gb.eval.highlight 3.18.2 - en to nl translation catalogue (36 entries)

en: Added text
nl: Toegevoegde tekst

en: Alternate background
nl: Alternatieve achtergrond

en: Attributes
nl: Atributen

en: Background
nl: Achtergrond

en: Breakpoints
nl: Breekpunten

en: CSS pseudo-classes
nl: CSS pseudo-klassen

en: CSS rules
nl: CSS regels

en: Class selectors
nl: Klasse selectoren

en: Comments
nl: Toelichtingen

en: Constants
nl: Constante

en: Current line
nl: Huidige regel

en: Datatypes
nl: Datatypen

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Element selectors
nl: Elementkiezers

en: Errors
nl: Fouten

en: Escaped characters
nl: Ontsnapte karakters

en: Execution line
nl: Executie regel

en: File names
nl: Bestandsnamen

en: Functions
nl: Functies

en: Header
nl: Hoofding

en: Highlighting
nl: Accentueren

en: Id selectors
nl: Id selectoren

en: Important values
nl: Belangrijke waarden

en: Keywords
nl: Sleutelwoorden

en: Normal text
nl: Normale tekst

en: Numbers
nl: Getallen

en: Operators
nl: Operatoren

en: Positions
nl: Posities

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: Removed text
nl: Verwijderde tekst

en: Selection background
nl: Geselecteerde achtergrond

en: Symbols
nl: Symbolen

en: Values
nl: Waarden

en: Webpage comments
nl: Webpagina commentaren

en: Webpage markup arguments
nl: Webpagina markup argumenten

en: Webpage markups
nl: Webpagina markups
