gb.form.mdi 3.19.2 - en to nl translation catalogue (46 entries)

en: Multiple document interface management
nl: Multiple document interface beheer

en: Action
nl: Actie

en: Shortcut
nl: Snelkoppeling

en: Go back
nl: Ga terug

en: You are going back to the default shortcuts.
nl: Je gaat terug naar de standaard snelkoppelingen.

en: Unable to export shortcut files.
nl: Niet in staat om snelkoppeling bestanden te exporteren.

en: This file is not a Gambas shortcuts file.
nl: Dit bestand is geen Gambas snelkoppeling bestand.

en: Unable to import shortcut files.
nl: Niet in staat om snelkoppeling bestanden te importeren.

en: Gambas shortcuts files
nl: Gambas snelkoppeling bestanden

en: Export shortcuts
nl: Exporteer snelkoppeling

en: Import shortcuts
nl: Importeer snelkoppelingen

en: Configure shortcuts
nl: Snelkoppelingen configureren

en: Find shortcut
nl: Vind snelkoppeling

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Import
nl: Importeer

en: Export
nl: Exporteer

en: Cancel
nl: Annuleren

en: This shortcut is already used by the following action:
nl: Deze snelkoppeling is reeds gebruikt door de volgende actie:

en: Configure &1 toolbar
nl: Configureer &1 werkbalk

en: Configure main toolbar
nl: Configureer hoofdwerkbalk

en: '&1' toolbar configuration
nl: '&1' werkbalk configuratie

en: Toolbar configuration
nl: Werkbalk configuratie

en: Separator
nl: Scheiding

en: Space
nl: Spatie

en: Do you really want to reset the toolbar?
nl: Wil je werkelijk de werkbalk resetten?

en: Configure
nl: Configureer

en: Icon size
nl: Afmeting icoon

en: Default
nl: Standaard

en: Tiny
nl: Klein

en: Small
nl: Klein

en: Medium
nl: Middel

en: Large
nl: Groot

en: Huge
nl: Reusachtig

en: Size
nl: Grootte

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Close
nl: Sluiten

en: Show
nl: Toon

en: Sort tabs
nl: Sorteer tabs

en: Close tabs on the right
nl: Sluit tabs aan de rechterkant

en: Close other tabs
nl: Sluit overige tabs

en: Close all tabs
nl: Sluit alle tabs

en: Attach tab
nl: Tab bevestigen

en: Detach tab
nl: Tab loskoppelen

en: Close tab
nl: Sluit tab

en: Previous tab
nl: Vorige tab

en: Next tab
nl: Volgende tab
