gb.form.print 3.18.2 - en to nl translation catalogue (35 entries)

en: Generic preview and print form
nl: Algemeen voorbeeld- en afdrukformulier

en: PDF files
nl: PDF bestanden

en: Postscript files
nl: Postscript bestanden

en: Cancel
nl: Annuleer

en: Replace
nl: Vervangen

en: This file already exists.
    Do you want to replace it?
nl: Dit bestand bestaat reeds.
    Wil je het vervangen?

en: Print preview
nl: Afdrukvoorbeeld

en: Print to file
nl: Afdrukken naar bestand

en: Toggle option panel
nl: Optiepaneel in-/uitschakelen

en: Print
nl: Afdrukken

en: Zoom out
nl: Zoom uit

en: One page
nl: Een pagina

en: Two pages
nl: Twee pagina's

en: Full width
nl: Volledige breedte

en: Real size
nl: Echte afmeting

en: Resolution
nl: Resolutie

en: Two-sided
nl: Dubbelzijdig

en: Long side
nl: Lange zijde

en: None
nl: Geen

en: Short side
nl: Korte zijde

en: Copies
nl: Kopieën

en: Orientation
nl: Oriëntatie

en: Landscape
nl: Landschap

en: Portrait
nl: Portret

en: Paper
nl: Papier

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Grayscale
nl: Grijswaarden

en: Collate copies
nl: Sorteer kopieën

en: Reverse order
nl: Omgekeerde volgorde

en: Margins
nl: Marges

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Bottom
nl: Bodem

en: Printing
nl: Afdrukken
