Gajim - en to el translation catalogue (140 entries)

note: Translators: This should make the string KB/s, where 'KB' part is taken from %s. Only the 's' after / (which means second) should be translated.
en: (%(filesize_unit)s/s)
el: (%(filesize_unit)s/δεπτ)

en: A file with this name already exists and you do not have permission to overwrite it.
el: Ένα αρχείο με αυτό το όνομα υπάρχει ήδη και δε μπορείτε να το αντικαταστήσετε.

en: A list of active, completed and stopped file transfers
el: Λίστα ενεργών, ολοκληρωμένων και σταματημένων μεταφορών αρχείων

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Account has been added successfully
el: Ο λογαριασμός προστέθηκε με επιτυχία

en: Accounts
el: Λογαριασμοί

en: Activated
el: Ενεργό

en: Active
el: Ενεργό

en: Add
el: Προσθήκη

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Advanced
el: Προχωρημένοι

en: All
el: Όλα

en: All files
el: Όλα τα αρχεία

en: Ask before closing a group chat tab/window.
el: Ερώτηση πριν το κλείσιμο καρτέλας/παραθύρου ομαδικής κουβέντας.

en: Back in some minutes.
el: Πίσω σε λίγα λεπτά.

en: Back soon
el: Πίσω σύντομα

en: Change Password
el: Αλλαγή κωδικού πρόσβασης

en: Chats
el: Συζητήσεις

en: Choose Sound
el: Επιλογή ήχου

en: Color
el: Χρώμα

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Connecting
el: Συνδέεται

en: Connection
el: Σύνδεση

en: Connection not available
el: Σύνδεση μη διαθέσιμη

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Contact Connected
el: Σύνδεση επαφής

en: Contact Disconnected
el: Αποσύνδεση επαφής

en: Contact Information
el: Πληροφορίες επαφής

en: Contacts
el: Επαφές

en: Deactivated
el: Ανενεργό

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Deny
el: Άρνηση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Details
el: <b>Λεπτομέρειες</b>

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Do you accept this request?
el: Δέχεστε αυτό το αίτημα;

en: Eating
el: Τρώω

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Error message: %s
el: Μήνυμα σφάλματος: %s

en: Error: cannot open %s for reading
el: Σφάλμα: το αρχείο %s δε μπορεί να ανοιχθεί για ανάγνωση

en: Event
el: Γεγονός

en: File
el: Αρχείο

en: File Transfer Completed
el: Η μεταφορά αρχείου ολοκληρώθηκε

en: File Transfer Error
el: Σφάλμα μεταφοράς αρχείου

en: File Transfer Stopped
el: Η μεταφορά αρχείου διακόπηκε

en: File Transfers
el: Μεταφορές αρχείων

en: File: %s
el: Αρχείο: %s

en: Filename: %s
el: Όνομα αρχείου: %s

en: From
el: Από

en: Gajim will now exit
el: Το Gajim τώρα θα κλείσει

en: General
el: Γενικά

en: Group
el: Ομάδα

en: Group Chat Message Highlight
el: Επισήμανση

en: Group Chat Message Received
el: Λήφθηκε μήνυμα ομαδικής συζήτησης

en: Hide this menu
el: Απόκρυψη αυτού του μενού

en: I would like to add you to my contact list.
el: Θα ήθελα να σε προσθέσω στην λίστα επαφών μου.

en: I would like to add you to my roster.
el: Επιθυμώ να σε προσθέσω στη λίστα επαφών μου.

en: IEC standard says KiB = 1024 bytes, KB = 1000 bytes.
el: Το IEC standard υπαγορεύει ότι ΚιΒ = 1024 bytes, KB = 1000 bytes.

en: Image
el: Εικόνα

en: Images
el: Εικόνες

en: Invalid File
el: Μη έγκυρο αρχείο

en: It is not possible to send empty files
el: Δεν είναι δυνατό να στείλετε άδεια αρχεία

en: Join Group Chat
el: Συμμετοχή σε ομαδική κουβέντα

en: Look it up in _Dictionary
el: Εύρεση στο _Λεξικό

en: Member
el: Μέλος

en: Message
el: Μήνυμα

en: Message Sent
el: Το μήνυμα στάλθηκε

en: Movie
el: Ταινία

en: Mute Sounds
el: Σίγαση ήχων

en: Name
el: Όνομα

en: Nickname
el: Υποκοριστικό (Nickname)

en: Node
el: Κόμβος

en: Not Available
el: Μη διαθέσιμος

en: Offline
el: Αποσυνδεδεμένος

en: Others
el: Άλλα

en: Out
el: Έξω

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Participants
el: Συμμετέχοντες

en: Password Required
el: Απαιτείται κωδικός

en: Passwords do not match
el: Οι κωδικοί δεν ταιριάζουν

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Progress
el: Πρόοδος

en: Re_gister
el: _Εγγραφή

en: Read _Wikipedia Article
el: Ανάγνωση άρθρου της _Wikipedia

en: Reason
el: Αιτία

en: Recipient:
el: Παραλήπτης:

en: Recipient: %s
el: Παραλήπτης: %s

en: Remove Group
el: Διαγραφή ομάδας

en: Role
el: Ρόλος

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Sender:
el: Αποστολέας:

en: Server
el: Εξυπηρετητής

en: Service Discovery
el: Ανακάλυψη υπηρεσιών

en: Service Discovery using account %s
el: Ανακάλυψη υπηρεσιών χρησιμοποιώντας το λογαριασμό %s

en: Sleeping
el: Κοιμάμαι

en: Sta_tus
el: Κατάσ_ταση

en: Start Chat
el: Έναρξη κουβέντας

en: Status
el: Κατάσταση

en: Status Message
el: Μήνυμα κατάστασης

en: Subject
el: Θέμα

en: Subscribed
el: Εγγεγραμμένος

en: Subscription Request
el: Αίτηση εγγραφής

en: Subscription:
el: Εγγραφή:

en: The service could not be found
el: Η υπηρεσία δεν ήταν δυνατό να βρεθεί

en: The service is not browsable
el: Η υπηρεσία δεν είναι περιηγήσιμη

en: There is no service at the address you entered, or it is not responding. Check the address and try again.
el: Δεν υπάρχει υπηρεσία στη διεύθυνση που εισάγατε, ή δεν ανταποκρίνεται. Ελέγξτε τη διεύθυνση και προσπαθήστε ξανά.

en: This service does not contain any items to browse.
el: Αυτή η υπηρεσία δεν περιέχει άλλα αντικείμενα.

en: This service has not yet responded with detailed information
el: Αυτή η υπηρεσία δεν έχει απαντήσει ακόμα με λεπτομερείς πληροφορίες

en: This type of service does not contain any items to browse.
el: Αυτού του είδους η υπηρεσία δεν περιέχει άλλα αντικείμενα.

en: Time
el: Χρόνος

en: Transports
el: Μεταφορές

en: Treat * / _ pairs as possible formatting characters.
el: Τα ζεύγη * / _ είναι χαρακτήρες μορφοποίησης.

en: Type
el: Είδος

en: Use file transfer proxies
el: Χρήση μεσολαβητών μεταφοράς αρχείων

en: Users
el: Χρήστες

en: Wav Sounds
el: Αρχεία ήχου Wav

en: Web _Search for it
el: Δικτυακή ανα_ζήτηση γι' αυτό

en: Without a connection, you can not browse available services
el: Πρέπει να συνδεθείτε για να περιηγηθείτε στις υπηρεσίες

en: Work
el: Δουλειά

en: Working
el: Δουλειά

en: XML Console
el: XML Κονσόλα

en: XMPP Address
el: XMPP Διεύθυνση

en: You are not connected to the server
el: Δεν είστε συνδεδεμένος στο διακομιστή

en: You are now known as %s
el: Είστε τώρα γνωστός ως %s

en: You can not join a group chat unless you are connected.
el: Δε μπορείτε να συμμετάσχετε σε μια ομαδική συζήτηση εκτός αν είστε συνδεδεμένος.

en: Your message can not be sent until you are connected.
el: Δε μπορεί να σταλεί το μήνυμα σας εκτός αν είστε συνδεδεμένος.

en: _Cancel
el: _Άκυρο

en: _Edit
el: Ε_πεξεργασία

en: _Join
el: _Συμμετοχή

en: _OK
el: _Εντάξει

en: _Offline
el: Απ_οσυνδεδεμένος

en: _Remove
el: _Αφαίρεση

en: _Search
el: _Αναζήτηση

en: _Send
el: _Αποστολή

en: _Subscribe
el: _Εγγραφή

en: file transfers list
el: λίστα μεταφορών αρχείων

en: is doing something else
el: κάνει κάτι άλλο

en: paused composing a message
el: σταμάτησε για λίγο να γράφει ένα μήνυμα
