymaga programu startowego

note: TRANSLATORS: Requires a reboot to apply firmware or to reload hardware
en: Needs a reboot after installation
pl: Wymaga ponownego uruchomienia po instalacji

note: TRANSLATORS: Requires system shutdown to apply firmware
en: Needs shutdown after installation
pl: Wymaga wyłączenia komputera po instalacji

note: TRANSLATORS: Has been reported to a metadata server
en: Reported to remote server
pl: Zgłoszone do zdalnego serwera

note: TRANSLATORS: User has been notified
en: User has been notified
pl: Użytkownik został powiadomiony

note: TRANSLATORS: Is currently in bootloader mode
en: Is in bootloader mode
pl: Jest w trybie programu startowego

note: TRANSLATORS: the hardware is waiting to be replugged
en: Hardware is waiting to be replugged
pl: Sprzęt czeka na ponowne podłączenie

note: TRANSLATORS: Device update needs to be separately activated
en: Device update needs activation
pl: Aktualizacja urządzenia wymaga aktywacji

note: TRANSLATORS: Device will not return after update completes
en: Device will not re-appear after update completes
pl: Urządzenie nie pojawi się z powrotem po ukończeniu aktualizacji

note: TRANSLATORS: Device supports some form of checksum verification
en: Cryptographic hash verification is available
pl: Dostępne jest sprawdzenie poprawności kryptograficznej sumy kontrolnej

note: TRANSLATORS: Device supports a safety mechanism for flashing
en: Device stages updates
pl: Urządzenie przygotowuje aktualizacje

note: TRANSLATORS: Device supports a safety mechanism for flashing
en: Device can recover flash failures
pl: Urządzenie może przywrócić się po niepowodzeniu wgrywania

note: TRANSLATORS: Device remains usable during update
en: Device is usable for the duration of the update
pl: Urządzenie może być używane podczas trwania aktualizacji

note: TRANSLATORS: a version check is required for all firmware
en: Device firmware is required to have a version check
pl: Oprogramowanie sprzętowe urządzenia musi mieć test wersji

note: TRANSLATORS: the device cannot update from A->C and has to go A->B->C
en: Device is required to install all provided releases
pl: Urządzenie musi zainstalować wszystkie podane wydania

note: TRANSLATORS: there is more than one supplier of the firmware
en: Device supports switching to a different branch of firmware
pl: Urządzenie obsługuje przełączanie na inną gałąź oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: save the old firmware to disk before installing the new one
en: Device will backup firmware before installing
pl: Urządzenie wykona kopię zapasową oprogramowania sprzętowego przed instalacją

note: TRANSLATORS: on some systems certain devices have to have matching versions, * e.g. the EFI driver for a given network card cannot be different
en: All devices of the same type will be updated at the same time
pl: Wszystkie urządzenia tego samego typu zostaną zaktualizowane w tym samym czasie

note: TRANSLATORS: some devices can only be updated to a new semver and cannot * be downgraded or reinstalled with the existing version
en: Only version upgrades are allowed
pl: Dozwolone są tylko aktualizacje wersji

note: TRANSLATORS: currently unreachable, perhaps because it is in a lower power state * or is out of wireless range
en: Device is unreachable
pl: Nie można komunikować się z urządzeniem

note: TRANSLATORS: we might ask the user the recovery key when next booting Windows
en: Full disk encryption secrets may be invalidated when updating
pl: Hasła pełnego szyfrowania dysku mogą zostać unieważnione podczas aktualizacji

note: TRANSLATORS: the vendor is no longer supporting the device
en: End of life
pl: Niewspierane

note: TRANSLATORS: firmware is verified on-device the payload using strong crypto
en: Signed Payload
pl: Podpisane dane

note: TRANSLATORS: firmware payload is unsigned and it is possible to modify it
en: Unsigned Payload
pl: Niepodpisane dane

note: TRANSLATORS: this device is not actually real
en: Emulated
pl: Emulowane

note: TRANSLATORS: we're saving all USB events for emulation
en: Tagged for emulation
pl: Oznaczone do emulacji

note: TRANSLATORS: stay on one firmware version unless the new version is explicitly * specified
en: Installing a specific release is explicitly required
pl: Wymagane jest instalowanie konkretnego wydania

note: TRANSLATORS: we can save all device enumeration events for emulation
en: Can tag for emulation
pl: Może być oznaczone do emulacji

note: TRANSLATORS: ask the user to do a simple task which should be translated
en: Message
pl: Komunikat

note: TRANSLATORS: show the user a generic image that can be themed
en: Image
pl: Obraz

note: TRANSLATORS: ask the user a question, and it will not be translated
en: Message (custom)
pl: Komunikat (niestandardowy)

note: TRANSLATORS: show the user a random image from the internet
en: Image (custom)
pl: Obraz (niestandardowy)

note: TRANSLATORS: the update state of the specific device
en: Pending
pl: Oczekujące

note: TRANSLATORS: the update state of the specific device
en: Success
pl: Powodzenie

note: TRANSLATORS: the update state of the specific device
en: Failed
pl: Nie powiodło się

note: TRANSLATORS: the update state of the specific device
en: Transient failure
pl: Przejściowe niepowodzenie

note: TRANSLATORS: the update state of the specific device
en: Needs reboot
pl: Wymaga ponownego uruchomienia

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low
pl: Poziom naładowania komputera jest za niski

note: TRANSLATORS: as in laptop battery power
en: System power is too low (%u%%, requires %u%%)
pl: Poziom naładowania komputera jest za niski (%u%%, wymaga %u%%)

note: TRANSLATORS: for example, a Bluetooth mouse that is in powersave mode
en: Device is unreachable, or out of wireless range
pl: Nie można komunikować się z urządzeniem lub jest poza zasięgiem

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low
pl: Poziom naładowania akumulatora urządzenia jest za niski

note: TRANSLATORS: for example the batteries *inside* the Bluetooth mouse
en: Device battery power is too low (%u%%, requires %u%%)
pl: Poziom naładowania akumulatora urządzenia jest za niski (%u%%, wymaga %u%%)

note: TRANSLATORS: usually this is when we're waiting for a reboot
en: Device is waiting for the update to be applied
pl: Urządzenie oczekuje na zastosowanie aktualizacji

note: TRANSLATORS: as in, wired mains power for a laptop
en: Device requires AC power to be connected
pl: Urządzenie wymaga podłączenia do prądu

note: TRANSLATORS: lid means "laptop top cover"
en: Device cannot be updated while the lid is closed
pl: Nie można zaktualizować urządzenia, kiedy pokrywa jest zamknięta

note: TRANSLATORS: emulated means we are pretending to be a different model
en: Device is emulated
pl: Urządzenie jest emulowane

note: TRANSLATORS: The device cannot be updated due to missing vendor's license.
en: Device requires a software license to update
pl: Urządzenie wymaga licencji na oprogramowanie, aby zaktualizować

note: TRANSLATORS: an application is preventing system updates
en: All devices are prevented from update by system inhibit
pl: Aktualizacja wszystkich urządzeń jest uniemożliwiana przez wstrzymanie systemu

note: TRANSLATORS: another application is updating the device already
en: An update is in progress
pl: Trwa aktualizacja

note: TRANSLATORS: device cannot be interrupted, for instance taking a phone call
en: Device is in use
pl: Urządzenie jest używane

note: TRANSLATORS: device does not have a display connected
en: Device requires a display to be plugged in
pl: Urządzenie wymaga, aby ekran był podłączony

note: TRANSLATORS: we have two ways of communicating with the device, so we hide one
en: Device is lower priority than an equivalent device
pl: Urządzenie ma niższy priorytet niż jego odpowiednik

note: TRANSLATORS: firmware is signed with insecure key
en: System has been signed with an insecure key
pl: Komputer został podpisany za pomocą niezabezpieczonego klucza

note: TRANSLATORS: firmware is locked from the BIOS
en: Device firmware has been locked
pl: Oprogramowanie sprzętowe urządzenia zostało zablokowane

note: TRANSLATORS: Name of hardware
en: Unknown Device
pl: Nieznane urządzenie

note: TRANSLATORS: ID for hardware, typically a SHA1 sum
en: Device ID
pl: Identyfikator urządzenia

note: TRANSLATORS: one line summary of device
en: Summary
pl: Podsumowanie

note: TRANSLATORS: version number of previous firmware
en: Previous version
pl: Poprzednia wersja

note: TRANSLATORS: version number of current firmware
en: Current version
pl: Obecna wersja

note: TRANSLATORS: smallest version number installable on device
en: Minimum Version
pl: Minimalna wersja

note: TRANSLATORS: largest version number installable on device
en: Maximum Version
pl: Maksymalna wersja

note: TRANSLATORS: firmware version of bootloader
en: Bootloader Version
pl: Wersja programu startowego

note: TRANSLATORS: manufacturer of hardware
en: Vendor
pl: Dostawca

note: TRANSLATORS: the stream of firmware, e.g. nonfree
en: Release Branch
pl: Gałąź wydania

note: TRANSLATORS: length of time the update takes to apply
en: Install Duration
pl: Czas trwania instalacji

note: TRANSLATORS: serial number of hardware
en: Serial Number
pl: Numer seryjny

note: TRANSLATORS: hardware state, e.g. "pending"
en: Update State
pl: Stan aktualizacji

note: TRANSLATORS: first percentage is current value, 2nd percentage is the * lowest limit the firmware update is allowed for the update to happen
en: %u%% (threshold %u%%)
pl: %u%% (próg to %u%%)

note: TRANSLATORS: refers to the battery inside the peripheral device
en: Battery
pl: Akumulator

note: TRANSLATORS: error message from last update attempt
en: Update Error
pl: Błąd aktualizacji

note: TRANSLATORS: reasons the device is not updatable
en: Problems
pl: Problemy

note: TRANSLATORS: the original time/date the device was modified
en: Last modified
pl: Ostatnia modyfikacja

note: TRANSLATORS: description of device ability
en: Device Flags
pl: Flagi urządzenia

note: TRANSLATORS: description of the device requests
en: Device Requests
pl: Żądania urządzeń

note: TRANSLATORS: issue fixed with the release, e.g. CVE
en: Issue | Issues
pl[0]: Błąd
pl[1]: Błędy
pl[2]: Błędy
pl[3]: Błędy

note: TRANSLATORS: Plugin is active only if hardware is found
en: Enabled if hardware matches
pl: Włączone, jeśli sprzęt pasuje

note: TRANSLATORS: Plugin is active and in use
en: Ready
pl: Gotowe

note: TRANSLATORS: Plugin is inactive and not used TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Disabled
pl: Wyłączone

note: TRANSLATORS: not required for this system
en: Required hardware was not found
pl: Nie odnaleziono wymaganego oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: system is not booted in UEFI mode
en: UEFI firmware can not be updated in legacy BIOS mode
pl: Nie można aktualizować oprogramowania sprzętowego UEFI w trybie przestarzałego BIOS-u

note: TRANSLATORS: capsule updates are an optional BIOS feature
en: UEFI capsule updates not available or enabled in firmware setup
pl: Aktualizacje kapsułowe UEFI są niedostępne lub wyłączone w konfiguracji oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: user needs to run a command, %1 is 'fwupdmgr unlock'
en: Firmware updates disabled; run '%s' to enable
pl: Aktualizacje oprogramowania sprzętowego są wyłączone; wykonanie polecenia „%s” je włączy

note: TRANSLATORS: user needs to run a command
en: Authentication details are required
pl: Wymagane są informacje o uwierzytelnieniu

note: TRANSLATORS: no peeking
en: Configuration is only readable by the system administrator
pl: Tylko administrator komputera może odczytywać konfigurację

note: TRANSLATORS: the plugin was created from a .so object, and was not built-in
en: Loaded from an external module
pl: Wczytane z zewnętrznego modułu

note: TRANSLATORS: check various UEFI and ACPI tables are unchanged after the update
en: Will measure elements of system integrity around an update
pl: Dokona pomiaru elementów spójności komputera wokół aktualizacji

note: TRANSLATORS: the user is using Gentoo/Arch and has screwed something up
en: Required efivarfs filesystem was not found
pl: Nie odnaleziono wymaganego systemu plików „efivarfs”

note: TRANSLATORS: partition refers to something on disk, again, hey Arch users
en: UEFI ESP partition not detected or configured
pl: Nie wykryto lub nie skonfigurowano partycji ESP UEFI

note: TRANSLATORS: partition refers to something on disk, again, hey Arch users
en: UEFI ESP partition may not be set up correctly
pl: Partycja ESP UEFI może nie być poprawnie skonfigurowana

note: TRANSLATORS: Failed to open plugin, hey Arch users
en: Plugin dependencies missing
pl: Brak zależności wtyczki

note: TRANSLATORS: The kernel does not support this plugin
en: Running kernel is too old
pl: Działające jądro jest za stare

note: TRANSLATORS: The plugin is only for testing
en: Plugin is only for testing
pl: Wtyczka jest tylko do testowania

note: TRANSLATORS: The plugin enumeration might change the device current mode
en: Plugin enumeration may change device state
pl: Wyliczenie wtyczek może zmienić stan urządzenia

note: TRANSLATORS: description of plugin state, e.g. disabled
en: Flags
pl: Flagi

note: TRANSLATORS: a non-free software license
en: Proprietary
pl: Własnościowe

note: TRANSLATORS: the release urgency
en: Low
pl: Niska

note: TRANSLATORS: the release urgency
en: Medium
pl: Średnia

note: TRANSLATORS: the release urgency
en: High
pl: Wysoka

note: TRANSLATORS: the release urgency
en: Critical
pl: Krytyczna

note: TRANSLATORS: We verified the payload against the server
en: Trusted payload
pl: Zweryfikowane dane

note: TRANSLATORS: We verified the metadata against the server
en: Trusted metadata
pl: Zweryfikowane metadane

note: TRANSLATORS: version is newer
en: Is upgrade
pl: Jest aktualizacją

note: TRANSLATORS: version is older
en: Is downgrade
pl: Jest instalacją poprzedniej wersji

note: TRANSLATORS: version cannot be installed due to policy
en: Blocked version
pl: Zablokowana wersja

note: TRANSLATORS: version cannot be installed due to policy
en: Not approved
pl: Niezatwierdzone

note: TRANSLATORS: is not the main firmware stream
en: Alternate branch
pl: Alternatywna gałąź

note: TRANSLATORS: is not supported by the vendor
en: Community supported
pl: Wspierane przez społeczność

note: TRANSLATORS: someone we trust has tested this
en: Tested by trusted vendor
pl: Przetestowane przez zaufanego dostawcę

note: TRANSLATORS: the %s is a vendor name, e.g. Lenovo
en: Tested by %s
pl: Przetestowane przez: %s

note: TRANSLATORS: when the release was tested
en: Tested
pl: Przetestowane

note: TRANSLATORS: the OS the release was tested on
en: Distribution
pl: Dystrybucja

note: TRANSLATORS: the firmware old version
en: Old version
pl: Poprzednia wersja

note: TRANSLATORS: the fwupd version the release was tested on
en: Version[fwupd]
pl: Wersja[fwupd]

note: TRANSLATORS: version number of new firmware
en: New version
pl: Nowa wersja

note: TRANSLATORS: the server the file is coming from TRANSLATORS: remote identifier, e.g. lvfs-testing
en: Remote ID
pl: Identyfikator repozytorium

note: TRANSLATORS: the exact component on the server
en: Release ID
pl: Identyfikator wydania

note: TRANSLATORS: the stream of firmware, e.g. nonfree
en: Branch
pl: Gałąź

note: TRANSLATORS: one line variant of release (e.g. 'China')
en: Variant
pl: Wariant

note: TRANSLATORS: e.g. GPLv2+, Proprietary etc
en: License
pl: Licencja

note: TRANSLATORS: file size of the download
en: Size
pl: Rozmiar

note: TRANSLATORS: when the update was built
en: Created
pl: Utworzono

note: TRANSLATORS: how important the release is
en: Urgency
pl: Pilność

note: TRANSLATORS: more details about the update link
en: Details
pl: Informacje

note: TRANSLATORS: source (as in code) link
en: Source
pl: Źródło

note: TRANSLATORS: length of time the update takes to apply
en: Duration
pl: Czas trwania

note: TRANSLATORS: helpful messages for the update
en: Update Message
pl: Komunikat aktualizacji

note: TRANSLATORS: helpful image for the update
en: Update Image
pl: Ilustracja aktualizacji

note: TRANSLATORS: release attributes
en: Release Flags
pl: Flagi wydania

note: TRANSLATORS: release tag set for release, e.g. lenovo-2021q3
en: Tag | Tags
pl[0]: Etykieta
pl[1]: Etykiety
pl[2]: Etykiety
pl[3]: Etykiety

note: TRANSLATORS: hash to that exact firmware archive TRANSLATORS: remote checksum
en: Checksum
pl: Suma kontrolna

note: TRANSLATORS: remote type, e.g. remote or local
en: Type
pl: Typ

note: TRANSLATORS: if we can get metadata from peer-to-peer clients
en: P2P Metadata
pl: Metadane P2P

note: TRANSLATORS: if we can get metadata from peer-to-peer clients
en: P2P Firmware
pl: Oprogramowanie sprzętowe P2P

note: TRANSLATORS: the age of the metadata
en: Age
pl: Wiek

note: TRANSLATORS: how often we should refresh the metadata
en: Refresh Interval
pl: Czas między odświeżeniami

note: TRANSLATORS: the numeric priority
en: Priority
pl: Priorytet

note: TRANSLATORS: a username or password is required
en: Requires Auth
pl: Wymaga autoryzacji

note: TRANSLATORS: remote filename base
en: Username
pl: Nazwa użytkownika

note: TRANSLATORS: filename of the local file
en: Filename
pl: Nazwa pliku

note: TRANSLATORS: filename of the local file
en: Filename Signature
pl: Podpis nazwy pliku

note: TRANSLATORS: full path of the remote.conf file
en: Filename Source
pl: Źródło nazwy pliku

note: TRANSLATORS: remote URI
en: Metadata URI
pl: Adres URI metadanych

note: TRANSLATORS: remote URI
en: Metadata Signature
pl: Podpis metadanych

note: TRANSLATORS: remote URI
en: Firmware Base URI
pl: Podstawowy adres URI oprogramowania sprzętowego

note: TRANSLATORS: URI to send success/failure reports
en: Report URI
pl: Adres URI zgłoszenia

note: TRANSLATORS: Boolean value to automatically send reports
en: Automatic Reporting
pl: Automatyczne zgłaszanie

note: TRANSLATORS: warning message shown after update has been scheduled
en: The update will continue when the device USB cable has been unplugged and then re-inserted.
pl: Aktualizacja zostanie kontynuowana po odłączeniu i ponownym podłączeniu kabla USB urządzenia.

note: TRANSLATORS: warning message shown after update has been scheduled
en: The update will continue when the device USB cable has been unplugged.
pl: Aktualizacja zostanie kontynuowana po odłączeniu kabla USB urządzenia.

note: TRANSLATORS: warning message shown after update has been scheduled
en: The update will continue when the device USB cable has been re-inserted.
pl: Aktualizacja zostanie kontynuowana po ponownym podłączeniu kabla USB urządzenia.

note: TRANSLATORS: warning message
en: Press unlock on the device to continue the update process.
pl: Proszę nacisnąć „Odblokuj” na urządzeniu, aby kontynuować aktualizację.

note: TRANSLATORS: warning message shown after update has been scheduled
en: Do not turn off your computer or remove the AC adaptor while the update is in progress.
pl: Nie należy wyłączać komputera ani odłączać zasilacza w czasie trwania aktualizacji.

note: TRANSLATORS: message shown after device has been marked for emulation
en: Unplug and replug the device to continue the update process.
pl: Proszę odłączyć i ponownie podłączyć urządzenie, aby kontynuować aktualizację.

note: TRANSLATORS: warning message
en: The update will continue when the device power cable has been removed and re-inserted.
pl: Aktualizacja zostanie kontynuowana po odłączeniu i ponownym podłączeniu kabla zasilającego urządzenia.

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Valid
pl: Prawidłowe

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Invalid
pl: Nieprawidłowe

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Locked
pl: Zablokowane

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Unlocked
pl: Odblokowane

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Encrypted
pl: Zaszyfrowane

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Unencrypted
pl: Niezaszyfrowane

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Tainted
pl: Skażone

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Untainted
pl: Nieskażone

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Found
pl: Odnaleziono

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Not found
pl: Nie odnaleziono

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Supported
pl: Obsługiwane

note: TRANSLATORS: Suffix: the HSI result
en: Not supported
pl: Nieobsługiwane

note: TRANSLATORS: this is shown as a suffix for obsoleted tests
en: (obsoleted)
pl: (przestarzałe)

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: IOMMU device protection enabled
pl: Włączono ochronę urządzenia IOMMU

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: IOMMU device protection disabled
pl: Wyłączono ochronę urządzenia IOMMU

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Kernel is no longer tainted
pl: Jądro nie jest już skażone

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Kernel is tainted
pl: Jądro jest skażone

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Kernel lockdown disabled
pl: Wyłączono blokadę jądra

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Kernel lockdown enabled
pl: Włączono blokadę jądra

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Pre-boot DMA protection is disabled
pl: Ochrona DMA przed uruchomieniem jest wyłączona

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Pre-boot DMA protection is enabled
pl: Ochrona DMA przed uruchomieniem jest włączona

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Secure Boot disabled
pl: Wyłączono Secure Boot

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: Secure Boot enabled
pl: Włączono Secure Boot

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: All TPM PCRs are valid
pl: Wszystkie PCR TPM są prawidłowe

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: A TPM PCR is now an invalid value
pl: PCR TPM ma teraz nieprawidłową wartość

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: All TPM PCRs are now valid
pl: Wszystkie PCR TPM są teraz prawidłowe

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: TPM PCR0 reconstruction is invalid
pl: Rekonstrukcja PCR0 TPM jest nieprawidłowa

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: TPM PCR0 reconstruction is now valid
pl: Rekonstrukcja PCR0 TPM jest teraz prawidłowa

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: UEFI memory protection is now locked
pl: Ochrona pamięci UEFI jest teraz zablokowana

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: UEFI memory protection is now unlocked
pl: Ochrona pamięci UEFI jest teraz odblokowana

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: UEFI NX bootloader protection is now enabled
pl: Ochrona bootloadera UEFI NX jest teraz włączona

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: UEFI NX bootloader protection is now disabled
pl: Ochrona bootloadera UEFI NX jest teraz wyłączona

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: The UEFI certificate store is now up to date
pl: Przechowalnia certyfikatów UEFI jest teraz aktualna

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: HP SureStart is enabled
pl: HP SureStart jest włączone

note: TRANSLATORS: HSI event title
en: AMD microcode signature vulnerability fixed
pl: Naprawiona podatność podpisu mikrokodu AMD

note: TRANSLATORS: %1 refers to some kind of security test, e.g. "SPI BIOS region". %2 refers to a result value, e.g. "Invalid"
en: %s disappeared: %s
pl: „%s” zniknęło: %s

note: TRANSLATORS: %1 refers to some kind of security test, e.g. "Encrypted RAM". %2 refers to a result value, e.g. "Invalid"
en: %s appeared: %s
pl: „%s” pojawiło się: %s

note: TRANSLATORS: %1 refers to some kind of security test, e.g. "UEFI platform key". * %2 and %3 refer to results value, e.g. "Valid" and "Invalid"
en: %s changed: %s → %s
pl: „%s” zmieniło się: %s → %s

note: TRANSLATORS: title for host security events
en: Host Security Events
pl: Zdarzenia zabezpieczeń komputera

note: TRANSLATORS: now list devices with unfixed high-priority issues
en: There are devices with issues:
pl: Urządzenia z problemami:

note: TRANSLATORS:  this is the HSI suffix
en: Runtime Suffix
pl: Przyrostek uruchamiania

note: TRANSLATORS: this is instructions on how to improve the HSI security level
en: This system has a low HSI security level.
pl: Ten komputer ma niski poziom zabezpieczeń HSI.

note: TRANSLATORS: this is instructions on how to improve the HSI suffix
en: This system has HSI runtime issues.
pl: Ten komputer ma problemy HSI uruchamiania.

note: TRANSLATORS: this is more background on a security measurement problem
en: The TPM PCR0 differs from reconstruction.
pl: PCR0 TPM różni się od rekonstrukcji.

note: TRANSLATORS: %1 is the firmware vendor, %2 is the device vendor name
en: The firmware from %s is not supplied by %s, the hardware vendor.
pl: Oprogramowanie sprzętowe od firmy %s nie jest dostarczane przez firmę %s, dostawcę sprzętu.

note: TRANSLATORS: %1 is the device vendor name
en: Your hardware may be damaged using this firmware, and installing this release may void any warranty with %s.
pl: Sprzęt może zostać uszkodzony przez użycie tego oprogramowania sprzętowego, a zainstalowanie tego wydania może spowodować utratę gwarancji od firmy %s.

note: TRANSLATORS: show and ask user to confirm -- * %1 is the old branch name, %2 is the new branch name
en: Switch branch from %s to %s?
pl: Przełączyć gałąź z %s na %s?

note: TRANSLATORS: should the branch be changed
en: Do you understand the consequences of changing the firmware branch?
pl: Czy rozumiesz konsekwencje zmiany gałęzi oprogramowania sprzętowego?

note: TRANSLATORS: the platform secret is stored in the PCRx registers on the TPM
en: Some of the platform secrets may be invalidated when updating this firmware.
pl: Część haseł platformy może zostać unieważnionych podczas aktualizowania tego oprogramowania sprzętowego.

note: TRANSLATORS: 'recovery key' here refers to a code, rather than a physical metal thing
en: Please ensure you have the volume recovery key before continuing.
pl: Przed kontynuacją proszę się upewnić, że posiadany jest klucz odzyskiwania woluminu.

note: TRANSLATORS: the %1 is a URL to a wiki page
en: See %s for more details.
pl: %s zawiera więcej informacji.

note: TRANSLATORS: title text, shown as a warning
en: Full Disk Encryption Detected
pl: Wykryto pełne szyfrowanie dysku

note: TRANSLATORS: unsupported build of the package
en: This package has not been validated, it may not work properly.
pl: Ten pakiet nie został zweryfikowany, może nie działać poprawnie.

note: TRANSLATORS: a remote here is like a 'repo' or software source
en: Enable new remote?
pl: Włączyć nowe repozytorium?

note: TRANSLATORS: should the remote still be enabled
en: Agree and enable the remote?
pl: Wyrazić zgodę i włączyć repozytorium?
