gb.eval.highlight 3.16.90 - en to pt_BR translation catalogue (18 entries)

en: Alternate background
pt_BR: Alternar segundo plano

en: Background
pt_BR: Fundo

en: Breakpoints
pt_BR: Ponto de parada

en: Comments
pt_BR: Comentários

en: Constants
pt_BR: Constantes

en: Current line
pt_BR: Linha atual

en: Documentation
pt_BR: Documentação

en: Errors
pt_BR: Erros

en: Functions
pt_BR: Funções

en: Highlighting
pt_BR: Destaque

en: Keywords
pt_BR: Palavras-chave

en: Labels
pt_BR: Rótulos

en: Normal text
pt_BR: Texto normal

en: Numbers
pt_BR: Números

en: Operators
pt_BR: Operadores

en: Preprocessor
pt_BR: Préprocessador

en: Properties
pt_BR: Propriedades

en: Symbols
pt_BR: Símbolos
