Gajim - en to pl translation catalogue (1737 entries)

en:  (Video Call)
pl:  (rozmowa wideo)

en:  (Voice Call)
pl:  (rozmowa głosowa)

en:  by {actor}
pl:  przez {actor}

en: %(contact)s declined your invitation to %(chat)s
pl: %(contact)s odrzucił Twoje zaproszenie do %(chat)s

en: %(contact)s invited you to %(chat)s
pl: %(contact)s zaprosił Cię do %(chat)s

en: %(days)s days, %(hours)s hours
pl: %(days)s dni, %(hours)s godzin

en: %(minutes)s min %(seconds)s s
pl: %(minutes)s min %(seconds)s s

en: %(name)s %(jid)s suggested me to add you to my contact list.
pl: %(name)s %(jid)s zaproponował mi dodanie Cię do mojej listy kontaktów.

en: %(name)s (%(jid)s) would like to add some contacts to your contact list.
pl: %(name)s (%(jid)s) chciałby dodać kontakty do Twojej listy kontaktów.

en: %(name)s (%(jid)s) would like to delete some contacts from your contact list.
pl: %(name)s (%(jid)s) chciałby usunąć pewne kontakty z Twojej listy kontaktów.

en: %(name)s (%(jid)s) would like to modify some contacts in your contact list.
pl: %(name)s (%(jid)s) chciałby zmodyfikować pewne kontakty na Twojej liście kontaktów.

en: %(name)s cancelled the transfer (%(reason)s)
pl: %(name)s anulował transfer (%(reason)s)

en: %(owner_or_admin_or_member)s of this group chat
pl: %(owner_or_admin_or_member)s tego pokoju

en: %(progress)s %% (%(time)s remaining)
pl: %(progress)s %% (%(time)s pozostało)

en: %(received)s of %(max)s
pl: %(received)s z %(max)s

en: %(type)s encryption is active %(authenticated)s.
pl: Szyfrowanie %(type)s jest aktywne %(authenticated)s.

[ctx: own nickname in group chat]
en: %s (You)
pl: %s (Ty)

en: %s (desynced)
pl: %s (rozsynchronizowany)

en: %s and %s are typing…
pl: %s oraz %s piszą…

en: %s asks you to share your status
pl: %s prosi Cię o udostępnienie Twojego statusu

en: %s can be joined by invite only.
pl: %s może dołączyć jedynie przez zaproszenie.

en: %s group chats found
pl: Znaleziono %s rozmów grupowych

en: %s has been invited to this group chat
pl: %s został(a) zaproszony/a to tej rozmowy grupowej

en: %s has joined
pl: %s dołączył

en: %s has read up to this point
pl: %s przeczytał do tego miejsca

en: %s is a file but it should be a directory
pl: %s jest plikiem choć powinien być katalogiem

en: %s is already in your contact list
pl: %s znajduje się już na Twojej liście kontaktów

en: %s is calling
pl: %s dzwoni

en: %s is not a valid loglevel
pl: %s nie jest prawidłowym poziomem logowania

en: %s is online with multiple devices.
    Choose the device you would like to send the files to.
pl: %s jest dostępny na wielu urządzeniach.
    Wybierz urządzenie, na które chcesz wysłać pliki.

en: %s is typing…
pl: %s pisze…

en: %s min ago | %s mins ago
pl[0]: %s minutę temu
pl[1]: %s minuty temu
pl[2]: %s minut temu

en: %s participants are typing…
pl: %s uczestników pisze…

en: %s s
pl: %s s

en: %s stopped sharing their status
pl: %s przestał udostępniać swój status

en: %s stopped the transfer
pl: %s strona zatrzymał transfer

en: %s wants to send you a file
pl: %s chce przesłać ci plik

[ctx: positive longitude]
en: %sE
pl: %s E

[ctx: positive latitude]
en: %sN
pl: %s N

[ctx: negative latitude]
en: %sS
pl: %s S

[ctx: negative longitude]
en: %sW
pl: %s W

note: Translators: This should make the string KB/s, where 'KB' part is taken from %s. Only the 's' after / (which means second) should be translated.
en: (%(filesize_unit)s/s)
pl: (%(filesize_unit)s/ów)

en: ** Affiliation of {nick} has been set to {affiliation}{actor}{reason}
pl: ** Przynależność użytkownika {nick} została ustawiona na {affiliation}{actor}{reason}

en: ** Role of {nick} has been set to {role}{actor}{reason}
pl: ** Rola użytkownika {nick} została zmieniona na {role}{actor}{reason}

en: ** Your Affiliation has been set to {affiliation}{actor}{reason}
pl: ** Twoja przynależność została ustawiona na {affiliation}{actor}{reason}

en: ** Your Role has been set to {role}{actor}{reason}
pl: ** Twoja rola została zmieniona na {role}{actor}{reason}

en: 1 Day
pl: 1 dzień

en: 1 Month
pl: 1 miesiąc

en: 1 Week
pl: 1 tydzień

en: 1 Year
pl: 1 rok

en: 1 hour
pl: 1 godzina

en: 2 Days
pl: 2 dni

en: 2 hours
pl: 2 godziny

en: 3 Months
pl: 3 miesiące

en: 30 minutes
pl: 30 minut

en: 6 Months
pl: 6 miesięcy

en: 8 hours
pl: 8 godzin

en: : Affiliation changed
pl: : Przynależność została zmieniona

en: : Group chat configuration changed to members-only
pl: : Konfiguracja tej rozmowy grupowej została zmieniona na „tylko dla członków”

en: <Description>
pl: <Opis>

en: <Plugin Name>
pl: <Nazwa wtyczki>

en: <b>"%(title)s"</b> by <i>%(artist)s</i>
    from <i>%(source)s</i>
pl: <b>„%(title)s”</b> w wykonaniu <i>%(artist)s</i>
    z <i>%(source)s</i>

en: <b>XMPP Address</b>
    &lt;user@domain/resource&gt; (only that resource matches)
    &lt;user@domain&gt; (any resource matches)
    &lt;domain/resource&gt; (only that resource matches)
    &lt;domain&gt; (the domain itself matches, as does any user@domain or domain/resource)
pl: <b>Adres XMPP</b>
    &lt;user@domain/resource&gt; (dotyczy tylko tego zasobu)
    &lt;user@domain&gt; (dotyczy dowolnego zasobu)
    &lt;domain/resource&gt; (dotyczy tylko tego zasobu)
    &lt;domain&gt; (dotyczy domeny, a także dowolnego adresu typu użytkownik@domena lub domena/zasób)

en: <empty>
pl: <puste>

en: <error>
pl: <błąd>

en: A Feature Comparison of Various Servers
pl: Porównanie funkcjonalności różnych serwerów

en: A Group Chat needs at least one Owner
pl: Rozmowa grupowa wymaga przynajmniej jednego właściciela

en: A file with this name already exists and you do not have permission to overwrite it.
pl: Istnieje już plik o tej nazwie a Ty nie masz uprawnień do jego nadpisania.

en: A fully-featured XMPP chat client
pl: W pełni funkcjonalny klient rozmów XMPP

en: A list of active, completed and stopped file transfers
pl: Lista aktywnych, ukończonych i zatrzymanych transferów plików

en: A list of words (semicolon separated) that will be highlighted in group chats.
pl: Lista słów (oddzielonych średnikami), które będą podświetlane w rozmowach grupowych.

en: A new group chat has been created
pl: Nowa rozmowa grupowa została utworzona

en: A restart may be required for some settings to take effect
pl: Restart może być potrzebny do tego, żeby niektóre ustawienia odniosły skutek

en: A setting not related to privacy has been changed
pl: Ustawienie niezwiązane z prywatnością zostało zmienione

en: API Preferences. Possible values: "http", "iq"
pl: Preferencje API. Możliwe wartości: „http”, „iq”

[ctx: User status]
en: A_way
pl: Zaraz _wracam

en: Abort
pl: Anuluj

[ctx: File transfer state]
en: Aborted
pl: Anulowany

en: Abuse
pl: Nadużycie

en: Accept
pl: Akceptuj

en: Accept all Contact Requests
pl: Akceptuj wszystkie żądania kontaktu

en: Account
pl: Konto

en: Account %s is still connected
pl: Konto %s jest nadal połączone

en: Account Added
pl: Dodano konto

en: Account Name...
pl: Nazwa konta…

en: Account Removal Failed
pl: Usunięcie konta nie powiodło się

en: Account Removed
pl: Konto usunięte

en: Account Settings…
pl: Ustawienia konta…

en: Account Wizard
pl: Kreator konta

en: Account disabled
pl: Konto jest wyłączone

en: Account exists already
pl: Konto już istnieje

en: Account has been added successfully
pl: Konto zostało pomyślnie dodane

en: Account has to be connected
pl: Konto musi być połączone z serwerem

en: Account is being created
pl: Konto jest tworzone

en: Account is not connected.
pl: Konto nie jest połączone.

en: Account: %s
pl: Konto: %s

en: Accounts
pl: Konta

en: Action for left-clicking a preview
pl: Akcja dla kliknięcia podglądu lewym przyciskiem

en: Action on Close
pl: Akcja po zamknięciu

en: Action when closing Gajim’s window
pl: Akcja podczas zamykania okna Gajima

en: Activate
pl: Aktywuj

en: Activated
pl: Aktywny

en: Active
pl: Aktywny

en: Add
pl: Dodaj

en: Add Account
pl: Dodaj konto

en: Add Contact
pl: Dodaj kontakt

en: Add Contact…
pl: Dodaj kontakt…

en: Add Entry
pl: Dodaj wpis

en: Add Files…
pl: Dodaj pliki…

en: Add Group…
pl: Dodaj grupę…

en: Add Proxy
pl: Dodaj proxy

en: Add Setting
pl: Dodaj ustawienie

en: Add Workspace
pl: Dodaj obszar roboczy

en: Add _Contact…
pl: Dodaj _kontakt…

en: Add a checkmark to received messages
pl: Dodaj fajkę do otrzymanych wiadomości

en: Add a name and color for your account
pl: Dodaj nazwę i kolor do Twojego konta

en: Add a setting you would like to change
pl: Dodaj ustawienie, które chciałbyś zmienić

en: Add new Theme
pl: Dodaj nowy motyw

en: Add new line
pl: Dodaj nowy wiersz

en: Add some details…
pl: Dodaj trochę szczegółów…

en: Add this certificate to the list of _trusted certificates
pl: Dodaj ten certyfikat do listy _zaufanych certyfikatów

en: Add to Contact List…
pl: Dodaj do listy kontaktów…

en: Added %s contact | Added %s contacts
pl[0]: Dodano %s kontakt
pl[1]: Dodano %s kontakty
pl[2]: Dodano %s kontaktów

en: Address
pl: Adres

[ctx: Profile]
en: Address
pl: Adres

en: Address does not belong to a group chat server
pl: Adres nie należy do serwera rozmowy grupowej

en: Adjust to Status
pl: Dopasuj do statusu

en: Adjust to status
pl: Dopasuj do statusu

en: Admin
pl: Administrator

en: Administration
pl: Administracja

[ctx: Group chat contact affiliation]
en: Administrators
pl: Administratorzy

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Advanced Configuration Editor (ACE)
pl: Zaawansowany edytor konfiguracji

en: Advanced Configuration Editor…
pl: Zaawansowany edytor konfiguracji…

en: Advanced Settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Affiliation
pl: Afiliacja

en: Affiliations
pl: Afiliacje

en: Algorithm
pl: Algorytm

en: All
pl: Wszystkie

en: All Accounts
pl: Wszystkie konta

en: All Chat States
pl: Wszystkie stany rozmowy

en: All chat and group chat windows will be closed.
pl: Wszystkie okna rozmów i rozmów grupowych zostaną zamknięte.

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: All other group chat participants can see your XMPP address
pl: Wszyscy inni uczestnicy rozmowy grupowej mogą zobaczyć Twój adres XMPP

en: Allow Gajim to broadcast useful information via D-Bus. It also allows other applications to control Gajim remotely.
pl: Pozwól Gajimowi na wysyłanie użytecznych informacji przez D-Bus. To pozwala również innym programom na zdalne sterowanie Gajimem.

en: Allows opening file:/ URIs when clicked.
pl: Pozwala na otwieranie plików przez kliknięcie URI file:/.

en: Alternate venue (optional)...
pl: Alternatywne miejsce spotkań (opcjonalne)…

en: Always
pl: Zawsze

en: An Error Occurred
pl: Wystąpił błąd

en: An entry with this XMPP Address already exists
pl: Wpis z tym adresem XMPP już istnieje

en: An error occurred
pl: Wystąpił błąd

en: An error occurred during account creation
pl: Wystąpił błąd w trakcie tworzenia konta

en: An error occurred while exporting your messages
pl: Wystąpił błąd w trakcie eksportowania Twoich wiadomości

en: An error occurred while trying to change your password.
pl: Wystąpił błąd w trakcie próby zmiany Twojego hasła.

en: An error occurred while trying to create a file at %(path)s: %(error)s
pl: Wystąpił błąd w trakcie próby utworzenia pliku w %(path)s: %(error)s

en: Anonymous login not supported
pl: Logowanie anonimowe nieobsługiwane

en: Another process is using this file.
pl: Inny proces używa tego pliku.

en: Any participant is allowed to see your full XMPP Address
pl: Każdy uczestnik może zobaczyć Twój pełny adres XMPP

en: Anyone can join
pl: Każdy może dołączyć

en: Anyone can join this group chat
pl: Każdy może dołączyć do tej rozmowy grupowej

en: Application verification failure
pl: Błąd weryfikacji aplikacji

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Approve
pl: Zaakceptuj

en: Archive
pl: Archiwum

en: Archive corrupted
pl: Archiwym uszkodzone

en: Archive empty
pl: Archiwum puste

en: Archive is malformed
pl: Archiwum jest źle ułożone

[ctx: Group chat feature]
en: Archiving
pl: Archiwizowany

en: Archiving Preferences
pl: Ustawienia archiwizowania

en: Archiving Preferences Error
pl: Błąd preferencji archiwizacji

en: Archiving Preferences Saved
pl: Zapisano preferencje archiwizacji

en: Archiving Preferences for %s
pl: Zachowanie Ustawień dla %s

en: Are you sure you want to leave this group chat?
pl: Na pewno chcesz opuścić tę rozmowę grupową?

en: Are you sure you want to quit Gajim?
pl: Na pewno chcesz wyjść z Gajima?

en: Artists
pl: Wykonawcy

en: Ask For Status Message on…
pl: Pytaj o wiadomość statusu przy…

en: Ask before closing a group chat tab/window.
pl: Zapytaj przed zamknięciem karty/okna rozmowy grupowej.

en: Ask before quitting when Gajim’s window is closed
pl: Pytaj przed wyjściem gdy okno Gajima jest zamknięte

en: Attention Message Received
pl: Otrzymano ważną wiadomość

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Audio / Video Calls
pl: Rozmowy głosowe/wideo

en: Audio File
pl: Plik audio

en: Audio Input Device
pl: Urządzenie wejścia audio

en: Audio Output Device
pl: Urządzenie wyjścia audio

en: Audio Preview
pl: Podgląd dźwięku

en: Audio preview is not available
pl: Podgląd audio jest niedostępny

en: Audio test
pl: Test audio

en: Audio/Video
pl: Dźwięk/Wideo

en: Authentication aborted
pl: Uwierzytelnienie anulowane

en: Authentication currently not possible
pl: Uwierzytelnienie obecnie jest niemożliwe

en: Authentication failed
pl: Uwierzytelnianie nie powiodło się

en: Authentication mechanism not supported
pl: Mechanizm uwierzytelniania nie jest obsługiwany

en: Authentication mechanism too weak
pl: Mechanizm uwierzytelniania jest za słaby

en: Author
pl: Autor

en: Authority and issuer serial number mismatch
pl: Numery seryjne urzędu certyfikacji i wydawcy nie pasują

en: Authority and subject key identifier mismatch
pl: Identyfikatory kluczy urzędu certyfikacji i podmiotu nie pasują

en: Authorization Request
pl: Prośba o autoryzację

en: Authors
pl: Autorzy

en: Auto Away
pl: Automatyczne „zaraz wracam”

en: Auto Away Settings
pl: Ustawienia automatycznego „zaraz wracam”

en: Auto Extended Away Settings
pl: Ustawienia automatycznego rozszerzonego „zaraz wracam”

en: Auto Not Available
pl: Automatyczne „nieobecny”

en: Autodetect
pl: Autodetekcja

en: Autojoin
pl: Dołącz automatycznie

en: Automatic Status
pl: Automatyczny status

en: Automatic Status Change
pl: Automatyczna zmiana statusu

en: Automatic preview disabled
pl: Automatyczny podgląd wyłączony

en: Automatic preview disabled (file too big)
pl: Automatyczny podgląd wyłączony (plik zbyt duży)

en: Automatic spell-checking for your messages
pl: Automatyczne sprawdzanie pisowni w twoich wiadomościach

en: Automatically accept all contact requests
pl: Automatycznie akceptuj wszystkie żądania kontaktu

en: Available
pl: Dostępny

[ctx: User status]
en: Available
pl: Dostępny

en: Avatar file size too big
pl: Plik awatara jest za duży

[ctx: User status]
en: Away
pl: Zaraz wracam

en: Back
pl: Wstecz

en: Back in some minutes.
pl: Wrócę za jakiś czas.

en: Back soon
pl: Niedługo wrócę

en: Ban
pl: Zbanuj

en: Ban %s
pl: Zbanuj %s

en: Ban…
pl: Zbanuj…

en: Behaviour of Application Window
pl: Zachowanie okna programu

en: Birthday
pl: Data urodzenia

en: Blind Trust
pl: Ślepe zaufanie

en: Blindly trust new devices until you verify them
pl: Ślepo ufaj nowym urządzeniom zanim je zweryfikujesz

en: Block
pl: Zablokuj

en: Block Contact
pl: Zablokuj kontakt

en: Block Contact…
pl: Zablokuj kontakt…

en: Blocking List
pl: Lista zablokowanych

en: Blocking List for %s
pl: Lista zablokowanych dla %s

en: Block…
pl: Zablokuj…

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Bookmarks for %s
pl: Zakładki dla %s

[ctx: Configuration type]
en: Boolean
pl: Logiczny

[ctx: Contact subscription]
en: Both
pl: Obustronna

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Browse history by date
pl: Przeglądaj historię po dacie

en: Browsing %(address)s using account %(account)s
pl: Przeglądanie %(address)s przy użyciu konta %(account)s

[ctx: User status]
en: Busy
pl: Zajęty

en: CRL has expired
pl: CRL wygasł

en: CRL is not yet valid
pl: CRL nie jest prawidłowy

en: CRL signature failure
pl: Błąd podpisu CRL

en: Call
pl: Rozmowa

en: Call Incoming
pl: Przychodząca rozmowa

en: Call Outgoing
pl: Wychodząca rozmowa

en: Call ended
pl: Rozmowa zakończona

en: Call with %s
pl: Rozmowa z %s

en: Calling (Video)…
pl: Rozmowa (wideo)…

en: Calling…
pl: Rozmowa…

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cancel Download
pl: Anuluj pobieranie

en: Cancel the selected file transfer and remove incomplete files
pl: Anuluje wybrany przesył pliku i usuwa niekompletny plik

en: Cannot overwrite existing file "%s"
pl: Nie można nadpisać istniejącego pliku „%s”

en: Certificate
pl: Certyfikat

en: Certificate Settings
pl: Ustawienia certyfikatu

en: Certificate Verification Failed
pl: Błąd weryfikacji certyfikatu

en: Certificate chain too long
pl: Za długi łańcuch certyfikatów

en: Certificate for 
    %s
pl: Certyfikat dla 
    %s

en: Certificate has expired
pl: Certyfikat wygasł

en: Certificate is not yet valid
pl: Certyfikat nie jest prawidłowy

en: Certificate not trusted
pl: Certyfikat niezaufany

en: Certificate rejected
pl: Certyfikat odrzucony

en: Certificate revoked
pl: Certyfikat został unieważniony

en: Certificate signature failure
pl: Błąd podpisu certyfikatu

en: Ch_ange Subject
pl: Zmień tem_at

en: Change
pl: Zmień

en: Change Nickname
pl: Zmień pseudonim

en: Change Nickname…
pl: Zmień pseudonim…

en: Change Password
pl: Zmień hasło

en: Change Subject
pl: Zmień temat

en: Change your account’s password, etc.
pl: Zmień hasło swojego konta itp.

en: Change your profile picture
pl: Zmień swój obrazek profilowy

en: Change your status to "Away" after a certain amount of time
pl: Zmienia Twój status na „zaraz wracam” po określonym czasie

en: Change your status to "Not Available" after a certain amount of time
pl: Zmienia Twój status na „nieobecny” po określonym czasie

en: Changed by %s
pl: Zmieniony przez %s

en: Changing Password...
pl: Zmienianie hasła…

en: Character to add after nickname when using nickname completion (tab) in group chat.
pl: Znak dodawany do pseudonimu przy użyciu autouzupełniania (tab) w czacie grupowym.

en: Chat Banner: Background Color
pl: Baner rozmowy: kolor tła

en: Chat Banner: Foreground Color
pl: Baner rozmowy: kolor pierwszoplanowy

en: Chat Banner: Text Font
pl: Baner rozmowy: kolor tekstu

en: Chat List
pl: Lista kontaktów

en: Chat history
pl: Historia rozmów

en: Chat securely with End-to-End encryption via OMEMO or OpenPGP
pl: Rozmawiaj bezpiecznie z szyfrowaniem od początku do końca używając OMEMO lub OpenPGP

en: Chat securely with End-to-End encryption via OMEMO or OpenPGP.
pl: Rozmawiaj bezpiecznie z szyfrowaniem od początku do końca używając OMEMO lub OpenPGP.

en: Chats
pl: Rozmowy

en: Chats from this account will use this workspace by default
pl: Rozmowy z tego konta domyślnie będą otwierane w tym obszarze roboczym

en: Check For Updates
pl: Sprawdź dostępność aktualizacji

en: Check for Gajim updates periodically
pl: Okresowo sprawdzaj dostępność aktualizacji Gajima

en: Check for updates
pl: Sprawdź dostępność aktualizacji

en: Check for updates periodically
pl: Okresowo sprawdzaj dostępność aktualizacji

en: Checking file…
pl: sprawdzanie sum kontrolnych…

en: Choose Archive
pl: Wybierz archiwum

en: Choose Avatar…
pl: Wybierz awatar…

en: Choose Device
pl: Wybierz urządzenie

en: Choose File to Send…
pl: Wybierz plik do wysłania…

en: Choose History Export Directory
pl: Wybierz katalog do eksportu historii

en: Choose Sound
pl: Wybierz dźwięk

en: Choose a color or select an image
pl: Wybierz kolor lub obraz

en: Choose a group…
pl: Wybierz grupę…

en: Choose encryption
pl: Wybierz szyfrowanie

en: Choose the contact's groups
pl: Wybierz grupy kontaktu

en: Cipher Suite
pl: Zestaw szyfrów

en: City
pl: Miasto

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clear Devices
pl: Wyczyść urządzenia

en: Clear Devices Now?
pl: Wyczyścić urządzenia teraz?

en: Clear Devices…
pl: Wyczyść urządzenia…

en: Clear File
pl: Wyczyść plik

en: Clear Sound
pl: Wyczyść dźwięk

en: Clear message entry
pl: Wyczyść wpis wiadomości

en: Click messages to select them
    (Ctrl + Double Click to deselect)
pl: Kliknij wiadomości aby je wybrać
    (Ctrl + podwójne kliknięcie aby odznaczyć)

en: Click on contacts you would like to invite to this group chat.
pl: Kliknij na kontakty, które chcesz zaprosić do tej rozmowy grupowej.

en: Click to change time display
pl: Kliknij aby zmienić pokazywanie czasu

en: Click to view Gajim's wiki page on how to install plugins in Flatpak.
pl: Kliknij aby wyświetlić stronę wiki Gajima poświęconą instalacji wtyczek przy użyciu Flatpak.

en: Click to view location
pl: Kliknij aby wyświetlić lokalizację

en: Clickable schemes in addition to the hard-coded list of IANA-registered ones. Space-separated, lower-case, no colons.
pl: Klikalne protokoły do uwzględnienia poza zaszytą na stałe listą protokołów zarejestrowanych w IANA. Oddzielone spacjami, pisane małymi literami, bez dwukropków.

en: Client Certificate
pl: Certyfikat klienta

en: Close
pl: Zamknij

en: Close Search
pl: Zamknij wyszukiwanie

en: Close a chat by pressing the Escape key
pl: Zamknij rozmowę naciskając klawisz Escape

en: Close chat
pl: Zamknij rozmowę

en: Close with Escape
pl: Zamknij używając Escape

en: Code snippet
pl: Wycinek kodu

en: Code snippet (%s)
pl: Wycinek kodu (%s)

en: Color
pl: Kolor

en: Command List
pl: Lista poleceń

en: Command executed successfully
pl: Polecenie zostało pomyślnie wykonane

en: Commands
pl: Polecenia

en: Common Name (CN)
pl: Powszechna Nazwa (CN)

en: Common Name (CN):
pl: Powszechna nazwa (CN):

en: Compare this code with the one shown on your contact’s screen to ensure the safety of your end-to-end encrypted chat with %s.
pl: Porównaj ten kod z tym pokazanym na ekranie Twojego kontaktu aby zapewnić bezpieczeństwo Twojej szyfrowanej od początku do końca rozmowy z %s.

en: Compare this code with the one shown on your contact’s screen to ensure the safety of your end-to-end encrypted chat.
pl: Porównaj ten kod z tym pokazanym na ekranie Twojego kontaktu aby zapewnić bezpieczeństwo Twojej szyfrowanej od początku do końca rozmowy.

en: Complete
pl: Ukończone

en: Complete a command or a nickname
pl: Uzupełnij polecenie lub pseudonim

en: Completed
pl: Ukończony

[ctx: File transfer state]
en: Completed
pl: Ukończony

en: Composing Only
pl: Tylko o pisaniu

en: Computer
pl: Komputer

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Configure logging system
pl: Skonfiguruj dziennik zdarzeń

en: Confirm Unencrypted Connection
pl: Potwierdź niezaszyfrowane połączenie

en: Confirm new password...
pl: Potwierdź nowe hasło…

en: Connect
pl: Połącz

en: Connect on startup
pl: Połącz przy starcie

en: Connect to other Messengers via Transports (Facebook, IRC, ...)
pl: Połączenia z innymi komunikatorami przez tzw. transporty (Facebook, IRC itd.)

en: Connecting
pl: Łączę się

en: Connecting to server...
pl: Podłączanie do serwera…

en: Connecting...
pl: Łączenie…

en: Connection
pl: Połączenie

en: Connection Error
pl: Błąd połączenia

en: Connection Settings
pl: Ustawienia połączenia

en: Connection failed
pl: Połączenie nie powiodło się

en: Connection not available
pl: Połączenie jest niedostępne

en: Connection with %s could not be established.
pl: Nie udało się ustanowić połączenia z %s.

en: Contact
pl: Kontakt

en: Contact Addresses
pl: Adresy kontaktowe

en: Contact Connected
pl: Kontakt połączył się

en: Contact Details and Settings
pl: Szczegóły kontaktu i ustawienia

en: Contact Disconnected
pl: Kontakt rozłączył się

en: Contact Information
pl: Informacje o kontakcie

en: Contact Infos
pl: Informacje o kontakcie

en: Contact List
pl: Lista kontaktów

en: Contact List Exchange
pl: Wymiana listy kontaktów

en: Contact List: Contact Background Color
pl: Lista kontaktów: kolor tła kontaktu

en: Contact List: Contact Font
pl: Lista kontaktów: czcionka kontaktu

en: Contact List: Contact Foreground Color
pl: Lista kontaktów: kolor pierwszoplanowy kontaktu

en: Contact List: Group Background Color
pl: Lista kontaktów: kolor tła grupy

en: Contact List: Group Font
pl: Lista kontaktów: czcionka grupy

en: Contact List: Group Foreground Color
pl: Lista kontaktów: kolor pierwszoplanowy grupy

en: Contact Unsubscribed
pl: Kontakt odsubskrybowany

en: Contact information
pl: Informacje o kontakcie

en: Contact list
pl: Lista kontaktów

en: Contacts
pl: Kontakty

en: Conversation: Nickname Color (Incoming)
pl: Rozmowa: kolor pseudonimu (przychodzącego)

en: Conversation: Nickname Color (Outgoing)
pl: Rozmowa: kolor pseudonimu (wychodzącego)

en: Conversation: Text Color
pl: Rozmowa: kolor tekstu

en: Conversation: Text Font
pl: Rozmowa: czcionka tekstu

en: Conversation: URL Color
pl: Rozmowa: kolor URL

en: Conversations
pl: Rozmowy

en: Conversations are not stored on the server
pl: Konwersacje nie są przechowywane na serwerze

en: Conversations are stored on the server
pl: Konwersacje są przechowywane na serwerze

en: Copy
pl: Kopiuj

[ctx: Message row action]
en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy Address
pl: Kopiuj adres

en: Copy Certificate Information
pl: Skopiuj informacje o certyfikacie

en: Copy Email Address
pl: Kopiuj adres e‑mail

en: Copy Link
pl: Kopiuj link

en: Copy Link Location
pl: Kopiuj adres odnośnika

en: Copy Path
pl: Kopiuj ścieżkę

en: Copy Text
pl: Kopiuj tekst

en: Copy XMPP Address
pl: Kopiuj adres XMPP

en: Copy XMPP Address/Email
pl: Kopiuj adres XMPP/e‑mail

en: Copy code snippet
pl: Kopiuj wycinek kodu

en: Copy info to clipboard
pl: Kopiuj informacje do schowka

en: Copy to clipboard
pl: Kopiuj do schowka

en: Correct the last message
pl: Popraw ostatnią wiadomość

[ctx: Message row action]
en: Correct…
pl: Popraw…

en: Could not access file
pl: Brak dostępu do pliku

en: Could not open file (%s)
pl: Nie udało się otworzyć pliku (%s)

en: Could not save file
pl: Nie udało się zapisać pliku

en: Could not save file to selected directory.
pl: Nie udało się zapisać pliku do wybranego katalogu.

en: Country
pl: Kraj

en: Create Account
pl: Utwórz konto

en: Create Group Chat
pl: Stwórz rozmowę grupową

en: Create Group Chat…
pl: Utwórz rozmowę grupową…

en: Create New Account
pl: Utwórz nowe konto

en: Create _Group Chat…
pl: Utwórz rozmowę _grupową…

en: Create new group chat
pl: Utwórz nową rozmowę grupową

en: Create new post
pl: Utwórz nowy wpis

en: Creating Account...
pl: Tworzenie konta…

en: Creating thumbnail failed
pl: Tworzenie miniaturki nie powiodło się

en: Credentials expired
pl: Dane uwierzytelniające wygasły

en: Current Developers
pl: Bieżący deweloperzy

en: D-Bus Interface
pl: Interfejs D-Bus

en: Dark Theme
pl: Ciemny motyw

en: Deactivated
pl: Nieaktywny

en: Debug Logging
pl: Logowanie dla debugowania

en: Decline
pl: Odrzuć

en: Decline Invitation
pl: Odrzuć zaproszenie

en: Decrease User Interface Font Size
pl: Zmniejsz rozmiar czcionki interfejsu użytkownika

en: Decrease playback speed
pl: Zmniejsz prędkość odtwarzania

en: Decryption failed
pl: Odszyfrowanie nie powiodło się

en: Default
pl: Domyślny

en: Default Encryption
pl: Domyślne szyfrowanie

en: Default Sync Threshold
pl: Domyślny próg synchronizacji

en: Default Workspace
pl: Domyślny obszar roboczy

en: Default device
pl: Domyślne urządzenie

en: Default for chats
pl: Domyślne dla rozmów

en: Default for chats and private group chats
pl: Domyślne dla rozmów i prywatnych rozmów grupowych

en: Default for group chats
pl: Domyślne dla rozmów grupowych

en: Default for new group chats
pl: Domyślne dla nowych rozmów grupowych

en: Default for new public group chats
pl: Domyślne dla nowych publicznych rozmów grupowych

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete Fingerprint
pl: Usuń odcisk palca

en: Delete Message
pl: Usuń wiadomość

[ctx: Message row action]
en: Delete Message Locally…
pl: Usuń wiadomość lokalnie…

en: Delete PEP node?
pl: Usunąć węzeł PEP?

en: Delete Theme
pl: Usuń motyw

en: Delete message locally?
pl: Usunąć wiadomość lokalnie?

en: Deny
pl: Odmów

en: Deny all subscription requests
pl: Odrzuć wszystkie prośby o autoryzację

en: Description
pl: Opis

en: Description:
pl: Opis:

en: Destroy Group Chat…
pl: Zniszcz rozmowę grupową…

en: Destroy This Chat
pl: Zniszcz tę rozmowę

en: Details
pl: Szczegóły

en: Device "%s"
pl: Urządzenie „%s”

en: Devices
pl: Urządzenia

en: Devices connected with "%s"
pl: Urządzenia połączone z „%s”

en: Dial Number
pl: Zadzwoń pod numer

en: Dictionary URL is missing a "%s"
pl: URL słownika nie zawiera „%s”

en: Direct Messages
pl: Wiadomości bezpośrednie

en: Direct transfer (not encrypted)
pl: Przesyłanie bezpośrednie (niezaszyfrowane)

en: Directory
pl: Katalog

en: Directory "%s" is not writable
pl: Brak uprawnień do zapisu w katalogu „%s”

en: Disable Account
pl: Wyłącz konto

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Disabled in Preferences
pl: Wyłączone w Preferencjach

en: Disclose information about media that is currently being played on your system.
pl: Ujawniaj informacje o mediach, które obecnie odtwarzasz.

en: Disclose information about the operating system you currently use
pl: Ujawniaj informacje o systemie operacyjnym, którego obecnie używasz

en: Disclose the local system time of the device Gajim runs on
pl: Ujawniaj lokalny czas systemu urządzenia, na którym Gajim jest uruchomiony

en: Disclose the time of your last activity
pl: Ujawniaj czas Twojej ostatniej aktywności

en: Discover Services…
pl: Wyszukaj usługi…

en: Discussion Logs
pl: Logi dyskusji

en: Dismiss
pl: Odrzuć

en: Do you accept this request (account: %s)?
pl: Akceptujesz tę prośbę (konto: %s)?

en: Do you accept this request?
pl: Akceptujesz tę prośbę?

en: Do you really want to delete this PEP node?
pl: Czy na pewno chcesz ten węzeł PEP?

en: Do you really want to remove "%s"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć „%s”?

en: Do you really want to remove all chat messages from Gajim?
    Warning: This can’t be undone!
    Gajim will quit afterwards.
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie wiadomości z Gajima?
    Uwaga: tego nie da się cofnąć?
    Gajim zostanie zamknięty po zakończeniu.

en: Do you really want to remove your chat history for this chat?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć Twoją historię tej rozmowy?

en: Do you want to delete this theme?
pl: Czy chcesz usunąć ten motyw?

en: Do you want to overwrite the currently installed version?
pl: Czy chcesz nadpisać obecnie zainstalowaną wersję?

en: Do you want to unregister your account on <b>%s</b> as well?
pl: Czy chcesz również wyrejestrować Twoje konto na <b>%s</b>?

en: Doing so will permanently delete this Fingerprint
pl: Ten odcisk palca zostanie całkowicie usunięty

en: Don’t show this again
pl: Nie pokazuj tego ponownie

en: Download
pl: Pobierz

[ctx: Noun]
en: Download
pl: Pobieranie

en: Download File
pl: Pobierz plik

en: Download Update
pl: Pobierz aktualizację

en: Download and Install
pl: Pobierz i zainstaluj

en: Download failed (%s)
pl: Pobieranie nie powiodło się (%s)

en: Downloaded %s messages
pl: Pobrano %s wiadomości

en: Downloading…
pl: Pobieranie…

en: Draft: %s
pl: Szkic: %s

en: Drop files here
pl: Upuść tutaj pliki

en: Drop files or contacts
pl: Upuść pliki lub kontakty

en: Easily send pictures, videos or other files to friends and groups
pl: Łatwo wysyłaj obrazki, filmy i inne pliki do znajomych i grup

en: Eating
pl: Jem

en: Edit Name…
pl: Edytuj nazwę…

en: Edit workspace…
pl: Edytuj obszar roboczy…

en: Edit…
pl: Edytuj…

en: Either a custom URL with %%s in it (where %%s is the word/phrase) or "WIKTIONARY" (which means use Wikitionary).
pl: Albo własny URL zawierający %%s (gdzie %%s jest słowem/frazą), albo „WIKTIONARY” (co oznacza użycie Wiktionary).

en: Email
pl: Adres e‑mail

en: Emoji Shortcodes
pl: Krótkie kody emoji

en: Enable
pl: Włącz

en: Enable KeepassXC Integration
pl: Włącz integrację z KeepassXC

en: Enabled
pl: Włączone

en: Enables Gajim to measure your computer’s idle time in order to set your Status automatically
pl: Umożliwia Gajimowi mierzenie czasu bezczynności komputera w celu automatycznego ustawienia Twojego statusu

en: Enables Gajim to play sounds for various notifications
pl: Umożliwia Gajimowi odtwarzanie dźwięków dla różnych powiadomień

en: Enables Gajim to provide Audio and Video chats
pl: Umożliwia Gajimowi obsługę rozmów głosowych i wideo

en: Enables Gajim to provide a Audio preview
pl: Umożliwia Gajimowi dostarczanie podglądu dźwięku

en: Enables Gajim to provide a notification area icon
pl: Umożliwia Gajimowi dostarczanie ikony do systemowego obszaru powiadomień

en: Enables Gajim to request your router to forward ports for file transfers
pl: Umożliwia Gajimowi żądanie od Twojego rutera przekierowywania portów dla przesyłania plików

en: Enables Gajim to spell check your messages while composing
pl: Umożliwia Gajimowi sprawdzanie pisowni w twoich wiadomościach podczas pisania

en: Enables Gajim to store Passwords securely instead of storing them in plaintext
pl: Umożliwia Gajimowi przechowywanie haseł w bezpieczny sposób zamiast w czystym tekście

en: Enables libappindicator, an alternative tray icon provider
pl: Włącza libappindicator, alternatywnego dostawcę ikony obszaru powiadomień

en: Encrypted (%s)
pl: Zaszyfrowane (%s)

en: Encrypted Certificate
pl: Zaszyfrowany certyfikat

en: Encrypting file…
pl: Szyfrowanie pliku…

en: Encryption (OMEMO)
pl: Szyfrowanie (OMEMO)

en: Encryption error
pl: Błąd szyfrowania

en: Encryption method to use unless overridden on a per-contact basis
pl: Metoda szyfrowania do użycia jeśli dany kontakt nie ma przypisanej innej

en: Encryption required
pl: Szyfrowanie wymagane

en: End call
pl: Zakończ rozmowę

en: Enter a password to join this chat
pl: Wprowadź hasło, aby dołączyć do tej rozmowy

en: Enter new password...
pl: Wprowadź nowe hasło…

en: Enter your new nickname
pl: Podaj Twój nowy pseudonim

en: Enter your nickname. This is how your name is displayed to your contacts.
pl: Podaj swój pseudonim. Ta nazwa będzie pokazywana Twoim kontaktom.

en: Error
pl: Błąd

en: Error Loading Image
pl: Błąd wczytywania obrazu

en: Error message: %s
pl: Komunikat błędu: %s

en: Error opening file
pl: Błąd podczas otwierania pliku

en: Error received: {}
pl: Odebrany błąd: {}

en: Error while Exporting
pl: Błąd podczas eksportowania

en: Error while processing image
pl: Błąd podczas przetwarzania obrazu

en: Error while receiving search results.
pl: Błąd podczas odbierania wyników wyszukiwania.

en: Error while retrieving search form.
pl: Błąd podczas pobierania wyników wyszukiwania.

en: Error while uploading avatar
pl: Błąd podczas wysyłania awataru

en: Error!
pl: Błąd!

en: Error: %s
pl: Błąd: %s

en: Error: cannot open %s for reading
pl: błąd: nie można otworzyć %s do odczytu

en: Even more features via plugins
pl: Jeszcze więcej funkcjonalności dzięki wtyczkom

en: Event
pl: Zdarzenie

en: Everyone
pl: Każdy

en: Everything
pl: Wszystko

en: Execute
pl: Wykonaj

en: Execute Command…
pl: Wykonaj polecenie…

en: Executing…
pl: Wykonywanie…

en: Expires on
pl: Wygasa

en: Expires on:
pl: Wygasa:

en: Export
pl: Eksportuj

en: Export Chat History
pl: Eksportuj historię rozmowy

en: Export Finished
pl: Eksport zakończony

en: Export your chat history from Gajim
pl: Eksportuj swoją historię rozmów z Gajima

en: Exporting History...
pl: Eksportowanie historii…

en: Exporting your messages...
pl: Eksportowanie Twoich wiadomości…

en: Extended Address
pl: Rozszerzony adres

en: FA_Q (Online)
pl: _Często zadawane pytania (online)

en: Failed to Configure Group Chat
pl: Nie udało się skonfigurować rozmowy grupowej

en: Failed to Create Group Chat
pl: Nie udało się utworzyć rozmowy grupowej

en: Failed to Join Group Chat
pl: Nie udało się dołączyć do rozmowy grupowej

en: Failed to generate avatar.
pl: Nie udało się wygenerować awataru.

en: Fake audio output
pl: Udawane wyjście dźwięku

[ctx: Group chat name]
en: Family
pl: Rodzina

en: Feature not available on Windows
pl: Funkcjonalność niedostępna pod Windows

en: Features
pl: Możliwości programu

en: Features:
pl: Możliwości:

en: Feedback
pl: Informacje zwrotne

en: Female
pl: Kobieta

en: Fetching messages…
pl: Pobieranie wiadomości…

en: File
pl: Plik

en: File Name:
pl: Nazwa pliku:

en: File Offered
pl: Plik zaoferowany

en: File Offered…
pl: Zaoferowano plik…

en: File Preview
pl: Podgląd pliku

en: File Size Limit
pl: Limit rozmiaru pliku

en: File Transfer
pl: Przesyłanie plików

en: File Transfer Cancelled
pl: Przesyłanie pliku anulowane

en: File Transfer Completed
pl: Zakończono przesyłanie pliku

en: File Transfer Error
pl: Błąd przesyłania pliku

en: File Transfer Failed
pl: Przesyłanie pliku nie powiodło się

en: File Transfer Stopped
pl: Przesyłanie pliku zatrzymane

en: File Transfers
pl: Przesyłane pliki

en: File Verification Failed
pl: Błąd weryfikacji pliku

en: File corrupted during transfer
pl: Plik uszkodzony w czasie przesyłania

en: File does not exist
pl: Plik nie istnieje

en: File error
pl: Błąd przesyłania pliku

en: File is empty
pl: Plik jest pusty

en: File is too large, maximum allowed file size is: %s
pl: Plik jest zbyt duży, maksymalny dozwolony rozmiar pliku to: %s

en: File size unknown
pl: Rozmiar pliku nieznany

en: File too big, will use direct transfer (not encrypted)
pl: Plik zbyt duży, zostanie przesłany bezpośrednio (niezaszyfrowany)

en: File transfer stopped
pl: Przesyłanie pliku zatrzymane

en: File transfers
pl: Przesyłane pliki

en: File: %s
pl: Plik: %s

en: Filename: %s
pl: Nazwa pliku: %s

en: Filetransfer Preference
pl: Preferencje przesyłania plików

en: Filter
pl: Filtr

en: Filter Chats
pl: Filtruj rozmowy

en: Filter Chats…
pl: Filtruj rozmowy…

en: Fingerprint for this Device
pl: Odcisk palca dla tego urządzenia

en: Fingerprints
pl: Odciski palców

en: Finished
pl: Zakończony

en: Finished synchronising chat history:
    %s messages downloaded
pl: Ukończono synchronizację historii rozmowy:
    pobrano %s wiadomości

en: For example: "Julia is now online"
pl: Na przykład: „Julia jest teraz dostępna”

en: Force Bookmark 2 usage
pl: Wymuś używanie natywnych zakładek

en: Forever
pl: Na zawsze

en: Forget Group Chat
pl: Zapomnij rozmowę grupową

en: Forget this Group Chat
pl: Zapomnij tę rozmowę grupową

en: Format error in CRL's lastUpdate field
pl: Błąd w polu lastUpdate CRL

en: Format error in CRL's nextUpdate field
pl: Błąd w polu nextUpdate CRL

en: Format error in certificate's notAfter field
pl: Błąd w polu notAfter certyfikatu

en: Format error in certificate's notBefore field
pl: Błąd w polu notBefore certyfikatu

en: Format your message
pl: Formatuj Twoją wiadomość

en: Forward 10 seconds
pl: 10 sekund naprzód

[ctx: User status]
en: Free for Chat
pl: Chętny do rozmowy

en: From
pl: Od

[ctx: Contact subscription]
en: From
pl: Od

en: Full Message View
pl: Widok pełnej wiadomości

en: Full Name
pl: Pełna nazwa (imię i nazwisko)

[ctx: Profile]
en: Full Name
pl: Pełna nazwa (imię i nazwisko)

en: Fully-featured XMPP chat client
pl: W pełni funkcjonalny klient rozmów XMPP

en: GLib Version: %s
pl: Wersja GLib: %s

en: GTK Version: %s
pl: Wersja GTK: %s

en: Gajim %s is available
pl: Gajim %s jest dostępny

en: Gajim - Error
pl: Gajim — błąd

en: Gajim Team
pl: Zespół Gajima

en: Gajim Themes
pl: Motywy Gajima

en: Gajim Update
pl: Aktualizacja Gajima

en: Gajim aims to be an easy to use and fully-featured XMPP client. Just chat with your friends or family, easily share pictures and thoughts or discuss the news with your groups.
pl: Gajim stara się być łatwym w użyciu i w pełni funkcjonalnym klientem XMPP. Po prostu rozmawiaj ze swoimi przyjaciółmi i rodziną, łatwo udostępniaj obrazki, dziel się przemyśleniami lub dyskutuj o wiadomościach w swoich grupach.

en: Gajim can not read this file
pl: Gajim nie może uzyskać dostępu do tego pliku

en: Gajim encountered an error.
    Please help us fixing this issue by sending this report.
pl: Gajim napotkał błąd.
    Pomóż nam go naprawić wysyłając to zgłoszenie błędu.

en: Gajim integrates well with your other devices: simply continue conversations on your mobile device.
pl: Gajim integruje się dobrze z Twoimi pozostałymi urządzeniami: po prostu kontynuuj rozmowę na telefonie.

en: Gajim is fully synchronised with the archive.
pl: Gajim jest w pełni zsynchronizowany z archiwum.

en: Gajim was not able to reach the server. Make sure your XMPP address is correct.
pl: Gajim nie był w stanie osiągnąć serwera. Upewnij się, że Twój adres XMPP jest prawidłowy.

en: Gajim will now exit
pl: Gajim zakończy teraz działanie

en: Gajim: No updates available (last check: %s)
pl: Gajim: brak dostępnych aktualizacji (ostatnio sprawdzone: %s)

en: Gajim: No updates available (last check: never)
pl: Gajim: brak dostępnych aktualizacji (ostatnio sprawdzone: nigdy)

en: Gajim: Update check disabled in preferences
pl: Gajim: sprawdzanie aktualizacji wyłączone w preferencjach

en: Gathering information…
pl: Zbieranie informacji…

en: Gender
pl: Płeć

[ctx: Profile]
en: Gender
pl: Płeć

en: General
pl: Ogólne

en: Global Group Chat Search
pl: Globalne wyszukiwanie rozmów grupowych

en: Global Proxy
pl: Globalne proxy

en: Global Status
pl: Globalny status

en: Go
pl: Idź

en: Grant Voice
pl: Przyznaj prawo głosu

en: Group
pl: Grupa

en: Group Chat
pl: Rozmowa grupowa

en: Group Chat Details
pl: Szczegóły rozmowy grupowej

en: Group Chat Invitation
pl: Zaproszenie do rozmowy grupowej

en: Group Chat Invitation Declined
pl: Odrzucenie zaproszenia do rozmowy grupowej

en: Group Chat Invitation Received
pl: Otrzymano zaproszenie do rozmowy grupowej

en: Group Chat Language
pl: Język rozmowy grupowej

en: Group Chat Message Highlight
pl: Podświetlenie wiadomości z rozmowy grupowej

en: Group Chat Message Received
pl: Otrzymano wiadomość na czacie

en: Group Chats
pl: Rozmowy grupowe

en: Group chat already exists
pl: Rozmowa grupowa już istnieje

en: Group chat can be found via search
pl: Rozmowa grupowa może być znaleziona przez wyszukiwanie

en: Group chat does not exist
pl: Rozmowa grupowa nie istnieje

en: Group chat has been destroyed%s
pl: Rozmowa grupowa została zniszczona%s

en: Group chat is closed
pl: Rozmowa grupowa jest zamknięta

en: Group chat is now fully anonymous
pl: Rozmowa grupowa jest aktualnie w pełni anonimowa

en: Group chat is now non-anonymous
pl: Rozmowa grupowa nie jest aktualnie anonimowa

en: Group chat is now semi-anonymous
pl: Rozmowa grupowa jest aktualnie pół‐anonimowa

en: Group chat now does not show unavailable members
pl: Rozmowa grupowa aktualnie nie pokazuje niedostępnych członków

en: Group chat now shows unavailable members
pl: Rozmowa grupowa aktualnie pokazuje niedostępnych członków

en: Group chat support
pl: Obsługa rozmów grupowych

en: Groups
pl: Grupy

en: HTTP (%(method)s) Authorization for %(url)s (ID: %(id)s)
pl: Autoryzacja HTTP (%(method)s) dla %(url)s (ID: %(id)s)

en: HTTP Authorization Request
pl: Prośba o autoryzację HTTP

en: HTTPS Verification
pl: Weryfikacja HTTPS

en: Hello, I am $name. %s
pl: Cześć, jestem $name. %s

en: Helps to establish calls through firewalls
pl: Pomaga nawiązywać połączenia przez zapory

[ctx: Group chat feature]
en: Hidden
pl: Ukryty

en: Hide
pl: Ukryj

en: Hide chat list
pl: Ukryj listę rozmów

en: Hide this menu
pl: Ukryj to menu

en: Home
pl: Dom

en: Homepage
pl: Strona domowa

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: How far back should the chat history be synchronised?
pl: Jak daleko wstecz historia powinna zostać zsynchronizowana?

en: How long Gajim should keep your chat history
pl: Jak długo Gajim powinien przechowywać Twoją historię rozmów

en: I can see contact's online status
pl: Mogę widzieć status połączenia kontaktu

en: I would like to add you to my contact list.
pl: Chciałbym dodać Cię do listy kontaktów.

en: I would like to add you to my roster.
pl: Chciałbym dodać Cię do listy kontaktów.

en: IEC standard says KiB = 1024 bytes, KB = 1000 bytes.
pl: Standard IEC mówi, że KiB = 1024 bajty, KB = 1000 bajtów.

[ctx: Profile]
en: IM Address
pl: Adres komunikatora

en: Identified Error
pl: Zidentyfikowano błąd

en: Idle Time
pl: Czas bezczynności

en: Idle since: %s
pl: Nieaktywny od: %s

en: If enabled, Gajim makes the window flash (the default behaviour in most Window Managers) when holding pending events.
pl: Jeśli włączone, Gajim będzie migać oknem (domyślne zachowanie w większości menedżerów okien) gdy będą aktywne jakieś zdarzenia.

en: If enabled, Gajim offers to download plugins hosted on gajim.org
pl: Jeśli włączone, Gajim będzie umożliwiał pobieranie wtyczek dostępnych na gajim.org

en: If enabled, Gajim will ignore incoming attention requests ("wizz").
pl: Jeśli włączone, Gajim będzie ignorował przychodzące prośby o uwagę („wizz”).

en: If enabled, Gajim will save the main window position when hiding it, and restore it when showing the window again.
pl: Jeśli włączone, Gajim zapisze pozycję głównego okna podczas jego ukrywania i przywróci ją po ponownym wyświetleniu.

en: If enabled, Gajim will try to use a STUN server when using Jingle. The one in "stun_server" option, or the one given by the XMPP server.
pl: Jeśli włączone, Gajim będzie próbował użyć serwer STUN podczas korzystania z Jingle. Zostanie wybrany serwer skonfigurowany opcją „stun_server” lub podany przez serwer XMPP.

en: If enabled, you will be able to set a negative priority to your account in the Accounts window. BE CAREFUL, when you are logged in with a negative priority, you will NOT receive any message from your server.
pl: Jeśli włączone, będziesz mógł ustawić negatywny priorytet dla Twojego konta w oknie Konta. UWAŻAJ, gdy jesteś zalogowany z negatywnym priorytetem, NIE będziesz otrzymywał żadnych wiadomości z twojego serwera.

en: If you close this chat, you will leave "%s".
pl: Jeśli zamkniesz tę rozmowę, opuścisz „%s”.

en: If you quit now, the file(s) being transferred will be lost.
    Do you still want to quit?
pl: Jeśli wyjdziesz teraz z aplikacji, pobieranie plikó(w) zostanie zatrzymane.
    Czy nadal chcesz wyjść z aplikacji?

en: Ignore Unknown Contacts
pl: Ignoruj nieznane kontakty

en: Ignore everything from contacts not in your contact list
pl: Ignoruj wszystko od kontaktów spoza Twojej listy kontaktów

en: Image
pl: Obraz

en: Images
pl: Obrazki

en: Import Contacts
pl: Importuj kontakty

en: In order to write messages in this chat, you need to request voice first.
    A moderator will process your request.
pl: W celu pisania wiadomości w tej rozmowie musisz najpierw poprosić o prawo głosu.
    Moderator przetworzy Twoją prośbę.

en: Incoming Call
pl: Przychodząca rozmowa

en: Incoming Call (Video)
pl: Przychodząca rozmowa (wideo)

en: Increase User Interface Font Size
pl: Zwiększ rozmiar czcionki interfejsu użytkownika

en: Increase playback speed
pl: Zwiększ prędkość odtwarzania

en: Information
pl: Szczegóły

en: Insecure Connection
pl: Niezabezpieczone połączenie

en: Insert Emoji
pl: Wstaw emoji

en: Install <tt>sentry-sdk</tt> to make reporting issues easier.
pl: Zainstaluj <tt>sentry-sdk</tt> dla łatwiejszego zgłaszania problemów.

en: Install Plugin from ZIP-File
pl: Zainstaluj wtyczkę z pliku ZIP

en: Install a keyring to store passwords on your system.
pl: Zainstaluj pęk kluczy, żeby przechowywać hasła w Twoim systemie.

en: Install from File…
pl: Zainstaluj z pliku…

en: Installation failed
pl: Instalacja nie powiodła się

en: Installed
pl: Zainstalowany

[ctx: Configuration type]
en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: Invalid Address
pl: Nieprawidłowy adres

en: Invalid CA certificate
pl: Niepoprawny certyfikat CA

en: Invalid File
pl: Niepoprawny plik

en: Invalid Name
pl: Nieprawidłowa nazwa

en: Invalid Node
pl: Nieprawidłowy węzeł

en: Invalid Server Name
pl: Niepoprawna nazwa serwera

en: Invalid XMPP Address
pl: Niepoprawny adres XMPP

en: Invalid address: %s
pl: Nieprawidłowy adres: %s

en: Invalid domain name
pl: Nieprawidłowa nazwa domeny

en: Invite
pl: Zaproś

en: Invite Contacts
pl: Zaproś kontakty

en: Invite friends to group chats or join one
pl: Zaproś znajomych do rozmów grupowych lub dołącz do takich

en: Invite to this chat
pl: Zaproś do tej rozmowy

en: Invitees
pl: Zaproszeni

en: Issued by
pl: Wydany przez

en: Issued by
pl: Wystawiony przez

en: Issued on
pl: Wydano

en: Issued on:
pl: Wystawiono:

en: Issued to
pl: Wydany dla

en: Issued to
pl: Wystawiony do

en: It is not possible to send empty files
pl: Nie można wysłać pustego pliku

en: I’m eating.
pl: Jem.

en: I’m out enjoying life.
pl: Wyszedłem cieszyć się życiem.

en: I’m synchronizing my contacts from my account at "%s". Could you please add this address to your contact list?
pl: Synchronizuję moje kontakty z mojego konta „%s”. Czy mógłbyś dodać ten adres do Twojej listy kontaktów?

en: I’m watching a movie.
pl: Oglądam film.

en: I’m working.
pl: Pracuję.

en: JPEG files
pl: Pliki JPEG

en: Join
pl: Dołącz

en: Join Group Chat
pl: Dołącz do pokoju

en: Join Group Chat as…
pl: Dołącz do rozmowy grupowej jako…

en: Join Group Chat?
pl: Dołączyć do rozmowy grupowej?

en: Join Groupchat…
pl: Dołącz do rozmowy grupowej…

en: Join Support Chat
pl: Dołącz do rozmowy ze wsparciem

en: Joining Group Chat…
pl: Dołączanie do rozmowy grupowej…

en: Joining…
pl: Dołączanie…

en: Join…
pl: Dołącz…

en: Just now
pl: Przed chwilą

en: Keep Chat History
pl: Przechowuj historię rozmowy

en: Keep and manage all your chat history
pl: Przechowuj i zarządzaj całą swoją historią rozmów

en: Key Size
pl: Rozmiar klucza

en: Key usage does not include certificate signing
pl: Tym kluczem nie można podpisywać certyfikatu

en: Kick
pl: Wyrzuć

en: Kick %s
pl: Wyrzuć %s

en: Kick…
pl: Wyrzuć…

en: Label
pl: Etykieta

en: Last but not least
pl: I wreszcie,

en: Last seen: %s
pl: Ostatnio widziany: %s

en: Leave Group Chat
pl: Opuść rozmowę grupową

en: Left Click Action
pl: Akcja kliknięcia lewym przyciskiem

en: Let others know if you read up to this point
pl: Pozwól innym wiedzieć czy przeczytałeś do tego miejsca

en: List of send hosts (comma separated) in addition to local interfaces for file transfers (in case of address translation/port forwarding).
pl: Lista hostów (oddzielonych przecinkami) do wysyłania poza lokalnymi interfejsami przesyłania plików (w przypadku tłumaczenia adresu/przekierowania portu).

en: Listing of Servers
pl: Lista serwerów

en: Live Preview
pl: Podgląd na żywo

en: Load Image
pl: Wczytaj obraz

en: Loading Avatar Failed
pl: Wczytywanie awataru nie powiodło się

en: Loading Preview…
pl: Ładowanie podglądu…

en: Loading avatar image failed
pl: Wczytywanie obrazu awataru nie powiodło się

en: Loading…
pl: Ładowanie…

en: Local System Time
pl: Lokalny czas systemu

en: Local Time
pl: Lokalny czas

[ctx: Group chat description]
en: Local help group
pl: Lokalna grupa pomocy

[ctx: Group chat description]
en: Local news and reports
pl: Lokalne wiadomości i reportaże

en: Location at %s
pl: Lokalizacja na %s

en: Location:
pl: Lokalizacja:

en: Log In
pl: Zaloguj

en: Log in with your credentials
pl: Zaloguj używając swoich danych uwierzytelniających

en: Login
pl: Zaloguj

en: Login Settings
pl: Ustawienia logowania

en: Look it up in _Dictionary
pl: Szukaj w _Słowniku

en: Lookup things on Wikipedia, dictionaries or other search engines directly from the chat window
pl: Wyszukuj hasła na Wikipedii, w słownikach i innych wyszukiwarkach bezpośrednio z okna rozmowy

en: Make Admin
pl: Mianuj administratorem

en: Make Member
pl: Mianuj członkiem

en: Make Owner
pl: Mianuj właścicielem

en: Make your profile visible for everyone or just for your contacts.
pl: Uczyń swój profil widocznym dla wszystkich lub tylko dla Twoich kontaktów.

en: Male
pl: Mężczyzna

en: Manage
pl: Zarządzaj

en: Manage Proxies
pl: Zarządzaj proxy

en: Manage Proxies...
pl: Zarządzaj proxy…

en: Manage Sounds
pl: Zarządzaj dźwiękami

en: Manage Trust
pl: Zarządzaj zaufaniem

en: Manage your Devices…
pl: Zarządzaj Twoimi urządzeniami…

en: Manually set the hostname for the server
pl: Ręcznie ustaw nazwę hosta dla serwera

en: Mark as Read
pl: Oznacz jako przeczytane

en: Mark as read
pl: Oznacz jako przeczytane

en: Maximum file size for preview downloads
pl: Maksymalny rozmiar pliku do pobierania podglądu

en: Me
pl: Ja

en: Media Playback
pl: Odtwarzanie mediów

en: Member
pl: Członek

[ctx: Group chat contact affiliation]
en: Member
pl: Członek

[ctx: Group chat contact affiliation]
en: Members
pl: Członkowie

[ctx: Group chat feature]
en: Members Only
pl: Tylko dla członków

en: Mention: Message Background Color
pl: Wzmianka: kolor tła wiadomości

en: Message
pl: Wiadomość

en: Message Correction: Background Color
pl: Poprawka wiadomości: kolor tła

en: Message Receipts (✔)
pl: Potwierdzenie otrzymania (✔)

en: Message Received
pl: Wiadomość otrzymana

en: Message Sent
pl: Wiadomość została wysłana

en: Message composition
pl: Pisanie wiadomości

en: Message corrected. Original message:
    %s
pl: Wiadomość poprawiona. Oryginalna wiadomość:
    %s

en: Messages are archived on the server
pl: Wiadomości są archiwizowane na serwerze

en: Messages will only be available for reading them later if storing chat history is enabled and if the contact is in your contact list.
pl: Wiadomości będą dostępne do odczytania w późniejszym terminie, tylko wtedy, gdy historia konwersacji jest załączona i użytkownik, z którym się kontaktujesz jest na Twojej liście kontaktów.

en: Minimize
pl: Minimalizuj

en: Minutes until your status gets changed
pl: Liczba minut zanim Twój status zostanie zmieniony

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Missing dependencies for Audio/Video
pl: Brakujące zależności dla głosu/wideo

en: Missing necessary encryption plugin
pl: Brak wymaganej wtyczki do szyfrowania

[ctx: Group chat feature]
en: Moderated
pl: Moderowany

en: Moderation
pl: Moderacja

[ctx: Group chat contact role]
en: Moderators
pl: Moderatorzy

en: Modify
pl: Edytuj

en: Modify Gateway…
pl: Modyfikuj bramę…

en: Move Chat
pl: Przenieś rozmowę

en: Movie
pl: Film

en: Must be a port number
pl: Musi być numerem portu

en: Mute Chat
pl: Wycisz rozmowę

en: Mute Sounds
pl: Wyłącz dźwięki

en: My Workspace
pl: Mój obszar roboczy

en: Name
pl: Nazwa

en: Name <b>default</b> is not allowed
pl: Nazwa <b>default</b> jest niedozwolona

en: Needs gspell to be installed
pl: Wymaga zainstalowania gspell

en: Never
pl: Nigdy

en: Never miss a message, keep all your chat clients synchronized
pl: Nigdy nie przegap wiadomości, utrzymaj wszystkie swoje komunikatory w synchronizacji

en: New Contact
pl: Dodaj nowy kontakt

en: New Group
pl: Nowa grupa

en: New Search
pl: Nowe wyszukiwanie

en: New Workspace
pl: Nowy obszar roboczy

en: New message from
pl: Nowa wiadomość od

[ctx: Group chat name]
en: News
pl: Wiadomości

en: Next
pl: Następne

en: Nickname
pl: Pseudonim

en: No
pl: Nie

en: No Connection Available
pl: Połączenie sieciowe jest niedostępne

en: No File Transfer available
pl: Brak możliwości przesyłania plików

en: No Notifications
pl: Brak powiadomień

[ctx: Group chat feature]
en: No Password Required
pl: Hasło nie jest wymagane

en: No Proxy
pl: Brak proxy

en: No Results Found
pl: Nieodnaleziono wyników

en: No Sync
pl: Brak synchronizacji

en: No Threshold
pl: Brak progu

en: No additional requirements
pl: Brak dodatkowych wymagań

en: No automatic preview
pl: Brak automatycznego podglądu

en: No commands available
pl: Żadne polecenia nie są dostępne

en: No contact addresses published for this server.
pl: Nie opublikowano adresów kontaktowych dla tego serwera.

en: No contacts found
    You can also type an XMPP address
pl: Nieodnaleziono kontaktów
    Możesz także wpisać adres XMPP

en: No contacts left.
    You can also type an XMPP address.
pl: Nie ma więcej kontaktów.
    Możesz również wpisać adres XMPP.

en: No devices found to encypt this message to. Querying for devices now…
pl: Nie odnaleziono urządzeń, dla których można zaszyfrować tę wiadomość. Trwa wyszukiwanie urządzeń…

en: No devices online
pl: Brak dostępnych urządzeń

en: No info available
pl: Brak dostępnych informacji

en: No proxy used
pl: Proxy nie jest używane

en: No results
pl: Brak wyników

en: No results found
pl: Nieodnaleziono wyników

en: Node
pl: Węzeł

[ctx: Configuration description]
en: None
pl: Brak

[ctx: Contact subscription]
en: None
pl: Brak

[ctx: Gender]
en: None
pl: Nieokreślona

[ctx: Group chat contact affiliation]
en: None
pl: Brak

[ctx: Group chat contact role]
en: None
pl: Brak

[ctx: Group chat feature]
en: Not Anonymous
pl: Nieanonimowy

en: Not Available
pl: Nieobecny

[ctx: User status]
en: Not Available
pl: Nieobecny

en: Not Connected
pl: Niepołączony

en: Not Decided
pl: Niezdecydowany

[ctx: Group chat feature]
en: Not Moderated
pl: Niemoderowany

en: Not accelerated
pl: Brak przyspieszenia

en: Not available
pl: Nieobecny

en: Not connected
pl: Niepodłączony

en: Not encrypted
pl: Nieszyfrowane

[ctx: File transfer state]
en: Not started
pl: Nierozpoczęty

[ctx: Profile]
en: Note
pl: Notatki

en: Note to myself
pl: Notatka dla mnie

en: Note: Anonymous accounts are not possible on all servers
pl: Uwaga: anonimowe konta nie są możliwe na wszystkich serwerach

en: Notes
pl: Notatki

en: Notification Area Icon
pl: Ikona w obszarze powiadomień

en: Notification Sounds
pl: Dźwięki powiadomienień

en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: Notifications When Away
pl: Powiadomienia gdy zaraz wracam

en: Notify after update
pl: Powiadom po aktualizacji

en: Notify me when the automatic update was successful
pl: Powiadom mnie gdy automatyczna aktualizacja się powiedzie

en: Notify of events in the notification area.
pl: Powiadamiaj o zdarzeniach w obszarze powiadamiania.

en: Notify on all Messages
pl: Powiadamiaj o wszystkich wiadomościach

[ctx: Switch]
en: Off
pl: Wyłączone

en: Offline
pl: Rozłączony

[ctx: Switch]
en: On
pl: Włączone

en: One Month
pl: Miesiąc

en: One Year
pl: Rok

en: Online Status
pl: Stan połączenia

en: Only Admins and Owners can modify the affiliation
pl: Tylko administratorzy i właściciele mogą modyfikować afiliację

en: Only moderators can see your XMPP address
pl: Tylko moderatorzy mogą zobaczyć Twój adres XMPP

en: Open
pl: Otwórz

[ctx: Group chat feature]
en: Open
pl: Otwarty

en: Open Email Composer
pl: Otwórz klienta poczty

en: Open Folder
pl: Otwórz katalog

en: Open Link
pl: Otwórz odnośnik

en: Open Link in Browser
pl: Otwórz link w przeglądarce

en: Open Link in _Browser
pl: Otwórz link w _przeglądarce

en: Open Path
pl: Otwórz ścieżkę

en: Open Plugins…
pl: Otwórz wtyczki…

en: Open _Folder
pl: _Otwórz katalog

en: Open as _Link
pl: Otwórz jako _odnośnik

en: Open folder
pl: Otwórz katalog

en: Open search bar
pl: Otwórz pasek wyszukiwania

en: OpenGL accelerated
pl: Przyspieszenie OpenGL

en: Operating System
pl: System operacyjny

[ctx: Profile]
en: Organisation
pl: Organizacja

en: Organization (O)
pl: Organizacja (O)

en: Organization (O):
pl: Organizacja (O):

en: Organize your chats with workspaces
pl: Organizuj swoje rozmowy w obszarach roboczych

[ctx: Gender]
en: Other
pl: Inna

en: Other devices connected with your account
pl: Inne urządzenia połączone z Twoim kontem

en: Others
pl: Inni

en: Out
pl: Wyszedłem

en: Out of memory
pl: Brak pamięci

en: Outcasts
pl: Wyrzutki

en: Overwrite Plugin?
pl: Nadpisać wtyczkę?

en: Owner
pl: Właściciel

[ctx: Group chat contact affiliation]
en: Owner
pl: Właściciel

[ctx: Group chat contact affiliation]
en: Owners
pl: Właściciele

en: PEP Configuration
pl: Konfiguracja PEP

en: PEP Service Configuration (%s)
pl: Konfiguracja usługi PEP (%s)

en: PEP node %(node)s was not removed:
    %(message)s
pl: Węzeł PEP %(node)s nie został usunięty:
    %(message)s

en: PEP node was not removed
pl: Węzeł PEP nie został usunięty

en: PKCS12 Files
pl: Pliki PKCS12

en: PNG files
pl: Pliki PNG

en: Pa_use/Resume
pl: W_strzymaj/Wznów

en: Pango Version: %s
pl: Wersja Pango: %s

[ctx: Group chat contact role]
en: Participant
pl: Uczestnik

en: Participants
pl: Uczestnicy

[ctx: Group chat contact role]
en: Participants
pl: Uczestnicy

en: Participants asking for voice:
pl: Uczestnicy proszący o prawo głosu:

en: Participants entering this group chat are allowed to send messages
pl: Uczestnicy dołączający do tej rozmowy grupowej są uprawnieni do wysyłania wiadomości

en: Participants entering this group chat need to request permission to send messages
pl: Uczestnicy dołączający do tej rozmowy grupowej muszą zażądać uprawnienia do wysyłania wiadomości

en: Pass_word
pl: _Hasło

en: Password
pl: Hasło

en: Password Change Failed
pl: Zmiana hasła nie powiodła się

en: Password Changed
pl: Hasło zmienione

en: Password Required
pl: Hasło jest wymagane

[ctx: Group chat feature]
en: Password Required
pl: Hasło jest wymagane

en: Password contains prohibited characters
pl: Hasło zawiera niedozwolone znaki

en: Passwords do not match
pl: Hasła nie zgadzają się

en: Past Developers
pl: Poprzedni deweloperzy

en: Paste Last Input
pl: Wklej ostatni wpis

en: Paste as Code Block
pl: Wklej jako blok kodu

en: Paste as Quote
pl: Wklej jako cytat

en: Path length constraint exceeded
pl: Stała długości ścieżki przekroczona

en: Pause or resume file transfer
pl: Wstrzymaj lub wznów transfer pliku

[ctx: File transfer state]
en: Paused
pl: Wstrzymany

en: Pending Event
pl: Oczekujące zdarzenie

en: Pending Voice Requests
pl: Trwające prośby o prawo głosu

en: Permanently
pl: Na stałe

[ctx: Group chat feature]
en: Persistent
pl: Nieznikający

en: Personal notes about this contact
pl: Osobiste uwagi o tym kontakcie

en: Phone
pl: Telefon

en: Phone No.
pl: Nr telefonu

en: Picture and Name
pl: Obrazek i nazwa

en: Pin Chat
pl: Przypnij rozmowę

en: Pinned
pl: Przypięty

en: Pl_ugins
pl: W_tyczki

en: Play Sound
pl: Odtwórz dźwięk

en: Play Sounds
pl: Odtwarzaj dźwięki

en: Play sounds even when you are Away, Busy, etc.
pl: Odtwarzaj dźwięki nawet gdy jesteś zaraz wracam, zajęty itd.

en: Play sounds to notify about events
pl: Odtwarzaj dźwięki, żeby powiadomić o zdarzeniach

en: Please choose an account
pl: Proszę wybrać konto

en: Please enter an XMPP address
pl: Proszę podać adres XMPP

en: Please enter your credentials or Sign Up
pl: Podaj swoje dane uwierzytelniające lub załóż konto

en: Please enter your new password.
pl: Podaj swoje nowe hasło.

en: Please enter your password for
    %(jid)s
    (Account: %(account)s)
pl: Podaj Twoje hasło dla
    %(jid)s
    (Konto: %(account)s)

en: Please make sure you are connected with "%s".
pl: Upewnij się, że jesteś połączony z „%s”.

en: Please select one of your accounts.
    Gajim will export all messages from the selected account to a directory of your choice.
pl: Wybierz jedno z Twoich kont.
    Gajim wyeksportuje wszystkie wiadomości z wybranego konta do wybranego katalogu.

en: Please use these settings with caution!
pl: Proszę używać tych ustawień z ostrożnością!

en: Please use yyyy-mm-dd
pl: Proszę użyć RRRR-MM-DD

en: Plugin Settings
pl: Ustawienia wtyczki

en: Plugin Updates
pl: Aktualizacje wtyczek

en: Plugin already exists
pl: Wtyczka już istnieje

en: Plugin failed
pl: Wtyczka ma problem

en: Plugin manager
pl: Menedżer wtyczek

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Plugins Updated Successfully
pl: Wtyczki pomyślnie zaktualizowane

en: Plugins: No updates available
pl: Wtyczki: brak dostępnych aktualizacji

en: Plugins: Update check disabled in preferences
pl: Wtyczki: sprawdzanie aktualizacji wyłączone w preferencjach

en: Port must be a number between 0 and 65535
pl: Port musi być numerem pomiędzy 0 i 65535

en: Post Office Box
pl: Skrytka pocztowa

en: Postal Code
pl: Kod pocztowy

en: Prefer direct messages in private group chats
pl: Preferuj wiadomości bezpośrednie w prywatnych rozmowach grupowych

[ctx: Configuration]
en: Preference Name
pl: Nazwa preferencji

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Preferred file transfer mechanism for file drag&drop on a chat window
pl: Preferowany mechanizm przesyłania plików po przeciągnięciu i upuszczeniu na okno rozmowy

en: Presets
pl: Szablony

en: Preview Size
pl: Rozmiar podglądu

en: Preview all Image URLs
pl: Pokaż podgląd wszystkich URLi obrazków

en: Preview in Public Group Chats
pl: Podgląd w publicznych rozmowach grupowych

en: Preview new messages in notification popup?
pl: Podgląd nowych wiadomości w oknie powiadomienia?

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Print XML stanzas and other debug information
pl: Drukuj XML i inne informacje debugowania

en: Priority
pl: Priorytet

en: Privacy
pl: Prywatność

en: Private
pl: Prywatny

en: Profile
pl: Profil

en: Profile application with cprofile
pl: Profiluj aplikację używając cprofile

en: Progress
pl: Postęp

[ctx: Group chat description]
en: Project discussion
pl: Dyskusja nad projektem

en: Protocol
pl: Protokół

en: Prox_y
pl: Pośr_ednik

en: Proxy Host
pl: Host proxy

en: Proxy Type
pl: Typ proxy

en: Proxy, custom hostname and port
pl: Proxy, własna nazwa hosta i port

en: Public
pl: Publiczny

[ctx: Group chat feature]
en: Public
pl: Publiczny

[ctx: Profile]
en: Public Encryption Key
pl: Klucz publiczny do szyfrowania

en: Public Key Information
pl: Informacje o kluczu publicznym

en: Public Key:
pl: Klucz publiczny:

en: Purge Chat History…
pl: Wyczyść historię rozmowy…

en: Purge all Chat History
pl: Wyczyść całą historię rozmowy

en: PyGObject Version: %s
pl: Wersja PyGObject: %s

en: Quit
pl: Wyjście

en: Quit Gajim
pl: Wyjdź z Gajima

en: Quote next message
pl: Cytuj następną wiadomość

en: Quote previous message
pl: Cytuj poprzednią wiadomość

[ctx: Message row action]
en: Quote…
pl: Cytuj…

en: Re-Login
pl: Zaloguj ponownie

en: Re-Login now?
pl: Zalogować ponownie teraz?

en: Re_gister
pl: Za_rejestruj

en: Read _Wikipedia Article
pl: Przeczytaj artykuł na _Wikipedii

en: Read more about blind trust
pl: Dowiedz się więcej o ślepym zaufaniu

en: Really block this contact?
pl: Na pewno zablokować ten kontakt?

en: Reason
pl: Powód

en: Reason (optional)
pl: Powód (opcjonalny)

en: Reason (optional)...
pl: Powód (opcjonalny)…

en: Reason for destruction
pl: Powód zniszczenia

en: Reason: %s
pl: Powód: %s

[ctx: Message state]
en: Received
pl: Otrzymana

en: Recent history
pl: Ostatnia historia

en: Recipient:
pl: Odbiorca:

en: Recipient: %s
pl: Odbiorca: %s

en: Recognize your account by color
pl: Rozpoznaj Twoje konto po kolorze

en: Redirect
pl: Przekierowanie

en: Register
pl: Zarejestruj

en: Register on the Website
pl: Zarejestruj się na stronie internetowej

en: Registering…
pl: Rejestrowanie…

en: Registration failed
pl: Rejestracja nie powiodła się

en: Registration successful
pl: Rejestracja zakończyła się sukcesem

en: Reject file transfer
pl: Odrzuć transfer pliku

en: Remember Last Status
pl: Zapamiętaj ostatni status

en: Remote server not found
pl: Zdalny serwer nieodnaleziony

en: Remote server timeout
pl: Zdalny serwer przekroczył czas

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove Account
pl: Usuń konto

en: Remove Chat History
pl: Usuń historię rozmowy

en: Remove Chat History?
pl: Usunąć historię rozmowy?

en: Remove Contact
pl: Usuń kontakt

en: Remove Group
pl: Usuń grupę

en: Remove Group...
pl: Usuń grupę…

en: Remove History…
pl: Usuń historię…

en: Remove Notification
pl: Usuń powiadomienie

en: Remove Proxy
pl: Usuń proxy

en: Remove Setting
pl: Usuń ustawienie

en: Remove Theme
pl: Usuń motyw

en: Remove Transport
pl: Usuń transport

en: Remove Workspace
pl: Usuń obszar roboczy

en: Remove completed, cancelled and failed file transfers from the list
pl: Usuwa zakończone, przerwane i nieudane transfery plików z listy

en: Remove contact from contact list
pl: Usuń kontakt z listy kontaktów

en: Remove from contact list
pl: Usuń z listy kontaktów

en: Remove this workspace
pl: Usuń ten obszar roboczy

en: Remove your profile picture
pl: Usuń swój obrazek profilowy

en: Removed %s contact | Removed %s contacts
pl[0]: Usunięto %s kontakt
pl[1]: Usunięto %s kontakty
pl[2]: Usunięto %s kontaktów

en: Remove…
pl: Usuń…

en: Removing Account...
pl: Usuwanie konta…

[ctx: Group chat name]
en: Repairs
pl: Naprawy

en: Report
pl: Zgłoś

en: Request Search Form
pl: Żądaj formularza wyszukiwania

en: Request Voice
pl: Poproś o prawo głosu

en: Request contact information (Tune, Location)
pl: Żądaj informacji o kontakcie (słuchany utwór, lokalizacja)

en: Request to see this contact's online status
pl: Żądaj stanu połączenia kontaktu

en: Requesting Command List
pl: Żądanie listy poleceń

en: Requesting HTTP File Upload Slot…
pl: Żądanie zasobu do wysłania pliku przez HTTP…

en: Requesting Register Form
pl: Żądanie formularza rejestracji

en: Requesting register form from server…
pl: Żądanie formularza rejestracji z serwera…

en: Requesting search form from server
pl: Żądanie formularza wyszukiwania z serwera

en: Required
pl: Wymagane

en: Requires: Gspell
pl: Wymaga: Gspell

en: Requires: farstream-0.2, gstreamer-1.0, gst-plugins-base-1.0, gst-plugins-ugly-1.0, gst-libav and gstreamer-gtk3-plugin
pl: Wymaga: farstream-0.2, gstreamer-1.0, gst-plugins-base-1.0, gst-plugins-ugly-1.0, gst-libav i gstreamer-gtk3-plugin

en: Requires: gnome-keyring or kwallet
pl: Wymaga: gnome-keyring lub kwallet

en: Requires: gsound
pl: Wymaga: gsound

en: Requires: gstreamer-1.0, gst-plugins-base-1.0
pl: Wymaga: gstreamer-1.0, gst-plugins-base-1.0

en: Requires: gupnpigd-1.0
pl: Wymaga: gupnpigd-1.0

en: Requires: libappindicator3
pl: Wymaga: libappindicator3

en: Requires: libxss
pl: Wymaga: libxss

en: Reserved Name
pl: Zarezerwowana nazwa

en: Reset
pl: Zresetuj

en: Reset Hints
pl: Zresetuj podpowiedzi

en: Reset User Interface Font Size
pl: Zresetuj rozmiar czcionki interfejsu użytkownika

en: Reset all chats to the current default value
pl: Zresetuj wszystkie rozmowy do obecnej domyślnej wartości

en: Reset all group chats to the current default value
pl: Zresetuj wszystkie rozmowy grupowe do obecnej domyślnej wartości

en: Resets value to default
pl: Zresetuj wartość do domyślnej

en: Resource
pl: Zasób

en: Restart Gajim for changes to take effect
pl: Uruchom ponownie Gajima, żeby zmiany zostały zastosowane

en: Restore chat
pl: Przywróć rozmowę

en: Restore last state
pl: Przywróć ostatni stan

en: Restore status and status message of your last session
pl: Przywróć status i wiadomość statusu z poprzedniej sesji

en: Retract Message
pl: Wycofaj wiadomość

en: Retract message?
pl: Wycofać wiadomość?

[ctx: Message row action]
en: Retract…
pl: Wycofaj…

en: Revoke Member
pl: Odwołaj członka

en: Revoke Voice
pl: Odwołaj prawo głosu

en: Rewind 10 seconds
pl: 10 sekund wstecz

en: Role
pl: Funkcja

[ctx: Profile]
en: Role
pl: Stanowisko

en: SHA-1
pl: SHA‑1

en: SHA-1:
pl: SHA‑1:

en: SHA-256
pl: SHA‑256

en: SHA-256:
pl: SHA‑256:

en: SSL Certificate Verification Error
pl: Błąd weryfikacji certyfikatu SSL

en: SSL certificate error
pl: Błąd certyfikatu SSL

en: STUN Server
pl: Serwer STUN

en: STUN Server Settings
pl: Ustawienia serwera STUN

en: STUN server to use when using Jingle
pl: Serwer STUN do użycia podczas korzystania z Jingle

en: SVG files
pl: Pliki SVG

en: Sales
pl: Sprzedaż

en: Save
pl: Zapisz

en: Save File as…
pl: Zapisz plik jako…

en: Save Password
pl: Zapisz hasło

en: Save as...
pl: Zapisz jako…

en: Save as…
pl: Zapisz jako…

en: Saving Avatar Failed
pl: Zapisywanie awataru nie powiodło się

en: Saving avatar image failed
pl: Zapisywanie obrazu awataru nie powiodło się

en: Say hi to your new contact…
pl: Powiedz „cześć” Twojemu nowemu kontaktowi…

en: Scan QR Code
pl: Skanuj kod QR

en: Scan this QR code to join %s.
pl: Zeskanuj ten kod QR aby dołączyć do %s.

en: Scan this QR code to start a chat with %s.
pl: Zeskanuj ten kod QR aby rozpocząć rozmowę z %s.

en: Scanning %(current)d / %(total)d ...
pl: Skanowanie %(current)d / %(total)d…

en: Scroll down
pl: Przewiń w dół

en: Scroll up
pl: Przewiń w górę

en: Scroll up to load more chat history…
pl: Przewiń w górę aby załadować starsze wiadomości…

en: Search
pl: Szukaj

en: Search Participants…
pl: Szukaj uczestników…

en: Search Result
pl: Wynik wyszukiwania

en: Search all Chats
pl: Przeszukaj wszystkie rozmowy

en: Search contacts...
pl: Szukaj kontaktów…

en: Search for Gajim updates periodically?
pl: Sprawdzać okresowo aktualizacje Gajima?

en: Search for group chats globally
    (press Return to start search)
pl: Szukaj rozmów grupowych globalnie
    (naciśnij Enter aby rozpocząć wyszukiwanie)

en: Searching
pl: Wyszukiwanie

en: Searching…
pl: Wyszukiwanie…

en: Search…
pl: Szukaj…

en: Secure Password Storage
pl: Bezpieczny magazyn haseł

en: Security
pl: Bezpieczeństwo

en: Security Labels
pl: Etykiety bezpieczeństwa

en: Security Warning
pl: Ostrzeżenie bezpieczeństwa

en: Select Account
pl: Wybierz konto

en: Select Contacts
pl: Wybierz kontakty

en: Select File…
pl: Wybierz plik…

[ctx: Message row action]
en: Select Messages…
pl: Wybierz wiadomości…

en: Select a security label for your message…
pl: Wybierz etykietę bezpieczeństwa dla Twojej wiadomości…

en: Select an audio output (e.g. speakers, headphones)
pl: Wybierz wyjście audio (np. głośniki, słuchawki)

en: Select an emoji
pl: Wybierz emoji

en: Select playback speed
pl: Wybierz prędkość odtwarzania

en: Select the account with which you want to synchronise
pl: Wskaż konto, z którym chcesz zsynchronizować kontakty

en: Select the contacts you want to synchronise
pl: Wybierz kontakty, które chcesz zsynchronizować

en: Select your audio input (e.g. microphone)
pl: Wybierz wejście audio (np. mikrofon)

en: Select your video input device (e.g. webcam, screen capture)
pl: Wybierz urządzenie wejściowe wideo (np. kamera internetowa, przechwytywanie ekranu)

en: Selected image could not be loaded.
pl: Wybrany obraz nie mógł być załadowany.

en: Selected security label: %s
pl: Wybrana etykieta bezpieczeństwa: %s

en: Self signed certificate
pl: Certyfikat podpisany przez wystawcę

en: Self signed certificate in certificate chain
pl: W łańcuchu certyfikatów znaleziono certyfikat podpisany przez wystawcę

[ctx: Group chat feature]
en: Semi-Anonymous
pl: Pół‐anonimowa

en: Send Chat Markers
pl: Wysyłaj znaczniki przeczytania

en: Send Chat State
pl: Wysyłaj stan rozmowy

en: Send Chatstate
pl: Wysyłaj stan rozmowy

en: Send Chatstate in Group Chats
pl: Wysyłaj stan rozmowy w rozmowach grupowych

en: Send File
pl: Wyślij plik

en: Send File (max. %s)…
pl: Wyślij plik (maks. %s)…

en: Send File Directly…
pl: Wyślij plik bezpośrednio…

en: Send Files
pl: Wyślij pliki

en: Send Files Directly
pl: Wyślij pliki bezpośrednio

en: Send File…
pl: Wyślij plik…

en: Send Message
pl: Wyślij wiadomość

en: Send Message Receipts
pl: Wysyłaj potwierdzenia otrzymania

en: Send Messages with Control+Enter
pl: Wysyłaj wiadomości używając Control+Enter

en: Send Read Markers
pl: Wysyłaj znaczniki przeczytania

en: Send _Report
pl: Wyślij _zgłoszenie

en: Send message on Ctrl+Enter and make a new line with Enter.
pl: Wyślij wiadomość po kliknięciu Ctrl+Enter, utwórz nową linię po kliknięciu Enter.

en: Send the message
pl: Wyślij wiadomość

en: Sender:
pl: Nadawca:

en: Sent contact: "%(jid)s" (%(name)s)
pl: Wysłano kontakt: „%(jid)s” (%(name)s)

en: Sent contacts:
pl: Wyślij kontakty:

en: Separate profile files completely (even history database and plugins)
pl: Całkowicie odseparuj pliki profilu (nawet historię bazy danych i wtyczek)

en: Serial Number
pl: Numer seryjny

en: Serial Number:
pl: Numer seryjny:

en: Server
pl: Serwer

en: Server Info
pl: Informacje o serwerze

en: Server Shutdown
pl: Serwer wyłączony

en: Server Software
pl: Oprogramowanie serwera

en: Server Software: %s
pl: Oprogramowanie serwera: %s

en: Server Uptime
pl: Czas pracy serwera

en: Service
pl: Usługa

en: Service Discovery
pl: Przeglądanie usług

en: Service Discovery using account %s
pl: Przeglądanie usług przy użyciu konta %s

en: Service Gateway
pl: Brama usługi

en: Set configuration directory
pl: Ustaw folder konfiguracyjny

en: Set status message
pl: Ustaw wiadomość statusu

en: Set your activity or tune to show your friends how you are feeling
pl: Ustaw swoją aktywność lub słuchany utwór, żeby przekazać swoim znajomym, jak się czujesz

en: Sets an environment variable so GLib debug messages are printed
pl: Ustawia zmienną środowiskową, żeby GLib wyświetlał wiadomości debugowania

en: Setting is locked by the system
pl: Ustawienie jest zablokowane przez system

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Share Contact…
pl: Udostępnij kontakt…

en: Share Group Chat…
pl: Udostępnij rozmowę grupową…

en: Share Status
pl: Udostępnij status

en: Share Video
pl: Udostępnij wideo

en: Share my online status
pl: Udostępnij mój status połączenia

en: Show
pl: Pokaż

en: Show Commands
pl: Pokaż polecenia

en: Show Contact Infos
pl: Pokaż informacje o kontakcie

en: Show Content
pl: Pokaż treść

en: Show Inactive Devices
pl: Pokaż nieaktywne urządzenia

en: Show Invitation
pl: Pokazuj zaproszenie

en: Show Join/Leave
pl: Pokazuj Dołącz/Opuść

en: Show Joined / Left
pl: Pokazuj dołączających/opuszczających

en: Show Location
pl: Pokazuj lokalizację

en: Show My Video Stream
pl: Pokaż mój strumień wideo

en: Show Notifications
pl: Pokaż powiadomienia

en: Show Offline Contacts
pl: Pokaż rozłączone kontakty

en: Show Send Message Button
pl: Pokaż przycisk wysyłania wiadomości

en: Show Status Changes
pl: Pokazuj zmiany statusu

en: Show Subject
pl: Pokaż temat

en: Show Transfers
pl: Pokaż transfery

en: Show XML console
pl: Pokaż konsolę XML

en: Show _Features
pl: Pokaż _możliwości programu

en: Show a confirmation dialog before connecting unencrypted
pl: Pokaż pytanie o potwierdzenie przed niezaszyfrowanym połączeniem

en: Show a confirmation dialog to block a contact? Empty string means never show the dialog.
pl: Wyświetlać pytanie o potwierdzenie blokowania kontaktu? Pusty ciąg znaków oznacza, że pytanie nigdy nie będzie wyświetlane.

en: Show a list of emojis
pl: Pokaż listę emoji

en: Show a live preview to test your video source
pl: Pokaż podgląd na żywo, żeby przetestować źródło wideo

en: Show all warnings
pl: Pokazuj wszystkie ostrzeżenia

en: Show chat list
pl: Pokaż listę rozmów

en: Show chat state (e.g. "is typing…") next to your contact’s name
pl: Pokaż stan rozmowy (np. „pisze”) obok nazwy kontaktu

en: Show in Taskbar
pl: Pokaż na pasku zadań

en: Show labels describing confidentiality of messages, if the server supports XEP-0258
pl: Pokaż etykiety opisujące poufność wiadomości, jeżeli serwer obsługuje XEP‑0258

en: Show message meta data (avatar, nickname, timestamp) only once, if there are multiple messages from the same sender within a specific timespan.
pl: Pokaż metadane wiadomości (awatar, pseudonim, czas) tylko raz, jeśli otrzymano wiele wiadomości od tego samego nadawcy w określonym przedziale czasu.

en: Show notifications even if you are Away, Busy, etc.
pl: Pokazuj powiadomienia nawet gdy jesteś zaraz wracam, zajęty itd.

en: Show on Startup
pl: Pokaż po uruchomieniu

en: Show only critical errors
pl: Pokazuj tylko błędy krytyczne

en: Show previews automatically in public group chats (may disclose your data)
pl: Pokazuj podgląd automatycznie w publicznych rozmowach grupowych (może ujawniać Twoje dane)

en: Show previews for any URLs containing images (may be unsafe)
pl: Pokaż podgląd dla dowolnego URL zawierającego obrazy (może być niebezpieczne)

en: Show previews for files
pl: Pokazuj podglądy plików

en: Show suggestions for shortcodes, e.g. :+1:
pl: Pokaż podpowiedzi dla krótkich kodów, np. :+1:

en: Show the application's version
pl: Pokaż wersję aplikacji

en: Show window in the taskbar
pl: Pokaż okno na pasku zadań

en: Show window when starting Gajim
pl: Pokaż okno po uruchomieniu Gajima

en: Show your own video stream in calls
pl: Pokaż Twój własny strumień wideo w rozmowach

en: Show/Hide Window
pl: Pokaż/ukryj okno

en: Shows a list of file transfers between you and your contacts
pl: Wyświetla listę przesłanych plików pomiędzy tobą a twoimi kontaktami

en: Shutting down Gajim
pl: Zamykanie Gajima

en: Sign In
pl: Logowanie

en: Sign Up
pl: Zarejestruj

en: Sign up Anonymously
pl: Zarejestruj anonimowo

en: Sign up for a new account on a server of your choice
pl: Zarejestruj nowe konto na wybranym serwerze

en: Signup not allowed
pl: Rejestracja niedozwolona

en: Size of preview images in pixels
pl: Rozmiar podglądu obrazu w pikselach

en: Sleeping
pl: Śpię

en: Software
pl: Oprogramowanie

en: Something went wrong. Video feature disabled.
pl: Coś poszło nie tak. Funkcjonalność wideo wyłączona.

en: Sorry, that should not have happened
pl: Przepraszamy, to nie powinno się wydarzyć

en: Sort Participant List by Status
pl: Sortuj listę uczestników według statusu

en: Sort by Status
pl: Sortuj według statusu

en: Sounds
pl: Dźwięki

en: Sounds When Away
pl: Dźwięki gdy zaraz wracam

en: Spaces are not allowed
pl: Spacje są niedozwolone

en: Speed: %s
pl: Prędkość: %s

en: Spell Checker
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Spell Checking
pl: Sprawdzanie pisowni

[ctx: Group chat description]
en: Spring gathering
pl: Zbiórka młodzieży

en: Stage
pl: Krok

[ctx: File transfer state]
en: Stalled
pl: Zawieszony

en: Start / Join Chat
pl: Rozpocznij rozmowę / dołącz do rozmowy

en: Start Chat
pl: Rozpocznij rozmowę

en: Start Chatting…
pl: Rozpocznij rozmowę…

en: Start Chat…
pl: Rozpocznij rozmowę…

en: Start New Chat
pl: Rozpocznij nową rozmowę

en: Start Search...
pl: Rozpocznij szukanie…

en: Start Video Call…
pl: Rozpocznij rozmowę wideo…

en: Start Voice Call…
pl: Rozpocznij rozmowę głosową…

en: Start a new chat
pl: Rozpocznij nową rozmowę

en: Start a new chat, join a group chat or search for new group chats globally. You can also enter an XMPP address.
pl: Rozpocznij nową rozmowę, dołącz do rozmowy grupowej lub szukaj nowych rozmów grupowych globalnie. Możesz także wpisać adres XMPP.

en: Start/stop playback
pl: Uruchom/zatrzymaj odtwarzanie

en: State
pl: Stan/Województwo

en: Status Message
pl: Wiadomość dotycząca statusu

en: Status Message: Text Color
pl: Wiadomość statusu: kolor tekstu

en: Status Message: Text Font
pl: Wiadomość statusu: czcionka tekstu

en: Status Messages in Participants List
pl: Wiadomość statusu na liście uczestników

en: Status and status message for all accounts
pl: Status i wiadomość statusu dla wszystkich kont

en: Status message…
pl: Wiadomość statusu…

[ctx: File transfer state]
en: Status:
pl: Stan:

en: Status: Away Color
pl: Status: kolor zaraz wracam

en: Status: DND Color
pl: Status: kolor nie przeszkadzać

en: Status: Offline Color
pl: Status: kolor rozłączony

en: Status: Online Color
pl: Status: kolor dostępny

en: Stop File Transfers
pl: Zatrzymaj przesyłanie plików

en: Stop sharing online status?
pl: Zatrzymać wysyłanie statusu online?

en: Stopped sharing their status with you
pl: Przestał udostępniać Ci swój status

en: Street
pl: Ulica

en: Style
pl: Styl

en: Subject
pl: Temat

en: Subject Alt Names
pl: Alternatywne nazwy podmiotu

en: Subject Alt Names:
pl: Alternatywne nazwy podmiotu:

en: Subject issuer mismatch
pl: Niezgodność podmiotu i wystawcy

en: Submit
pl: Wyślij

[ctx: Contact subscription]
en: Subscribe
pl: Subskrybuj

en: Subscribed
pl: Zasubskrybowano

en: Subscription Request
pl: Prośba o autoryzację

en: Subscription:
pl: Subskrypcja:

en: Support
pl: Wsparcie

en: Support for multiple accounts
pl: Obsługa wielu kont

en: Support for service discovery including nodes and search for users
pl: Obsługa odkrywania usług, w tym węzłów oraz wyszukiwania użytkowników

en: Switch Workspace
pl: Przełącz obszar roboczy

en: Switch to the first - ninth chat
pl: Przełącz na pierwszą — dziewiątą rozmowę

en: Switch to the next chat
pl: Przełącz na następną rozmowę

en: Switch to the next unread chat
pl: Przełącz na następną nieprzeczytaną rozmowę

en: Switch to the previous chat
pl: Przełącz na poprzednią rozmowę

en: Switch to the previous unread chat
pl: Przełącz na poprzednią nieprzeczytaną rozmowę

en: Sync Threshold
pl: Próg synchronizacji

en: Synchronise
pl: Synchronizuj

en: Synchronise History…
pl: Synchronizuj historię…

en: Synchronise the status of all accounts
pl: Synchronizuj status wszystkich kont

en: Synchronize
pl: Synchronizuj

en: Synchronize Accounts
pl: Synchronizuj konta

en: Synchronize Chat History
pl: Synchronizuj historię rozmowy

en: Synchronizing Chat History…
pl: Synchronizowanie historii rozmowy…

en: TLS Version
pl: Wersja TLS

en: TLS verification failed: %s
pl: Weryfikacja TLS nie powiodła się: %s

en: Tabbed chat window
pl: Okno rozmów w kartach

[ctx: Group chat name]
en: Team
pl: Zespół

en: Tell your contacts if you received a message
pl: Powiadom kontakt gdy otrzymasz wiadomość

[ctx: Group chat feature]
en: Temporary
pl: Tymczasowy

[ctx: Configuration type]
en: Text
pl: Tekst

en: Text File
pl: Plik tekstowy

en: Thanks
pl: Podziękowania dla

en: The certificate does not match the expected identity of the site
pl: Certyfikat nie pasuje do oczekiwanej tożsamości witryny

en: The certificate has been revoked
pl: Certyfikat został unieważniony

en: The certificate has expired
pl: Certyfikat wygasł

en: The certificate’s activation time is in the future
pl: Czas aktywacji certyfikatu jest w przyszłości

en: The certificate’s algorithm is insecure
pl: Algorytm certyfikatu nie jest bezpieczny

en: The contact will be informed that you stopped sharing your status. Please note that this can have other side effects.
pl: Kontakt zostanie poinformowany, że przestałeś udostępniać mu swój status. Proszę zauważyć, że to może mieć inne skutki uboczne.

en: The file %s has been received, but it seems to have been damaged along the way.
    Do you want to download it again?
pl: Plik %s został odebrany, ale wygląda na to, że został uszkodzony podczas pobierania.
    Czy chcesz pobrać go ponownie?

en: The following warnings came up while trying to verify the server's certificate
pl: Wystąpiły następujące ostrzeżenia podczas próby zweryfikowania certyfikatu serwera

en: The last message was written on a mobile client
pl: Ostatnia wiadomość została napisana na kliencie mobilnym

en: The server has assigned or modified your nickname in this group chat
pl: Serwer przypisał Ci lub zmodyfikował Twój pseudonim używany w tym czacie grupowym

en: The server rejected the registration without an error message
pl: Serwer odrzucił rejestrację bez komunikatu o błędzie

en: The server returned an insecure transport (HTTP).
pl: Serwer zaoferował niezabezpieczony transport (HTTP).

en: The server was shut down.
pl: Serwer został wyłączony.

en: The service could not be found
pl: Nie można odnaleźć usługi

en: The service is not browsable
pl: Tej usługi nie można przeglądać

en: The signing certificate authority is not known
pl: Podpisujący urząd certyfikacji jest nieznany

en: Theme
pl: Motyw

en: Themes
pl: Motywy

en: There are devices for which you have not made a trust decision yet.
pl: Są takie urządzenia, dla których jeszcze nie podjąłeś decyzji o zaufaniu.

en: There are plenty of servers to choose from.
    Creating an account on one server allows you to communicate with contacts from other servers as well.
pl: Jest mnóstwo serwerów do wyboru.
    Utworzenie konta na jednym serwerze pozwoli ci również na komunikację z kontaktami z innych serwerów.

en: There are updates for Gajim’s plugins
pl: Są aktualizacje do wtyczek Gajima

en: There has been an error while trying to fetch messages: %s
pl: Wystąpił błąd podczas próby pobrania wiadomości: %s

en: There is no encryption method available for the chosen encryption.
pl: Nie jest dostępna żadna metoda szyfrowania dla wybranego szyfrowania.

en: There is no more history
pl: Nie ma więcej historii

en: There is no service at the address you entered, or it is not responding. Check the address and try again.
pl: Pod wpisanym adresem nie ma żadnych usług lub one nie odpowiadają. Sprawdź adres i spróbuj ponownie.

en: There was an error while attempting to verify the SSL certificate of your XMPP server (%s).
pl: Wystąpił błąd podczas weryfikowania certyfikatu SSL Twojego serwera XMPP (%s).

en: This Device
pl: To urządzenie

en: This account has already been added
pl: To konto już zostało dodane

en: This account is not connected to the server
pl: To konto nie jest połączone z serwerem

en: This address does not seem to offer any gateway service.
pl: Ten adres najwyraźniej nie oferuje żadnej usługi bramy.

en: This address is not reachable.
pl: Ten adres jest nieosiągalny.

en: This chat’s configuration is unsuitable for encryption with OMEMO. To use OMEMO in this chat, it should be non-anonymous and members-only.
pl: Konfiguracja tej rozmowy jest nieodpowiednia do szyfrowania z OMEMO. Aby używać OMEMO w tej rozmowie, powinna być nieanonimowa i tylko dla członków.

en: This contact is a bot
pl: Ten kontakt jest botem

en: This device is not compatible.
pl: To urządzenie jest niekompatybilne.

en: This gateway does not support Ad-Hoc Commands.
pl: Ta brama nie obsługuje poleceń ad hoc.

en: This gateway does not support direct registering.
pl: Ta brama nie obsługuje bezpośredniej rejestracji.

en: This group chat can not be found via search
pl: Ta rozmowa grupowa nie może być znaleziona przez wyszukiwanie

en: This group chat does not require a password upon entry
pl: Ta rozmowa grupowa nie wymaga hasła przy dołączeniu

en: This group chat does require a password upon entry
pl: Ta rozmowa grupowa wymaga hasła przy dołączeniu

en: This group chat is restricted to members only
pl: Ta rozmowa grupowa jest ograniczona tylko do członków

en: This group chat persists even if there are no participants
pl: Ta rozmowa grupowa istnieje nawet gdy nie ma uczestników

en: This group chat will be destroyed once the last participant left
pl: Ta rozmowa grupowa zostanie zniszczona gdy opuści ją ostatni uczestnik

en: This is a public group chat. Encryption is not available.
pl: To jest publiczna rozmowa grupowa. Szyfrowanie nie jest dostępne.

en: This is the theme you are currently using.
    Do you want to delete this theme?
pl: To jest motyw, z którego aktualnie korzystasz.
    Czy chcesz usunąć ten motyw?

en: This is your XMPP address
pl: To jest Twój adres XMPP

en: This message has been moderated%s.
pl: Ta wiadomość została zmoderowana%s.

en: This message was encrypted with %s and could not be decrypted.
pl: Ta wiadomość została zaszyfrowana używając %s i nie można było jej odszyfrować.

en: This message was encrypted with Legacy OpenPGP and could not be decrypted. You can install the PGP plugin to handle those messages.
pl: Ta wiadomość została zaszyfrowana używając przestarzałego OpenPGP i nie można było jej odszyfrować. Możesz zainstalować wtyczkę PGP do obsługi takich wiadomości.

en: This message was encrypted with OMEMO, but not for your device.
pl: Ta wiadomość została zaszyfrowana używając OMEMO, ale nie dla Twojego urządzenia.

en: This message was encrypted with OTR and could not be decrypted.
pl: Ta wiadomość została zaszyfrowana używając OTR i nie można było jej odszyfrować.

en: This message was encrypted with OpenPGP for XMPP and could not be decrypted. You can install the OpenPGP plugin to handle those messages.
pl: Ta wiadomość została zaszyfrowana używając OpenPGP dla XMPP i nie można było jej odszyfrować. Możesz zainstalować wtyczkę OpenPGP do obsługi takich wiadomości.

en: This message will be deleted from your local chat history
pl: Ta wiadomość zostanie usunięta z Twojej lokalnej historii rozmowy

en: This server does not allow signup.
pl: Ten serwer nie pozwala na rejestrację.

en: This server does not support anonymous login.
pl: Ten serwer nie obsługuje anonimowego logowania.

en: This service could not respond with detailed information.
    It is most likely a legacy service or broken.
pl: Ta usługa nie była w stanie odesłać szczegółowych informacji.
    Prawdopodobnie została zamknięta lub jest zepsuta.

en: This service does not contain any items to browse.
pl: Usługa nie zawiera elementów, które można przeglądać.

en: This service has not yet responded with detailed information
pl: Ta usługa nie odesłała jeszcze szczegółowych informacji

en: This type of service does not contain any items to browse.
pl: Tego typu usługa nie zawiera elementów, które można przeglądać.

en: This will clear the devices store for your account.
pl: To wyczyści listę urządzeń Twojego konta.

en: This will remove your account from Gajim.
pl: To usunie Twoje konto z Gajima.

en: This will reset all introduction hints
pl: To zresetuje wszystkie podpowiedzi wprowadzające

en: This workspace contains chats. All chats will be moved to the next workspace. Remove anyway?
pl: Ten obszar roboczy zawiera rozmowy. Wszystkie rozmowy zostaną przeniesione do następnego obszaru roboczego. Usunąć mimo to?

en: Three Months
pl: Kwartał

en: Time
pl: Czas

en: Time Until Away
pl: Czas zanim zaraz wracam

en: Time Until Not Available
pl: Czas zanim nieobecny

[ctx: Profile]
en: Title
pl: Tytuł

[ctx: Contact subscription]
en: To
pl: Do

en: To apply all changes instantly, you have to re-login.
pl: Aby zastosować wszystkie zmiany natychmiast, musisz zalogować się ponownie.

en: To send an encrypted message, you have to decide whether to trust the device of your contact.
pl: Aby wysłać zaszyfrowaną wiadomość, musisz zdecydować czy ufasz urządzeniu Twojego kontaktu.

en: Toggle Chat List
pl: Przełącz listę rozmów

en: Toggle participants list
pl: Przełącz listę uczestników

en: Topic
pl: Temat

[ctx: File transfer state]
en: Transferred:
pl: Przesłano:

[ctx: File transfer state]
en: Transferring
pl: Przesyłanie

en: Transferring File…
pl: Przesyłanie pliku…

en: Transport "%s" will be removed
pl: Transport „%s” zostanie usunięty

en: Transports
pl: Transporty

en: Treat * / _ pairs as possible formatting characters.
pl: Traktuj pary znaków * / _ jako znaki formatujące.

[ctx: Group chat description]
en: Trip planning
pl: Planowanie wycieczki

en: Trust Management
pl: Zarządzanie zaufaniem

en: Trust Not Decided
pl: Nie zdefiniowano poziomu zaufania

en: Try Again
pl: Próbuj ponownie

en: Trying to change password...
pl: Próba zmiany hasła…

en: Trying to create account...
pl: Próba utworzenia konta…

en: Trying to gather information on this address…
pl: Próba pobrania informacji o tym adresie…

en: Trying to remove account...
pl: Próba usunięcia konta…

en: Tune:
pl: Utwór:

en: Turn Camera off
pl: Wyłącz kamerę

en: Turn Camera on
pl: Włącz kamerę

en: Type
pl: Typ

[ctx: Configuration]
en: Type
pl: Typ

en: Type to search for values...
pl: Pisz aby szukać wartości…

[ctx: File transfer type]
en: Type:
pl: Typ:

en: UPnP-IGD Port Forwarding
pl: Przekierowywanie portów UPnP IGD

en: Unable to decode issuer public key
pl: Nie można odkodować klucza publicznego wystawcy

en: Unable to decrypt CRL's signature
pl: Nie można odszyfrować podpisu CRL

en: Unable to decrypt certificate's signature
pl: Nie można odszyfrować podpisu certyfikatu

en: Unable to get certificate CRL
pl: Nie można uzyskać CRL

en: Unable to get issuer certificate
pl: Nie można uzyskać certyfikatu wystawcy

en: Unable to get local issuer certificate
pl: Nie można pobrać lokalnego certyfikatu wystawcy

en: Unable to properly remove the plugin
pl: Nie można poprawnie usunąć wtyczki

en: Unable to save profile
pl: Nie udało się zapisać profilu

en: Unable to verify the first certificate
pl: Nie można zweryfikować pierwszego certyfikatu

en: Unblock
pl: Odblokuj

en: Unencrypted
pl: Nieszyfrowane

en: Uninstall Plugin
pl: Odinstaluj wtyczkę

en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: Contact subscription]
en: Unknown
pl: Nieznana

en: Unknown Artist
pl: Nieznany wykonawca

en: Unknown SSL error "%s"
pl: Nieznany błąd SSL „%s”

en: Unknown Source
pl: Nieznany album

en: Unknown TLS error "%s"
pl: Nieznany błąd TLS „%s”

en: Unknown Title
pl: Nieznany tytuł

en: Unknown command: %s
pl: Nieznane polecenie: %s

en: Unknown language
pl: Nieznany język

en: Unknown validation error
pl: Nieznany błąd walidacyjny

en: Unmute Chat
pl: Wyłącz wyciszenie rozmowy

en: Unpin Chat
pl: Odepnij rozmowę

en: Unread Messages
pl: Nieprzeczytane wiadomości

en: Unsupported certificate purpose
pl: Nieobsługiwane przeznaczenie certyfikatu

en: Until Gajim is Closed
pl: Do zamknięcia Gajima

en: Untrusted
pl: Niezaufany

en: Unverified
pl: Niezweryfikowany

en: Update
pl: Uaktualnij

en: Update Avatar
pl: Uaktualnij awatar

en: Update Check
pl: Sprawdzanie aktualizacji

en: Update automatically
pl: Aktualizuj automatycznie

en: Update available
pl: Aktualizacja dostępna

en: Update plugins automatically
pl: Automatycznie aktualizuj wtyczki

en: Updates
pl: Aktualizacje

en: Updates will be installed next time Gajim is started
pl: Aktualizacje zostaną zainstalowane po następnym uruchomieniu Gajima

[ctx: Noun]
en: Upload
pl: Wysyłka

en: Upload Files
pl: Wyślij pliki

en: Upload File…
pl: Udostępnij plik…

en: Uploading Avatar Failed
pl: Wysyłanie awataru nie powiodło się

en: Uploading avatar image failed: %s
pl: Wysyłanie awatara nie powiodło się: %s

en: Uploading via HTTP File Upload…
pl: Wysyłanie pliku przez HTTP…

en: Use GSSAPI
pl: Użyj GSSAPI

en: Use Image
pl: Użyj obrazu

en: Use STUN Server
pl: Użyj serwera STUN

en: Use System Keyring
pl: Użyj systemowego pęku kluczy

en: Use Unencrypted Connection
pl: Użyj nieszyfrowanego połączenia

en: Use an unencrypted connection to the server
pl: Użyj niezaszyfrowanego połączenia do serwera

en: Use defined profile in configuration directory
pl: Użyj profilu zdefiniowanego w folderze konfiguracyjnym

en: Use file transfer proxies
pl: Używaj serwerów proxy do przesyłania plików

en: Use filters to narrow down your search:
    from:username
    before:yyyy-mm-dd
    after:yyyy-mm-dd
pl: Użyj filtrów aby zawęzić Twoje wyszukiwanie:
    from:nazwa użytkownika
    before:rrrr-mm-dd
    after:rrrr-mm-dd

en: Use proxy auth_entication
pl: Używaj aut_oryzacji serwera proxy

en: Use your favorite emoticons, set your own profile picture
pl: Używaj swoich ulubionych emotikonek, ustaw sobie własny obrazek profilowy

en: Use your system’s keyring to store passwords
pl: Użyj Twojego systemowego pęku kluczy do przechowywania haseł

en: User %s not found
pl: Użytkownik %s nieodnaleziony

en: User Interface
pl: Interfejs użytkownika

en: User Interface Font Size
pl: Rozmiar czcionki interfejsu użytkownika

en: Users
pl: Użytkownicy

[ctx: Group chat name]
en: Vacation
pl: Wakacje

en: Validity
pl: Poprawność

en: Validity
pl: Poprawność

[ctx: Configuration]
en: Value
pl: Wartość

en: Verified
pl: Zweryfikowany

en: Version
pl: Wersja

en: Video
pl: Wideo

en: Video Framerate
pl: Klatki na sekundę wideo

en: Video Input Device
pl: Urządzenie wejścia wideo

en: Video Resolution
pl: Rozdzielczość wideo

en: Video calls are not available on Windows
pl: Rozmowy wideo nie są dostępne pod Windows

en: Visit Server's Website
pl: Odwiedź stronę internetową serwera

en: Visit Website
pl: Odwiedź stronę internetową

[ctx: Group chat contact role]
en: Visitor
pl: Gość

[ctx: Group chat contact role]
en: Visitors
pl: Goście

en: Visual Notifications
pl: Powiadomienia wizualne

en: Waiting…
pl: Oczekiwanie…

en: Wav Sounds
pl: Dźwięki w Wav

en: Web Search URL is missing a "%s"
pl: URL wyszukiwarki internetowej nie zawiera „%s”

en: Web _Search for it
pl: Szukaj w _Internecie

en: Website
pl: Witryna internetowa

en: Welcome
pl: Witaj

en: What does this mean?
pl: Co to znaczy?

en: What happened
pl: Co się stało

en: Where participants should go
pl: Dokąd powinni udać się uczestnicy

en: Whether to check for a valid certificate before downloading (not safe to disable)
pl: Czy sprawdzać poprawność certyfikatu przed pobraniem (wyłączanie jest niebezpieczne)

en: Which server should I choose?
pl: Który serwer powinienem wybrać?

en: Why do you want to retract this message?
pl: Dlaczego chcesz wycofać tę wiadomość?

en: Width of group chat roster in pixel
pl: Szerokość rostera rozmowy grupowej w pikselach

en: Without a connection, you can not browse available services
pl: Nie możesz przeglądać dostępnych usług, jeśli nie jesteś połączony

en: Work
pl: Praca

en: Working
pl: Praca

en: Workspace Settings
pl: Ustawienia obszaru roboczego

en: Workspaces
pl: Obszary robocze

en: XML Console
pl: Konsola XML

en: XML console to see what's happening on the protocol layer
pl: Konsola XML do sprawdzenia, co się dzieje w protokole

en: XMPP Address
pl: Adres XMPP

en: XMPP Address…
pl: Adres XMPP…

en: XMPP Chat Client
pl: Klient rozmów XMPP

en: YYYY-MM-DD
pl: RRRR-MM-DD

en: Yes
pl: Tak

en: Yesterday
pl: Wczoraj

en: You
pl: Ty

en: You (%s) joined the group chat
pl: Dołączyłeś (jako %s) do rozmowy grupowej

en: You are a visitor
pl: Jesteś gościem

en: You are about to connect to the account %(account)s (%(server)s) using an insecure connection method. This means conversations will not be encrypted. Connecting PLAIN is strongly discouraged.
pl: Zamierzasz połączyć się z kontem %(account)s (%(server)s) za pomocą niezabezpieczonego połączenia. Oznacza to, że konwersacje nie będą szyfrowane i jest to zdecydowanie odradzane.

en: You are about to quit Gajim
pl: Zamierzasz wyjść z Gajima

en: You are about to remove %(name)s (%(jid)s) from your contact list.
pl: Zamierzasz usunąć %(name)s (%(jid)s) z listy kontaktów.

en: You are currently not joined this group chat
pl: Obecnie nie jesteś dołączony do tej rozmowy grupowej

en: You are not allowed to modify the affiliation of Admins and Owners
pl: Nie jesteś uprawniony do modyfikowania afiliacji administratorów i właścicieli

en: You are not connected
pl: Nie jesteś podłączony

en: You are not connected to the server
pl: Brak połączenia z serwerem

en: You are now known as %s
pl: Występujesz od teraz pod nazwą %s

en: You are now {show}{status}
pl: Jesteś teraz {show}{status}

en: You are offline.
pl: Jesteś niedostępny.

en: You can join this group chat instead: %s
pl: Możesz zamiast tego dołączyć do tej rozmowy grupowej: %s

en: You can not join a group chat unless you are connected.
pl: Nie możesz dołączyć do pokoju gdy nie jesteś połączony.

en: You can see the contact's online status
pl: Możesz widzieć stan połączenia kontaktu

en: You cancelled the transfer
pl: Anulowałeś transfer

en: You cannot add yourself to your contact list.
pl: Nie możesz dodać samego siebie do swojej listy kontaktów.

en: You cannot see this contact's online status
pl: Nie możesz zobaczyć stanu połączenia tego kontaktu

en: You cannot synchronize with an account unless it is connected.
pl: Nie możesz zsynchronizować się z kontem dopóki nie jest ono połączone z siecią.

en: You do not have permissions to create files in this directory.
pl: Nie masz uprawnień do tworzenia plików w tym folderze.

en: You do not have the proper permissions to create files in this directory.
pl: Nie masz odpowiednich uprawnień do tworzenia plików w tym katalogu.

en: You have been banned{actor}{reason}
pl: Zostałeś/aś zbanowany/a{actor}{reason}

en: You have been invited to %s
pl: Zostałeś zaproszony do %s

en: You have been kicked{actor}{reason}
pl: Zostałeś/aś wyrzucony/a{actor}{reason}

en: You have been removed from the group chat{actor}{reason}
pl: Zostałeś/aś usunięty/a z tej rozmowy grupowej{actor}{reason}

en: You have insufficient permissions
pl: Masz niewystarczające uprawnienia

en: You have left due to an error{reason}
pl: Wyszedłeś/wyszłaś z powodu błędu{reason}

en: You have to be connected to create a group chat.
pl: Musisz być połączony przed utworzeniem rozmowy grupowej.

en: You have to invite people so they can join
pl: Musisz zaprosić ludzi, żeby mogli dołączyć

en: You left this group chat
pl: Opuściłeś rozmowę grupową

en: You need Owner permission to change the configuration
pl: Potrzebujesz uprawnień właściciela, żeby móc zmieniać konfigurację

en: You requested to see this contact's online status
pl: Zażądałeś możliwości widzenia stanu połączenia tego kontaktu

en: You still have running file transfers
pl: Parę plików wciąż się przesyła

en: You still have unread messages
pl: Wciąż masz nieprzeczytane wiadomości

en: You will appear offline for this contact and you will not receive further messages.
pl: Będziesz wyglądać jak rozłączony dla tego kontaktu i nie otrzymasz kolejnych wiadomości.

en: You will no longer be able to send and receive messages from and to contacts using this transport.
pl: Nie będziesz już mógł wysyłać i odbierać wiadomości do i od kontaktów za pomocą tego transportu.

en: Your Nickname
pl: Twój pseudonim

en: Your XMPP address (e.g. user@example.org)
pl: Twój adres XMPP (np. uzytkownik@example.org)

en: Your account has has been removed successfully.
pl: Twoje konto zostało pomyślnie usunięte.

en: Your archiving preferences have successfully been saved.
pl: Twoje preferencje archiwizacji zostały pomyślnie zapisane.

en: Your message can not be sent until you are connected.
pl: Nie możesz wysłać wiadomości dopóki nie będziesz połączony.

en: Your messages have been exported successfully
pl: Twoje wiadomości zostały pomyślnie wyeksportowane

en: Your password
pl: Twoje hasło

en: Your password has successfully been changed.
pl: Twoje hasło zostało zmienione.

en: Your public key or authentication certificate
pl: Twój klucz publiczny lub certyfikat uwierzytelnienia

en: Your server does not offer a group chat service. Please specify the address of a different server.
pl: Twój serwer nie oferuje usługi rozmów grupowych. Proszę określić adres innego serwera.

en: ZIP files
pl: Pliki ZIP

en: [read more]
pl: [czytaj dalej]

en: _Abort
pl: _Anuluj

en: _About
pl: _O programie

en: _Accept
pl: _Akceptuj

en: _Account
pl: _Konto

en: _Accounts
pl: _Konta

en: _Actions for "%s"
pl: _Działania dla wyrażenia „%s”

en: _Add Account…
pl: _Dodaj konto…

en: _Add to Trusted Certificates
pl: _Dodaj do zaufanych certyfikatów

en: _Address
pl: _Adres

en: _Advanced Settings
pl: _Ustawienia zaawansowane

[ctx: User status]
en: _Available
pl: _Dostępny

en: _Back
pl: _Wstecz

en: _Block
pl: _Zablokuj

[ctx: User status]
en: _Busy
pl: _Zajęty

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Clear
pl: _Wyczyść

en: _Clear Devices
pl: _Wyczyść urządzenia

en: _Close
pl: _Zamknij

en: _Command
pl: _Polecenie

en: _Connect
pl: _Połącz

en: _Connect Anyway
pl: _Połącz się mimo to

en: _Copy Link
pl: _Kopiuj link

en: _Create
pl: _Utwórz

en: _Decline
pl: _Odrzuć

en: _Default
pl: _Domyślny

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _Description
pl: _Opis

en: _Destroy
pl: _Zniszcz

en: _Disable Account
pl: _Wyłącz konto

en: _Do not ask me again
pl: _Nie pytaj mnie ponownie

en: _Don’t ask again
pl: _Nie pytaj ponownie

en: _Download
pl: _Pobierz

en: _Download Again
pl: _Pobierz ponownie

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Features
pl: _Możliwości programu

en: _File Transfer
pl: Przesyłane _pliki

[ctx: User status]
en: _Free for Chat
pl: _Chętny do rozmowy

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _Hostname
pl: _Nazwa hosta

en: _Join
pl: _Dołącz

en: _Keyboard Shortcuts
pl: Skróty _klawiszowe

en: _Later
pl: _Później

en: _Leave
pl: _Opuść

en: _Log In
pl: _Zaloguj

en: _Modify Accounts…
pl: _Modyfikuj konta…

en: _Modify Account…
pl: _Modyfikuj konto…

en: _Name
pl: _Nazwa

en: _New post
pl: _Nowy wpis

en: _No
pl: _Nie

[ctx: User status]
en: _Not Available
pl: _Nieobecny

en: _Offline
pl: _Rozłączony

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Open Folder
pl: _Otwórz katalog

en: _Overwrite
pl: _Nadpisz

en: _Please choose a server
pl: _Wybierz serwer

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: _Privacy Policy (Online)
pl: _Polityka prywatności (online)

en: _Purge
pl: _Wyczyść

en: _Quit
pl: _Wyjdź

en: _Re-Login
pl: _Zaloguj ponownie

en: _Remove
pl: _Usuń

en: _Report Spam
pl: _Zgłoś spam

en: _Request
pl: _Zażądaj

en: _Reset Value
pl: _Zresetuj wartość

en: _Retract
pl: W_ycofaj

en: _Save
pl: _Zapisz

en: _Save as…
pl: Zapisz _jako…

en: _Search
pl: _Szukaj

en: _Select
pl: W_ybierz

en: _Send
pl: _Wyślij

en: _Show Certificate
pl: _Pokaż certyfikat

en: _Show notification when file transfer is complete
pl: _Pokaż powiadomienie gdy przesyłanie pliku dobiegnie końca

en: _Sign Up
pl: Z_arejestruj

en: _Start / Join Chat…
pl: _Rozpocznij rozmowę / dołącz do rozmowy…

en: _Start Chat...
pl: _Rozpocznij rozmowę…

en: _Stop Sharing
pl: _Przestać udostępniać

en: _Subscribe
pl: _Autoryzuj

en: _Type
pl: _Typ

en: _Undo
pl: _Cofnij

en: _Unregister account from service
pl: _Wyrejestruj konto z usługi

en: _Unsubscribe
pl: _Cofnij autoryzację

en: _Username
pl: _Nazwa użytkownika

en: _View
pl: _Widok

en: _View Certificate
pl: _Pokaż certyfikat

en: _Wiki (Online)
pl: _Wiki (online)

en: _XML Console
pl: Konsola _XML

en: accuracy
pl: dokładność

en: alt
pl: wysokość

en: and NOT authenticated
pl: i NIEUWIERZYTELNIONE

en: and authenticated
pl: i uwierzytelnione

en: area
pl: obszar

en: audio input
pl: wejście dźwięku

en: audio output
pl: wyjście dźwięku

en: bearing
pl: namiar

en: bold
pl: pogrubienie

en: building
pl: budynek

en: cairo Version: %s
pl: Wersja cairo: %s

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: chat;messaging;im;xmpp;voip;
pl: czat;rozmowy;wiadomości;komunikator;xmpp;voip;

en: column
pl: kolumnakolumna

en: country
pl: kraj

en: countrycode
pl: kod kraju

en: dark skin tone
pl: karnacja ciemna

en: datum
pl: punkt odniesienia

en: description
pl: opis

en: e.g. %s
pl: np. %s

en: error
pl: błąd

[ctx: Group chat address]
en: family
pl: rodzina

en: file transfers list
pl: lista przesyłanych plików

en: floor
pl: piętro

en: has invited you to a group chat.
    Do you want to join?
pl: zaprosił Cię do rozmowy grupowej.
    Czy chcesz dołączyć?

en: help
pl: pomoc

en: is composing a message…
pl: pisze wiadomość…

en: is doing something else
pl: robi coś innego

en: italic
pl: kursywa

en: lat
pl: szerokość

en: libsoup Version: %s
pl: Wersja libsoup: %s

note: Translators: Translations have to match https://github.com/milesj/emojibase/blob/master/packages/data/{LANG}/data.raw.json You can use the hex value to find the matching string.
en: light skin tone
pl: karnacja jasna

en: locality
pl: lokalizacja

en: lon
pl: długość

en: medium skin tone
pl: karnacja średnia

en: medium-dark skin tone
pl: karnacja średnio ciemna

en: medium-light skin tone
pl: karnacja średnio jasna

[ctx: Group chat address]
en: news
pl: wiadomosci

en: or
pl: lub

en: paused composing a message
pl: przerwał pisanie wiadomości

en: postalcode
pl: kod pocztowy

en: pycairo Version: %s
pl: Wersja pycairo: %s

en: python-nbxmpp Version: %s
pl: Wersja python-nbxmpp: %s

[ctx: Group chat address]
en: repairs
pl: naprawy

en: room
pl: pokój

en: speed
pl: prędkość

en: street
pl: ulica

en: strike
pl: przekreślenie

[ctx: Group chat address]
en: team
pl: zespol

en: text
pl: tekst

en: timestamp
pl: stempel czasowy

[ctx: Group chat address]
en: vacation
pl: wakacje

en: video input
pl: wejście wideo

en: we would like to thank all the package maintainers.
pl: chcielibyśmy podziękować wszystkim opiekunom pakietów.

en: {nick} has been banned{actor}{reason}
pl: {nick} został(a) zabanowany/a{actor}{reason}

en: {nick} has been kicked{actor}{reason}
pl: {nick} został(a) wyrzucony/a{actor}{reason}

en: {nick} has been removed from the group chat{by}{reason}
pl: {nick} został(a) usunięty/a z tej rozmowy grupowej{by}{reason}

en: {nick} has left due to an error{reason}
pl: {nick} wyszedł/wyszła z powodu błędu{reason}

en: {nick} has left{reason}
pl: {nick} wyszedł/wyszła{reason}

en: {nick} is now known as {new_nick}
pl: {nick} występuje od teraz pod nazwą {new_nick}

en: {nick} is now {show}
pl: {nick} jest teraz {show}

en: {nick} is now {show}{status}
pl: {nick} ma teraz status {show}{status}

en: …or drop it here
pl: …lub upuść tutaj
