Gajim - en to he translation catalogue (258 entries)

en: %(owner_or_admin_or_member)s of this group chat
he: ‏%(owner_or_admin_or_member)s בשיחת קבוצה זו

en: %s is a file but it should be a directory
he: ‏%s הינו קובץ אך אמור להיות מדור

note: Translators: This should make the string KB/s, where 'KB' part is taken from %s. Only the 's' after / (which means second) should be translated.
en: (%(filesize_unit)s/s)
he: (%(filesize_unit)s/ש)

en: <b>"%(title)s"</b> by <i>%(artist)s</i>
    from <i>%(source)s</i>
he: ‏<b>"%(title)s"</b> מאת <i>%(artist)s</i>
    מתוך <i>%(source)s</i>

en: A file with this name already exists and you do not have permission to overwrite it.
he: קובץ בשם זה כבר ישנו ואין לך הרשאה לכתוב עליו.

en: A list of active, completed and stopped file transfers
he: רשימה של העברות קבצים מושהות, מושלמות ופעילות

en: ALSA: %s
he: ‏ALSA: ‏%s

en: Account
he: חשבון

en: Account has been added successfully
he: חשבון הוסף בהצלחה

en: Accounts
he: חשבונות

en: Activated
he: מופעלת

en: Active
he: פעיל

en: Add
he: הוסף

en: Advanced
he: מתקדם

en: All
he: הכל

en: All files
he: כל הקבצים

en: Always
he: תמיד

en: An error occurred during account creation
he: אירעה שגיאה בעת מהלך יצירת חשבון

en: Application verification failure
he: כשל אימות פניה

en: Archive corrupted
he: ארכיון מושחת

en: Archive empty
he: ארכיון ריק

en: Archive is malformed
he: ארכיון הינו פגום

en: Archiving Preferences for %s
he: העדפות גנזך עבור ‫%s

en: Ask before closing a group chat tab/window.
he: שאל בטרם סגירת חלון/כרטיסייה של שיחת קבוצה.

en: Attention Message Received
he: התקבלה הודעת הקשב

en: Audio test
he: בדיקת קול

en: Authority and issuer serial number mismatch
he: רשות ומספר סידורי של מנפיק לא תואמים

en: Authority and subject key identifier mismatch
he: רשות ונושא מזהה מפתח לא תואמים

en: Autodetect
he: איתור אוטומטי

en: Available
he: זמין

en: Back in some minutes.
he: אני אחזור בעוד כמה דקות.

en: Back soon
he: אשוב בקרוב

en: Browsing %(address)s using account %(account)s
he: עיון בשירותים בכתובת ‫%(address)s באמצעות חשבון ‫%(account)s

en: CRL has expired
he: ‏CRL פקעה

en: CRL is not yet valid
he: ‏CRL אינה תקפה עדיין

en: CRL signature failure
he: כשל חתימת CRL

en: Certificate chain too long
he: שרשרת תעודה ארוכה מדי

en: Certificate has expired
he: התעודה פקעה

en: Certificate is not yet valid
he: התעודה אינה תקפה עדיין

en: Certificate not trusted
he: התעודה אינה מהימנה

en: Certificate rejected
he: התעודה נדחתה

en: Certificate revoked
he: התעודה בוטלה

en: Certificate signature failure
he: כשל תעודת חתימה

en: Change Password
he: שינוי סיסמה

en: Choose Archive
he: בחירת ארכיון

en: Choose Sound
he: בחירת צליל

en: Color
he: צבע

en: Completed
he: הושלמה

en: Configuration
he: תצורה

en: Configure
he: תצורה

en: Connecting
he: מתחבר כעת

en: Connection
he: חיבור

en: Connection not available
he: חיבור לא זמין

en: Contact
he: איש קשר

en: Contact Connected
he: איש קשר מחובר

en: Contact Disconnected
he: איש קשר מנותק

en: Contact Information
he: מידע איש קשר

en: Create new post
he: יצירת פוסט חדש

en: Deactivated
he: מנוטרלת

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Delete
he: מחק

en: Deny
he: לאסור

en: Description
he: תיאור

en: Description:
he: תיאור:

en: Details
he: פרטים

en: Disabled
he: מנוטרלת

en: Do you accept this request?
he: האם לקבל את בקשה זו?

en: Eating
he: אוכל

en: Enabled
he: מאופשר

en: Error
he: שגיאה

en: Error message: %s
he: הודעת שגיאה: %s

en: Error opening file
he: שגיאה בפתיחת קובץ

en: Error: %s
he: שגיאה: %s

en: Event
he: אירוע

en: Fake audio output
he: פלט שמע מזויף

en: Features
he: תכונות

en: File
he: קובץ

en: File Transfer Completed
he: העברת קובץ הושלמה

en: File Transfer Error
he: שגיאת העברת קובץ

en: File Transfer Failed
he: העברת קובץ נכשלה

en: File Transfer Stopped
he: העברת קובץ נעצרה

en: File Transfers
he: העברות קבצים

en: File does not exist
he: קובץ לא קיים

en: File error
he: שגיאת קובץ

en: File is empty
he: קובץ ריק

en: File transfer stopped
he: העברת קובץ נעצרה

en: File: %s
he: קובץ: %s

en: Filename: %s
he: שם קובץ: %s

en: Format error in CRL's lastUpdate field
he: שגיאת תסדיר בשדה lastUpdate של CRL

en: Format error in CRL's nextUpdate field
he: שגיאת תסדיר בשדה nextUpdate של CRL

en: Format error in certificate's notAfter field
he: שגיאת תסדיר בשדה notAfter של התעודה

en: Format error in certificate's notBefore field
he: שגיאת תסדיר בשדה notBefore של התעודה

en: From
he: מן

en: Gajim
he: ‫Gajim

en: General
he: כללית

en: Group
he: קבוצה

en: Group Chat Message Highlight
he: הודעת שיחת קבוצה מודגשת

en: Group Chat Message Received
he: הודעת שיחת קבוצה אשר התקבלה

en: Groups
he: קבוצות

en: Hide this menu
he: הסתר תפריט זה

en: I would like to add you to my contact list.
he: ברצוני להוסיף אותך לרשימת הקשר שלי.

en: I would like to add you to my roster.
he: ברצוני להוסיף אותך לרשימה שלי.

en: IEC standard says KiB = 1024 bytes, KB = 1000 bytes.
he: תקן IEC אומר KiB‏ = 1024 ביתים, KB‏ = 1000 ביתים.

en: Id
he: מזהה

en: Images
he: תמונות

en: Installed
he: מותקנים

en: Invalid CA certificate
he: תעודת CA חסרת תוקף

en: Invalid File
he: קובץ שגוי

en: Invalid Server Name
he: שם שרת שגוי

en: It is not possible to send empty files
he: אין זה אפשרי לשלוח קבצים ריקים

en: JID
he: ‏JID

en: Join Group Chat
he: הצטרף לשיחת קבוצה

en: Key usage does not include certificate signing
he: שימוש מפתח לא כולל חתימת תעודה

en: Look it up in _Dictionary
he: חפש בתוך _מילון

en: Member
he: חבר

en: Message
he: הודעה

en: Message Sent
he: הודעה נשלחה

en: Modify
he: התאמה

en: Movie
he: סרט

en: Mute Sounds
he: דומם _צלילים

en: Name
he: שם

en: Never
he: אף פעם

en: Nickname
he: שם כינוי

en: No
he: לא

en: Node
he: צומת

en: Not Available
he: לא זמין

en: Notifications
he: התראות

en: Notify of events in the notification area.
he: הודע על אירועים באזור ההתראה.

en: Offline
he: לא מקוון

en: Open as _Link
he: פתח בתור _קישור

en: Others
he: אחרים

en: Out
he: בחוץ

en: Out of memory
he: לא נותר זיכרון

en: Owner
he: בעלים

en: PEP node was not removed
he: צומת PEP לא הוסר

en: PKCS12 Files
he: קבצי PKCS12

en: Participants
he: משתתפים

en: Password Required
he: נדרשת מילת מעבר

en: Passwords do not match
he: סיסמאות לא תואמות

en: Path length constraint exceeded
he: מגבלת אורך נתיב מוצתה

en: Phone
he: טלפון

en: Plugin already exists
he: תוסף כבר ישנו

en: Plugin failed
he: כשל תוסף

en: Plugins
he: תוספים

en: Preferences
he: העדפות

en: Preview new messages in notification popup?
he: האם להראות תצוגה מוקדמת של הודעות חדשות בהתראה מוקפצת?

en: Progress
he: התקדמות

en: Pulse: %s
he: ‏Pulse: ‏%s

en: Re_gister
he: ה_רשמה

en: Read _Wikipedia Article
he: עיין ערך _ויקיפדיה

en: Reason
he: סיבה

en: Recipient:
he: נמען:

en: Recipient: %s
he: נמען: %s

en: Registration failed
he: רישום נכשל

en: Remove Group
he: הסרת קבוצה

en: Role
he: תפקיד

en: Search
he: חיפוש

en: Self signed certificate
he: תעודה חתומה באופן עצמי

en: Self signed certificate in certificate chain
he: תעודה חתומה באופן עצמי בתוך שרשרת תעודה

en: Sender:
he: ממען:

en: Sent contacts:
he: אנשי קשר אשר נשלחו:

en: Server
he: שרת

en: Service Discovery
he: מציאת שירות

en: Service Discovery using account %s
he: מציאת שירות באמצעות חשבון ‫%s

en: Sleeping
he: ישן

en: Spell Checker
he: בדיקת איות

en: Sta_tus
he: _מצב

en: Start Chat
he: התחלת שיחה

en: Status
he: מצב

en: Status Message
he: הודעת מצב

en: Style
he: סגנון

en: Subject
he: נושא

en: Subject issuer mismatch
he: נושא מנפיק לא תואם

en: Subscribed
he: רשום

en: Subscription Request
he: בקשת הרשמה

en: The service could not be found
he: השירות לא היה יכול להימצא

en: The service is not browsable
he: השירות אינו בר עיון

en: There is no service at the address you entered, or it is not responding. Check the address and try again.
he: אין שירות בכתובת אשר הזנת, או שזה אינו מגיב. בדוק את הכתובת ונסה שוב.

en: This account is not connected to the server
he: חשבון זה אינו מחובר כעת לשרת

en: This service does not contain any items to browse.
he: שירות זה לא מכיל פריטים לעיון.

en: This service has not yet responded with detailed information
he: שירות זה טרם הגיב עם מידע מפורט

en: This type of service does not contain any items to browse.
he: טיפוס זה של שירות לא מכיל פריטים לעיון.

en: Time
he: זמן

en: Transports
he: מובילים

en: Treat * / _ pairs as possible formatting characters.
he: התייחסות לצמדים של * / _  בתור תווי עיצוב אפשריים.

en: Type
he: טיפוס

en: Unable to decode issuer public key
he: אין אפשרות לפענח מפתח ציבורי של מנפיק

en: Unable to decrypt CRL's signature
he: אין אפשרות לפענח חתימת CRL

en: Unable to decrypt certificate's signature
he: אין אפשרות לפענח חתימת תעודה

en: Unable to get certificate CRL
he: אין אפשרות לקבל תעודת CRL

en: Unable to get issuer certificate
he: אין אפשרות לקבל תעודת מנפיק

en: Unable to get local issuer certificate
he: אין אפשרות לקבל תעודת מנפיק מקומית

en: Unable to properly remove the plugin
he: אין אפשרות להסיר כהוגן את התוסף

en: Unable to verify the first certificate
he: אין אפשרות לאמת את התעודה הראשונה

en: Unknown Artist
he: אמן לא ידוע

en: Unknown Source
he: מקור לא ידוע

en: Unknown Title
he: כותרת לא ידועה

en: Unsupported certificate purpose
he: תכלית תעודה לא נתמכת

en: Use file transfer proxies
he: השתמש בצירי (proxy) העברת קובץ

en: Use proxy auth_entication
he: השתמש באימות _proxy

en: Users
he: משתמשים

en: V4L2: %s
he: ‏V4L2: ‏%s

en: Video test
he: בדיקת וידאו

en: Wav Sounds
he: צלילי Wav

en: Web _Search for it
he: _חפש ברשת

en: Without a connection, you can not browse available services
he: ללא חיבור, אין באפשרותך לעיין בשירותים זמינים

en: Work
he: עבודה

en: Working
he: עובד

en: Yes
he: כן

en: You
he: עצמך

en: You are not connected to the server
he: אינך מחובר לשרת

en: You are now known as %s
he: הכינוי החדש שלך הוא %s

en: You can not join a group chat unless you are connected.
he: אין באפשרותך להצטרף לשיחת קבוצה אלא כאשר תחובר.

en: You cannot synchronize with an account unless it is connected.
he: אין באפשרותך להסתנכרן עם חשבון אלא אם כן החשבון הינו מחובר.

en: Your message can not be sent until you are connected.
he: הודעתך לא יכולה להישלח עד אשר תהיה מחובר.

en: _Actions for "%s"
he: _פעולות עבור "%s"

en: _Block
he: _חסום

en: _Cancel
he: _ביטול

en: _Do not ask me again
he: אל ת_שאל אותי שוב

en: _Edit
he: ע_ריכה

en: _Join
he: ה_צטרף

en: _OK
he: _אישור

en: _Offline
he: לא מ_קוון

en: _Remove
he: הס_ר

en: _Search
he: _חפש

en: _Send
he: _שלח

en: _Start Chat...
he: התחל _שיחה...

en: _Subscribe
he: הי_רשם

en: _Unsubscribe
he: _בטל הרשמה

en: accuracy
he: דיוק

en: alt
he: גובה

en: and NOT authenticated
he: ואינה מאומתת

en: and authenticated
he: והינה מאומתת

en: area
he: אזור

en: audio input
he: קלט שמע

en: audio output
he: פלט שמע

en: bearing
he: הסבה

en: building
he: בניין

en: country
he: ארץ

en: countrycode
he: מיקוד מדינה

en: datum
he: נתון

en: description
he: תיאור

en: error
he: שגיאה

en: file transfers list
he: רשימת העברת קבצים

en: floor
he: קומה

en: is doing something else
he: עושה כעת משהו אחר

en: lat
he: קו רוחב

en: locality
he: מקומיות

en: lon
he: קו אורך

en: paused composing a message
he: חדל/ה מלהלחין הודעה

en: postalcode
he: מיקוד דואר

en: region
he: תחום

en: room
he: חדר

en: speed
he: מהירות

en: street
he: רחוב

en: text
he: תמליל

en: timestamp
he: חותמת זמן

en: video input
he: קלט וידאו
