gambas-wiki 3.21.99 - en to sv translation catalogue (33 entries)

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Constants
sv: Konstanter

en: creatable
sv: möjlig att skapa

en: Create
sv: Skapa

en: Delete
sv: Tag bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Edit
sv: Redigere

en: enumerable
sv: uppräkningsbar

en: Errors
sv: Fel

en: Events
sv: Händelser

en: function
sv: funktion

en: Gambas Documentation
sv: Gambas dokumentation

en: Message
sv: Meddelande

en: Methods
sv: Metoder

en: Password
sv: Lösenord

en: Properties
sv: Egenskaper

en: read
sv: läs

en: read-only
sv: skrivskyddat

en: Save
sv: Spara

en: See also
sv: Se även

en: Since &1
sv: Sedan &1

en: This class acts like a &1 / &2 array.
sv: Denna klass fungerar som ett &1/&2-fält.

en: This class acts like a &1 array.
sv: Denna klass fungerar som ett &1-fält.

en: This class can be used as a &1.
sv: Denna klass kan användas som &1.

en: This class can be used like an object by creating a hidden instance on demand.
sv: Denna klass kan användas som ett objekt genom att skapa en gömd instans på begäran.

en: This class inherits
sv: Denna klass ärver

en: This class is &1.
sv: Denna klass är &1.

en: This class is &1 with the &2 keyword.
sv: Denna klass är &1 med &2 nyckelord.

en: This class is not creatable.
sv: Denna klass ärver.

en: This class is static.
sv: Denna klass är statisk.

en: This class reimplements
sv: Denna klass återimplementerar

en: Undo
sv: Ångra

en: write
sv: skriv
