gb.eval.highlight 3.16.90 - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Alternate background
tr: Alternatif arkaplan

en: Background
tr: Arkaplan

en: Breakpoints
tr: Kesme noktaları

en: Comments
tr: Açıklamalar

en: Constants
tr: Sabitler

en: Current line
tr: Geçerli satır

en: Documentation
tr: Yardım

en: Errors
tr: Hatalar

en: Functions
tr: Fonksiyonlar

en: Highlighting
tr: Vurgulama

en: Keywords
tr: Anahtar sözcükler

en: Normal text
tr: Normal metin

en: Numbers
tr: Numaralar

en: Operators
tr: İşleçler

en: Properties
tr: Özellikler

en: Strings
tr: Dizgeler

en: Symbols
tr: Semboller
