Gajim - en to gl translation catalogue (799 entries)

en:  (Video Call)
gl:  (Chamada de vídeo)

en:  (Voice Call)
gl:  (Chamada de voz)

en: %(contact)s declined your invitation to %(chat)s
gl: %(contact)s rexeitou a túa invitación para %(chat)s

en: %(contact)s invited you to %(chat)s
gl: %(contact)s convidoute a %(chat)s

en: %(count)s Participant | %(count)s Participants
gl[0]: %(count)s Participante
gl[1]: %(count)s Participantes

en: %(count)s messages from %(participant)s will be moderated.
    Why do you want to moderate these messages?
gl: Vanse revisar %(count)s mensaxes de %(participant)s.
    Cal é a razón para moderar estas mensaxes?

en: %(days)s days, %(hours)s hours
gl: %(days)s días, %(hours)s horas

en: %(name)s %(jid)s suggested me to add you to my contact list.
gl: %(name)s %(jid)s suxeriume engadirte á miña lista de contactos.

en: %(name)s (%(jid)s) would like to add some contacts to your contact list.
gl: %(name)s (%(jid)s) convídate a engadir algúns contactos á túa lista de contactos.

en: %(name)s (%(jid)s) would like to delete some contacts from your contact list.
gl: %(name)s (%(jid)s) quere borrar algúns contactos da túa lista de contactos.

en: %(name)s (%(jid)s) would like to modify some contacts in your contact list.
gl: %(name)s (%(jid)s) quere modificar algúns contactos na túa lista de contactos.

en: %(name)s cancelled the transfer (%(reason)s)
gl: %(name)s cancelou a transferencia (%(reason)s)

en: %(nick)s has been banned by %(actor)s
gl: %(actor)s vetou a %(nick)s

en: %(nick)s has been kicked by %(actor)s
gl: %(actor)s expulsou a %(nick)s

en: %(nick)s is now %(affiliation)s of this group chat
gl: %(nick)s agora é %(affiliation)s nesta conversa en grupo

en: %(number)s min ago | %(number)s mins ago
gl[0]: Hai %(number)s minuto
gl[1]: Hai %(number)s minutos

en: %(owner_or_admin_or_member)s of this group chat
gl: %(owner_or_admin_or_member)s deste grupo de conversa

en: %(progress)s %% (%(time)s remaining)
gl: %(progress)s %% (quedan %(time)s)

en: %(received)s of %(max)s
gl: %(received)s de %(max)s

en: %(type)s encryption is active %(authenticated)s.
gl: A cifraxe %(type)s está activa %(authenticated)s.

en: %(user)s is now %(role)s of this group chat
gl: %(user)s agora é %(role)s nesta conversa en grupo

[ctx: own nickname in group chat]
en: %s (You)
gl: %s (Ti)

en: %s and %s are typing…
gl: %s e %s están a escribir…

en: %s can be joined by invite only.
gl: %s pódese unir só con invitación.

en: %s has been banned
gl: Vetouse a %s

en: %s has been invited to this group chat
gl: A %s invitárono a esta conversa en grupo

en: %s has been kicked
gl: Expulsouse a %s

en: %s has been removed from this group chat
gl: Retirouse a %s desta conversa en grupo

en: %s has joined
gl: %s uníuse

en: %s is a file but it should be a directory
gl: %s é un ficheiro mais debería ser un directorio

en: %s is already in your contact list
gl: %s xa está na túa libreta de contactos

en: %s is calling
gl: %s está chamando

en: %s is not a valid loglevel
gl: %s non é un nivel de rexistro válido

en: %s is typing…
gl: %s está escribindo…

en: %s of %s
gl: %s de %s

en: %s participants are typing…
gl: %s participantes están escribindo…

en: %s stopped sharing their status
gl: %s deixou de compartir o seu estado

en: %s stopped the transfer
gl: %s detivo a transferenza

en: %s wants to add you.
gl: %s quere engadirte.

[ctx: positive longitude]
en: %sE
gl: %sL

[ctx: negative longitude]
en: %sW
gl: %sO

en: '@' is missing in address. Are you sure this is correct?
gl: falta '@' no enderezo. Tes certeza de que é correcto?

en: (changed by %s)
gl: (cambiado por %s)

en: (reason: %s)
gl: (razón: %s)

en: (reason: affiliation changed)
gl: (razón: cambio de rol)

en: (reason: group chat configuration changed to members-only)
gl: (razón: a configuración da conversa en grupo cambiou a só-membros)

en: (reason: system shutdown)
gl: (razón: sistema apagado)

en: 1 Day
gl: 1 Día

en: 1 Month
gl: 1 Mes

en: 1 Week
gl: 1 Semana

en: 1 Year
gl: 1 Ano

en: 1 hour
gl: 1 hora

en: 2 Days
gl: 2 Días

en: 2 hours
gl: 2 horas

en: 3 Months
gl: 3 Meses

en: 30 minutes
gl: 30 minutos

en: 6 Months
gl: 6 Meses

en: 8 hours
gl: 8 horas

en: <b>"%(title)s"</b> by <i>%(artist)s</i>
    from <i>%(source)s</i>
gl: <b>"%(title)s"</b> por <i>%(artist)s</i>
    dende <i>%(source)s</i>

en: <b>XMPP Address</b>
    &lt;user@domain/resource&gt; (only that resource matches)
    &lt;user@domain&gt; (any resource matches)
    &lt;domain/resource&gt; (only that resource matches)
    &lt;domain&gt; (the domain itself matches, as does any user@domain or domain/resource)
gl: <b>Enderezo XMPP</b>
    &lt;user@dominio/recurso&gt; (só coincide ese recurso)
    &lt;user@dominio&gt; (coincide calquera recurso)
    &lt;dominio/recurso&gt; (só coincide ese recurso)
    &lt;dominio&gt; (coincide o propio dominio, como tamén user@dominio ou dominio/recurso)

en: A Group Chat needs at least one Owner
gl: Unha Conversa en Grupo precisa polo menos unha Propietaria

en: A feature comparison of various providers
gl: Comparación das características de varios provedores

en: A fully-featured XMPP chat client
gl: Un completo cliente de conversas XMPP

en: A list of words (semicolon separated) that will be highlighted in group chats.
gl: Unha lista de palabras (separadas por punto e coma) que estarán destacadas nas conversas en grupo.

en: A new group chat has been created
gl: Creouse unha nova conversa en grupo

en: A restart may be required for some settings to take effect
gl: Pode ser necesario reiniciar para que se apliquen os cambios

en: A setting not related to privacy has been changed
gl: Cambiou un axuste non relacionado coa privacidade

en: API Preferences. Possible values: "http", "iq"
gl: Preferencias da API. Valores posibles: "http", "iq"

[ctx: User status]
en: A_way
gl: A_usente

en: Abort
gl: Desbotar

en: Abuse
gl: Abuso

en: Accept
gl: Aceptar

en: Accept all Contact Requests
gl: Aceptar todas as peticións de Contactos

en: Account
gl: Conta

en: Account %(name)s is still connected
    All chat and group chat windows will be closed.
gl: A conta %(name)s aínda está conectada
    Vanse fechar todas as xanelas de conversas privadas e grupos.

en: Account Added
gl: Engadiuse a conta

en: Account Address
gl: Enderezo da conta

en: Account Label
gl: Etiqueta da conta

en: Account Name...
gl: Nome da conta…

en: Account Removal Failed
gl: Fallou a retirada da conta

en: Account Removed
gl: Retirouse a conta

en: Account Wizard
gl: Asistente para contas

en: Account address:
gl: Enderezo da conta:

en: Account disabled
gl: Conta desactivada

en: Account exists already
gl: A conta xa existe

en: Account has been added successfully
gl: A conta engadiuse con éxito

en: Account has to be connected
gl: A conta iniciou sesión

en: Account is being created
gl: Creouse a conta

en: Account name:
gl: Nome da conta:

en: Account: %s
gl: Conta: %s

en: Accounts
gl: Contas

en: Action on Close
gl: Acción ao Fechar

en: Action when closing Gajim’s window
gl: Acción cando se fecha a xanela de Gajim

en: Actions for "%s"
gl: Accións para "%s"

en: Activate
gl: Activar

en: Activated
gl: Activado

en: Active
gl: Activa

en: Activity Feed
gl: Cronoloxía de actividade

en: Add
gl: Engadir

en: Add Account
gl: Engadir conta

en: Add Account…
gl: Engadir conta…

en: Add Contact
gl: Engadir contacto

en: Add Contact to New Group?
gl: Engadir contacto a un Novo Grupo?

en: Add Contact…
gl: Engadir contacto…

en: Add Entry
gl: Engadir entrada

en: Add Files…
gl: Engadir ficheiros…

en: Add Group…
gl: Engadir grupo…

en: Add Proxy
gl: Engadir Mandatario

en: Add Reaction…
gl: Engadir reacción…

en: Add Setting
gl: Engadir axuste

en: Add Workspace
gl: Engadir espazo de traballo

en: Add a checkmark to received messages
gl: Engadir unha marca ás mensaxes recibidas

en: Add a label to distinguish accounts in Gajim
gl: Engadir unha etiqueta para diferenciar as  contas en Gajim

en: Add a name and color for your account
gl: Engade un nome e cor para a túa conta

en: Add a setting you would like to change
gl: Engade un axuste que queiras cambiar

en: Add new Theme
gl: Engadir un novo decorado

en: Add this certificate to the list of _trusted certificates
gl: Engade este certificado á lista de certificados de confianza

en: Add to Group
gl: Engadir a Grupo

en: Added %(count)s contact | Added %(count)s contacts
gl[0]: Engadido %(count)s contacto
gl[1]: Engadidos %(count)s contactos

en: Additionally, you will lose your administrator affiliation.
gl: A maiores, vas perder a condición de persoa administradora

en: Additionally, you will lose your owner affiliation.
gl: A maiores, vas perder a condición de persoa propietaria

en: Address
gl: Enderezo

[ctx: Profile]
en: Address
gl: Enderezo

en: Address does not belong to a group chat server
gl: O enderezo non pertence a un servidor de conversa en grupo

en: Administration
gl: Administración

[ctx: Group chat contact affiliation]
en: Administrator
gl: Administradora

[ctx: Group chat contact affiliation]
en: Administrators
gl: Administradoras

en: Advanced
gl: Avanzada

en: Advanced Configuration Editor
gl: Editor avanzado da configuración

en: Advanced Configuration Editor (ACE)
gl: Editor avanzado da configuración (ACE)

en: Advanced Settings
gl: Axustes avanzados

en: Advanced settings
gl: Axustes avanzados

en: Advanced – %(account)s
gl: Avanzado - %(account)s

en: Adw Version: %s
gl: Versión Adw: %s

en: Affiliation
gl: Rol

en: Affiliations
gl: Roles

en: Affiliations of %(nick)s to this group chat have been removed
gl: Retiráronse os roles de %(nick)s nesta conversa en grupo

en: After
gl: Despois

en: All
gl: Todos

en: All Accounts
gl: Todas as Contas

en: All Chat States
gl: Todos os estados de conversa

en: All Chats
gl: Todas as conversas

en: All files
gl: Todos os ficheiros

en: All other group chat participants can see your XMPP address
gl: Todas as outras persoas da conversa en grupo poden ver o teu enderezo XMPP

en: Allow Gajim to broadcast useful information via D-Bus. It also allows other applications to control Gajim remotely.
gl: Permitir que Gajim anuncie información útil a través de D-Bus. Isto tamén permite a outras aplicacións controlar Gajim de xeito remoto.

en: Alternate venue (optional)...
gl: Lugar alternativo (optativo)...

en: Always
gl: Sempre

en: An Error Occurred
gl: Houbo un erro

en: An entry with this XMPP Address already exists
gl: Xa existe unha entrada con este Enderezo XMPP

en: An error occurred
gl: Houbo un erro

en: An error occurred during account creation
gl: Produciuse un erro ao intentar crear a conta

en: An error occurred while exporting your messages
gl: Houbo un erro intentando exportar as túas mensaxes

en: An error occurred while trying to change your password.
gl: Houbo un erro ao intentar cambiar o teu contrasinal.

en: An error occurred while trying to create a file at %(path)s: %(error)s
gl: Houbo un erro ao intentar crear un ficheiro en %(path)s: %(error)s

en: An error occurred while trying to make {occupant_jid} {affiliation_or_role} in group "{group}"
gl: Houbo un erro ao intentar facer a {occupant_jid} {affiliation_or_role} no grupo "{group}"

en: An error occurred while trying to make {occupant_jid} {affiliation_or_role}: {error}
gl: Houbo un erro ao intentar facer a {occupant_jid} {affiliation_or_role}: {error}

en: And more...
gl: E máis...

en: Anonymous login not supported
gl: Non se permite o acceso anónimo

en: Any participant is allowed to see your full XMPP Address
gl: Todas as persoas participantes poden ver o teu enderezo XMPP completo

en: Anyone can join
gl: Calquera pode unirse

en: Anyone can join this group chat
gl: Calquera persoa pode acceder a esta conversa en grupo

en: Application verification failure
gl: Fallo na verificación da aplicación

en: Apply
gl: Aplicar

en: Approve
gl: Aprobar

en: Archive
gl: Arquivar

en: Archive Malformed
gl: Arquivo con formato inválido

en: Archive corrupted
gl: Arquivo corrompido

en: Archive empty
gl: Arquivo baleiro

en: Archive is malformed
gl: Arquivo con formato non válido

en: Archiving
gl: Arquivando

[ctx: Group chat feature]
en: Archiving
gl: Arquivando

en: Archiving – %(account)s
gl: Arquivando - %(account)s

en: Ask For Status Message on…
gl: Pedir estado da mensaxe a…

en: Ask before closing a group chat tab/window.
gl: Preguntar antes de fechar unha pestana/ventá de conversa en grupo

en: Ask before connecting unencrypted
gl: Preguntar antes de conectarse sen cifraxe

en: Ask before quitting when Gajim’s window is closed
gl: Preguntar antes de saír cando a xanela de Gajim se vai fechar

en: Assign groups to this contact. You can filter chats by group.
gl: Asignar grupos a este contacto. Podes filtrar as conversas por grupo.

en: Attention Message Received
gl: Recibida mensaxe de atención

en: Audio
gl: Gravación

en: Audio File
gl: Ficheiro de son

en: Audio Input Device
gl: Dispositivo de entrada de son

en: Audio test
gl: Proba de son

en: Authentication aborted
gl: Cancelouse a autenticación

en: Authentication currently not possible
gl: Actualmente non é posible a autenticación

en: Authentication failed
gl: Fallou a autenticación

en: Authentication mechanism not supported
gl: O mecanismo de autenticación non é compatible

en: Authentication mechanism too weak
gl: O mecanismo de autenticación é demasiado feble

en: Authority and issuer serial number mismatch
gl: Non coinciden os números de serie da autoridade e do provedor

en: Authors
gl: Autoría

en: Auto Away
gl: Ausente de xeito automático

en: Auto Not Available
gl: Auto

en: Autodetect
gl: Autodetectar

en: Automatic Status
gl: Estado automático

en: Automatic Status Change
gl: Cambiar estado automático

en: Automatic preview disabled
gl: Desactivada a vista previa automática

en: Automatic preview disabled (file too big)
gl: Desactivada a vista previa automática (demasiado grande)

en: Automatically accept all contact requests
gl: Aceptar automaticamente todas as solicitudes de contacto

en: Available
gl: Dispoñible

[ctx: User status]
en: Available
gl: Dispoñible

en: Available Features
gl: Características dispoñibles

en: Avatar file size too big
gl: Tamaño do avatar demasiado grande

[ctx: User status]
en: Away
gl: Ausente

en: Back
gl: Agora volvo

en: Ban
gl: Vetar

en: Ban %s
gl: Vetar a %s

en: Ban…
gl: Vetar…

en: Before
gl: Antes

en: Behaviour of Application Window
gl: Comportamento da Xanela da aplicación

en: Birthday
gl: Aniversario

en: Blind Trust
gl: Confianza cega

en: Blindly trust new devices until you verify them
gl: Confiar sen comprobar nos novos dispositivos ata que os verifiques

en: Block
gl: Bloquear

en: Block Contact?
gl: Bloquear contacto?

en: Block Contact…
gl: Bloquear contacto…

en: Block Participant?
gl: Bloquear participante?

en: Blocked Contacts
gl: Contactos bloqueados

en: Blocked Contacts – %(account)s
gl: Contactos bloqueados - %(account)s

en: Blocked Participants
gl: Participantes bloqueados

en: Block…
gl: Bloquear…

[ctx: Configuration type]
en: Boolean
gl: Boleano

[ctx: Contact subscription]
en: Both
gl: Ambos

en: Browse
gl: Navegar

en: Browse history by date
gl: Ver historial por data

en: Browsing %(address)s using account %(account)s
gl: Ver %(address)s usango a conta %(account)s

[ctx: User status]
en: Busy
gl: Traballando

en: By closing this chat, you will leave "%s".
gl: Ao fechar esta conversa vas saír de "%s".

en: CRL has expired
gl: CRL caducou

en: CRL is not yet valid
gl: CRL aínda non é válido

en: CRL signature failure
gl: Fallo na sinatura de CRL

en: C_opy
gl: Copiar

en: Call
gl: Chamar

en: Call Incoming
gl: Chamada entrante

en: Call Outgoing
gl: Chamada saínte

en: Call ended
gl: Finalizou a chamada

en: Call with %s
gl: Chamada con %s

en: Calling (Video)…
gl: Chamando (vídeo)…

en: Calling…
gl: Chamando…

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cancel Download
gl: Cancelar descarga

en: Certificate
gl: Certificado

en: Certificate - %(account)s
gl: Certificado - %(account)s

en: Certificate Verification Failed
gl: Fallou a verificación do certificado

en: Certificate chain too long
gl: Cadea do certificado demasiado longa

en: Certificate has expired
gl: O certificado caducou

en: Certificate is not yet valid
gl: O certificado aínda non é válido

en: Certificate not trusted
gl: Non confiaches no certificado

en: Certificate rejected
gl: Certificado rexeitado

en: Certificate revoked
gl: Certificado revogado

en: Certificate signature failure
gl: Fallo na sinatura do certificado

en: Change
gl: Cambiar

en: Change Nickname
gl: Cambiar de alcume

en: Change Nickname…
gl: Cambiar o alcume…

en: Change Password
gl: Cambiar o contrasinal

en: Change Subject
gl: Cambiar o tema

en: Change your account’s password, etc.
gl: Cambiar o contrasinal da conta, etc.

en: Change your profile picture
gl: Cambiar a túa imaxe de perfil

en: Change your status to "Away" after a certain amount of time
gl: Cambiar o estado a "Ausente" despois de certo tempo

en: Change your status to "Not Available" after a certain amount of time
gl: Cambiar o estado a "Non dispoñible" despois de certo tempo

en: Changed by %s
gl: Cambiado por %s

en: Changing Password...
gl: Cambiando o contrasinal...

en: Character to add after nickname when using nickname completion (tab) in group chat.
gl: Carácter para engadir despois do alcume cando se usa o completado de alcume (tab) nos grupos de conversa.

en: Chat
gl: Conversa

en: Chat Banner: Background Color
gl: Cabeceira: cor do fondo

en: Chat Banner: Foreground Color
gl: Cabeceira: cor principal

en: Chat Banner: Text Font
gl: Cabeceira: tipo de letra do texto

en: Chat Details and Settings
gl: Detalles da conversa e axustes

en: Chat Type
gl: Tipo de conversa

en: Chat freely: Take your chats where you want. Use a provider of your choice and synchronize chats between all your devices. Gajim is interoperable with many other chat apps – and it's free.
gl: Conversa con liberdade: faino alí onde ti queiras. Usa un provedor da túa elección e sincroniza as conversas entre todos os teus dispositivos. Gajim é compatible con outras aplicacións para conversar - e é gratuíta.

en: Chat window
gl: Xanela da conversa

en: Chats
gl: Charlas

en: Chats from this account will use this workspace by default
gl: As conversas desta conta usarán este por defecto este espazo de traballo

en: Check For Updates
gl: Comprobar as actualizacións

en: Check for Gajim updates periodically
gl: Comprobar con regularidade se hai actualizacións para Gajim

en: Check for updates
gl: Comprobar actualizacións

en: Check for updates periodically
gl: Comprobar actualizacións con regularidade

en: Check which features are available
gl: Comprobar as características dispoñibles

en: Choose Device
gl: Elixe o dispositivo

en: Choose History Export Directory
gl: Elixe o directorio para exportar historial

en: Choose Sound
gl: Elixir un son

en: Choose a color or select an image
gl: Elixe a cor o selecciona unha imaxe

en: Choose a group…
gl: Elixe un grupo…

en: Choose encryption
gl: Elixe o sistema de cifraxe

en: City
gl: Cidade

en: Clear
gl: Limpar

en: Clear File
gl: Limpar ficheiro

en: Clear Input
gl: Limpar entrada

en: Clear Sound
gl: Limpar son

en: Click messages to select them
    (Ctrl + Double Click to deselect)
gl: Pulsa nas mensaxes para seleccionas
    (Ctrl + Dobre click para deseleccionar)

en: Click on contacts you would like to invite to this group chat.
gl: Pulsa nos contactos que queres convidar a esta parola en grupo.

en: Click to view location
gl: Pulsa para ver a localización

en: Clickable schemes in addition to the hard-coded list of IANA-registered ones. Space-separated, lower-case, no colons.
gl: Esquemas para seleccionar a maiores da lista dos rexistrados en IANA incluídos. Separados por espazos, minúsculas, sen dous puntos.

en: Close
gl: Fechar

en: Close Chat
gl: Fechar conversa

en: Close a chat by pressing the Escape key
gl: Fechar unha conversa premendo a tecla Escape

en: Close with Escape
gl: Fechar con Escape

en: Code snippet
gl: Fragmento de código

en: Color
gl: Cor

en: Comma-separated list of emojis for quick reaction buttons
gl: Lista de emojis separados por comas para os botóns de reacción rápida

en: Command List
gl: Lista de ordes

en: Command executed successfully
gl: Orde executada correctamente

en: Commands
gl: Ordes

en: Common Name (CN):
gl: Nome Común (CN):

en: Compare this code with the one shown on your contact’s screen to ensure the safety of your end-to-end encrypted chat with %s.
gl: Compara este código co que se mostra na pantalla do teu contacto para ter certeza da seguridade da vosa conversa cifrada de extremo-a-extremo con %s.

en: Compare this code with the one shown on your contact’s screen to ensure the safety of your end-to-end encrypted chat.
gl: Compara este código co que se mostra na pantalla do teu contacto para ter certeza da seguridade da vosa conversa cifrada de extremo-a-extremo.

en: Complete
gl: Completar

en: Completed
gl: Completado

en: Composing Only
gl: Só ao escribir

en: Computer
gl: Computadora

en: Configuration
gl: Configuración

en: Configure
gl: Configurar

en: Configure logging system
gl: Configurar o sistema de acceso

en: Confirm Unencrypted Connection
gl: Confirmar a conexión sen cifrar

en: Confirm new password...
gl: Confirma a novo contrasinal...

en: Connect
gl: Conectar

en: Connect on startup
gl: Conectar ao inicio

en: Connecting
gl: Conectando

en: Connecting to server...
gl: Conectando co servidor...

en: Connecting...
gl: Conectando...

en: Connection
gl: Conexión

en: Connection Error
gl: Erro ao conectar

en: Connection failed
gl: Fallou a conexión

en: Connection with %s could not be established.
gl: Non se puido establecer a conexión con %s.

en: Connection – %(account)s
gl: Conexión - %(account)s

en: Contact
gl: Contacto

en: Contact Connected
gl: Contacto conectado

en: Contact Details
gl: Detalles do contacto

en: Contact Disconnected
gl: Contacto desconectado

en: Contact Information
gl: Información sobre o contacto

en: Contact Infos
gl: Info sobre o contacto

en: Contact List
gl: Lista de contactos

en: Contact List Exchange
gl: Intercambio de lista de contactos

en: Contact List – %(account)s
gl: Lista de contactos - %(account)s

en: Contact Removed
gl: Contacto eliminado

en: Contact Request
gl: Solicitude de contacto

en: Contacts
gl: Contactos

en: Conversation: Nickname Color (Incoming)
gl: Conversa: Cor do alcume (entrante)

en: Conversation: Nickname Color (Outgoing)
gl: Conversa: Cor do alcume (saínte)

en: Conversation: Text Color
gl: Conversa: Cor do texto

en: Conversation: Text Font
gl: Conversa: tipo de letra

en: Conversations
gl: Conversas

en: Conversations are not stored on the server
gl: As conversas non se gardan no servidor

en: Conversations are stored on the server
gl: As conversas gárdanse no servidor

en: Copy
gl: Copiar

[ctx: Message row action]
en: Copy
gl: Copiar

en: Copy Address
gl: Copiar enderezo

en: Copy Text
gl: Copiar texto

en: Copy XMPP Address
gl: Copiar enderezo XMPP

en: Copy XMPP Address/Email
gl: Copiar enderezo XMPP/correo electrónico

en: Copy code snippet
gl: Copiar fragmento de código

en: Copy to Clipboard
gl: Copiar ao portapapeis

en: Copy to clipboard
gl: Copiar ao portapapeis

en: Could Not Save File
gl: Non se gardou o ficheiro

en: Could not access file
gl: Non se puido acceder ao ficheiro

en: Could not find any messages for this participant.
gl: Non se atopan mensaxes para esta conta participante.

en: Could not open file (%s)
gl: Non se puido abrir o ficheiro (%s)

en: Could not save file to selected directory.
gl: Non se puido gardar o ficheiro no cartafol seleccionado.

en: Could not select file or folder
gl: Non se seleccionou ficheiro ou cartafol

en: Could not update providers list
gl: Non se actualizou a lista de provedores

en: Country
gl: País

en: Create Account
gl: Crear Conta

en: Create Group Chat
gl: Crear conversa en Grupo

en: Create Group Chat…
gl: Crear conversa en grupo…

en: Create New Account
gl: Crear unha Nova conta

en: Create New Group Chat
gl: Crear Nova parola en grupo

en: Creating Account...
gl: Creando a conta...

en: Credentials expired
gl: Caducaron as credenciais

en: Custom
gl: Personalizado

en: D-Bus Interface
gl: Interface D-Bus

en: Danger Zone
gl: Zona de Perigo

en: Dark Theme
gl: Decorado escuro

en: Database Migration
gl: Migración da base de datos

en: Database migration failed
gl: Fallou a migración da base de datos

en: Deactivated
gl: Desactivado

en: Debug Console
gl: Consola de depuración

en: Debug Logging
gl: Rexistro de depuración

en: Decline
gl: Rexeitar

en: Decrease Font Size
gl: Diminuír tamaño da letra

en: Decrease playback speed
gl: Diminuír velocidade de reprodución

en: Default Encryption
gl: Cifraxe por defecto

en: Default Sync Threshold
gl: Limiar de sincronización por defecto

en: Default Workspace
gl: Espazo de traballo por defecto

en: Default device
gl: Dispositivo por defecto

en: Default for chats (e.g. Contact is typing)
gl: Por defecto para conversas (ex. O Contacto está escribindo)

en: Default for chats and private group chats
gl: Por defecto para conversas e parolas en grupo privadas

en: Default for group chats (e.g. Contact is typing)
gl: Por defecto para parolas en grupo (ex. O contacto está escribindo)

en: Default for new group chats
gl: Por defecto para novas parolas en grupo

en: Default for new public group chats
gl: Por defecto para novas conversas en grupo públicas

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete Fingerprint?
gl: Eliminar impresión dixital?

en: Delete Message Locally?
gl: Eliminar localmente as mensaxes?

[ctx: Message row action]
en: Delete Message Locally…
gl: Eliminar mensaxes localmente…

en: Delete Node?
gl: Eliminar Nodo?

en: Delete Theme?
gl: Eliminar Decorado?

en: Deny
gl: Denegar

en: Deny all contact requests
gl: Rexeitar todas as peticións de contacto

en: Description
gl: Descrición

en: Destroy Group Chat
gl: Desfacer a conversa en grupo

en: Destroy This Chat
gl: Destruír esta conversa

en: Destroy…
gl: Destruír…

en: Details
gl: Detalles

en: Details - %(account)s
gl: Detalles - %(account)s

en: Details about the certificate used by this connection
gl: Detalles sobre o certificado utilizado nesta conexión

en: Device "%s"
gl: Dispositivo "%s"

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Dictionary URL is missing a "%s"
gl: Ao URL do dicionario fáltalle "%s"

en: Direct Messages
gl: Mensaxes directas

en: Direct Message…
gl: Mensaxe directa…

en: Directory
gl: Directorio

en: Directory "%s" is not writable. You do not have the proper permissions to create files in this directory.
gl: No se pode escribir no directorio "%s". Non tes permiso para crear ficheiros nese directorio.

en: Directory Not Writable
gl: Non se pode escribir no directorio

en: Disable Account?
gl: Desactivar a conta?

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Disabled in Preferences
gl: Desactivada nas Preferencias

en: Disclose information about media that is currently being played on your system.
gl: Mostrar información sobre o multimedia que se está reproducindo no teu sistema neste momento.

en: Disclose information about the operating system you currently use
gl: Mostra información sobre o sistema operativo que estás usando

en: Disclose the time of your last activity
gl: Mostra a hora da túa última actividade

en: Discover Services…
gl: Descubrir os servizos…

en: Do you accept this request (account: %s)?
gl: Aceptas esta solicitude (conta: %s)?

en: Do you accept this request?
gl: Acepta esta solicitude?

en: Do you really want to remove all chat messages from Gajim?
    Warning: This can’t be undone!
    Gajim will quit afterwards.
gl: Tes certeza de querer eliminar todas as mensaxes das conversas en Gajim?
    Aviso: non se pode desfacer a acción!
    Ao finalizar vaise fechar Gajim.

en: Do you want to block %(name)s?
gl: Queres bloquear a %(name)s?

en: Do you want to delete this PEP node?
gl: Queres eliminar este nodo PEP?

en: Do you want to delete this theme?
gl: Queres eliminar este decorado?

en: Do you want to overwrite the currently installed version?
gl: Queres sobrescribir a versión actual instalada?

en: Do you want to remove "%(group)s"?
gl: Queres retirar "%(group)s"?

en: Do you want to remove all chat history for this chat?
gl: Queres eliminar todo o historial desta conversa?

en: Do you want to remove this chat including its chat history?
gl: Queres eliminar esta conversa incluído todo o seu historial?

en: Do you want to remove this proxy?
gl: Queres eliminar este mandatario?

en: Do you want to retract this message?
    Please note that retracting a message does not guarantee that your provider or your contact’s device will remove it.
gl: Queres retirar esta mensaxe?
    Ten en conta que ao retirar a mensaxe non se garante que o teu provedor ou o dispositivo do teu contacto o eliminen.

en: Do you want to unblock %(name)s?
gl: Queres desbloquear a %(name)s?

en: Do you want to unregister your account on <b>%s</b> as well?
gl: Queres tamén dar de baixa a conta en <b>%s</b>?

en: Doing so will permanently delete this Fingerprint
gl: Ao facelo tamén eliminas de xeito definitivo a súa Impresión Dixital

en: Download
gl: Descargar

en: Downloaded %s messages
gl: Descargadas %s mensaxes

en: Draft: %s
gl: Borrador: %s

en: Drop files here
gl: Solta aquí os ficheiros

en: Edit
gl: Editar

en: Edit Shortcut
gl: Editar atallo

en: Edit display name…
gl: Editar nome público…

en: Edit your message (Esc to cancel)…
gl: Edita a túa mensaxe (Esc para cancelar)…

en: Edit…
gl: Editar…

en: Either a custom URL with %%s in it (where %%s is the word/phrase) or "WIKTIONARY" (which means use Wikitionary).
gl: Ben un URL personalizado con %%s nel (onde %%s é a palabra/frase) ou "WIKTIONARY" (que implica usar Wikitionary).

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Emoji Shortcodes
gl: Código curto dos emojis

en: Enable
gl: Activar

en: Enable Account
gl: Activar Conta

en: Enable KeepassXC Integration
gl: Activar a integración con KeepassXC

en: Enabled
gl: Activado

en: Enables Gajim to measure your computer’s idle time in order to set your Status automatically
gl: Permite a Gajim ver o grao de inactividade da computadora para poder establecer automaticamente o Estado

en: Enables Gajim to spell check your messages while composing
gl: Permite a Gajim comprobar a ortografía ao escribir mensaxes

en: Enables Gajim to store Passwords securely instead of storing them in plaintext
gl: Permite que Gajim garde os contrasinais de xeito seguro no canto de gardalos en texto plano

en: Encrypted (%s)
gl: Cifrado (%s)

en: Encrypting file…
gl: Cifrando o ficheiro…

en: Encryption (OMEMO)
gl: Cifraxe (OMEMO)

en: Encryption (OMEMO) – %(account)s
gl: Cifraxe (OMEMO) - %(account)s

en: Encryption Error
gl: Erro ao cifrar

en: Encryption error
gl: Erro ao cifrar

en: Encryption is not available in private chats
gl: A cifraxe non está dispoñible nas mensaxes privadas

en: Encryption method to use unless overridden on a per-contact basis
gl: Método para cifrar que se usa a non ser que se sobreescriba en función do contacto

en: Encryption required
gl: Requírese cifraxe

en: End call
gl: Finalizar chamada

en: Endpoint for retrieving a list of providers for sign up
gl: Punto de acceso para obter a listas de provedores para crear a conta

en: Enter a password to join this chat
gl: Escribe o contrasinal para unirte a esta conversa

en: Enter group name
gl: Escribe o nome do grupo

en: Enter new contact name
gl: Escribe o nome do novo contacto

en: Enter new password...
gl: Escribe o novo contrainal...

en: Enter your new nickname
gl: Escribe o teu novo alcume

en: Enter your nickname. This is how your name is displayed to your contacts.
gl: Escribe o teu alcume. Este será o nome que se mostre aos teus contactos.

en: Error
gl: Erro

en: Error Loading Image
gl: Erro ao cargar a imaxe

en: Error opening file
gl: Erro ao abrir o ficheiro

en: Error while Exporting
gl: Erro ao Exportar

en: Error while processing image
gl: Erro ao procesar a imaxe

en: Error while receiving search results.
gl: Erro ao recibir os resultados da busca.

en: Error while retrieving search form.
gl: Erro ao obter o formulario de busca.

en: Error while uploading avatar
gl: Erro ao subir o avatar

en: Error: %s
gl: Erro: %s

en: Event
gl: Evento

en: Everyone
gl: Calquera

en: Everything
gl: Todo

en: Execute
gl: Executar

en: Execute Command…
gl: Executar a orde…

en: Executing…
gl: Executando…

en: Expires on:
gl: Caduca o:

en: Expiry date
gl: Data de caducidade

en: Export
gl: Exportar

en: Export CSV
gl: Exportar CSV

en: Export Chat History
gl: Exportar historial de conversa

en: Export Contacts
gl: Exportar Contactos

en: Export Finished
gl: Rematou a exportación

en: Export History…
gl: Exportar historial…

en: Export your chat history from Gajim
gl: Exporta o teu historial de conversas en Gajim

en: Exporting History...
gl: Exportando historial...

en: Exporting your messages...
gl: Exportando as túas mensaxes...

en: Export…
gl: Exportar…

en: Express yourself: Sometimes words are not enough. Use reactions, replies, record voice messages, and send status updates to fully express yourself.
gl: Hai veces que as palabras non abondan. Usa reaccións, respostas, mensaxes de voz, e envía actualizacións de estado para expresarte como queiras.

en: Extended Address
gl: Enderezo extendido

en: FA_Q (Online)
gl: PMF (en liña)

en: Failed to Configure Group Chat
gl: Fallou a configuración da conversa en Grupo

en: Failed to Create Group Chat
gl: Fallou a creación da conversa en Grupo

en: Failed to Join Group Chat
gl: Non te uniches á conversa en grupo

en: Failed to generate avatar.
gl: Fallou a creación do avatar.

en: Fake audio output
gl: Saída de son falsa

en: Features
gl: Características

en: Feedback
gl: A túa opinión

en: Female
gl: Femenino

en: Fetching messages…
gl: Obtendo mensaxes…

en: File
gl: Ficheiro

en: File Offered…
gl: Ficheiro ofrecido…

en: File Preview
gl: Vista previa do ficheiro

en: File Size Limit
gl: Límite do tamaño do ficheiro

en: File Transfer
gl: Transferencia de ficheiros

en: File Transfer Cancelled
gl: Cancelouse a transferencia do ficheiro

en: File Transfer Completed
gl: Rematou a transferencia do ficheiro

en: File Transfer Stopped
gl: Detívose a transferencia do ficheiro

en: File Verification Failed
gl: Fallou a verificación do ficheiro

en: File corrupted during transfer
gl: O ficheiro estragouse durante a transferencia

en: File does not exist
gl: Non existe o ficheiro

en: File is empty
gl: O ficheiro está baleiro

en: File is too large, maximum allowed file size is: %s
gl: Ficheiro demasiado grande, o máximo permitido é: %s

en: File saved
gl: Gardouse o ficheiro

en: File too big
gl: Ficheiro demasiado grande

en: File: %s
gl: Ficheiro: %s

en: Filter
gl: Filtro

en: Filter Chats
gl: Filtrar conversas

en: Filters
gl: Filtros

en: Filters (active)
gl: Filtros (activos)

en: Fingerprint for this Device
gl: Impresión dixital deste dispositivo

en: Fingerprints
gl: Impresións dixitais

en: Finished
gl: Finalizado

en: Finished synchronising chat history:
    %s messages downloaded
gl: Rematou a sincronización do historial de conversa:
    %s mensaxes descargadas

en: Focus Search
gl: Buscar

en: Folder: %s
gl: Cartafol: %s

en: For example: "Julia is now online"
gl: Exemplo: "Xoana está en liña"

en: Force Bookmark 2 usage
gl: Forzar o uso de Bookmark 2

en: Forever
gl: Sempre

en: Forget Group Chat
gl: Esquecer conversa en Grupo

en: Forget this Group Chat?
gl: Esquecer esta conversa en Grupo?

en: Forget this Group Chat…
gl: Esquecer esta conversa en grupo…

en: Format error in certificate's notAfter field
gl: Erro de formato no campo nonDespois do certificado

en: Format error in certificate's notBefore field
gl: Erro no formato do campo nonAntes do certificado

en: Forward 10 seconds
gl: Adiantar 10 segundos

en: Found %s contacts to import
gl: Atopados %s contactos para importar

[ctx: User status]
en: Free for Chat
gl: Libre para falar

en: From
gl: De

[ctx: Contact subscription]
en: From
gl: De

en: Full Name
gl: Nome completo

[ctx: Profile]
en: Full Name
gl: Nome completo

en: Fully-featured XMPP chat client
gl: Cliente completo para conversas XMPP

en: GLib Version: %s
gl: Versión GLib: %s

en: GTK Version: %s
gl: Versión de GTK: %s

en: Gajim %s is available
gl: Gajim %s está dispoñible

en: Gajim - Error
gl: Gajim - Erro

en: Gajim Themes
gl: Aparencia de Gajim

en: Gajim Update
gl: Actualizar Gajim

en: Gajim Update Check
gl: Comprobar actualizacións

en: Gajim aims to be an easy to use and fully-featured XMPP client. Just chat with your friends or family, easily share pictures and thoughts or discuss the news with your groups.
gl: Gajim quere ser doada de utilizar e con todas as características precisas dun cliente XMPP. Simplemente conversa coas túas amizades ou familia, comparte facilmente imaxes ou comenta as novas nos teus grupos.

en: Gajim encountered an error.
    Please help us fixing this issue by sending this report.
gl: Gajim atopou un erro.
    Por favor, axúdanos enviando o informe do fallo.

en: Gajim is fully synchronized with the archive.
gl: Gajim sincronizouse totalmente co arquivo.

en: Gajim is quitting…
gl: Gajim está saíndo…

en: Gajim was not able to reach the server. Make sure your XMPP address is correct.
gl: Gajim non puido acadar o servidor. Comproba que o teu enderezo XMPP é correcto.

en: Gajim will now exit
gl: Gajim pecharase agora

en: Gathering information…
gl: Obtendo información…

en: Gender
gl: Xénero

[ctx: Profile]
en: Gender
gl: Xénero

en: General
gl: Xeral

en: General – %(account)s
gl: Xeral - %(account)s

en: Global Group Chat Search
gl: Busca global de conversas en grupo

en: Global Proxy
gl: Mandatario Global

en: Global Status
gl: Estado global

en: Go
gl: Ir

en: Group
gl: Grupo

en: Group Chat Message Highlight
gl: Remarcado da mensaxe de grupo de charla

en: Group Chat Message Received
gl: Recibiuse unha mensaxe de grupo de charla

en: Group chat can be found via search
gl: Pódese atopar o grupo a través da busca

en: Group chat does not exist
gl: Non existe a conversa en grupo.

en: Group chat has been destroyed
gl: Eliminouse a conversa en grupo

en: Group chat is closed
gl: Fechouse a conversa en grupo

en: Group chat is now fully anonymous
gl: Agora a conversa en grupo é totalmente anónima

en: Group chat is now non-anonymous
gl: Agora a conversa en grupo non é anónima

en: Group chat is now semi-anonymous
gl: Agora a conversa en grupo é medio-anónima

en: Group chat now does not show unavailable members
gl: Agora a conversa en grupo non mostra as participantes non dispoñibles

en: Group chat now shows unavailable members
gl: Agora a conversa en grupo mostra as participantes non dispoñibles

en: Groups
gl: Grupos

en: HTTP (%(method)s) Authorization for %(url)s (ID: %(id)s)
gl: Autorización HTTP (%(method)s) para %(url)s (ID: %(id)s)

en: HTTP Authorization Request
gl: Solicitude de autorización HTTP

en: HTTPS Verification
gl: Verificación HTTPS

en: Hello, I am $name. %s
gl: Ola, son $name. %s

[ctx: Group chat feature]
en: Hidden
gl: Oculto

en: Hide
gl: Ocultar

en: Hide Chat List
gl: Ocultar lista de conversas

en: Home
gl: Inicio

en: Hostname
gl: Servidor

en: Hostname – %(account)s
gl: Servidor - %(account)s

en: Hostname: %(hostname)s
    Software: %(software)s
    Uptime: %(uptime)s
gl: Servidor: %(hostname)s
    Software: %(software)s
    Activo desde: %(uptime)s

en: How far back should the chat history be synchronized?
gl: Ata cando queres sincronizar o historial da conversa?

en: How long Gajim should keep your chat history
gl: Canto tempo debería Gajim manter o historial da conversa

en: How to install plugins with Flatpak
gl: Como instalar complementos con Flatpak

en: I would like to add you to my contact list.
gl: Gustaríame engadilo á miña lista de contactos.

en: I would like to add you to my roster.
gl: Gustaríame engadilo aos meus contactos.

en: IEC standard says KiB = 1024 bytes, KB = 1000 bytes.
gl: Segundo o estándar IEC, KiB = 1024 bytes, KB = 1000 bytes.

en: Identifier for this device. Don’t change this unless you know what you are doing.
gl: Identificador deste dispositivo. Non o cambies a non ser que saibas o que estás a facer.

en: Idle Time
gl: Tempo detido

en: If enabled, Gajim makes the window flash (the default behaviour in most Window Managers) when holding pending events.
gl: Se está activo, Gajim fai que a xanela destaque (o habitual na maioría de Xestores de Xanelas) cando hai eventos pendentes.

en: If enabled, Gajim offers to download plugins hosted on gajim.org
gl: Se está activo, Gajim ofrece descargar complementos desde gajim.org

en: If enabled, Gajim will ignore incoming attention requests ("wizz").
gl: Se está activo, Gajim ignorará as peticións de atención ("wizz").

en: If enabled, Gajim will try to use a STUN server when using Jingle. The one in "stun_server" option, or the one given by the XMPP server.
gl: Se está activo, Gajim intentará usar o servidor STUN cando se usa Jingle. O que está na opción "stun_server", ou o que proporciona o servidor XMPP.

en: Ignore Unknown Contacts
gl: Ignorar contactos descoñecidos

en: Ignore everything from contacts not in your contact list
gl: Ignorar todo dos contactos que non estean na listaxe de contactos

en: Image
gl: Imaxe

en: Import
gl: Importar

en: Import Contacts
gl: Importar contactos

en: Import Contacts?
gl: Importar contactos?

en: Import Error
gl: Erro ao importar

en: Import from Account
gl: Importa da Conta

en: Import from File
gl: Importar dun Ficheiro

en: Import…
gl: Importar…

en: In order to write messages in this chat, you need to request voice first.
    A moderator will process your request.
gl: Para poder escribir nesta conversa tes que primeiro pedir turno.
    A moderación procesará a túa solicitude.

en: Incoming Call
gl: Chamada entrante

en: Incoming Call (Video)
gl: Chamada entrante (vídeo)

en: Increase Font Size
gl: Aumentar tamaño da letra

en: Increase playback speed
gl: Aumentar velocidade de reprodución

en: Information
gl: Información

en: Insecure Connection
gl: Conexión non segura

en: Install
gl: Instalar

en: Install <tt>sentry-sdk</tt> to make reporting issues easier.
gl: Instalar <tt>sentry-sdk</tt> para informar máis fácil das incidencias.

en: Install Plugin from ZIP-File
gl: Instalar complemento desde ficheiro ZIP

en: Install a keyring to store passwords on your system.
gl: Instalar anel de claves para gardar contrasinais no teu sistema.

en: Install from Archive
gl: Instalar desde Arquivo

en: Installation failed
gl: Fallou a instalación

[ctx: Configuration type]
en: Integer
gl: Enteiro

en: Invalid Address
gl: Enderezo non válido

en: Invalid CA certificate
gl: Certificado CA non válido

en: Invalid Name
gl: Nome non válido

en: Invalid Node
gl: Nodo non válido

en: Invalid Server Name
gl: Nome de servidor non válido

en: Invalid Stanza
gl: Instancia non válida

en: Invalid XMPP Address
gl: Enderezo XMPP non válido

en: Invalid address: %s
gl: Enderezo non válido: %s

en: Invalid domain name
gl: Nome de dominio non válido

en: Invalid server response
gl: Resposta do servidor non válida

en: Invitation
gl: Invitación

en: Invitation Declined
gl: Rexeitouse a invitación

en: Invite
gl: Invitar

en: Invite Contacts
gl: Invitar Contactos

en: Invite to this chat…
gl: Invitar a esta conversa…

en: Invitees
gl: Invitadas

en: Is a microphone plugged in and accessible?
gl: Está o micrófono enchufado e accesible?

en: Issue date
gl: Data da incidencia

en: Issued by
gl: Proporcionado por

en: Issued by
gl: Proporcionado por

en: Issued on:
gl: Proporcionado o:

en: Issued to
gl: Proporcionado para

en: Issued to
gl: Proporcionado para

en: Issues detected
gl: Incidencias detectadas

en: JPEG files
gl: Ficheiros JPEG

en: Join
gl: Entrar

en: Join Group Chat
gl: Entrar nunha charla en grupo

en: Join Group Chat as…
gl: Entrar na sala de conversa como…

en: Join Group Chat?
gl: Entrar na sala de conversa?

en: Join Groupchat…
gl: Entrar na Conversa en grupo…

en: Joining Group Chat…
gl: Entrando na conversa en grupo…

en: Joining…
gl: Entrando…

en: Join…
gl: Entrar…

en: Just now
gl: Agora

en: Keep Chat History
gl: Manter historial da conversa

en: Key usage does not include certificate signing
gl: O uso da clave non inclúe a sinatura do certificado

en: Kick
gl: Expulsar

en: Kick %s
gl: Expulsar a %s

en: Kick…
gl: Expulsar…

en: Label
gl: Etiqueta

en: Language: %s
gl: Idioma: %s

en: Last seen: %s
gl: Último uso: %s

en: Leave Group Chat?
gl: Saír da conversa en grupo?

en: Leave _Permanently
gl: Saír definitivamente

en: Listing of providers
gl: Lista de provedores

en: Live Preview
gl: Vista previo en directo

en: Load Image
gl: Cargar imaxe

en: Loading Avatar Failed
gl: Fallou a carga do avatar

en: Loading Preview…
gl: Cargando vista previa…

en: Loading avatar image failed
gl: Fallou a carga da imaxe do avatar

en: Loading…
gl: Cargando…

en: Local Time
gl: Hora local

en: Location at %s
gl: Localización en %s

en: Log
gl: Rexistro

en: Log In
gl: Acceder

en: Log in with your credentials
gl: Accede coas túas credenciais

en: Login
gl: Acceder

en: Login – %(account)s
gl: Sesión - %(account)s

en: Look it up in _Dictionary
gl: Buscar no _Dicionario

en: Make Admin
gl: Facer Admin

en: Make Member
gl: Facer Participante

en: Make Owner
gl: Facer Propietaria

en: Make your profile visible for everyone or just for your contacts.
gl: Fai visible o teu perfil para calquera ou só para os teus contactos.

en: Male
gl: Masculino

en: Manage
gl: Xestionar

en: Manage Proxies
gl: Xestionar Mandatarios

en: Manage Proxies...
gl: Xestionar Mandatarios...

en: Manage Shortcuts
gl: Xestionar atallos

en: Manage Sounds
gl: Xestionar Sons

en: Manage Trust
gl: Xestionar confianza

en: Manage and configure Gajim plugins
gl: Xestionar e configurar complementos de Gajim

en: Manage your Devices…
gl: Xestión dos teus dispositivos…

en: Manually set the hostname for the server
gl: Escribir a man o nome do servidor

en: Mark as Read
gl: Marcar como lido

en: Mark as read
gl: Marcar como lido

en: Maximum file size for preview downloads
gl: Tamaño máximo do ficheiro para vista previa das descargas

en: Me
gl: Eu

en: Media Playback
gl: Reprodución multimedia

en: Member
gl: Membro

[ctx: Group chat contact affiliation]
en: Member
gl: Participante

[ctx: Group chat contact affiliation]
en: Members
gl: Participantes

[ctx: Group chat feature]
en: Members Only
gl: Só participantes

en: Message
gl: Mensaxe

en: Message History
gl: Historial de mensaxes

en: Message Receipts (✔)
gl: Confirmación de entrega (✔)

en: Message Received
gl: Mensaxe recibida

en: Message Sent
gl: Enviouse a mensaxe

en: Message content unknown
gl: Contido da mensaxe descoñecido

en: Message corrected. Original message:
    %s
gl: Mensaxe rectificada. Mensaxe orixinal:
    %s

en: Messages
gl: Mensaxes

en: Messages are archived on the server
gl: As mensaxes están arquivadas no servidor

en: Messages from this users are blocked
gl: As mensaxes destas usuarias están bloqueadas

en: Minimize
gl: Minimizar

en: Mute Sounds
gl: Sen sons

en: Name
gl: Nome

en: Nickname
gl: Alcume

en: No Proxy
gl: Sen Mandatario

en: Not Available
gl: Non dispoñíbel

en: Offline
gl: Desconectado

en: Open as _Link
gl: _Abrir como ligazón

en: Others
gl: Outros

en: Owner
gl: Propietario

en: Participants
gl: Participantes

en: Password Required
gl: É necesario o contrasinal

en: Passwords do not match
gl: Os contrasinais non coinciden

en: Phone
gl: Teléfono

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Prox_y
gl: Mandatario

en: Proxies
gl: Mandatarios

en: Proxy
gl: Mandatario

en: Proxy, custom hostname and port
gl: Mandatario, servidor e porto personailizados

en: Public
gl: Público

en: Re_gister
gl: _Subscribir

en: Read _Wikipedia Article
gl: Ler artigo da _Wikipedia

en: Reason
gl: Motivo

en: Remove Proxy
gl: Eliminar Mandatario

en: Remove Proxy?
gl: Eliminar o mandatario?

en: Role
gl: Posto

en: Search
gl: Buscar

en: Service Discovery
gl: Atopar servizos

en: Service Discovery using account %s
gl: Atopar servizos para a conta %s

en: Start Chat
gl: Iniciar a charla

en: Status
gl: Estado

en: Status Message
gl: Mensaxe de estado

en: Subject
gl: Asunto

en: Subscribed
gl: Engadiuse

en: There is no service at the address you entered, or it is not responding. Check the address and try again.
gl: Non hai servizo neste enderezo ou non está a responder. Comprobe o enderezo e ténteo máis tarde.

en: This service does not contain any items to browse.
gl: Este servizo non contén elementos para navegar.

en: This service has not yet responded with detailed information
gl: Este servizo non respondeu aínda con información detallada

en: This type of service does not contain any items to browse.
gl: Este tipo de servizo non contén ningún elemento para navegar.

en: Transports
gl: Transportes

en: Type
gl: Tipo

en: Use proxy auth_entication
gl: Usar autenticación do mandatario

en: Use your system’s keyring to store passwords
gl: Usar o anel de claves do sistema para almacenar contrasinais

en: User %s not found
gl: Non se encontrou a %s

en: User Interface Font Size
gl: Interface e Tamaño da letra

en: Users
gl: Usuarios

en: Validity
gl: Validez

en: Validity
gl: Validez

[ctx: Configuration]
en: Value
gl: Valor

en: Verified
gl: Verificado

en: Version
gl: Versión

en: Video
gl: Vídeo

en: Video test
gl: Probar vídeo

en: Visit Provider's Website
gl: Visitar páxina do provedor

en: Visit Website
gl: Visitar sitio web

[ctx: Group chat contact role]
en: Visitor
gl: Visitante

[ctx: Group chat contact role]
en: Visitors
gl: Visitantes

en: Voice Message
gl: Mensaxe de voz

en: Voice Messages are not available
gl: Non están dispoñibles as mensa

en: Web _Search for it
gl: _Buscalo na rede

en: Work
gl: Traballo

en: You
gl: Vostede

en: You are now known as %s
gl: Coñéceselle como %s

en: You can not join a group chat unless you are connected.
gl: Non pode entrar nunha sala de charla até que non se conecte.

en: Your message can not be sent until you are connected.
gl: A súa mensaxe non se enviará mentres non estiver conectado.

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Join
gl: _Entrar

en: _OK
gl: _Aceptar

en: _Offline
gl: D_esconectado

en: _Remove
gl: _Eliminar

en: _Search
gl: _Buscar

en: _Send
gl: _Enviar

en: _Subscribe
gl: _Engadir

en: _Unsubscribe
gl: _Eliminar

en: is doing something else
gl: está a facer algo máis

en: paused composing a message
gl: Parou de escribir
