gb.eval.highlight 3.16.90 - en to ar translation catalogue (13 entries)

en: Background
ar:  الخلفيّة

en: Breakpoints
ar:  نقاط التوقف

en: Comments
ar:  التّعليقات

en: Constants
ar: الثوابت

en: Current line
ar: السطر الحاليّ

en: Errors
ar: أخطاء

en: Keywords
ar:  الكلمات الرّئيسيّة

en: Normal text
ar:  النّصّ العاديّ

en: Numbers
ar:  الأعداد

en: Operators
ar:  العمّال (+ - * / ...)

en: Properties
ar:  الملكيّات

en: Strings
ar: متغيرات حرفيه

en: Symbols
ar:  الرّموز
