gb.eval.highlight 3.16.90 - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Background
fa: پیش زمینه

en: Comments
fa: توضیحات

en: Constants
fa: ثابت ها

en: Current line
fa: خط جاری

en: Errors
fa: خطاها

en: Highlighting
fa: برجسته سازی

en: Keywords
fa: لغات کلیدی

en: Normal text
fa: متن معمولی

en: Numbers
fa: اعداد

en: Operators
fa: عملگرها

en: Properties
fa: خصوصیات

en: Strings
fa: رشته ها

en: Symbols
fa: علائم
