gambas-wiki 3.21.99 - en to ca translation catalogue (30 entries)

en: Cancel
ca: Canceŀla

en: creatable
ca: creable

en: Create
ca: Crea

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Description
ca: Descripció

en: Edit
ca: Edita

en: Events
ca: Eventualitats

en: function
ca: funció

en: Gambas Documentation
ca: Documentació de Gambas

en: Message
ca: Missatge

en: Methods
ca: Mètodes

en: Password
ca: Contrasenya

en: Properties
ca: Propietats

en: read
ca: llegeix

en: read-only
ca: només lectura

en: Save
ca: Desa

en: See also
ca: Vegeu també

en: Since &1
ca: Des de &1

en: This class acts like a &1 / &2 array.
ca: Aquesta classe actua com una matriu &1 / &2.

en: This class acts like a &1 array.
ca: Aquesta classe actua com una matriu &1.

en: This class can be used as a &1.
ca: Aquesta classe pot ser usada com a &1.

en: This class can be used like an object by creating a hidden instance on demand.
ca: Aquesta classe pot ser usada com un objecte tot creant una instància oculta sota demanda.

en: This class inherits
ca: Aquesta classe hereta

en: This class is &1.
ca: Aquesta classe és &1.

en: This class is &1 with the &2 keyword.
ca: Aquesta classe és &1 amb la paraula clau &2.

en: This class is not creatable.
ca: Aquesta classe no és creable.

en: This class is static.
ca: Aquesta classe és estàtica.

en: This class reimplements
ca: Aquesta classe reimplementa

en: Undo
ca: Desfà

en: write
ca: escriu
