gb.form.dialog 3.12.90 - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Enhanced standard dialogs
it: Dialoghi standard avanzati

en: Authentication
it: Autenticazione

en: User
it: Utente

en: Password
it: -

en: Remember password
it: Ricorda la password

en: OK
it: -

en: Cancel
it: Annulla

en: &Overwrite
it: &Sovrascrivi

en: This file already exists.
    
    Do you want to overwrite it?
it: Questo file esiste già.
    
    Vuoi sovrascriverlo?

en: Automatic extension
it: Estensione automatica

en: Select a font
it: Seleziona un font
