galternatives 1.0.6 - en to tr translation catalogue (92 entries)

en: Logo missing. Is your installation correct?
tr: Logo eksik. Kurulumunuz doğru mu?

en: Select File
tr: Dosya Seç

en: Name
tr: İsim

en: Link
tr: Bağlantı

en: Add group
tr: Grup ekle

en: Edit group - {}
tr: Grubu düzenle - {}

en: Path
tr: Yol

en: Priority
tr: Öncelik

en: Add option
tr: Seçenek ekle

en: Edit option - {}
tr: Seçeneği düzenle - {}

en: Run command:
tr: Çalıştırma komutu:

en: Enable debug output
tr: Hata ayıklama çıktısını etkinleştir

en: Do not try to acquire root (as normal user)
tr: Root olmaya çalışmayın (normal kullanıcı olarak)

en: Specify the alternatives directory
tr: Alternatifler dizinini belirtin

en: Specify the administrative directory
tr: Yönetim dizinini belirtin

en: Specify the log file
tr: Günlük dosyasını belirtin

en: Testing galternatives...
tr: Ggalternatives test ediliyor...

en: No root privileges detected, but continuing anyway
tr: Root ayrıcalıkları algılanmadı, ancak yine de devam ediyor

en: <b><tt>pkexec</tt> required for privileged operations.</b>
tr: <b>Ayrıcalıklı işlemler için <tt>pkexec</tt> gereklidir.</b>

en: The program needs pkexec to perform privileged alternatives system modifications under normal user. Unless you have modified your system to explicitly allow your normal user to do so, GAlternatives will not work.
tr: Programın, normal kullanıcı altında ayrıcalıklı alternatif sistem değişikliklerini gerçekleştirmesi için pkexec'e ihtiyacı vardır. Sisteminizi, normal kullanıcınızın bunu yapmasına açıkça izin verecek şekilde değiştirmediyseniz, GAlternatives çalışmayacaktır.

en: No description
tr: Tanım yok

en: Install option `{3}' for group `{2}'
tr: `{2}' grubu için `{3}' seçeneğini yükleyin

en: Priority: {4}
tr: Öncelik: {4}

en: Slave `{}': `{}'
tr: Bağımlı `{}': `{}'

en: Set group `{1}' to auto mode
tr: `{1}' grubunu otomatik moda ayarlayın

en: Set group `{1}' to manual mode, pointed to `{2}'
tr: `{1}'grubunu manuel moda ayarlayın, `{2}' 'işaretini alın

en: Remove option `{2}' for group `{1}'
tr: `{1}' grubu için `{2}' seçeneğini kaldırın

en: Remove group `{1}'
tr: `{1}' Grubunu kaldır

en: A tool to help the administrator select which programs provide specific services for the user by default.
tr: Yöneticinin, hangi programların varsayılan olarak kullanıcıya belirli hizmetler sağlayacağını seçmesine yardımcı olan bir araç.

en: Alternatives Configurator
tr: Alternatif Yapılandırıcılar

en: Configure the system default alternatives
tr: Sistem varsayılan seçeneklerini yapılandır

en: Alternatives;GAlternatives;Debian;
tr: Alternatifler;GAlternatives;Debian;

en: ImageMagick command-line processing tool.
tr: ImageMagick komut satırı işleme aracı.

en: C Preprocessor.
tr: C Önişlemci.

en: Desktop Background
tr: Masaüstü Arkaplanı

en: Default desktop wallpaper.
tr: Varsayılan masaüstü duvar kağıdı.

en: Desktop Theme
tr: Masaüstü Teması

en: Default desktop theme.
tr: Varsayılan masaüstü teması.

en: Default command line editor, usually called by `editor` command.
tr: Varsayılan komut satırı düzenleyicisi, genellikle `editor` komutuyla çağrılır.

en: Gnome WWW Browser
tr: Gnome WWW Tarayıcısı

en: Default WWW Browser for GNOME Desktop Environment.
tr: GNOME Masaüstü Ortamı için varsayılan WWW Tarayıcısı.

en: Default Release Channel of Google Chrome to use.
tr: Kullanılacak Google Chrome'un Varsayılan Sürüm Kanalı.

en: Creates an archive for classes and resources, and manipulate or restore individual classes or resources from an archive.
tr: Sınıflar ve kaynaklar için bir arşiv oluşturur ve tek tek sınıfları veya kaynakları bir arşivden yönetir veya geri yükler.

en: Default Java Runtime.
tr: Varsayılan Java Runtime.

en: Extractor for RAR archives.
tr: RAR arşivleri için çıkarıcı.

en: Compatibility layer for Microsoft Windows programs.
tr: Microsoft Windows programları için uyumluluk katmanı.

en: X Cursor Theme
tr: X Cursor Teması

en: Default Cursor Theme that helps various aspects of GUI navigation and manipulation.
tr: Grafik Arayüz gezinme ve manipülasyonunun çeşitli yönlerine yardımcı olan Varsayılan İmleç Teması.

en: X Terminal Emulator
tr: X Terminal Emülatörü

en: Default Terminal Emulator to use when running text-based applications, e.g. from desktop-neutral mailcap entries.
tr: Metin tabanlı uygulamaları çalıştırırken kullanılacak Varsayılan Terminal Emülatörü, ör. masaüstünden bağımsız posta başlığı girişlerinden.

en: X WWW Browser
tr: X WWW Tarayıcı

en: Default WWW Browser to launch URLs and browse the Internet.
tr: URL'leri başlatmak ve İnternet'te gezinmek için varsayılan WWW Tarayıcısı.

en: Graphical setup tool for the alternatives system
tr: Alternatifler sistemi için grafik kurulum aracı

en: This is a graphical front-end to the update-alternatives program shipped with dpkg.
tr: Bu, dpkg ile birlikte gönderilen güncelleme alternatifleri programının grafiksel bir ön ucudur.

en: New maintenance release.
tr: Yeni bakım sürümü.

en: New maintenance release with AppStream Metadata added.
tr: Uygulama Akışı Meta Verileri eklenmiş yeni bakım sürümü.

en: New stable release.
tr: Yeni kararlı sürüm.

en: New stable release, add feature to search entries.
tr: Yeni kararlı sürüm, arama girişlerine özellik ekleyin.

en: Slaves
tr: Bağımlılar

en: No changes will be made until you add an option.
tr: Siz bir seçenek ekleyene kadar hiçbir değişiklik yapılmayacaktır.

en: Create
tr: Oluştur

en: _Create
tr: _Oluştur

en: Edit
tr: Düzenle

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: Remove
tr: Kaldır

en: _Remove
tr: _Kaldır

en: Find
tr: Bul

en: _Find
tr: _Bul

en: Select an alternative group to edit
tr: Düzenlemek için alternatif bir grup seçin

en: Groups
tr: Gruplar

en: Auto:
tr: Otomatik:

en: Auto mode
tr: Otomatik Kip

en: Alternative
tr: Alternatif

en: Choose an alternative group
tr: Alternatif bir grup seçin

en: Package
tr: Paket

en: Some changes are not saved.
tr: Bazı değişiklikler kaydedilmedi.

en: Are you sure you want to quit now?
tr: Şimdi çıkmak istediğinden emin misin?

en: Alternative settings editing is advanced feature.
tr: Alternatif ayar düzenleme, gelişmiş bir özelliktir.

en: Those are meant to be managed by <tt>dpkg</tt> and provided by their corresponding packages.
    <b>Warning!</b> This feature is not stable and may contain bugs. Manual editing may break your system.
tr: Bunların <tt>dpkg</tt> tarafından yönetilmesi ve ilgili paketleri tarafından sağlanması amaçlanmıştır.
    <b>Uyarı!</b> Bu özellik kararlı değildir ve hatalar içerebilir. Elle düzenleme sisteminizi bozabilir.

en: Show this dialog next time.
tr: Bir dahaki sefere bu diyaloğu göster.

en: Preferences
tr: Tercihler

en: See update-alternatives(1) "OPTIONS" section for details
tr: Ayrıntılar için güncelleme alternatifleri (1) "SEÇENEKLER" bölümüne bakın

en: Paths
tr: Yollar

en: Commit failed
tr: Kaydetme başarısız

en: An error has occurred. The results are:
tr: Bir hata oluştu. Sonuçlar:

en: Be careful! Your system may be already in an unstable state.
tr: Dikkatli ol! Sisteminiz zaten kararsız bir durumda olabilir.

en: _Delay mode
tr: _Gecikme modu

en: Query _package (high I/O)
tr: Sorgu _paketi (yüksek G/Ç)

en: _Use polkit
tr: _Polkit kullan

en: _Working dir...
tr: _Çalışma diz...

en: _About
tr: _Hakkında

en: _Quit
tr: _Çıkış
