gambas-wiki 3.21.99 - en to cs translation catalogue (33 entries)

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Constants
cs: Konstanty

en: creatable
cs: vytvořitelný

en: Create
cs: Vyvořit

en: Delete
cs: Smazat

en: Description
cs: Poznámka

en: Edit
cs: Upravit

en: enumerable
cs: seznamy

en: Errors
cs: Chyby

en: Events
cs: Událost

en: function
cs: funkce

en: Gambas Documentation
cs: Gambas dokumentace

en: Message
cs: Zpráva

en: Methods
cs: Metoda

en: Password
cs: Heslo

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: read
cs: číst

en: read-only
cs: pouze číst

en: Save
cs: Uložit

en: See also
cs: Viz také

en: Since &1
cs: Od &1

en: This class acts like a &1 / &2 array.
cs: Tato třída působí jako pole &1 / &2.

en: This class acts like a &1 array.
cs: Tato třída působí jako pole &1.

en: This class can be used as a &1.
cs: Tato třída může být použita jako &1.

en: This class can be used like an object by creating a hidden instance on demand.
cs: Tato třída může být použita jako objekt tak, že na požádání vytvoří skrytou instanci.

en: This class inherits
cs: Tato třída dědí

en: This class is &1.
cs: Tato třída je &1.

en: This class is &1 with the &2 keyword.
cs: Tato třída je &1 s &2 slovem.

en: This class is not creatable.
cs: Tato třída je nevyvořitelná.

en: This class is static.
cs: Tato třída je statická.

en: This class reimplements
cs: Tato třída reimplementuje

en: Undo
cs: Zpět

en: write
cs: zápis
