gb.eval.highlight 3.16.90 - en to hr translation catalogue (13 entries)

en: Background
hr: Pozadina

en: Breakpoints
hr: Točke prekida

en: Comments
hr: Komentari

en: Current line
hr: Trenutna linija

en: Errors
hr: Greške

en: Highlighting
hr: Osvjetljavanje

en: Keywords
hr: Ključne riječi

en: Normal text
hr: Uobičajeni tekst

en: Numbers
hr: Brojevi

en: Operators
hr: Operatori

en: Properties
hr: Svojstva

en: Strings
hr: Nizovi

en: Symbols
hr: Simboli
