gb.form.print 3.14.90 - en to pt_BR translation catalogue (37 entries)

en: Generic preview and print form
pt_BR: Formulário genérico de visualização e impressão

en: PDF files
pt_BR: Arquivos PDF

en: Postscript files
pt_BR: Arquivos postscript

en: Cancel
pt_BR: Cancelar

en: Replace
pt_BR: Substituir

en: This file already exists.
    Do you want to replace it?
pt_BR: Este arquivo já existe. Sobrescrever?

en: Print preview
pt_BR: Visualizar Impressão

en: Print to file
pt_BR: Imprimir para arquivo

en: Toggle option panel
pt_BR: Alternar painel de opções

en: Print
pt_BR: Imprimir

en: Zoom out
pt_BR: Menos zoom

en: Zoom in
pt_BR: Mais zoom

en: One page
pt_BR: Uma página

en: Two pages
pt_BR: Duas páginas

en: Full width
pt_BR: Largura total

en: Real size
pt_BR: Tamanho real

en: Resolution
pt_BR: Resolução

en: Two-sided
pt_BR: Dois lados

en: Long side
pt_BR: Lado longo

en: None
pt_BR: Nenhum

en: Short side
pt_BR: Lado curto

en: Copies
pt_BR: Cópias

en: Orientation
pt_BR: Orientação

en: Landscape
pt_BR: Paisagem

en: Portrait
pt_BR: Retrato

en: Paper
pt_BR: Papel

en: Width
pt_BR: Largura

en: Height
pt_BR: Altura

en: Grayscale
pt_BR: Escala de cinza

en: Collate copies
pt_BR: Agrupar cópias

en: Reverse order
pt_BR: Ordem inversa

en: Margins
pt_BR: Margens

en: Left
pt_BR: Esquerda

en: Right
pt_BR: Direita

en: Top
pt_BR: Topo

en: Bottom
pt_BR: Inferior

en: Printing
pt_BR: Imprimindo
