MATE Desktop Environment - en to sl translation catalogue (145 entries)

en: Perform simple and scientific calculations
sl: Izvajanje preprostih in znanstvenih izračunov

en: save here
sl: shrani tukaj

en: [%s] on_main_window_check_resize should not get called. %s
sl: [%s] on_main_window_check_resize ne sme biti klican. %s

en: 
    %s v%s, (c) 2002-2014 Simon Flöry
    
    Usage: %s [options]
    
    options:
    (GTK options)
     -h, --help		Show this usage message
     -v, --version		Show version information
    
    Compiled against GTK version %i.%i.%i
    Linked against GTK version %i.%i.%i
    %s-precision floating point numbers.
sl: 
    %s v%s, (c) 2002-2014 Simon Flöry
    
    Uporaba: %s [možnosti]
    
    možnosti:
    (možnosti GTK)
     -h, --help		Pokaži to sporočilo uporabe
     -v, --version		Pokaži podrobnosti različice
    
    Kodno prevedeno proti različici GTK %i.%i.%i
    Povezano proti različici GTK %i.%i.%i
    %s-natančnost številk s plavajočo vejico.

en: [%s] configuration file: Failed to create directory %s.
sl: [%s] nastavitvena datoteka: ustvarjanje mape %s je spodletelo.

en: Please submit a bugreport.
sl: Prosim pošljite poročilo o napaki.

en: [%s] %c - unknown operation character. %s
sl: [%s] %c - neznan operator. %s

en: [%s] Conversion of floating point number in float2string failed because buffer was too small. %s
    )
sl: [%s] Pretvorba realnega števila v niz znakov ni uspela, ker je bil medpomnilnik premajhen. %s
    )

en: [%s] Conversion of floating point number in float2stringP failed because buffer was too small. %s
    )
sl: [%s] Pretvorba realnega števila v niz znakov ni uspela, ker je bil medpomnilnik premajhen. %s
    )

en: Euler's Number
sl: Eulerjevo število

en: unsupported inverse function
sl: nepodprta inverzna funkcija

en: unsupported hyperbolic function
sl: nepodprta hiperbolična funkcija

en: unknown number base
sl: neznano osnovno število

en: Name
sl: Ime

en: Value
sl: Vrednost

en: Description
sl: Opis

en: Variable
sl: Spremenljivka

en: Expression
sl: Izraz

en: Open Bracket
sl: Uklepaj

en: Close Bracket
sl: Zaklepaj

en: About galculator
sl: O galculatorju

en: a GTK+ based scientific calculator
sl: Na GTK+ temelječ znanstveni kalkulator

en: Seven
sl: Sedem

en: Eight
sl: Osem

en: Nine
sl: Devet

en: Divide
sl: Deli

en: Four
sl: Štiri

en: Five
sl: Pet

en: Six
sl: Šest

en: Three
sl: Tri

en: Subtract
sl: Odštej

en: Sum
sl: Prištej

en: Change sign
sl: Spremeni znak

en: Multiply
sl: Zmnoži

en: Read from memory
sl: Beri iz spomina

en: Save to memory
sl: Shrani v spomin

en: Zero
sl: Nič

en: Decimal point
sl: Decimalna vejica

en: One
sl: Ena

en: Two
sl: Dve

en: sqrt
sl: koren

en: Square root
sl: Kvadratni koren

en: Percent
sl: Procent

en: The main program window.
sl: Glavno okno programa.

en: Backspace
sl: Briši nazaj

en: _File
sl: _Datoteka

en: _Edit
sl: _Uredi

en: Cu_t Display Value
sl: Izreži prikazano vrednost

en: _Copy Display Value
sl: Kopiraj prikazana vrednost

en: _Paste and Append to Display Value
sl: _Prilepi in pripni k prikazani vrednosti

en: _Preferences...
sl: _Možnosti ...

en: _View
sl: _Pogled

en: _Basic Mode
sl: _Osnovni način

en: _Scientific Mode
sl: _Znanstveni način

en: _Paper Mode
sl: _Papirnati način

en: Buttons
sl: Gumbi

en: Display Control
sl: Nadzor prikaza

en: Functions
sl: Funkcije

en: Logical
sl: Logične

en: Standard
sl: Običajne

en: _Calculator
sl: _Kalkulator

en: _Decimal
sl: _Decimalno

en: _Hexadecimal
sl: _Šestnajstiško

en: _Octal
sl: _Osmiško

en: _Binary
sl: _Dvojiško

en: Angle _units
sl: _Enote kotov

en: D_egrees
sl: _Stopinje

en: _Radians
sl: _Radiani

en: _Gradians
sl: _Gradi

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Quit
sl: _Končaj

en: _About...
sl: _O programu ...

en: Decimal
sl: Decimalne

en: Hexadecimal
sl: Šestnajstiške

en: Octal
sl: Osmiške

en: Binary
sl: Dvojiške

en: galculator - Preferences
sl: galculator - Možnosti

en: A dialog that is used to change preferences settings.
sl: Pogovorno okno, ki se uporablja za spreminjanje nastavitev možnosti.

en: Closes the dialog.
sl: Zapre pogovorno okno.

en: <b>Appearance</b>
sl: <b>Videz</b>

en: Result font:
sl: Pisava rezultata:

en: Inactive module color:
sl: Barva nedejavnega modula:

en: Active module color:
sl: Barva dejavnega modula:

en: Result font color:
sl: Barva pisave rezultata:

en: Background color:
sl: Barva ozadja:

en: Module font:
sl: Pisava modula:

en: Pick a Display Background Color
sl: Izberite barvo ozadja prikaza

en: Pick a Display Result Font Color
sl: Izberite barvo pisavo prikaza rezultata

en: Notation
sl: Zapis

en: Arithmetic operation
sl: Aritmetično opravilo

en: Open brackets
sl: Uklepaji

en: Display
sl: Prikaz

en: <b>Font</b>
sl: <b>Pisava</b>

en: Use custom button font
sl: Uporabi pisavo gumbov po meri

en: Button font:
sl: Pisava bumbov:

en: Pick a Button Font
sl: Izberite pisavo gumbov

en: <b>Dimension</b>
sl: <b>Dimenzija</b>

en: Minimal button width:
sl: Najmanjša širina gumba:

en: Minimal button height:
sl: Najmanjša višina bumba:

en: <b>User defined constants:</b>
sl: <b>Uporabniško določene konstante:</b>

en: Name:
sl: Ime:

en: Value:
sl: Vrednost:

en: Description:
sl: Opis:

en: Add
sl: Dodaj

en: Update
sl: Posodobi

en: Delete
sl: Izbriši

en: Clear
sl: Počisti

en: Constants
sl: Konstante

en: <b>User defined functions:</b>
sl: <b>Uporabniško določene funkcije:</b>

en: Variable:
sl: Spremenljivka:

en: Expression:
sl: Izraz:

en: <b>Decimal Settings</b>
sl: <b>Nastavitve decimalnih števil</b>

en: Show thousands separator
sl: Pokaži ločilnik tisočic

en: Separator character:
sl: Znak ločilnika:

en: Separator block length:
sl: Bločna dolžina ločilnika:

en: <b>Hexadecimal Settings</b>
sl: <b>Nastavitve šestnajstiških števil</b>

en: Signed
sl: Predznačene

en: Show separator
sl: Pokaži ločilnik

en: Number of bits:
sl: Število bitov:

en: <b>Octal Settings</b>
sl: <b>Nastavitve osmiških števil</b>

en: <b>Binary Settings</b>
sl: <b>Nastavitve dvojiških števil</b>

en: Fix length to a multiple of
sl: Nastavi dolžino kot večkratnik

en: Numbers
sl: Števila

en: Remember display value on exit
sl: Shrani prikazano vrednost ob končanju

en: <b>Visibility</b>
sl: <b>Vidnost</b>

en: Show menu bar
sl: Pokaži menijsko vrstico

en: General
sl: Splošno

en: Tangent
sl: Tangenta

en: Natural logarithm (base: e)
sl: Naravni logaritem (osnova: e)

en: Factorial
sl: Fakulteta

en: Cosine
sl: Kosinus

en: Logarithm (base: 10)
sl: Logaritem (osnova: 10)

en: Square
sl: Kvadrat

en: User defined functions
sl: Uporabniško določene funkcije

en: Hyperbolic mode
sl: Hiperbolični način

en: Logical AND
sl: Logični AND

en: Logical OR
sl: Logični OR

en: Logical XOR
sl: Logični XOR

en: Hexadecimal 0xC
sl: Šestnajstiški 0xC

en: Hexadecimal 0xD
sl: Šestnajstiški 0xD

en: Hexadecimal 0xE
sl: Šestnajstiški 0xE

en: Hexadecimal 0xF
sl: Šestnajstiški 0xF

en: Hexadecimal 0xB
sl: Šestnajstiški 0xB

en: Hexadecimal 0xA
sl: Šestnajstiški 0xA

en: Left shift
sl: Levi shift
