gb.eval.highlight 3.16.90 - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Alternate background
de: Alternativer Hintergrund

en: Background
de: Hintergrund

en: Breakpoints
de: Haltepunkte

en: Comments
de: Kommentare

en: Constants
de: Konstanten

en: Current line
de: Aktuelle Zeile

en: Documentation
de: Dokumentation

en: Errors
de: Fehler

en: Highlighting
de: Hervorhebung

en: Keywords
de: Schlüsselwörter

en: Normal text
de: Normaler Text

en: Numbers
de: Zahlen

en: Operators
de: Operatoren

en: Preprocessor
de: Präprozessor

en: Properties
de: Eigenschaften

en: Strings
de: Zeichenketten

en: Symbols
de: Symbole
