gb.form.dialog 3.14.90 - en to pt_BR translation catalogue (10 entries)

en: Enhanced standard dialogs
pt_BR: Diálogos padrão melhorados

en: Authentication
pt_BR: Autenticação

en: User
pt_BR: Usuário

en: Password
pt_BR: Senha

en: Remember password
pt_BR: Lembrar senha

en: Cancel
pt_BR: Cancelar

en: &Overwrite
pt_BR: &Sobrescrever

en: This file already exists.
    
    Do you want to overwrite it?
pt_BR: O arquivo já existe.
    
    Deseja sobrescreve-lo?

en: Automatic extension
pt_BR: Extensão automática

en: Select a font
pt_BR: Selecione uma fonte
