galternatives - en to ka translation catalogue (100 entries)

en: Logo missing. Is your installation correct?
ka: ლოგო აღმოჩენილი არაა. პროგრამა სწორად დააყენეთ?

en: Select File
ka: აირჩიეთ ფაილი

en: Name
ka: სახელი

en: Link
ka: ბმული

en: Add group
ka: ჯგუფის დამატება

en: Edit group - {}
ka: ჯგუფის ჩასწორება - {}

en: Path
ka: ბილიკი

en: Priority
ka: პრიორიტეტი

en: Add option
ka: არჩევნის დამატება

en: Edit option - {}
ka: არჩევნის ჩასწორება - {}

en: Run command:
ka: ბრძანების გაშვება:

en: Enable debug output
ka: გამართვის გამოტანის ჩართვა

en: Do not try to acquire root (as normal user)
ka: root პრივილეგიების მიღების არცდა (ნორმალური მომხმარებლით)

en: Specify the alternatives directory
ka: მიუთითეთ ალტერნატივების საქაღალდე

en: Specify the administrative directory
ka: მიუთითეთ ადმინისტრაციული საქაღალდე

en: Specify the log file
ka: მიუთითეთ ჟურნალის ფაილი

en: Testing galternatives...
ka: ალტერნატივების შემოწმება...

en: No root privileges detected, but continuing anyway
ka: root-ის პრივილეგიები აღმოჩენილი არაა. მაინც გავაგრძელებ

en: <b><tt>pkexec</tt> required for privileged operations.</b>
ka: <b>პრივილეგირებული ოპერაციებისთვის საჭიროა <tt>pkexec</tt>.</b>

en: The program needs pkexec to perform privileged alternatives system modifications under normal user. Unless you have modified your system to explicitly allow your normal user to do so, GAlternatives will not work.
ka: ნორმალური მომხმარებლით პრივილეგირებული ალტერნატივების სისტემის ცვლილებებისთვის პროგრამას pkexec სჭირდება. თუ თქვენი სისტემა ისე არ შეცვალეთ, რომ ნორმალურ მომხმარებელს ამისი უფლება ჰქონდეს, GAlternatives არ იმუშავებს.

en: Error: Specifying more than one group is not allowed
ka: შეცდომა: ერთზე მეტი ჯგუფის მითითება დაუშვებელია

en: Error: No such group "{}"
ka: შეცდომა: ჯგუფი "{}" არ არსებობს

en: No description
ka: აღწერის გარეშე

en: Install option `{3}' for group `{2}'
ka: არჩევნის `{3}' დაყენება ჯგუფისთვის`{2}'

en: Priority: {4}
ka: პრიორიტეტი: {4}

en: Slave `{}': `{}'
ka: დამხმარე `{}': `{}'

en: Set group `{1}' to auto mode
ka: ჯგუფის `{1}' დაყენება ავტომატურ რეჟიმზე

en: Set group `{1}' to manual mode, pointed to `{2}'
ka: ჯგუფის `{1}' დაყენება რეჟიმზე 'ხელით'. მიუთითებს `{2}'-ზე

en: Remove option `{2}' for group `{1}'
ka: არჩევნის `{2}' წაშლა ჯგუფისთვის `{1}'

en: Remove group `{1}'
ka: ჯგუფის `{1}' წაშლა

en: A tool to help the administrator select which programs provide specific services for the user by default.
ka: პროგრამა, რომელიც ეხმარება ადმინისტრატორს, აირჩიოს, რომელი პროგრამები უზრუნველყოფს მომხმარებლისთვის ნაგულისხმევად კონკრეტულ სერვისებს.

en: Alternatives Configurator
ka: ალტერნატივების მორგება

en: Configure the system default alternatives
ka: სისტემის ნაგულისხმევი ალტერნატივების მორგება

en: Alternatives;GAlternatives;Debian;
ka: Alternatives;GAlternatives;Debian;ალტერნატივები;

en: ImageMagick command-line processing tool.
ka: ბრძანების სტრიქონის დამუშავების პროგრამა ImageMagick.

en: C Preprocessor.
ka: C-ის პრეპროცესორი.

en: Desktop Background
ka: სამუშაო მაგიდის ფონი

en: Default desktop wallpaper.
ka: ნაგულისხმევი სამუშაო მაგიდის ფონი.

en: Desktop Theme
ka: სამუშაო მაგიდის თემა

en: Default desktop theme.
ka: ნაგულისხმევი სამუშაო მაგიდის თემა.

en: Default command line editor, usually called by `editor` command.
ka: ნაგულისხმევი ბრძანების ხაზის რედაქტორი. გამოძახება, ჩვეულებრივ, ხდება ბრძანებით "editor".

en: Gnome WWW Browser
ka: GNOME-ის ვებბრაუზერი

en: Default WWW Browser for GNOME Desktop Environment.
ka: ნაგულისხმევი ვებბრაუზერი სამუშაო გარემოსთვის GNOME.

en: Default Release Channel of Google Chrome to use.
ka: Google Chrome-ის ნაგულისხმევი გამოცემის არხი.

en: Creates an archive for classes and resources, and manipulate or restore individual classes or resources from an archive.
ka: ქმნის არქივს კლასებისა და რესურსებისთვის და ცვლის, ან აღადგენს ინდივიდუალურ კლასებს ან რესურსებს არქივიდან.

en: Default Java Runtime.
ka: ნაგულისხმევი Java-ის გაშვების გარემო.

en: Extractor for RAR archives.
ka: გამშლელი RAR არქივებისთვის.

en: Compatibility layer for Microsoft Windows programs.
ka: თავსებადობის ფენა Microsoft Windows-ის პროგრამებისთვის.

en: X Cursor Theme
ka: X-ის კურსორის თემა

en: Default Cursor Theme that helps various aspects of GUI navigation and manipulation.
ka: ნაგულისხმევი კურსორის თემა, რომელიც GUI-ის ნავიგაციისა და მანიპულაციის სხვადასხვა ასპექტს ეხმარება.

en: X Terminal Emulator
ka: X ტერმინალის ემულატორი

en: Default Terminal Emulator to use when running text-based applications, e.g. from desktop-neutral mailcap entries.
ka: ნაგულისხმევი ტერმინალის ემულატორი, რომელიც გამოიყენება ტექსტური აპლიკაციების, მაგალითად სამუშაო გარემოს მიმართ ნეიტრალური mailcap-ის ჩანაწერების გაშვებისას გამოიყენება.

en: X WWW Browser
ka: X-ის ვებბრაუზერი

en: Default WWW Browser to launch URLs and browse the Internet.
ka: ნაგულისხმევი ბრაუზერი URL-ების გასახსნელად და ინტერნეტში სამუშაოდ.

en: The Debian Project
ka: პროექტი Debian

en: Graphical setup tool for the alternatives system
ka: გრაფიკული მორგების პროგრამა სისტემისთვის alternatives

en: A GUI to help the system administrator to choose what program should provide a given service.
ka: GUI, რომელიც ეხმარება სისტემურ ადმინისტრატორს, აირჩიოს, რომელი პროგრამა უზრუნველყოფს მოცემულ სერვისს.

en: This is a graphical front-end to the update-alternatives program shipped with dpkg.
ka: ეს გრაფიკული წინაბოლოა პროგრამისთვის update-alternatives, რომელიც dpkg-ს მოჰყვება.

en: New maintenance release to include Turkish translation.
ka: ახალი შეცდომების გასწორების გამოცემა. დაემატა თურქული თარგმანი.

en: Move build system from distutils to setuptools.
ka: აგების სისტემა გადატანილია distutils-იდან setuptools-ზე.

en: Use "org.debian.*" namespace for python APPID.
ka: "org.debian.*" სახელების სივრცის გამოყენება python APPID-ისთვის.

en: New maintenance release.
ka: ახალი შეცდომების გასწორების გამოცემა.

en: New maintenance release de,nl translation updated.
ka: ახალი შეცდომების გასწორების გამოცემა. განახლდა de, nl თარგმანები.

en: New maintenance release with AppStream Metadata added.
ka: ახალი შეცდომების გასწორების გამოცემა AppStream-ის მეტამონაცემებით.

en: New stable release.
ka: ახალი სტაბილური გამოცემა.

en: New stable release, add feature to search entries.
ka: ახალი სტაბილური გამოცემა. დაემატა ჩანაწერების ძებნის ფუნქცია.

en: Slaves
ka: დამხმარეები

en: No changes will be made until you add an option.
ka: სანამ არჩევანს არ დაამატებთ, არაფერი შეიცვლება.

en: Create
ka: შექმნა

en: _Create
ka: შე_ქმნა

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: _Edit
ka: _ჩასწორება

en: Remove
ka: წაშლა

en: _Remove
ka: _წაშლა

en: Find
ka: ძებნა

en: _Find
ka: _პოვნა

en: Select an alternative group to edit
ka: აირჩიეთ ჩასასწორებელი ალტერნატივების ჯგუფი

en: Groups
ka: ჯგუფები

en: Auto:
ka: ავტო:

en: Auto mode
ka: ავტომატური რეჟიმი

en: Alternative
ka: ალტერნატივა

en: Choose an alternative group
ka: აირჩიეთ ალტერნატივის ჯგუფი

en: Package
ka: პაკეტი

en: Some changes are not saved.
ka: ზოგიერთი ცვლილება შენახული არაა.

en: Are you sure you want to quit now?
ka: მართლა გნებავთ, ახლა გახვიდეთ?

en: Alternative settings editing is advanced feature.
ka: ალტერნატივის პარამეტრების ჩასწორება დამატებითი ფუნქციაა.

en: Those are meant to be managed by <tt>dpkg</tt> and provided by their corresponding packages.
    <b>Warning!</b> This feature is not stable and may contain bugs. Manual editing may break your system.
ka: ეს, წესით, <tt>dpkg-ით</tt> უნდა იმართებოდეს და მოწოდებულია მათი შესაბამისი პაკეტების მიერ.
    <b>ფრთხილად!</b> ეს ფუნქცია სტაბილური არაა და შეიძლება, შეცდომებს შეიცავდეს. ხელით ჩასწორებამ, შეიძლება, სისტემა გააფუჭოს.

en: Show this dialog next time.
ka: ამ ფანჯრის ჩვენება შემდეგ ჯერზეც.

en: Preferences
ka: მორგება

en: See update-alternatives(1) "OPTIONS" section for details
ka: დეტალებისთვის იხილეთ update-alternatives(1)-ის თავი "OPTIONS"

en: Paths
ka: ბილიკები

en: Commit failed
ka: გადაცემა ჩავარდა

en: An error has occurred. The results are:
ka: აღმოჩენილია შეცდომა. შედეგებია:

en: Be careful! Your system may be already in an unstable state.
ka: ფრთხილად! თქვენი სისტემა, შეიძლება, უკვე არასტაბილურია.

en: _Delay mode
ka: _დაყოვნების რეჟიმი

en: Query _package (high I/O)
ka: _პაკეტის გამოთხოვა (მაღალი I/O)

en: _Use polkit
ka: Polkit-ის გამო_ყენება

en: _Working dir...
ka: სამუშაო სა_ქაღალდე...

en: _About
ka: _შესახებ

en: _Quit
ka: გასვ_ლა
