gb.eval.highlight 3.16.90 - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Added text
it: Testo aggiunto

en: Alternate background
it: Sfondo alternato

en: Attributes
it: Attributi

en: Background
it: Sfondo

en: Breakpoints
it: Punti di interruzione

en: Class selectors
it: Selettori di classe

en: Comments
it: Commenti

en: Constants
it: Costanti

en: CSS pseudo-classes
it: Pseudo-classi CSS

en: CSS rules
it: Regole CSS

en: Current line
it: Linea corrente

en: Datatypes
it: Tipi di dati

en: Documentation
it: Documentazione

en: Element selectors
it: Selettori di elementi

en: Entities
it: Entità

en: Errors
it: Errori

en: Escaped characters
it: Caratteri di escape

en: Execution line
it: Linea di esecuzione

en: File names
it: Nomi dei file

en: Functions
it: Funzioni

en: Header
it: Intestazione

en: Highlighting
it: Evidenza

en: Id selectors
it: Selettori di ID

en: Important values
it: Valori importanti

en: Keywords
it: Parole chiave

en: Labels
it: Etichette

en: Markups
it: Markup

en: Normal text
it: Testo normale

en: Numbers
it: Numeri

en: Operators
it: Operatori

en: Positions
it: Posizioni

en: Preprocessor
it: Preprocessore

en: Properties
it: Proprietà

en: Removed text
it: Testo rimosso

en: Selection background
it: Sfondo selezione

en: Strings
it: Stringa

en: Symbols
it: Simboli

en: Values
it: Valori

en: Webpage comments
it: Commenti sulla pagina web

en: Webpage markup arguments
it: Argomenti di markup della pagina Web

en: Webpage markups
it: Markup della pagina web
