MATE Desktop Environment - en to sr translation catalogue (239 entries)

en: Perform simple and scientific calculations
sr: Обављајте једноставне и научне прорачуне

en: save here
sr: чува овде

en: [%s] on_prefs_number_combo_changed failed to retrieve iter. %s
sr: [%s] „on_prefs_number_combo_changed“ није успео да довуче пут. %s

en: [%s] on_main_window_check_resize should not get called. %s
sr: [%s] „on_main_window_check_resize“ не треба бити позвана. %s

en: 
    %s v%s, (c) 2002-2014 Simon Flöry
    
    Usage: %s [options]
    
    options:
    (GTK options)
     -h, --help		Show this usage message
     -v, --version		Show version information
    
    Compiled against GTK version %i.%i.%i
    Linked against GTK version %i.%i.%i
    %s-precision floating point numbers.
sr: 
    %s и%s, (c) 2002-2014 Сајмон Флори
    
    Употреба: %s [опције]
    
    опције:
    (Гтк опције)
     -h, --help		Приказује ову поруку о коришћењу
     -v, --version		Приказује податке о издању
    
    Преведено ГТК-ом издања %i.%i.%i
    Повезано ГТК-ом издања %i.%i.%i
    бројеви са покретним зарезом %s-тачности.

en: [%s] configuration file: Failed to create directory %s.
sr: [%s] датотека подешавања: Нисам успео да направим директоријум „%s“.

en: [%s] configuration file: We will move the configuration file from %s to %s. After you quit %s, you may remove the configuration file from its old location %s.
sr: [%s] датотека подешавања: Преместићемо датотеку подешавања из „%s“ у „%s“. Након што изађете из „%s“, можете да уклоните датотеку подешавања са њеног старог места „%s“.

en: Please submit a bugreport.
sr: Пошаљите извештај о грешци.

en: [%s] %c - unknown operation character. %s
sr: [%s] %c — непознат знак операције. %s

en: [%s] Conversion of floating point number in float2string failed because buffer was too small. %s
    )
sr: [%s] Претварање броја покретног зареза у „float2string“ није успело због премале међумеморије. %s
    )

en: [%s] Conversion of floating point number in float2stringP failed because buffer was too small. %s
    )
sr: [%s] Претварање броја покретног зареза у „float2stringP“ није успело због премале међумеморије. %s
    )

en: Pi
sr: Пи

en: pi
sr: π

en: Euler's Number
sr: Ојлеров број

en: [%s] configuration file: ignoring unknown entry %s=%s. %s
sr: [%s] датотека подешавања: занемарујем непознати унос %s=%s. %s

en: [%s] configuration file: %s has to be TRUE or FALSE. Using defaults. %s
sr: [%s] датотека подешавања: „%s“ треба да буде ТАЧНО или НЕТАЧНО. Користим основности. %s

en: [%s] configuration file: failed to convert %s to a number properly. Have you changed your locales? %s
sr: [%s] датотека подешавања: нисам успео да претворим „%s“ у број исправно. Да ли сте изменили језик? %s

en: [%s] configuration file: ignoring unknown key_type in config structure. %s
sr: [%s] датотека подешавања: занемарујем непознату врсту кључа у структури подешавања. %s

en: [%s] found unknown section %s in configuration file %s. Using preceding section.
sr: [%s] нашао сам непознати одељак „%s“ у датотеци подешавања „%s“. Користим претходни одељак.

en: [%s] configuration file: couldn't open configuration file %s for reading. Nothing to worry about if you are starting %s for the first time. Using defaults.
sr: [%s] датотека подешавања: не могу да отворим датотеку подешавања „%s“ за читање. Будите без бриге ако покрећете „%s“ по први пут. Користим основности.

en: [%s] configuration file - We reset at least one separator character as it coincides with the decimal point. If you recently changed your locales settings, this is nothing to worry about.
sr: [%s] датотека подешавања — Поништили смо барем један знак раздвајача јер се подудара са децималним зарезом. Ако сте недавно изменили подешавања језика, ово није разлог за бригу.

en: [%s] configuration file: strange boolean when writing. Skipping this key. %s
sr: [%s] датотека подешавања: чудна логичка вредност приликом писања. Прескачем овај кључ. %s

en: [%s] configuration file: ignoring unknown "key_type" in "config_structure". %s
sr: [%s] датотека подешавања: занемарујем непознату врсту кључа (key_type) у структури подешавања (config_structure). %s

en: [%s] configuration file: couldn't save/write to configuration file %s.
sr: [%s] датотека подешавања: не могу да сачувам/упишем у датотеку подешавања „%s“.

en: [%s] Line_index exceeds valid range in function "display_delete_line". %s
sr: [%s] „Line_index“ превазилази исправан опсег у функцији „display_delete_line“ . %s

en: [%s] unknown display option in function "display_change_option"
sr: [%s] непозната опција приказа у функцији „display_change_option"

en: unsupported inverse function
sr: неподржана инверзна функција

en: unsupported hyperbolic function
sr: неподржана хиперболичка функција

en: [%s] unknown notation mode in function "all_clear". %s
sr: [%s] непознати начин бележења у функцији „all_clear“. %s

en: [%s] failed to convert char %c in function "axtof". %s
sr: [%s] нисам успео да претворим знак „%c“ у функцији „axtof“. %s

en: [%s] failed to convert %s in function "ftoax". %s
sr: [%s] нисам успео да претворим „%s“ у функцији „ftoax“. %s

en: [%s] failed to convert color %s in function "set_button_color". %s
sr: [%s] нисам успео да претворим боју „%s“ у функцији „set_button_color“. %s

en: [%s] failed to find widget %s in function "activate_menu_item". %s
sr: [%s] нисам успео да нађем елемент „%s“ у функцији „activate_menu_item“. %s

en: unknown number base
sr: непозната основа броја

en: [%s] unknown number base in function "get_display_number_string". %s
sr: [%s] непозната основа броја у функцији „get_display_number_string“. %s

en: [%s] unknown number base in function "get_display_number_length". %s
sr: [%s] непозната основа броја у функцији „get_display_number_length“. %s

en: [%s] failed to convert %s to a number properly in function "string2double". Have you changed your locales? Deleting your configuration file might solve this problem. %s
sr: [%s] нисам успео исправно да претворим „%s“ у број у функцији „string2double“. Да ли сте изменили језик? Брисање датотеке подешавања може да реши овај проблем. %s

en: [%s] unknown number base in function "string2double". %s
sr: [%s] непозната основа броја у функцији „string2double“. %s

en: [%s] unknown angle base in function "x2rad". %s
sr: [%s] непозната основа угла у функцији „x2rad“. %s

en: [%s] unknown angle base in function "rad2x". %s
sr: [%s] непозната основа угла у функцији „rad2x“. %s

en: [%s] unknown number base in function "get_sep". %s
sr: [%s] непозната основа броја у функцији „get_sep“. %s

en: [%s] unknown number base in function "get_sep_length". %s
sr: [%s] непозната основа броја у функцији „get_sep_length“. %s

en: [%s] unknown number base in function "get_sep_char". %s
sr: [%s] непозната основа броја у функцији „get_sep_char“. %s

en: unknown display option in function "change_option"
sr: непозната опција приказа у функцији „change_option"

en: [%s] length of decimal point (in locale) is not supported: >%s<
    You might face problems when using %s! %s
    )
sr: [%s] дужина децималног зареза (у језику) није подржана: >%s<
    Можете наићи на проблеме када користите „%s“! %s
    )

en: [%s] Couldn't load %s. This file is necessary     to build galculator's user interface. Make sure you did a make install and the file     is accessible!
sr: [%s] Не могу да учитам „%s“. Ова датотека је неопходна     за изградњу галкулаторовог корисничког сучеља. Уверите се да сте одрадили „make install“ и да је датотека     приступачна!

en: Show _menu bar
sr: Прикажи траку _изборника

en: %s Preferences
sr: Поставке за %s

en: Name
sr: Назив

en: Value
sr: Вредност

en: Description
sr: Опис

en: Variable
sr: Променљива

en: Expression
sr: Израз

en: Enter
sr: Унеси

en: Power
sr: Степен

en: Open Bracket
sr: Отворите заграду

en: Close Bracket
sr: Затворите заграду

en: ENT
sr: УНЕ

en: swap current number with top of stack
sr: замените текући број оним са врха спремника

en: roll
sr: замотај

en: roll down stack
sr: откотрљај спремник

en: Result Display
sr: Приказ резултата

en: [%s] flex parser was called more than %i times. Do you know what you are doing? If not: %s
sr: [%s] флекс обрађивач је позван више од %i пута. Да ли знате шта радите? Ако не знате: %s

en: About galculator
sr: О галкулатору

en: Copyright (c) 2002-2014 by Simon Flöry <simon.floery@rechenraum.com>
sr: Ауторска права (c) 2002-2014 Сајмно Флори <simon.floery@rechenraum.com>

en: a GTK+ based scientific calculator
sr: научни калкулатор на основу Гтк+

en: Seven
sr: Седам

en: Eight
sr: Осам

en: Nine
sr: Девет

en: Divide
sr: Поделите

en: Four
sr: Четири

en: Five
sr: Пет

en: Six
sr: Шест

en: Three
sr: Три

en: Subtract
sr: Одузмите

en: Sum
sr: Саберите

en: Change sign
sr: Промените знак

en: Multiply
sr: Помножите

en: Add current display value to memory
sr: Додајте тренутну вредност приказа у меморију

en: M+
sr: М+

en: Read from memory
sr: Прочитајте из меморије

en: MR
sr: ЧМ

en: Save to memory
sr: Сачувајте у меморију

en: MS
sr: СМ

en: Zero
sr: Нула

en: .
sr: ,

en: Decimal point
sr: Децимални зарез

en: One
sr: Један

en: Two
sr: Два

en: Square root
sr: Квадратни корен

en: Percent
sr: Проценат

en: The main program window.
sr: Главни прозор програма.

en: Formula entry text field - enter string expression to compute here.
sr: Текстуално поље за унос формуле — овде унесите ниску израза за израчунавање.

en: AC
sr: АЦ

en: Reset calculator (clear all)
sr: Поништите калкулатор (очистите све)

en: C
sr: Ц

en: Clear display
sr: Очистите екран

en: Backspace
sr: Повратница

en: _File
sr: _Датотека

en: _Edit
sr: _Уреди

en: Cu_t Display Value
sr: _Исеци вредност приказа

en: _Copy Display Value
sr: _Умножи вредност приказа

en: _Paste and Append to Display Value
sr: _Убаци и додај на вредност приказа

en: _Preferences...
sr: _Поставке...

en: _View
sr: _Преглед

en: _Basic Mode
sr: _Основни начин рада

en: _Scientific Mode
sr: _Научни начин рада

en: _Paper Mode
sr: _Папирни начин рада

en: Buttons
sr: Дугмад

en: Display Control
sr: Управљање приказом

en: Functions
sr: Функцијска

en: Logical
sr: Логичка

en: Standard
sr: Уобичајена

en: _Calculator
sr: _Калкулатор

en: _Number bases
sr: _Основа броја

en: _Decimal
sr: _Децимална

en: _Hexadecimal
sr: _Хексадецимална

en: _Octal
sr: _Октална

en: _Binary
sr: _Бинарна

en: Angle _units
sr: Јединица _углова

en: D_egrees
sr: _Степени

en: _Radians
sr: _Радијани

en: _Gradians
sr: _Градијани

en: Notation _modes
sr: Начин _записивања

en: _Algebraic
sr: _Алгебарски

en: _Reverse Polish (RPN)
sr: _Обрнуто пољско (ОПБ)

en: _Formula Entry
sr: _Унос формуле

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Paste As Display Value
sr: _Убаци као вредност приказа

en: _About...
sr: _О програму...

en: Decimal
sr: Децимална

en: Hexadecimal
sr: Хексадецимална

en: Octal
sr: Октална

en: Binary
sr: Бинарна

en: galculator - Preferences
sr: Поставке галкулатора

en: A dialog that is used to change preferences settings.
sr: Прозорче које се користи за мењање подешавања поставки.

en: Closes the dialog.
sr: Затворите прозорче.

en: <b>Appearance</b>
sr: <b>Изглед</b>

en: Result font:
sr: Словолик резултата:

en: Inactive module color:
sr: Боја нерадног модула:

en: Active module color:
sr: Боја радног модула:

en: Result font color:
sr: Боја словолика резултата:

en: Background color:
sr: Боја позадине:

en: Module font:
sr: Словолик модула:

en: RPN stack font:
sr: Словолик спремника ОПБ-а:

en: RPN stack color:
sr: Боја спремника ОПБ-а:

en: Pick a Display Background Color
sr: Изаберите боју позадине приказа

en: Pick a Display Result Font Color
sr: Изаберите боју словолика резултата

en: Pick a RPN Stack Color
sr: Изаберите боју спремника ОБП-а

en: Pick a Inactive Module Color
sr: Изаберите боју нерадног модула

en: Pick a Active Module Color
sr: Изаберите боју радног модула

en: Pick a Result Font
sr: Изаберите словолик резултата

en: Pick a RPN Stack Font
sr: Изаберите словолик спремника ОБП-а

en: Pick a Module Font
sr: Изаберите словолик модула

en: <b>Modules Visibility</b>
sr: <b>Видљивост модула</b>

en: Angle base units
sr: Јединице основе углова

en: Notation
sr: Бележење

en: Arithmetic operation
sr: Аритметичка операција

en: Open brackets
sr: Отворене заграде

en: Number base units
sr: Јединице основе броја

en: Display
sr: Приказ

en: <b>Font</b>
sr: <b>Словолик</b>

en: Use custom button font
sr: Користи произвољни словолик дугмета

en: Button font:
sr: Словолик дугмета:

en: Pick a Button Font
sr: Изаберите словолик дугмета

en: <b>Dimension</b>
sr: <b>Величина</b>

en: Minimal button width:
sr: Најмања ширина дугмета:

en: Minimal button height:
sr: Најмања висина дугмета:

en: <b>User defined constants:</b>
sr: <b>Константе које је одредио корисник:</b>

en: Name:
sr: Назив:

en: Value:
sr: Вредност:

en: Description:
sr: Опис:

en: Add
sr: Додај

en: Update
sr: Освежи

en: Delete
sr: Обриши

en: Clear
sr: Очисти

en: Constants
sr: Константе

en: <b>User defined functions:</b>
sr: <b>Функције које је одредио корисник:</b>

en: Variable:
sr: Променљива:

en: Expression:
sr: Израз:

en: Configure number base:
sr: Поставите основу бројева:

en: <b>Decimal Settings</b>
sr: <b>Децимална подешавања</b>

en: Show thousands separator
sr: Прикажи раздвајач хиљада

en: Separator character:
sr: Знак за раздвајање:

en: Separator block length:
sr: Дужина блока раздвајача:

en: <b>Hexadecimal Settings</b>
sr: <b>Хексадецимална подешавања</b>

en: Signed
sr: Са знаком

en: Show separator
sr: Покажи раздвајач

en: Number of bits:
sr: Број битова:

en: <b>Octal Settings</b>
sr: <b>Октална подешавања</b>

en: <b>Binary Settings</b>
sr: <b>Бинарна подешавања</b>

en: Fix length to a multiple of
sr: Стална дужина на умножак од

en: Numbers
sr: Бројеви

en: <b>RPN</b>
sr: <b>Обрнуто пољско бележење</b>

en: finite stack size (x, y, z, t)
sr: ограничена величина спремника (x, y, z, t)

en: infinite stack size
sr: неограничена величина спремника

en: <b>Startup</b>
sr: <b>Почетак</b>

en: Remember display value on exit
sr: Запамти вредност приказа приликом изласка

en: <b>Visibility</b>
sr: <b>Видљивост</b>

en: Show menu bar
sr: Прикажи траку изборника

en: General
sr: Опште

en: Tangent
sr: Тангенс

en: Natural logarithm (base: e)
sr: Природни логаритам (основа: e)

en: Factorial
sr: Факторијел

en: EE
sr: УИ

en: Enter exponent (base: 10)
sr: Унесите изложилац (основа: 10)

en: Cosine
sr: Косинус

en: Logarithm (base: 10)
sr: Логаритам (основа: 10)

en: Square
sr: Квадратни корен

en: User defined functions
sr: Функције које је одредио корисник

en: fun
sr: фун

en: con
sr: кон

en: Inverse mode
sr: Инверзни режим

en: Hyperbolic mode
sr: Хиперболични режим

en: Sine
sr: Синус

en: AND
sr: И

en: Logical AND
sr: Логичко И

en: OR
sr: ИЛИ

en: Logical OR
sr: Логичко ИЛИ

en: XOR
sr: ИЛЛИ

en: Logical XOR
sr: Логичко ИЛЛИ

en: CMP
sr: ЦМП

en: Bitwise complement
sr: Допуна на нивоу бита

en: Hexadecimal 0xC
sr: Хексадецимално 0xC

en: D
sr: Д

en: Hexadecimal 0xD
sr: Хексадецимално 0xD

en: E
sr: Е

en: Hexadecimal 0xE
sr: Хексадецимално 0xE

en: F
sr: Ф

en: Hexadecimal 0xF
sr: Хексадецимално 0xF

en: B
sr: Б

en: Hexadecimal 0xB
sr: Хексадецимално 0xB

en: A
sr: А

en: Hexadecimal 0xA
sr: Хексадецимално 0xA

en: MOD
sr: МОД

en: Modulus
sr: Модул

en: LSH
sr: ЛПМ

en: Left shift
sr: Леви помак
