MATE Desktop Environment - en to fi translation catalogue (104 entries)

en: save here
fi: tallenna tähän

en: Euler's Number
fi: Neperin luku

en: Show _menu bar
fi: Näytä _valikkopalkki

en: %s Preferences
fi: %s-asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Value
fi: Arvo

en: Description
fi: Kuvaus

en: Variable
fi: Muuttuja

en: Expression
fi: Lauseke

en: Enter
fi: Syöttö

en: Power
fi: Potenssi

en: Open Bracket
fi: Aloittava sulje

en: Close Bracket
fi: Lopettava sulje

en: About galculator
fi: Tietoja galculator:sta

en: a GTK+ based scientific calculator
fi: GTK+-pohjainen tieteellinen laskin

en: Seven
fi: Seitsemän

en: Eight
fi: Kahdeksan

en: Nine
fi: Yhdeksän

en: Divide
fi: Jaa

en: Four
fi: Neljä

en: Five
fi: Viisi

en: Six
fi: Kuusi

en: Three
fi: Kolme

en: Subtract
fi: Vähennä

en: Sum
fi: Summa

en: Multiply
fi: Kerro

en: Add current display value to memory
fi: Lisää näytön nykyinen arvo muistiin

en: Read from memory
fi: Lue muistista

en: Save to memory
fi: Tallenna muistiin

en: Zero
fi: Nolla

en: Decimal point
fi: Desimaalipiste

en: One
fi: Yksi

en: Two
fi: Kaksi

en: Square root
fi: Neliöjuuri

en: Percent
fi: Prosentti

en: Backspace
fi: Askelpalautin

en: _File
fi: _Tiedosto

en: _Edit
fi: _Muokkaa

en: Cu_t Display Value
fi: L_eikkaa näytön arvo

en: _Copy Display Value
fi: _Kopioi näytön arvo

en: _Paste and Append to Display Value
fi: _Liitä ja lisää näytön arvoon

en: _Preferences...
fi: _Asetukset…

en: _View
fi: _Näytä

en: _Basic Mode
fi: _Perustila

en: _Scientific Mode
fi: _Tieteellinen tila

en: _Paper Mode
fi: _Paperi tila

en: Buttons
fi: Näppäimet

en: Functions
fi: Funktiot

en: Logical
fi: Looginen

en: _Calculator
fi: _Laskin

en: _Number bases
fi: _Kantalukujärjestelmät

en: _Decimal
fi: _Desimaali

en: _Hexadecimal
fi: _Heksadesimaali

en: _Octal
fi: _Oktaali

en: _Binary
fi: _Binääri

en: _Help
fi: _Ohje

en: _Quit
fi: _Lopeta

en: _Paste As Display Value
fi: _Liitä näytön arvoksi

en: _About...
fi: _Tietoja…

en: Decimal
fi: Desimaali

en: Hexadecimal
fi: Heksadesimaali

en: Octal
fi: Oktaali

en: Binary
fi: Binääri

en: galculator - Preferences
fi: galculator - Asetukset

en: Closes the dialog.
fi: Sulkee valintaikkuna

en: <b>Appearance</b>
fi: <b>Ulkoasu</b>

en: Result font:
fi: Tuloksen fontti:

en: Background color:
fi: Taustaväri:

en: RPN stack font:
fi: RPN-pinon fontti:

en: RPN stack color:
fi: RPN-pinon väri:

en: Pick a RPN Stack Color
fi: Valitse RPN-pinon väri

en: Pick a Result Font
fi: Valitse tuloksen fontti

en: Pick a RPN Stack Font
fi: Valitse RPN-pinon fontti

en: Notation
fi: Notaatio

en: Arithmetic operation
fi: Aritmeettinen toiminto

en: Display
fi: Näyttö

en: <b>Font</b>
fi: <b>Fontti</b>

en: Use custom button font
fi: Käytä muuta painikkeen fonttia

en: Button font:
fi: Painikkeen fontti:

en: Pick a Button Font
fi: Valitse näppäimen fontti

en: Name:
fi: Nimi:

en: Value:
fi: Arvo:

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: Add
fi: Lisää

en: Update
fi: Päivitä

en: Delete
fi: Poista

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Variable:
fi: Muuttuja:

en: Show separator
fi: Näytä erotin

en: Number of bits:
fi: Bittien määrä:

en: Numbers
fi: Luvut

en: <b>Startup</b>
fi: <b>Käynnistys</b>

en: Remember display value on exit
fi: Muista näytön arvo ohjelmaa lopetettaessa

en: Show menu bar
fi: Näytä valikkopalkki

en: General
fi: Yleiset

en: Logical AND
fi: Looginen AND

en: Logical OR
fi: Looginen OR

en: Logical XOR
fi: Looginen XOR

en: Hexadecimal 0xC
fi: Heksadesimaali 0xC

en: Hexadecimal 0xD
fi: Heksadesimaali 0xD

en: Hexadecimal 0xE
fi: Heksadesimaali 0xE

en: Hexadecimal 0xF
fi: Heksadesimaali 0xF

en: Hexadecimal 0xB
fi: Heksadesimaali 0xB

en: Hexadecimal 0xA
fi: Heksadesimaali 0xA
