MATE Desktop Environment - en to eu translation catalogue (115 entries)

en: save here
eu: gorde hemen

en: Euler's Number
eu: Eulerren zenbakia

en: Show _menu bar
eu: Erakutsi _menu-barra

en: %s Preferences
eu: %s hobespenak

en: Name
eu: Izena

en: Value
eu: Balioa

en: Description
eu: Deskribapena

en: Variable
eu: Aldagaia

en: Expression
eu: Adierazpena

en: Enter
eu: Sartu

en: Power
eu: Berredura

en: Open Bracket
eu: Ireki parentesia

en: Close Bracket
eu: Itxi parentesia

en: About galculator
eu: galculator-i buruz

en: Copyright (c) 2002-2014 by Simon Flöry <simon.floery@rechenraum.com>
eu: Copyright-a (c) 2002-2014 Simon Flöry <simon.floery@rechenraum.com>

en: a GTK+ based scientific calculator
eu: GTK+en oinarrituriko kalkulagailu zientifikoa

en: Seven
eu: Zazpi

en: Eight
eu: Zortzi

en: Nine
eu: Bederatzi

en: Divide
eu: Zatiketa

en: Four
eu: Lau

en: Five
eu: Bost

en: Six
eu: Sei

en: Three
eu: Hiru

en: Subtract
eu: Kenketa

en: Sum
eu: Batuketa

en: Change sign
eu: Aldatu zeinua

en: Multiply
eu: Biderketa

en: Add current display value to memory
eu: Gehitu bistaraturiko balioa memoriara

en: Read from memory
eu: Irakurri memoriatik

en: Save to memory
eu: Gorde memoriara

en: Decimal point
eu: Hamartarren bereizlea

en: One
eu: Bat

en: Two
eu: Bi

en: Square root
eu: Erro karratua

en: Percent
eu: Ehunekoa

en: Reset calculator (clear all)
eu: Berrezarri kalkulagailua (garbitu dena)

en: Clear display
eu: Garbitu pantaila

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Edit
eu: _Editatu

en: Cu_t Display Value
eu: _Moztu bistaratutako balioa

en: _Copy Display Value
eu: _Kopiatu bistaratutako balioa

en: _Paste and Append to Display Value
eu: _Itsatsi eta gehitu bistaratutako balioari

en: _Preferences...
eu: _Hobespenak...

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Basic Mode
eu: _Oinarrizko modua

en: _Scientific Mode
eu: Modu _zientifikoa

en: _Paper Mode
eu: _Paperezko modua

en: Buttons
eu: Botoiak

en: Display Control
eu: Bistaratu kontrola

en: Functions
eu: Funtzioak

en: Logical
eu: Logika

en: Standard
eu: Estandarra

en: _Calculator
eu: _Kalkulagailua

en: _Number bases
eu: _Zenbaki-oinarria

en: _Decimal
eu: _Hamartarra

en: _Hexadecimal
eu: Hama_seitarra

en: _Octal
eu: _Zortzitarra

en: _Binary
eu: _Bitarra

en: Angle _units
eu: Angelu unitateak

en: D_egrees
eu: _Graduak

en: _Radians
eu: _Radianak

en: _Gradians
eu: _Gradianak

en: Notation _modes
eu: Notazio _moduak

en: _Algebraic
eu: _Aljebraikoa

en: _Reverse Polish (RPN)
eu: _Alderantzizko poloniarra (RPN)

en: _Formula Entry
eu: _Formula sarrera

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Quit
eu: _Irten

en: _Paste As Display Value
eu: _Itsatsi bistaratutako balio bezala

en: _About...
eu: _Honi buruz...

en: Decimal
eu: Hamartarra

en: Hexadecimal
eu: Hamaseitarra

en: Octal
eu: Zortzitarra

en: Binary
eu: Bitarra

en: galculator - Preferences
eu: galculator - Hobespenak

en: Closes the dialog.
eu: Elkarrizketa-koadroa ixten du.

en: <b>Appearance</b>
eu: <b>Itxura</b>

en: Result font:
eu: Emaitzaren letra-tipoa:

en: Inactive module color:
eu: Modulu inaktiboen kolorea:

en: Active module color:
eu: Modulu aktiboen kolorea:

en: Result font color:
eu: Emaitzaren letra-kolorea:

en: Background color:
eu: Atzeko planoko kolorea:

en: Module font:
eu: Moduluaren letra-tipoa:

en: RPN stack font:
eu: RPN pilaren letra-tipoa:

en: RPN stack color:
eu: RPN pilaren kolorea:

en: Notation
eu: Notazioa

en: Arithmetic operation
eu: Eragiketa aritmetikoa

en: Display
eu: Bistaratu

en: <b>Font</b>
eu: <b>Letra-tipoa</b>

en: Button font:
eu: Botoien letra-tipoa:

en: Pick a Button Font
eu: Aukeratu botoien letra-tipoa

en: Name:
eu: Izena:

en: Value:
eu: Balioa:

en: Description:
eu: Deskribapena:

en: Add
eu: Gehitu

en: Update
eu: Eguneratu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Clear
eu: Garbitu

en: Constants
eu: Konstanteak

en: Variable:
eu: Aldagaia:

en: Expression:
eu: Adierazpena:

en: Show separator
eu: Erakutsi bereizlea

en: Number of bits:
eu: Bit kopurua:

en: Numbers
eu: Zenbakiak

en: Show menu bar
eu: Erakutsi menu-barra

en: General
eu: Orokorra

en: Tangent
eu: Tangentea

en: Natural logarithm (base: e)
eu: Logaritmo naturala (oinarria: e)

en: Factorial
eu: Faktoriala

en: Cosine
eu: Kosinua

en: Logarithm (base: 10)
eu: Logaritmoa (oinarria: 10)

en: Square
eu: Karratua

en: User defined functions
eu: Erabiltzaileak definituriko funtzioak

en: Sine
eu: Sinua
