MATE Desktop Environment - en to be translation catalogue (178 entries)

en: Perform simple and scientific calculations
be: Выконвае простыя і навуковыя разлікі

en: save here
be: захаваць тут

en: 
    %s v%s, (c) 2002-2014 Simon Flöry
    
    Usage: %s [options]
    
    options:
    (GTK options)
     -h, --help		Show this usage message
     -v, --version		Show version information
    
    Compiled against GTK version %i.%i.%i
    Linked against GTK version %i.%i.%i
    %s-precision floating point numbers.
be: 
    %s v%s, (c) 2002-2014 Simon Flöry
    
    Выкарыстанне: %s [параметры]
    
    параметры:
    (параметры GTK)
     -h, --help		Паказаць гэтую даведку
     -v, --version		Паказаць номер версіі
    
    Скампілявана з GTK версіі %i.%i.%i
    Злінкавана з GTK версіі %i.%i.%i
    %s-дакладнасць лікаў з немацаванай коскай.

en: Please submit a bugreport.
be: Дашліце паведамленне пра хібу

en: Euler's Number
be: Лік Эйлера

en: unsupported inverse function
be: гэтая зваротная функцыя не падтрымліваецца

en: unsupported hyperbolic function
be: гэтая гіпербалічная функцыя не падтрымліваецца

en: unknown number base
be: невядомая сістэма злічэння

en: unknown display option in function "change_option"
be: невядомы параметр вываду ў функцыі "change_option"

en: Show _menu bar
be: Паказваць _радок меню

en: %s Preferences
be: %s Настáўленні

en: Name
be: Назва

en: Value
be: Значэнне

en: Description
be: Апісанне

en: Variable
be: Зменная

en: Expression
be: Выраз

en: Enter
be: Увод

en: Power
be: Ступень

en: Open Bracket
be: Адкрытая дужка

en: Close Bracket
be: Закрытая дужка

en: swap current number with top of stack
be: памяняць месцамі дзейны лік і вяршыню стэка

en: roll down stack
be: пракруціць стэк

en: Result Display
be: Паказ вынікаў

en: About galculator
be: Пра galculator

en: Copyright (c) 2002-2014 by Simon Flöry <simon.floery@rechenraum.com>
be: Аўтарскае права (c) 2002-2014, Simon Flöry <simon.floery@rechenraum.com>

en: a GTK+ based scientific calculator
be: Навуковы калькулятар, грунтуецца на GTK+

en: Seven
be: Сем

en: Eight
be: Восем

en: Nine
be: Дзевяць

en: Divide
be: Дзяленне

en: Four
be: Чатыры

en: Five
be: Пяць

en: Six
be: Шэсць

en: Three
be: Тры

en: Subtract
be: Адніманне

en: Sum
be: Складанне

en: Change sign
be: Змена знака

en: Multiply
be: Множанне

en: Add current display value to memory
be: Дадаць дзейнае значэнне ў памяць

en: Read from memory
be: Прачытаць з памяці

en: Save to memory
be: Запісаць у памяць

en: Zero
be: Нуль

en: Decimal point
be: Межнік дзесятковага дробу

en: One
be: Адзін

en: Two
be: Два

en: Square root
be: Квадратны корань

en: Percent
be: Адсотак

en: The main program window.
be: Галоўнае акно праграмы.

en: Formula entry text field - enter string expression to compute here.
be: Поле ўводу тэксту формулы - увядзіце тут выраз для разліку.

en: Reset calculator (clear all)
be: Скінуць калькуляцыю (ачысціць усё)

en: Clear display
be: Ачысціць дысплей

en: Backspace
be: Сцерці знак

en: _File
be: _Файл

en: _Edit
be: _Змяніць

en: Cu_t Display Value
be: В_ыразаць дзейнае значэнне

en: _Copy Display Value
be: _Капіяваць дзейнае значэнне

en: _Paste and Append to Display Value
be: _Уставіць і дапісаць да значэння дысплея

en: _Preferences...
be: _Настáўленні...

en: _View
be: _Выгляд

en: _Basic Mode
be: _Просты рэжым

en: _Scientific Mode
be: _Навуковы рэжым

en: _Paper Mode
be: Рэжым _аркуша

en: Buttons
be: Кнопкі

en: Display Control
be: Кіраванне дысплеем

en: Functions
be: Функцыі

en: Logical
be: Лагічныя аператары

en: Standard
be: Стандартныя

en: _Calculator
be: _Калькулятар

en: _Number bases
be: _Сістэмы злічэння

en: _Decimal
be: _Дзесятковы

en: _Hexadecimal
be: _Шаснаццатковы

en: _Octal
be: _Васьмярковы

en: _Binary
be: _Двайковы

en: Angle _units
be: Адзінкі _вугла

en: D_egrees
be: Г_радусы

en: _Radians
be: _Радыяны

en: _Gradians
be: _Грады

en: Notation _modes
be: _Рэжымы натацыі

en: _Algebraic
be: _Алгебраічны

en: _Reverse Polish (RPN)
be: _Адваротны польскі (RPN)

en: _Formula Entry
be: _Формульны

en: _Help
be: _Даведка

en: _Quit
be: _Выйсці

en: _Paste As Display Value
be: _Уставіць як значэнне дысплея

en: _About...
be: _Пра праграму...

en: Decimal
be: Дзесятковы

en: Hexadecimal
be: Шаснаццатковы

en: Octal
be: Васьмярковы

en: Binary
be: Двайковы

en: galculator - Preferences
be: galculator - Настáўленні

en: A dialog that is used to change preferences settings.
be: Акенца для змянення настáўленняў

en: Closes the dialog.
be: Закрывае акенца.

en: <b>Appearance</b>
be: <b>Вонкавы выгляд</b>

en: Result font:
be: Шрыфт выніка:

en: Inactive module color:
be: Колер неактыўнага модуля:

en: Active module color:
be: Колер актыўнага модуля:

en: Result font color:
be: Колер выніка:

en: Background color:
be: Колер фону:

en: Module font:
be: Шрыфт модуляў:

en: RPN stack font:
be: Шрыфт стэка RPN:

en: RPN stack color:
be: Колер стэка RPN:

en: Pick a Display Background Color
be: Задаць колер фону

en: Pick a Display Result Font Color
be: Задаць колер выніка

en: Pick a RPN Stack Color
be: Задаць колер стэка RPN

en: Pick a Inactive Module Color
be: Задаць колер неактыўнага модуля

en: Pick a Active Module Color
be: Задаць колер актыўнага модуля

en: Pick a Result Font
be: Задаць шрыфт выніка

en: Pick a RPN Stack Font
be: Задаць шрыфт стэка RPN

en: Pick a Module Font
be: Задаць шрыфт модуляў

en: <b>Modules Visibility</b>
be: <b>Бачнасць модуляў</b>

en: Angle base units
be: Адзінкі вугла

en: Notation
be: Натацыя

en: Arithmetic operation
be: Арыфметычная аперацыя

en: Open brackets
be: Адкрытыя дужкі

en: Number base units
be: Адзінкі сістэмы злічэння

en: Display
be: Дысплей

en: <b>Font</b>
be: <b>Шрыфт</b>

en: Use custom button font
be: Свой шрыфт кнопак

en: Button font:
be: Шрыфт кнопак:

en: Pick a Button Font
be: Наставіць шрыфт кнопак

en: <b>Dimension</b>
be: <b>Памер</b>

en: Minimal button width:
be: Найменшая шырыня кнопак:

en: Minimal button height:
be: Найменшая вышыня кнопак:

en: <b>User defined constants:</b>
be: <b>Зададзеныя карыстальнікам канстанты:</b>

en: Name:
be: Назва:

en: Value:
be: Значэнне:

en: Description:
be: Апісанне:

en: Add
be: Дадаць

en: Update
be: Абнавіць

en: Delete
be: Выдаліць

en: Clear
be: Ачысціць

en: Constants
be: Канстанты

en: <b>User defined functions:</b>
be: <b>Зададзеныя карыстальнікам функцыі:</b>

en: Variable:
be: Зменная:

en: Expression:
be: Выраз:

en: Configure number base:
be: Канфігурацыя для сістэмы злічэння:

en: <b>Decimal Settings</b>
be: <b>Дзесятковыя настáўленні</b>

en: Show thousands separator
be: Паказваць межнік тысяч

en: Separator character:
be: Знак межніка:

en: Separator block length:
be: Даўжыня блока для размежавання:

en: <b>Hexadecimal Settings</b>
be: <b>Шаснаццатковыя настáўленні</b>

en: Signed
be: Са знакам

en: Show separator
be: Паказваць межнік

en: Number of bits:
be: Колькасць бітаў:

en: <b>Octal Settings</b>
be: <b>Васьмярковыя настáўленні</b>

en: <b>Binary Settings</b>
be: <b>Двайковыя настáўленні</b>

en: Fix length to a multiple of
be: Фіксаваць разраднасць кратнай

en: Numbers
be: Лікі

en: finite stack size (x, y, z, t)
be: абмежаваны памер стэка (x, y, z, t)

en: infinite stack size
be: неабмежаваны памер стэка

en: <b>Startup</b>
be: <b>Падчас запуску</b>

en: Remember display value on exit
be: Памятаць значэнне дыслея пры выхадзе

en: <b>Visibility</b>
be: <b>Выгляд</b>

en: Show menu bar
be: Паказваць радок меню

en: General
be: Агульнае

en: Tangent
be: Тангенс

en: Natural logarithm (base: e)
be: Натуральны лагарыфм (па аснове e)

en: Factorial
be: Фактарыял

en: Enter exponent (base: 10)
be: Увесці экспаненту (па аснове 10)

en: Cosine
be: Косінус

en: Logarithm (base: 10)
be: Лагарыфм (па аснове 10)

en: Square
be: Квадрат

en: User defined functions
be: Зададзеныя карыстальнікам функцыі

en: Inverse mode
be: Інверсны рэжым

en: Hyperbolic mode
be: Гіпербалічны рэжым

en: Sine
be: Сінус

en: Logical AND
be: Лагічнае І

en: Logical OR
be: Лагічнае ЦІ

en: Logical XOR
be: Лагічнае выключнае ЦІ

en: Bitwise complement
be: Пабітавае адмаўленне (НЕ)

en: Hexadecimal 0xC
be: Шаснаццатковае 0xC

en: Hexadecimal 0xD
be: Шаснаццатковае 0xD

en: Hexadecimal 0xE
be: Шаснаццатковае 0xE

en: Hexadecimal 0xF
be: Шаснаццатковае 0xF

en: Hexadecimal 0xB
be: Шаснаццатковае 0xB

en: Hexadecimal 0xA
be: Шаснаццатковае 0xA

en: Modulus
be: Астача ад дзялення

en: Left shift
be: Зрух улева
