Gajim - en to eo translation catalogue (827 entries)

en:  (Video Call)
eo:  (Filmetovoko)

en:  (Voice Call)
eo:  (Voĉvoko)

en: %(contact)s declined your invitation to %(chat)s
eo: %(contact)s malakceptis vian inviton al %(chat)s

en: %(contact)s invited you to %(chat)s
eo: %(contact)s invitis vin al %(chat)s

en: %(count)s Participant | %(count)s Participants
eo[0]: %(count)s Partoprenanto
eo[1]: %(count)s Partoprenantoj

en: %(count)s messages from %(participant)s will be moderated.
    Why do you want to moderate these messages?
eo: %(count)s mesaĝoj de %(participant)s estos moderigaj.
    Ĉu vi volas moderigi ĉi tiujn mesaĝojn?

en: %(days)s days, %(hours)s hours
eo: %(days)s tagoj, %(hours)s horoj

en: %(name)s %(jid)s suggested me to add you to my contact list.
eo: %(name)s %(jid)s sugestis aldoni vin en mia kontaktolisto.

en: %(name)s (%(jid)s) would like to add some contacts to your contact list.
eo: %(name)s (%(jid)s) volas aldoni kelkajn kontaktojn en via kontaktolisto.

en: %(name)s (%(jid)s) would like to delete some contacts from your contact list.
eo: %(name)s (%(jid)s) volas forigi kelkajn kontaktojn en via kontaktolisto.

en: %(name)s (%(jid)s) would like to modify some contacts in your contact list.
eo: %(name)s (%(jid)s) volas aliigi kelkajn kontaktojn en via kontaktolisto.

en: %(name)s cancelled the transfer (%(reason)s)
eo: %(name)s nuligis la transigon (%(reason)s)

en: %(nick)s has been banned by %(actor)s
eo: %(nick)s forbariĝis de %(actor)s

en: %(nick)s has been kicked by %(actor)s
eo: %(nick)s elpeliĝis de %(actor)s

en: %(nick)s is now %(affiliation)s of this group chat
eo: %(nick)s estas nun %(affiliation)s de ĉi tiu babilejo

en: %(number)s min ago | %(number)s mins ago
eo[0]: antaŭ %(number)s minuto
eo[1]: antaŭ %(number)s minutoj

en: %(owner_or_admin_or_member)s of this group chat
eo: %(owner_or_admin_or_member)s de tiu ĉi babilejo

en: %(progress)s %% (%(time)s remaining)
eo: %(progress)s %% (%(time)s restas)

en: %(received)s of %(max)s
eo: %(received)s de %(max)s

en: %(type)s encryption is active %(authenticated)s.
eo: %(type)s ĉifrado estas aktiva %(authenticated)s.

en: %(user)s is now %(role)s of this group chat
eo: %(user)s estas nun %(role)s de tiu ĉi babilejo

en: %(user)s now has the following hats: %(hats)s
eo: %(user)s nun havas jenajn ĉapelojn: %(hats)s

[ctx: own nickname in group chat]
en: %s (You)
eo: %s (Vi)

en: %s and %s are typing…
eo: %s kaj %s tajpas…

en: %s can be joined by invite only.
eo: %s nur aliĝeblas per invito.

en: %s has been banned
eo: %s forbariĝis

en: %s has been invited to this group chat
eo: %s invitiĝis al ĉi tiu babilejo

en: %s has been kicked
eo: %s elpeliĝis

en: %s has been removed from this group chat
eo: %s estis forigita de tiu ĉi babilejo

en: %s has joined
eo: %s aliĝis

en: %s is a file but it should be a directory
eo: %s estas dosiero sed estu dosierujo

en: %s is already in your contact list
eo: %s jam estas en via kontaktolisto

en: %s is calling
eo: %s vokas vin

en: %s is not a valid loglevel
eo: %s ne estas valida protokoladnivelo

en: %s is typing…
eo: %s skribas…

en: %s of %s
eo: %s el %s

en: %s participants are typing…
eo: %s partoprenantoj tajpas…

en: %s stopped sharing their status
eo: %s ĉesis kunhavi sian staton

en: %s stopped the transfer
eo: %s haltigis la transigon

en: %s wants to add you.
eo: %s volas aldoni vin en sia kontaktolisto.

[ctx: positive longitude]
en: %sE
eo: %sOr

[ctx: negative longitude]
en: %sW
eo: %sOk

en: '@' is missing in address. Are you sure this is correct?
eo: '@' mankas en adreso. Ĉu ĝi certe ĝustas?

en: (changed by %s)
eo: (ŝanĝita de %s)

en: (inactive)
eo: (neaktiva)

en: (reason: %s)
eo: (kialo: %s)

en: (reason: affiliation changed)
eo: (kialo: aneco ŝanĝita)

en: (reason: group chat configuration changed to members-only)
eo: (kialo: babilejagordoj ŝanĝitaj al nur-membroj)

en: (reason: system shutdown)
eo: (kialo: sistemo malŝaltiĝis)

en: 1 Day
eo: 1 Tago

en: 1 Month
eo: 1 Monato

en: 1 Week
eo: 1 Semajno

en: 1 Year
eo: 1 Jaro

en: 1 hour
eo: 1 horo

en: 2 Days
eo: 2 Tagoj

en: 2 hours
eo: 2 horoj

en: 3 Months
eo: 3 Monatoj

en: 30 minutes
eo: 30 minutoj

en: 6 Months
eo: 6 Monatoj

en: 8 hours
eo: 8 horoj

en: <b>"%(title)s"</b> by <i>%(artist)s</i>
    from <i>%(source)s</i>
eo: <b>"%(title)s"</b> de <i>%(artist)s</i>
    el <i>%(source)s</i>

en: <b>XMPP Address</b>
    &lt;user@domain/resource&gt; (only that resource matches)
    &lt;user@domain&gt; (any resource matches)
    &lt;domain/resource&gt; (only that resource matches)
    &lt;domain&gt; (the domain itself matches, as does any user@domain or domain/resource)
eo: <b>XMPP Adreso</b>
    &lt;uzulo@domajno/rimedo&gt; (nur la rimedo kongruas)
    &lt;uzulo@domajno&gt; (ĉiu rimedo kongruas)
    &lt;domajno/rimedo&gt; (nur la rimedo kongruas)
    &lt;domajno&gt; (la domajno mem kaj ĉiu uzanto@domajno kongruas)

en: <error>
eo: <eraro>

en: A Group Chat needs at least one Owner
eo: Babilejo postulas almenaŭ unu posedanton

en: A feature comparison of various providers
eo: Funkcikomparo de kelkaj provizantoj

en: A fully-featured XMPP chat client
eo: Kompleta XMPP-babileja kliento

en: A list of words (semicolon separated) that will be highlighted in group chats.
eo: Listo de punktokome separataj vortoj, kiuj estos emfazataj en babilejoj.

en: A new group chat has been created
eo: Nova babilejo kreita

en: A restart may be required for some settings to take effect
eo: Eble necesas restartigi por ke iuj agordoj efikiĝu

en: A setting not related to privacy has been changed
eo: Neprivateca agordo estis ŝanĝita

en: API Preferences. Possible values: "http", "iq"
eo: API-agordoj. Eblaj valoroj: "http", "iq"

[ctx: User status]
en: A_way
eo: Fora_

en: Abort
eo: Nuligi

en: Abuse
eo: Misuzi

en: Accept
eo: Akcepti

en: Accept all Contact Requests
eo: Akcepti ĉiujn kontaktopetojn

en: Account
eo: Konto

en: Account %(name)s is still connected
    All chat and group chat windows will be closed.
eo: Konto %(name)s ankoraŭ estas kontektata
    Ĉiuj babilejoj fermiĝos.

en: Account Added
eo: Konto aldonita

en: Account Address
eo: Konto-adreso

en: Account Label
eo: Konto-etikedo

en: Account Name...
eo: Kontonomo...

en: Account Removal Failed
eo: Kontoforigo fiaskis

en: Account Removed
eo: Konto forigita

en: Account Wizard
eo: Kontokreado

en: Account address:
eo: Konto-adreso:

en: Account disabled
eo: Konto malebligita

en: Account exists already
eo: Konto ankoraŭ ekzistas

en: Account has been added successfully
eo: Konto sukcese aldonita

en: Account has to be connected
eo: Konto estu konektita

en: Account is being created
eo: Konto estas kreata

en: Account name:
eo: Kontonomo:

en: Account: %s
eo: Konto: %s

en: Accounts
eo: Kontoj

en: Action on Close
eo: Akcio dum fermado

en: Action when closing Gajim’s window
eo: Akcio dum fermi la fenestro

en: Actions for "%s"
eo: Agoj por "%s"

en: Activate
eo: Enŝalti

en: Activated
eo: Enŝaltita

en: Active
eo: Aktiva

en: Activity Feed
eo: Agadejo

en: Add
eo: Aldoni

en: Add Account
eo: Aldoni konton

en: Add Account…
eo: Aldoni konton…

en: Add Contact
eo: Aldoni kontakton

en: Add Contact to New Group?
eo: Ĉu aldoni kontakton al nova grupo?

en: Add Contact…
eo: Aldoni kontakton…

en: Add Entry
eo: Aldoni enigon

en: Add Files…
eo: Aldoni dosieron…

en: Add Group…
eo: Aldoni grupon…

en: Add Proxy
eo: Aldoni prokuron

en: Add Reaction…
eo: Aldoni reagon…

en: Add Setting
eo: Aldoni agordon

en: Add Workspace
eo: Aldoni laborspacon

en: Add a checkmark to received messages
eo: Montri ĉekmarkon por ricevitaj mesaĝoj

en: Add a label to distinguish accounts in Gajim
eo: Aldoni etikedon por distingi kontojn

en: Add a name and color for your account
eo: Aldoni nomon kaj koloron por via konto

en: Add a setting you would like to change
eo: Aldoni agordon, kiun vi volas ŝanĝi

en: Add new Theme
eo: Aldoni novan etoson

en: Add this certificate to the list of _trusted certificates
eo: Aldoni ĉi tiun atestilon al la listo de _fidindaj atestiloj

en: Add to Group
eo: Aldoni al grupo

en: Added %(count)s contact | Added %(count)s contacts
eo[0]: Aldonis %(count)s kontakton
eo[1]: Aldonis %(count)s kontaktojn

en: Additionally, you will lose your administrator affiliation.
eo: Krome, vi perdos vian administrantan anecon.

en: Additionally, you will lose your owner affiliation.
eo: Krome, vi perdos vian posedantan anecon.

en: Address
eo: Adreso

[ctx: Profile]
en: Address
eo: Adreso_

en: Address does not belong to a group chat server
eo: La grupobabilejoadreso malĝustas

en: Admin
eo: Estro

en: Administration
eo: Administraro

[ctx: Group chat contact affiliation]
en: Administrator
eo: Administristo_

[ctx: Group chat contact affiliation]
en: Administrators
eo: Administristoj

en: Advanced
eo: Altnivela

en: Advanced Configuration Editor
eo: Detala agorda administrilo____

en: Advanced Configuration Editor (ACE)
eo: Detala agorda administrilo (DAA)

en: Advanced Settings
eo: Kromaj agordoj

en: Advanced settings
eo: Kromaj agordoj

en: Advanced – %(account)s
eo: Kromaj – %(account)s

en: Adw Version: %s
eo: Adw versio: %s

en: Affiliation
eo: Aneco

en: Affiliations
eo: Anecoj

en: Affiliations of %(nick)s to this group chat have been removed
eo: Anecoj de %(nick)s en ĉi tiu grupo estis forigitaj

en: After
eo: Post

en: All
eo: Ĉiuj

en: All Accounts
eo: Ĉiuj kontoj

en: All Chat States
eo: Ĉiu babilejostato

en: All Chats
eo: Ĉiuj babilejoj

en: All Messages
eo: Ĉiuj mesaĝoj

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: All hats of %s have been removed
eo: Ĉiuj ĉapeloj de %s estis forigitaj

en: All of these settings are optional and can be changed later
eo: Tiuj agordoj estas laŭvola kaj ŝanĝebla poste

en: All of your hats have been removed
eo: Ĉiuj viaj ĉapeloj estis forigitaj

en: All other group chat participants can see your XMPP address
eo: Ĉiuj babilejpartoprenantoj povas vidi vian XMPP-adreson

en: Allow Gajim to broadcast useful information via D-Bus. It also allows other applications to control Gajim remotely.
eo: Permesi Gajim elsendi utilajn informojn per D-buso. Ankaŭ permesas aliajn aplikaĵojn regi Gajimon malproksime.

en: Alternate venue (optional)...
eo: Alternativa babilejo (opcia)...

en: Always
eo: Ĉiam

en: An Error Occurred
eo: Okazis eraro

en: An entry with this XMPP Address already exists
eo: Enigo kun ĉi tiu XMPP-adreso jam ekzistas

en: An error occurred
eo: Okazis eraro

en: An error occurred during account creation
eo: Okazis eraro dum kontokreado

en: An error occurred while exporting your messages
eo: Okazis eraro dum via mesaĝoeksporto

en: An error occurred while trying to change your password.
eo: Okazis eraro dum pasvortoŝanĝado.

en: An error occurred while trying to create a file at %(path)s: %(error)s
eo: Okazis eraro dum dosierokreado ĉe %(path)s: %(error)s

en: An error occurred while trying to make {occupant_jid} {affiliation_or_role} in group "{group}"
eo: Okazis eraro dum la farado de {occupant_jid} {affiliation_or_role} en grupo "{group}"

en: An error occurred while trying to make {occupant_jid} {affiliation_or_role}: {error}
eo: Okazis eraro dum farado de {occupant_jid} {affiliation_or_role}: {error}

en: And more...
eo: Kaj pli...

en: Anonymous login not supported
eo: Ne subtenas sennoman ensaluton

en: Any participant is allowed to see your full XMPP Address
eo: Ajna partoprenanto rajtas vidi vian plenan XMPP-adreson

en: Anyone can join
eo: Ĉiu povas aliĝi

en: Anyone can join this group chat
eo: Ĉiu povas aliĝi ĉi tiu babilejo

en: Application verification failure
eo: Aplikaĵokontrolo fiaskis

en: Apply
eo: Apliki

en: Approve
eo: Aprobi

en: Archive
eo: Arĥivo

en: Archive Malformed
eo: Arĥivo misformas

en: Archive corrupted
eo: Arĥivo difektas

en: Archive empty
eo: Arĥivo malplenas

en: Archive is malformed
eo: Arĥivo misformas

en: Archiving
eo: Arĥivado

[ctx: Group chat feature]
en: Archiving
eo: Arĥivado

en: Archiving – %(account)s
eo: Arĥivado de %(account)s

en: Ask For Status Message on…
eo: Demandi statmesaĝon kiam…

en: Ask before closing a group chat tab/window.
eo: Demandi antaŭ fermi babilejan langeton/fenestron.

en: Ask before connecting unencrypted
eo: Demandi antaŭ kontekti neĉifrite

en: Ask before quitting when Gajim’s window is closed
eo: Demandi antaŭ forlasi kiam la fenestro estas malfermita

en: Assign groups to this contact. You can filter chats by group.
eo: Aldoni grupojn al ĉi tiu kontakto. Vi povas filtri babilejojn laŭ grupo.

en: Attention Message Received
eo: Atentomesaĝo ricevita

en: Audio
eo: Sono

en: Audio File
eo: Sondosiero

en: Audio Input Device
eo: Sonenigo

en: Audio test
eo: Sontesto

en: Authentication aborted
eo: Aŭtentigo ĉesigita

en: Authentication currently not possible
eo: Aŭtentigo nuntempe ne eblas

en: Authentication failed
eo: Aŭtentigo malsukcesis

en: Authentication mechanism not supported
eo: Aŭtentigilo ne estas subtenata

en: Authentication mechanism too weak
eo: Aŭtentigilo tro malforta

en: Authority and issuer serial number mismatch
eo: Atestilejo kaj la numero de la eldonanto ne kongruas

en: Authority and subject key identifier mismatch
eo: Atestilejo kaj temoŝlosilo ne kongruas

en: Authors
eo: Aŭtoroj

en: Auto Away
eo: Aŭtomate fora

en: Auto Not Available
eo: Aŭtomate neĉeesta

en: Autodetect
eo: Aŭtomata detektado

en: Automatic Status
eo: Aŭtomatika stato

en: Automatic Status Change
eo: Aŭtomatika statŝanĝo

en: Automatic preview disabled
eo: Aŭtomatike malaktivigita antaŭvido

en: Automatic preview disabled (file too big)
eo: Aŭtomatike malaktivigita antaŭvido (dosiero tro grandas)

en: Automatically accept all contact requests
eo: Aŭtomate akcepti ĉiujn kontaktopetojn

en: Available
eo: Enrete

[ctx: User status]
en: Available
eo: Enrete

en: Available Features
eo: Haveblaj funkcioj

en: Avatar file size too big
eo: Profilbilda dosiergrandeco tro grandas

[ctx: User status]
en: Away
eo: Fora_

en: Back
eo: Reen

en: Ban
eo: Forbari

en: Ban %s
eo: Forbari %s

en: Ban…
eo: Forbari…

en: Before
eo: Antaŭ

en: Behaviour of Application Window
eo: Fenestrokonduto

en: Birthday
eo: Naskiĝtago

en: Blind Trust
eo: Blinda fido

en: Blindly trust new devices until you verify them
eo: Blinde fidi novajn aparatojn ĝis vi kontrolos ilin

en: Block
eo: Bloki

en: Block Contact?
eo: Ĉu bloki kontakton?

en: Block Contact…
eo: Bloki kontakton…

en: Block Participant?
eo: Ĉu bloki partoprenanton?

en: Blocked Contacts
eo: Blokitaj kontaktoj

en: Blocked Contacts – %(account)s
eo: Blokitaj kontaktoj – %(account)s

en: Blocked Participants
eo: Blokitaj partoprenantoj

en: Block…
eo: Bloki…

[ctx: Configuration type]
en: Boolean
eo: Bulea

[ctx: Contact subscription]
en: Both
eo: Ambaŭ

en: Browse
eo: Traserĉi

en: Browse history by date
eo: Traserĉi konversacihistorion laŭ dato

en: Browsing %(address)s using account %(account)s
eo: Traserĉado %(address)s per konto %(account)s

[ctx: User status]
en: Busy
eo: Okupata

en: By closing this chat, you will leave "%s".
eo: Se vi fermos ĉi tiun babilejon, vi forlasos "%s".

en: CRL has expired
eo: CRL eksvalidiĝis

en: CRL is not yet valid
eo: CRL ne ankoraŭ validas

en: CRL signature failure
eo: CRL subskriberaro

en: C_opy
eo: Kopii

en: Call
eo: Voki

en: Call Incoming
eo: Alvenanta voko

en: Call Outgoing
eo: Elvenanta voko

en: Call ended
eo: Voko finiĝis

en: Call with %s
eo: Voko kun %s

en: Calling (Video)…
eo: Vokante (Filmeto)…

en: Calling…
eo: Vokante…

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Cancel Download
eo: Nuligi elŝutadon

en: Certificate
eo: Atestilo

en: Certificate - %(account)s
eo: Atestilo - %(account)s

en: Certificate Verification Failed
eo: Atestilkontrolo malsukcesis

en: Certificate chain too long
eo: Atestilĉeno tro longa

en: Certificate has expired
eo: Atestilo eksvalidiĝis

en: Certificate is not yet valid
eo: Atestilo ne ankoraŭ valida

en: Certificate not trusted
eo: Atestilo ne fidinda

en: Certificate rejected
eo: Atestilo malakceptita

en: Certificate revoked
eo: Atestilo revokita

en: Certificate signature failure
eo: Atestilosubskriberaro

en: Change
eo: Ŝanĝi

en: Change Nickname
eo: Ŝanĝi kromnomon

en: Change Nickname…
eo: Ŝanĝi kromnomon…

en: Change Password
eo: Ŝanĝi pasvorton

en: Change Subject
eo: Ŝanĝi temon

en: Change your account’s password, etc.
eo: Ŝanĝi la pasvorton de via konto, ktp.

en: Change your profile picture
eo: Ŝanĝu profilbildon

en: Change your status to "Away" after a certain amount of time
eo: Ŝanĝi vian staton al "fora" post iom da tempo

en: Change your status to "Not Available" after a certain amount of time
eo: Ŝanĝi vian staton al "neatingebla" post iom da tempo

en: Changed by %s
eo: Ŝanĝita de %s

en: Changing Password...
eo: Ŝanĝado de pasvorto...

en: Character to add after nickname when using nickname completion (tab) in group chat.
eo: Signo kiu aligatos post kromnomo dum uzado de plenumigoklavo (Tab) en babilejo.

en: Chat
eo: Babilejo

en: Chat Address
eo: Babilejadreso

en: Chat Banner: Background Color
eo: Babilejstandardo: Fonkoloro

en: Chat Banner: Foreground Color
eo: Babilejstandardo: Malfonkoloro

en: Chat Banner: Text Font
eo: Babilejstandardo: Tiparo

en: Chat Details and Settings
eo: Babilejo: detaloj kaj agordoj

en: Chat Type
eo: Babilejtipo

en: Chat freely: Take your chats where you want. Use a provider of your choice and synchronize chats between all your devices. Gajim is interoperable with many other chat apps – and it's free.
eo: Babilu libere: Kunprenu viajn babilejojn, kie ajn vi volas. Uzu provizanton laŭ via elekto kaj sinkronigu babiladojn inter ĉiuj viaj aparatoj. Gajim estas interoperaciebla kun multaj aliaj babilaplikaĵoj - kaj ĝi estas senpaga.

en: Chat window
eo: Babilejfenestro

en: Chats
eo: Babilejoj

en: Chats from this account will use this workspace by default
eo: Babiljejoj el ĉi tiu konto uzos ĉi tiun laborspacon defaŭlte

en: Check For Updates
eo: Kontroli ĝisdatigojn

en: Check for Gajim updates periodically
eo: Kontroli Gajim-ĝisdatigojn regule

en: Check for updates
eo: Kontroli ĝisdatigojn

en: Check for updates periodically
eo: Kontroli ĝisdatigojn regule

en: Check which features are available
eo: Kontroli, kiuj funkcioj disponeblas

en: Choose Device
eo: Elekti aparaton

en: Choose History Export Directory
eo: Elekti eksportodosierujon

en: Choose Sound
eo: Elekti sonon

en: Choose a color or select an image
eo: Elekti koloron aŭ bildon

en: Choose a group…
eo: Elekti grupon…

en: Choose encryption
eo: Elekti ĉifradon

en: City
eo: Urbo

en: Clear
eo: Malplenigi

en: Clear File
eo: Malelekti dosieron

en: Clear Input
eo: Malplenigi enigkampon

en: Clear Sound
eo: Forigi sonon

en: Click messages to select them
    (Ctrl + Double Click to deselect)
eo: Alklaku mesaĝojn por elekti ilin
    (Stirklavo + duobla alklako por malelekti)

en: Click on contacts you would like to invite to this group chat.
eo: Alklaku kontaktojn, kiujn vi volas inviti en ĉi tiu babilejo.

en: Click to view location
eo: Alklaku por vidi la lokon

en: Clickable schemes in addition to the hard-coded list of IANA-registered ones. Space-separated, lower-case, no colons.
eo: Alklakeblaj ŝablonoj aldone al la fiksita listo de IANA-registritaj. Spacapartigitaj, minusklaj, sen dupunktoj.

en: Close
eo: Fermi

en: Close Chat
eo: Fermi babilejon

en: Close a chat by pressing the Escape key
eo: Fermi babilejon per premi eskapklavon

en: Close this preview
eo: Fermi antaŭvidon

en: Close with Escape
eo: Fermi per eskapklavon

en: Code snippet
eo: Kodofragmento

en: Color
eo: Koloro

en: Comma-separated list of emojis for quick reaction buttons
eo: Komapartigita listo de bildosignoj por rapidaj reagbutonoj

en: Command List
eo: Komandolisto

en: Command executed successfully
eo: Komando sukcese efektivigita

en: Commands
eo: Komandoj

en: Common Name (CN):
eo: Komuna Nomo (KN):

en: Compare this code with the one shown on your contact’s screen to ensure the safety of your end-to-end encrypted chat with %s.
eo: Komparu ĉi tiun kodon kun tiu montrita sur la ekrano de via kontakto por certigi la sekurecon de via fin-al-fina ĉifrita babilejo kun %s.

en: Compare this code with the one shown on your contact’s screen to ensure the safety of your end-to-end encrypted chat.
eo: Komparu ĉi tiun kodon kun tiu montrita sur la ekrano de via kontakto por certigi la sekurecon de via fin-al-fina ĉifrita babilejo.

en: Complete
eo: Kompletigi

en: Completed
eo: Kompletita

en: Composing Only
eo: Nur tekstmesaĝa sciigo

en: Computer
eo: Komputilo

en: Configuration
eo: Babilejagordo

en: Configure
eo: Agordi

en: Configure logging system
eo: Agordi protokoladsistemon

en: Configure which messages will be archived on the server. Not archiving messages on the server may prevent them from synchronizing between your devices.
eo: Agordu kiuj mesaĝoj estu arĥivota en servilo. Ne arĥivante mesaĝojn en servilo eble malhelpos sinkronigi ilin inter viaj aparatoj.

en: Confirm Unencrypted Connection
eo: Konfirmu neĉifritan konekton

en: Confirm new password...
eo: Konfirmu novan pasvorton...

en: Connect
eo: Konekti

en: Connect on startup
eo: Konekti dum aplikaĵlanĉo

en: Connecting
eo: Konektante

en: Connecting to server...
eo: Konektante al servilo...

en: Connecting...
eo: Konektante...

en: Connection
eo: Konekto

en: Connection Error
eo: Konekteraro

en: Connection failed
eo: Konektado fiaskis

en: Connection with %s could not be established.
eo: Konekto kun %s ne sukcesis.

en: Connection – %(account)s
eo: Konekto - %(account)s

en: Contact
eo: Kontakto

en: Contact Connected
eo: Kontakto konektita

en: Contact Details
eo: Kontaktodetaloj

en: Contact Disconnected
eo: Kontakto malkonektita

en: Contact Information
eo: Kontaktinformo

en: Contact Infos
eo: Kontaktinformoj

en: Contact List
eo: Kontaktolisto

en: Contact List Exchange
eo: Interŝanĝo de kontaktoj

en: Contact List – %(account)s
eo: Kontaktolisto - %(account)s

en: Contact Removed
eo: Kontakto forigita

en: Contact Request
eo: Kontaktopeto

en: Contacts
eo: Kontaktoj

en: Conversation: Nickname Color (Incoming)
eo: Konversacio: Kromnoma koloro (alvenanta)

en: Conversation: Nickname Color (Outgoing)
eo: Konversacio: Kromnoma koloro (elvenanta)

en: Conversation: Text Color
eo: Konversacio: Tekstokoloro

en: Conversation: Text Font
eo: Konversacio: Tiparo

en: Conversations
eo: Konversacioj

en: Conversations are not stored on the server
eo: Konversacioj ne estas konservitaj en la servilo

en: Conversations are stored on the server
eo: Konversacioj estas konservitaj en la servilo

en: Copy
eo: Kopii

[ctx: Message row action]
en: Copy
eo: Kopii

en: Copy Address
eo: Kopii adreson

en: Copy Text
eo: Kopii tekston

en: Copy XMPP Address
eo: Kopii XMPP-adreson

en: Copy XMPP Address/Email
eo: Kopii XMPP-retpoŝtadreson

en: Copy code snippet
eo: Kopii kodofragmenton

en: Copy to Clipboard
eo: Kopii al tondujo

en: Copy to clipboard
eo: Kopii al tondujo

en: Correct Message
eo: Ĝustigi mesaĝon

en: Could Not Save File
eo: Ne povis konservi dosieron

en: Could not access file
eo: Ne povis aliri dosieron

en: Could not find any messages for this participant.
eo: Ne povis trovi iujn ajn mesaĝojn de ĉi tiu partoprenanto.

en: Could not open file (%s)
eo: Ne povis malfermi dosieron (%s)

en: Could not save file to selected directory.
eo: Ne povis konservi dosieron en elektita dosierujo.

en: Could not select file or folder
eo: Ne povis elekti dosieron aŭ dosierujon

en: Could not update providers list
eo: Ne povis ĝisdatigi provizantoliston

en: Country
eo: Lando

en: Create Account
eo: Krei konton

en: Create Group Chat
eo: Krei babilejon

en: Create Group Chat…
eo: Krei babilejon…

en: Create New Account
eo: Krei novan konton

en: Create New Group Chat
eo: Krei novan babilejon

en: Creating Account...
eo: Kreante konton...

en: Credentials expired
eo: Akreditaĵoj eksvalidiĝis

en: Custom
eo: Personigita

en: D-Bus Interface
eo: D-Buso-interfaco

en: Danger Zone
eo: Danĝerejo

en: Dark Theme
eo: Malhela etoso

en: Database Migration
eo: Datumbaza migrado

en: Database migration failed
eo: Datumbaza migrado fiaskis

en: Deactivated
eo: Malŝaltita

en: Debug Console
eo: Sencimiga konzolo

en: Debug Logging
eo: Sencimiga protokolado

en: Decline
eo: Rifuzi

en: Decrease Font Size
eo: Malpligrandigi la tipargrandecon

en: Decrease playback speed
eo: Malpligrandigi la reludigrapidon

en: Default Encryption
eo: Defaŭlta ĉifrado

en: Default Sync Threshold
eo: Defaŭlta sinkronigsojlo

en: Default Workspace
eo: Defaŭlta Laborspaco

en: Default device
eo: Defaŭlta aparato

en: Default for chats (e.g. Contact is typing)
eo: Defaŭlto por babilejoj (ekz. kontakto tajpas)

en: Default for chats and private group chats
eo: Defaŭlto por babilejoj kaj privataj babilejoj

en: Default for group chats (e.g. Contact is typing)
eo: Defaŭlto por babilejoj (ekz. kontakto tajpas)

en: Default for new chats
eo: Defaŭlto por novaj babilejoj

en: Default for new group chats
eo: Defaŭlto por novaj babilejoj

en: Default for new public group chats
eo: Defaŭlto por novaj babilejoj

en: Delete
eo: Forigi

en: Delete Fingerprint?
eo: Forigi fingrospuron?

en: Delete Message Locally?
eo: Forigi mesaĝon loke?

[ctx: Message row action]
en: Delete Message Locally…
eo: Forigi mesaĝon loke…

en: Delete Node?
eo: Ĉu forigi PEP-nodon?

en: Delete Theme?
eo: Forigi etoson?

en: Deny
eo: Rifuzi

en: Deny all contact requests
eo: Rifuzi ĉiujn kontaktopetojn

en: Description
eo: Priskribo

en: Destroy Group Chat
eo: Dissolvi babilejon

en: Destroy This Chat
eo: Dissolvi ĉi tiun babilejon

en: Destroy…
eo: Dissolvi…

en: Details
eo: Detalaĵoj

en: Details - %(account)s
eo: Detaloj - %(account)s

en: Details about the certificate used by this connection
eo: Detaloj pri la atestilo de ĉi tiu konekto

en: Device "%s"
eo: Aparato "%s"

en: Devices
eo: Aparatoj

en: Dictionary URL is missing a "%s"
eo: La URL de la vortaro mankas "%s"

en: Direct Messages
eo: Rektaj mesaĝoj

en: Direct Message…
eo: Rekta mesaĝo…

en: Directory
eo: Dosierujo

en: Directory "%s" is not writable. You do not have the proper permissions to create files in this directory.
eo: Dosierujo "%s" ne skribeblas. Vi ne havas la permeson por krei dosierojn en ĉi tiu dosierujo.

en: Directory Not Writable
eo: Dosierujo ne skribeblas

en: Disable Account?
eo: Ĉu malaktivigi konton?

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Disabled in Preferences
eo: Malŝaltita en agordoj

en: Disclose information about media that is currently being played on your system.
eo: Kunhavigu informojn pri plurmedioj ludataj en via sistemo kun aliaj klientoj.

en: Disclose information about the operating system you currently use
eo: Informi aliajn klientojn, kiun operaciumon vi uzas

en: Disclose the time of your last activity
eo: Informi aliajn klientojn pri la horo de via lasta agado

en: Discover Services…
eo: Traserĉi servojn…

en: Do you accept this request (account: %s)?
eo: Ĉu vi akceptas tiun peton (account: %s)?

en: Do you accept this request?
eo: Ĉu vi akceptas tiun peton?

en: Do you really want to remove all chat messages from Gajim?
    Warning: This can’t be undone!
    Gajim will quit afterwards.
eo: Ĉu vi vere volas forigi ĉiujn mesaĝojn de Gajim?
    Atentu: Ĉi tiu ago ne malfareblas!
    Gajim ĉesos poste.

en: Do you want to block %(name)s?
eo: Ĉu vi volas bloki %(name)s?

en: Do you want to delete this PEP node?
eo: Ĉu vi volas forigi ĉi tiun PEP-nodon?

en: Do you want to delete this theme?
eo: Ĉu vi volas forigi ĉi tiun etoson?

en: Do you want to overwrite the currently installed version?
eo: Ĉu vi volas anstataŭigi la nuntempe instalitan version?

en: Do you want to remove "%(group)s"?
eo: Ĉu vi volas forigi "%(group)s"?

en: Do you want to remove all chat history for this chat?
eo: Ĉu vi volas forigi la mesaĝhistorion de ĉi tiu babilejo?

en: Do you want to remove this chat including its chat history?
eo: Ĉu vi volas forigi ĉi tiun babilejon inklusive ĝia mesaĝhistorio?

en: Do you want to remove this proxy?
eo: Ĉu vi volas forigi ĉi tiun prokurilon?

en: Do you want to retract this message?
    Please note that retracting a message does not guarantee that your provider or your contact’s device will remove it.
eo: Ĉu forigu mesaĝon?
    Bonvolu noti, ke forigi mesaĝon ne garantias, ke ĝi efektive estos forigita de via provizanto aŭ la aparato de via kontakto.

en: Do you want to unblock %(name)s?
eo: Ĉu vi volas malbloki %(name)s?

en: Do you want to unregister your account on <b>%s</b> as well?
eo: Ĉu vi volas malregistriĝi vian konton ankaŭ ĉe <b>%s</b>?

en: Doing so will permanently delete this Fingerprint
eo: Ĉi tiu fingrospuro estos porĉiame forigita

en: Download
eo: Elŝuti

en: Downloaded %s messages
eo: %s da mesaĝoj estas elŝutitaj

en: Draft: %s
eo: Malneto: %s

en: Drop files here
eo: Klakdisligi dosierojn tien ĉi

en: Edit
eo: Redakti

en: Edit Shortcut
eo: Redakti ligilon

en: Edit display name…
eo: Redakti nomon montratan…

en: Edit your message (Esc to cancel)…
eo: Redakti mesaĝon (Esc por nuligi)…

en: Edit…
eo: Redakti…

[ctx: Message row action]
en: Edit…
eo: Redakti…

en: Either a custom URL with %%s in it (where %%s is the word/phrase) or "WIKTIONARY" (which means use Wikitionary).
eo: Enigi propran retligilon enhavante la simbolojn de %%s (kun %%s signifante la vorton aŭ frazon volantan) aŭ enigi la nomon de «WIKTIONARY», kio signifas uzi tiun vortaron.

en: Email
eo: Retpoŝto

en: Emoji Shortcodes
eo: Bildosignaj ŝparvojoj

en: Emojis
eo: Bildosignoj

en: Enable
eo: Ebligi

en: Enable Account
eo: Aktivigi konton

en: Enable KeepassXC Integration
eo: Aktivigi KeepassXC-integriĝon

en: Enabled
eo: Ebligata

en: Enables Gajim to measure your computer’s idle time in order to set your Status automatically
eo: Ebligas Gajim mezuri la neaktivan tempon de via komputilo por aŭtomate agordi vian staton

en: Enables Gajim to spell check your messages while composing
eo: Ebligas Gajim literumkontroli viajn mesaĝojn dum verkado

en: Enables Gajim to store Passwords securely instead of storing them in plaintext
eo: Ebligas Gajim konservi pasvortojn sekure anstataŭ konservi ilin en klarteksto

en: Encrypted (%s)
eo: Ĉifrita (%s)

en: Encrypting file…
eo: Ĉifrante dosieron…

en: Encryption (OMEMO)
eo: Ĉifrado (OMEMO)

en: Encryption (OMEMO) – %(account)s
eo: Ĉifrado (OMEMO) – %(account)s

en: Encryption Error
eo: Ĉifraderaro

en: Encryption error
eo: Ĉifraderaro

en: Encryption is not available in private chats
eo: Ĉifrado en privataj babilejoj ne disponeblas

en: Encryption method to use unless overridden on a per-contact basis
eo: Defaŭlta ĉifradmetodo se ne agordita alie por kontakto

en: Encryption required
eo: Ĉifrado bezonata

en: End call
eo: Fini vokon

en: Endpoint for retrieving a list of providers for sign up
eo: Finpunkto por ĝisdatigi la liston de provizantoj de konto-registrado

en: Enter a password to join this chat
eo: Enigu pasvorton por aliĝi al ĉi tiu babilejo

en: Enter group name
eo: Enmeti grupnomon

en: Enter new contact name
eo: Enigu novan kontaktonomon

en: Enter new password...
eo: Enigi novan pasvorton...

en: Enter your new nickname
eo: Enigi novan kromnomon

en: Enter your nickname. This is how your name is displayed to your contacts.
eo: Enigu vian kromnomon. Ĉi tio estos montrata al viaj kontaktoj.

en: Error
eo: Eraro

en: Error Loading Image
eo: Bildŝarĝaderaro

en: Error opening file
eo: Dosiermalfermaderaro

en: Error while Exporting
eo: Eraro dum eksportado

en: Error while processing image
eo: Eraro dum bildoprilaborado

en: Error while receiving search results.
eo: Eraro dum ricevinte serĉorezultojn.

en: Error while retrieving search form.
eo: Eraro dum preninte serĉokampon.

en: Error while uploading avatar
eo: Eraro dum alŝutadi avataron

en: Error: %s
eo: Eraro: %s

en: Event
eo: Evento

en: Everyone
eo: Ĉiu

en: Everything
eo: Ĉio

en: Execute
eo: Plenumi

en: Execute Command…
eo: Plenumi komandon…

en: Executing…
eo: Plenumante…

en: Expires on:
eo: Eksvalidiĝas je:

en: Expiry date
eo: Eksvalidiĝdato

en: Export
eo: Eksporti

en: Export CSV
eo: Eksporti CSV-on

en: Export Chat History
eo: Eksporti mesaĝhistorion

en: Export Contacts
eo: Eksporti kontaktojn

en: Export Error
eo: Eksporteraro

en: Export Finished
eo: Eksporto finita

en: Export History…
eo: Eksporti mesaĝhistorion…

en: Export your chat history from Gajim
eo: Eksporti vian mesaĝhistorion el Gajim

en: Exporting History...
eo: Eksportante mesaĝhistorion...

en: Exporting your messages...
eo: Eksportante viajn mesaĝojn...

en: Export…
eo: Eksporti…

en: Express yourself: Sometimes words are not enough. Use reactions, replies, record voice messages, and send status updates to fully express yourself.
eo: Estu vi mem: Iafoje vortoj ne sufiĉas. Uzu reagojn, respondojn, registru voĉmesaĝojn kaj sendu ĝisdatigojn por plene esprimi vin.

en: Extended Address
eo: Kroma adreso

en: FA_Q (Online)
eo: Oftaj demandoj (Rete)

en: Failed to Configure Group Chat
eo: Malsukcesis agordi babilejon

en: Failed to Create Group Chat
eo: Malsukcesis krei babilejon

en: Failed to Join Group Chat
eo: Malsukcesis aliĝi al babilejo

en: Failed to generate avatar.
eo: Malsukcesis krei profilbildon.

en: Fake audio output
eo: Simulita sona eligo

en: Features
eo: Funkcioj

en: Feedback
eo: Religo

en: Female
eo: Ina

en: Fetching messages…
eo: Ŝarĝante mesaĝojn…

en: File
eo: Dosiero

en: File Offered…
eo: Dosiero ofertita…

en: File Preview
eo: Dosierantaŭvido

en: File Size Limit
eo: Limo de dosiergrandeco

en: File Transfer
eo: Dosiertransigo

en: File Transfer Cancelled
eo: Dosiertransigo ĉesigita

en: File Transfer Completed
eo: Dosiertransigo plenumis

en: File Transfer Stopped
eo: Dosiertransigo haltitas

en: File Verification Failed
eo: Dosierkontrolo malsukcesis

en: File corrupted during transfer
eo: Dosiero koruptita dum transigo

en: File does not exist
eo: Dosiero ne ekzistas

en: File is empty
eo: Dosiero malplenas

en: File is too large, maximum allowed file size is: %s
eo: Dosiero tro grandas, la maksimuma dosiergrandeco estas: %s

en: File saved
eo: Dosiero konservita

en: File too big
eo: Dosiero tro grandas

en: File: %s
eo: Dosiero: %s

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Filter Chats
eo: Filtri babilejojn

en: Filters
eo: Filtriloj

en: Filters (active)
eo: Filtriloj (aktivaj)

en: Fingerprint for this Device
eo: Fingrospuro por ĉi tiu aparato

en: Fingerprints
eo: Fingrospuroj

en: Fingerprints of devices connected with "%s"
eo: Fingrospuroj de aparatoj konektataj per "%s"

en: Finished
eo: Finita

en: Finished synchronising chat history:
    %s messages downloaded
eo: Finis sinkronigadon de mesaĝhistorio:
    %s da mesaĝoj elŝutitaj

en: Focus Input
eo: Fokusiĝi enigkampon

en: Focus Search
eo: Fokusiĝi serĉon

en: Folder: %s
eo: Dosierujo: %s

en: For example: "Julia is now online"
eo: Ekzemple: "Julia estas nun enrete"

en: Force Bookmark 2 usage
eo: Devigi la uzon de Legosigno-2 (Bookmark 2)

en: Forever
eo: Porĉiame

en: Forget Group Chat
eo: Forgesi babilejon

en: Forget this Group Chat?
eo: Ĉu forgesi ĉi tiun babilejon?

en: Forget this Group Chat…
eo: Forgesi ĉi tiun babilejon…

en: Format Text Bold
eo: Grasa tekstoformatado

en: Format Text Italic
eo: Kursiva tekstoformatado

en: Format Text Strikethrough
eo: Trastrekita tesktoformatado

en: Format error in CRL's lastUpdate field
eo: Formataderaro en CRL-a lastaĜisdatigo-kampo

en: Format error in CRL's nextUpdate field
eo: Formataderaro en CRL-a sekvaĜisdatigo-kampo

en: Format error in certificate's notAfter field
eo: Formataderaro en la neposta kampo de atestilo

en: Format error in certificate's notBefore field
eo: Formataderaro en la neantaŭa kampo de atestilo

en: Format your message
eo: Formati vian mesaĝon

en: Forward 10 seconds
eo: Antaŭen 10s

en: Found %s contacts to import
eo: Trovis %s kontaktojn por enporti

[ctx: User status]
en: Free for Chat
eo: Babilebla

en: From
eo: El

[ctx: Contact subscription]
en: From
eo: De

en: Full Name
eo: Plena nomo

[ctx: Profile]
en: Full Name
eo: Plena nomo

en: Fully-featured XMPP chat client
eo: Plenfunkcia XMPP-kliento

en: GLib Version: %s
eo: GLib-Versio: %s

en: GTK Version: %s
eo: GTK-Versio: %s

en: Gajim %s is available
eo: Gajim %s disponeblas

en: Gajim - Error
eo: Gajim - Eraro

en: Gajim Themes
eo: Gajim etosoj

en: Gajim Update
eo: Gajim-ĝisdatigoj

en: Gajim Update Check
eo: Gajim-ĝisdatigkontrolo

en: Gajim aims to be an easy to use and fully-featured XMPP client. Just chat with your friends or family, easily share pictures and thoughts or discuss the news with your groups.
eo: Gajim estas facile uzebla kaj plenfunkcia XMPP-kliento. Simple babilu kun viaj amikoj aŭ familio, facile kunhavu bildojn kaj pensojn aŭ diskutu la novaĵojn kun viaj grupoj.

en: Gajim encountered an error.
    Please help us fixing this issue by sending this report.
eo: Gajim renkontis eraron.
    Bonvolu helpi nin solvi ĉi tiun problemon sendante ĉi tiun raporton.

en: Gajim is fully synchronized with the archive.
eo: Gajim estas plene sinkronigita kun la arĥivo.

en: Gajim is quitting…
eo: Gajim finiĝas…

en: Gajim was not able to reach the server. Make sure your XMPP address is correct.
eo: Gajim ne povis atingi la servilon. Bonvolu kontroli ĉu la XMPP-adreso ĝustas.

en: Gajim will now exit
eo: Gajim fermos nun

en: Gathering information…
eo: Kolektante informojn…

en: Gender
eo: Sekso

[ctx: Profile]
en: Gender
eo: Sekso

en: General
eo: Ĝenerala

en: General – %(account)s
eo: Ĝenerala - %(account)s

en: Global Group Chat Search
eo: Tutmonda serĉo por babilejoj

en: Global Proxy
eo: Tutmonda prokurilo

en: Global Status
eo: Tutmonda statuso

en: Go
eo: Ek

en: Grant Voice
eo: Doni skribpermesojn

en: Group
eo: Grupo

en: Group Chat
eo: Babilejo

en: Group Chat Details
eo: Babilejdetaloj

en: Group Chat Language
eo: Babilejlingvo

en: Group Chat Message Highlight
eo: Emfazado de mesaĝoj en babilejo

en: Group Chat Message Received
eo: Ricevis mesaĝon en babilejo

en: Group Chat Settings
eo: Babilejagordoj

en: Group Chats
eo: Babilejoj

en: Group chat already exists
eo: Babilejo jam ekzistas

en: Group chat can be found via search
eo: Babilejo trovebla per serĉo

en: Group chat does not exist
eo: Babilejo ne ekzistas

en: Group chat has been destroyed
eo: Babilejo forigita

en: Group chat is closed
eo: Babilejo fermita

en: Group chat is now fully anonymous
eo: Babilejo nun estas plene sennomeca

en: Group chat is now non-anonymous
eo: Babilejo nun estas nesennomeca

en: Group chat is now semi-anonymous
eo: Babilejo nun estas duonsennomeca

en: Group chat now does not show unavailable members
eo: Babilejo ne montras maldisponeblajn anojn

en: Group chat now shows unavailable members
eo: Babilejo nun montras maldisponeblajn anojn

en: Groups
eo: Grupoj

en: HTTP (%(method)s) Authorization for %(url)s (ID: %(id)s)
eo: HTTP (%(method)s) aŭtentokontrolo por %(url)s (identilo: %(id)s)

en: HTTP Authorization Request
eo: HTTP-aŭtentigpeto

en: HTTPS Verification
eo: HTTPS-Kontrolado

en: Hello, I am $name. %s
eo: Saluton, mi estas $name. %s

[ctx: Group chat feature]
en: Hidden
eo: Kaŝita

en: Hide
eo: Kaŝi

en: Hide Chat List
eo: Kaŝi Babilejlisto

en: Home
eo: Hejmo

en: Hostname
eo: Gastigantonomo

en: Hostname – %(account)s
eo: Gastigantonomo - %(account)s

en: Hostname: %(hostname)s
    Software: %(software)s
    Uptime: %(uptime)s
eo: Gastigantonomo: %(hostname)s
    Programaro: %(software)s
    Funkcitempo: %(uptime)s

en: How far back should the chat history be synchronized?
eo: Kiom antaŭe la babilhistorio devus esti sinkronigita?

en: How long Gajim should keep your chat history
eo: Kiom longe Gajim konservu vian babilejhistorion

en: How to install plugins with Flatpak
eo: Kiel instali etendaĵojn per Flatpak

en: I can see contact's online status
eo: Mi videblas la staton de la kontakto

en: I would like to add you to my contact list.
eo: Mi petas vin permesi aldoni vin en mia kontaktolisto.

en: I would like to add you to my roster.
eo: Mi volus aldoni vin al mia kontaktlisto.

en: IEC standard says KiB = 1024 bytes, KB = 1000 bytes.
eo: IEC normo estas: KiB = 1024 bajtoj, KB = 1000 bajtoj.

[ctx: Profile]
en: IM Address
eo: IM Adreso

en: Id
eo: ID

en: Identified Error
eo: Identigita eraro

en: Identifier for this device. Don’t change this unless you know what you are doing.
eo: Identilo por ĉi tiu aparato. Ne ŝanĝu ĝin krom se vi spertas.

en: Idle Time
eo: Neaktiveco

en: If enabled, Gajim makes the window flash (the default behaviour in most Window Managers) when holding pending events.
eo: Se enŝaltita, Gajim ekbriligas la fenestron (la defaŭlta konduto en plej multaj fenestriloj) dum novaj eventoj.

en: If enabled, Gajim offers to download plugins hosted on gajim.org
eo: Se enŝaltita, Gajim oferas elŝuti etendaĵojn el gajim.org

en: If enabled, Gajim will ignore incoming attention requests ("wizz").
eo: Se enŝaltita, Gajim malatentos mesaĝojn, kiuj provas atentigi vin.

en: If enabled, Gajim will try to use a STUN server when using Jingle. The one in "stun_server" option, or the one given by the XMPP server.
eo: Se enŝaltita, Gajim provos uzi STUN-servilon dum uzado de Jingle, specifita en "stun_server" agordo aŭ uzata de la XMPP-servilo.

en: Ignore Unknown Contacts
eo: Malatenti nekonatajn kontaktojn

en: Ignore everything from contacts not in your contact list
eo: Malatenti ĉiujn, kiu ne estas en via kontaktolisto

en: Image
eo: Bildo

en: Import
eo: Enporti

en: Import Contacts
eo: Enporti kontaktojn

en: Import Contacts?
eo: Ĉu enporti kontaktojn?

en: Import Error
eo: Enporteraro

en: Import from Account
eo: Enporti el konto

en: Import from File
eo: Enporti el dosiero

en: Import…
eo: Enporti…

en: In order to write messages in this chat, you need to request voice first.
    A moderator will process your request.
eo: Por skribi en ĉi tiu babilejo, vi bezonas skribrajtojn.
    Moderigisto prilaboros vian peton.

en: In this group chat
eo: En ĉi tiu babilejo

en: Incoming Call
eo: Alvenanta voko

en: Incoming Call (Video)
eo: Alvenanta voko (Filmeto)

en: Increase Font Size
eo: Pligrandigi tipargrandecon

en: Increase playback speed
eo: Pligrandigi la reludigrapidon

en: Information
eo: Informo

en: Insecure Connection
eo: Nesekura konekto

en: Install
eo: Instali

en: Install <tt>sentry-sdk</tt> to make reporting issues easier.
eo: Instali <tt>sentry-sdk</tt> por faciligi erarreportadon.

en: Install Plugin from ZIP-File
eo: Instali etendaĵon el ZIP-dosiero

en: Install a keyring to store passwords on your system.
eo: Instali ŝlosilringon por konservi pasvortojn en via sistemo.

en: Install from Archive
eo: Instali per ZIP-dosiero

en: Installation failed
eo: Instalado malsukcesis

[ctx: Configuration type]
en: Integer
eo: Entjero

en: Invalid Address
eo: Nevalida adreso

en: Invalid CA certificate
eo: Nevalida CA-atestilo

en: Invalid Name
eo: Nevalida nomo

en: Invalid Node
eo: Nevalida nodo

en: Invalid Server Name
eo: Nevalida servilnomo

en: Invalid Stanza
eo: Nevalida stanco

en: Invalid XMPP Address
eo: Nevalida XMPP-adreso

en: Invalid address: %s
eo: Nevalida adreso: %s

en: Invalid domain name
eo: Nevalida domajnnomo

en: Invalid server response
eo: Nevalida servilrespondo

en: Invitation
eo: Invito

en: Invitation Declined
eo: Invito malakceptita

en: Invite
eo: Inviti

en: Invite Contacts
eo: Inviti kontakton

en: Invite to this chat…
eo: Inviti al ĉi tiu babilejo…

en: Invitees
eo: Invititoj

en: Is a microphone plugged in and accessible?
eo: Ĉu mikrofono estas konektita kaj atingebla?

en: Issue date
eo: Eldonita je

en: Issued by
eo: Eldonita de

en: Issued by
eo: Eldonita de

en: Issued on:
eo: Eldonita je:

en: Issued to
eo: Eldonita al

en: Issued to
eo: Eldonita al

en: Issues detected
eo: Eraroj detektitaj

en: JPEG files
eo: JPEG-dosieroj

en: Join
eo: Aliĝi

en: Join Group Chat
eo: Eniri babilejon

en: Join Group Chat as…
eo: Eniri babilejon kiel…

en: Join Group Chat?
eo: Ĉu eniri babilejon?

en: Join Groupchat…
eo: Eniri babilejon…

en: Joining Group Chat…
eo: Eniriante babilejon…

en: Joining…
eo: Aliĝante…

en: Join…
eo: Aliĝi…

en: Just now
eo: Ĵus nun

en: Keep Chat History
eo: Teni mesaĝhistorion

en: Key usage does not include certificate signing
eo: Ŝlosiluzado ne inkluzivas atestilsubskribadon

en: Kick
eo: Elpeli

en: Kick %s
eo: Elpeli %s

en: Kick…
eo: Elpeli…

en: Label
eo: Etikedo

en: Language: %s
eo: Lingvo: %s

en: Last seen: %s
eo: Laste vidita: %s

en: Leave Group Chat?
eo: Forlasi babilejon?

en: Leave _Permanently
eo: Foriri _porĉiame

en: List of send hosts (comma separated) in addition to local interfaces for file transfers (in case of address translation/port forwarding).
eo: Listo de sendgastigantoj (kome apartigitaj) krom lokaj interfacoj por dosiertransigoj (se adrestradukado/pordoplusendado).

en: Listing of providers
eo: Provizantolisto

en: Live Preview
eo: Enviva antaŭvido

en: Load Image
eo: Ŝargi bildon

en: Loading Avatar Failed
eo: Ŝarĝante profilbildon malsukcesis

en: Loading Preview…
eo: Ŝarĝante antaŭvidon…

en: Loading avatar image failed
eo: Ŝarĝante profilbildon fiaskis

en: Loading…
eo: Ŝarĝante…

en: Local Time
eo: Loka tempo

en: Location at %s
eo: Loko ĉe %s

en: Log
eo: Protokolo

en: Log In
eo: Ensaluti

en: Log in with your credentials
eo: Ensaluti per viaj akreditaĵoj

en: Login
eo: Ensaluti

en: Login – %(account)s
eo: Ensaluti – %(account)s

en: Look it up in _Dictionary
eo: Serĉi en _vortaro

en: Make Admin
eo: Fariĝi estron

en: Member
eo: Membro

[ctx: Group chat contact affiliation]
en: Members
eo: Membroj

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Message Sent
eo: Mesaĝo sendita

en: Missing necessary encryption plugin
eo: Mankas necesa ĉifradetendaĵo

en: Moderate Message?
eo: Ĉu moderigi mesaĝon?

en: Moderate Messages?
eo: Ĉu moderigi mesaĝojn?

[ctx: Group chat contact role]
en: Moderator
eo: Moderigisto

[ctx: Group chat contact role]
en: Moderators
eo: Moderigistoj

en: Mute Sounds
eo: Silentigi sonojn

en: Name
eo: Nomo

en: Next
eo: Apud

en: Nickname
eo: Kaŝnomo

en: Nickname contains invalid characters
eo: Kromnomo havas nevalidajn signojn

en: No File Transfer available
eo: Neniu dosiertransigo havebla

[ctx: Group chat contact affiliation]
en: None
eo: Neniu

en: Not Available
eo: Nedisponebla

en: Offline
eo: Senkonekta

en: Only Admins and Owners can modify the affiliation
eo: Nur administristoj kaj posedantoj povas modifi la anecon

en: Only moderators can see your XMPP address
eo: Nur moderigistoj videblas vian XMPP-adreson

en: Open as _Link
eo: Malfermi kiel _ligilon

en: Others
eo: Aliaj

en: Owner
eo: Mastro

[ctx: Group chat contact affiliation]
en: Owner
eo: Posedanto

[ctx: Group chat contact affiliation]
en: Owners
eo: Posedantoj

en: Participants
eo: Partoprenantoj

en: Password Required
eo: Pasvorto necesas

en: Passwords do not match
eo: Pasvortoj diversas

en: Phone
eo: Telefonado

en: Plugins
eo: Kromaĵoj

en: Preferences
eo: Agordo

en: Re_gister
eo: Re_gistri

en: Read _Wikipedia Article
eo: Legi _vikipedian artikolon

en: Reason
eo: Kialo

en: Reject file transfer
eo: Malakcepti dosiertransigon

en: Requires: gnome-keyring or kwallet
eo: Postulas: gnome-keyring aŭ kwallet

en: Role
eo: Rolo

en: Search
eo: Serĉi

en: Security
eo: Sekureco

en: Service Discovery
eo: Serĉado de servoj

en: Service Discovery using account %s
eo: Serĉado de servoj per konto %s

en: Show Transfers
eo: Montri transigojn

en: Start Chat
eo: Babili

en: Status
eo: Stato

en: Status Message
eo: Statmesaĝo

en: Subject
eo: Temo

en: Subscribed
eo: Abonita

en: Thanks
eo: Dankon

en: There is no service at the address you entered, or it is not responding. Check the address and try again.
eo: Servo mankas ĉe la adreso, kiun vi enigis, aŭ ĝi ne respondas. Kontrolu la adreson kaj provu denove.

en: This service does not contain any items to browse.
eo: Tiu ĉi servo ne havas erojn por rigardi.

en: This service has not yet responded with detailed information
eo: Tiu ĉi servo ankoraŭ ne respondis kun detala informo

en: This type of service does not contain any items to browse.
eo: Tiu tipo de servo ne enhavas erojn por rigardi.

en: Transferring File…
eo: Dosiertransigante…

en: Transports
eo: Transportiloj

en: Type
eo: Datumtipo

en: Use System Keyring
eo: Uzi sisteman ŝlosilringon

en: Use your system’s keyring to store passwords
eo: Uzi vian sisteman ŝlosilringon por konservi pasvortojn

en: Users
eo: Uzuloj

en: Validity
eo: valideco

en: Validity
eo: Valideco

en: Web _Search for it
eo: Retserĉi tion

en: Welcome
eo: Bonvenon

en: Work
eo: Laboro

en: Yes
eo: Jes

en: You
eo: Vi

en: You are not allowed to modify the affiliation of Admins and Owners
eo: Vi ne rajtas modifi la anecon de administrantoj kaj posedantoj

en: You are now %(affiliation)s of this group chat
eo: Vi estas nun %(affiliation)s de ĉi tiu babilejo

en: You are now known as %s
eo: Vi nomiĝas %s

en: You can not join a group chat unless you are connected.
eo: Vi ne povas aliĝi al babilejo dum vi estas senkonekta.

en: You cancelled the transfer
eo: Vi nuligis la dosiertransigon

en: Your affiliations to this group chat have been removed
eo: Via anecoj en ĉi tiu babilejo estis forigitaj

en: Your message can not be sent until you are connected.
eo: Via mesaĝo ne povas esti sendita dum vi senkonektas.

en: _Block
eo: _Bari

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Edit
eo: A_dministri

en: _Join
eo: _Aliĝi

en: _OK
eo: _O kej

en: _Offline
eo: _Senkonekta

en: _Overwrite
eo: _Superskribi

en: _Remove
eo: _Forigi

en: _Search
eo: _Serĉi

en: _Send
eo: _Sendi

en: _Subscribe
eo: _Aboni

en: _Unsubscribe
eo: _Malaboni

en: and NOT authenticated
eo: kaj NE aŭtentokontrolata

en: and authenticated
eo: kaj aŭtentokontrolata

en: column
eo: kolumno

en: example.org
eo: ekzemplo.org

en: is doing something else
eo: faras ion alian

en: locality
eo: urbo

en: paused composing a message
eo: paŭzas tajpi mesaĝon

en: postalcode
eo: poŝtkodo

en: region
eo: regiono

en: room
eo: babilejo

en: speed
eo: rapido

en: street
eo: strato

en: text
eo: teksto

en: timestamp
eo: tempstampo
