gb.eval.highlight 3.16.90 - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: Added text
fr: Texte ajouté

en: Alternate background
fr: Arrière-plan alternatif

en: Attributes
fr: Attributs

en: Background
fr: Arrière-plan

en: Breakpoints
fr: Points d'arrêt

en: CSS pseudo-classes
fr: Pseudo-classes CSS

en: CSS rules
fr: Règles CSS

en: Class selectors
fr: Sélecteurs de classe

en: Comments
fr: Commentaires

en: Constants
fr: Constantes

en: Current line
fr: Ligne courante

en: Datatypes
fr: Types de données

en: Element selectors
fr: Sélecteurs d'éléments

en: Entities
fr: Entités

en: Errors
fr: Erreurs

en: Escaped characters
fr: Caractères échappés

en: Execution line
fr: Ligne d'exécution

en: File names
fr: Noms de fichier

en: Functions
fr: Fonctions

en: Header
fr: Entête

en: Highlighting
fr: Mise en évidence

en: Id selectors
fr: Sélecteurs d'identifiant

en: Important values
fr: Valeurs importantes

en: Keywords
fr: Mots-clés

en: Labels
fr: Étiquettes

en: Markups
fr: Balises

en: Normal text
fr: Texte normal

en: Numbers
fr: Nombres

en: Operators
fr: Opérateurs

en: Preprocessor
fr: Préprocesseur

en: Properties
fr: Propriétés

en: Removed text
fr: Texte supprimé

en: Selection background
fr: Arrière-plan de sélection

en: Strings
fr: Chaînes

en: Symbols
fr: Symboles

en: Values
fr: Valeurs

en: Webpage comments
fr: Commentaires de Webpage

en: Webpage markup arguments
fr: Arguments des balises de Webpage

en: Webpage markups
fr: Balises de WebPage
