MATE Desktop Environment - en to hr translation catalogue (105 entries)

en: save here
hr: spremi ovdje

en: [%s] configuration file: Failed to create directory %s.
hr: [%s] konfiguracijska datoteka: Neuspjelo stvaranje direktorija %s.

en: [%s] configuration file: We will move the configuration file from %s to %s. After you quit %s, you may remove the configuration file from its old location %s.
hr: [%s] konfiguracijska datoteka:Premjestiti ćemo konfiguracijsku datoteku iz %s u %s. Nakon što završite %s, možete ukloniti konfiguracijsku datoteku sa njene stare lokacije %s.

en: Euler's Number
hr: Eulerov broj

en: Show _menu bar
hr: Prikaži _traku izbornika

en: %s Preferences
hr: Postavke za %s

en: Name
hr: Ime

en: Value
hr: Vrijednost

en: Description
hr: Opis

en: Variable
hr: Varijabla

en: Enter
hr: Unos

en: Power
hr: Energija

en: Open Bracket
hr: Otvori zagradu

en: Close Bracket
hr: Zatvori zagradu

en: About galculator
hr: O galculatoru

en: Copyright (c) 2002-2014 by Simon Flöry <simon.floery@rechenraum.com>
hr: Autorska prava (c) 2002-2014 by Simon Flöry
    <simon.floery@rechenraum.com>

en: a GTK+ based scientific calculator
hr:  GTK+ bazirani znanstveni kalkulator

en: Seven
hr: Sedam

en: Eight
hr: Osam

en: Nine
hr: Devet

en: Divide
hr: Podijeli

en: Four
hr: Četiri

en: Five
hr: Pet

en: Six
hr: Šest

en: Three
hr: Tri

en: Subtract
hr: Oduzmi

en: Change sign
hr: Promijeni predznak

en: Multiply
hr: Pomnoži

en: Save to memory
hr: Spremi u memoriju

en: Zero
hr: Nula

en: Decimal point
hr: Decimalna točka

en: One
hr: Jedan

en: Two
hr: Dva

en: Square root
hr: Kvadratni korijen

en: Percent
hr: Postotak

en: The main program window.
hr: Prozor glavnog programa.

en: Clear display
hr: Očisti zalon

en: _File
hr: _Datoteka

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Preferences...
hr: _Osobitosti...

en: _View
hr: _Pogled

en: _Basic Mode
hr: _Osnovni način

en: _Scientific Mode
hr: _Znanstveni način

en: Buttons
hr: Dugmad

en: Functions
hr: Funkcije

en: Logical
hr: Logički

en: Standard
hr: Standardno

en: _Calculator
hr: _Kalkulator

en: _Decimal
hr: _Decimalni

en: _Hexadecimal
hr: _Heksadecimalni

en: _Octal
hr: _Oktalni

en: _Binary
hr: _Binarni

en: Angle _units
hr: Jedinice _kuta

en: D_egrees
hr: S_tupnjevi

en: _Radians
hr: _Radijani

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Quit
hr: _Izlaz

en: _About...
hr: _O programu...

en: Decimal
hr: Decimalni

en: Hexadecimal
hr: Heksadecimalni

en: Octal
hr: Oktalni

en: Binary
hr: Binarni

en: galculator - Preferences
hr: galculator - osobitosti

en: A dialog that is used to change preferences settings.
hr: Dijalog koji se koristi za prmjenu postavki osobitosti.

en: <b>Appearance</b>
hr: <b>Izgled</b>

en: Inactive module color:
hr: Neaktivna boja modula:

en: Active module color:
hr: Aktivna boja modula:

en: Background color:
hr: Boja pozadine:

en: Module font:
hr: Font modula:

en: Pick a Display Background Color
hr: Odaberite pozadinsku boju zaslona

en: Pick a Inactive Module Color
hr: Odaberite boju neaktivnog modula

en: Pick a Active Module Color
hr: Odaberite boju aktivnog modula

en: <b>Modules Visibility</b>
hr: <b>Vidljivost modula</b>

en: Arithmetic operation
hr: Aritmetička operacija

en: Open brackets
hr: Otvorene zagrade

en: Display
hr: Prikaz

en: <b>Dimension</b>
hr: <b>Dimenzija</b>

en: Name:
hr: Ime:

en: Value:
hr: Vrijednost:

en: Description:
hr: Opis:

en: Add
hr: Dodaj

en: Update
hr: Ažuriraj

en: Delete
hr: Obriši

en: Clear
hr: Obriši

en: Variable:
hr: Varijabla:

en: Show separator
hr: Prikaži razdjelnik

en: Number of bits:
hr: Broj bitova:

en: Numbers
hr: Brojevi

en: finite stack size (x, y, z, t)
hr: konačna veličina stoga (x, y, z, t)

en: <b>Visibility</b>
hr: <b>Vidljivost</b>

en: Show menu bar
hr: Prikaži traku izbornika

en: General
hr: Općenito

en: Natural logarithm (base: e)
hr: Prirodni logaritam (baza: e)

en: Enter exponent (base: 10)
hr: Unos eksponenta (baza: 10)

en: Logarithm (base: 10)
hr: Logaritam (baza: 10)

en: User defined functions
hr: Korisnički definirane funkcije

en: Sine
hr: Sinus

en: AND
hr: I

en: Logical AND
hr: Logičko "I"

en: OR
hr: ILI

en: Logical OR
hr: Logičko "ILI"

en: XOR
hr: Isključivo ILI

en: Logical XOR
hr: Logičko "Isključivo ILI"

en: Modulus
hr: Moduli

en: Left shift
hr: Lijevi shift
