gb.eval.highlight 3.16.90 - en to cy translation catalogue (11 entries)

en: Background
cy: Cefndir

en: Breakpoints
cy: Torbwyntiau

en: Comments
cy: Sylwadau

en: Current line
cy: Llinell gyfredol

en: Keywords
cy: Allweddeiriau

en: Normal text
cy: Testun arferol

en: Numbers
cy: Rhifau

en: Operators
cy: Gweithredyddion

en: Properties
cy: Priodweddau

en: Strings
cy: Llinynnau

en: Symbols
cy: Symbolau
