gb.eval.highlight 3.16.90 - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Alternate background
ru: Альтернативный фон

en: Background
ru: Фон

en: Breakpoints
ru: Точки останова

en: Comments
ru: Комментарии

en: Constants
ru: Константы

en: Current line
ru: Текущая строка

en: Documentation
ru: Документация

en: Errors
ru: Ошибки

en: Highlighting
ru: Подсветка

en: Keywords
ru: Ключевые слова

en: Labels
ru: Метки

en: Normal text
ru: Обычный текст

en: Numbers
ru: Числа

en: Operators
ru: Операторы

en: Preprocessor
ru: Препроцессор

en: Properties
ru: Свойства

en: Strings
ru: Строки

en: Symbols
ru: Символы
