Gajim - en to be translation catalogue (144 entries)

en: %(owner_or_admin_or_member)s of this group chat
be: %(owner_or_admin_or_member)s гэтай групавой размовы

en: %s is a file but it should be a directory
be: %s з'яўляецца файлам, але павінна быць дырэкторыя

note: Translators: This should make the string KB/s, where 'KB' part is taken from %s. Only the 's' after / (which means second) should be translated.
en: (%(filesize_unit)s/s)
be: (%(filesize_unit)s/с)

en: A file with this name already exists and you do not have permission to overwrite it.
be: Файл з такой назвай ужо існуе, а Вы не маеце правоў на яго перазапіс.

en: A list of active, completed and stopped file transfers
be: Спіс актыўных, скончаных і спыненых перадачаў файлаў

en: Account
be: Рахунак

en: Account has been added successfully
be: Рахунак паспяхова дададзены

en: Accounts
be: Рахункі

en: Activated
be: Актывізаваны

en: Active
be: Актыўны

en: Advanced
be: Адмысловы

en: All
be: Усе

en: All files
be: Усе файлы

en: An error occurred during account creation
be: Адбылася памылка ў часе стварэння рахунка

en: Ask before closing a group chat tab/window.
be: Пытацца пацверджання закрыцця групавой размовы.

en: Back in some minutes.
be: Хутка буду.

en: Back soon
be: Хутка буду

en: Change Password
be: Змяніць пароль

en: Chats
be: Размовы

en: Choose Sound
be: Выберыце гукавы файл

en: Color
be: Колер

en: Completed
be: Скончаная

en: Connecting
be: Злучэнне

en: Connection
be: Злучэнне

en: Connection not available
be: Няма злучэння

en: Contact
be: Чалавек

en: Contact Connected
be: Чалавек далучыўся

en: Contact Disconnected
be: Чалавек адлучыўся

en: Contact Information
be: Асабістыя звесткі

en: Contacts
be: Людзі

en: Create new post
be: Стварыць новы допіс

en: Deactivated
be: Неактывізаваны

en: Default
be: Прадвызначана

en: Delete
be: Выдаліць

en: Deny
be: Адмовіць

en: Description
be: Апісанне

en: Details
be: Падрабязнасці

en: Disabled
be: Адключана

en: Do you accept this request?
be: Хочаце задаволіць гэты запыт?

en: Eating
be: Ежа

en: Enable
be: Уключыць

en: Error message: %s
be: Памылка: %s

en: Error: cannot open %s for reading
be: Памылка: немагчыма прачытаць %s

en: Event
be: Падзея

en: File
be: Файл

en: File Transfer Completed
be: Перадача файла скончаная

en: File Transfer Error
be: Памылка перадачы файла

en: File Transfer Stopped
be: Перадача файла спыненая

en: File Transfers
be: Перадача файлаў

en: File: %s
be: Файл: %s

en: Filename: %s
be: Файл: %s

en: From
be: Ад

en: Gajim will now exit
be: Gajim сканчвае работу

en: General
be: Агульная

en: Group
be: Група

en: Group Chat Message Highlight
be: Фарбаванае паведамленне ў групавой размове

en: Group Chat Message Received
be: Новае паведамленне ў групавой размове

en: Hide this menu
be: Схаваць гэтае меню

en: I would like to add you to my contact list.
be: Я хачу дадаць Вас у свой кантактны ліст.

en: I would like to add you to my roster.
be: Я хачу дадаць Вас у мой кантактны ліст.

en: IEC standard says KiB = 1024 bytes, KB = 1000 bytes.
be: У стандарце IEC вызначана, што КіБ = 1024 байтаў, КБ = 1000 байтаў.

en: Images
be: Малюнкі

en: Invalid File
be: Няправільны файл

en: It is not possible to send empty files
be: Немагчыма адправіць пусты файл

en: Join Group Chat
be: Удзельнічаць у групавой размове

en: Look it up in _Dictionary
be: Шукаць у _слоўніку

en: Member
be: Удзельнік

en: Message
be: Паведамленне

en: Message Sent
be: Паведамленне адпраўленае

en: Movie
be: Фільм

en: Mute Sounds
be: Адключыць гукі

en: Name
be: Назва

en: Nickname
be: Мянушка

en: Not Available
be: Мяне няма

en: Offline
be: Адключаны

en: Open as _Link
be: Адкрыць _спасылку

en: Others
be: Іншыя

en: Out
be: Сышоў

en: Owner
be: Уладальнік

en: Participants
be: Удзельнікі

en: Password Required
be: Патрабуецца пароль

en: Passwords do not match
be: Паролі розняцца

en: Phone
be: Тэлефон

en: Preferences
be: Уласцівасці

en: Progress
be: Ступень выкананасці

en: Re_gister
be: Зарэ_гістравацца

en: Read _Wikipedia Article
be: Прачытаць артыкул у _Вікіпедыі

en: Reason
be: Прычына

en: Recipient:
be: Атрымальнік:

en: Recipient: %s
be: Атрымальнік: %s

en: Remove Group
be: Выдаліць групу

en: Role
be: Роля

en: Search
be: Пошук

en: Sender:
be: Адпраўнік:

en: Server
be: Сервер

en: Service Discovery
be: Пошук сервісаў

en: Service Discovery using account %s
be: Пошук сервісаў для рахунка %s

en: Sleeping
be: Сон

en: Sta_tus
be: Ст_ан

en: Start Chat
be: Пачаць размову

en: Status
be: Стан

en: Status Message
be: Паведамленне аб змене стану

en: Subject
be: Тэма

en: Subscribed
be: Падпісаны

en: Subscription Request
be: Запыт падпіскі

en: Subscription:
be: Падпіска:

en: The service could not be found
be: Немагчыма знайсці сервіс

en: The service is not browsable
be: Немагчыма праглядзець сервіс

en: There is no service at the address you entered, or it is not responding. Check the address and try again.
be: Па вызначаным адрасе няма сервісаў, альбо яны не адказваюць на запыты. Праверце адрас і паспрабуйце зноў.

en: This service does not contain any items to browse.
be: Гэты сервіс не ўтрымлівае ў сабе элементаў, якія можна праглядзець.

en: This service has not yet responded with detailed information
be: Гэты сервіс яшчэ не адказаў на запыт падрабязных звестак

en: This type of service does not contain any items to browse.
be: Гэты сервіс не ўтрымлівае ў сабе элементаў.

en: Time
be: Час

en: Transports
be: Транспарты

en: Treat * / _ pairs as possible formatting characters.
be: Лічыць спалучэнні * / _  мажлівымі знакамі фарматавання.

en: Type
be: Тып

en: Use file transfer proxies
be: Ужыць проксі для перадачы файлаў

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Wav Sounds
be: Файлы Wav

en: Web _Search for it
be: _Шукаць у Сеціве

en: Without a connection, you can not browse available services
be: Вы не можаце праглядзець спіс даступных сервісаў, не злучыўшыся з серверам.

en: Work
be: Праца

en: Working
be: Працую

en: XML Console
be: Кансоль XML

en: You
be: Вы

en: You are not connected to the server
be: Вы не злучаны з серверам

en: You are now known as %s
be: Вашая мянушка змененая на %s

en: You can not join a group chat unless you are connected.
be: Вы не можаце ўдзельнічаць у групавой размове, не злучыўшыся з серверам.

en: Your message can not be sent until you are connected.
be: Вы не можаце адпраўляць паведамленні без злучэння.

en: _Actions for "%s"
be: _Дзеянні для "%s"

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Edit
be: _Змяніць

en: _Join
be: _Далучыцца

en: _OK
be: _Добра

en: _Offline
be: _Адключаны

en: _Remove
be: Вы_даліць

en: _Search
be: П_ошук

en: _Send
be: Ад_правіць

en: _Subscribe
be: Падп_ісацца

en: _Unsubscribe
be: _Адпісацца

en: file transfers list
be: спіс файлаў у чарзе на перадачу

en: is doing something else
be: заняты чымсьці іншым

en: paused composing a message
be: перастаў пісаць

en: room
be: пакой
