Gajim - en to kab translation catalogue (1126 entries)

en:  (Video Call)
kab:  (Tiɣri n uvidyu)

en:  (Voice Call)
kab:  (Tiɣri s taɣect)

en: %(contact)s declined your invitation to %(chat)s
kab: %(contact)s Yugi tinnubga yinek-yinem ɣer %(chat)s

en: %(contact)s invited you to %(chat)s
kab: %(contact)s Inced-ik-em-id ɣer %(chat)s

en: %(count)s Participant | %(count)s Participants
kab[0]: %(count)s Imttekki
kab[1]: %(count)s imttekkiyen

en: %(count)s messages from %(participant)s will be moderated.
    Why do you want to moderate these messages?
kab: %(count)s n iznan seg %(participant)s ad yettwasenqed .
    Acuɣer i tebɣiḍ ad senqedeḍ iznan-a?

en: %(days)s days, %(hours)s hours
kab: %(days)s n wussan, %(hours)s n yisragen

en: %(minutes)s min %(seconds)s s
kab: %(minutes)s n tesdatin %(seconds)s n tsinin

en: %(name)s %(jid)s suggested me to add you to my contact list.
kab: %(name)s%(jid)s i sumer-iyi-d ad k-rnuɣ ɣer wumuɣ-inu n unermis.

en: %(name)s (%(jid)s) would like to add some contacts to your contact list.
kab: %(name)s%(jid)s yebɣa/tebɣa timerniwt n kra n unermis ɣer wumuɣ-ik-im n unermis.

en: %(name)s (%(jid)s) would like to delete some contacts from your contact list.
kab: %(name)s%(jid)s yebɣa/tebɣa tukksa kra n unermis seg wumuɣ-ik-im n unermis.

en: %(name)s (%(jid)s) would like to modify some contacts in your contact list.
kab: %(name)s%(jid)s yebɣa/tebɣa abeddel kra n unermis deg wumuɣ-ik-im n unermis.

en: %(name)s cancelled the transfer (%(reason)s)
kab: %(name)s isemmet asiweḍ-nni %(reason)s

en: %(nick)s has been banned by %(actor)s
kab: %(nick)s Yettwagdel sɣur %(actor)s

en: %(nick)s has been kicked by %(actor)s
kab: %(nick)s yettussuffeɣ sɣur %(actor)s

en: %(nick)s is now %(affiliation)s of this group chat
kab: %(nick)s tura deg %(affiliation)s sɣur adiwenni n ugraw-agi

en: %(number)s min ago | %(number)s mins ago
kab[0]: %(number)s n tesdat
kab[1]: %(number)s n tesdatin

en: %(owner_or_admin_or_member)s of this group chat
kab: %(owner_or_admin_or_member)s n udiwenni n ugraw-agi

en: %(progress)s %% (%(time)s remaining)
kab: %(progress)s%(time)s i d-yeqqimen

en: %(received)s of %(max)s
kab: %(received)s seg %(max)s

en: %(type)s encryption is active %(authenticated)s.
kab: Awgelhen %(type)s yermed %(authenticated)s.

en: %(user)s is now %(role)s of this group chat
kab: %(user)s tura d %(role)s n ugraw n udiwenni

en: %(user)s now has the following hats: %(hats)s
kab: %(user)s Tura ɣur-s irazalen-a: %(hats)s

[ctx: own nickname in group chat]
en: %s (You)
kab: %s (Kečč·kem)

en: %s and %s are typing…
kab: %s d %s ad ttarun…

en: %s can be joined by invite only.
kab: %s yezmer ad yekcem s tinnubga kan.

en: %s has been banned
kab: %s yettwagdel

en: %s has been invited to this group chat
kab: tinnubga i %s ɣer ugraw-a n udiwenni

en: %s has been kicked
kab: %s yettussuffeɣ

en: %s has been removed from this group chat
kab: Tukksa n %s seg ugraw-a n udiwenni

en: %s has joined
kab: anekcum n %s

en: %s is a file but it should be a directory
kab: %s d afaylu maca ilaq ad yili d akaram

en: %s is already in your contact list
kab: nufa-d yakken %s deg tebdart n unermis

en: %s is calling
kab: Asiwel n %s

en: %s is not a valid loglevel
kab: %s mačči d aswir n uɣmis ameɣtu

en: %s is typing…
kab: %s ittaru…

en: %s of %s
kab: %s n %s

en: %s participants are typing…
kab: %s n imttekkiyen la yettarun…

en: %s stopped sharing their status
kab: %s yeḥbes beṭṭu n waddad-is

en: %s stopped the transfer
kab: %s yeḥbes asiweḍ

en: %s wants to add you.
kab: %s yebɣa ad k.kem-id-yernu.

en: '@' is missing in address. Are you sure this is correct?
kab: '@' ulac-it deg tansa. Tetḥeqqeḍ belli iṣeḥḥa waya?

en: (changed by %s)
kab: (yettusnifel s %s)

en: (reason: %s)
kab: (ssebba: %s)

en: (reason: group chat configuration changed to members-only)
kab: (ssebba: tawila n ugraw n udiwenni usrid tbeddel i yemttikeyen kan)

en: (reason: system shutdown)
kab: (ssebba: yensa unagraw)

en: 1 Day
kab: 1 Wass

en: 1 Month
kab: 1 wayyur

en: 1 Week
kab: 1 imalas

en: 1 Year
kab: 1 n useggas

en: 1 hour
kab: 1 usrag

en: 2 Days
kab: 2 n wussan

en: 2 hours
kab: 2 n isragen

en: 3 Months
kab: 3 n wayyuren

en: 30 minutes
kab: 30 n tesdatin

en: 6 Months
kab: 6 n wayyuren

en: 8 hours
kab: 8 yisragen

en: <b>"%(title)s"</b> by <i>%(artist)s</i>
    from <i>%(source)s</i>
kab: <b>"%(title)s"</b>s<i>%(artist)s</i>
    seg<i>%(source)s</i>

en: <error>
kab: <tuccḍa>

en: A Group Chat needs at least one Owner
kab: Agraw Adiwenni yesra ma drus yiwen n Bab

en: A feature comparison of various providers
kab: Aserwes n tmahilin yisaǧǧawen yemgaraden

en: A fully-featured XMPP chat client
kab: Amsaɣ ummid n udiwenni XMPP

en: A new group chat has been created
kab: Agraw amaynut n udiwenni yettwarna

en: A restart may be required for some settings to take effect
kab: Yezmer ad yales tanekra i kra n yiɣewwaren akken ad ddun

en: A setting not related to privacy has been changed
kab: Aɣewwaṛ ur icudd ara akked tbaḍnit yettwabeddel

en: API Preferences. Possible values: "http", "iq"
kab: Ismenyifen n API. Azalen i izemren ad ilin: "http", "iq"

en: Abort
kab: Anef

en: Abuse
kab: Yir aseqdec

en: Accept
kab: Qbel

en: Accept all Contact Requests
kab: Qbel akk issuter n unermis

en: Account
kab: Amiḍan

en: Account %(name)s is still connected
    All chat and group chat windows will be closed.
kab: Amiḍan %(name)s mazal yeqqen
    Akk isfuyla n udiwenni d igrawen n udiwenni ad ttwamedlen.

en: Account Added
kab: Amiḍan yettwarna

en: Account Address
kab: Tansa n umiḍan

en: Account Label
kab: Tabzimt n umiḍan

en: Account Name...
kab: Isem n umiḍan…

en: Account Removal Failed
kab: Tukksa n umiḍan ur teddi ara

en: Account Removed
kab: Yettwakkes umiḍan

en: Account Wizard
kab: Amarag n umiḍan

en: Account address:
kab: Tansa n umiḍan:

en: Account disabled
kab: amiḍan yensa

en: Account exists already
kab: Amiḍan yella yakan

en: Account has been added successfully
kab: Amiḍan yettwarna akken iwata

en: Account has to be connected
kab: Amiḍan ilaq ad yeqqen

en: Account is being created
kab: Amiḍan yenulfa-d

en: Account name:
kab: Isem n umiḍan :

en: Account: %s
kab: Amiḍan: %s

en: Accounts
kab: Imiḍanen

en: Action on Close
kab: Tigawt ɣef Mdel

en: Action when closing Gajim’s window
kab: Tigawt mi ara tmedleḍ asfaylu n Gajim

en: Actions for "%s"
kab: Tigawin i "%s"

en: Activate
kab: Rmed

en: Activated
kab: Yermed

en: Active
kab: Urmid

en: Activity Feed
kab: Asuddem n urmud

en: Add
kab: Rnu

en: Add Account
kab: Rnu Amiḍan

en: Add Account…
kab: Rnu Amiḍan…

en: Add Contact
kab: Rnu anermis

en: Add Contact to New Group?
kab: Rnu anermis ɣer ugraw amaynut?

en: Add Contact…
kab: Rnu anermis…

en: Add Entry
kab: Rnu anekcum

en: Add Files…
kab: Rnu ifuyla…

en: Add Group…
kab: Rnu agraw…

en: Add Proxy
kab: Rnu apṛuksi

en: Add Reaction…
kab: Rnu tasedmirt…

en: Add Setting
kab: Rnu asbadu

en: Add Workspace
kab: Rnu tallunt n umahil

en: Add a checkmark to received messages
kab: Rnu tacreḍt n usenqed akken ad d-remseḍ iznan

en: Add a label to distinguish accounts in Gajim
kab: Rnu tabzimt akken ad tferzeḍ imiḍanen di Gajim

en: Add a name and color for your account
kab: Rnu isem d yini i umiḍan-ik•im

en: Add a setting you would like to change
kab: Rnu iɣewwaren i tebɣiḍ ad tbeddeleḍ

en: Add new Theme
kab: Rnu asentel amaynut

en: Add this certificate to the list of _trusted certificates
kab: Rnu aselkin-agi ɣer tebdart n iselkan yettwamanen

en: Add to Group
kab: Rnu Agraw

en: Added %(count)s contact | Added %(count)s contacts
kab[0]: Yettwarna %(count)s unermis
kab[1]: Yettwarna %(count)s inermisen

en: Address
kab: Tansa

[ctx: Profile]
en: Address
kab: Tansa

en: And more...
kab: I wugar...

en: Anonymous login not supported
kab: Anekcum udrig ur yettusefrak ara

en: Any participant is allowed to see your full XMPP Address
kab: Yal imtteki yettusirgen ad iwali tansa-k·m XMPP

en: Anyone can join
kab: Yal yiwen yezmer ad yernu

en: Anyone can join this group chat
kab: Yal yiwen yezmer ad yernu ɣer ugraw-agi

en: Application verification failure
kab: Asenqed n usnas ur yeddi ara

en: Apply
kab: Snes

en: Approve
kab: Qbel

en: Archive
kab: Aɣbaṛ

en: Archive Malformed
kab: Amsal n uɣbaṛ ur yedda akken iwata

en: Archive corrupted
kab: Aɣbar yerreẓ

en: Archive empty
kab: Aɣbar d ilem

en: Archive is malformed
kab: Aɣbar ur yemsil ara akken iwata

en: Archiving
kab: Aḥraz

[ctx: Group chat feature]
en: Archiving
kab: Aḥraz

en: Archiving – %(account)s
kab: Aḥraz - %(account)s

en: Ask For Status Message on…
kab: Suter izen n waddad ɣef…

en: Ask before closing a group chat tab/window.
kab: Suter send ad tmedleḍ iccer/asfaylu n ugraw udiwenni .

en: Ask before connecting unencrypted
kab: Suter send tuqqna war awgelhen

en: Ask before quitting when Gajim’s window is closed
kab: Suter send ad teffɣeḍ ticki yemdel usfaylu n Gajim

en: Assign groups to this contact. You can filter chats by group.
kab: Mudd igrawen i unermis-a. Tzemreḍ ad d-tessazedgeḍ idiwenniyen s ugraw.

en: Attention Message Received
kab: Ɣur-k·m, Izen yettwarmes

en: Audio
kab: Imesli

en: Audio File
kab: Afaylu ameslaw

en: Audio Input Device
kab: Ibenk n unekcum n umeslaw

en: Audio Preview
kab: Taskant n umeslaw

en: Audio test
kab: Asekyed n umeslaw

en: Authentication aborted
kab: Asesteb yettwasefsex

en: Authentication currently not possible
kab: Asesteb ur yezmir ara ad yili tura

en: Authentication failed
kab: Asesteb yecceḍ

en: Authentication mechanism not supported
kab: Tasemseddut n usesteb ur tettwasefrak ara

en: Authentication mechanism too weak
kab: Tasemseddut n usesteb ur teǧhid ara aṭas

en: Authors
kab: Imeskaren

en: Autodetect
kab: Tifin tawurmant

en: Automatic Status
kab: Addad awurman

en: Automatic Status Change
kab: Asenfel awurman n waddad

en: Automatic preview disabled
kab: Taskant tawurmant tensa

en: Automatic preview disabled (file too big)
kab: Taskant tawurmant tensa (Afaylu meqqer aṭas)

en: Automatically accept all contact requests
kab: Aqbal awurman n isuturen n unermis

en: Available
kab: Yella

[ctx: User status]
en: Available
kab: Yewjed

en: Available Features
kab: Timahilin iwejden

en: Avatar file size too big
kab: Tiddi ufaylu n uvaṭar meqqer aṭas

en: Back
kab: Uɣal

en: Ban
kab: Gdel

en: Ban %s
kab: Gdel %s

en: Ban…
kab: Gdel…

en: Before
kab: Send

en: Behaviour of Application Window
kab: Tiddin n usfaylu n usnas

en: Birthday
kab: Amulli

en: Block
kab: Asewḥel

en: Block Contact?
kab: Sewḥel anermis?

en: Block Contact…
kab: Sewḥel anermis…

en: Block Participant?
kab: Sewḥel imttekki?

en: Blocked Contacts
kab: Inermisen iweḥlen

en: Blocked Contacts – %(account)s
kab: Inermisen iweḥlen – %(account)s

en: Blocked Participants
kab: Imttekkiyen iweḥlen

en: Block…
kab: Sewḥel…

[ctx: Configuration type]
en: Boolean
kab: Abulan

[ctx: Contact subscription]
en: Both
kab: I sin

en: Browse
kab: Snirem

en: Browse history by date
kab: Snirem azray s wazemz

en: Browsing %(address)s using account %(account)s
kab: Asnirem %(address)s s useqdec n umiḍan %(account)s

[ctx: User status]
en: Busy
kab: Deg ccɣel

en: By closing this chat, you will leave "%s".
kab: S umdal n udiwenni-agi, ad teǧǧeḍ "%s".

en: CRL has expired
kab: CRL yemmut

en: CRL is not yet valid
kab: CRL mačči d ameɣtu

en: CRL signature failure
kab: Azmul n CRL yecceḍ

en: C_opy
kab: Nɣel (_o)

en: Call
kab: Asiwel

en: Call Incoming
kab: Asiwel i d-ikecmen

en: Call Outgoing
kab: Asiwel uffiɣ

en: Call ended
kab: Ifuk usiwel

en: Call with %s
kab: Asiwel d %s

en: Calling (Video)…
kab: Asiwel (Tavidyut)…

en: Calling…
kab: Asiwel…

en: Cancel
kab: Sefsex

en: Cancel Download
kab: Sefsex asider

en: Certificate
kab: Aselkin

en: Certificate - %(account)s
kab: Aselkin - %(account)s

en: Certificate Verification Failed
kab: Asenqed n uselkin Ur yeddi ara

en: Certificate has expired
kab: Aselkin iɛedda-t wakud

en: Certificate is not yet valid
kab: Aselkin ur yelli dayen d ameɣtu

en: Certificate not trusted
kab: Aselkin ur yettwaman ara

en: Certificate rejected
kab: Aselkin yettwagi

en: Certificate revoked
kab: Aselkin yettwaḥwi

en: Certificate signature failure
kab: Tuccḍa n uzmul n uselkin

en: Change
kab: Snifel

en: Change Nickname
kab: Snifel meffer isem

en: Change Nickname…
kab: Snifel meffer isem…

en: Change Password
kab: Snifel awal n uɛeddi

en: Change Subject
kab: Snifel asentel

en: Change your account’s password, etc.
kab: Snifel awal n uɛeddi n umiḍan-ik·im, atg.

en: Change your profile picture
kab: Snifel tugna n umaɣnu-ik·im

en: Change your status to "Away" after a certain amount of time
kab: Snifel addad-ik·im ɣer "Iɣab" seld kra n wakud

en: Change your status to "Not Available" after a certain amount of time
kab: Snifel addad-ik·im ɣer "Ulac-it" seld kra n wakud

en: Changed by %s
kab: Yettusnifel sɣur %s

en: Changing Password...
kab: Asnifel n Wawal n uɛeddi…

en: Chat
kab: Adiwenni

en: Chat Address
kab: Tansa Udiwenni

en: Chat Banner: Background Color
kab: Azamul Udiwenni: Ini Ugilal

en: Chat Banner: Foreground Color
kab: Azamul udiwenni: Ini n uɣawas amezwaru

en: Chat Banner: Text Font
kab: Azamul Udiwenni: Tasefsit n uḍris

en: Chat Details and Settings
kab: Telqayt Udiwenni akked Iɣewwaṛen

en: Chat Type
kab: Anaw Udiwenni

en: Chat window
kab: Asfaylu n udiwenni

en: Chats
kab: Idiwenniyen

en: Chats from this account will use this workspace by default
kab: Idiwenniyen seg umiḍan-agi ad sqedcen tallunt n umahil s wudem amezwer

en: Check For Updates
kab: Senqed ileqman

en: Check for Gajim updates periodically
kab: Senqed ileqman n Gajim sya ɣer da

en: Check for updates
kab: Senqed ileqman

en: Check for updates periodically
kab: Senqed ileqman sya ɣer da

en: Check which features are available
kab: Senqed timahilin yellan

en: Choose Device
kab: Fren ibenk

en: Choose History Export Directory
kab: Fren akaram n usifeḍ n uzray

en: Choose Sound
kab: Fren imesli

en: Choose a color or select an image
kab: Fren ini neɣ fren tugna

en: Choose a group…
kab: Fren agraw…

en: Choose encryption
kab: Fren awgelhen

en: City
kab: Tamdint

en: Clear
kab: Sfeḍ

en: Clear Devices?
kab: Sfeḍ ibenkan?

en: Clear Devices…
kab: Sfeḍ ibenkan…

en: Clear File
kab: Sfeḍ afaylu

en: Clear Input
kab: Sfeḍ inekcam

en: Clear Sound
kab: Sfeḍ imesli

en: Click messages to select them
    (Ctrl + Double Click to deselect)
kab: Sit ɣef yiznan akken ad ten-tferneḍ
    (Ctrl + Sit snat tikal i ufran)

en: Click on contacts you would like to invite to this group chat.
kab: Sit ɣef yinermisen i tebɣiḍ ad d-tɛerḍeḍ ɣer ugraw-agi n udiwenni.

en: Click to view location
kab: Sit akken ad twaliḍ ideg

en: Close
kab: Mdel

en: Close Chat
kab: Mdel Adiwenni

en: Close a chat by pressing the Escape key
kab: Mdel adiwenni s usiti ɣef tqeffalt Escape

en: Close this preview
kab: Mdel taskant-agi

en: Close with Escape
kab: Mdel s Escape

en: Code snippet
kab: Aḥric seg Tangalt

en: Color
kab: Ini

en: Command List
kab: Tabdart n tiludna

en: Command executed successfully
kab: Taladna tettwaselkem akken iwata

en: Commands
kab: Tiludna

en: Complete
kab: Immed

en: Completed
kab: Yemmed

en: Computer
kab: Aselkim

en: Configuration
kab: Tawila

en: Configure
kab: Swel

en: Configure logging system
kab: Swel anagraw n uɣmis

en: Confirm Unencrypted Connection
kab: Sentem tuqqna war awgelhen

en: Confirm new password...
kab: Sentem awal uffir amaynut...

en: Connect
kab: Qqen

en: Connect on startup
kab: Qqen deg usekker

en: Connecting
kab: Tuqqna

en: Connecting to server...
kab: Tuqqna ɣer uqeddac...

en: Connecting...
kab: Tuqqna...

en: Connection
kab: Tuqqna

en: Connection Error
kab: Tuccḍa n tuqqna

en: Connection failed
kab: Tuqqna ur teddi ara

en: Connection with %s could not be established.
kab: Tuqqna ɣer %s ur tezmir ara ad tettwasbadu.

en: Connection – %(account)s
kab: Tuqqna -%(account)s

en: Contact
kab: Anermis

en: Contact Connected
kab: Anermis yeqqen

en: Contact Details
kab: Talqayt n unermis

en: Contact Disconnected
kab: Anermis yenser

en: Contact Information
kab: Talɣut n unermis

en: Contact Infos
kab: Talɣut n unermis

en: Contact List
kab: Tabdart n inermisen

en: Contact List – %(account)s
kab: Tabdert inermisen - %(account)s

en: Contact Removed
kab: Anermis ittwakkes

en: Contact Request
kab: Asuter n unermis

en: Contacts
kab: Inermisen

en: Conversation: Text Color
kab: Aselket: Ini n Uḍris

en: Conversation: Text Font
kab: Aselket: Tasefsit n uḍris

en: Conversations
kab: Iselkten

en: Conversations are not stored on the server
kab: Iselkten ur ttwaseklasen ara ɣef uqeddac

en: Conversations are stored on the server
kab: Iselkten ttwaseklasen deg uqeddac

en: Copy
kab: Nɣel

[ctx: Message row action]
en: Copy
kab: Nɣel

en: Copy Address
kab: Nɣel Tansa

en: Copy Text
kab: Nɣel Aḍris

en: Copy XMPP Address
kab: Nɣel Tansa XMPP

en: Copy XMPP Address/Email
kab: Nɣel Tansa/Imayl XMPP

en: Copy code snippet
kab: Nɣel tacriḥt n tengalt

en: Copy to Clipboard
kab: Nɣel ɣer Tecfawit

en: Copy to clipboard
kab: Nɣel ɣer tecfawit

en: Correct Message
kab: Seɣti izen

en: Could Not Save File
kab: Ur izmir ara ad isekles afaylu

en: Could not access file
kab: Ur izmir ara ad yekcem ɣer ufaylu

en: Could not find any messages for this participant.
kab: Ur izmir ara ad d-yaf iznan i umttekki-agi.

en: Could not generate link preview
kab: Ulamek asirew n teskant n useɣwen

en: Could not open file (%s)
kab: Ur izmir ara ad d-yeldi afaylu (%s)

en: Could not read content of %s. Only CSV files can be imported.
kab: Ur izmir ara ad iɣer agbur n %s. Ḥaca ifuyla CSV i yezemren ad ttwaketren.

en: Could not save file to selected directory.
kab: Ur izmir ara ad isekles afaylu ɣer ukaram yettwafernen.

en: Could not select file or folder
kab: Ur izmir ara ad yefren afaylu neɣ akaram

en: Could not update providers list
kab: Ur izmir ara ad ileqqem tabdart n yisaǧǧawen

en: Country
kab: Tamurt

en: Create Account
kab: Rnu amiḍan

en: Create Group Chat
kab: Rnu adiwenni n ugraw

en: Create Group Chat…
kab: Rnu adiwenni n ugraw…

en: Create New Account
kab: Rnu amiḍan amaynut

en: Create New Group Chat
kab: Snulfu-d agraw udiwenni amaynut

en: Creating Account...
kab: Asnulfu n umiḍan…

en: Credentials expired
kab: Inekcam n tuqqna mmuten

en: Custom
kab: Udmawan

en: D-Bus Interface
kab: Agrudem D-Bus

en: Danger Zone
kab: Tamnaḍt n umihi

en: Dark Theme
kab: Asentel aberkan

en: Database Migration
kab: Inig n taffa n isefka

en: Database migration failed
kab: Inig n taffa n isefka ur yeddi ara

en: Deactivated
kab: Yettwasens

en: Debug Console
kab: Tadiwent n useɣti

en: Debug Logging
kab: Aɣmis n useɣti

en: Decline
kab: Agi

en: Decrease Font Size
kab: Senɣes teɣzi n tsefsit

en: Decrease playback speed
kab: Ssenqes arured n tɣuri

en: Default Encryption
kab: Awgelhen Amezwer

en: Default Sync Threshold
kab: Amnaṛ n umtawi amezwer

en: Default Workspace
kab: Tallunt n umahil tamezwert

en: Default device
kab: Ibenk amezwer

en: Default for chats (e.g. Contact is typing)
kab: Amezwer i idiwenniyen (amedya. Anermes atan yettu)

en: Default for chats and private group chats
kab: Amezwer i idiwenniyen akked idiwenniyen n ugraw uslig

en: Default for group chats (e.g. Contact is typing)
kab: Amezwer i idiwenniyen n ugraw (amedya. Anermis la yettaru)

en: Default for new chats
kab: Amezwer i idiwenniyen imaynuten

en: Default for new group chats
kab: Amezwer i idiwenniyen n ugraw imaynuten

en: Default for new public group chats
kab: Amezwer i idiwenniyen n ugraw uzayer imaynuten

en: Delete
kab: Kkes

en: Delete Fingerprint?
kab: Kkes Adsil umḍin?

en: Delete Message Locally?
kab: Kkes izen s wudem adigan?

[ctx: Message row action]
en: Delete Message Locally…
kab: Kkes izen s wudem adigan…

en: Delete Node?
kab: Kkes tikerrist?

en: Delete Theme?
kab: Kkes Asentel?

en: Deny
kab: Agwi

en: Deny all contact requests
kab: Agwi akk issutren n unermis

en: Description
kab: Aglam

en: Destroy Group Chat
kab: Hudd agraw n udiwenni

en: Destroy This Chat
kab: Hudd adiwenni-agi

en: Destroy…
kab: Hudd…

en: Details
kab: Talqayt

en: Details - %(account)s
kab: Talqayt - %(account)s

en: Details about the certificate used by this connection
kab: Talqayt ɣef uselkin yettwasqedcen sɣur tuqqna-agi

en: Device "%s"
kab: Ibenk "%s"

en: Devices
kab: Ibenkan

en: Direct Messages
kab: Iznan usriden

en: Direct Message…
kab: Izen usrid…

en: Directory
kab: Akaram

en: Directory "%s" is not writable. You do not have the proper permissions to create files in this directory.
kab: akaram "%s" ur yettwaru ara deg-s. Ur tesɛiḍ ara tisirag iwulmen iwakken ad d-tesnulfuḍ ifuyla deg ukaram-agi.

en: Directory Not Writable
kab: Akaram ur yettwaru ara

en: Disable Account?
kab: Sens amiḍan?

en: Disabled
kab: Yettwasens

en: Disabled in Preferences
kab: Yettwasens deg yismenyifen

en: Do you accept this request?
kab: Ad tqebleḍ asuter-a?

en: Do you want to block %(name)s?
kab: Tebɣiḍ ad tesweḥleḍ %(name)s?

en: Downloaded %s messages
kab: Yettusider %s n yiznan

en: Draft: %s
kab: Arewway: %s

en: Drop files here
kab: Sers ifuyla dagi

en: Edit
kab: Ẓreg

en: Edit Shortcut
kab: Ẓreg anegzum

en: Edit display name…
kab: Ẓreg isem n uskan…

en: Edit your message (Esc to cancel)…
kab: Ẓreg izen-inek·inem (Esc ad tesfesxeḍ)…

en: Edit…
kab: Ẓreg…

[ctx: Message row action]
en: Edit…
kab: Ẓreg…

en: Email
kab: Imayl

en: Emojis
kab: Imujiten

en: Enable
kab: Rmed

en: Enable Account
kab: Rmed Amiḍan

en: Enabled
kab: Yettwarmed

en: End call
kab: Fak asiwel

en: Enter a password to join this chat
kab: Sekcem awal uffir akken ad tedduḍ ɣer udiwenni-agi

en: Enter group name
kab: Sekcem isem n ugraw

en: Enter new contact name
kab: Sekcem isem n unermis amaynut

en: Enter new password...
kab: Sekcem awal uffir amaynut…

en: Enter your new nickname
kab: Sekcem meffer isem-ik·im amaynut

en: Enter your nickname. This is how your name is displayed to your contacts.
kab: Sekcem meffer isem-ik·im. Akka i d-yettwasken yisem-ik·im ɣer inermisen-ik·im.

en: Error
kab: Tuccḍa

en: Error Loading Image
kab: Tuccḍa deg usali n tugna

en: Error in audio data stream.
kab: Tuccḍa deg usuddem n yisefka n umeslaw.

en: Error opening file
kab: Tuccḍa deg tulya n ufaylu

en: Error while Exporting
kab: Tuccḍa deg usifeḍ

en: Error while processing image
kab: Tuccḍa deg ukala n tugna

en: Error while receiving search results.
kab: Tuccḍa deg urmas n igmaḍ n unadi.

en: Error while retrieving search form.
kab: Tuccḍa deg tririt n tferkit n unadi.

en: Error while uploading avatar
kab: Tuccḍa deg usali n uvaṭar

en: Error: %s
kab: Tuccḍa: %s

en: Event
kab: Tadyant

en: Everyone
kab: Yal yiwen

en: Everything
kab: Kra yelan

en: Execute
kab: Selkem

en: Execute Command…
kab: Selkem taladna…

en: Executing…
kab: Aselkem…

en: Expires on:
kab: Ad ifat di:

en: Expiry date
kab: Azemz n tagara

en: Export
kab: Sifed

en: Export CSV
kab: Sifed CSV

en: Export Chat History
kab: Sifeḍ azray n udiwenni usrid

en: Export Contacts
kab: Sifeḍ inermisen

en: Export Error
kab: Sifeḍ Tuccḍa

en: Export Finished
kab: Ifukk usifeḍ

en: Export History…
kab: Sifeḍ azray…

en: Export your chat history from Gajim
kab: Sifeḍ azray-ik·im n udiwenni usrid seg Gajim

en: Exporting History...
kab: Asifeḍ n uzray…

en: Exporting your messages...
kab: Asifeḍ n yiznan-ik·im…

en: Export…
kab: Sifeḍ…

en: Filter
kab: Tastayt

en: Filter Chats
kab: Sti Idiwenniyen

en: Filters
kab: Tistayin

en: Filters (active)
kab: Tistayin (yermden)

en: Fingerprint for this Device
kab: Adsil umḍin i yibenk-a

en: Fingerprints
kab: idsilen umḍinen

en: Fingerprints of devices connected with "%s"
kab: Idsilen umḍinen n yibenkan yeqqnen ɣer "%s"

en: Finished
kab: Ifukk

en: Finished synchronising chat history:
    %s messages downloaded
kab: Ifukk umtawi n uzray n udiwenni:
    %s n yeznan i d-yettwasidren

en: Focus Input
kab: Asaḍas n unekcum

en: Focus Search
kab: Asaḍas n unadi

en: Folder: %s
kab: Akaram: %s

en: For example: "Julia is now online"
kab: Amedya: "Julia tura deg uẓeṭṭa"

en: Force Bookmark 2 usage
kab: Ḥettem aseqdec n tecraḍ 2

en: Forever
kab: I lebda

en: Forget Group Chat
kab: Ttu agraw n udiwenni

en: Forget this Group Chat?
kab: Ttu agraw-agi n udiwenni?

en: Forget this Group Chat…
kab: Ttu agraw-agi udiwenni…

en: Format Text Bold
kab: Msel aḍris s wudem azuran

en: Format Text Italic
kab: Msel aḍris s wudem yeknan

en: Format Text Strikethrough
kab: Msel aḍris yettwajeṛṛeḍ

en: Format error in CRL's lastUpdate field
kab: Tuccḍa deg wurti CRL n uleqqem aneggaru

en: Format error in CRL's nextUpdate field
kab: Tuccḍa n umasal deg urti CRL n uleqqem-Uḍfir

en: Format error in certificate's notAfter field
kab: Tuccḍa n umasal deg wurti n uselkin mačči-Seld

en: Format error in certificate's notBefore field
kab: Tuccḍa n umasal deg wurti n uselkin mačči-Send

en: Format your message
kab: Msel izen-inek·inem

en: Forward 10 seconds
kab: Aẓ-d 10 n tsinin

en: Found %s contacts to import
kab: Nufa-d %s n yinermisen ara d-ketreḍ

[ctx: User status]
en: Free for Chat
kab: Baṭel i umeslay

en: From
kab: Seg

[ctx: Contact subscription]
en: From
kab: Seg

en: Full Name
kab: Isem ummid

[ctx: Profile]
en: Full Name
kab: Isem ummid

en: Fully-featured XMPP chat client
kab: Amsaɣ ummid XMPP n udiwenni

en: GLib Version: %s
kab: lqem GLib: %s

en: GTK Version: %s
kab: lqem GTK: %s

en: Gajim %s is available
kab: Gajim %s yella

en: Gajim - Error
kab: Gajim - Tuccḍa

en: Gajim Themes
kab: Isental Gajim

en: Gajim Update
kab: Lqem n Gajim

en: Gajim Update Check
kab: Asenqed n ileqman n Gajim

en: Gajim encountered an error.
    Please help us fixing this issue by sending this report.
kab: Gajim yemlal-d tuccḍa.
    Ma ulac aɣilif, mudd-aɣ-d afus ad nṣeggem ugur-a s tuzzna n uneqqis.

en: Gajim is fully synchronized with the archive.
kab: Gajim ittemtawi akken iwata akked uɣbaṛ.

en: Gajim is quitting…
kab: Gajim deg tuffɣa…

en: Gajim was not able to reach the server. Make sure your XMPP address is correct.
kab: Gajim ur yezmir ara ad yaweḍ ɣer uqeddac. Wali ma yella tansa-k·m XMPP d tameɣtut.

en: Gajim will now exit
kab: Gajim tura ad yeffeɣ

en: Gathering information…
kab: Alqaḍ n telɣa…

en: Gender
kab: Tawsit

[ctx: Profile]
en: Gender
kab: Tawsit

en: General
kab: Amatu

en: General – %(account)s
kab: Amatu - %(account)s

en: Global Group Chat Search
kab: Anadi amatu n udiwenni n ugraw

en: Global Proxy
kab: Apṛuksi Amatu

en: Global Status
kab: Addad Amatu

en: Go
kab: Ddu

en: Group
kab: Agraw

en: Group Chat
kab: Agraw Udiwenni

en: Group Chat Details
kab: Telqayt n Ugraw Udiwenni

en: Group Chat Language
kab: Tutlayt n Ugraw Udiwenni

en: Group chat does not exist
kab: Agraw n udiwenni ulac-it

en: Group chat has been destroyed
kab: Agraw n udiwenni usrid yettwahudd

en: Group chat is closed
kab: Agraw n udiwenni yemdel

en: Group chat is now fully anonymous
kab: Agraw n udiwenni tura d udrig ummid

en: Group chat is now non-anonymous
kab: Agraw n udiwenni tura d war udrig

en: Group chat is now semi-anonymous
kab: Agraw n udiwenni tura d azgen udrig

en: Group chat now does not show unavailable members
kab: Agraw n udiwenni usrid tura ur d-skan ara iεeggalen ur yellan ara

en: Group chat now shows unavailable members
kab: Agraw n udiwenni usrid tura yeskanay-d iεeggalen ur yellan ara

en: Groups
kab: Igrawen

en: HTTP (%(method)s) Authorization for %(url)s (ID: %(id)s)
kab: Asireg HTTP (%(method)s) i %(url)s (ID: %(id)s)

en: HTTP Authorization Request
kab: Asuter n usireg HTTP

en: HTTPS Verification
kab: Asenqed n HTTPS

en: Hello, I am $name. %s
kab: Azul, nekk d $name. %s

[ctx: Group chat feature]
en: Hidden
kab: Uffir

en: Hide
kab: Ffer

en: Hide Chat List
kab: Ffer tabdart n udiwenni usrid

en: Home
kab: Agejdan

en: Hostname
kab: Isem n usneftaɣ

en: Hostname – %(account)s
kab: Isem n usneftaɣ - %(account)s

en: Hostname: %(hostname)s
    Software: %(software)s
    Uptime: %(uptime)s
kab: Isem n usneftaɣ: %(hostname)s
    Aseɣẓan: %(software)s
    Akud n useddu: %(uptime)s

en: How far back should the chat history be synchronized?
kab: Alamma anda ara yemtawi uzruy n udiwenni?

en: How long Gajim should keep your chat history
kab: Acḥal n wakud Gajim yessefk ad yeṭṭef azray-ik·im n udiwenni usrid

en: How to install plugins with Flatpak
kab: Amek ara tesbeddeḍ izegrar s Flatpak

en: I can see contact's online status
kab: Zemreɣ ad waliɣ addad n unermes ɣef uẓeṭṭa

en: I would like to add you to my contact list.
kab: Bɣiɣ ad k·m-rnuɣ ɣer tebdart-iw n unermis.

en: Incoming Call (Video)
kab: Asiwel i d-ikecmen (Tavidyut)

en: Increase Font Size
kab: Semɣer tiddi n tsefsit

en: Increase playback speed
kab: Snerni arurad n tɣuṛi

en: Information
kab: Talɣut

en: Insecure Connection
kab: Tuqqna war taɣellist

en: Install
kab: Sebded

en: Install <tt>sentry-sdk</tt> to make reporting issues easier.
kab: Sbedd <tt>sentry-sdk</tt> akken ad d-yerr aneqqis n wuguren yeshel.

en: Install Plugin from ZIP-File
kab: Sbedd azegrir seg Ufaylu ZIP

en: Install a keyring to store passwords on your system.
kab: Sbedd azebg n tsura i uḥraz n wawalen uffiren deg unagraw-inek·inem.

en: Install from Archive
kab: Sebded seg uɣbaṛ

en: Installation failed
kab: Asebded ur yeddi ara

en: Invalid Address
kab: Tansa tarameɣtut

en: Invalid CA certificate
kab: Aselkin CA d arameɣtu

en: Invalid Name
kab: Isem d armeɣtu

en: Invalid Node
kab: Tikerrist tarameɣtut

en: Invalid Server Name
kab: Isem n uqeddac d arameɣtu

en: Invalid Stanza
kab: Taseddast tarameɣtut

en: Invalid XMPP Address
kab: Tansa XMPP d tarmeɣtut

en: Invalid address: %s
kab: Tansa d tarmeɣtut: %s

en: Invalid domain name
kab: Isem n taɣult d armeɣtu

en: Invalid server response
kab: Tiririt n uqeddac d tarmeɣtut

en: Invitation
kab: Tinubga

en: Invitation Declined
kab: Tettwagi Tinubga

en: Invite
kab: Snubeg

en: Invite Contacts
kab: Snubeg Inermisen

en: Invite to this chat…
kab: Snubeg ɣer udiwenni-agi…

en: Keep Chat History
kab: Eǧǧ azray n udiwenni usrid

en: Key usage does not include certificate signing
kab: Aseqdec n tsarut ur yegbir ara azmul n uselkin

en: Kick
kab: Stixer

en: Kick %s
kab: Stixer %s

en: Kick…
kab: Stixer…

en: Label
kab: Tabzimt

en: Language: %s
kab: Tutlayt: %s

en: Last seen: %s
kab: Taskant taneggarut: %s

en: Leave Group Chat?
kab: Ffeɣ seg ugraw n udiwenni usrid?

en: Leave _Permanently
kab: Ffeɣ i lebda

en: List of send hosts (comma separated) in addition to local interfaces for file transfers (in case of address translation/port forwarding).
kab: Tabdart n isneftaɣen n tuzna (yettwabḍa s ticcert) deg igrudmawen idiganen i wesiweḍ n yifuyla.

en: Listing of providers
kab: Tabdart n imefkiyen

en: Live Preview
kab: Taskant s wudem usrid

en: Load Image
kab: Sali-d tugna

en: Loading Avatar Failed
kab: Asali n uvaṭar ur yeddi ara

en: Loading Preview…
kab: Asali n teskant…

en: Loading avatar image failed
kab: Asali n tugna n uvaṭar yecceḍ

en: Loading…
kab: Asali…

en: Local Time
kab: Akud adigan

en: Location at %s
kab: Adig deg %s

en: Log
kab: Aɣmis

en: Log In
kab: Tuqqna

en: Log in with your credentials
kab: Qqen s inekcam-ik·im

en: Login
kab: Tuqqna

en: Login – %(account)s
kab: Tuqqna – %(account)s

en: Message Received
kab: Izen yettwarmes

en: Message Sent
kab: Izen yettwazen

en: Message content unknown
kab: Agbur n yizen d arussin

en: Message corrected. Original message:
    %s
kab: Aseɣti n yizen. Izen aneṣli:
    %s

en: Messages
kab: Iznan

en: Messages are archived on the server
kab: Iznan ttwaḥerzen deg uqeddac

en: Messages from Contacts
kab: Iznan seg inermisen

en: Messages from this users are blocked
kab: Iznan seg iseqdacen-agi ttusweḥlen

en: Migration to version %s
kab: Inig ɣer lqem %s

en: Minimize
kab: Semẓi

en: Minutes until your status gets changed
kab: Tisdanin i d-yeqqimen alamma ibeddel waddad-ik·im

en: Miscellaneous
kab: Ayen-nniḍen

en: Missing dependencies for audio support
kab: Ulac iḍaraɛen i usefrek n umeslaw

en: Missing necessary encryption plugin
kab: Azegrir n uwgelhen ulac-it

en: Modify
kab: Senfel

en: More infos at providers.xmpp.net
kab: Ugar n telɣut ɣef providers.xmpp.net

en: Move
kab: Smutti

en: Move Chat
kab: Smutti adiwenni usrid

en: Move Contact to New Group?
kab: Smutti anermis ɣer ugraw amaynut?

en: Move to Group
kab: Smutti ɣer ugraw

en: Must be a port number
kab: Ilaq ad yili d uṭṭun n tewwurt

en: Mute Chat
kab: Sgugem adiwenni

en: Mute Sounds
kab: Sgugem Imesli

en: My Workspace
kab: Tallunt-iw n umahil

en: Name
kab: Isem

en: Name <b>default</b> is not allowed
kab: Isem <b>amezwer</b> ur yettusireg ara

en: No contacts found
    You can also type an XMPP address
kab: Ulac inermisen yettwafen
    Tzemreḍ daɣen ad taruḍ tansa XMPP

en: No contacts found to import
kab: Ulac inermisen yettwafen i uktar

en: No contacts left.
    You can also type an XMPP address.
kab: Ulac inermisen i d-yeqqimen.
    Tzemreḍ daɣen ad taruḍ tansa XMPP.

en: No devices found to encrypt this message to. Querying for devices now…
kab: Ulac ibenkan yettwafen i uwgelhen n yizen-agi. Tuttra ɣef yibenkan tura…

en: No devices online
kab: Ulac ibenkan ɣef uẓeṭṭa

en: No group assigned
kab: Ulac agraw i d-yettwamudden

en: No info available
kab: Ulac talɣut yellan

en: No keys pressed
kab: Ulac tisura ittwasden

en: No permission to export file to %s
kab: Ulac tasiregt i wesifeḍ n ufaylu ɣer %s

en: No results
kab: Ulac igmaḍ

en: No results found
kab: Ulac igmaḍ yettwafen

en: Node
kab: Tikerrist

[ctx: Configuration description]
en: None
kab: Ulac

[ctx: Contact subscription]
en: None
kab: Ulac

[ctx: Gender]
en: None
kab: Ula Yiwen

[ctx: Group chat contact affiliation]
en: None
kab: Ula Yiwen

[ctx: Group chat contact role]
en: None
kab: Ulac

[ctx: Group chat feature]
en: Not Anonymous
kab: Mačči d udrig

en: Not Available
kab: Ur yella ara

[ctx: User status]
en: Not Available
kab: Ur yelli ara

en: Not Decided
kab: Ur tt-id-yefri ara

en: Not Joined
kab: Ur d-yekcim ara

en: Not available
kab: Ur yella ara

en: Not connected
kab: Ur yeqqin ara

en: Not encrypted
kab: Ur yettwawgelhen ara

[ctx: Profile]
en: Note
kab: Tazmilt

en: Note to myself
kab: Tazmilt i yiman-iw

en: Note: Anonymous accounts are not possible with all providers
kab: Tamawt: Imiḍan udrigen ur zmiren ara ad ilin akked meṛṛa imefkiyen

en: Notes
kab: Tizmilin

en: Notification Sounds
kab: Imesli n tilɣa

en: Notifications
kab: Ilɣa

en: Notify after update
kab: Alɣu seld lqem

en: Notify me when the automatic update was successful
kab: Seɛlem-iyi-d mi ara yili uleqqem awurman yedda akken ilaq

en: Notify on all Messages
kab: Lɣu-yi-d ɣef yiznan meṛṛa

en: PEP Configuration
kab: Tawila PEP

en: PEP Node Not Removed
kab: Tikerrist PEP ur tettwakkes ara

en: PEP Service Configuration (%s)
kab: Ameẓlu n twila PEP (%s)

en: PEP node %(node)s was not removed:
    %(message)s
kab: Tikerrist PEP %(node)s Ur yettwakkes ara:
    %(message)s

en: PNG files
kab: Ifuyla PNG

en: Packages
kab: Ikemmusen

en: Pango Version: %s
kab: Lqem Pango: %s

[ctx: Group chat contact role]
en: Participant
kab: Imttekki

en: Participants
kab: Imttekkiyen

[ctx: Group chat contact role]
en: Participants
kab: Imttekkiyen

en: Participants Count
kab: Amiḍan n imttekkiyen

en: Participants asking for voice:
kab: Imttekkiyen suturen taɣect:

en: Participants entering this group chat are allowed to send messages
kab: Imttekkiyen i d- ikecmen ɣer ugraw-a zemren ad aznen iznan

en: Participants entering this group chat need to request permission to send messages
kab: Imttekkiyen i d- ikecmen ɣer ugraw-a ilaq ad ssutren tasiregt akken ad aznen iznan

en: Pass_word
kab: Awal uffir (_T)

en: Password
kab: Awal uffir

en: Password Change Failed
kab: Asenfel n wawal uffir ur yeddi ara

en: Password Changed
kab: Awal uffir yettusnifel

en: Password Required
kab: Awal uffir yettwasra

[ctx: Group chat feature]
en: Password Required
kab: Awal uffir yettwasra

en: Passwords do not match
kab: Awalen uffiren ur mṣadan ara

en: Paste Last Input
kab: Senteḍ anekcum aneggaru

en: Paste as Code Block
kab: Senteḍ am yiḥder n tengalt

en: Paste as Quote
kab: Senteḍ am tabdert

en: Pasting Content Failed
kab: Asenṭeḍ n ugbur ur yeddi ara

en: Path length constraint exceeded
kab: Talast n teɣzi n ubrid tɛedda

en: Please use these settings with caution!
kab: Ttxil-k·m, seqdec iɣewwaṛen-agi s leḥder!

en: Plugin Failed
kab: Azegrir ur yeddi ara

en: Plugin Settings
kab: Iɣewwaṛen n uzegrir

en: Plugin Update
kab: Aleqqem n uzegrir

en: Plugin already exists
kab: Azegrir yella yakan

en: Plugin could not be loaded
kab: Azegrir ur yezmir ara ad d-yali

en: Plugins
kab: Izegrar

en: Plugins Updated Successfully
kab: Izegrar ttwaleqmen akken iwata

en: Port
kab: Asagen

en: Port must be a number between 0 and 65535
kab: Asagen ilaq ad yili d amḍan gar 0 akked 65535

en: Post Office Box
kab: Tanaka n tnarit n lbusṭa

en: Postal Code
kab: Tangalt n lbusṭa

en: Prefer direct messages in private group chats
kab: smenyif iznan usriden deg ugraw udiwenni uslig.

[ctx: Configuration]
en: Preference Name
kab: Isem n usmenyaf

en: Preferences
kab: Ismenyifen

en: Presets
kab: Iɣewwaṛen uzwiren

en: Preview Size
kab: Tiddi n teskant

en: Preview all Image URLs
kab: Sken akk tansiwin URL n tugna

en: Preview in Public Group Chats
kab: Taskant deg ugraw udiwenni Azayez

en: Preview new messages in notification popup?
kab: Sken iznan imaynuten deg usfaylu n telɣut?

en: Previous
kab: Uzwir

en: Print XML stanzas and other debug information
kab: Siggez talɣut n uselken XML akked useɣti-nniḍen

en: Priority
kab: Tazwart

en: Privacy
kab: Tabaḍnit

en: Privacy – %(account)s
kab: Tabaḍnit – %(account)s

en: Private
kab: Uslig

en: Processing image…
kab: Asesfer n tugna…

en: Profile
kab: Amaɣnu

en: Profile application with cprofile
kab: Asnas n umaɣnu s cprofile

en: React with %s
kab: Tiririt s %s

en: Read Receipts
kab: Asentem n tɣuri

en: Read _Wikipedia Article
kab: Ɣeṛ amagrad Wikipedia

en: Read more about blind trust
kab: Issin ugar ɣef teflest taderɣalt

en: Reason
kab: Tamentilt

en: Reason (optional)
kab: Tamentilt (afrayan)

en: Reason (optional)...
kab: Tamentilt (afrayan)…

en: Reason for destruction
kab: Tamentilt i uhuddu

en: Received
kab: Yettwarmes

[ctx: Message state]
en: Received
kab: Yettwarmes

en: Recognize your account by color
kab: Ales asuddes n umiḍan-ik·im s yini

en: Record
kab: Sekles

en: Record Voice Message… (hold button to record directly)
kab: Sekles izen n taɣect.. (ṭṭef taqeffalt akken ad teskelseḍ srid)

en: Redirect
kab: Ales awelleh

en: Register
kab: Ajerred

en: Register on the Website
kab: Jerred deg usmel web

en: Registering…
kab: Ajerred…

en: Registration failed
kab: Ajerred yecceḍ

en: Registration successful
kab: Ajerred yedda akken iwata

en: Reject file transfer
kab: Agi asiweḍ n ufaylu

en: Reload
kab: Ales asali

en: Remember Last Status
kab: Cfu ɣef waddad aneggaru

en: Remote server not found
kab: Aqeddac anmeggag ur yettwaf ara

en: Remote server timeout
kab: Ifukk wakud n uraǧu n uqeddac anmeggag

en: Remove
kab: Kkes

en: Remove %s contacts from your contact list?
kab: Kkes %s n yinermisen seg umuɣ-inek·inem n unermis?

en: Remove Account
kab: Kkes amiḍan

en: Remove Chat History?
kab: Kkes azray n udiwenni usrid?

en: Remove Contact
kab: Kkes anermis

en: Remove Contacts?
kab: Kkes inermisen?

en: Remove Contact…
kab: Kkes anermis…

en: Remove From Contact List?
kab: Kkes seg tebdart n yinermisen?

en: Remove Group?
kab: Kkes agraw?

en: Remove Group…
kab: Kkes agraw…

en: Remove History…
kab: Kkes azray…

en: Remove Proxy
kab: Kkes Apṛuksi

en: Remove Proxy?
kab: Kkes Apṛuksi?

en: Remove Setting
kab: Kkes asbadu

en: Remove Theme
kab: Kkes asentel

en: Remove Workspace?
kab: Kkes tallunt n umahil?

en: Remove from Contact List…
kab: Kkes seg tebdart n inermisen…

en: Remove from Group
kab: Kkes seg ugraw

en: Remove this workspace
kab: Kkes tallunt-agi n umahil

en: Remove your group chat avatar
kab: Kkes avaṭar-ik-im n ugraw n udiwenni

en: Remove your profile picture
kab: Kkes tawlaft-ik·im n umaɣnu

en: Removed %(count)s contact | Removed %(count)s contacts
kab[0]: Yettwakkes %(count)s n unermis
kab[1]: Yettwakkes %(count)s n yinermisen

en: Remove…
kab: Kkes…

en: Removing Account...
kab: Tukksa n umiḍan…

en: SSL certificate error
kab: Tuccḍa n uselkin SSL

en: STUN server to use when using Jingle
kab: Aqeddac STUN ara yettwasqedcen mi ara tesqedceḍ Jingle

en: SVG files
kab: Ifuyla SVG

en: Sales
kab: Iznuzuyen

en: Save
kab: Sekles

en: Save Password
kab: Sekles awal uffir

en: Save as...
kab: Sekles am...

en: Save display name
kab: Sekles isem n ubeqqeḍ

en: Saving Avatar Failed
kab: Asekles n uvaṭar ur yeddi ara

en: Saving avatar image failed
kab: Asekles n tugna n uvaṭar ur yeddi ara

en: Say hi to your new contact…
kab: Ini-as azul i unermis-ik·im amaynut…

en: Scan QR Code
kab: Semḍen tangalt QR

en: Scan this QR code to join %s.
kab: Semḍen tangalt-a QR akken ad tedduḍ ɣer %s.

en: Scan this QR code to start a chat with %s.
kab: Semḍen tangalt-a QR akken ad tebduḍ adiwenni akked %s.

en: Scanning %(current)d / %(total)d ...
kab: Aḍummu %(current)d / %(total)d …

en: Scroll Down
kab: Drurem d akessar

en: Scroll Up
kab: Drurem d asawen

en: Scroll to this message
kab: Drurem ɣer yizen-agi

en: Scroll up to load more chat history…
kab: Drurem d asawen i usali n uzray n udiwenni…

en: Search
kab: Nadi

en: Search Chat History
kab: Nadi azray n udiwenni usrid

en: Search Filters
kab: Nadi tistayin

en: Search Filters (Active)
kab: Nadi tistayin (Irmed)

en: Search Participants…
kab: Nadi Imttekkiyen…

en: Search Result
kab: Agmuḍ n unadi

en: Search all Chats
kab: Nadi akk idiwenniyen

en: Search contacts...
kab: Nadi inermisen...

en: Search for Gajim updates periodically?
kab: Nadi ileqman Gajim sya ɣer da?

en: Search for group chats globally
    (press Return to start search)
kab: Nadi agraw n idiwenniyen s umata
    (ttekki ɣef Uɣal akken ad tebduḍ anadi)

en: Search in chats…
kab: Nadi deg idiwenniyen…

en: Searching
kab: Anadi

en: Searching…
kab: Anadi…

en: Searching…
    %s results
kab: Anadi…
    %s Igumaḍ

en: Search…
kab: Nadi…

en: Secure Password Storage
kab: Asekles n wawal uffir aɣelsan

en: Secured conversations: State of the art end-to-end encryption for your conversations. Share messages, pictures, and files with your contacts – and only with them.
kab: Idiwenniyen s tɣellist: Awgelhen seg yixef ɣer yixef i idiwenniyen-ik·im. Bḍu iznan, tiwlafin, akked yifuyla akked yinermisen-ik·im - akked kan yid-sen.

en: Security
kab: Taɣellist

en: Security Labels
kab: Tibzimin n teɣlist

en: Security Warning
kab: Alɣu n teɣlist

en: Seen by %s
kab: yettwaẓer sɣur %s

en: Seen by %s participants
kab: yettwaẓer sɣur %s imttekkiyen

en: Select Account
kab: Fren amiḍan

[ctx: Message row action]
en: Select Messages…
kab: Fren iznan…

en: Select a security label for your message…
kab: Fren tabzimt n tɣellist i yizen-ik·im…

en: Select an activity to see details.
kab: Fren armud akken ad twaliḍ talqayt.

en: Select playback speed
kab: Fren arured n tɣuri

en: Select the account you want to use to create a new group chat
kab: Fren amiḍan i tebɣiḍ ad tesqedceḍ iwakken ad ternuḍ agraw amaynut n udiwenni

en: Select your audio input (e.g. microphone)
kab: Fren asekcem-inek·inem ameslaw (amedya: amikrufun)

en: Selected image could not be loaded.
kab: Tugna yettwafernen ur tezmir ara ad tali.

en: Self signed certificate
kab: Aselkin ilelli yettwazemlen

en: Self signed certificate in certificate chain
kab: Aselkin ilelli yettwazmel deg uzrar n uselkin

en: Server Shutdown
kab: Yexsi uqeddac

en: Service
kab: Ameẓlu

en: Service Discovery
kab: Tifin umeẓlu

en: Service Discovery using account %s
kab: Tifin umeẓlu s useqdec n umiḍan %s

en: Service Gateway
kab: Tanezgert umeẓlu

en: Service Not Browsable
kab: Ameẓlu n war asnirem

en: Service Not Found
kab: Ameẓlu ur yettwaf ara

en: Service Provider
kab: Asaǧǧaw n umeẓlu

en: Set Trust
kab: Sbadu taflest

en: Set a subject for this chat
kab: Sbadu asentel i udiwenni-agi

en: Set configuration directory
kab: Sbadu akaram n twila

en: Set date…
kab: Sbadu azemz…

en: Setting is locked by the system
kab: Asbadu yettwasekkeṛ sɣur unagraw

en: Settings
kab: iɣewwaṛen

en: Share Contact…
kab: Bḍu Anermis…

en: Share Group Chat…
kab: Bḍu Agraw Udiwenni…

en: Share Status
kab: Bḍu Addad

en: Share Video
kab: Bḍu Avidyu

en: Share my online status
kab: Bḍu addad-iw ɣef uẓeṭṭa

en: Shortcuts
kab: Inegzumen

en: Show Chat List
kab: Sken tabdart n udiwenni

en: Show Commands
kab: Sken tiludna

en: Show Join/Leave
kab: Sken Anekcum/Tuffɣa

en: Show Link Preview
kab: Sken taskant n useɣwen

en: Show Plugins
kab: Sken izegrar

en: Show Send Message Button
kab: Sken taqeffalt n wazen n yizen

en: Show Status Changes
kab: Sken asnifel n waddad

en: Show Subject on Join
kab: Sken asentel deg utekki

en: Show Title Bar
kab: Sken afeggag n uzwel

en: Show Transfers
kab: Sken isiweḍen

en: Show Voice Message Button
kab: Sken taqeffalt n yizen n taɣect

en: Show a confirmation dialog to block a contact? Empty string means never show the dialog.
kab: Sken adiwenni n usentem i usewḥel n unermis? Azrir ilem ur d-yeskanay ara yakk adiwenni.

en: Show a list of emojis
kab: Sken tabdart n yimujiten

en: Show all reactions
kab: Sken akk tirrin

en: Show all warnings
kab: Sken akk ilɣuyen

en: Show in Taskbar
kab: Sken deg ufeggag n twuriwin

en: Show labels describing confidentiality of messages, if the server supports XEP-0258
kab: Sken tibzimin i d-yemmalen tabaḍnit n yiznan, ma yella aqeddac yessefrak XEP-0258

en: Show notifications even if you are Away, Busy, etc.
kab: Sken-d ilɣa xas ma ulac-ik·im, tceɣleḍ, atg.

en: Show notifications on the system tray icon
kab: Sken ilɣa ɣef tignit n tfeggagt n tmahilin n unagraw

en: Show on Startup
kab: Sken deg tnekra

en: Show only critical errors
kab: Sken kan tuccḍiwin iweɛren

en: Show previews automatically in public group chats (may disclose your data)
kab: Sken taskant s wudem awurman deg ugraw n idiwenniyen uzayez (yezmer ad d-yesken isefka-ik·im)

en: Show previews for any URLs containing images (may be unsafe)
kab: Sken taskant i tansiwin URL igebren tugniwin (yezmer lḥal ad yili d war aɣelsan)

en: Show the application's version
kab: Sken lqem n usnas

en: Show the window’s title bar
kab: Sken afeggag n uzwel n usfaylu

en: Show window in the taskbar
kab: Sken asfaylu deg ufeggag n twuri

en: Sign up Anonymously
kab: Jerred s wudem udrig

en: Sign up for a new account with a provider of your choice
kab: Jerred amiḍan amaynut s usaǧǧaw n ufran-ik·im

en: Signup not allowed
kab: Ajerred ur yettusireg ara

en: Size of preview images in pixels
kab: Tiddi n tugniwin n teskant s ipiksilen

en: Software
kab: Aseɣẓan

en: Something went wrong. Video feature disabled.
kab: Yella wacu ur neddi ara. Tamahilt n tvidyut tensa.

en: Sorry, that should not have happened
kab: Suref-aɣ, ur yelli ara yessefk ad yeḍru waya

en: Sort Participant List by Status
kab: Smizzwer Tabdart n Imttekkiyen s Waddad

en: Sort by Status
kab: Smizzwer s Waddad

en: Sounds
kab: Imesla

en: Sounds When Away
kab: Imesla ticki ur telliḍ ara

en: Spaces are not allowed
kab: Tallunin ur ttwasirgent ara

en: Spam
kab: Ispamen

en: Speed: %s
kab: Arured: %s

en: Spell Checker
kab: Aseɣtay n teɣdirawt

en: Spell Checking
kab: Asenqed n tira

en: Stage
kab: tannant

en: Start / Join Chat
kab: Bdu / Ddu ɣer udiwenni usrid

en: Start Chat
kab: Bdu adiwenni

en: Start Chatting…
kab: Bdu asqerdec…

en: Start Chat…
kab: Bdu adiwenni…

en: Start Search...
kab: Bdu anadi...

en: Start a new chat
kab: Bdu adiwenni amaynut

en: Start a new chat, join a group chat or search for new group chats globally. You can also enter an XMPP address.
kab: Bdu adiwenni amaynut, ddu ɣer ugraw udiwenni neɣ nadi ɣef ugraw udiwenni s wudem amatu. Tzemreḍ daɣen ad tsekcmeḍ tansa XMPP.

en: Start/Stop recording
kab: Bdu/Ḥbes asekles

en: Start/stop playback
kab: Bdu/seḥbes taɣuri

en: State
kab: Awanek

en: Status
kab: Addad

en: Status Message
kab: Izen n waddad

en: Status Message: Text Color
kab: Izen n waddad: Ini n uḍris

en: Status Message: Text Font
kab: Izen n waddad: Tasefsit n uḍris

en: Status Messages in Participants List
kab: Iznan n waddad deg tebdart n imttekkiyen

en: Status is not shared
kab: Addad ur yettwabḍan ara

en: Status is shared
kab: Addad yettwabḍan

en: Status: Away Color
kab: Addad : ini ulac

en: Status: DND Color
kab: Addad: Ini DND

en: Status: Offline Color
kab: Addad: Ini n war tuqqna

en: Status: Online Color
kab: Addad: Ini n uẓeṭṭa

en: Steps to reproduce the problem…
kab: Isurifen i wales n ufares n wugur…

en: Stop Sharing Online Status?
kab: Ḥbes beṭṭu n waddad ɣef uẓeṭṭa?

en: Street
kab: Azzniq

en: Style
kab: Aɣanib

en: Subject
kab: Amgay

en: Subject Alt Names:
kab: Ismawen imlellayen n umgay:

en: Subject issuer mismatch
kab: Amazan n umyag ur imṣada ara

en: Subject last changed by
kab: Amyag aneggaru yettwabeddel sɣur

[ctx: Contact subscription]
en: Subscribe
kab: lteɣ

en: Subscribed
kab: Yettwalteɣ

en: Subscription
kab: Ameltaɣ

en: Successfully Added Contacts
kab: Inermisen ttwarnan akken iwata

en: Successfully Removed Contacts
kab: Inermisen ttwakksen akken iwata

en: Successfully build new session with {device_id}.
kab: Rnu tiɣimit tamaynutt s {device_id}.

en: Switch to Chat 1
kab: Ddu ɣer udiwenni usrid 1

en: Switch to Chat 2
kab: Ddu ɣer udiwenni usrid 2

en: Switch to Chat 3
kab: Ddu ɣer udiwenni usrid 3

en: Switch to Chat 4
kab: Ddu ɣer udiwenni usrid 4

en: Switch to Chat 5
kab: Ddu ɣer udiwenni usrid 5

en: Switch to Chat 6
kab: Ddu ɣer udiwenni usrid 6

en: Switch to Chat 7
kab: Ddu ɣer udiwenni usrid 7

en: Switch to Chat 8
kab: Ddu ɣer udiwenni usrid 8

en: Switch to Chat 9
kab: Ddu ɣer udiwenni usrid 9

en: Switch to Next Chat
kab: Ddu ɣer udiwenni uḍfir

en: Switch to Next Unread Chat
kab: Ddu ɣer udiwenni uḍfir ur nettwaɣri ara

en: Switch to Previous Chat
kab: Ddu ɣer udiwenni uzwir

en: Switch to Previous Unread Chat
kab: Ddu ɣer udiwenni uzwir ur nettwaɣri ara

en: Switch to Workspace 1
kab: Ddu ɣer tallunt n umahil 1

en: Switch to Workspace 2
kab: Ddu ɣer tallunt n umahil tis 2

en: Switch to Workspace 3
kab: Ddu ɣer tallunt n umahil tis 3

en: Switch to Workspace 4
kab: Ddu ɣer tallunt n umahil tis 4

en: Switch to Workspace 5
kab: Ddu ɣer tallunt n umahil tis 5

en: Switch to Workspace 6
kab: Ddu ɣer tallunt n umahil tis 6

en: Switch to Workspace 7
kab: Ddu ɣer tallunt n umahil tis 7

en: Switch to Workspace 8
kab: Ddu ɣer tallunt n umahil tis 8

en: Switch to Workspace 9
kab: Ddu ɣer tallunt n umahil tis 9

en: Sync Group Chat Block List
kab: Mtawi tabdart n ugraw n usiwḥel

en: The certificate has been revoked
kab: Aselkin yettwakkes

en: The certificate has expired
kab: Aselkin yemmut

en: The certificate’s activation time is in the future
kab: Azemz n usermed n uselkin atan deg yimal

en: The certificate’s algorithm is insecure
kab: Alguritm n uselkin mačči d aɣelsan

en: The last message was written on a mobile client
kab: Izen aneggaru yettwaru ɣef umsaɣ aziraz

en: The referenced message is not available.
kab: Izen n temselɣut ulac-it.

en: The server rejected the registration without an error message
kab: Aqeddac yugi ajerred war tuccḍa n yizen

en: The server returned an insecure transport (HTTP).
kab: Aqeddac yerra-d amesni araɣelsan (HTTP).

en: The server was shut down.
kab: Aqeddac yella yexsi.

en: The signing certificate authority is not known
kab: Adabu n uzmul n uselkin ur yettwassen ara

en: Theme
kab: Asentel

en: Themes
kab: Isental

en: There are connectivity issues
kab: Llan wuguren n tuqqna

en: There are devices for which you have not made a trust decision yet.
kab: Llan ibenkan ur tefkiḍ ara yakan aɣtas n teflest deg-sen.

en: There are updates for Gajim’s plugins
kab: Llan yileqman i yizegrar n Gajim

en: There has been an error while trying to fetch messages: %s
kab: Teḍra-d tuccḍa deg waggay n yiznan: %s

en: There is an update available for this plugin
kab: Yella lqem i iwejden i uzegrir-agi

en: There is no more history
kab: Ulac ugar n uzray

en: There is no service at the address you entered, or it is not responding. Check the address and try again.
kab: Ulac ameẓlu deg tansa i d-teskecmeḍ, neɣ ur d-yettarra ara. Senqed tansa sakin ɛreḍ tikelt nniḍen.

en: There was an error while attempting to verify the SSL certificate of your XMPP server (%s).
kab: Teḍra-d tuccḍa deg uneɛruḍ n usenqad n uselkin SSL n uqeddac-ik·im XMPP (%s).

en: There was an error while trying to save the file.
    Error: %s.
kab: Teḍra-d tuccḍa deg usekles n ufaylu.
    Tuccḍa: %s.

en: This Device
kab: Ibenk-agi

en: This account has already been added
kab: Amiḍan-agi yettwarna yakan

en: This address does not seem to offer any gateway service.
kab: Tansa-agi ur d-tettban ara tettak-d kra umeẓlu n tnezgert.

en: This address is not reachable.
kab: Tansa-agi ur tettwawaḍ ara.

en: This chat’s configuration is unsuitable for encryption with OMEMO. To use OMEMO in this chat, it should be non-anonymous and members-only.
kab: Tawila-agi n udiwenni usrid ur twulem ara i uwgelhen akked OMEMO. I wakken ad t-sqedcen deg udiwenni-agi, ilaq ad yili war udrig arnu s wudem n iɛeggalen kan.

en: This contact does not share their status with you
kab: Anermis-agi ur ibeṭṭu ara addad-is yid-k

en: This contact is a bot
kab: Anermis-agi d aṛubut

en: This device is not compatible.
kab: Ibenk-a ur imṣada ara.

en: This gateway does not support Ad-Hoc Commands.
kab: Tanezgert-agi ur tesefrak ara tiludna Ad-Hoc.

en: This gateway does not support direct registering.
kab: Tanezgert-agi ur tesefrak ara ajerred usrid.

en: This group chat can not be found via search
kab: Agraw-agi n udiwenni ur yettwaf ara s unadi

en: This group chat does not require a password upon entry
kab: Agraw-agi n udiwenni ur yesra ara awal uffir ɣef unekcum

en: This group chat does require a password upon entry
kab: Agraw-agi n udiwenni usrid yesra awal uffir ɣef unekcum

en: This group chat is members-only, but you are not on the members list. An authorized person needs to invite you.
kab: Agraw-agi n udiwenni i yiɛeggalen kan, maca ur telliḍ ara deg tebdart n yiɛeggalen. Yessefk ad k·kem-id-yeɛreḍ umdan yesɛan ttesriḥ.

en: This group chat is restricted to members only
kab: Agraw-agi n udiwenni yettunefk i yiɛeggalen kan

en: This group chat persists even if there are no participants
kab: Agraw-agi udiwenni ad yeqqim ɣas akken ulac imtekkiyen

en: This group chat will be destroyed once the last participant left
kab: Agraw-agi udiwenni ad yettwahudd ticki imtekki aneggaru yeffeɣ

en: This information will be publicly visible.
kab: Talɣut-a ad d-tban s wudem azayez.

en: This is a public group chat. Encryption is not available.
kab: Wagi d agraw udiwenni azayez. Awgelhen mačči d ayen yellan.

en: This is the theme you are currently using.
    Do you want to delete this theme?
kab: Wagi d asentel i tesseqdaceḍ akka tura.
    Tebɣiḍ ad tekkseḍ asentel-agi?

en: This message has been retracted on {date}
kab: Izen-agi yettwajbed di {date}

en: This message was encrypted with %s and could not be decrypted.
kab: Izen-agi yettwawgelhen s %s yerna ur yezmir ara ad yettwakkes uwgelhen-is.

en: This message was encrypted with Legacy OpenPGP and could not be decrypted. You can install the PGP plugin to handle those messages.
kab: Izen-agi yettwawgelhen s uwgelhen aqbur n OpenPGP yerna ur yezmir ara ad yettwazmek. Tzemreḍ ad tesbeddeḍ azegrir PGP akken ad tesferkeḍ iznan-agi.

en: This message was encrypted with OMEMO, but not for your device.
kab: Izen-agi yettwawgelhen s OMEMO, maca mačči i yibenk-ik·im.

en: This message was encrypted with OTR and could not be decrypted.
kab: Izen-agi yettwawgelhen s OTR yerna ur yezmir ara ad yettwazmek.

en: This message was encrypted with OpenPGP for XMPP and could not be decrypted. You can install the OpenPGP plugin to handle those messages.
kab: Izen-agi yettwawgelhen s OpenPGP i XMPP yerna ur yezmir ara ad yettwazmek. Tzemreḍ ad tesbeddeḍ azegrir OpenPGP akken ad tesferkeḍ iznan-agi.

en: This message will be deleted from your local chat history
kab: Izen-agi ad yettwakkes seg uzray-ik·im adigan

en: This plugin is managed by your operating system
kab: Azegrir-agi yessefrak-it unagraw n wammud-ik·im

en: This server does not allow signup.
kab: Aqeddac-agi ur isirig ara ajerred.

en: This server does not support anonymous login.
kab: Aqeddac-agi ur yessefrak ara tuqqna tudrigt.

en: This service could not respond with detailed information.
    It is most likely a legacy service or broken.
kab: Ameẓlu-agi ur izmir ara ad d-yerr s telɣut leqqayen.
    Yezmer ad yili d ameẓlu aqbur neɣ yerreẓ.

en: This service does not contain any items to browse.
kab: Ameẓlu-a ur yesɛi ara akk iferdisen ara tesnirmeḍ.

en: This service has not yet responded with detailed information
kab: Ameẓlu-agi urɛad yerra-d s telɣut leqqayen

en: This type of service does not contain any items to browse.
kab: Anaw-agi n umeẓlu ur yesɛi ara kra n iferdisen ara tesnirmeḍ.

en: This will clear the devices store for your account.
kab: Aya ad yesfeḍ taḥanut n yibenkan i umiḍan-ik·im.

en: This will purge all locally stored chat history
kab: Aya ad ikkes akk azray n udiwenni adigan ikelsen

en: This will remove the account and delete all data
kab: Ayagi ad yekkes amiḍan sakin ad yekkes akk isefka

en: This will remove your account from Gajim.
kab: Ayagi ad yekkes amiḍan-ik·im seg Gajim.

en: This will reset all introduction hints
kab: Aya ad yales i wakk isemtar n usekcem

en: This workspace contains chats. All chats will be moved to the next workspace. Remove anyway?
kab: Tallunt-a n umahil tegber idiwenniyen. Akk idiwenniyen ad ttusmuttin ɣer tallunt n umahil i d-itteddun. Kkes akken yebɣu yili?

en: Three Months
kab: Kraḍ n wayyuren

en: Trust Not Decided
kab: Taflest ur tettwaslek ara

en: Try Again
kab: Ɛreḍ tikelt nniḍen

en: Try a different search
kab: Ɛreḍ anadi nniḍen

en: Trying to change password...
kab: Ɛṛeḍ ad tbeddeleḍ awal uffir…

en: Trying to create account...
kab: Ɛreḍ ad d-tesnulfuḍ amiḍan…

en: Trying to gather information on this address…
kab: Ɛreḍ ad d-tawiḍ isallen ɣef tansa-a…

en: Trying to remove account...
kab: Ɛreḍ ad tekkseḍ amiḍan…

en: Turn Camera off
kab: Sexsi takamiṛat

en: Turn Camera on
kab: Rmed takamiṛat

en: Type
kab: Aru

[ctx: Configuration]
en: Type
kab: Anaw

en: Type to search for values...
kab: Aru i unadi n wazalen…

en: Typing Only
kab: Tira kan

en: Unable to decode issuer public key
kab: Ulamek ukestengel n tsarut tazayezt n umazan

en: Unable to decrypt CRL's signature
kab: D awezɣi tukksa n uwgelhen n uzmul CRL

en: Unable to decrypt certificate's signature
kab: D awezɣi tukksa n uwgelhen n uzmul uselkin

en: Unable to get certificate CRL
kab: Ur izmir ara ad yawi tabdart n iselkinen yettwaḥwin

en: Unable to get issuer certificate
kab: Ur izmir ara ad d-yawi aselkin n umazan

en: Unable to get local issuer certificate
kab: Ur izmir ara ad d-yawi aselkin n umazan adigan

en: Unable to properly remove the plugin
kab: Ur yezmir ara ad yekkes akk azegrir

en: Unable to save profile
kab: Ur izmir ara ad isekles amaɣnu

en: Unable to verify the first certificate
kab: Ur yezmir ara ad isenqed aselkin amezwaru

en: Unblock
kab: Kkes asekkeṛ

en: Unblock Participant?
kab: Kkes asekkeṛ ɣef imttekki?

en: Unknown language
kab: Tutlayt ur nettwassen ara

en: Unknown validation error
kab: Tuccḍa n usentem d tarussint

en: Unmute Chat
kab: Kkes asgugem i udiwenni

en: Unpin Chat
kab: Bru-as i udiwenni

en: Unsupported certificate purpose
kab: Iswi n uselkin ur yettwasefrak ara

en: Until Gajim is Closed
kab: Alamma yemdel Gajim

en: Untrusted
kab: Ur yettwaman ara

en: Update
kab: Leqqem

en: Update Avatar
kab: Leqqem avaṭar

en: Update automatically
kab: Leqqem s wudem awurman

en: Update available: Version %s
kab: Aleqqem yewjed: Lqem %s

en: Update plugins automatically
kab: Leqqem izegrar s wudem awurman

en: Updates
kab: Ileqman

en: Updates will be installed next time Gajim is started
kab: Ileqman ad ttwasbedden deg tnekra n Gajim i d-iteddun

en: Updating Plugin…
kab: Aleqqem n uzegrir…

en: Updating provider list…
kab: Aleqqem n tebdart n yisaǧǧawen…

en: Upload File…
kab: Sali afaylu…

en: Uploading Avatar Failed
kab: Asali n uvaṭar ur yeddi ara

en: Uploading avatar image failed: %s
kab: Asali n tugna n avaṭar ur yeddi ara: %s

en: Uploading via HTTP File Upload…
kab: Asali s wudem n HTTP File Upload…

en: Use GSSAPI
kab: Seqdec GSSAPI

en: Use Image
kab: Seqdec Tugna

en: Use System Keyring
kab: seqdec azebg n tsura n unagraw

en: Use Unencrypted Connection
kab: Seqdec tuqqna war awgelhen

en: Use a profile to run multiple Gajim instances
kab: Seqdec amaɣnu i uselkem n wagut n tummanin n Gajim

en: Use an unencrypted connection to the server
kab: Seqdec tuqqna war awgelhen ɣer uqeddac

en: Use defined profile in configuration directory
kab: Seqdec amaɣnu yettusbadun deg ukaram n twila

en: Use proxy auth_entication
kab: Seqdec asesteb n upṛuksi

en: Use your system’s keyring to store passwords
kab: Seqdec azebg n tsura n unagraw-ik·im i waḥraz n wawalen uffiren

en: User %s not found
kab: Aseqdac %s ur yettwaf ara

en: User Interface Font Size
kab: Tiddi n tsefsit n ugrudem n useqdac

en: Users
kab: Iseqdacen

en: Validity
kab: Aɣbal

en: Validity
kab: Aɣbal

[ctx: Configuration]
en: Value
kab: Azal

en: Verified
kab: Yettwasenqed

en: Version
kab: Lqem

en: Video
kab: Tavidyut

en: Video test
kab: Akayad n uvidyu

en: Visit Provider's Website
kab: Rzu ɣer usmel web n usaǧǧaw

en: Visit Website
kab: Rzu ɣer usmel Web

[ctx: Group chat contact role]
en: Visitor
kab: Anerzaf

[ctx: Group chat contact role]
en: Visitors
kab: Imerza

en: Voice Message
kab: Izen n taɣect

en: Voice Messages are not available
kab: Iznan n taɣect ulac-iten

en: Voice message could not be saved. Please try again.
kab: Izen n taɣect ulamek ara yettwasekles. Ttxil-k·m, ɛreḍ tikelt nniḍen.

en: Workspace settings…
kab: Iɣewwaṛen n tallunt n umahil…

en: XMPP Address
kab: Tansa XMPP

en: XMPP Address…
kab: Tansa XMPP…

en: XMPP Chat Client
kab: Amsaɣ n udiwenni XMPP

en: Yes
kab: Ih

en: Yesterday
kab: Iḍelli

en: Yesterday (%s)
kab: Iḍelli (%s)

en: You
kab: Kečč·mm

en: You (%s) joined the group chat
kab: Teskecmeḍ (%s) ɣer ugraw n udiwenni usrid

en: You are a visitor
kab: Kečč·mm d amerzu

en: You are a visitor.
kab: Kečč·mm d amerzu.

en: You are about to connect to the account %(account)s (%(server)s) using an insecure connection method. This means conversations will not be encrypted. Connecting PLAIN is strongly discouraged.
kab: Ala tettedduḍ ad teqqneḍ ɣer umiḍan %(account)s %(server)s s useqdec n tarrayt n tuqqna taraɣelsant. yebɣa ad d-yini belli idiwenniyen ur ttwegelhan ara. Tuqqna war awgelhen macci d ayen yelhan.

en: You are about to remove %(name)s (%(jid)s) from your contact list.
kab: Ala tettedduḍ ad tekkseḍ %(name)s %(jid)s seg tebdart n unermis-ik·im.

en: You are currently not joined this group chat
kab: Ulac-ik·em akka tura deg ugraw-agi n udiwenni usrid

en: You are not connected to the server. Without a connection, you can not browse available services
kab: Ur teqqineḍ ara ɣer uqeddac. S war tuqqna, ur tezmireḍ ara ad tesnirmeḍ imeẓla yellan

en: You are now %(affiliation)s of this group chat
kab: Aql-ik·em tura d %(affiliation)s n ugraw-a n udiwenni usrid

en: You are now %(role)s of this group chat
kab: Aql-ik·em tura d %(role)s n ugraw-a n udiwenni usrid

en: You are now known as %s
kab: Tettwasneḍ tura s %s

en: You are now {show}{status}
kab: Aql-ik·em tura {show}{status}

en: You are offline
kab: Aql-ik·em deg uskar aruqqin

en: You are offline. Go online to send messages…
kab: Aql-ik·em deg uskar aruqqin. Ddu ɣer uskar uqqin akken ad tazneḍ iznan…

en: You can join this group chat instead: %s
kab: Tzemreḍ ad tettekkiḍ deg ugraw-agi n udiwenni usrid: %s

en: You can not join a group chat unless you are connected.
kab: Ur tezmireḍ ara ad tettekkiḍ deg ugraw n udiwenni usrid alama teqqneḍ.

en: You can see the contact's online status
kab: Tzemreḍ ad twaliḍ addad n unermes ɣef uẓeṭṭa

en: You cancelled the transfer
kab: Tesfexeḍ asiweḍ

en: You cannot add yourself to your contact list.
kab: Ur tezmireḍ ara ad ternuḍ iman-ik·im ɣer tebdart n unermis-ik·im.

en: You cannot see this contact's online status
kab: Ur tezmireḍ ara ad twaliḍ addad n unermes-agi ɣef uẓeṭṭa

en: You can’t send private messages to contacts if they are offline.
kab: Ur tezmireḍ ara ad tazneḍ iznan usligen ɣer inermisen ma ulac-iten deg uskar aruqqin.

en: You don't share your status with this contact
kab: Ur beṭṭu ara addad-ik·im akked unermis-agi

en: You have been banned
kab: Tettwagedleḍ

en: You have been banned by %s
kab: Tettwagedleḍ sɣur %s

en: You have been invited to %s
kab: Tettwaɛeṛḍeḍ ɣer %s

en: You have been removed from this group chat by %s
kab: Tettwakkseḍ seg ugraw-agi n udiwenni sɣur %s

en: You have insufficient permissions
kab: Xuṣṣen-ak·am tsirag

en: You have left due to an error
kab: Truḥeḍ sebba n tuccḍa

en: You have to be connected to create a group chat.
kab: Ilaq ad teqqneḍ iwakken ad d-tesnulfuḍ agraw n udiwenni.

en: You have to invite people so they can join
kab: Yessefk ad d-tɛerḍeḍ imdanen akken ad d-kecmen

en: You left this group chat
kab: Teǧǧiḍ agraw-a n udiwenni

en: You need Owner permission to change the configuration
kab: Teḥwajem Tisirag n umli akken ad tbeddeleḍ tawila

en: You now have the following hats: %s
kab: Tura ɣur-k·m tacacit-agi: %s

en: You requested to see this contact's online status
kab: Tsutred-d ad twaliḍ addad n unermis-a ɣef uẓeṭṭa

en: You will appear offline for this contact and you will not receive further messages.
kab: Ad d-tbaneḍ deg uskar aruqqin i unermis-agi, ur d-tettaṭṭafeḍ ara iznan nniḍen.

en: Your Nickname
kab: Meffer isem-ik·im

en: Your XMPP address (e.g. user@example.org)
kab: Tansa-k·m XMPP (e.g. user@example.org)

en: Your account has has been removed successfully.
kab: Amiḍan-ik·im yettwakkes akken iwata.

en: Your chat history database has been migrated successfully.
kab: Tunigin n uzray udiwenni n taffa n yisefka-k·m yedda akken iwata.

en: Your chat history is being migrated.
    This may take a while…
kab: Azray-ik·im udiwenni atan yettinig.
    Aya yezmer ad yeṭṭef cwiṭ…

en: Your connection to the server is secured by this certificate
kab: Tuqqna ɣer uqeddac-ik·im yella-d s wudem aɣelsan sɣur aselkin-agi

en: Your message can not be sent until you are connected.
kab: Izen-ik·im ur yezmir ara ad yettwazen alama teqqneḍ.

en: Your messages have been exported successfully
kab: Iznan-ik·im ttwasifḍen akken iwata

en: Your password
kab: Awal-ik·im uffir

en: Your password has successfully been changed.
kab: Awal-ik·im uffir ibeddel akken iwata.

en: _Close
kab: _Mdel

en: _Command
kab: _Taladna

en: _Connect
kab: _Qqen

en: _Connect Anyway
kab: _Qqen akken yebɣu yili

en: _Copy Link
kab: _Nɣel aseɣwen

en: _Create
kab: _Snulfu-d

en: _Decline
kab: _Agi

en: _Delete
kab: _Kkes

en: _Destroy
kab: _Hudd

en: _Disable Account
kab: _Sens Amiḍan

en: _Do not ask me again
kab: _Ur iyi-d-ssutur ara tikkelt-nniḍen

en: _Edit
kab: _Ẓreg

en: _Features
kab: _Timahilin

[ctx: User status]
en: _Free for Chat
kab: _D ilelli i udiwenni

en: _Hide (Tray Icon)
kab: _Ffer (Tignit n ufeggag n waddad)

en: _Host
kab: _Asenneftaɣ

en: _Hostname
kab: _Isem n usenneftaɣ

en: _Import
kab: _Kter

en: _Join
kab: _Ddu ɣer

en: _Join Support Chat
kab: _Ddu ɣer udiwenni n tallelt

en: _Keyboard Shortcuts
kab: _Inegzumen n unasiw

en: _Later
kab: _Aredqal

en: _Leave
kab: _Eǧǧ

en: _Log In
kab: _Kcem ɣer

en: _Minimize
kab: _Semẓi

en: _Name
kab: _Isem

en: _No
kab: _Ala

[ctx: User status]
en: _Not Available
kab: _Ur yella ara

en: _OK
kab: _IH

en: _Offline
kab: _Aruqqin

en: and NOT authenticated
kab: UR yettwasesteb ara

en: and authenticated
kab: yerna yettwasesteb

en: area
kab: Taɣzut

en: audio input
kab: anekcum n umeslaw

en: audio output
kab: tuffɣa n umeslaw

en: bold
kab: zur

en: building
kab: azadaɣ

en: cairo Version: %s
kab: Lqem n cairo: %s

en: column
kab: tigejdit

en: country
kab: tamurt

en: countrycode
kab: tangalt n tamurt

en: datum
kab: asefku

en: description
kab: aglam

en: error
kab: tuccḍa

en: example.org
kab: amedya.org

en: floor
kab: annag

en: invites you to join a group chat
kab: inced-ik·im-id ad tettekkiḍ deg ugraw n udiwenni

en: is composing a message…
kab: la d-yettheggi/d-tettheggi izen…

en: is doing something else
kab: atan deg cɣel nniḍen

en: italic
kab: yeknan

en: last seen: %s
kab: taskant taneggarut: %s

en: libsoup Version: %s
kab: Leqem libsoup: %s

en: locality
kab: tamnaṭ

en: paused composing a message
kab: ibedd tira n izen

en: postalcode
kab: angal n lbusṭa
