MATE Desktop Environment - en to ms translation catalogue (213 entries)

en: Perform simple and scientific calculations
ms: Buat pengiraan mudah dan saintifik

en: save here
ms: simpan di sini

en: [%s] on_prefs_number_combo_changed failed to retrieve iter. %s
ms: [%s] on_prefs_number_combo_changed gagal dapatkan iter. %s

en: [%s] on_main_window_check_resize should not get called. %s
ms: [%s] on_main_window_check_resize seharusnya tidak dipanggil. %s

en: 
    %s v%s, (c) 2002-2014 Simon Flöry
    
    Usage: %s [options]
    
    options:
    (GTK options)
     -h, --help		Show this usage message
     -v, --version		Show version information
    
    Compiled against GTK version %i.%i.%i
    Linked against GTK version %i.%i.%i
    %s-precision floating point numbers.
ms: 
    %s v%s, (c) 2002-2014 Simon Flöry
    
    Penggunaan: %s [pilihan]
    
    pilihan:
    (Pilihan GTK)
    -h, --help      Tunjuk mesej penggunaan ini
    -v, --version         Tunjuk maklumat versi
    
    Dikompil berdasarkan versi GTK %i.%i.%i
    Dipaut berdasarkan versi GTK %i.%i.%i
    %s-precision nombor titik apung.

en: [%s] configuration file: Failed to create directory %s.
ms: [%s] fail konfigurasi: gagal mencipta direktori %s.

en: [%s] configuration file: We will move the configuration file from %s to %s. After you quit %s, you may remove the configuration file from its old location %s.
ms: [%s] fail konfigurasi: Kami akan mengalih fail konfigurasi dari %s ke %s. Selepas anda keluar dari %s, anda boleh buang fail konfigurasi dari lokasi lama %s.

en: Please submit a bugreport.
ms: Sila serah laporan pepijat.

en: [%s] %c - unknown operation character. %s
ms: [%s] %c - aksaran operasi tidak diketahui. %s

en: [%s] Conversion of floating point number in float2string failed because buffer was too small. %s
    )
ms: [%s] Penukaran nombor titik apung dalam float2string gagal kerana penimbal terlalu kecil. %s
    )

en: [%s] Conversion of floating point number in float2stringP failed because buffer was too small. %s
    )
ms: [%s] Penukaran nombor titik apung dalam float2stringP gagal kerana penimbal terlalu kecil. %s
    )

en: Euler's Number
ms: Nombor Euler

en: [%s] configuration file: ignoring unknown entry %s=%s. %s
ms: [%s] Fail konfigurasi: mengabaikan masukan tidak diketahui %s=%s. %s

en: [%s] configuration file: %s has to be TRUE or FALSE. Using defaults. %s
ms: [%s] Fail konfigurasi: %s mestilah TRUE atau FALSE. Menggunakan lalai. %s

en: [%s] configuration file: failed to convert %s to a number properly. Have you changed your locales? %s
ms: [%s] fail konfigurasi: gagal menukar %s ke nombor dengan baik. Adakah anda menukar lokal anda? %s

en: [%s] configuration file: ignoring unknown key_type in config structure. %s
ms: [%s] Fail konfigurasi: mengabaikan key_type dalam struktur konfig. %s

en: [%s] found unknown section %s in configuration file %s. Using preceding section.
ms: [%s] menemui seksyen tidak diketahui %s dalam fail konfigurasi %s. Menggunakan seksyen terdahulu.

en: [%s] configuration file: couldn't open configuration file %s for reading. Nothing to worry about if you are starting %s for the first time. Using defaults.
ms: [%s] fail konfigurasi: tidak dapat buka fail konfigurasi %s untuk pembacaan. Tiada apa yang perlu dirisaukan jika anda memulakan %s buat kali pertama.
    Menggunakan lalai.

en: [%s] configuration file - We reset at least one separator character as it coincides with the decimal point. If you recently changed your locales settings, this is nothing to worry about.
ms: [%s] fail konfigurasi - Kami menetap semula sekurang-kurangnya satu aksara pemisah kerana ia bertindih dengan titik desimal. Jika anda telah mengubah tetapan lokal anda baru-baru ini, ia tidak perlu dirisaukan.

en: [%s] configuration file: strange boolean when writing. Skipping this key. %s
ms: [%s] fail konfigurasi: boolean pelik bila menulis. Melangkau kunci ini. %s

en: [%s] configuration file: ignoring unknown "key_type" in "config_structure". %s
ms: [%s] fail konfigurasi: mengabaikan "key_type" dalam "config_structure". %s

en: [%s] configuration file: couldn't save/write to configuration file %s.
ms: [%s] fail konfigurasi: tidak dapat simpan/tulis ke fail konfigurasi %s.

en: [%s] Line_index exceeds valid range in function "display_delete_line". %s
ms: [%s] Line_index melebihi julat sah dalam fungsi "display_delete_line". %s

en: [%s] unknown display option in function "display_change_option"
ms: [%s] pilihan paparan tidak diketahui dalam fungsi "display_change_option"

en: unsupported inverse function
ms: fungsi songsang tidak disokong

en: unsupported hyperbolic function
ms: fungsi hiperbola tidak disokong

en: [%s] unknown notation mode in function "all_clear". %s
ms: [%s] mod catatan tidak diketahui dalam fungsi "all_clear". %s

en: [%s] failed to convert char %c in function "axtof". %s
ms: [%s] gagal menukar aksara %c dalam fungsi "axtof". %s

en: [%s] failed to convert %s in function "ftoax". %s
ms: [%s] gagal menukar %s dalam fungsi "ftoax". %s

en: [%s] failed to convert color %s in function "set_button_color". %s
ms: [%s] gagal menukar warna %s dalam fungsi "set_butang_color". %s

en: [%s] failed to find widget %s in function "activate_menu_item". %s
ms: [%s] gagal mencari widget %s dalam fungsi "activate_menu_item". %s

en: unknown number base
ms: asas nombor tidak diketahui

en: [%s] unknown number base in function "get_display_number_string". %s
ms: [%s] asas nombor tidak diketahui dalam fungsi "get_display_number_string". %s

en: [%s] unknown number base in function "get_display_number_length". %s
ms: [%s] asas nombor tidak diketahui dalam fungsi "get_display_number_length". %s

en: [%s] failed to convert %s to a number properly in function "string2double". Have you changed your locales? Deleting your configuration file might solve this problem. %s
ms: [%s] gagal menukar %s ke nombor dengan baik dalam fungsi "string2double". Adakah anda menukar lokal anda? Memadam fail konfigurasi anda dapat menyelesaikan masalah ini. %s

en: [%s] unknown number base in function "string2double". %s
ms: [%s] asas nombor tidak diketahui dalam fungsi "string2double". %s

en: [%s] unknown angle base in function "x2rad". %s
ms: [%s] asas sudut tidak diketahui dalam fungsi "z2rad". %s

en: [%s] unknown angle base in function "rad2x". %s
ms: [%s] asas sudut tidak diketahui dalam fungsi "rad2x". %s

en: [%s] unknown number base in function "get_sep". %s
ms: [%s] asas nombor tidak diketahui dalam fungsi "get_sep". %s

en: [%s] unknown number base in function "get_sep_length". %s
ms: [%s] asas nombor tidak diketahui dalam fungsi "get_sep_length". %s

en: [%s] unknown number base in function "get_sep_char". %s
ms: [%s] asas nombor tidak diketahui dalam fungsi "get_sep_char". %s

en: unknown display option in function "change_option"
ms: pilihan paparan tidak diketahui dalam fungsi "change_option"

en: [%s] length of decimal point (in locale) is not supported: >%s<
    You might face problems when using %s! %s
    )
ms: [%s] panjang titik perpuluhan (dalam lokal) tidak disokong: >%s<
    Anda mungkin menghadapi masalah bila menggunakan %s! %s
    )

en: [%s] Couldn't load %s. This file is necessary     to build galculator's user interface. Make sure you did a make install and the file     is accessible!
ms: [%s] Tidak dapat muat %s. Fail ini perlu untuk membina antaramuka pengguna galculator. Pastikan anda telah membuat pemasangan dan  fail boleh dicapai!

en: Show _menu bar
ms: Tunjuk palang _menu

en: %s Preferences
ms: Keutamaan %s

en: Name
ms: Nama

en: Value
ms: Nilai

en: Description
ms: Keterangan

en: Variable
ms: Pembolehubah

en: Expression
ms: Ungkapan

en: Power
ms: Kuasa

en: Open Bracket
ms: Kurungan Buka

en: Close Bracket
ms: Kurungan Tutup

en: swap current number with top of stack
ms: silih nombor semasa dengan tindanan teratas

en: roll
ms: gulung

en: roll down stack
ms: gulung tindanan kebawah

en: Result Display
ms: Paparan Keputusan

en: [%s] flex parser was called more than %i times. Do you know what you are doing? If not: %s
ms: [%s] penghurai flex telah dipanggil lebih dari %i kali. Adakah anda tahu apa yang anda buat? Jika tidak tahu: %s

en: About galculator
ms: Perihal galculator

en: Copyright (c) 2002-2014 by Simon Flöry <simon.floery@rechenraum.com>
ms: Hakcipta (c) 2002-2014 oleh Simon Flöry <simon.floery@rechenraum.com>

en: a GTK+ based scientific calculator
ms: Kalkulator saintifik berasaskan GTK+

en: Seven
ms: Tujuh

en: Eight
ms: Lapan

en: Nine
ms: Sembilan

en: Divide
ms: Bahagi

en: Four
ms: Empat

en: Five
ms: Lima

en: Six
ms: Enam

en: Three
ms: Tiga

en: Subtract
ms: Tolak

en: Sum
ms: Tambah

en: Change sign
ms: Ubah tanda

en: Multiply
ms: Darab

en: Add current display value to memory
ms: Tambah nilai paparan semasa ke dalam ingatan

en: Read from memory
ms: Baca dari ingatan

en: Save to memory
ms: Simpan ke dalam ingatan

en: Zero
ms: Sifar

en: Decimal point
ms: Titik perpuluhan

en: One
ms: Satu

en: Two
ms: Dua

en: Square root
ms: Punca kuasa dua

en: Percent
ms: Peratus

en: The main program window.
ms: Tetingkap program utama.

en: Formula entry text field - enter string expression to compute here.
ms: Medan teks masukan formula - masukkan ungkapan rentetan untuk dikira di sini.

en: Reset calculator (clear all)
ms: Tetap semula kalkulator (kosongkan semua)

en: Clear display
ms: Kosongkan paparan

en: _File
ms: _Fail

en: _Edit
ms: _Sunting

en: Cu_t Display Value
ms: Po_tong Nilai Paparan

en: _Copy Display Value
ms: Sa_lin Nilai Paparan

en: _Paste and Append to Display Value
ms: Ta_mpal dan Tambah ke Nilai Paparan

en: _Preferences...
ms: _Keutamaan...

en: _View
ms: _Lihat

en: _Basic Mode
ms: Mod _Asas

en: _Scientific Mode
ms: Mod _Saintifik

en: _Paper Mode
ms: Mod K_ertas

en: Buttons
ms: Butang

en: Display Control
ms: Kawalan Paparan

en: Functions
ms: Fungsi

en: Logical
ms: Logik

en: Standard
ms: Piawai

en: _Calculator
ms: _Kalkulator

en: _Number bases
ms: Asas _nombor

en: _Decimal
ms: _Desimal

en: _Hexadecimal
ms: _Heksadesimal

en: _Octal
ms: _Oktal

en: _Binary
ms: _Binari

en: Angle _units
ms: _Unit sudut

en: D_egrees
ms: Dar_jah

en: _Radians
ms: _Radian

en: _Gradians
ms: _Gradian

en: Notation _modes
ms: _Mod catatan

en: _Algebraic
ms: _Algebra

en: _Reverse Polish (RPN)
ms: Polish _Songsang (RPN)

en: _Formula Entry
ms: Masukan _Formula

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Quit
ms: _Keluar

en: _Paste As Display Value
ms: _Tampal Sebagai Nilai Paparan

en: _About...
ms: _Perihal...

en: Decimal
ms: Desimal

en: Hexadecimal
ms: Heksadesimal

en: Octal
ms: Oktal

en: Binary
ms: Binari

en: galculator - Preferences
ms: galculator - Keutamaan

en: A dialog that is used to change preferences settings.
ms: Satu dialog yang digunakan untuk menukar tetapan keutamaan.

en: Closes the dialog.
ms: Tutup dialog.

en: <b>Appearance</b>
ms: <b>Penampilan</b>

en: Result font:
ms: Fon keputusan:

en: Inactive module color:
ms: Warna modul tidak aktif:

en: Active module color:
ms: Warna modul aktif:

en: Result font color:
ms: Warna fon keputusan:

en: Background color:
ms: Warna latar belakang:

en: Module font:
ms: Fon modul:

en: RPN stack font:
ms: Fon tindanan RPN:

en: RPN stack color:
ms: Warna tindanan RPN:

en: Pick a Display Background Color
ms: Ambil Warna Latar Belakang Paparan

en: Pick a Display Result Font Color
ms: Ambil Warna Fon Keputusan Paparan

en: Pick a RPN Stack Color
ms: Ambil Warna Tindanan RPN

en: Pick a Inactive Module Color
ms: Ambil Warna Modul Tidak Aktif

en: Pick a Active Module Color
ms: Ambil Warna Modul Aktif

en: Pick a Result Font
ms: Ambil Fon Keputusan

en: Pick a RPN Stack Font
ms: Ambil Fon Tindanan RPN

en: Pick a Module Font
ms: Ambil Fon Modul

en: <b>Modules Visibility</b>
ms: <b>Ketampakan Modul</b>

en: Angle base units
ms: Unit asas sudut

en: Notation
ms: Catatan

en: Arithmetic operation
ms: Operasi aritmatik

en: Open brackets
ms: Kurungan buka

en: Number base units
ms: Unit asas nombor

en: Display
ms: Paparan

en: <b>Font</b>
ms: <b>Fon</b>

en: Use custom button font
ms: Guna fon butang suai

en: Button font:
ms: Fon butang:

en: Pick a Button Font
ms: Ambil Fon Butang

en: <b>Dimension</b>
ms: <b>Dimensi</b>

en: Minimal button width:
ms: Lebar butang minimum:

en: Minimal button height:
ms: Tinggi butang minimum:

en: <b>User defined constants:</b>
ms: <b>Pemalar ditakrif pengguna:</b>

en: Name:
ms: Nama:

en: Value:
ms: Nilai:

en: Description:
ms: Keterangan:

en: Add
ms: Tambah

en: Update
ms: Kemaskini

en: Delete
ms: Padam

en: Clear
ms: Kosongkan

en: Constants
ms: Pemalar

en: <b>User defined functions:</b>
ms: <b>Fungsi ditakrif pengguna:</b>

en: Variable:
ms: Pembolehubah:

en: Expression:
ms: Ungkapan:

en: Configure number base:
ms: Konfigur asas nombor:

en: <b>Decimal Settings</b>
ms: <b>Tetapan Desimal</b>

en: Show thousands separator
ms: Tunjuk pemisah ribu

en: Separator character:
ms: Aksara pemisah:

en: Separator block length:
ms: Panjang blok pemisah:

en: <b>Hexadecimal Settings</b>
ms: <b>Tetapan Heksadesimal</b>

en: Signed
ms: Ditandatangan

en: Show separator
ms: Tunjuk pemisah

en: Number of bits:
ms: Bilangan bit:

en: <b>Octal Settings</b>
ms: <b>Tetapan Oktal</b>

en: <b>Binary Settings</b>
ms: <b>Tetapan Binari</b>

en: Fix length to a multiple of
ms: Baiki panjang berbilang

en: Numbers
ms: Nombor

en: finite stack size (x, y, z, t)
ms: saiz tindanan terhingga (x, y, z, t)

en: infinite stack size
ms: saiz tindanan terhingga

en: <b>Startup</b>
ms: <b>Permulaan</b>

en: Remember display value on exit
ms: Ingat nilai paparan bila keluar

en: <b>Visibility</b>
ms: <b>Ketampakan</b>

en: Show menu bar
ms: Tunjuk palang menu

en: General
ms: Am

en: Tangent
ms: Tangen

en: Natural logarithm (base: e)
ms: Logaritma asli (asas: e)

en: Factorial
ms: Faktorial

en: Enter exponent (base: 10)
ms: Masukkan eksponen (asas: 10)

en: cos
ms: kos

en: Cosine
ms: Kosinus

en: Logarithm (base: 10)
ms: Logaritma (asas: 10)

en: Square
ms: Kuasa dua

en: User defined functions
ms: Fungsi ditakrif pengguna

en: Inverse mode
ms: mod songsang

en: Hyperbolic mode
ms: Mod hiperbolik

en: Sine
ms: Sinus

en: Logical AND
ms: Logikal AND

en: Logical OR
ms: Logikal OR

en: Logical XOR
ms: Logikal XOR

en: Bitwise complement
ms: Pelengkap bit

en: Hexadecimal 0xC
ms: Heksadesimal 0xC

en: Hexadecimal 0xD
ms: Heksadesimal 0xD

en: Hexadecimal 0xE
ms: Heksadesimal 0xE

en: Hexadecimal 0xF
ms: Heksadesimal 0xF

en: Hexadecimal 0xB
ms: Heksadesimal 0xB

en: Hexadecimal 0xA
ms: Heksadesimal 0xA

en: Left shift
ms: Shift kiri
